NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Twizel Area School's approved colours
#117: Twizel Area School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2003 PPCS Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2003 PPCS Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the Waikato/Bay of Plenty region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:16:431.1.3
6thBethlehem College 2[ crew ]8:16:141.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:35:161.2.4
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:36:701.2.5
C Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:34:571.3.3
5thTe Awamutu College 1[ crew ]7:44:901.3.4
Scratched crews (Finals) 
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__1.2.6

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
2ndEdgecumbe College 1[ crew ]8:38:222.2.1
4thCambridge High School 1[ crew ]8:40:862.2.2
5thKatikati College 1[ crew ]8:43:272.2.3
C Final [ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 2[ crew ]8:41:522.3.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:51:242.3.5
Scratched crews (Finals) 
SCRBTHC 2[ crew ]_:__:__2.2.6
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__2.3.3

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:16:413.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:20:043.2.3
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:22:243.2.5
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:03:163.2.6

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:00:524.2.4

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:53:095.1.3
4thBethlehem College 1[ crew ]7:03:045.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:10:455.2.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:12:215.2.6
5thBethlehem College 2[ crew ]7:24:085.2.3

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thPiopio College 1[ crew ]7:06:726.1.3

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:33:587.1.3
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:43:967.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:51:387.2.6
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:56:107.2.4
C Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:50:227.3.2
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:14:567.3.4
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:37:307.3.1

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:13:758.2.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:18:258.2.5

Event 10 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:53:9110.1.5

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:14:1311.1.1
6thTauranga Girls College 2[ crew ]7:14:6311.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:17:2111.2.3

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:45:5712.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:54:2012.2.4

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:50:1313.1.3
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:51:5613.1.2
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:07:2613.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:19:0313.2.1
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:30:8913.2.6

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:22:4414.1.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:34:2514.1.2
6thTauranga Boys College 1[ crew ]6:58:8614.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:20:0314.2.5
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:36:4014.2.1
Scratched crews (Finals) 
SCRSTPC 1[ crew ]_:__:__14.2.0

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:56:5315.1.3
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:05:1615.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 2[ crew ]8:06:6415.2.2
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:11:4715.2.6
C Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:17:4115.3.3
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:27:0215.3.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:41:1415.3.6

Event 16 Boys under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:55:2416.1.3

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thBethlehem College 1[ crew ]6:51:7217.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:54:6817.2.3
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:18:9117.2.6

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:52:2818.2.4
C Final [ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:42:0718.3.6
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:54:4318.3.2
5thTrident High School 1[ crew ]9:09:3118.3.5

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:01:4219.1.3
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:09:8819.1.6
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:16:5819.1.2
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:34:2119.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:17:3519.2.2
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:27:2919.2.5
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:27:3119.2.4
C Final [ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:31:8519.3.3
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]8:36:5219.3.5

Event 20 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:34:5820.1.4
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:44:6320.1.2

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:53:1821.2.3
Scratched crews (Finals) 
SCRHAMG 1[ crew ]_:__:__21.2.6

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:03:5622.1.4
4thEdgecumbe College 1[ crew ]8:14:4422.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:40:9122.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]9:13:9222.2.5
C Final [ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:34:8722.3.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:40:2022.3.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:54:4322.3.5
Scratched crews (Finals) 
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__22.2.4

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:49:1824.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:48:1924.2.5

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:17:8125.1.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:20:8325.1.3
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:35:7225.1.1
C Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:41:7625.3.3
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:44:6225.3.2
3rdFraser High School 1[ crew ]7:52:6425.3.4

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:38:7226.1.2
Scratched crews (Finals) 
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__26.1.6

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]8:36:5727.1.3
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:47:6727.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:47:6827.2.4
5thJohn Paul College 1[ crew ]9:13:3327.2.5
C Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:58:7827.3.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]9:05:0427.3.3

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:14:1628.1.5
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:22:0228.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:24:8228.2.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:30:3128.2.5
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:51:5728.2.2
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:55:3028.2.1
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]10:19:1828.2.6

Event 30 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:32:3630.1.2
6thPiopio College 1[ crew ]7:46:4830.1.1

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:17:8531.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:55:0831.2.5
C Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:40:5331.3.2
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:42:9531.3.4
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:49:3831.3.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:25:1931.3.6

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:10:2432.1.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:27:4332.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:58:5732.2.1
Scratched crews (Finals) 
SCRTRGB 2[ crew ]_:__:__32.2.5

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:56:6633.1.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:06:6033.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:13:2033.2.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:20:1833.2.2

Event 34 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:59:9934.1.3
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:15:7634.1.2

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thMount Maunganui College 1[ crew ]9:09:9135.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
4thMatamata College 1[ crew ]9:17:0535.2.4
6thFraser High School 1[ crew ]9:36:4435.2.5
C Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:29:1935.3.4
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]9:37:8735.3.2

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:54:9436.1.5
5thHauraki Plains College 2[ crew ]7:57:0336.1.2
6thBethlehem College 1[ crew ]8:09:7236.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:20:3736.2.6
C Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:09:8336.3.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:48:5536.3.5

Event 37 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:11:1437.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:16:8037.2.5
3rdPiopio College 1[ crew ]8:17:6337.2.4
C Final [ race results || race reproduction ]
6thTauranga Boys College 3[ crew ]8:52:4637.3.1

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:02:1438.1.4
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:22:9038.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdKatikati College 1[ crew ]8:31:2538.2.2
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:35:8638.2.5

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:28:8839.1.5
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:38:6639.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:55:7439.2.4
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:00:3639.2.5
C Final [ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]9:09:9139.3.3
4thTauranga Girls College 3[ crew ]9:16:4539.3.4
6thJohn Paul College 1[ crew ]9:43:8639.3.5

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:51:7040.1.3
7thRotorua Boys High School 2[ crew ]8:21:0340.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:20:7740.2.6
4thBethlehem College 2[ crew ]8:21:4940.2.4
C Final [ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:10:5440.3.3

Event 41 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:29:6241.1.5
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:30:0641.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:40:6041.2.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:42:4741.2.1

Event 42 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:12:1242.1.4
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:21:9542.1.1

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:12:381.1.4
2ndBethlehem College 2[ crew ]7:12:651.1.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:28:581.1.1
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:31:001.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:35:451.2.6
5thTe Awamutu College 1[ crew ]7:40:721.2.2
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 1[ crew ]7:32:421.3.2

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdKatikati College 1[ crew ]8:29:112.1.5
5thBethlehem College 1[ crew ]8:41:902.1.4
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:57:562.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thEdgecumbe College 1[ crew ]8:41:412.2.3
5thEdgecumbe College 2[ crew ]8:47:842.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:33:942.3.1
4thBethlehem College 2[ crew ]8:36:522.3.3

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:12:633.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:58:673.2.3
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:15:703.2.6
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:45:913.2.5

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:09:574.2.2

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:54:255.1.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:58:265.1.5
5thBethlehem College 2[ crew ]7:16:995.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:09:145.2.5
6thCambridge High School 1[ crew ]7:25:455.2.1

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:35:287.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:41:657.2.4
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:54:677.2.6
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:17:247.2.3
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:35:377.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:48:907.3.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:55:227.3.2

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:07:058.2.2
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:08:808.2.5

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]7:11:1111.1.1
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:14:1911.1.3
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:15:5611.1.4

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:44:9712.2.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]6:51:3912.2.3

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:55:4513.1.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:56:6613.1.3
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]6:57:5413.1.1
6thTe Awamutu College 1[ crew ]7:18:7413.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:21:8213.2.1

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:47:6915.1.4
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:08:6215.1.6
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:25:0415.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:55:3215.2.4
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 2[ crew ]8:03:4615.3.3
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:09:1715.3.4
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:14:5515.3.1

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]6:46:8417.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]6:44:2517.2.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:07:0517.2.1

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thTrident High School 1[ crew ]9:00:4818.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:32:7318.2.4
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:31:5818.3.6
6thKatikati College 1[ crew ]8:34:4418.3.2

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:56:5319.1.4
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:17:9619.1.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:22:4619.1.1
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:30:1519.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:20:3219.2.5
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:23:5619.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:57:4219.3.4
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:59:4519.3.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:06:1019.3.1

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:34:0721.1.4
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:47:1521.1.6

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:07:9022.1.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:20:4322.1.1
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:37:2922.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:43:6822.2.2
2ndEdgecumbe College 1[ crew ]7:44:5022.2.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:52:3022.2.5
5thCambridge High School 1[ crew ]8:02:9622.2.3
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:18:5622.3.5

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:32:5924.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:07:7124.2.5
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:14:0824.2.4

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:52:8225.1.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:22:5325.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:47:8825.2.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:51:7825.2.3
5thFraser High School 1[ crew ]7:09:9625.2.6
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:22:3225.2.2
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
---St Peter's School 1[ crew ]DIS25.3.3
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRSPLH 2[ crew ]_:__:__25.1.1
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__25.3.6

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:52:8126.1.4
6thBethlehem College 1[ crew ]8:09:7326.1.6

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:58:5627.1.4
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:15:5327.1.2
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:16:1927.1.5
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:21:8027.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]7:59:2327.2.3
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:59:3927.3.3

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:55:1628.1.2
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:07:0328.1.6
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:11:1528.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:38:9628.2.4
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:46:5928.2.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:53:1928.2.1
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:11:9728.2.6

Event 30 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:04:0930.1.5
3rdPiopio College 1[ crew ]7:08:2630.1.1

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:40:7731.1.3
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:53:8431.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:54:2931.2.1
6thTauranga Girls College 1[ crew ]7:59:2931.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:55:7731.3.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:34:8831.3.6

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:56:5332.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:00:4032.2.3
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:13:2532.2.2
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:26:6632.2.5

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thBethlehem College 1[ crew ]6:31:6833.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:23:8233.2.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:27:9433.2.2
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:28:6033.2.5

Event 34 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:31:9934.1.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:38:8034.1.2

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thFraser High School 1[ crew ]8:16:5335.1.4
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:05:3835.2.4
3rdMatamata College 1[ crew ]8:23:6735.2.2
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:33:6635.2.5
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:49:8135.3.6

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:16:8436.1.3
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:47:4336.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:32:2736.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 2[ crew ]7:18:6336.3.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:21:2736.3.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:43:5736.3.3

Event 37 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]7:58:6737.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:44:6737.2.5
3rdPiopio College 1[ crew ]7:46:9237.2.4
6thTauranga Boys College 3[ crew ]8:14:8837.2.6

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:45:0638.1.2
5thKatikati College 1[ crew ]7:54:2938.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:35:0138.2.4
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:52:7038.2.2

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:03:5739.1.2
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:15:3839.1.5
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:32:5139.1.1
6thJohn Paul College 1[ crew ]9:07:3439.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:19:1739.2.4
5thTauranga Girls College 3[ crew ]8:44:1039.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:04:6639.3.4

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:35:2240.1.4
5thKatikati College 1[ crew ]7:59:8840.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 2[ crew ]7:52:0340.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Boys High School 2[ crew ]7:40:2340.3.5
4thBethlehem College 1[ crew ]7:41:3340.3.1

Event 41 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:11:7841.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]6:54:7941.2.2
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:02:1041.2.5
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:02:7641.2.1
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:55:931.1.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:38:501.1.5
---Katikati College 1[ crew ]RET1.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:53:911.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]8:46:521.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:56:591.4.2
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:58:081.4.4
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]8:18:021.4.5
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:54:771.5.3
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:52:191.6.3

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thPiopio College 1[ crew ]10:08:962.1.4
5thTe Kauwhata College 1[ crew ]10:32:742.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndEdgecumbe College 2[ crew ]9:06:512.2.2
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:10:852.2.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]10:46:312.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdTrident High School 1[ crew ]9:51:722.3.2
4thTrident High School 2[ crew ]10:04:572.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]9:37:492.4.4
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:56:492.4.5
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]9:13:112.5.3
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]9:02:392.6.4
3rdWhakatane High School 2[ crew ]9:33:142.6.1
4thWhakatane High School 3[ crew ]9:46:382.6.2
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:59:622.6.5

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:43:993.1.5
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:03:443.1.3

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:11:554.1.3
5thPiopio College 1[ crew ]8:15:494.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thFraser High School 1[ crew ]7:57:484.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:23:484.3.2
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:50:484.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:40:004.4.5
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:56:484.4.1

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:36:655.2.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:14:335.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:39:735.3.2
3rdBethlehem College 2[ crew ]7:50:775.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:29:235.4.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:30:095.4.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:52:015.4.1

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:49:896.1.4
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:13:456.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:59:396.2.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRTEAW 1[ crew ]_:__:__6.2.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:13:837.1.3
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:31:637.1.4
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]9:46:117.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:26:527.2.3
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]9:01:407.2.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdFraser High School 1[ crew ]8:34:057.4.2
4thMatamata College 1[ crew ]9:07:177.4.5
5thFairfield College 1[ crew ]9:19:807.4.1
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:39:437.5.5
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:34:447.6.4
---Piopio College 1[ crew ]SCR7.6.5

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:44:628.1.6

Event 9 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:55:029.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:15:349.2.6

Event 10 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:19:5110.1.4

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:40:8611.1.5
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:44:9811.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:16:8111.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]7:42:8011.3.2

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thCambridge High School 1[ crew ]8:07:7412.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:24:5112.3.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:34:2312.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:08:3112.4.6

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]7:27:7013.1.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:28:6313.1.2
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:00:7613.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:19:7413.2.3
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:54:1213.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:28:2613.3.2
4thFraser High School 1[ crew ]7:51:0913.3.4
5thPiopio College 1[ crew ]7:58:5413.3.1

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:44:3714.1.3
4thBethlehem College 1[ crew ]7:05:2414.1.5
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:13:4214.1.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:44:8914.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:49:0314.2.2

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:19:2315.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:17:3615.3.4
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:17:0715.5.3
3rdSt Peter's School 2[ crew ]9:03:8115.5.2
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
Repechage 7[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:19:4415.7.3
Repechage 9[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:41:1415.9.2
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:56:1315.9.5
Scratched crews (Repechages) 
SCRHAMG 1[ crew ]_:__:__15.6.5

Event 16 Boys under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Boys College 1[ crew ]2:56:8016.1.0

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7 47:7317.1.1
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:12:2317.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thCambridge High School 1[ crew ]: : :17.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:41:7617.3.3

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:34:4918.2.3
4thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:36:7818.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]9:20:0218.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndTrident High School 1[ crew ]8:51:3518.4.2
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:32:6818.5.2
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:27:2718.5.1

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:25:8119.1.4
3rdKatikati College 1[ crew ]8:45:2019.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:19:8219.2.4
3rdHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:59:2619.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]8:35:8619.3.3
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:07:1419.4.3
2ndHamilton Girls' High School 3[ crew ]8:45:8119.4.4
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:29:6519.5.4
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:22:5119.6.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:48:8719.6.2
Repechage 7[ race results || race reproduction ]
4thJohn Paul College 2[ crew ]9:19:2619.7.4
Repechage 9[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 2[ crew ]8:41:2419.9.4

Event 20 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:40:7320.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]6:57:8120.1.2

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:37:4821.1.3
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:09:6121.1.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:48:0721.3.4

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
---Otumoetai College 1[ crew ]DNS22.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thMatamata College 1[ crew ]8:46:7422.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:58:1922.3.4
3rdTrident High School 1[ crew ]8:32:2422.3.2
5thKatikati College 1[ crew ]8:39:6622.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:59:4022.4.3
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:38:9522.4.5
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:09:7322.5.2
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:24:6722.5.5
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:19:7722.6.1
5thSt Peter's School 2[ crew ]9:18:3822.6.5

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]8:05:1023.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 2[ crew ]8:28:9423.4.5
Scratched crews (Repechages) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__23.1.6

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thFairfield College 1[ crew ]8:12:1824.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:25:0724.2.3
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:25:4324.2.4

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:21:8225.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:19:7925.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]7:09:0725.3.4
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:14:9025.3.3
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:07:6125.4.5
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:41:4825.5.4
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
2ndFraser High School 1[ crew ]7:13:1425.6.5
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:20:2325.6.3
4thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:25:1725.6.1
5thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]8:00:9825.6.2

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thTrident High School 1[ crew ]8:22:7926.1.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:10:1026.3.2
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:20:8626.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Repechages) 
SCRHAMG 1[ crew ]_:__:__26.4.1

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:06:7027.1.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]9:05:4127.3.5
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:29:4127.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:26:2127.4.4
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:15:3927.5.2
3rdTauranga Girls College 3[ crew ]8:27:0927.5.1
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:56:5827.5.5
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:14:6627.6.4

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thFraser High School 1[ crew ]8:19:0528.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:45:2228.2.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:49:2828.2.4
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:39:2728.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:44:5628.3.3
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:57:2528.3.2
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:01:6428.3.4
5thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:37:0228.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:49:2928.4.3
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:56:8128.4.4
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]8:06:0428.4.5

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:19:1529.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:41:7229.1.5

Event 30 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndPiopio College 1[ crew ]7:10:5030.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:13:9130.2.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:24:2430.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:23:3630.3.3
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:39:9030.3.1
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:44:8430.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:01:6130.4.3
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]7:13:7530.4.1

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:48:0931.1.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:22:5831.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:14:7231.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]8:09:9931.3.4
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:21:3931.3.5
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:45:2231.5.3
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:58:5731.5.2
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:49:3931.6.4

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:16:8332.1.3
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:23:1432.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 2[ crew ]7:30:7732.2.3
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:35:3932.2.5
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:57:8532.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:50:5832.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]8:04:8332.4.5

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:37:1733.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:36:4033.2.2
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:38:4833.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:06:0233.3.1

Event 34 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:28:4034.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:38:1934.2.3
4thTauranga Girls College 2[ crew ]7:59:0134.2.5
6thCambridge High School 1[ crew ]8:14:9334.2.1

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:55:2535.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:40:2535.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:10:1635.3.3
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:16:4735.3.4
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stMatamata College 1[ crew ]8:01:2035.4.4
4thFairfield College 1[ crew ]9:02:6135.4.2
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:17:7935.5.4
4thTe Awamutu College 2[ crew ]8:51:4135.5.5
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:36:3035.6.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]9:00:1435.6.5

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:07:4136.1.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:17:3236.4.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:23:3036.4.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:30:9936.4.2
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:23:1436.6.4

Event 37 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 3[ crew ]8:05:4337.1.4
3rdCambridge High School 2[ crew ]8:05:4537.1.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:30:6437.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:27:0237.2.2
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:32:1837.2.1
6thTrident High School 1[ crew ]8:55:7437.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:36:9237.3.4
---Piopio College 2[ crew ]DNF37.3.3
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:36:4337.5.3
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:13:5637.5.1
5thWhakatane High School 2[ crew ]8:31:8537.5.2

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:39:0238.1.2
2ndKatikati College 1[ crew ]7:39:2938.1.3
4thCambridge High School 1[ crew ]7:54:7238.1.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:34:1838.3.3
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:59:6638.3.5

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:46:8339.1.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:30:8239.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:59:3939.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:07:6839.3.4
4thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:45:9739.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:21:5839.4.4
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:27:4039.4.1
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:48:8239.5.4
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 3[ crew ]8:30:6439.6.5
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:45:6939.6.2

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:44:0740.1.3
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:28:1240.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:23:2740.2.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndKatikati College 1[ crew ]7:44:6240.4.2
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]7:52:0340.4.3
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]7:41:2140.5.4
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 2[ crew ]7:27:8240.6.2

Event 41 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:05:4741.1.2
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:15:4141.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]6:56:6641.2.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:05:0141.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]6:49:3641.3.3

Event 42 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:05:1442.1.4
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndKatikati College 1[ crew ]7:25:561.1.3
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:41:211.1.5
5thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:56:431.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:19:621.2.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:28:251.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:41:811.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:46:521.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:33:411.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]7:38:851.6.3
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:51:321.6.5
5thCambridge High School 1[ crew ]8:11:251.6.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:51:572.1.6
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:12:442.1.3
6thTrident High School 2[ crew ]9:17:162.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:32:452.2.5
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:37:122.2.1
3rdPiopio College 1[ crew ]9:11:282.2.3
4thWhakatane High School 3[ crew ]9:20:622.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]8:22:632.3.1
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:35:132.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thEdgecumbe College 2[ crew ]8:34:272.4.5
6thWhakatane High School 2[ crew ]8:50:912.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]8:25:042.5.3
2ndKatikati College 1[ crew ]8:55:912.5.6
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:58:762.5.4
4thTrident High School 1[ crew ]9:19:472.5.1
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]9:50:122.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:53:962.6.4
Scratched crews (Heats) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__2.1.5
SCRSTPC 2[ crew ]_:__:__2.2.5
SCROTUM 1[ crew ]_:__:__2.3.4

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:28:943.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:09:663.3.5
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:14:173.3.1
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:23:673.3.4
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:26:523.3.2
Scratched crews (Heats) 
SCRWKDS 1[ crew ]_:__:__3.2.3
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__3.3.2

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:51:674.1.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:59:914.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thFraser High School 1[ crew ]7:44:894.2.5
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:11:594.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thPiopio College 1[ crew ]7:34:784.3.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:36:214.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:55:824.4.5
Scratched crews (Heats) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__4.2.6

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:54:905.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:59:575.1.4
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:58:735.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:28:465.2.1
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:44:125.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:07:105.3.4
5thBethlehem College 2[ crew ]7:26:605.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]7:13:975.4.4

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stPiopio College 1[ crew ]7:01:076.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:23:646.2.3
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:29:416.2.2
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:31:176.2.4
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:31:666.2.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:38:637.1.1
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:49:077.1.4
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:13:137.1.3
5thMatamata College 1[ crew ]8:34:007.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:46:927.2.3
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:56:097.2.4
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:18:177.2.5
6thFairfield College 1[ crew ]8:46:637.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:04:897.3.4
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:36:367.3.2
5thPiopio College 1[ crew ]9:17:007.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:40:167.4.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:32:577.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thFraser High School 1[ crew ]8:15:327.6.3
Scratched crews (Heats) 
SCRPIOP 2[ crew ]_:__:__7.3.4
SCRTEKC 1[ crew ]_:__:__7.5.5

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:22:818.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:09:248.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:08:968.3.1
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__8.2.4

Event 9 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:45:289.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:44:769.2.1

Event 10 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:53:1410.1.4

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:23:5811.1.1
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:46:2611.1.2
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]7:57:8011.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 2[ crew ]7:23:7911.2.2
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:04:3811.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:18:9111.3.2

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:16:4912.1.1
7thBethlehem College 1[ crew ]7:56:4312.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:52:0512.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:13:0912.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]7:36:6512.4.2

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:57:3813.1.5
3rdFraser High School 1[ crew ]7:09:5213.1.1
6thPiopio College 1[ crew ]7:33:8013.1.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:44:2313.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:04:1413.2.3
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:11:6713.2.4
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]7:20:9513.2.6
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:24:8513.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:18:9213.3.6
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:23:1913.3.1

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:27:7714.1.1
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:44:1414.1.0
5thBethlehem College 1[ crew ]6:51:5014.1.6
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:38:6814.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:34:3914.2.5
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:05:5614.2.2

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:58:4015.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:32:0215.2.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:43:4515.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:08:4315.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:42:5315.4.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:11:0915.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 2[ crew ]8:01:2515.5.5
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:15:8115.5.1
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:06:8015.7.5
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:26:1315.7.1
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:54:4215.7.4
Heat 9[ race results || race reproduction ]
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:17:7715.9.3
Scratched crews (Heats) 
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__15.3.3
SCRMTMA 1[ crew ]_:__:__15.7.5

Event 16 Boys under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:41:5716.1.4
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:08:5916.1.2

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:58:9217.1.1
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:24:6217.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
7thCambridge High School 1[ crew ]7:22:6517.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:59:6317.3.2
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:58:1817.3.6

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:55:0318.1.3
6thTauranga Girls College 1[ crew ]9:27:4918.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndKatikati College 1[ crew ]8:38:3918.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:33:5418.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:48:0018.4.4
4thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:33:5418.4.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thTrident High School 1[ crew ]9:34:9018.6.3

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 2[ crew ]9:06:7919.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:22:8919.2.1
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:36:8519.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]8:38:5619.3.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:45:4819.3.1
4thKatikati College 1[ crew ]8:54:4319.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:07:2519.4.2
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:08:1319.4.1
4thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:07:1719.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Girls' High School 3[ crew ]8:53:8819.5.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]9:06:8419.6.3
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:29:4319.7.1
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:45:5219.7.4
Heat 8[ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 2[ crew ]9:16:6719.8.2
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]10:07:3719.8.3
Scratched crews (Heats) 
SCRPIOP 1[ crew ]_:__:__19.2.4
SCRSTPC 1[ crew ]_:__:__19.2.4

Event 20 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:03:4220.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:39:5320.2.3
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:52:9320.2.2

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:37:4821.1.1
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:44:0821.1.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:11:0921.3.5

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:42:5122.1.3
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:48:7122.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:38:0622.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:20:9222.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]7:51:9822.4.3
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:57:6922.4.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:12:7422.4.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:31:0822.4.0
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:39:1622.4.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:43:7822.5.6
4thTrident High School 1[ crew ]9:02:8922.5.2
7thSt Peter's School 2[ crew ]9:24:5322.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:17:9522.6.5
5thKatikati College 1[ crew ]8:41:5222.6.1
6thMatamata College 1[ crew ]8:43:2222.6.4

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:23:2323.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:58:9923.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thBethlehem College 2[ crew ]8:26:2023.3.4

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:48:0724.1.2
5thTe Awamutu College 1[ crew ]9:11:5624.1.4
6thFairfield College 1[ crew ]10:49:8224.1.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:42:2124.3.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:55:8324.3.4
Scratched crews (Heats) 
SCRPIOP 1[ crew ]_:__:__24.3.1
SCRWKDS 1[ crew ]_:__:__24.3.5

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:43:0325.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:41:9825.2.2
4thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]7:56:1025.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:18:6425.3.3
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:25:7325.3.6
5thFraser High School 1[ crew ]7:47:4825.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:19:4025.4.2
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]7:35:9925.4.3
6thHamilton Boys High School 3[ crew ]8:08:3425.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:09:0825.5.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:49:9225.5.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:24:5625.6.3
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:39:0625.6.1
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:08:0725.6.5
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 4[ crew ]_:__:__25.1.6

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 1[ crew ]8:30:7526.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:47:5626.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:16:5426.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thTrident High School 1[ crew ]8:54:0526.4.3
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:58:2326.4.1

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:14:3327.1.1
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:28:0127.1.6
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:31:7427.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:10:4927.2.6
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:02:7227.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:35:4227.3.2
6thTauranga Girls College 3[ crew ]8:53:7127.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]7:57:6327.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:33:3927.5.1
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:49:8127.5.3
Heat 6[ race results || race reproduction ]
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:48:5827.6.5
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMG 2[ crew ]_:__:__27.3.5

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:08:3428.1.3
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:13:2928.1.2
6thFraser High School 1[ crew ]8:27:0728.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:02:8528.2.4
5thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:53:5428.2.0
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:57:8328.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:56:6328.3.2
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:06:0328.3.0
5thMount Maunganui College 1[ crew ]8:27:5628.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:55:2128.4.1
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:20:9228.4.6
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:21:4128.4.4

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:43:7729.1.5
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:58:6029.1.4
Scratched crews (Heats) 
SCROTUM 1[ crew ]_:__:__29.1.3

Event 30 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndPiopio College 1[ crew ]7:03:6430.1.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:19:4630.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:40:8830.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:03:5930.3.0
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:18:4730.3.3
6thWhakatane High School 1[ crew ]7:51:7030.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]6:53:4830.4.2
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:35:7730.4.6

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:47:5431.1.2
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:52:4331.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:31:6531.2.2
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:51:4331.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:15:4331.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]8:08:6231.4.1
5thCambridge High School 1[ crew ]8:25:5931.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:43:8431.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:04:4231.6.1

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:50:8832.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:26:7732.2.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:47:5332.2.5
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]8:01:9732.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:59:0332.3.1
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:21:1632.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:23:5232.4.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]9:05:7432.4.1
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 3[ crew ]_:__:__32.4.4

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:12:1233.1.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]6:27:9433.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:17:9533.2.6
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:46:6733.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:20:8133.3.3
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__33.1.0

Event 34 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:19:0234.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:27:8734.2.6
5thTauranga Girls College 2[ crew ]7:51:9834.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thCambridge High School 1[ crew ]8:01:2634.3.0
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:28:4534.3.4

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:56:5935.2.2
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:41:6335.2.1
5thTe Awamutu College 2[ crew ]8:59:7035.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:09:3335.3.3
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:36:0835.3.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:20:9035.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]7:53:1335.4.1
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:21:9135.4.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdMatamata College 1[ crew ]8:12:6835.5.2
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:36:7435.5.3
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:21:6435.6.5
4thFairfield College 1[ crew ]8:53:6135.6.1

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:07:3236.1.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:17:5436.1.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:21:1636.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 2[ crew ]7:10:1236.4.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:25:1736.4.6
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:08:9436.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:35:0636.5.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]7:32:1536.6.6

Event 37 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thWhakatane High School 2[ crew ]8:31:8037.1.5
7thTrident High School 1[ crew ]8:51:7937.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 3[ crew ]8:10:8737.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndPiopio College 2[ crew ]8:01:0937.3.3
4thCambridge High School 2[ crew ]8:11:7537.3.4
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:19:0537.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stPiopio College 1[ crew ]7:42:4737.4.3
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:49:0637.4.4
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:40:3637.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:41:4337.5.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:42:6737.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]9:11:5737.6.2
Scratched crews (Heats) 
SCRSJHM 1[ crew ]_:__:__37.2.0

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndKatikati College 1[ crew ]7:57:4738.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:15:6538.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:48:2538.3.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:53:1438.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:40:1738.4.1
5thCambridge High School 1[ crew ]8:00:4938.4.4

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:51:9839.1.4
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:56:9239.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:13:8439.2.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:42:7339.2.6
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:43:2839.2.2
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:13:1639.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 3[ crew ]8:16:3139.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:11:3739.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:06:5339.5.4
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:33:0139.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:48:1139.6.5
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:22:7739.6.1
Scratched crews (Heats) 
SCRWHAK 1[ crew ]_:__:__39.5.2

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 2[ crew ]7:49:8340.1.5
4thKatikati College 1[ crew ]7:54:6140.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thSt Peter's School 1[ crew ]11:17:5540.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:28:9640.3.3
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:51:3240.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:33:0240.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thRotorua Boys High School 2[ crew ]7:49:2940.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:50:2740.6.2
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMB 1[ crew ]_:__:__40.4.1
SCRTRGB 2[ crew ]_:__:__40.5.3
SCRTRGB 3[ crew ]_:__:__40.5.5
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__40.6.5

Event 41 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:18:2241.1.3
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:32:4841.1.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:12:2141.3.2
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:18:9141.3.5
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:25:2841.3.1

Event 42 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:23:6642.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:15:6942.2.3

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Waikato/Bay of Plenty's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA