NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Takapuna Grammar School's approved colours
#105: Takapuna Grammar School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2003 PPCS Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2003 PPCS Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:34:181.2.2
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:38:681.2.1
C Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:40:341.3.6

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:24:222.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stKristin School 1[ crew ]8:36:412.2.4
C Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Cuthberts College 1[ crew ]8:43:112.3.2
4thRangitoto College 1[ crew ]8:57:502.3.1

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:51:423.1.5
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:02:793.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:43:663.2.1

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdKings College 2[ crew ]6:45:414.1.5
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:57:054.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Finals) 
SCRAGSB 1[ crew ]_:__:__4.2.3

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:55:735.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:21:225.2.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:28:585.2.1

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:01:946.1.1
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:17:656.1.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:42:597.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
6thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:04:077.2.5

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:19:138.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:16:668.2.2
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:21:498.2.3
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:22:768.2.6

Event 9 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:52:339.1.6

Event 10 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:50:6710.1.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:03:0810.1.6

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:12:0511.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:18:8611.2.4
3rdBaradene College 1[ crew ]7:19:9011.2.2
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:07:9111.2.6

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]6:50:1312.1.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:50:9012.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:56:6712.2.5

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:52:9313.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:55:4013.1.4
5thKings College 1[ crew ]7:02:2113.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
4thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:23:5313.2.2

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:32:5514.1.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:33:2614.1.4
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:44:4714.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:22:9914.2.2
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:40:1914.2.6

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 3[ crew ]8:53:2215.1.1
C Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:19:4915.3.1

Event 16 Boys under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:57:8216.1.2
3rdKings College 1[ crew ]6:59:1916.1.5
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:59:6816.1.6

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:55:2917.2.2
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:14:0717.2.5

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thKristin School 1[ crew ]8:44:4318.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:42:2918.2.3
6thSt Cuthberts College 1[ crew ]9:04:0918.2.5

Event 20 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:41:5620.1.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:49:4720.1.1

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thBaradene College 1[ crew ]7:48:3021.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:49:2821.2.2
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:11:4221.2.4

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Finals) 
SCRNTHC 1[ crew ]_:__:__22.2.1

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:14:9923.1.1

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thBaradene College 1[ crew ]7:46:6524.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:52:8124.2.3

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:40:4425.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:42:8025.2.2
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:43:4625.2.5
Scratched crews (Finals) 
SCRAGSB 1[ crew ]_:__:__25.2.3
SCRAGSB 2[ crew ]_:__:__25.2.6

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
4thCarmel College 1[ crew ]9:09:9827.2.3
C Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]9:06:3627.3.6

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:55:0829.1.3
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:09:5229.1.6

Event 30 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:38:7530.2.4

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

C Final [ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:54:9231.3.5

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:14:6832.1.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:21:0632.1.2
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:27:2132.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:42:2632.2.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:44:0732.2.2
5thSt Kentigern College 2[ crew ]10:08:3632.2.4

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:58:4833.1.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:01:8333.1.2
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:06:1633.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:24:7933.2.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:39:6733.2.5

Event 34 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:24:1134.1.5

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]9:08:9835.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]9:14:8535.2.3
C Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]9:11:6135.3.3
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:43:5835.3.5

Event 37 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:13:8937.2.3
Scratched crews (Finals) 
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__37.2.6

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:10:8738.1.6
5thKings College 1[ crew ]8:20:6538.1.5

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:03:4839.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:43:8839.2.3
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:44:0039.2.1
C Final [ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:05:9039.3.2

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:06:8040.1.2
C Final [ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:16:7540.3.1
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:28:7340.3.5

Event 41 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:12:4841.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:34:0741.2.3
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:36:7641.2.2

Event 42 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:18:9342.1.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:21:5742.1.5

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:38:521.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:28:301.3.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:49:061.3.6

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:22:902.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdKristin School 1[ crew ]8:31:962.2.2
6thRangitoto College 1[ crew ]8:58:162.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
5thSt Cuthberts College 1[ crew ]8:43:942.3.5

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:32:683.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:55:323.2.2
2ndBaradene College 1[ crew ]7:57:633.2.4

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:47:334.1.4
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:50:634.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 2[ crew ]6:42:714.2.4

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:27:435.1.6
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:33:805.1.4
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:59:805.2.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:00:057.1.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:39:627.3.3

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:11:448.1.1
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:17:548.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:06:448.2.1
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:23:368.2.6

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thBaradene College 1[ crew ]7:27:4311.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:12:3211.2.2
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:19:5211.2.4
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:49:9511.2.6

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:51:7212.1.4
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]6:47:0012.2.5
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:54:9112.2.2

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:13:9113.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:56:7213.2.2
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:57:7613.2.3
3rdKings College 1[ crew ]7:06:6613.2.5

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 3[ crew ]7:58:1815.2.1
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:20:7015.2.6

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:52:2817.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:00:3517.2.6

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:24:2318.1.4
4thSt Cuthberts College 1[ crew ]8:39:3318.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndKristin School 1[ crew ]8:24:4918.2.5

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
7thCarmel College 1[ crew ]8:31:1419.1.0

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]7:35:8921.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:33:0321.2.2
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:40:7821.2.1
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__21.2.6

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thNorthcote College 1[ crew ]7:52:6322.2.1

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:37:5123.1.1

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:13:0924.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:06:0624.2.3

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:55:4025.1.2
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:55:9025.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:07:4925.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:06:4425.3.5
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:12:4325.3.1
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__25.3.6

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdCarmel College 1[ crew ]8:11:1427.1.3
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:21:6927.3.2

Event 30 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]7:05:0730.2.2

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:06:3631.1.1

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:10:2332.1.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:15:1232.1.2
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:22:7032.1.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:33:6332.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:25:3932.2.1
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:32:4832.2.6

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:19:3233.1.2
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:20:0933.1.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:20:9733.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:36:3433.2.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]6:37:2233.2.6

Event 34 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:46:5934.2.4

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:13:8935.1.5
5thBaradene College 1[ crew ]8:21:4735.1.1
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:49:2635.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:08:7835.2.3

Event 37 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:54:3337.1.3
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:01:2137.3.6
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRHOWI 1[ crew ]_:__:__37.3.6

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]7:40:1238.2.6
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:40:5138.2.3

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:07:1439.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 2[ crew ]8:16:3739.2.5
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:22:4139.2.2
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:30:6439.3.1

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:00:1040.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thPukekohe High School 1[ crew ]8:00:8840.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:29:6340.3.4

Event 41 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]6:55:7941.1.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:02:1141.1.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:09:5241.1.1
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:44:281.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]8:08:251.2.4
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:06:911.5.4

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Cuthberts College 1[ crew ]9:20:082.1.3
2ndRangitoto College 1[ crew ]9:28:092.1.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stKristin School 1[ crew ]8:57:392.4.3
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
5thBirkenhead College 1[ crew ]11:08:502.5.1

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:50:753.1.4

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:17:494.1.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:22:654.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]7:30:664.2.4
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
---Kings College 1[ crew ]RET4.4.6

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:34:135.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]7:48:135.2.5
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:57:915.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:44:875.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:34:735.4.2

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:37:976.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:35:666.2.4
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:51:316.2.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:07:887.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:28:237.3.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:37:067.3.1

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:32:328.1.4
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:38:638.1.5
5thMacleans College 1[ crew ]8:02:148.1.1

Event 9 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:05:129.2.2
5thEdgewater College 1[ crew ]7:43:249.2.1

Event 10 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:31:1510.1.3

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:42:5811.1.4
2ndBaradene College 1[ crew ]7:45:1111.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:32:1311.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:40:4411.3.3
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:16:2511.3.4
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:54:9811.3.1

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:08:8712.1.3
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:41:8812.1.1
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:30:8212.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:29:2412.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:14:7912.3.3

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:25:6113.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:16:6613.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]7:28:2513.3.5

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:46:4514.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:46:1214.2.3
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:04:3514.2.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:27:2614.2.1

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thCarmel College 1[ crew ]9:10:5315.3.5
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:11:6415.6.4
2ndWestlake Girls High School 2[ crew ]8:52:1215.6.2
Repechage 8[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 3[ crew ]8:12:4115.8.4

Event 16 Boys under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]2:35:4416.1.1
2ndKings College 1[ crew ]2:40:4916.1.2
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]2:46:5916.1.4
Scratched crews (Repechages) 
SCRWHGB 1[ crew ]_:__:__16.1.6

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:37:1917.1.4
4thRosehill College 1[ crew ]7:57:7917.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]: : :17.2.4
6thSt Kentigern College 2[ crew ]: : :17.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thKings College 1[ crew ]7:48:7417.3.1

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]9:31:3918.1.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stKristin School 1[ crew ]8:28:1118.3.3
2ndSt Cuthberts College 1[ crew ]8:49:0918.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 2[ crew ]9:09:0418.4.3
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]10:08:9118.4.1

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]8:39:2719.1.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:40:0419.3.2

Event 20 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:45:7320.1.3
3rdKings College 1[ crew ]6:54:5220.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:36:8420.2.3

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]7:50:3321.1.5
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:49:6521.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:35:4421.2.4
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:04:5521.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:43:7321.3.2

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndNorthcote College 1[ crew ]7:55:8322.2.2
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:06:6222.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:35:8722.3.1
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:23:3022.5.4

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:54:0123.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]9:02:6723.2.2

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:15:0124.1.2

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:08:2525.1.3
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:17:0425.1.2
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:43:1925.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:07:6525.2.4
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:10:7825.2.3
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:12:7625.5.2
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:24:0225.5.5
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:36:4825.5.1
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 2[ crew ]7:04:1325.6.4

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:06:6426.1.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:12:3026.4.2
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:45:2926.4.1

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:59:8927.1.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:00:5327.1.5
5thWestlake Girls High School 4[ crew ]9:23:4927.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:55:6827.2.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:06:9627.4.1
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]8:28:5627.6.3
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:35:3127.6.5
5thWestlake Girls High School 3[ crew ]8:53:2727.6.1

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:54:4528.1.2
5thKings College 1[ crew ]8:13:9428.1.6

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:21:6229.2.3
4thKings College 1[ crew ]6:51:3929.2.5

Event 30 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:03:7530.1.4
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:20:7830.1.2

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:51:2631.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:35:0931.4.1
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:57:4531.4.2
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
4thCarmel College 1[ crew ]8:11:3731.5.5

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21:3332.1.2
4thWestlake Boys High School 3[ crew ]8:11:5332.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:42:0332.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:17:4932.3.3
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]7:27:2132.3.4
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:26:4432.4.2

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:33:2733.1.4
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:55:3533.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:39:6933.2.5
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:14:3533.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:32:0233.3.3
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:34:2733.3.2

Event 34 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:46:8234.1.4
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:28:3434.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:14:3934.2.6

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:14:3335.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:06:7535.4.3
3rdSt Dominics College (Henderson) 2[ crew ]8:28:0135.4.5
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:02:3035.5.3
3rdMacleans College 2[ crew ]8:32:4035.5.2

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:35:6136.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thKings College 2[ crew ]9:12:9436.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thKings College 1[ crew ]7:56:5336.4.5
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:29:6336.5.4
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:48:4936.6.1

Event 37 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 2[ crew ]8:06:3237.4.1
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
2ndHowick College 1[ crew ]7:50:8837.5.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:57:4737.5.5
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]8:15:2137.6.5
---Macleans College 2[ crew ]DNS37.6.1

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:52:8038.2.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:15:8238.2.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]7:38:9238.4.3

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:01:3339.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:02:7239.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:51:7539.3.3
5thWestlake Girls High School 4[ crew ]9:39:7439.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 2[ crew ]7:57:6339.4.3
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:53:3339.4.2
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 3[ crew ]8:38:2239.6.3

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:02:9140.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:57:1440.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 2[ crew ]8:25:7040.3.2
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:36:3940.6.3

Event 41 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:57:5041.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]6:52:6541.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:02:3341.3.4
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:23:3141.3.1

Event 42 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:04:6542.1.3
3rdKings College 1[ crew ]6:09:1042.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:02:4642.2.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:07:5642.2.5
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:35:661.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:41:481.3.5
---Manurewa High School 1[ crew ]DNS1.3.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:40:711.6.2

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:31:632.1.0
2ndSt Cuthberts College 1[ crew ]8:43:552.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
---Birkenhead College 1[ crew ]DNF2.2.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndKristin School 1[ crew ]8:20:212.4.4
5thRangitoto College 1[ crew ]8:50:362.4.2

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:00:663.1.2
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:28:123.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:04:503.2.2

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thKings College 1[ crew ]7:25:124.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:47:824.2.6
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:52:054.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:09:634.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stKings College 2[ crew ]6:36:244.4.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:00:574.4.1
Scratched crews (Heats) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__4.1.0

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:34:675.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:15:285.2.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:06:805.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:17:605.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:04:195.4.5
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:16:885.4.3

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:07:176.1.1
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:13:656.1.0
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:27:116.1.5
Scratched crews (Heats) 
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__6.1.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:16:847.1.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:31:257.3.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:35:557.5.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
5thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]10:20:337.6.2
Scratched crews (Heats) 
SCRPUKE 1[ crew ]_:__:__7.1.2
SCRMACL 1[ crew ]_:__:__7.1.3
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__7.3.1
SCRSTDO 2[ crew ]_:__:__7.5.5

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:11:558.1.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:18:978.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:21:608.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:12:488.3.3
5thMacleans College 1[ crew ]7:40:558.3.4

Event 9 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:47:679.2.6
6thEdgewater College 1[ crew ]7:07:559.2.5

Event 10 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
---Baradene College 1[ crew ]DNS10.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:53:2410.2.5
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:03:6710.2.2

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:40:4911.1.6
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:03:1211.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:16:1611.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21:3311.3.4
4thBaradene College 1[ crew ]7:33:0311.3.1
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:04:4511.3.6

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:06:2212.1.6
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:36:5412.1.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:51:0612.3.4
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]6:52:3312.3.2
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:05:8912.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:48:7912.4.3
Scratched crews (Heats) 
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__12.1.1

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:05:0113.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
---Manurewa High School 1[ crew ]DNS13.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:02:0113.3.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:10:1913.3.3
5thKings College 1[ crew ]7:30:4613.3.4
Scratched crews (Heats) 
SCRSHAK 2[ crew ]_:__:__13.2.2

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:39:5314.1.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:43:0414.1.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21:4914.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:34:3614.2.1
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:50:0214.2.4

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 6[ race results || race reproduction ]
5thCarmel College 1[ crew ]9:15:9015.6.2
Heat 7[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:38:1115.7.2
Heat 8[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:42:0615.8.1
Heat 9[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 3[ crew ]8:19:7215.9.4
Scratched crews (Heats) 
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__15.2.2

Event 16 Boys under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]6:53:1616.1.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:56:5616.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07:9216.2.5
4thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:53:0716.2.2

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:03:8617.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 1[ crew ]7:15:0717.2.0
6thKings College 1[ crew ]7:17:0417.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:07:3717.3.3
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:38:0217.3.5

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:37:0118.2.3
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]10:25:3818.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndKristin School 1[ crew ]8:40:8118.3.1
4thRosehill College 1[ crew ]9:21:2918.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 2[ crew ]9:14:3718.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thSt Cuthberts College 1[ crew ]8:51:8418.5.3

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]8:59:4819.1.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:13:7019.5.5
Heat 7[ race results || race reproduction ]
Heat 8[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
SCRWTLG 1[ crew ]_:__:__19.7.5
SCRWTLG 2[ crew ]_:__:__19.8.4

Event 20 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:47:8720.1.4
6thKings College 1[ crew ]7:19:1320.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:50:5120.2.4

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]7:52:2021.1.6
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:13:4121.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:03:3021.2.2
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:42:7421.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:49:5121.3.0

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:50:6422.1.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thNorthcote College 1[ crew ]8:20:7622.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:21:4522.5.0
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:34:3222.6.2

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
---Macleans College 1[ crew ]DNS23.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:10:5423.2.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:47:3423.4.2

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:29:3024.2.4
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:35:4524.2.3
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:51:9824.2.5
Scratched crews (Heats) 
SCRSTDO 1[ crew ]_:__:__24.1.5
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__24.2.5

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21:5525.1.6
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:30:3925.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:38:6325.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:25:5025.2.5
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:02:5225.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:31:0525.3.5
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:34:9525.3.2
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:01:0425.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:54:4425.4.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thKings College 2[ crew ]8:14:6025.6.4
---Manurewa High School 1[ crew ]DNS25.6.2
Scratched crews (Heats) 
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__25.4.3

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:07:8626.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]8:37:5126.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:38:0126.3.3

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:26:7427.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:22:7727.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:46:9027.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:33:5527.4.1
6thWestlake Girls High School 3[ crew ]9:09:8027.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:00:1427.5.6
6thWestlake Girls High School 4[ crew ]10:02:1527.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stCarmel College 1[ crew ]8:27:8927.6.3
2ndWestlake Girls High School 2[ crew ]8:35:2027.6.4

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
7thKings College 1[ crew ]9:40:0128.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thBaradene College 1[ crew ]8:16:1928.3.5

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:32:1329.1.3
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:38:3329.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]7:19:7429.2.2
Scratched crews (Heats) 
SCRKGCA 2[ crew ]_:__:__29.1.4

Event 30 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:03:1530.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thEdgewater College 1[ crew ]7:18:8530.3.6

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:10:9431.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thCarmel College 1[ crew ]8:14:4431.2.6
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:23:6731.2.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:51:5931.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:25:5931.6.2

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:14:8432.1.2
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:35:9932.1.4
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:40:9932.1.6
6thWestlake Boys High School 3[ crew ]8:07:7932.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:02:2132.2.1
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:12:5432.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:31:9832.3.3
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:36:9332.3.2
Scratched crews (Heats) 
SCRPUKE 1[ crew ]_:__:__32.1.5

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:16:0833.1.0
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:21:4633.1.3
7thSt Kentigern College 2[ crew ]6:58:9233.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:15:8633.2.2
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:35:9633.2.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:37:9933.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:28:6633.3.4
Scratched crews (Heats) 
SCRPUKE 1[ crew ]_:__:__33.3.2
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__33.3.6

Event 34 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:56:3734.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:43:1434.2.0
6thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:06:7534.2.4

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thMacleans College 2[ crew ]8:31:0335.1.3
5thSt Dominics College (Henderson) 2[ crew ]8:33:9935.1.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]7:59:7235.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:05:4935.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:03:4035.5.1
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:20:2635.5.4

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]8:16:1036.1.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:39:8136.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thKings College 2[ crew ]7:49:9036.5.3
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:28:2536.6.4
6thEdgewater College 1[ crew ]7:59:3436.6.5

Event 37 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:44:4037.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:20:4837.2.5
6thRosehill College 2[ crew ]9:00:0337.2.3
---Macleans College 1[ crew ]DNS37.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thEdgewater College 1[ crew ]8:12:0837.3.5
7thMacleans College 2[ crew ]9:20:4637.3.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdHowick College 1[ crew ]7:52:8637.6.5

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:22:0838.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:26:2038.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:41:5538.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]7:46:1538.4.5

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 4[ crew ]10:09:0239.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:05:4339.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:55:9939.3.4
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:11:8139.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 2[ crew ]8:03:4639.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:25:8539.5.3
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 3[ crew ]8:42:6739.6.3
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:08:2739.6.4
Scratched crews (Heats) 
SCRCARM 1[ crew ]_:__:__39.1.1
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__39.1.4
SCRBARA 2[ crew ]_:__:__39.2.3

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:35:5540.1.2
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:47:8640.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 2[ crew ]8:17:6840.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:03:3040.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]8:00:0140.4.5

Event 41 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:17:9241.1.2
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:35:8941.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:10:3941.2.2
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:15:5641.2.5

Event 42 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:17:8442.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:23:6042.2.1
4thKings College 1[ crew ]6:47:4442.2.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:50:9542.2.4

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA