NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
St Peter's College's approved colours
#103: St Peter's College

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2004 Scottwood Trust Maadi (NZSSRA Championship)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2004 Scottwood Trust Maadi (NZSSRA Championship) regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:46:821.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:07:531.2.0

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]8:21:082.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndRangitoto College 1[ crew ]8:31:852.2.0
3rdSt Cuthberts College 1[ crew ]8:43:332.2.0
6thPukekohe High School 1[ crew ]9:21:502.2.0
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:04:262.2.0

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thMacleans College 1[ crew ]8:19:503.1.0

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:01:294.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:02:384.2.0
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:06:994.2.0
4thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:07:214.2.0
5thRosehill College 1[ crew ]7:09:744.2.0
8thKings College 1[ crew ]7:19:414.2.0

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:13:535.1.0
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:29:405.1.0

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:36:876.1.0
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:46:056.1.0
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:46:216.1.0
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:56:926.1.0

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:49:827.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]9:07:507.2.0
2ndWestlake Girls High School 2[ crew ]9:12:227.2.0
4thCarmel College 1[ crew ]9:20:417.2.0
7thBaradene College 2[ crew ]9:34:637.2.0

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:21:088.1.0
8thBaradene College 1[ crew ]8:42:458.1.0

Event 10 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:11:1910.1.0

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:00:6911.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:25:9411.2.0

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:39:8912.1.0
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:47:3112.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]8:08:8912.2.0
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:29:6512.2.0

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]8:16:4213.1.0

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:55:3214.1.0

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:57:5615.1.0
6thRosehill College 1[ crew ]9:24:4715.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:34:7615.2.0

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:02:2017.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]8:03:2917.2.0
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:15:9817.2.0
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:26:4717.2.0

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thRangitoto College 1[ crew ]10:56:3118.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
5thSt Cuthberts College 1[ crew ]11:14:7618.2.0

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]10:25:7219.1.0

Event 20 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:55:0120.1.0
4thKings College 2[ crew ]8:02:5920.1.0
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:02:8620.1.0

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]8:12:3521.1.0

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]11:35:4222.1.0

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:33:1324.1.0
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:59:5524.1.0

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:26:6025.1.0
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:29:5725.1.0
5thKings College 1[ crew ]7:35:7725.1.0
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:40:6625.1.0

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]9:14:4826.1.0

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:12:2527.1.0

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:15:6028.1.0

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:46:9529.1.0
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:55:7429.1.0
9thKings College 1[ crew ]7:01:7329.1.0

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:09:6132.1.0
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:25:2632.1.0
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:27:8432.1.0

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:29:9533.1.0
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:38:0233.1.0
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:50:9833.1.0

Event 34 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:06:3134.1.0

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:52:9436.1.0

Event 37 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:30:2137.1.0

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thBaradene College 1[ crew ]10:01:8239.1.0
8thPukekohe High School 1[ crew ]10:46:4739.1.0

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:11:4040.1.0

Event 42 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:37:5142.1.0
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:48:6642.1.0
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:51:5742.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:59:0842.2.0
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:04:3542.2.0
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:14:6842.2.0

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]7:24:561.2.0
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:52:141.2.0

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Cuthberts College 1[ crew ]8:45:422.1.0
6thPukekohe High School 1[ crew ]9:08:112.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]8:39:482.2.0
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:02:552.2.0
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:29:142.2.0
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdRangitoto College 1[ crew ]8:44:872.3.0

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:04:744.1.0
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:05:014.1.0
7thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:13:204.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:07:604.2.0
7thKings College 1[ crew ]7:11:554.2.0
8thRosehill College 1[ crew ]7:13:204.2.0

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:49:287.1.0
5thBaradene College 2[ crew ]8:11:587.1.0
8thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:18:397.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:12:297.2.0
8thCarmel College 1[ crew ]8:24:217.2.0

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:38:3611.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:01:8611.2.0

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:59:2412.1.0
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:08:3112.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:27:2112.2.0
8thSt Kentigern College 2[ crew ]7:30:0612.2.0

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:24:2715.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
7thCarmel College 1[ crew ]9:00:0815.2.0
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:25:3715.3.0
7thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:52:0115.3.0

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:28:1917.1.0
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:31:8217.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:27:6417.2.0

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndRangitoto College 1[ crew ]9:52:7618.2.0
5thSt Cuthberts College 1[ crew ]10:11:4318.2.0

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:16:1819.1.0

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]8:32:6721.2.0
7thBaradene College 1[ crew ]9:06:8421.2.0

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 1[ crew ]9:20:2922.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:14:2722.2.0

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 1[ crew ]10:21:4923.4.0

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:23:3424.1.0
8thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:18:2724.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:17:7924.2.0

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]8:17:1925.1.0
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]8:23:6725.1.0
4thKings College 1[ crew ]8:26:2525.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:17:2425.2.0

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]9:23:9326.1.0

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:02:5627.1.0
6thPukekohe High School 1[ crew ]9:29:9727.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:46:3327.2.0

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:32:5628.1.0
7thBaradene College 1[ crew ]9:33:8628.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thMacleans College 1[ crew ]8:32:6228.2.0

Event 30 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:00:9330.1.0

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:25:6631.2.0

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:34:2932.2.0
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:36:1632.2.0
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:42:8632.2.0

Event 34 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:02:0934.2.0

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:27:0235.2.0

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:51:8736.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:26:8736.2.0
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:49:5736.3.0
8thRosehill College 1[ crew ]7:55:1236.3.0
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:44:4636.4.0

Event 37 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:59:9937.2.0
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:22:0237.2.0

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:19:0538.2.0

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:26:3539.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]8:21:6939.2.0

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:36:8740.1.0
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:07:4140.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:10:4840.2.0

Event 42 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:25:9642.1.0
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:40:8542.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:17:3942.2.0
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:25:6842.2.0
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:29:8642.2.0
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:34:9142.2.0
8thSt Kentigern College 2[ crew ]6:49:9642.2.0
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:13:951.1.0
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]DNS1.1.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 3[ crew ]8:23:621.3.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:57:471.4.0
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:09:501.4.0
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:11:251.4.0
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:45:171.5.0

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thBaradene College 1[ crew ]9:04:643.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:32:513.2.0
5thKings College 1[ crew ]8:47:783.2.0

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:19:084.1.0
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:30:834.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:10:074.2.0
2ndKings College 1[ crew ]7:13:754.2.0
3rdWestlake Boys High School 3[ crew ]7:15:454.2.0
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:52:094.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:08:644.3.0
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:10:344.3.0

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:17:325.1.0
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:39:845.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:59:785.2.0

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]7:30:286.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:30:456.2.0
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:34:076.2.0
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:01:706.2.0

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:06:647.2.0
3rdCarmel College 1[ crew ]8:25:817.2.0
4thMacleans College 1[ crew ]8:34:767.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:00:717.3.0
3rdBaradene College 2[ crew ]8:16:597.3.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 2[ crew ]8:12:517.4.0
6thWestlake Girls High School 3[ crew ]8:57:117.4.0

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:16:228.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:19:568.2.0

Event 10 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:18:1710.1.0
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:30:4810.1.0

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:26:5412.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:23:4112.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:18:9712.3.0
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:44:4012.3.0

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]7:29:8413.1.0

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:06:2814.1.0
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:06:6114.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:19:2914.2.0

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 7[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]8:36:4715.7.0

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:06:9317.1.0
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:07:9217.1.0
5thRosehill College 1[ crew ]7:26:2717.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:12:3217.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:26:3317.3.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:16:9917.4.0

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]9:01:8418.2.0
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:18:3118.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stRangitoto College 1[ crew ]8:47:5618.3.0

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thCarmel College 1[ crew ]9:05:3619.1.0

Event 20 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:56:0020.1.0
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:58:2020.1.0
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:06:0020.1.0
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:25:0020.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 2[ crew ]6:51:4020.2.0

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:51:3221.1.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]8:14:0521.3.0

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:46:3022.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:19:3422.2.0

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 2[ crew ]8:40:2023.4.0

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:30:6124.1.0
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]7:42:2524.1.0

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:29:9525.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:05:6725.2.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]7:19:4125.4.0

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:19:3927.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:10:7327.3.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:16:4227.4.0

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:03:5128.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thKings College 1[ crew ]8:23:7828.2.0
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:35:7528.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:10:4828.3.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:05:3928.4.0

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:45:6829.1.0
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:49:7529.1.0
7thKings College 1[ crew ]7:15:1829.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:34:9129.2.0

Event 30 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:42:4230.1.0

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:24:5531.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:40:0331.2.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdCarmel College 1[ crew ]8:47:6231.4.0
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:52:7231.4.0
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:49:6531.5.0
4thWestlake Girls High School 3[ crew ]9:16:1231.5.0
6thWestlake Girls High School 4[ crew ]9:44:3531.5.0

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:33:2632.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:30:4332.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:27:4832.3.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:46:5332.4.0

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:36:5633.1.0
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:41:1733.1.0
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:01:4433.1.0

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]8:25:2135.2.0
3rdMacleans College 1[ crew ]8:35:9735.2.0

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:39:4536.1.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:46:2036.3.0
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:40:6536.3.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]7:50:8936.4.0

Event 37 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:58:1837.1.0
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]8:18:7237.1.0
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:19:1637.1.0
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:43:8837.1.0

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:16:5338.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
6thMacleans College 1[ crew ]8:54:6438.3.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:07:0338.4.0
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:30:3738.4.0
6thKings College 1[ crew ]8:44:1038.4.0

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:23:6739.3.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:06:3639.4.0

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:51:9340.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:50:8340.3.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:27:0440.4.0
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:33:2240.4.0

Event 41 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:45:5541.1.0
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]7:33:041.1.0
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:09:291.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:10:001.2.0
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:24:371.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:48:111.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]8:15:651.4.0
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:30:201.4.0
6thSt Kentigern College 3[ crew ]8:46:411.4.0
Heat 6[ race results || race reproduction ]
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:52:781.6.0

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndRangitoto College 1[ crew ]9:30:352.1.0
3rdKings College 1[ crew ]9:36:772.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]9:50:672.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Cuthberts College 1[ crew ]9:34:092.3.0
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]9:41:672.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 2[ crew ]9:52:262.4.0

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]9:22:123.1.0
6thBaradene College 1[ crew ]9:39:033.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
8thKings College 1[ crew ]10:32:653.2.0

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:45:884.1.0
5thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:53:634.1.0
6thRosehill College 1[ crew ]7:55:774.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:47:754.2.0
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:05:764.2.0
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:27:184.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:40:444.3.0
3rdKings College 1[ crew ]7:43:684.3.0

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:26:165.1.0
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:34:185.1.0
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:57:915.1.0
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:30:205.1.0

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:43:026.1.0
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:49:286.1.0
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:37:076.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]8:06:486.2.0
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:12:306.2.0

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 2[ crew ]9:11:727.1.0
4thCarmel College 1[ crew ]9:14:857.1.0
5thWestlake Girls High School 3[ crew ]9:39:637.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:41:417.2.0
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:05:967.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:44:177.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thMacleans College 1[ crew ]9:13:387.4.0

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:19:658.2.0
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:30:318.2.0

Event 10 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:14:2010.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:58:9310.2.0

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:26:2911.2.0
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:49:8011.2.0

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:31:5812.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:05:4112.2.0
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:49:2412.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:15:3412.3.0
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:27:4812.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:41:3212.4.0

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thKings College 1[ crew ]8:19:9913.2.0

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:15:2914.1.0
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:23:7514.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:40:0614.2.0

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]10:05:1715.2.0
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:24:7515.5.0
4thCarmel College 1[ crew ]9:51:0015.5.0
Heat 7[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:14:6415.7.0

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:33:0017.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:17:2917.2.0
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:22:5117.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]8:22:2917.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:37:9017.4.0
6thRosehill College 1[ crew ]8:44:1617.4.0

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdRangitoto College 1[ crew ]11:33:7718.1.0
4thPukekohe High School 1[ crew ]11:57:6618.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]12:02:7718.2.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Cuthberts College 1[ crew ]11:24:8118.4.0

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]10:42:3719.1.0
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]10:19:2919.6.0

Event 20 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:52:3020.1.0
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:02:0820.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 2[ crew ]7:35:2820.2.0
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:49:0120.2.0
6thKings College 1[ crew ]8:08:2920.2.0
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:41:0820.2.0

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]8:58:5021.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thBaradene College 1[ crew ]9:23:2221.4.0

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]9:35:5722.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]10:19:8322.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]9:19:1522.3.0

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:42:1723.6.0
5thRosehill College 2[ crew ]9:16:0623.6.0
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]9:20:4023.6.0

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:52:0324.2.0
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:13:0724.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:49:2724.3.0

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:44:3425.1.0
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]7:47:1425.1.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:42:9725.3.0
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:08:9525.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:44:5625.4.0

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:39:0526.2.0

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:52:7227.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]9:20:9027.4.0
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:47:5927.4.0
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]11:19:5927.4.0

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thKings College 1[ crew ]9:38:8628.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thBaradene College 1[ crew ]9:44:8028.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]9:47:9828.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:46:3028.4.0
4thMacleans College 1[ crew ]9:04:9228.4.0

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:08:8129.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:11:1229.2.0
5thKings College 1[ crew ]7:28:7529.2.0
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:41:6629.2.0

Event 30 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:53:2130.2.0

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]10:03:6331.1.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 4[ crew ]11:52:5031.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]9:16:5131.4.0
5thCarmel College 1[ crew ]9:54:0831.4.0
6thWestlake Girls High School 3[ crew ]10:39:7231.4.0
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:55:7231.6.0
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:08:1931.6.0

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]9:32:3332.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]8:13:6732.2.0
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:21:2532.2.0
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:26:9132.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]9:38:1432.3.0

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:33:5733.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:10:4033.2.0
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:30:0133.2.0
---St Kentigern College 1[ crew ]RET33.2.0

Event 34 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:38:1734.1.0

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:51:7935.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thMacleans College 1[ crew ]8:58:8235.3.0

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:09:1236.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:55:5836.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:52:2536.3.0
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]8:10:8736.5.0
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:43:7136.5.0
6thSt Kentigern College 1[ crew ]9:03:1636.5.0
Heat 8[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:21:2036.8.0

Event 37 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:50:3237.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]9:08:9937.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]9:17:8837.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]9:21:8337.4.0

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:33:9438.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:14:5538.2.0
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:27:2938.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]8:32:2938.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
7thMacleans College 1[ crew ]9:02:9438.4.0

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:21:3639.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:00:3239.2.0
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:18:6739.2.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:16:7339.4.0

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:10:7040.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:57:9640.3.0
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:12:1140.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:56:7540.4.0

Event 41 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:22:9041.2.0

Event 42 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:31:4642.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:49:1942.2.0
4thSt Kentigern College 2[ crew ]6:59:8542.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:42:7742.3.0
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:45:4042.3.0
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:48:1542.3.0
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:58:8142.3.0

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA