NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
St Hilda's Collegiate's approved colours
#96: St Hilda's Collegiate

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2005 AON Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2005 AON Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the East Coast/Hawkes Bay region that competed in under-1 events.

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:36:242.1.3

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stHastings Girls High School 1[ crew ]8:11:033.2.5
5thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:39:493.2.7

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:19:474.2.2

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:18:315.1.8

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:14:408.1.8

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:25:3411.1.7

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:10:3718.1.3

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:32:5321.1.2

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:44:3923.2.4

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:15:8325.2.8

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
3rdHastings Girls High School 1[ crew ]7:56:3226.2.2

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:52:1427.2.7

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:49:0728.2.6

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:11:4432.2.1

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:24:0834.1.6

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
8thLindisfarne College 1[ crew ]9:10:3637.2.4

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
7thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:07:9638.2.2

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Boys High School 1[ crew ]7:25:1240.2.2

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:08:8641.1.8

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:29:052.3.6

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thHastings Girls High School 1[ crew ]8:01:373.2.6
7thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:30:103.2.7

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:08:044.1.8

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:07:655.2.5

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:14:7311.2.2

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:22:2318.1.2

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:06:0921.1.4

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]8:22:1823.1.3
6thLindisfarne College 1[ crew ]8:36:8523.1.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
8thLytton High School 1[ crew ]9:01:1423.3.6
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
8thGisborne Boys High School 2[ crew ]9:10:8623.4.7

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:13:8925.2.2

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thHastings Girls High School 1[ crew ]8:35:2026.1.6

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:32:8527.2.5

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:15:8228.2.8

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:23:5032.1.2

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:56:2634.2.6

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:45:2736.2.2
8thLytton High School 1[ crew ]8:16:0336.2.7

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdLindisfarne College 1[ crew ]8:36:7037.1.6

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
7thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:32:4138.1.2

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:57:2839.3.4

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:08:6140.1.8

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:21:9941.2.3
 

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:07:434.4.3

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:15:458.2.6

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:15:5111.2.3

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 4[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:52:6912.4.7

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:46:1013.2.6

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:39:8417.2.6

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:08:5718.3.4

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 6[ race results || race reproduction ]
4thLytton High School 1[ crew ]9:08:1019.6.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]7:54:8921.2.3

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thLytton High School 2[ crew ]8:35:6423.1.6

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:22:7525.2.6

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thLytton High School 1[ crew ]9:49:0826.1.6

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:00:5428.1.4

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:32:2632.1.3

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 4[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Boys High School 2[ crew ]9:00:2636.4.7

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]8:29:5437.2.5

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:06:9738.1.2

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:32:5340.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Boys High School 2[ crew ]7:45:5540.3.6
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
SCRGBHS 1[ crew ]_:__:__1.4.2

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]4:36:002.4.1

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdHastings Girls High School 1[ crew ]8:19:453.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:32:563.3.7

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:27:704.3.6

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:16:275.1.4

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:30:558.1.5

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:47:2111.1.6

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:27:0812.1.4

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:25:3413.1.4

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:30:9417.1.5

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:27:4718.3.5

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 7[ race results || race reproduction ]
5thLytton High School 1[ crew ]10:21:4319.7.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:15:8121.1.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:46:1921.3.6

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:59:1023.1.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdLindisfarne College 1[ crew ]8:48:4423.4.1
7thLytton High School 2[ crew ]10:19:7323.4.7
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]8:55:2623.6.4
3rdLytton High School 1[ crew ]9:26:6823.6.7

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:18:3925.1.3

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdHastings Girls High School 1[ crew ]9:07:3326.4.6
Heat 6[ race results || race reproduction ]
7thLytton High School 1[ crew ]14:21:7826.6.5

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]9:10:6327.1.6

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:54:7628.2.7

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:19:7232.3.5

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:00:6534.2.7

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]36.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
8thGisborne Boys High School 2[ crew ]36.2.8
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thLytton High School 1[ crew ]36.5.6

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdLindisfarne College 1[ crew ]37.4.7
5thNapier Boys High School 1[ crew ]37.4.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
SCRLYTT 1[ crew ]_:__:__37.6.2

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]38.1.4

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]39.3.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
---Gisborne Girls High School 2[ crew ]SCR39.5.4

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]40.2.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 2[ crew ]40.6.3

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]41.3.6

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

East Coast/Hawkes Bay's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA