NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Christchurch Girls High School's approved colours
#12: Christchurch Girls High School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2004 Scottwood Trust Maadi (NZSSRA Championship)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2004 Scottwood Trust Maadi (NZSSRA Championship) regatta results, filtered to show races with schools from the Waikato/Bay of Plenty region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:40:401.1.0
6thRotorua Boys High School 2[ crew ]7:49:021.1.0
8thBethlehem College 2[ crew ]8:54:601.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:48:301.2.0
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:54:401.2.0
7thHauraki Plains College 1[ crew ]8:10:551.2.0
---Bethlehem College 1[ crew ]DNS1.2.0

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:29:542.1.0
8thKatikati College 1[ crew ]9:00:082.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 2[ crew ]9:11:562.2.0
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:53:222.2.0

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:12:253.1.0
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:39:603.1.0

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:49:154.1.0
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]6:52:614.1.0
4thSt Peter's School 1[ crew ]6:59:974.1.0
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:04:914.1.0

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:08:645.1.0
5thBethlehem College 1[ crew ]7:23:085.1.0

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thHauraki Plains College 1[ crew ]8:06:376.1.0

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:41:647.1.0
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:52:247.1.0
4thTauranga Girls College 1[ crew ]9:02:577.1.0
5thWaikato Diocesan School 3[ crew ]9:08:507.1.0

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:25:598.1.0
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:30:208.1.0

Event 10 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:55:9210.1.0
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:59:6010.1.0

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thAquinas College 1[ crew ]8:37:1811.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:49:2011.2.0
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:53:8711.2.0
3rdBethlehem College 1[ crew ]9:08:2011.2.0
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:13:9111.2.0
7thOtumoetai College 1[ crew ]9:22:5911.2.0

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:36:9812.1.0
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:38:6812.1.0
7thCambridge High School 1[ crew ]8:07:0812.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:16:3012.2.0

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdFraser High School 1[ crew ]7:58:5613.1.0

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:42:2014.1.0
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:49:2814.1.0
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:54:5014.1.0
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:15:2114.1.0

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]9:06:8915.1.0
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:14:9715.1.0
5thJohn Paul College 1[ crew ]9:21:5115.1.0
7thHauraki Plains College 1[ crew ]9:35:9015.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:31:5715.2.0
4thCambridge High School 1[ crew ]9:35:9615.2.0
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:46:5115.2.0
7thFraser High School 1[ crew ]10:16:8815.2.0

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:40:1717.1.0
4thBethlehem College 1[ crew ]7:43:1917.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:58:6717.2.0
4thTauranga Boys College 1[ crew ]8:09:7117.2.0

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]10:09:3518.1.0
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]10:18:2518.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
1stMatamata College 1[ crew ]10:54:4418.2.0

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]10:36:3719.1.0
7thRotorua Girls High School 1[ crew ]11:03:0719.1.0
8thRotorua Lakes High School 1[ crew ]11:33:3319.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 2[ crew ]11:05:7019.2.0
3rdCambridge High School 1[ crew ]11:10:1519.2.0

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:18:0721.1.0

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]10:33:3522.1.0
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]10:39:0122.1.0
3rdKatikati College 1[ crew ]10:41:0922.1.0

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:11:0023.1.0

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:44:1724.1.0
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:52:4124.1.0

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:19:6225.1.0
8thHauraki Plains College 1[ crew ]7:46:7025.1.0

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]9:16:2426.1.0
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:29:2826.1.0
6thBethlehem College 1[ crew ]9:29:3126.1.0
7thOtumoetai College 1[ crew ]9:29:4526.1.0

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:59:3927.1.0
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:13:6727.1.0
6thCambridge High School 1[ crew ]8:13:9527.1.0
7thBethlehem College 1[ crew ]8:20:5927.1.0

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:57:9728.1.0
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:02:2028.1.0

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:37:3429.1.0
5thSt Peter's School 1[ crew ]6:48:4429.1.0
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:57:9429.1.0

Event 30 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thHauraki Plains College 1[ crew ]7:50:1630.1.0

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:11:5931.1.0
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:25:2131.1.0

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:53:5732.1.0
4thHamilton Boys High School 3[ crew ]8:14:8232.1.0
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:15:9832.1.0

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:24:5133.1.0

Event 34 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:53:1334.1.0
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:14:5534.1.0

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]9:14:9135.1.0
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:26:3935.1.0
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:34:4735.1.0

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:29:4936.1.0
5thBethlehem College 1[ crew ]8:42:4536.1.0

Event 37 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:16:7537.1.0
6thBethlehem College 1[ crew ]8:50:4737.1.0
Scratched crews (Finals) 
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__37.1.0

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:12:6238.1.0
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]9:23:4438.1.0
8thHauraki Plains College 1[ crew ]9:46:7338.1.0

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]9:39:3039.1.0
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]10:10:9439.1.0
7thCambridge High School 1[ crew ]10:24:4539.1.0

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:46:1940.1.0
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]8:54:3740.1.0
Scratched crews (Finals) 
YET TO RACEROTB 1[ crew ]_:__:__40.1.0
YET TO RACEROTB 2[ crew ]_:__:__40.1.0

Event 41 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:38:3641.1.0
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:50:7741.1.0
5thMount Maunganui College 1[ crew ]7:54:1241.1.0
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:55:9941.1.0

Event 42 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
B Final [ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Finals) 
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__42.1.0
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__42.2.0

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:21:671.1.0
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:26:881.1.0
6thBethlehem College 1[ crew ]7:31:661.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 2[ crew ]7:23:521.2.0
3rdBethlehem College 2[ crew ]7:25:991.2.0
6thTe Awamutu College 1[ crew ]7:41:701.2.0
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:43:021.2.0

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:41:572.3.0
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndKatikati College 1[ crew ]8:49:872.4.0
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:55:912.4.0
6thKatikati College 2[ crew ]9:08:652.4.0

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:57:164.1.0
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:00:134.1.0
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:01:064.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:57:984.2.0

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:53:297.1.0
3rdWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:01:157.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:44:567.2.0
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:55:877.2.0

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:40:7211.1.0
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:42:6411.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdAquinas College 1[ crew ]7:37:9711.2.0
5thBethlehem College 1[ crew ]7:46:9211.2.0
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:49:2811.2.0
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:53:1811.2.0

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:05:7812.1.0
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:25:5512.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:58:0412.2.0
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:12:6012.2.0

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:32:7915.1.0
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:53:8215.1.0
6thFraser High School 1[ crew ]8:59:5915.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thCambridge High School 1[ crew ]8:45:5815.2.0
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:21:3115.3.0
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:14:9915.4.0
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:34:1015.4.0
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:12:0015.4.0

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:06:1117.1.0
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:18:8617.1.0
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:26:2217.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:30:5017.2.0

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:38:6418.1.0
4thBethlehem College 1[ crew ]9:43:2618.1.0
6thMatamata College 1[ crew ]10:05:5018.1.0

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]9:43:4219.1.0
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]9:47:9819.1.0
7thCambridge High School 1[ crew ]10:03:0919.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]9:14:3719.2.0
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:33:2119.2.0

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]8:28:2821.1.0
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:39:6021.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:54:6521.2.0

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:48:2222.1.0
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]9:01:7322.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndKatikati College 1[ crew ]9:11:9622.2.0

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]9:10:3023.1.0
6thCambridge High School 1[ crew ]10:58:9523.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thKatikati College 1[ crew ]9:45:4523.2.0
---Hauraki Plains College 1[ crew ]RET23.2.0
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]9:05:5223.3.0

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:09:5024.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:25:2624.2.0
5thAquinas College 1[ crew ]8:49:5924.2.0

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]8:04:0625.1.0
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:35:7025.1.0
8thCambridge High School 1[ crew ]9:17:1225.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]8:05:7125.2.0
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:29:8725.2.0

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]9:03:1626.1.0
4thOtumoetai College 1[ crew ]9:32:7726.1.0
6thTe Awamutu College 1[ crew ]10:02:7026.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]9:01:9026.2.0
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:15:2526.2.0
6thTauranga Girls College 2[ crew ]9:37:9326.2.0

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]9:05:4127.1.0
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]9:11:1827.1.0
7thHauraki Plains College 1[ crew ]9:41:0127.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:35:5327.2.0
4thCambridge High School 1[ crew ]9:00:9627.2.0

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:09:2228.1.0
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:47:4528.1.0
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:57:6128.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:20:1028.2.0
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:29:6028.2.0
Scratched crews (Semi-finals) 
YET TO RACEMTMA 1[ crew ]_:__:__28.2.0

Event 30 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
7thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:36:4630.1.0
8thOtumoetai College 1[ crew ]8:38:0630.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:37:7030.2.0

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]8:10:6031.1.0
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:14:4431.1.0
8thJohn Paul College 1[ crew ]8:48:2831.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:08:4131.2.0
6thCambridge High School 1[ crew ]8:29:8331.2.0

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 3[ crew ]7:46:1632.1.0
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:49:6232.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:27:6532.2.0
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:48:3032.2.0
6thOtumoetai College 2[ crew ]7:48:9032.2.0
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:49:6732.2.0

Event 34 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:04:7234.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:52:8034.2.0
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:54:4534.2.0

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:12:6235.1.0
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:27:7835.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:08:8435.2.0
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:16:3735.2.0
8thAquinas College 1[ crew ]8:41:2535.2.0

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:26:9336.1.0
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:37:6936.1.0
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:43:6836.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Boys College 2[ crew ]7:41:2636.2.0
5thHauraki Plains College 2[ crew ]7:44:7836.2.0
7thSt Peter's School 3[ crew ]7:52:3636.2.0
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 2[ crew ]7:36:2336.3.0
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:25:4036.4.0
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:46:1636.4.0
7thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:52:0436.4.0

Event 37 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:02:9637.1.0
7thCambridge High School 1[ crew ]8:27:2937.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:53:9537.2.0
4thBethlehem College 1[ crew ]8:03:2937.2.0
8thHauraki Plains College 2[ crew ]8:32:6237.2.0

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:51:6538.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:47:4738.2.0
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:58:7838.2.0

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:13:9439.1.0
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:32:5639.1.0
8thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:37:1739.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:20:7539.2.0
4thCambridge High School 1[ crew ]8:23:1239.2.0
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:34:4339.2.0
7thTauranga Girls College 2[ crew ]8:45:2539.2.0

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 2[ crew ]7:39:6140.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:29:5640.2.0
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:42:3040.2.0
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:43:9540.2.0

Event 42 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:24:8042.2.0
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:48:911.2.0
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:59:021.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Boys College 1[ crew ]8:10:281.3.0
7thCambridge High School 1[ crew ]8:25:271.3.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:46:871.4.0
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:40:721.5.0
4thCambridge High School 2[ crew ]8:24:331.5.0

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 4[ race results || race reproduction ]
---Cambridge High School 2[ crew ]DNS2.4.0

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:39:823.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:21:583.2.0

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:04:524.4.0
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:19:404.4.0

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thTauranga Boys College 2[ crew ]8:00:435.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:13:925.2.0
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:59:405.2.0

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:34:076.1.0
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:46:376.1.0
6thTauranga Boys College 2[ crew ]8:11:646.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:31:226.2.0
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:39:736.2.0

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:01:047.1.0
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:23:897.1.0
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:48:887.1.0
6thOtumoetai College 1[ crew ]9:04:427.1.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:00:387.4.0

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thMount Maunganui College 1[ crew ]7:20:078.1.0
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:32:978.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:16:988.2.0
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:27:538.2.0

Event 10 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:27:1810.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:17:1410.2.0
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:22:6910.2.0

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:52:5311.1.0

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:14:0212.1.0
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:47:1912.1.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:01:1712.3.0
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:23:5312.3.0

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:24:4613.2.0
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:47:9713.2.0

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:48:2614.1.0
2ndOtumoetai College 1[ crew ]6:59:5214.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:04:3014.2.0

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:33:3715.2.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndFraser High School 1[ crew ]8:56:6315.4.0
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 2[ crew ]9:09:2015.6.0
Repechage 8[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:44:4815.8.0

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:12:2617.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:54:1917.2.0
5thSt Peter's School 2[ crew ]7:25:4417.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:02:5417.3.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:07:9817.4.0

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMatamata College 1[ crew ]8:48:1118.1.0
4thTe Awamutu College 1[ crew ]9:20:6818.1.0
6thTe Awamutu College 2[ crew ]9:32:2718.1.0

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:37:7919.1.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:32:3519.4.0
4thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:51:5719.4.0
6thTe Awamutu College 2[ crew ]9:47:3819.4.0
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
5thTe Awamutu College 1[ crew ]9:24:1919.5.0

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thMatamata College 1[ crew ]8:21:1421.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]7:55:0521.2.0
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]8:02:8021.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:29:1021.3.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:57:8021.4.0
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:13:8921.4.0

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:09:0722.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:00:0622.3.0

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:04:5023.1.0
4thTe Awamutu College 2[ crew ]8:49:1023.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:33:7223.2.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:28:9923.4.0

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndAquinas College 1[ crew ]7:36:2124.1.0
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:44:4524.1.0

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:22:8625.1.0
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:29:1225.1.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:26:8825.4.0

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:05:8726.1.0
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:26:1926.1.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:15:4326.3.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:05:5426.4.0
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:26:5726.4.0

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:05:5427.1.0
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:11:7527.1.0
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:23:2827.1.0
5thMount Maunganui College 1[ crew ]8:38:3327.1.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:47:6727.3.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:37:7327.4.0
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:41:8027.4.0

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:11:3728.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:26:9128.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:37:8428.3.0
5thFraser High School 1[ crew ]8:39:1028.3.0
6thMatamata College 1[ crew ]8:41:0828.3.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]8:12:9128.4.0
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:17:5328.4.0
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:28:0728.4.0
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:34:9928.4.0

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:33:5429.2.0
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:44:1929.2.0

Event 30 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:52:0330.2.0
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:56:9830.2.0
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:59:7230.2.0
5thOtumoetai College 2[ crew ]8:32:1330.2.0

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]8:19:7231.3.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:29:8231.4.0

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 2[ crew ]7:46:8832.1.0
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:04:0732.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:33:9632.2.0
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:37:7032.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:32:3232.3.0
4thTauranga Boys College 2[ crew ]7:35:8932.3.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 3[ crew ]7:32:0332.4.0

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:52:7733.2.0
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:57:7733.2.0

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:18:3935.1.0
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:46:7335.1.0

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:36:7636.1.0
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:41:2136.1.0
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:12:5136.1.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:43:6236.3.0
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:07:1436.3.0
7thCambridge High School 1[ crew ]8:25:4936.3.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 3[ crew ]7:48:8036.4.0
5thSt Peter's School 2[ crew ]7:59:2436.4.0
6thFraser High School 1[ crew ]8:20:2736.4.0
---Otumoetai College 1[ crew ]DNS36.4.0

Event 37 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:18:7837.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:11:2637.3.0
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:12:7437.3.0
4thKatikati College 1[ crew ]8:16:5337.3.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:18:5637.4.0
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:46:4137.4.0

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:10:6538.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]8:32:0738.3.0

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:26:7439.1.0
4thMount Maunganui College 1[ crew ]8:49:9739.1.0
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:51:6839.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:22:1839.2.0
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:53:1639.2.0
6thTe Awamutu College 1[ crew ]9:01:0239.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:33:5039.3.0
4thTauranga Girls College 3[ crew ]8:48:6139.3.0
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:05:4439.4.0
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:25:6039.4.0
3rdOtumoetai College 2[ crew ]8:47:0839.4.0
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:10:0639.5.0
3rdAquinas College 1[ crew ]8:15:0639.5.0
4thBethlehem College 1[ crew ]8:33:8439.5.0

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:33:8540.1.0

Event 41 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:13:3641.1.0
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]7:19:0841.1.0
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:20:2941.1.0
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:34:7941.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:12:4941.2.0
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:27:1041.2.0
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:53:911.1.0
6thBethlehem College 2[ crew ]8:16:371.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:36:271.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:56:811.3.0
5thCambridge High School 1[ crew ]8:39:821.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:51:871.4.0
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]8:02:031.4.0
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 2[ crew ]8:12:021.5.0
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:43:001.5.0
5thTauranga Boys College 1[ crew ]8:53:871.5.0
Heat 6[ race results || race reproduction ]
6thCambridge High School 2[ crew ]8:56:521.6.0

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]9:19:862.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:41:552.4.0
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdKatikati College 1[ crew ]9:48:962.5.0
8thCambridge High School 2[ crew ]11:36:952.5.0
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndKatikati College 2[ crew ]9:51:872.6.0

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:25:523.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:00:653.2.0

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:36:004.1.0
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:44:674.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:35:884.2.0
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]8:19:714.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:30:614.3.0

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:16:715.2.0
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:28:695.2.0
7thTauranga Boys College 2[ crew ]8:12:795.2.0
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:38:995.2.0

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]8:06:256.1.0
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:12:846.1.0
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:26:636.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:26:806.2.0
6thTauranga Boys College 2[ crew ]8:54:276.2.0
7thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:54:716.2.0

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]9:11:507.1.0
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]9:42:987.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:31:907.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:53:947.3.0
7thOtumoetai College 1[ crew ]9:28:607.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:20:057.4.0
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:24:887.4.0

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]8:14:388.1.0
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:24:388.1.0
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:38:498.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:27:958.2.0

Event 10 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]9:07:1110.1.0
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:30:3410.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:35:9210.2.0
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:17:7710.2.0

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndAquinas College 1[ crew ]8:01:4211.1.0
4thBethlehem College 1[ crew ]8:12:6311.1.0
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:13:6711.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:32:4511.2.0
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:35:9111.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:09:5011.3.0

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:01:6812.1.0
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:24:0312.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:33:3112.2.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:14:0812.4.0
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:31:4912.4.0

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndFraser High School 1[ crew ]7:48:9613.2.0
5thTauranga Boys College 1[ crew ]8:32:0213.2.0

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:43:5914.1.0
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:46:0714.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:26:3314.2.0
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:31:2214.2.0

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]10:36:3715.1.0
---Sacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]RET15.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]10:10:3415.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]10:00:9415.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 2[ crew ]10:55:5915.4.0
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]9:08:2615.6.0
4thSt Peter's School 1[ crew ]9:18:9215.6.0
Heat 7[ race results || race reproduction ]
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]10:25:0015.7.0
Heat 8[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:45:3215.8.0
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]9:02:2915.8.0
6thFraser High School 1[ crew ]10:16:9315.8.0

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:56:6417.1.0
5thTauranga Boys College 1[ crew ]8:08:6117.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:52:8017.2.0
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:53:2417.2.0
7thSt Peter's School 2[ crew ]8:38:7717.2.0

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdMatamata College 1[ crew ]11:10:2118.2.0
6thTe Awamutu College 1[ crew ]12:30:7818.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]10:59:5418.3.0
6thTe Awamutu College 2[ crew ]13:02:1418.3.0
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]10:46:5418.5.0

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]11:23:4019.1.0
5thTe Awamutu College 2[ crew ]12:46:7219.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]10:22:5819.2.0
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]10:43:1219.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 2[ crew ]10:11:7719.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]10:49:7119.4.0
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]9:34:6319.5.0
6thRotorua Girls High School 2[ crew ]10:52:0719.5.0

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]9:02:0121.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thMatamata College 1[ crew ]9:30:9021.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]8:50:6421.3.0
5thRotorua Girls High School 2[ crew ]9:51:0621.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:07:6721.4.0
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]9:23:6621.4.0

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]9:08:2122.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndKatikati College 1[ crew ]9:02:1122.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]11:15:9722.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
---Sacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]RET22.4.0
Heat 5[ race results || race reproduction ]
---Waikato Diocesan School 1[ crew ]RET22.5.0

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 1[ crew ]8:47:1823.1.0
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:50:3623.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:46:8623.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdKatikati College 1[ crew ]9:07:1223.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]9:37:0623.4.0
8thTe Awamutu College 2[ crew ]9:46:9523.4.0
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:31:6323.5.0
3rdBethlehem College 2[ crew ]8:35:8023.5.0
7thCambridge High School 1[ crew ]9:40:4023.5.0

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:09:2224.1.0
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:26:7924.1.0
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:42:9424.1.0
6thAquinas College 1[ crew ]10:01:8724.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:03:5124.2.0

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:49:8325.2.0
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:09:8325.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:36:2725.3.0
4thCambridge High School 1[ crew ]8:15:9325.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:54:4525.4.0

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:44:7626.1.0
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:46:0226.1.0
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:57:1726.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]9:02:5026.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:32:5626.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:51:1826.4.0

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:42:2427.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:31:6827.2.0
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:55:6927.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]9:43:0927.3.0
5thOtumoetai College 1[ crew ]9:50:6727.3.0
6thTe Awamutu College 1[ crew ]9:57:7027.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]9:08:9827.4.0
5thMount Maunganui College 1[ crew ]9:58:3027.4.0
6thTauranga Girls College 1[ crew ]10:12:7527.4.0

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]9:15:9628.1.0
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:16:8428.1.0
6thSt Peter's School 2[ crew ]9:52:7628.1.0
7thFraser High School 1[ crew ]9:58:2028.1.0
8thOtumoetai College 1[ crew ]10:08:4728.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:40:2028.2.0
6thTauranga Girls College 2[ crew ]9:47:4328.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:14:6428.3.0
4thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:23:4928.3.0
5thMatamata College 1[ crew ]9:30:4628.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:39:2728.4.0
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]8:59:6428.4.0

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:07:5029.1.0
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:17:6629.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:04:8129.2.0

Event 30 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
8thOtumoetai College 2[ crew ]9:36:9430.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:08:4430.2.0
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:10:4730.2.0
7thHamilton Boys High School 1[ crew ]9:18:8630.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thCambridge High School 1[ crew ]9:09:6430.3.0

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]9:48:6931.1.0
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]9:53:0931.1.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]9:06:5131.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]9:03:8231.4.0
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]9:32:3831.6.0

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]9:11:4632.1.0
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:11:4632.1.0
5thHauraki Plains College 1[ crew ]9:25:4132.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:22:4032.2.0
5thHamilton Boys High School 3[ crew ]8:30:9232.2.0
6thTauranga Boys College 2[ crew ]8:39:8732.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]8:30:2032.3.0
3rdOtumoetai College 2[ crew ]8:48:3332.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]8:08:6232.4.0

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:15:1233.1.0
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:33:1333.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:57:9633.2.0

Event 34 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:26:0334.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:18:8334.2.0
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:22:8434.2.0

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:20:4935.1.0
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:34:9435.1.0
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:50:2635.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thOtumoetai College 1[ crew ]9:08:4335.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:21:4235.3.0
4thAquinas College 1[ crew ]8:36:3035.3.0

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:33:4736.1.0
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]8:01:6536.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 2[ crew ]7:46:4336.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:46:3036.3.0
7thFraser High School 1[ crew ]9:09:8636.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thSt Peter's School 3[ crew ]8:43:3436.4.0
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]8:08:5636.5.0
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:26:3036.5.0
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:26:0936.6.0
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]8:46:1936.6.0
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:55:7536.6.0
5thTe Awamutu College 1[ crew ]9:08:7636.6.0
Heat 7[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Boys College 2[ crew ]9:03:8236.7.0
6thCambridge High School 1[ crew ]9:30:9036.7.0
Heat 8[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:44:9536.8.0
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:00:3336.8.0

Event 37 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:36:9737.2.0
5thKatikati College 1[ crew ]9:31:1837.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:50:3037.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]9:05:2437.4.0
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]9:10:5737.4.0
4thCambridge High School 1[ crew ]9:16:7837.4.0
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]9:33:8037.4.0

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:53:1838.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thCambridge High School 1[ crew ]8:26:0838.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:04:4438.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:52:3138.4.0
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:33:0138.4.0

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:14:7739.1.0
4thBethlehem College 1[ crew ]8:41:9039.1.0
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:44:8239.1.0
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:48:1139.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:04:1139.2.0
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:21:3639.2.0
5thAquinas College 1[ crew ]8:55:5239.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]8:24:2739.3.0
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:28:8939.3.0
5thOtumoetai College 2[ crew ]8:43:2239.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]8:19:0039.4.0
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:19:7739.4.0
Heat 5[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 3[ crew ]8:46:9039.5.0
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:10:9939.6.0
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:19:5139.6.0
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:33:6839.6.0

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:35:0140.1.0
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:37:5440.1.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 2[ crew ]7:49:0140.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:46:9240.4.0

Event 41 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:34:1341.1.0
4thMount Maunganui College 1[ crew ]7:44:2341.1.0
7thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:56:1041.1.0
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:08:2941.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:44:1841.2.0
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:52:8041.2.0

Event 42 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:39:6442.1.0
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:10:2342.1.0

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Waikato/Bay of Plenty's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA