NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
St Orans College's approved colours
#104: St Orans College


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2003 PPCS Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2003 PPCS Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the North Island region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:16:431.1.3
5thWellington College 1[ crew ]7:22:151.1.1
6thBethlehem College 2[ crew ]8:16:141.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:23:681.2.3
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:34:181.2.2
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:35:161.2.4
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:36:701.2.5
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:38:681.2.1
C Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:34:571.3.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:40:341.3.6
5thTe Awamutu College 1[ crew ]7:44:901.3.4
Scratched crews (Finals) 
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__1.2.6

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:20:542.1.4
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:24:222.1.3
5thQueen Margaret College 1[ crew ]8:31:642.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stKristin School 1[ crew ]8:36:412.2.4
2ndEdgecumbe College 1[ crew ]8:38:222.2.1
3rdSt Orans College 1[ crew ]8:40:472.2.5
4thCambridge High School 1[ crew ]8:40:862.2.2
5thKatikati College 1[ crew ]8:43:272.2.3
C Final [ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 2[ crew ]8:41:522.3.4
2ndSt Cuthberts College 1[ crew ]8:43:112.3.2
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:51:242.3.5
4thRangitoto College 1[ crew ]8:57:502.3.1
5thOnslow College 2[ crew ]9:03:762.3.6
Scratched crews (Finals) 
SCRBTHC 2[ crew ]_:__:__2.2.6
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__2.3.3

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:51:423.1.5
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:02:793.1.4
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:16:413.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:20:043.2.3
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:22:243.2.5
4thWhanganui City College 1[ crew ]8:32:343.2.2
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:43:663.2.1
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:03:163.2.6

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:39:094.1.4
3rdKings College 2[ crew ]6:45:414.1.5
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:57:054.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:00:524.2.4
4thNapier Boys High School 1[ crew ]7:05:904.2.5
Scratched crews (Finals) 
SCRAGSB 1[ crew ]_:__:__4.2.3

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:53:095.1.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:55:735.1.5
4thBethlehem College 1[ crew ]7:03:045.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:10:455.2.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:12:215.2.6
3rdCullinane College 1[ crew ]7:13:095.2.5
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:21:225.2.2
5thBethlehem College 2[ crew ]7:24:085.2.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:28:585.2.1

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:01:946.1.1
4thPiopio College 1[ crew ]7:06:726.1.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:17:656.1.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:33:587.1.3
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:42:597.1.6
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:43:967.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:51:387.2.6
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:56:107.2.4
6thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:04:077.2.5
C Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:50:227.3.2
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:53:187.3.3
4thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:08:467.3.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:14:567.3.4
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:37:307.3.1

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]6:54:368.1.2
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:19:138.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:13:758.2.4
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:16:668.2.2
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:18:258.2.5
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:21:498.2.3
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:22:768.2.6

Event 9 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:32:779.1.3
4thWellington College 1[ crew ]6:42:999.1.1
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:52:339.1.6
---Wanganui High School 1[ crew ]RET9.1.5

Event 10 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:50:6710.1.4
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:53:9110.1.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:03:0810.1.6

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:12:0511.1.5
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:14:1311.1.1
6thTauranga Girls College 2[ crew ]7:14:6311.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:17:2111.2.3
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:18:8611.2.4
3rdBaradene College 1[ crew ]7:19:9011.2.2
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]7:33:5211.2.1
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:07:9111.2.6

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:45:5712.1.4
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]6:50:1312.1.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:50:9012.1.3
4thWellington College 1[ crew ]6:52:1112.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:54:2012.2.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:56:6712.2.5
3rdCullinane College 1[ crew ]7:03:6412.2.6
4thWanganui High School 1[ crew ]7:06:3912.2.1

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:50:1313.1.3
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:51:5613.1.2
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:52:9313.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:55:4013.1.4
5thKings College 1[ crew ]7:02:2113.1.6
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:07:2613.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:19:0313.2.1
3rdWellington College 1[ crew ]7:19:8013.2.5
4thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:23:5313.2.2
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:30:8913.2.6

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:22:4414.1.3
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:32:5514.1.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:33:2614.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:34:2514.1.2
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:44:4714.1.1
6thTauranga Boys College 1[ crew ]6:58:8614.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:20:0314.2.5
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:22:9914.2.2
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:36:4014.2.1
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:40:1914.2.6
Scratched crews (Finals) 
SCRSTPC 1[ crew ]_:__:__14.2.0

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:56:5315.1.3
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]8:04:6115.1.5
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:05:1615.1.4
6thWestlake Girls High School 3[ crew ]8:53:2215.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 2[ crew ]8:06:6415.2.2
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:11:4715.2.6
C Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:17:4115.3.3
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:19:4915.3.1
4thWanganui High School 1[ crew ]8:24:1615.3.2
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:27:0215.3.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:41:1415.3.6

Event 16 Boys under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:55:2416.1.3
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:57:8216.1.2
3rdKings College 1[ crew ]6:59:1916.1.5
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:59:6816.1.6

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWellington College 1[ crew ]6:45:9617.1.2
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:49:7517.1.5
5thBethlehem College 1[ crew ]6:51:7217.1.6
6thWanganui High School 1[ crew ]6:56:8317.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:54:6817.2.3
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:55:2917.2.2
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:14:0717.2.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:18:9117.2.6

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:26:0918.1.4
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:32:1318.1.2
5thQueen Margaret College 1[ crew ]8:41:4718.1.6
6thKristin School 1[ crew ]8:44:4318.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:42:2918.2.3
2ndSt Orans College 1[ crew ]8:50:5318.2.6
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:52:2818.2.4
6thSt Cuthberts College 1[ crew ]9:04:0918.2.5
C Final [ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:42:0718.3.6
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:54:4318.3.2
5thTrident High School 1[ crew ]9:09:3118.3.5

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:01:4219.1.3
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:09:8819.1.6
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:16:5819.1.2
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:34:2119.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:17:3519.2.2
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:27:2919.2.5
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:27:3119.2.4
C Final [ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 3[ crew ]8:26:5219.3.2
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:31:8519.3.3
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]8:36:5219.3.5
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:43:9919.3.6

Event 20 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:34:5820.1.4
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:41:5620.1.5
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:44:6320.1.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:49:4720.1.1
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:53:7520.1.6

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:43:6921.1.3
5thBaradene College 1[ crew ]7:48:3021.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:49:2821.2.2
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:53:1821.2.3
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:11:4221.2.4
Scratched crews (Finals) 
SCRHAMG 1[ crew ]_:__:__21.2.6

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:03:5622.1.4
4thEdgecumbe College 1[ crew ]8:14:4422.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:40:9122.2.3
3rdCullinane College 1[ crew ]8:48:2722.2.6
4thSt Peter's School 1[ crew ]9:13:9222.2.5
C Final [ race results || race reproduction ]
1stSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:29:8822.3.1
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:34:8722.3.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:40:2022.3.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:54:4322.3.5
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]9:15:3522.3.6
Scratched crews (Finals) 
SCRNTHC 1[ crew ]_:__:__22.2.1
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__22.2.4

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]8:13:3423.1.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:14:9923.1.1
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:22:0823.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:15:9823.2.3
5thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:28:2223.2.5

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thBaradene College 1[ crew ]7:46:6524.1.4
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:49:1824.1.6
6thWhanganui Girls College 1[ crew ]7:57:4124.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:48:1924.2.5
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:52:8124.2.3
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:18:7924.2.6

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:17:8125.1.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:20:8325.1.3
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:35:7225.1.1
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:40:4425.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:27:6425.2.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:42:8025.2.2
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:43:4625.2.5
C Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:41:7625.3.3
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:44:6225.3.2
3rdFraser High School 1[ crew ]7:52:6425.3.4
Scratched crews (Finals) 
SCRAGSB 1[ crew ]_:__:__25.2.3
SCRAGSB 2[ crew ]_:__:__25.2.6

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui Girls College 1[ crew ]8:31:2526.1.4
3rdWhanganui City College 1[ crew ]8:32:0226.1.5
4thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:38:7226.1.2
6thWellington Girls College 1[ crew ]8:51:5726.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:43:9326.2.6
Scratched crews (Finals) 
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__26.1.6

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]8:36:5727.1.3
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:47:6727.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:42:7927.2.1
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:47:6827.2.4
4thCarmel College 1[ crew ]9:09:9827.2.3
5thJohn Paul College 1[ crew ]9:13:3327.2.5
C Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:58:7827.3.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]9:05:0427.3.3
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]9:06:3627.3.6
5thWellington Girls College 1[ crew ]9:18:7727.3.4
6thWhanganui Girls College 1[ crew ]9:36:0727.3.1

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:14:1628.1.5
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:22:0228.1.1
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:33:6628.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:24:8228.2.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:30:3128.2.5
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:51:5728.2.2
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:55:3028.2.1
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]10:19:1828.2.6

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:55:0829.1.3
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:57:5529.1.2
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:09:5229.1.6

Event 30 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:32:3630.1.2
4thWanganui High School 1[ crew ]7:35:2230.1.6
6thPiopio College 1[ crew ]7:46:4830.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:38:7530.2.4
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:46:3330.2.2
6thWaitara High School 1[ crew ]8:11:7030.2.6

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:17:8531.1.3
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]8:25:2131.1.5
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:35:7031.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]8:35:5331.2.3
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:55:0831.2.5
C Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:40:5331.3.2
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:42:9531.3.4
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:49:3831.3.1
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:54:9231.3.5
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:25:1931.3.6

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:10:2432.1.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:14:6832.1.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:21:0632.1.2
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:27:2132.1.1
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:27:4332.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:42:2632.2.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:44:0732.2.2
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:58:5732.2.1
5thSt Kentigern College 2[ crew ]10:08:3632.2.4
Scratched crews (Finals) 
SCRTRGB 2[ crew ]_:__:__32.2.5

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:56:6633.1.4
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:58:4833.1.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:01:8333.1.2
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:06:1633.1.1
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:06:6033.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:13:2033.2.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:20:1833.2.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:24:7933.2.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:39:6733.2.5

Event 34 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:59:9934.1.3
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:15:7634.1.2
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:24:1134.1.5
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:34:3234.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]8:39:2734.2.2
3rdWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:41:9734.2.5
4thWellington Girls College 1[ crew ]8:46:8034.2.1
5thWanganui High School 1[ crew ]8:57:0234.2.4

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]9:08:9835.1.1
6thMount Maunganui College 1[ crew ]9:09:9135.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:02:2835.2.2
2ndSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]9:09:3635.2.6
3rdMacleans College 1[ crew ]9:14:8535.2.3
4thMatamata College 1[ crew ]9:17:0535.2.4
6thFraser High School 1[ crew ]9:36:4435.2.5
C Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]9:11:6135.3.3
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:29:1935.3.4
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]9:37:8735.3.2
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:43:5835.3.5

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWellington College 1[ crew ]7:43:9636.1.4
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:54:9436.1.5
5thHauraki Plains College 2[ crew ]7:57:0336.1.2
6thBethlehem College 1[ crew ]8:09:7236.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Patrick's College 1[ crew ]7:51:0436.2.3
4thWanganui High School 1[ crew ]8:04:3336.2.1
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:20:3736.2.6
C Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:09:8336.3.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:48:5536.3.5

Event 37 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:11:1437.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:13:8937.2.3
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:16:8037.2.5
3rdPiopio College 1[ crew ]8:17:6337.2.4
5thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:52:2337.2.1
C Final [ race results || race reproduction ]
2ndWellington College 1[ crew ]8:31:6937.3.4
4thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:44:5037.3.2
6thTauranga Boys College 3[ crew ]8:52:4637.3.1
Scratched crews (Finals) 
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__37.2.6

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:02:1438.1.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:10:8738.1.6
5thKings College 1[ crew ]8:20:6538.1.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:22:9038.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdKatikati College 1[ crew ]8:31:2538.2.2
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:35:8638.2.5

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:28:8839.1.5
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:38:6639.1.2
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:03:4839.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:43:8839.2.3
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:44:0039.2.1
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:51:4639.2.2
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:55:7439.2.4
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:00:3639.2.5
C Final [ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:05:9039.3.2
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]9:09:9139.3.3
4thTauranga Girls College 3[ crew ]9:16:4539.3.4
6thJohn Paul College 1[ crew ]9:43:8639.3.5

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:51:7040.1.3
3rdWellington College 1[ crew ]7:57:0840.1.5
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:06:8040.1.2
7thRotorua Boys High School 2[ crew ]8:21:0340.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:20:7740.2.6
4thBethlehem College 2[ crew ]8:21:4940.2.4
C Final [ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:10:5440.3.3
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:16:7540.3.1
5thWanganui High School 1[ crew ]8:28:4040.3.4
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:28:7340.3.5

Event 41 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:12:4841.1.3
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:18:3641.1.2
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:29:6241.1.5
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:30:0641.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:34:0741.2.3
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:36:7641.2.2
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:40:6041.2.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:42:4741.2.1
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:06:4741.2.6

Event 42 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:12:1242.1.4
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:15:2042.1.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:18:9342.1.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:21:5742.1.5
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:21:9542.1.1

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:12:381.1.4
2ndBethlehem College 2[ crew ]7:12:651.1.2
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:14:631.1.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:28:581.1.1
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:31:001.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWellington College 1[ crew ]7:22:921.2.4
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:35:451.2.6
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:38:521.2.1
5thTe Awamutu College 1[ crew ]7:40:721.2.2
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:28:301.3.5
4thBethlehem College 1[ crew ]7:32:421.3.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:49:061.3.6

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:22:902.1.3
3rdKatikati College 1[ crew ]8:29:112.1.5
4thSt Orans College 1[ crew ]8:29:382.1.6
5thBethlehem College 1[ crew ]8:41:902.1.4
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:57:562.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:20:152.2.4
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]8:26:092.2.5
3rdKristin School 1[ crew ]8:31:962.2.2
4thEdgecumbe College 1[ crew ]8:41:412.2.3
5thEdgecumbe College 2[ crew ]8:47:842.2.1
6thRangitoto College 1[ crew ]8:58:162.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:33:942.3.1
4thBethlehem College 2[ crew ]8:36:522.3.3
5thSt Cuthberts College 1[ crew ]8:43:942.3.5
6thOnslow College 2[ crew ]8:59:212.3.6

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:12:633.1.2
5thWhanganui City College 1[ crew ]8:25:103.1.1
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:32:683.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:55:323.2.2
2ndBaradene College 1[ crew ]7:57:633.2.4
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:58:673.2.3
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:15:703.2.6
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:45:913.2.5

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:47:334.1.4
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:50:634.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:37:884.2.3
2ndKings College 2[ crew ]6:42:714.2.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:09:574.2.2
6thNapier Boys High School 1[ crew ]9:56:824.2.1

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:54:255.1.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:58:265.1.5
5thBethlehem College 2[ crew ]7:16:995.1.0
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:27:435.1.6
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:33:805.1.4
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:59:805.2.2
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:09:145.2.5
5thCullinane College 1[ crew ]7:15:685.2.3
6thCambridge High School 1[ crew ]7:25:455.2.1

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:35:287.1.3
4thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:00:057.1.6
5thWanganui High School 1[ crew ]8:07:307.1.2
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:31:087.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:41:657.2.4
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:54:677.2.6
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:17:247.2.3
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:35:377.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:39:627.3.3
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:48:907.3.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:55:227.3.2

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:02:058.1.2
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:11:448.1.1
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:17:548.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:06:448.2.1
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:07:058.2.2
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:08:808.2.5
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:23:368.2.6

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]7:11:1111.1.1
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:14:1911.1.3
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:15:5611.1.4
5thBaradene College 1[ crew ]7:27:4311.1.5
6thWhanganui Girls College 1[ crew ]7:42:2011.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:12:3211.2.2
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:19:5211.2.4
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:49:9511.2.6

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:51:7212.1.4
6thWanganui High School 1[ crew ]7:07:3712.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:44:9712.2.6
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]6:47:0012.2.5
3rdWellington College 1[ crew ]6:49:2512.2.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]6:51:3912.2.3
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:54:9112.2.2
6thCullinane College 1[ crew ]7:04:9612.2.1

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:55:4513.1.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:56:6613.1.3
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]6:57:5413.1.1
5thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:13:9113.1.5
6thTe Awamutu College 1[ crew ]7:18:7413.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:56:7213.2.2
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:57:7613.2.3
3rdKings College 1[ crew ]7:06:6613.2.5
5thWellington College 1[ crew ]7:12:3213.2.4
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:21:8213.2.1

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:47:6915.1.4
2ndWhanganui Girls College 1[ crew ]7:53:8515.1.2
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:08:6215.1.6
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:25:0415.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:55:3215.2.4
2ndWestlake Girls High School 3[ crew ]7:58:1815.2.1
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:20:7015.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 2[ crew ]8:03:4615.3.3
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:09:1715.3.4
5thWanganui High School 1[ crew ]8:11:4215.3.6
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:14:5515.3.1

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndWellington College 1[ crew ]6:38:8717.1.4
3rdWanganui High School 1[ crew ]6:40:0817.1.1
4thHauraki Plains College 1[ crew ]6:46:8417.1.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:52:2817.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:40:5217.2.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]6:44:2517.2.5
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:00:3517.2.6
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:07:0517.2.1

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:24:2318.1.4
4thSt Cuthberts College 1[ crew ]8:39:3318.1.6
6thTrident High School 1[ crew ]9:00:4818.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:19:9418.2.3
2ndKristin School 1[ crew ]8:24:4918.2.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:32:7318.2.4
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Girls College 1[ crew ]8:23:8918.3.3
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]8:27:9018.3.5
4thSt Orans College 1[ crew ]8:31:0918.3.1
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:31:5818.3.6
6thKatikati College 1[ crew ]8:34:4418.3.2

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:56:5319.1.4
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:17:9619.1.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:22:4619.1.1
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:30:1519.1.6
7thCarmel College 1[ crew ]8:31:1419.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:20:3219.2.5
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:23:5619.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:57:4219.3.4
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:59:4519.3.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:06:1019.3.1
5thWanganui High School 3[ crew ]8:27:0219.3.6
6thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:44:9819.3.3

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:29:6221.1.0
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:34:0721.1.4
5thKings College 1[ crew ]7:35:8921.1.1
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:47:1521.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:33:0321.2.2
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:40:7821.2.1
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__21.2.6
SCRWNCS 1[ crew ]_:__:__21.2.6

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:07:9022.1.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:20:4322.1.1
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:37:2922.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:43:6822.2.2
2ndEdgecumbe College 1[ crew ]7:44:5022.2.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:52:3022.2.5
4thNorthcote College 1[ crew ]7:52:6322.2.1
5thCambridge High School 1[ crew ]8:02:9622.2.3
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:07:4622.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
4thCullinane College 1[ crew ]8:05:2122.3.6
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:18:5622.3.5
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:32:8922.3.1

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:37:4823.1.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:37:5123.1.1
4thWanganui High School 1[ crew ]7:39:8923.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]7:42:1523.2.3
5thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:48:4623.2.6

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]7:11:3324.1.0
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:13:0924.1.2
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:32:5924.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:06:0624.2.3
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:07:7124.2.5
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:14:0824.2.4
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:42:8624.2.6

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:52:8225.1.4
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:55:4025.1.2
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:55:9025.1.5
4thWellington College 1[ crew ]6:58:5325.1.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:22:5325.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:47:8825.2.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:51:7825.2.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:07:4925.2.1
5thFraser High School 1[ crew ]7:09:9625.2.6
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:22:3225.2.2
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:06:4425.3.5
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:12:4325.3.1
---St Peter's School 1[ crew ]DIS25.3.3
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRSPLH 2[ crew ]_:__:__25.1.1
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__25.3.6
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__25.3.6

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:52:8126.1.4
3rdWellington Girls College 1[ crew ]7:57:3126.1.5
6thBethlehem College 1[ crew ]8:09:7326.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Girls College 1[ crew ]7:49:5726.2.4
2ndWhanganui City College 1[ crew ]7:51:3326.2.3
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:14:5126.2.1

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:58:5627.1.4
3rdCarmel College 1[ crew ]8:11:1427.1.3
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:15:5327.1.2
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:16:1927.1.5
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:21:8027.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]7:59:2327.2.3
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:02:1427.2.2
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:37:0227.2.6
6thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:41:6927.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:59:3927.3.3
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:21:6927.3.2

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:55:1628.1.2
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:07:0328.1.6
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:11:1528.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:38:9628.2.4
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:44:5628.2.2
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:46:5928.2.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:53:1928.2.1
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:11:9728.2.6

Event 30 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:04:0930.1.5
3rdPiopio College 1[ crew ]7:08:2630.1.1
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:16:7730.1.4
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdWanganui High School 1[ crew ]6:58:6530.2.5
4thRosehill College 1[ crew ]7:05:0730.2.2
6thWaitara High School 1[ crew ]7:24:5230.2.6

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:40:7731.1.3
2ndWhanganui Girls College 1[ crew ]7:46:2631.1.4
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:52:4131.1.6
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:53:8431.1.2
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:06:3631.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:54:2931.2.1
6thTauranga Girls College 1[ crew ]7:59:2931.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:45:4531.3.4
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:55:7731.3.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:34:8831.3.6

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:10:2332.1.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:15:1232.1.2
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:22:7032.1.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:33:6332.1.1
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:56:5332.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:00:4032.2.3
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:13:2532.2.2
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:25:3932.2.1
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:26:6632.2.5
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:32:4832.2.6

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:19:3233.1.2
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:20:0933.1.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:20:9733.1.3
5thBethlehem College 1[ crew ]6:31:6833.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:23:8233.2.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:27:9433.2.2
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:28:6033.2.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:36:3433.2.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]6:37:2233.2.6

Event 34 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:31:9934.1.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:38:8034.1.2
5thQueen Margaret College 1[ crew ]7:59:9434.1.1
6thWellington Girls College 1[ crew ]8:01:1534.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:46:5934.2.4
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:47:9734.2.5
4thWanganui High School 1[ crew ]7:53:8434.2.6
5thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:59:7834.2.2

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:13:8935.1.5
4thFraser High School 1[ crew ]8:16:5335.1.4
5thBaradene College 1[ crew ]8:21:4735.1.1
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:49:2635.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:05:3835.2.4
2ndSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:08:7835.2.3
3rdMatamata College 1[ crew ]8:23:6735.2.2
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:33:6635.2.5
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:19:2735.3.5
4thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]8:27:4035.3.2
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:49:8135.3.6

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:16:8436.1.3
3rdSt Patrick's College 1[ crew ]7:17:9936.1.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:47:4336.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:14:7536.2.3
4thWanganui High School 1[ crew ]7:30:0736.2.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:32:2736.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 2[ crew ]7:18:6336.3.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:21:2736.3.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:43:5736.3.3

Event 37 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:54:3337.1.3
4thCambridge High School 1[ crew ]7:58:6737.1.5
7thFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]8:36:9637.1.4
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:44:6737.2.5
3rdPiopio College 1[ crew ]7:46:9237.2.4
4thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:07:6337.2.1
5thWellington College 1[ crew ]8:09:6637.2.3
6thTauranga Boys College 3[ crew ]8:14:8837.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:01:2137.3.6
5thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:08:5737.3.1
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRHOWI 1[ crew ]_:__:__37.3.6

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:45:0638.1.2
5thKatikati College 1[ crew ]7:54:2938.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:35:0138.2.4
2ndKings College 1[ crew ]7:40:1238.2.6
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:40:5138.2.3
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:52:7038.2.2

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:03:5739.1.2
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:07:1439.1.3
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:15:3839.1.5
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:32:5139.1.1
6thJohn Paul College 1[ crew ]9:07:3439.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 2[ crew ]8:16:3739.2.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:19:1739.2.4
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:22:4139.2.2
5thTauranga Girls College 3[ crew ]8:44:1039.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:04:6639.3.4
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:25:0439.3.6
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:30:6439.3.1

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:35:2240.1.4
2ndWellington College 1[ crew ]7:36:4840.1.5
5thKatikati College 1[ crew ]7:59:8840.1.6
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:00:1040.1.0
7thCullinane College 1[ crew ]8:04:3340.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 2[ crew ]7:52:0340.2.1
5thWanganui High School 1[ crew ]7:59:9440.2.2
6thPukekohe High School 1[ crew ]8:00:8840.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:29:6340.3.4
3rdRotorua Boys High School 2[ crew ]7:40:2340.3.5
4thBethlehem College 1[ crew ]7:41:3340.3.1

Event 41 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]6:55:7941.1.2
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]6:59:4741.1.4
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:02:1141.1.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:09:5241.1.1
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:11:7841.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]6:54:7941.2.2
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:02:1041.2.5
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:02:7641.2.1
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:28:9641.2.6
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:44:281.1.4
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:55:931.1.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:38:501.1.5
---Katikati College 1[ crew ]RET1.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:53:911.2.3
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]8:08:251.2.4
3rdWanganui High School 2[ crew ]8:28:791.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Patrick's College 1[ crew ]8:18:621.3.2
4thCambridge High School 1[ crew ]8:46:521.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:56:591.4.2
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:58:081.4.4
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]8:18:021.4.5
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:32:631.4.3
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:54:771.5.3
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:06:911.5.4
3rdLytton High School 1[ crew ]8:28:221.5.2
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:52:191.6.3
3rdCullinane College 1[ crew ]8:11:971.6.4

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Cuthberts College 1[ crew ]9:20:082.1.3
2ndRangitoto College 1[ crew ]9:28:092.1.5
3rdCullinane College 2[ crew ]9:51:382.1.2
4thPiopio College 1[ crew ]10:08:962.1.4
5thTe Kauwhata College 1[ crew ]10:32:742.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndEdgecumbe College 2[ crew ]9:06:512.2.2
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:10:852.2.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]10:46:312.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stQueen Margaret College 1[ crew ]9:10:302.3.4
2ndSt Orans College 1[ crew ]9:15:522.3.3
3rdTrident High School 1[ crew ]9:51:722.3.2
4thTrident High School 2[ crew ]10:04:572.3.1
5thOnslow College 1[ crew ]10:49:882.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stKristin School 1[ crew ]8:57:392.4.3
2ndWhakatane High School 1[ crew ]9:37:492.4.4
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:56:492.4.5
4thCullinane College 1[ crew ]10:27:852.4.1
5thQueen Margaret College 2[ crew ]10:37:242.4.2
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]9:13:112.5.3
2ndOnslow College 2[ crew ]9:45:792.5.2
4thWanganui High School 1[ crew ]10:12:652.5.4
5thBirkenhead College 1[ crew ]11:08:502.5.1
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]9:02:392.6.4
3rdWhakatane High School 2[ crew ]9:33:142.6.1
4thWhakatane High School 3[ crew ]9:46:382.6.2
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:59:622.6.5

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:43:993.1.5
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:50:753.1.4
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:03:443.1.3
6thWanganui High School 1[ crew ]9:22:943.1.6

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:11:554.1.3
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:17:494.1.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:22:654.1.5
4thWaitara High School 1[ crew ]7:46:054.1.1
5thPiopio College 1[ crew ]8:15:494.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]7:30:664.2.4
5thFraser High School 1[ crew ]7:57:484.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]7:20:954.3.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:23:484.3.2
4thWellington College 1[ crew ]7:37:054.3.3
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:50:484.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:40:004.4.5
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:56:484.4.1
---Kings College 1[ crew ]RET4.4.6

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:34:135.1.3
3rdWhanganui City College 1[ crew ]8:09:835.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:36:655.2.3
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]7:48:135.2.5
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:57:915.2.2
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:14:335.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:39:735.3.2
3rdBethlehem College 2[ crew ]7:50:775.3.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:44:875.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:29:235.4.3
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:34:735.4.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:30:095.4.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:52:015.4.1

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:37:976.1.2
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:49:896.1.4
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:13:456.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:35:666.2.4
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:51:316.2.5
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:59:396.2.1
5thSt Patrick's College 1[ crew ]8:31:416.2.6
Scratched crews (Repechages) 
SCRTEAW 1[ crew ]_:__:__6.2.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:13:837.1.3
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:31:637.1.4
3rdOnslow College 1[ crew ]9:26:067.1.5
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]9:46:117.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:26:527.2.3
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]9:01:407.2.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:07:887.2.4
4thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]9:09:977.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:28:237.3.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:37:067.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:28:677.4.4
3rdFraser High School 1[ crew ]8:34:057.4.2
4thMatamata College 1[ crew ]9:07:177.4.5
5thFairfield College 1[ crew ]9:19:807.4.1
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:39:437.5.5
4thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:50:977.5.2
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:03:247.6.2
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:34:447.6.4
---Piopio College 1[ crew ]SCR7.6.5

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:32:328.1.4
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:38:638.1.5
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:44:628.1.6
5thMacleans College 1[ crew ]8:02:148.1.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRWNHS 1[ crew ]_:__:__8.1.0
SCRSAMU 1[ crew ]_:__:__8.1.2

Event 9 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWellington College 1[ crew ]6:53:709.1.2
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:55:029.1.4
5thOnslow College 1[ crew ]7:23:809.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:00:129.2.4
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:05:129.2.2
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:09:969.2.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:15:349.2.6
5thEdgewater College 1[ crew ]7:43:249.2.1

Event 10 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:19:5110.1.4
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:31:1510.1.3
5thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:41:5910.1.1

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:42:5811.1.4
2ndBaradene College 1[ crew ]7:45:1111.1.2
4thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:40:8611.1.5
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:44:9811.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]8:14:1711.2.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:16:8111.2.2
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:32:1311.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:40:4411.3.3
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]7:42:8011.3.2
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:16:2511.3.4
4thWellington Girls College 1[ crew ]8:21:9711.3.5
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:54:9811.3.1

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:08:8712.1.3
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:41:8812.1.1
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:30:8212.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndCullinane College 1[ crew ]7:26:2712.2.5
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:29:2412.2.4
5thCambridge High School 1[ crew ]8:07:7412.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:14:7912.3.3
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:23:3612.3.5
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:24:5112.3.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:34:2312.3.1
5thSt Patrick's College 1[ crew ]7:59:3912.3.4
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:08:3112.4.6
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:48:9912.4.1

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:23:3613.1.5
2ndWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:25:6113.1.3
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]7:27:7013.1.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:28:6313.1.2
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:00:7613.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:16:6613.2.4
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:19:7413.2.3
4thNapier Boys High School 1[ crew ]7:53:6313.2.5
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:54:1213.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]7:28:2513.3.5
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:28:2613.3.2
4thFraser High School 1[ crew ]7:51:0913.3.4
5thPiopio College 1[ crew ]7:58:5413.3.1

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:44:3714.1.3
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:46:4514.1.4
4thBethlehem College 1[ crew ]7:05:2414.1.5
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:13:4214.1.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:44:8914.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:46:1214.2.3
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:49:0314.2.2
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:04:3514.2.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:27:2614.2.1

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:19:2315.2.3
2ndWanganui High School 2[ crew ]8:32:3515.2.4
3rdSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:21:2915.2.5
---Wellington Girls College 1[ crew ]RET15.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:17:3615.3.4
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:22:5315.3.3
4thCarmel College 1[ crew ]9:10:5315.3.5
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:17:0715.5.3
3rdSt Peter's School 2[ crew ]9:03:8115.5.2
4thQueen Margaret College 2[ crew ]9:09:1415.5.5
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:11:6415.6.4
2ndWestlake Girls High School 2[ crew ]8:52:1215.6.2
Repechage 7[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:19:4415.7.3
Repechage 8[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 3[ crew ]8:12:4115.8.4
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]8:40:7015.8.2
Repechage 9[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:15:4315.9.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:41:1415.9.2
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:56:1315.9.5
Scratched crews (Repechages) 
SCRHAMG 1[ crew ]_:__:__15.6.5

Event 16 Boys under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]2:35:4416.1.1
2ndKings College 1[ crew ]2:40:4916.1.2
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]2:46:5916.1.4
5thTauranga Boys College 1[ crew ]2:56:8016.1.0
Scratched crews (Repechages) 
SCRWHGB 1[ crew ]_:__:__16.1.6

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:24:6717.1.3
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:37:1917.1.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7 47:7317.1.1
4thRosehill College 1[ crew ]7:57:7917.1.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:12:2317.1.6
---Napier Boys High School 1[ crew ]DNF17.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]: : :17.2.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]: : :17.2.4
4thWellington College 2[ crew ]: : :17.2.5
5thCambridge High School 1[ crew ]: : :17.2.6
6thSt Kentigern College 2[ crew ]: : :17.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:41:7617.3.3
4thKings College 1[ crew ]7:48:7417.3.1
5thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:53:7917.3.2

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stQueen Margaret College 1[ crew ]8:28:9418.1.3
4thRosehill College 1[ crew ]9:31:3918.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:34:4918.2.3
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:43:0618.2.5
4thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:36:7818.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stKristin School 1[ crew ]8:28:1118.3.3
2ndSt Cuthberts College 1[ crew ]8:49:0918.3.2
3rdOnslow College 2[ crew ]9:10:8418.3.4
4thTauranga Girls College 1[ crew ]9:20:0218.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndTrident High School 1[ crew ]8:51:3518.4.2
4thRosehill College 2[ crew ]9:09:0418.4.3
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]10:08:9118.4.1
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:32:6818.5.2
4thWanganui High School 1[ crew ]9:20:4118.5.5
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:27:2718.5.1
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
2ndSt Orans College 1[ crew ]8:45:1518.6.4
4thWanganui High School 2[ crew ]9:43:3718.6.5
5thQueen Margaret College 2[ crew ]9:44:9618.6.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRONSL 1[ crew ]_:__:__18.3.5

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:25:8119.1.4
2ndCarmel College 1[ crew ]8:39:2719.1.3
3rdKatikati College 1[ crew ]8:45:2019.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:19:8219.2.4
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:32:0719.2.3
3rdHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:59:2619.2.2
4thWellington Girls College 1[ crew ]9:33:3719.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]8:35:8619.3.3
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:40:0419.3.2
3rdOnslow College 1[ crew ]8:53:9319.3.4
4thWhanganui Girls College 3[ crew ]9:44:5719.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:07:1419.4.3
2ndHamilton Girls' High School 3[ crew ]8:45:8119.4.4
3rdCullinane College 1[ crew ]9:12:8319.4.2
4thGisborne Girls High School 2[ crew ]11:17:5719.4.5
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:29:6519.5.4
3rdWanganui High School 2[ crew ]9:13:9219.5.2
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:22:5119.6.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:48:8719.6.2
Repechage 7[ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui Girls College 1[ crew ]8:34:7719.7.3
4thJohn Paul College 2[ crew ]9:19:2619.7.4
Repechage 8[ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]8:38:8819.8.3
3rdWhanganui Girls College 2[ crew ]8:47:7219.8.5
4thWhanganui City College 1[ crew ]9:08:5419.8.2
Repechage 9[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 3[ crew ]8:24:4319.9.3
3rdWhakatane High School 2[ crew ]8:41:2419.9.4

Event 20 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:40:7320.1.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:45:7320.1.3
3rdKings College 1[ crew ]6:54:5220.1.1
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]6:57:8120.1.2
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:10:8920.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:36:8420.2.3
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:44:3120.2.4
4thOnslow College 1[ crew ]7:02:6520.2.5
5thNapier Boys High School 1[ crew ]7:32:5920.2.1

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:37:4821.1.3
3rdKings College 1[ crew ]7:50:3321.1.5
4thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:00:3321.1.6
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:09:6121.1.2
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:49:6521.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:35:4421.2.4
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:44:5121.2.2
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:04:5521.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:43:7321.3.2
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:48:0721.3.4
4thWellington Girls College 1[ crew ]7:55:0521.3.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRGGHS 1[ crew ]_:__:__21.2.1

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:04:5622.1.3
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:47:6722.1.6
5thWanganui High School 2[ crew ]9:09:0422.1.1
---Otumoetai College 1[ crew ]DNS22.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndNorthcote College 1[ crew ]7:55:8322.2.2
5thMatamata College 1[ crew ]8:46:7422.2.1
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:06:6222.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:58:1922.3.4
2ndCullinane College 1[ crew ]8:13:9522.3.3
3rdTrident High School 1[ crew ]8:32:2422.3.2
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:35:8722.3.1
5thKatikati College 1[ crew ]8:39:6622.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:59:4022.4.3
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:13:9022.4.2
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:36:0322.4.1
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:38:9522.4.5
6thWanganui High School 1[ crew ]8:55:2022.4.6
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:09:7322.5.2
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:23:3022.5.4
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:24:6722.5.5
6thCullinane College 2[ crew ]9:12:9522.5.6
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:19:7722.6.1
4thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]8:38:3322.6.3
5thSt Peter's School 2[ crew ]9:18:3822.6.5

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:54:0123.1.4
3rdSt Patrick's College 2[ crew ]8:10:9323.1.1
4thSt Patrick's College 1[ crew ]8:26:3623.1.2
5thLytton High School 1[ crew ]8:43:0623.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thLytton High School 2[ crew ]8:17:6323.2.5
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:17:9623.2.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]9:02:6723.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]8:05:1023.3.2
4thWellington College 2[ crew ]8:14:0023.3.1
5thWaitara High School 1[ crew ]8:27:2423.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:54:8323.4.3
2ndSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:01:0423.4.4
4thBethlehem College 2[ crew ]8:28:9423.4.5
5thWellington College 3[ crew ]8:54:2623.4.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__23.1.6

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Girls College 1[ crew ]7:10:2324.1.4
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:15:0124.1.2
4thFairfield College 1[ crew ]8:12:1824.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:25:0724.2.3
2ndSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:32:0424.2.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:25:4324.2.4

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:08:2525.1.3
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:17:0425.1.2
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:21:8225.1.4
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:43:1925.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:07:6525.2.4
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:10:7825.2.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:19:7925.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]7:09:0725.3.4
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:14:9025.3.3
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:07:6125.4.5
4thCullinane College 1[ crew ]8:02:2625.4.2
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:41:5925.4.1
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:12:7625.5.2
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:24:0225.5.5
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:36:4825.5.1
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:41:4825.5.4
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 2[ crew ]7:04:1325.6.4
2ndFraser High School 1[ crew ]7:13:1425.6.5
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:20:2325.6.3
4thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:25:1725.6.1
5thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]8:00:9825.6.2

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:06:6426.1.2
4thTrident High School 1[ crew ]8:22:7926.1.5
6thQueen Margaret College 2[ crew ]8:58:6526.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:14:6126.2.4
3rdWanganui High School 1[ crew ]8:19:1726.2.2
5thWellington Girls College 2[ crew ]8:38:6126.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:10:1026.3.2
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:20:8626.3.5
4thWanganui High School 2[ crew ]8:28:9426.3.1
5thQueen Margaret College 1[ crew ]8:30:2026.3.4
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stWellington Girls College 1[ crew ]8:02:5826.4.4
3rdRosehill College 1[ crew ]8:12:3026.4.2
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:45:2926.4.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRHAMG 1[ crew ]_:__:__26.4.1

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:59:8927.1.3
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:06:7027.1.2
3rdWanganui High School 2[ crew ]8:14:9927.1.4
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:00:5327.1.5
5thWestlake Girls High School 4[ crew ]9:23:4927.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdWanganui High School 1[ crew ]8:16:0827.2.4
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:55:6827.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:56:3127.3.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]9:05:4127.3.5
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:29:4127.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:26:2127.4.4
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:06:9627.4.1
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:15:3927.5.2
2ndWhanganui Girls College 1[ crew ]8:18:9627.5.4
3rdTauranga Girls College 3[ crew ]8:27:0927.5.1
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:56:5827.5.5
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:14:6627.6.4
2ndWellington Girls College 1[ crew ]8:20:5427.6.2
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]8:28:5627.6.3
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:35:3127.6.5
5thWestlake Girls High School 3[ crew ]8:53:2727.6.1

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:46:5428.1.4
3rdBaradene College 1[ crew ]7:54:4528.1.2
5thKings College 1[ crew ]8:13:9428.1.6
6thFraser High School 1[ crew ]8:19:0528.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:45:2228.2.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:49:2828.2.4
4thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:05:8228.2.2
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:12:1328.2.6
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:39:2728.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:44:5628.3.3
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:57:2528.3.2
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:01:6428.3.4
5thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:37:0228.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:49:2928.4.3
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:56:8128.4.4
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]8:06:0428.4.5
5thCullinane College 1[ crew ]9:11:5128.4.6

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:12:2829.1.2
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:19:1529.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:41:7229.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:21:6229.2.3
4thKings College 1[ crew ]6:51:3929.2.5

Event 30 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:03:7530.1.4
2ndPiopio College 1[ crew ]7:10:5030.1.3
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:20:7830.1.2
5thSt Patrick's College 1[ crew ]7:30:7730.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:13:9130.2.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:24:2430.2.4
6thLytton High School 1[ crew ]8:02:5830.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]6:59:0330.3.4
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:23:3630.3.3
4thOnslow College 1[ crew ]7:26:3330.3.6
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:39:9030.3.1
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:44:8430.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:01:6130.4.3
2ndWaitara High School 1[ crew ]7:08:8030.4.4
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]7:13:7530.4.1
5thGisborne Boys High School 2[ crew ]7:42:7530.4.6

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:48:0931.1.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:22:5831.1.5
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:35:6031.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:14:7231.2.4
3rdOnslow College 1[ crew ]8:27:0231.2.5
4thWellington Girls College 1[ crew ]8:37:4631.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:51:2631.3.2
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]8:09:9931.3.4
4thWanganui High School 2[ crew ]8:14:0631.3.1
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:21:3931.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:51:7631.4.4
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:35:0931.4.1
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:57:4531.4.2
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:45:2231.5.3
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:58:5731.5.2
4thCarmel College 1[ crew ]8:11:3731.5.5
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:49:3931.6.4
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]7:53:1331.6.2

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:16:8332.1.3
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21:3332.1.2
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:23:1432.1.4
4thWestlake Boys High School 3[ crew ]8:11:5332.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 2[ crew ]7:30:7732.2.3
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:35:3932.2.5
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:42:0332.2.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:57:8532.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:17:4932.3.3
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]7:27:2132.3.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:50:5832.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:26:4432.4.2
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]8:04:8332.4.5

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:33:2733.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:37:1733.1.3
4thWellington College 1[ crew ]6:50:7333.1.1
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:55:3533.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:36:4033.2.2
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:38:4833.2.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:39:6933.2.5
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:14:3533.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:32:0233.3.3
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:34:2733.3.2
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:06:0233.3.1

Event 34 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:46:8234.1.4
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:28:3434.1.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:28:4034.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:38:1934.2.3
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:51:1534.2.2
3rdWellington Girls College 1[ crew ]7:53:7334.2.4
4thTauranga Girls College 2[ crew ]7:59:0134.2.5
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:14:3934.2.6
6thCambridge High School 1[ crew ]8:14:9334.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:40:5534.3.2
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]7:45:2734.3.3
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:46:4834.3.4
5thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:06:4234.3.5

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:05:6035.1.3
3rdNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:31:5335.1.5
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:55:2535.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]8:08:0135.2.2
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:40:2535.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:10:1635.3.3
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:14:3335.3.2
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:16:4735.3.4
4thCullinane College 1[ crew ]8:59:4835.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stMatamata College 1[ crew ]8:01:2035.4.4
2ndBaradene College 1[ crew ]8:06:7535.4.3
3rdSt Dominics College (Henderson) 2[ crew ]8:28:0135.4.5
4thFairfield College 1[ crew ]9:02:6135.4.2
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:02:3035.5.3
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:17:7935.5.4
3rdMacleans College 2[ crew ]8:32:4035.5.2
4thTe Awamutu College 2[ crew ]8:51:4135.5.5
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:36:3035.6.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]9:00:1435.6.5

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:09:7936.1.3
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:00:2736.1.2
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:07:4136.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:35:6136.2.1
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:35:9436.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdWaitara High School 1[ crew ]7:26:2736.3.3
4thNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]8:45:0936.3.1
5thKings College 2[ crew ]9:12:9436.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:17:3236.4.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:23:3036.4.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:30:9936.4.2
4thKings College 1[ crew ]7:56:5336.4.5
5thWanganui High School 2[ crew ]9:00:5336.4.1
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:29:6336.5.4
4thWellington College 4[ crew ]7:37:4836.5.2
5thLytton High School 1[ crew ]8:09:4536.5.5
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
1stSt Patrick's College 1[ crew ]7:22:8636.6.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:23:1436.6.4
3rdWellington College 2[ crew ]7:41:3236.6.2
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:48:4936.6.1

Event 37 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 3[ crew ]8:05:4337.1.4
3rdCambridge High School 2[ crew ]8:05:4537.1.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:30:6437.1.1
5thLytton High School 1[ crew ]8:44:8737.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 2[ crew ]7:55:1637.2.5
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]8:21:9637.2.3
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:27:0237.2.2
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:32:1837.2.1
6thTrident High School 1[ crew ]8:55:7437.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:36:9237.3.4
3rdWaitara High School 1[ crew ]7:55:9337.3.5
4thWaitara High School 2[ crew ]8:42:0737.3.1
---Piopio College 2[ crew ]DNF37.3.3
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 2[ crew ]8:06:3237.4.1
5thSt Patrick's College 1[ crew ]8:34:2737.4.5
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:36:4337.5.3
2ndHowick College 1[ crew ]7:50:8837.5.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:57:4737.5.5
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:13:5637.5.1
5thWhakatane High School 2[ crew ]8:31:8537.5.2
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
2ndSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:52:0337.6.4
3rdEdgewater College 1[ crew ]8:15:2137.6.5
---Macleans College 2[ crew ]DNS37.6.1

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:39:0238.1.2
2ndKatikati College 1[ crew ]7:39:2938.1.3
3rdSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:39:6238.1.4
4thCambridge High School 1[ crew ]7:54:7238.1.5
6thCullinane College 1[ crew ]8:59:3238.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdWellington Girls College 1[ crew ]7:51:5438.2.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:52:8038.2.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:15:8238.2.1
6thWanganui High School 2[ crew ]8:18:9538.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:34:1838.3.3
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:59:6638.3.5
5thQueen Margaret College 1[ crew ]8:04:1138.3.2
6thWanganui High School 1[ crew ]8:05:3738.3.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]7:38:9238.4.3
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:49:3338.4.6

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:46:8339.1.3
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:01:3339.1.2
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:24:7239.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:30:8239.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:59:3939.2.3
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:04:3339.2.4
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:02:7239.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:51:7539.3.3
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:07:6839.3.4
4thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:45:9739.3.5
5thWestlake Girls High School 4[ crew ]9:39:7439.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 2[ crew ]7:57:6339.4.3
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:21:5839.4.4
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:27:4039.4.1
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:47:2339.4.5
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:53:3339.4.2
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
3rdWanganui High School 1[ crew ]8:30:2039.5.2
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:48:8239.5.4
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 3[ crew ]8:30:6439.6.5
3rdWestlake Girls High School 3[ crew ]8:38:2239.6.3
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:45:6939.6.2

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:44:0740.1.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:02:9140.1.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:28:1240.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:31:7140.2.3
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:57:1440.2.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:23:2740.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:41:6540.3.3
2ndCullinane College 1[ crew ]7:41:9240.3.5
4thPukekohe High School 2[ crew ]8:25:7040.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndKatikati College 1[ crew ]7:44:6240.4.2
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]7:52:0340.4.3
4thSt Patrick's College 1[ crew ]8:31:5340.4.5
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]7:41:2140.5.4
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:50:7540.5.5
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 2[ crew ]7:27:8240.6.2
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:36:3940.6.3
3rdWhanganui City College 1[ crew ]7:48:9740.6.4

Event 41 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:57:5041.1.4
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:05:4741.1.2
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:15:4141.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]6:52:6541.2.3
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]6:56:6641.2.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:05:0141.2.2
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]7:12:2641.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]6:49:3641.3.3
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:02:3341.3.4
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:09:9641.3.5
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:23:3141.3.1

Event 42 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:04:6542.1.3
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:05:1442.1.4
3rdKings College 1[ crew ]6:09:1042.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:02:4642.2.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:07:5642.2.5
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:23:421.1.6
2ndKatikati College 1[ crew ]7:25:561.1.3
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:41:211.1.5
4thLytton High School 1[ crew ]7:43:461.1.4
5thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:56:431.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:19:621.2.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:28:251.2.5
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:35:661.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:41:481.3.5
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:41:811.3.1
---Manurewa High School 1[ crew ]DNS1.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:29:291.4.1
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:55:221.4.2
4thWanganui High School 2[ crew ]8:11:861.4.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:46:521.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:33:411.5.4
3rdCullinane College 1[ crew ]7:45:501.5.3
4thSt Patrick's College 1[ crew ]7:48:301.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]7:38:851.6.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:40:711.6.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:51:321.6.5
5thCambridge High School 1[ crew ]8:11:251.6.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:31:632.1.0
2ndSt Cuthberts College 1[ crew ]8:43:552.1.2
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:51:572.1.6
4thOnslow College 2[ crew ]9:00:682.1.1
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:12:442.1.3
6thTrident High School 2[ crew ]9:17:162.1.5
7thCullinane College 1[ crew ]9:40:782.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:32:452.2.5
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:37:122.2.1
3rdPiopio College 1[ crew ]9:11:282.2.3
4thWhakatane High School 3[ crew ]9:20:622.2.2
---Birkenhead College 1[ crew ]DNF2.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]8:22:632.3.1
2ndSt Orans College 1[ crew ]8:29:382.3.6
4thCullinane College 2[ crew ]9:05:252.3.5
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:35:132.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:15:382.4.3
2ndKristin School 1[ crew ]8:20:212.4.4
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]8:30:922.4.1
4thEdgecumbe College 2[ crew ]8:34:272.4.5
5thRangitoto College 1[ crew ]8:50:362.4.2
6thWhakatane High School 2[ crew ]8:50:912.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]8:25:042.5.3
2ndKatikati College 1[ crew ]8:55:912.5.6
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:58:762.5.4
4thTrident High School 1[ crew ]9:19:472.5.1
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]9:50:122.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdWanganui High School 1[ crew ]9:22:822.6.3
4thQueen Margaret College 2[ crew ]9:32:712.6.6
5thOnslow College 1[ crew ]9:39:082.6.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:53:962.6.4
Scratched crews (Heats) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__2.1.5
SCRSTPC 2[ crew ]_:__:__2.2.5
SCROTUM 1[ crew ]_:__:__2.3.4

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:00:663.1.2
3rdWhanganui City College 1[ crew ]8:26:373.1.3
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:28:123.1.4
5thWanganui High School 1[ crew ]8:40:543.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:04:503.2.2
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:28:943.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:09:663.3.5
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:14:173.3.1
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:23:673.3.4
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:26:523.3.2
Scratched crews (Heats) 
SCRWKDS 1[ crew ]_:__:__3.2.3
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__3.3.2

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:51:674.1.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:59:914.1.5
6thWaitara High School 1[ crew ]7:23:474.1.4
7thKings College 1[ crew ]7:25:124.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:47:824.2.6
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:52:054.2.1
5thNapier Boys High School 1[ crew ]7:07:434.2.3
6thFraser High School 1[ crew ]7:44:894.2.5
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:11:594.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:40:684.3.5
2ndWellington College 1[ crew ]7:05:564.3.1
3rdRosehill College 1[ crew ]7:09:634.3.3
4thPiopio College 1[ crew ]7:34:784.3.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:36:214.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stKings College 2[ crew ]6:36:244.4.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:00:574.4.1
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:55:824.4.5
Scratched crews (Heats) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__4.1.0
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__4.2.6

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:54:905.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:59:575.1.4
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:34:675.1.6
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:58:735.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:15:285.2.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:28:465.2.1
4thWhanganui City College 1[ crew ]7:28:475.2.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:44:125.2.5
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:06:805.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]7:03:645.3.1
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:07:105.3.4
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:17:605.3.2
5thBethlehem College 2[ crew ]7:26:605.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:04:195.4.5
4thCambridge High School 1[ crew ]7:13:975.4.4
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:16:885.4.3

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stPiopio College 1[ crew ]7:01:076.1.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:07:176.1.1
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:13:656.1.0
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:27:116.1.5
7thSt Patrick's College 1[ crew ]8:03:856.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:23:646.2.3
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:29:416.2.2
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:31:176.2.4
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:31:666.2.5
Scratched crews (Heats) 
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__6.1.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:38:637.1.1
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:49:077.1.4
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:13:137.1.3
4thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:29:387.1.6
5thMatamata College 1[ crew ]8:34:007.1.5
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:16:847.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:46:927.2.3
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:56:097.2.4
4thWanganui High School 1[ crew ]7:58:907.2.1
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:18:177.2.5
6thFairfield College 1[ crew ]8:46:637.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:04:897.3.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:31:257.3.3
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:36:367.3.2
5thPiopio College 1[ crew ]9:17:007.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:40:167.4.5
4thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]8:17:907.4.2
5thOnslow College 1[ crew ]8:45:647.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:35:557.5.1
3rdSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:04:997.5.4
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:32:577.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thFraser High School 1[ crew ]8:15:327.6.3
5thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]10:20:337.6.2
Scratched crews (Heats) 
SCRPUKE 1[ crew ]_:__:__7.1.2
SCRMACL 1[ crew ]_:__:__7.1.3
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__7.3.1
SCRPIOP 2[ crew ]_:__:__7.3.4
SCRSTDO 2[ crew ]_:__:__7.5.5
SCRTEKC 1[ crew ]_:__:__7.5.5

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:11:558.1.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:18:978.1.4
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:22:818.1.6
6thWanganui High School 1[ crew ]7:57:258.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:05:408.2.1
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:09:248.2.2
4thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:19:528.2.3
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:21:608.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:08:968.3.1
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:12:488.3.3
5thMacleans College 1[ crew ]7:40:558.3.4
Scratched crews (Heats) 
SCRWLGC 1[ crew ]_:__:__8.1.3
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__8.2.4

Event 9 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:28:829.1.4
3rdWanganui High School 1[ crew ]6:32:229.1.3
4thWellington College 1[ crew ]6:50:189.1.2
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]6:54:039.1.1
6thOnslow College 1[ crew ]7:03:979.1.6
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:45:289.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:44:769.2.1
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:47:679.2.6
6thEdgewater College 1[ crew ]7:07:559.2.5

Event 10 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:53:1410.1.4
---Baradene College 1[ crew ]DNS10.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:53:2410.2.5
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:03:6710.2.2
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:09:0010.2.3

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:23:5811.1.1
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:40:4911.1.6
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:46:2611.1.2
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]7:57:8011.1.5
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:03:1211.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:16:1611.2.5
4thTauranga Girls College 2[ crew ]7:23:7911.2.2
5thWhanganui Girls College 1[ crew ]7:39:3911.2.6
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:04:3811.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:18:9111.3.2
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21:3311.3.4
4thBaradene College 1[ crew ]7:33:0311.3.1
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:01:2111.3.5
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:04:4511.3.6

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:06:2212.1.6
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:16:4912.1.1
5thCullinane College 1[ crew ]7:18:4712.1.4
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:36:5412.1.2
7thBethlehem College 1[ crew ]7:56:4312.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:52:0512.2.6
5thWanganui High School 1[ crew ]7:17:2112.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:51:0612.3.4
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]6:52:3312.3.2
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:05:8912.3.1
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:13:0912.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]6:51:0612.4.5
3rdSt Patrick's College 1[ crew ]7:26:6012.4.4
4thCambridge High School 1[ crew ]7:36:6512.4.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:48:7912.4.3
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:34:7612.4.1
Scratched crews (Heats) 
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__12.1.1

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:57:3813.1.5
2ndWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:05:0113.1.2
3rdFraser High School 1[ crew ]7:09:5213.1.1
5thWellington College 1[ crew ]7:13:9713.1.3
6thPiopio College 1[ crew ]7:33:8013.1.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:44:2313.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:04:1413.2.3
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:11:6713.2.4
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]7:20:9513.2.6
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:24:8513.2.1
5thNapier Boys High School 1[ crew ]8:17:7413.2.2
---Manurewa High School 1[ crew ]DNS13.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:02:0113.3.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:10:1913.3.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:18:9213.3.6
5thKings College 1[ crew ]7:30:4613.3.4
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:23:1913.3.1
Scratched crews (Heats) 
SCRSHAK 2[ crew ]_:__:__13.2.2
SCRWTAR 1[ crew ]_:__:__13.2.4

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:27:7714.1.1
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:39:5314.1.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:43:0414.1.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:44:1414.1.0
5thBethlehem College 1[ crew ]6:51:5014.1.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21:4914.1.4
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:38:6814.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:34:3614.2.1
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:34:3914.2.5
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:50:0214.2.4
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:05:5614.2.2

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:58:4015.1.4
4thQueen Margaret College 1[ crew ]8:35:5315.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:32:0215.2.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:43:4515.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:15:1015.3.2
3rdWanganui High School 2[ crew ]8:28:7715.3.5
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:08:4315.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:42:5315.4.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:11:0915.4.4
4thWellington Girls College 1[ crew ]9:32:7115.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 2[ crew ]8:01:2515.5.5
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:15:8115.5.1
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]15:12:6915.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Girls College 1[ crew ]8:04:1115.6.3
5thCarmel College 1[ crew ]9:15:9015.6.2
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:06:8015.7.5
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:26:1315.7.1
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:38:1115.7.2
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:54:4215.7.4
Heat 8[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:42:0615.8.1
5thQueen Margaret College 2[ crew ]9:02:8315.8.5
Heat 9[ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]8:15:8715.9.1
3rdWestlake Girls High School 3[ crew ]8:19:7215.9.4
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:17:7715.9.3
Scratched crews (Heats) 
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__15.2.2
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__15.3.3
SCRMTMA 1[ crew ]_:__:__15.7.5

Event 16 Boys under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:41:5716.1.4
3rdKings College 1[ crew ]6:53:1616.1.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:56:5616.1.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:08:5916.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07:9216.2.5
4thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:53:0716.2.2

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:58:9217.1.1
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:01:6717.1.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:03:8617.1.0
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:09:3017.1.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:24:6217.1.2
6thWellington College 2[ crew ]7:29:4017.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]6:51:7817.2.4
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:58:4217.2.6
5thRosehill College 1[ crew ]7:15:0717.2.0
6thKings College 1[ crew ]7:17:0417.2.3
7thCambridge High School 1[ crew ]7:22:6517.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:59:6317.3.2
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:07:3717.3.3
4thNapier Boys High School 1[ crew ]7:09:0217.3.1
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:38:0217.3.5
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:58:1817.3.6

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]8:50:4118.1.5
3rdSt Orans College 1[ crew ]8:54:7018.1.2
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:55:0318.1.3
6thTauranga Girls College 1[ crew ]9:27:4918.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:37:0118.2.3
2ndKatikati College 1[ crew ]8:38:3918.2.5
5thWanganui High School 1[ crew ]9:16:3418.2.4
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]10:25:3818.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:32:5118.3.6
2ndKristin School 1[ crew ]8:40:8118.3.1
4thRosehill College 1[ crew ]9:21:2918.3.3
5thWanganui High School 2[ crew ]9:29:0318.3.2
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:33:5418.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:48:0018.4.4
2ndRosehill College 2[ crew ]9:14:3718.4.1
3rdOnslow College 2[ crew ]9:19:9718.4.5
4thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:33:5418.4.2
6thQueen Margaret College 2[ crew ]10:02:8118.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Girls College 1[ crew ]8:28:6618.5.2
4thSt Cuthberts College 1[ crew ]8:51:8418.5.3
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:52:3918.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thTrident High School 1[ crew ]9:34:9018.6.3
5thOnslow College 1[ crew ]10:32:1918.6.5

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]8:59:4819.1.3
3rdWhakatane High School 2[ crew ]9:06:7919.1.1
4thWhanganui City College 1[ crew ]9:14:8119.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:22:8919.2.1
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:35:8619.2.5
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:36:8519.2.2
5thWhanganui Girls College 2[ crew ]9:03:4319.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]8:38:5619.3.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:45:4819.3.1
4thKatikati College 1[ crew ]8:54:4319.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:07:2519.4.2
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:08:1319.4.1
3rdOnslow College 1[ crew ]9:04:7019.4.4
4thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:07:1719.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:44:9819.5.3
3rdHamilton Girls' High School 3[ crew ]8:53:8819.5.1
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:13:7019.5.5
5thWellington Girls College 1[ crew ]9:50:6119.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]9:06:8419.6.3
4thCullinane College 1[ crew ]9:34:4719.6.4
5thWhanganui Girls College 3[ crew ]9:59:7919.6.2
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:29:4319.7.1
2ndWhanganui Girls College 1[ crew ]8:43:0019.7.3
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:45:5219.7.4
4thWanganui High School 2[ crew ]9:21:3919.7.5
5thGisborne Girls High School 2[ crew ]9:21:6619.7.2
Heat 8[ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]9:13:1619.8.5
3rdJohn Paul College 2[ crew ]9:16:6719.8.2
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]10:07:3719.8.3
Heat 9[ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 3[ crew ]8:36:5719.9.2
Scratched crews (Heats) 
SCRPIOP 1[ crew ]_:__:__19.2.4
SCRSTPC 1[ crew ]_:__:__19.2.4
SCRWTLG 1[ crew ]_:__:__19.7.5
SCRWTLG 2[ crew ]_:__:__19.8.4

Event 20 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:47:8720.1.4
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:52:5420.1.2
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:03:4220.1.1
5thOnslow College 1[ crew ]7:07:7620.1.3
6thKings College 1[ crew ]7:19:1320.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:39:5320.2.3
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:50:5120.2.4
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:52:9320.2.2
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:22:3120.2.1
6thNapier Boys High School 1[ crew ]7:44:5020.2.6

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:37:4821.1.1
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:44:0821.1.2
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:45:3421.1.4
5thKings College 1[ crew ]7:52:2021.1.6
6thWellington Girls College 1[ crew ]8:08:1921.1.3
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:13:4121.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:03:3021.2.2
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:42:7421.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:49:5121.3.0
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:11:0921.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:46:6521.4.3
2ndSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:51:3621.4.4

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:24:3822.1.2
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:42:5122.1.3
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:48:7122.1.6
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:50:6422.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:38:0622.2.1
6thWellington Girls College 1[ crew ]8:43:3922.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:20:9222.3.6
2ndCullinane College 1[ crew ]8:28:9922.3.5
7thWanganui High School 1[ crew ]9:08:3822.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]7:51:9822.4.3
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:57:6922.4.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:12:7422.4.4
4thNorthcote College 1[ crew ]8:20:7622.4.1
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:31:0822.4.0
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:39:1622.4.5
7thCullinane College 2[ crew ]9:48:6922.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:43:7822.5.6
4thTrident High School 1[ crew ]9:02:8922.5.2
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:21:4522.5.0
6thWanganui High School 2[ crew ]9:22:1722.5.3
7thSt Peter's School 2[ crew ]9:24:5322.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:17:9522.6.5
2ndSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]8:33:9922.6.6
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:34:3222.6.2
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:35:1522.6.3
5thKatikati College 1[ crew ]8:41:5222.6.1
6thMatamata College 1[ crew ]8:43:2222.6.4
7thWhanganui Girls College 1[ crew ]9:01:5722.6.0

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:14:7123.1.0
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:23:2323.1.3
5thLytton High School 2[ crew ]8:33:1723.1.5
6thSt Patrick's College 2[ crew ]8:45:5323.1.1
---Macleans College 1[ crew ]DNS23.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]8:00:0023.2.3
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:10:5423.2.2
5thWaitara High School 1[ crew ]8:31:4723.2.6
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:44:3223.2.0
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:58:9923.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:56:3223.3.0
4thSt Patrick's College 1[ crew ]8:25:2123.3.6
5thBethlehem College 2[ crew ]8:26:2023.3.4
6thWellington College 2[ crew ]8:31:5823.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]8:11:0923.4.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:47:3423.4.2
5thLytton High School 1[ crew ]8:51:9623.4.1
6thWellington College 3[ crew ]8:54:4323.4.4

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:48:0724.1.2
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:03:8424.1.1
5thTe Awamutu College 1[ crew ]9:11:5624.1.4
6thFairfield College 1[ crew ]10:49:8224.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:29:3024.2.4
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:35:4524.2.3
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:51:9824.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:42:2124.3.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:55:8324.3.4
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:01:5424.3.1
Scratched crews (Heats) 
SCRSTDO 1[ crew ]_:__:__24.1.5
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__24.2.5
SCRPIOP 1[ crew ]_:__:__24.3.1
SCRWKDS 1[ crew ]_:__:__24.3.5

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21:5525.1.6
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:30:3925.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:38:6325.1.2
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:43:0325.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:22:6525.2.1
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:25:5025.2.5
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:41:9825.2.2
4thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]7:56:1025.2.3
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:02:5225.2.6
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:44:9025.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:18:6425.3.3
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:25:7325.3.6
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:31:0525.3.5
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:34:9525.3.2
5thFraser High School 1[ crew ]7:47:4825.3.1
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:01:0425.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:19:4025.4.2
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]7:35:9925.4.3
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:54:4425.4.1
6thHamilton Boys High School 3[ crew ]8:08:3425.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:09:0825.5.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:49:9225.5.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:24:5625.6.3
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:39:0625.6.1
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:08:0725.6.5
4thCullinane College 1[ crew ]8:14:6025.6.4
4thKings College 2[ crew ]8:14:6025.6.4
---Manurewa High School 1[ crew ]DNS25.6.2
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 4[ crew ]_:__:__25.1.6
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__25.4.3

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:24:1626.1.5
4thBethlehem College 1[ crew ]8:30:7526.1.4
6thQueen Margaret College 2[ crew ]9:27:8726.1.1
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:07:8626.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui City College 1[ crew ]8:16:0326.2.4
4thRosehill College 1[ crew ]8:37:5126.2.0
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:47:5626.2.1
6thWellington Girls College 2[ crew ]8:50:6326.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:16:5426.3.1
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:36:1526.3.5
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:38:0126.3.3
6thWanganui High School 2[ crew ]9:01:6326.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Girls College 1[ crew ]8:13:6326.4.2
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]8:36:6426.4.4
4thWanganui High School 1[ crew ]8:42:0226.4.5
5thTrident High School 1[ crew ]8:54:0526.4.3
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:58:2326.4.1

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:14:3327.1.1
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:26:7427.1.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:28:0127.1.6
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:31:7427.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:10:4927.2.6
3rdWanganui High School 2[ crew ]8:32:4627.2.4
4thWellington Girls College 1[ crew ]8:45:2027.2.5
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:02:7227.2.2
6thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:22:7727.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:09:1127.3.4
3rdWanganui High School 1[ crew ]8:23:5527.3.3
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:35:4227.3.2
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:46:9027.3.6
6thTauranga Girls College 3[ crew ]8:53:7127.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]7:57:6327.4.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:33:5527.4.1
6thWestlake Girls High School 3[ crew ]9:09:8027.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:33:3927.5.1
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:49:8127.5.3
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:00:1427.5.6
6thWestlake Girls High School 4[ crew ]10:02:1527.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stCarmel College 1[ crew ]8:27:8927.6.3
2ndWestlake Girls High School 2[ crew ]8:35:2027.6.4
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]8:41:2927.6.1
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:48:5827.6.5
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMG 2[ crew ]_:__:__27.3.5

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:08:3428.1.3
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:13:2928.1.2
6thFraser High School 1[ crew ]8:27:0728.1.1
7thCullinane College 1[ crew ]9:26:0628.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:02:8528.2.4
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:11:9628.2.3
5thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:53:5428.2.0
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:57:8328.2.5
7thKings College 1[ crew ]9:40:0128.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:56:6328.3.2
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:06:0328.3.0
4thBaradene College 1[ crew ]8:16:1928.3.5
5thMount Maunganui College 1[ crew ]8:27:5628.3.1
7thWellington Girls College 1[ crew ]8:41:0228.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:55:2128.4.1
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:20:9228.4.6
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:21:4128.4.4
4thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:22:0728.4.2

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:32:1329.1.3
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:38:3329.1.1
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:43:7729.1.5
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:58:6029.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:34:4329.2.5
5thKings College 1[ crew ]7:19:7429.2.2
Scratched crews (Heats) 
SCROTUM 1[ crew ]_:__:__29.1.3
SCRKGCA 2[ crew ]_:__:__29.1.4
SCRWTAR 1[ crew ]_:__:__29.2.3

Event 30 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndPiopio College 1[ crew ]7:03:6430.1.3
3rdWaitara High School 1[ crew ]7:06:1730.1.2
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:19:4630.1.5
6thSt Patrick's College 1[ crew ]7:32:0930.1.4
7thGisborne Boys High School 2[ crew ]7:38:3530.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:03:1530.2.4
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:40:8830.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Boys High School 1[ crew ]7:03:0430.3.5
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:03:5930.3.0
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:18:4730.3.3
4thEdgewater College 1[ crew ]7:18:8530.3.6
6thWhakatane High School 1[ crew ]7:51:7030.3.4
7thLytton High School 1[ crew ]7:59:2830.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]6:53:4830.4.2
3rdWanganui High School 1[ crew ]6:54:6330.4.4
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:35:7730.4.6
7thOnslow College 1[ crew ]7:36:1630.4.1
Scratched crews (Heats) 
SCRWLCO 1[ crew ]_:__:__30.3.4

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:39:8531.1.5
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:47:5431.1.2
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:52:4331.1.1
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:10:9431.1.6
6thWanganui High School 2[ crew ]8:14:7831.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:31:6531.2.2
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:51:4331.2.1
4thQueen Margaret College 1[ crew ]7:56:4831.2.3
5thCarmel College 1[ crew ]8:14:4431.2.6
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:23:6731.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Girls College 1[ crew ]7:31:5431.3.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:15:4331.3.1
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:32:1831.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]8:08:6231.4.1
4thWellington Girls College 1[ crew ]8:22:2431.4.5
5thCambridge High School 1[ crew ]8:25:5931.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:43:8431.5.5
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:48:6231.5.3
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:51:5931.5.2
5thOnslow College 1[ crew ]8:36:7931.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:25:5931.6.2
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:04:4231.6.1

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:14:8432.1.2
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:35:9932.1.4
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:40:9932.1.6
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:50:8832.1.1
6thWestlake Boys High School 3[ crew ]8:07:7932.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:02:2132.2.1
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:12:5432.2.3
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:26:7732.2.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:47:5332.2.5
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]8:01:9732.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:59:0332.3.1
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:21:1632.3.4
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:31:9832.3.3
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:36:9332.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:23:5232.4.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]9:05:7432.4.1
Scratched crews (Heats) 
SCRPUKE 1[ crew ]_:__:__32.1.5
SCRSPLH 3[ crew ]_:__:__32.4.4

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:12:1233.1.2
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:16:0833.1.0
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:21:4633.1.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]6:27:9433.1.4
6thWellington College 1[ crew ]6:41:0133.1.6
7thSt Kentigern College 2[ crew ]6:58:9233.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:15:8633.2.2
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:17:9533.2.6
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:35:9633.2.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:37:9933.2.1
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:46:6733.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:20:8133.3.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:28:6633.3.4
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__33.1.0
SCRPUKE 1[ crew ]_:__:__33.3.2
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__33.3.6

Event 34 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:19:0234.1.1
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:38:6234.1.6
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:44:4534.1.5
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:56:3734.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:27:8734.2.6
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:43:1434.2.0
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:44:1234.2.2
5thTauranga Girls College 2[ crew ]7:51:9834.2.1
6thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:06:7534.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]7:44:3434.3.2
3rdWellington Girls College 1[ crew ]7:45:1134.3.3
5thWhanganui Girls College 1[ crew ]7:51:9234.3.6
6thCambridge High School 1[ crew ]8:01:2634.3.0
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:28:4534.3.4

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:01:9735.1.4
4thMacleans College 2[ crew ]8:31:0335.1.3
5thSt Dominics College (Henderson) 2[ crew ]8:33:9935.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:56:5935.2.2
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:41:6335.2.1
5thTe Awamutu College 2[ crew ]8:59:7035.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]7:59:7235.3.4
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:09:3335.3.3
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:36:0835.3.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:20:9035.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]7:53:1335.4.1
2ndBaradene College 1[ crew ]8:05:4935.4.3
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:21:9135.4.5
4thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]8:25:4235.4.2
5thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:29:2135.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:03:4035.5.1
3rdMatamata College 1[ crew ]8:12:6835.5.2
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:20:2635.5.4
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:36:7435.5.3
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:21:6435.6.5
4thFairfield College 1[ crew ]8:53:6135.6.1
5thCullinane College 1[ crew ]9:08:5535.6.4

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:07:3236.1.3
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:13:5936.1.2
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:17:5436.1.1
4thWellington College 4[ crew ]7:44:2336.1.6
5thKings College 1[ crew ]8:16:1036.1.5
6thNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]8:48:1836.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thWellington College 2[ crew ]7:43:4236.2.2
5thLytton High School 1[ crew ]7:44:2436.2.3
6thWanganui High School 2[ crew ]8:52:7936.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:21:1636.3.3
2ndWaitara High School 1[ crew ]7:27:5936.3.4
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:39:1236.3.5
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:07:4636.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 2[ crew ]7:10:1236.4.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:25:1736.4.6
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:08:9436.4.1
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:39:8136.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:16:1736.5.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:35:0636.5.1
4thKings College 2[ crew ]7:49:9036.5.3
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndSt Patrick's College 1[ crew ]7:17:8736.6.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:28:2536.6.4
4thCambridge High School 1[ crew ]7:32:1536.6.6
6thEdgewater College 1[ crew ]7:59:3436.6.5
Scratched crews (Heats) 
SCRWLCO 3[ crew ]_:__:__36.3.1

Event 37 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:44:4037.1.2
3rdSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:12:1337.1.4
4thWhakatane High School 2[ crew ]8:31:8037.1.5
5thSt Patrick's College 1[ crew ]8:33:2237.1.0
6thWaitara High School 2[ crew ]8:40:1437.1.6
7thTrident High School 1[ crew ]8:51:7937.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]8:01:5937.2.6
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]8:06:0437.2.1
3rdTauranga Boys College 3[ crew ]8:10:8737.2.0
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:20:4837.2.5
6thRosehill College 2[ crew ]9:00:0337.2.3
---Macleans College 1[ crew ]DNS37.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:50:8237.3.2
2ndPiopio College 2[ crew ]8:01:0937.3.3
4thCambridge High School 2[ crew ]8:11:7537.3.4
5thEdgewater College 1[ crew ]8:12:0837.3.5
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:19:0537.3.0
7thMacleans College 2[ crew ]9:20:4637.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stPiopio College 1[ crew ]7:42:4737.4.3
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:49:0637.4.4
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:40:3637.4.6
5thLytton High School 1[ crew ]8:54:0937.4.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:41:4337.5.2
5thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:25:3737.5.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:42:6737.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdHowick College 1[ crew ]7:52:8637.6.5
5thWaitara High School 1[ crew ]8:00:6637.6.1
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]9:11:5737.6.2
Scratched crews (Heats) 
SCRSJHM 1[ crew ]_:__:__37.2.0

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndKatikati College 1[ crew ]7:57:4738.1.4
4thQueen Margaret College 1[ crew ]8:08:9538.1.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:22:0838.1.1
6thCullinane College 1[ crew ]8:52:8438.1.6
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:14:1538.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:58:7338.2.5
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:15:6538.2.3
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:26:2038.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:41:5538.3.5
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:48:2538.3.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:53:1438.3.2
7thWanganui High School 2[ crew ]8:39:3338.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:40:1738.4.1
2ndKings College 1[ crew ]7:46:1538.4.5
4thWellington Girls College 1[ crew ]7:57:0338.4.2
5thCambridge High School 1[ crew ]8:00:4938.4.4
7thWanganui High School 1[ crew ]8:12:1938.4.6

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:51:9839.1.4
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:56:9239.1.5
4thWanganui High School 1[ crew ]8:43:9939.1.2
5thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:46:5239.1.1
6thWestlake Girls High School 4[ crew ]10:09:0239.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:05:4339.2.3
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:13:8439.2.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:42:7339.2.6
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:43:2839.2.2
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:13:1639.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:55:9939.3.4
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:59:2939.3.2
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:11:8139.3.1
5thTauranga Girls College 3[ crew ]8:16:3139.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 2[ crew ]8:03:4639.4.1
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:11:3739.4.4
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:48:0639.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:06:5339.5.4
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:33:0139.5.5
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:25:8539.5.3
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 3[ crew ]8:42:6739.6.3
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:48:1139.6.5
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:08:2739.6.4
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:22:7739.6.1
Scratched crews (Heats) 
SCRCARM 1[ crew ]_:__:__39.1.1
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__39.1.4
SCRBARA 2[ crew ]_:__:__39.2.3
SCRWHAK 1[ crew ]_:__:__39.5.2

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:35:5540.1.2
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:47:8640.1.4
3rdBethlehem College 2[ crew ]7:49:8340.1.5
4thKatikati College 1[ crew ]7:54:6140.1.3
5thCullinane College 1[ crew ]7:59:1740.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 2[ crew ]8:17:6840.2.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]11:17:5540.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:28:9640.3.3
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:51:3240.3.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:03:3040.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:48:8640.4.1
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]8:00:0140.4.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:33:0240.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndWellington College 1[ crew ]7:25:8440.5.4
4thRotorua Boys High School 2[ crew ]7:49:2940.5.5
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:34:2540.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:50:2740.6.2
3rdWhanganui City College 1[ crew ]8:03:0240.6.3
5thSt Patrick's College 1[ crew ]8:31:5240.6.4
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMB 1[ crew ]_:__:__40.4.1
SCRTRGB 2[ crew ]_:__:__40.5.3
SCRTRGB 3[ crew ]_:__:__40.5.5
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__40.6.5

Event 41 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:17:9241.1.2
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:18:2241.1.3
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:32:4841.1.1
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:35:8941.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:10:3941.2.2
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:15:5641.2.5
5thWhanganui Girls College 1[ crew ]7:55:9841.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:09:7441.3.4
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:12:2141.3.2
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:18:9141.3.5
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:25:2841.3.1
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:38:1441.3.3

Event 42 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:13:7742.1.1
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:17:8442.1.4
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:23:6642.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:15:6942.2.3
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:23:6042.2.1
4thKings College 1[ crew ]6:47:4442.2.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:50:9542.2.4

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

North Island's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA