NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Lindisfarne College's approved colours
#46: Lindisfarne College

SISSC 2019

NISSC 2019


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2005 AON Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2005 AON Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the North Island region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 3[ crew ]7:09:631.1.4
4thBethlehem College 1[ crew ]7:10:621.1.7
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:12:981.1.5
8thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:21:221.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:18:261.2.4
3rdWanganui High School 2[ crew ]7:29:351.2.1
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:40:011.2.8
5thWellington College 3[ crew ]7:52:811.2.2

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]8:18:562.1.6
2ndKatikati College 1[ crew ]8:26:792.1.5
3rdWanganui High School 1[ crew ]8:27:892.1.7
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:29:762.1.1
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:35:802.1.8
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:36:242.1.3
7thHutt Valley High School 1[ crew ]8:50:192.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
6thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:50:912.2.3
8thCambridge High School 3[ crew ]8:52:232.2.1

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:51:423.1.2
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:55:383.1.5
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:58:463.1.3
6thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:06:863.1.7
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:14:883.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHastings Girls High School 1[ crew ]8:11:033.2.5
2ndOnslow College 1[ crew ]8:15:923.2.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:28:173.2.3
5thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:39:493.2.7
6thCambridge High School 1[ crew ]8:39:823.2.2
7thHorowhenua College 1[ crew ]8:48:333.2.8

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:46:014.1.7
2ndHamilton Boys High School 3[ crew ]6:48:374.1.4
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:50:184.1.1
5thKings College 1[ crew ]6:50:624.1.5
6thBethlehem College 1[ crew ]6:53:154.1.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]6:55:954.1.3
8thFraser High School 1[ crew ]7:06:054.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:10:964.2.8
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:14:154.2.3
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:19:474.2.2
---Hamilton Boys High School 2[ crew ]DNS4.2.7
Scratched crews (Finals) 
SCRWNCS 2[ crew ]_:__:__4.2.4

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:00:185.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:00:845.1.3
4thOtumoetai College 2[ crew ]7:06:115.1.2
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:06:775.1.6
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:18:315.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:18:915.2.3
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:23:755.2.5
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:29:245.2.2
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:30:125.2.8
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:31:115.2.6
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:37:645.2.7
Scratched crews (Finals) 
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__5.2.4

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:15:286.1.4
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:25:006.1.3
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:25:396.1.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:35:666.1.1
8thKings College 1[ crew ]7:43:846.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHorowhenua College 1[ crew ]7:32:476.2.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:35:226.2.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:41:706.2.2
4thWellington College 1[ crew ]7:48:736.2.5
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:58:626.2.6
6thHillcrest High School 2[ crew ]8:08:626.2.7
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:10:376.2.1

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:43:517.1.4
5thWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:51:597.1.2
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:53:957.1.8
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:55:937.1.1
8thTauranga Girls College 1[ crew ]7:57:147.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:59:677.2.3
3rdMacleans College 1[ crew ]8:02:757.2.4
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:05:557.2.7
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:10:227.2.1
7thTauranga Girls College 2[ crew ]8:13:197.2.2
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:21:207.2.6

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thBaradene College 1[ crew ]7:13:538.1.3
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:14:408.1.8
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:16:888.1.2

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]6:33:219.1.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]6:35:199.1.2
5thWellington College 1[ crew ]6:42:659.1.5
6thBethlehem College 1[ crew ]6:47:609.1.8
8thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]6:52:279.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:51:289.2.4
2ndCullinane College 1[ crew ]6:52:329.2.3
3rdJohn Paul College 1[ crew ]6:55:679.2.1
4thOtumoetai College 1[ crew ]6:58:759.2.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:00:349.2.6
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:07:819.2.8

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:42:4210.1.3
3rdBaradene College 1[ crew ]7:42:4910.1.6
4thMacleans College 1[ crew ]7:54:7810.1.7
6thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:00:8810.1.5
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:05:6610.1.1
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:07:6310.1.8

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:03:2011.1.5
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:19:9611.1.8
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:22:8111.1.6
8thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:25:3411.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:22:8711.2.7
2ndBaradene College 1[ crew ]7:31:1111.2.2
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:35:2311.2.4
5thCambridge High School 1[ crew ]7:38:2511.2.1

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWanganui High School 1[ crew ]6:44:3712.1.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:44:7012.1.1
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]6:46:2312.1.5
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:48:4312.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:52:9312.2.4
4thWellington College 1[ crew ]7:01:2312.2.7
5thKings College 1[ crew ]7:02:6612.2.2
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:03:6412.2.8
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:06:5012.2.1

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:45:1313.1.5
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:54:4613.1.6
4thTauranga Boys College 2[ crew ]7:01:0613.1.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:01:3313.1.1
6thGlendowie College 1[ crew ]7:07:7013.1.8
7thOnslow College 1[ crew ]7:08:9113.1.2
8thSt Peter's College 1[ crew ]7:22:0913.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:04:4813.2.5
2ndWellington College 1[ crew ]7:04:9213.2.4
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:15:7913.2.7
5thSt Patrick's College 1[ crew ]7:21:7313.2.8
7thFraser High School 1[ crew ]7:29:1413.2.2
8thCambridge High School 2[ crew ]7:33:8613.2.6

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:27:3914.1.4
2ndKings College 1[ crew ]6:30:5214.1.2
3rdOtumoetai College 1[ crew ]6:31:8414.1.3
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:34:0414.1.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]6:35:4114.1.5
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:43:0414.1.1

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:49:8915.1.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:00:2715.1.2
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:09:1715.1.6
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:16:8015.1.5
8thHorowhenua College 1[ crew ]8:17:1315.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:07:6915.2.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:08:9515.2.2
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]8:09:8815.2.5
5thAquinas College 1[ crew ]8:12:4115.2.1
6thRotorua Lakes High School 3[ crew ]8:23:3415.2.7

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:43:9816.1.6
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:44:4716.1.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:52:0516.1.4
4thWhakatane High School 1[ crew ]6:59:3616.1.3
6thWellington College 2[ crew ]7:06:1116.1.7
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:06:7216.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWellington College 1[ crew ]7:10:9116.2.7
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:13:4916.2.3
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:15:7916.2.8

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:38:0517.1.7
3rdCambridge High School 1[ crew ]6:38:8717.1.5
4thWanganui High School 1[ crew ]6:43:7617.1.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]6:44:2017.1.2
6thCullinane College 1[ crew ]6:47:1617.1.8
7thKings College 1[ crew ]6:52:1117.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:47:9817.2.4
6thSt Kentigern College 1[ crew ]6:57:2117.2.2
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:58:9117.2.8
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:59:6317.2.7

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:09:8318.1.5
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:10:3718.1.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:20:9218.1.4
4thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:21:9618.1.6
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:24:3318.1.2
7thRangitoto College 1[ crew ]8:27:6818.1.8
8thBethlehem College 1[ crew ]8:28:2818.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
4thKatikati College 1[ crew ]8:33:3918.2.3
6thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:40:1418.2.8

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:15:3219.1.2
5thBethlehem College 1[ crew ]8:16:0919.1.7
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:27:3019.1.1
8thBethlehem College 2[ crew ]8:30:4819.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 3[ crew ]8:15:0519.2.5
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:15:9319.2.3
6thTrident High School 1[ crew ]8:29:7219.2.6
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:32:7419.2.8

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]6:30:7920.1.5
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:37:2220.1.4
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:45:6820.1.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:47:7620.1.2
5thHauraki Plains College 1[ crew ]6:55:0720.1.8
6thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]6:57:8120.1.1
7thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:19:9520.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]6:59:0820.2.5
4thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:07:3220.2.7
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:09:3020.2.4
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:14:4620.2.2
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:21:1020.2.8
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:22:2020.2.1

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:21:3221.1.4
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:32:5321.1.2
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:34:0721.1.3
6thMount Maunganui College 1[ crew ]7:37:2521.1.1
8thTauranga Girls College 1[ crew ]7:43:9521.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:45:2721.2.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:47:7421.2.7
3rdMacleans College 1[ crew ]7:48:9521.2.3
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:54:7221.2.5
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:59:1721.2.1
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:00:3821.2.8
7thBaradene College 1[ crew ]8:06:3621.2.2

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 2[ crew ]7:45:7722.1.6
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:46:4322.1.5
3rdCullinane College 1[ crew ]7:50:4422.1.4
7thWhanganui Girls College 1[ crew ]7:59:5022.1.8
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:18:3422.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:56:8222.2.5
3rdCarmel College 1[ crew ]7:59:4022.2.6
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:00:6122.2.8
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:01:2122.2.1
8thOnslow College 1[ crew ]8:15:0022.2.3

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:28:7923.1.4
2ndCullinane College 1[ crew ]7:29:0723.1.3
5thWellington College 1[ crew ]7:42:1423.1.7
6thSt Patrick's College 1[ crew ]7:42:7523.1.5
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:49:2323.1.1
8thManurewa High School 1[ crew ]7:55:3223.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Patrick's College 2[ crew ]7:42:9123.2.3
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:44:3923.2.4
3rdCullinane College 2[ crew ]7:46:3723.2.1
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:49:5623.2.2
7thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:03:4023.2.8
8thWaitara High School 1[ crew ]8:10:6523.2.6

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:00:9624.1.4
4thMacleans College 1[ crew ]7:03:4924.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:11:0024.2.6
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:16:1624.2.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:16:6024.2.1
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:18:2024.2.4
6thWanganui High School 1[ crew ]7:19:1824.2.3
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:25:3424.2.7
8thOnslow College 1[ crew ]7:49:3924.2.8

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:40:4625.1.4
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:49:3625.1.3
6thKings College 1[ crew ]6:54:3525.1.8
7thHauraki Plains College 1[ crew ]6:59:1325.1.7
8thWellington College 1[ crew ]7:06:6625.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:55:9525.2.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:59:0825.2.3
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:15:8325.2.8
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:19:6225.2.6

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:28:7426.1.4
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:31:9826.1.2
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]7:32:5826.1.3
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:43:3526.1.1
7thCullinane College 1[ crew ]7:56:1526.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]7:42:0426.2.3
3rdHastings Girls High School 1[ crew ]7:56:3226.2.2
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:02:1926.2.8
6thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:09:3326.2.6
8thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:16:6926.2.7
Scratched crews (Finals) 
SCRKGCA 2[ crew ]_:__:__26.2.7

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:32:5327.1.4
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:44:8927.1.2
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:47:4127.1.1
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:52:5827.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:45:2227.2.3
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:52:1427.2.7
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:53:2927.2.4
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:53:6827.2.2
7thTrident High School 1[ crew ]8:13:2927.2.6
8thRosehill College 1[ crew ]8:15:0027.2.8

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:25:2828.1.4
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:30:3328.1.3
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:30:9428.1.5
7thTauranga Girls College 1[ crew ]7:43:2428.1.1
8thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:43:6328.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]7:41:9328.2.5
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:49:0728.2.6
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:53:2528.2.3
5thSt Mary's Diocesan School for Girls 1[ crew ]7:54:1328.2.1
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:05:2228.2.8
Scratched crews (Finals) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__28.2.4

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:02:6829.1.5
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:05:2629.1.6
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]6:11:3629.1.4
6thSt Kentigern College 1[ crew ]6:16:3529.1.2

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]6:44:1530.1.3
3rdWellington College 1[ crew ]6:45:4630.1.2
6thCullinane College 1[ crew ]7:08:9230.1.1
8thWanganui High School 1[ crew ]7:43:5830.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:01:4530.2.4
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]7:06:3430.2.2
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:09:6330.2.3
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:10:7930.2.7
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:16:3330.2.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:17:0530.2.1
8thSt Patrick's College 1[ crew ]7:17:4930.2.8

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:25:8331.1.6
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:37:3131.1.5
6thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]7:46:9831.1.2
7thHorowhenua College 1[ crew ]7:50:0031.1.1
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:55:3831.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:41:0631.2.5
4thQueen Margaret College 1[ crew ]7:54:0831.2.1
5thWanganui High School 1[ crew ]7:57:7031.2.8
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:59:5231.2.2
7thAquinas College 1[ crew ]8:00:1231.2.3
8thCambridge High School 1[ crew ]8:03:6431.2.6

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:02:1632.1.4
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:03:3132.1.5
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:04:1332.1.2
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:06:4432.1.1
6thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:15:4532.1.7
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:20:5632.1.6
8thTauranga Boys College 1[ crew ]7:29:2932.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:11:4432.2.1
3rdSt Patrick's College 1[ crew ]7:14:3032.2.6
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:14:5232.2.3
5thKings College 1[ crew ]7:19:4632.2.5
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:20:1232.2.2
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:24:7332.2.7

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:15:5833.1.4
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:23:7133.1.6
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:32:8233.1.7
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:35:3033.1.2
8thOtumoetai College 1[ crew ]6:47:3833.1.8

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:18:5834.1.4
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:21:8234.1.5
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:24:0834.1.6
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]7:24:1134.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndCullinane College 1[ crew ]7:44:8434.2.5
3rdMacleans College 1[ crew ]7:45:2834.2.7
4thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:52:5934.2.6
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]7:53:0834.2.2
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:02:3134.2.8
8thQueen Margaret College 1[ crew ]8:03:6834.2.3
Scratched crews (Finals) 
SCRSHGH 1[ crew ]_:__:__34.1.3

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:53:8935.1.2
4thMacleans College 1[ crew ]7:56:6435.1.6
5thSt Mary's Diocesan School for Girls 1[ crew ]8:02:3035.1.7
7thHillcrest High School 1[ crew ]8:09:6635.1.3
8thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:15:3735.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:02:0335.2.6
3rdOnslow College 1[ crew ]8:13:0135.2.5
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:17:4135.2.1
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:19:1135.2.3
7thTrident High School 1[ crew ]8:25:0435.2.2
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:25:9235.2.7

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]7:12:1036.1.7
2ndWellington College 1[ crew ]7:13:3636.1.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:14:6836.1.6
4thCambridge High School 1[ crew ]7:15:7236.1.8
5thCullinane College 1[ crew ]7:22:1536.1.5
7thBethlehem College 1[ crew ]7:27:2636.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:11:1736.2.7
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:14:9636.2.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:24:2436.2.2
8thSt Patrick's College 1[ crew ]7:33:4136.2.6

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:10:6037.1.1
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:12:6937.1.6
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:24:8837.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWellington College 2[ crew ]8:42:7837.2.3
3rdWellington College 1[ crew ]8:43:9937.2.6
4thHauraki Plains College 2[ crew ]8:56:1837.2.7
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:56:9537.2.2
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]9:02:1737.2.8
7thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]9:07:7837.2.1
8thLindisfarne College 1[ crew ]9:10:3637.2.4

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:28:1438.1.4
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:35:8838.1.3
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:43:7938.1.7
7thWhakatane High School 1[ crew ]7:48:0238.1.6
8thWhanganui Girls College 1[ crew ]7:52:1938.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]7:52:3638.2.5
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:56:9238.2.4
5thRosehill College 1[ crew ]8:03:2438.2.1
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:04:3338.2.7
7thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:07:9638.2.2
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:15:7638.2.8

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:33:5239.1.3
6thCambridge High School 1[ crew ]7:45:9439.1.8
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:49:4539.1.7
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:49:9539.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:53:2339.2.1
6thTauranga Girls College 1[ crew ]7:55:9339.2.7
7thMacleans College 1[ crew ]7:58:2939.2.5

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:11:9440.1.4
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:12:9340.1.7
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:14:3040.1.3
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:18:6440.1.2
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:41:2240.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Boys High School 1[ crew ]7:25:1240.2.2
2ndRotorua Boys High School 2[ crew ]7:27:3740.2.5
3rdRotorua Boys High School 3[ crew ]7:27:7640.2.3
4thWhakatane High School 2[ crew ]7:31:3840.2.7
6thWhakatane High School 1[ crew ]7:35:2840.2.1

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]6:49:2541.1.5
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]6:54:4141.1.3
6thTauranga Girls College 1[ crew ]6:57:9341.1.1
7thBaradene College 1[ crew ]6:58:3741.1.6
8thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:08:8641.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:05:4541.2.4
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:06:6141.2.5
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:08:5341.2.3
4thMount Maunganui College 1[ crew ]7:11:1141.2.6
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]7:12:7041.2.1
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:12:9841.2.2
8thMacleans College 1[ crew ]7:21:6641.2.8

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]5:53:1742.1.4
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]5:59:3842.1.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:01:8542.1.2
4thBethlehem College 1[ crew ]6:04:2142.1.3
6thKings College 1[ crew ]6:11:5242.1.7
8thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:18:0642.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 4[ crew ]6:18:9842.2.4
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]6:22:7242.2.3
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:30:6842.2.8

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 3[ crew ]7:08:591.1.5
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:18:201.1.3
4thWellington College 3[ crew ]7:19:411.1.7
6thSt Patrick's College 1[ crew ]7:33:911.1.2
7thAquinas College 1[ crew ]7:36:491.1.1
8thOtumoetai College 1[ crew ]7:36:881.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:09:191.2.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:13:531.2.3
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:27:981.2.1
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:28:311.2.6
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:34:791.2.7
8thSt Peter's School 2[ crew ]7:41:711.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
4thWanganui High School 2[ crew ]7:19:891.3.6
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:43:571.3.2
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:14:401.4.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:21:161.4.6
5thBirkenhead College 1[ crew ]7:30:391.4.8
6thWellington College 1[ crew ]7:34:071.4.7
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:37:531.4.2
8thOtumoetai College 2[ crew ]7:46:921.4.3

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndHutt Valley High School 1[ crew ]8:33:772.1.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:39:812.1.2
7thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:42:062.1.7
8thWellington Girls College 1[ crew ]8:54:702.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:20:872.2.4
2ndWanganui High School 1[ crew ]8:25:922.2.5
5thSacred Heart Girls College (New Plymouth 2[ crew ]8:55:422.2.1
8thCullinane College 2[ crew ]9:28:542.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:29:052.3.6
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:31:362.3.4
3rdSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:39:112.3.3
4thCambridge High School 3[ crew ]8:43:232.3.5
7thCarmel College 1[ crew ]8:57:122.3.8
8thQueen Margaret College 1[ crew ]9:07:012.3.2
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]8:17:462.4.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:32:072.4.3
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:48:772.4.6
6thEdgewater College 1[ crew ]8:54:152.4.5
7thHorowhenua College 1[ crew ]9:02:942.4.8

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:50:113.1.3
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:50:773.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:59:613.1.6
5thOnslow College 1[ crew ]8:09:013.1.1
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:17:243.1.2
7thCambridge High School 1[ crew ]8:38:503.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:51:483.2.4
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:00:163.2.5
5thHastings Girls High School 1[ crew ]8:01:373.2.6
7thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:30:103.2.7
8thHorowhenua College 1[ crew ]8:42:013.2.8

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 3[ crew ]6:45:574.1.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:48:104.1.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]6:51:124.1.3
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:53:814.1.2
5thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]6:58:104.1.6
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:04:254.1.1
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:08:044.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:42:064.2.5
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:45:694.2.4
4thFraser High School 1[ crew ]6:50:694.2.2
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:06:724.2.8
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:08:814.2.1

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:55:695.1.4
3rdOtumoetai College 2[ crew ]6:56:195.1.3
5thKings College 1[ crew ]7:12:995.1.6
6thWhakatane High School 1[ crew ]7:14:095.1.2
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:20:195.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:51:895.2.4
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:52:765.2.6
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:07:655.2.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:14:795.2.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:17:595.2.1
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:24:025.2.2
8thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:29:785.2.8

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:09:136.1.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:10:016.1.6
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:18:696.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:22:866.1.7
5thHorowhenua College 1[ crew ]7:23:476.1.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:31:436.1.3
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:45:276.1.1
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:08:456.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thKings College 1[ crew ]7:34:566.2.6
5thWellington College 1[ crew ]7:41:816.2.1
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:53:186.2.7
7thHillcrest High School 2[ crew ]7:57:416.2.8
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRHAMB 2[ crew ]_:__:__6.2.4

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:38:797.1.6
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:45:717.1.2
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:48:517.1.3
5thMacleans College 1[ crew ]7:55:007.1.8
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:58:627.1.5
7thTauranga Girls College 2[ crew ]8:04:557.1.7
8thWellington Girls College 1[ crew ]8:10:057.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:48:087.2.3
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:50:837.2.7
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:00:937.2.8
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:01:817.2.1

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]6:26:579.1.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:30:649.1.6
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:38:779.1.1
6thCullinane College 1[ crew ]6:43:329.1.7
7thOtumoetai College 1[ crew ]6:51:129.1.8
8thJohn Paul College 1[ crew ]6:52:339.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]6:32:519.2.3
3rdWhanganui Collegiate School 2[ crew ]6:37:409.2.4
4thBethlehem College 1[ crew ]6:37:739.2.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]6:50:919.2.6
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:16:849.2.8

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:20:8911.1.1
7thBaradene College 1[ crew ]7:25:9211.1.7
8thCambridge High School 1[ crew ]7:28:3611.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:05:0711.2.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:14:2911.2.3
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:14:7311.2.2
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:17:2111.2.7
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:24:9011.2.6

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdWanganui High School 1[ crew ]6:45:3512.1.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:47:1612.1.2
5thTauranga Boys College 1[ crew ]6:47:7612.1.5
7thKings College 1[ crew ]6:58:6412.1.8
8thOtumoetai College 1[ crew ]7:07:4312.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:46:8912.2.4
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:48:4912.2.5
7thWellington College 1[ crew ]6:56:1212.2.1
8thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:00:5712.2.8

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]6:58:3113.1.5
3rdOnslow College 1[ crew ]6:59:1913.1.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:59:5213.1.1
5thWellington College 1[ crew ]7:00:1213.1.3
7thFraser High School 1[ crew ]7:20:8813.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:54:4113.2.6
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:57:0513.2.4
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:05:7813.2.5
4thGlendowie College 1[ crew ]7:08:3613.2.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:12:0413.2.1
6thCambridge High School 2[ crew ]7:25:8313.2.8
7thTe Awamutu College 1[ crew ]7:27:3713.2.2
8thSt Patrick's College 1[ crew ]7:27:9213.2.7

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:50:0615.1.4
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:00:0615.1.5
4thBethlehem College 1[ crew ]8:12:8115.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:03:2515.2.4
2ndHorowhenua College 1[ crew ]8:10:5015.2.6
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]8:12:8015.2.5
4thRotorua Lakes High School 3[ crew ]8:16:5415.2.3
5thQueen Margaret College 2[ crew ]8:19:6715.2.8
7thRangitoto College 1[ crew ]8:20:9915.2.7
8thBethlehem College 2[ crew ]8:25:9315.2.2
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]8:10:4315.3.2
4thAquinas College 1[ crew ]8:13:6115.3.3
5thHauraki Plains College 2[ crew ]8:19:8215.3.5
6thWanganui High School 1[ crew ]8:23:5515.3.6
7thCambridge High School 1[ crew ]8:34:3215.3.1
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:57:6915.4.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:18:5615.4.2
7thAquinas College 2[ crew ]8:32:7315.4.8
8thTe Awamutu College 1[ crew ]8:37:8415.4.7
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRSAMU 2[ crew ]_:__:__15.1.8
SCRSTMW 1[ crew ]_:__:__15.1.8

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:56:8316.1.5
2ndWhakatane High School 1[ crew ]6:58:8616.1.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:01:8816.1.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:18:5816.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:56:8916.2.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:05:7316.2.4
3rdWellington College 2[ crew ]7:08:0416.2.6
7thWellington College 1[ crew ]7:15:5616.2.2
8thTauranga Boys College 2[ crew ]7:19:5216.2.1

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]6:48:4317.1.5
2ndKings College 1[ crew ]6:48:4817.1.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:49:9717.1.4
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:54:4217.1.3
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:02:1117.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:43:7517.2.2
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:48:0417.2.4
4thCullinane College 1[ crew ]6:52:8217.2.7
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:06:6017.2.1
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:16:1117.2.8

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:22:1318.1.4
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:22:2318.1.2
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:34:8818.1.3
4thBethlehem College 1[ crew ]8:36:1418.1.5
6thKatikati College 1[ crew ]8:51:7418.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:24:6518.2.3
2ndSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:30:8618.2.6
4thRangitoto College 1[ crew ]8:35:9718.2.2
8thWhanganui Girls College 1[ crew ]9:08:6518.2.8

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:24:0019.1.6
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:38:1619.1.2
7thWanganui High School 1[ crew ]8:52:6719.1.1
---Rotorua Lakes High School 1[ crew ]DNF19.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:33:5119.2.5
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 3[ crew ]8:40:2119.2.8
5thWhanganui City College 2[ crew ]8:52:1919.2.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:09:8719.2.2
8thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:18:4419.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:37:2519.3.6
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:37:6319.3.3
5thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:50:5919.3.7
8thJohn Paul College 2[ crew ]9:31:3519.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:36:3519.4.6
3rdTrident High School 1[ crew ]8:49:7619.4.4
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:51:8419.4.1
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:58:8219.4.5
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]9:00:5219.4.2
8thTe Awamutu College 1[ crew ]9:06:8419.4.8

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:53:5420.1.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:01:1220.1.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:02:7620.1.2
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:08:9720.1.3
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:20:1720.1.7
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:35:1120.1.1
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:36:1020.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]6:58:9720.2.3
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:13:5220.2.5
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:16:0020.2.6
5thFraser High School 1[ crew ]7:28:0820.2.7
7thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:33:9620.2.8
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:55:2120.2.2

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:49:1821.1.5
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:01:9721.1.3
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:06:0921.1.4
4thMount Maunganui College 1[ crew ]8:09:6621.1.2
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:18:3421.1.6
6thMacleans College 1[ crew ]8:23:0721.1.1
7thBaradene College 1[ crew ]8:29:5521.1.8
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:44:0521.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:16:8021.2.7
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:24:3821.2.6
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:34:5421.2.1
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:41:0221.2.8

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]8:31:6322.1.5
5thWanganui High School 2[ crew ]8:56:5722.1.8
6thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:01:1322.1.7
8thHorowhenua College 1[ crew ]9:17:5522.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:30:7522.2.5
3rdSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:46:7422.2.6
6thRosehill College 1[ crew ]9:03:7122.2.2
8thCullinane College 2[ crew ]9:16:2922.2.4
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:42:0722.3.3
3rdOnslow College 1[ crew ]8:42:3422.3.2
4thWellington Girls College 1[ crew ]8:51:9022.3.7
7thTauranga Girls College 1[ crew ]9:06:4022.3.6
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 2[ crew ]8:33:7222.4.3
2ndWhanganui Girls College 1[ crew ]8:40:5822.4.4
3rdCarmel College 1[ crew ]8:41:4122.4.2
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:49:4822.4.5
6thJohn Paul College 2[ crew ]9:02:4422.4.8
8thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]9:11:3922.4.7

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:13:4023.1.5
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]8:22:1823.1.3
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:24:0023.1.2
5thWaitara High School 2[ crew ]8:27:9023.1.1
6thLindisfarne College 1[ crew ]8:36:8523.1.6
8thPukekohe High School 1[ crew ]9:29:0323.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Patrick's College 1[ crew ]8:14:7123.2.4
2ndWellington College 1[ crew ]8:18:3423.2.5
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:29:4323.2.8
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:43:5523.2.2
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]8:07:3723.3.4
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:10:3923.3.3
3rdSt Patrick's College 2[ crew ]8:12:4723.3.5
4thCullinane College 2[ crew ]8:20:7123.3.7
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:35:2723.3.2
6thWanganui High School 1[ crew ]8:42:7423.3.1
7thCullinane College 3[ crew ]8:45:8723.3.8
8thLytton High School 1[ crew ]9:01:1423.3.6
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stManurewa High School 1[ crew ]8:18:6823.4.2
3rdWaitara High School 1[ crew ]8:29:6723.4.3
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:36:5923.4.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:41:0923.4.5
7thBethlehem College 1[ crew ]8:45:9823.4.6
8thGisborne Boys High School 2[ crew ]9:10:8623.4.7

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:24:1924.1.5
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:34:4024.1.2
6thWanganui High School 1[ crew ]7:40:7824.1.1
7thTe Awamutu College 1[ crew ]7:44:9524.1.8
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:45:8324.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:32:3124.2.6
6thBaradene College 1[ crew ]7:44:1724.2.2
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:48:9524.2.7
8thOnslow College 1[ crew ]8:05:3224.2.8

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:07:9225.1.4
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:13:5825.1.3
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:16:4925.1.5
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:25:7225.1.7
8thWellington College 1[ crew ]7:40:0525.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:21:7125.2.8
4thKings College 1[ crew ]7:22:2625.2.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:45:0525.2.1
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:13:8925.2.2

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:09:4426.1.4
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:13:2326.1.5
4thHastings Girls High School 1[ crew ]8:35:2026.1.6
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:40:7026.1.3
7thOnslow College 2[ crew ]8:58:7126.1.1
8thOtumoetai College 1[ crew ]9:27:9326.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thKings College 2[ crew ]8:30:0026.2.1
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:39:1826.2.7
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:40:3826.2.6
7thWhakatane High School 1[ crew ]8:47:0826.2.2
8thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]9:03:7826.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Girls College 1[ crew ]8:10:7626.3.4
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:14:2226.3.5
3rdKatikati College 1[ crew ]8:23:3426.3.3
6thWhanganui Girls College 2[ crew ]8:45:1426.3.1
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]8:25:5926.4.4
3rdSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:38:2826.4.6
4thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:45:4726.4.3
8thTe Awamutu College 1[ crew ]9:34:3026.4.2

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:05:9827.1.3
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:15:7027.1.4
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:20:7527.1.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:21:6927.1.6
6thAquinas College 1[ crew ]8:39:4827.1.7
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:49:5327.1.1
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:50:1427.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:20:0527.2.3
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:32:8527.2.5
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:40:3727.2.2
6thDiocesan School For Girls 3[ crew ]8:50:9727.2.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:00:9727.2.7
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:17:0127.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:14:8927.3.4
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:18:0227.3.6
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:39:2327.3.3
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:10:5327.3.7
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdTrident High School 1[ crew ]8:37:9527.4.2
4thRosehill College 1[ crew ]8:43:9427.4.6
6thWhanganui City College 1[ crew ]8:49:4327.4.8
7thDiocesan School For Girls 4[ crew ]8:52:3427.4.7
8thCarmel College 1[ crew ]9:16:8927.4.1

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:52:2528.1.5
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:57:5228.1.4
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:07:6828.1.6
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:13:8928.1.3
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:19:8828.1.8
8thSt Mary's Diocesan School for Girls 1[ crew ]8:36:5728.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:00:7128.2.3
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:07:2528.2.2
5thMount Maunganui College 1[ crew ]8:11:3728.2.6
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:15:8228.2.8
8thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:36:6928.2.7

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:23:8630.1.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:26:3830.1.5
3rdWellington College 1[ crew ]7:30:8930.1.3
4thCullinane College 1[ crew ]7:33:9130.1.6
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:35:1730.1.7
6thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:52:3630.1.2
7thHauraki Plains College 2[ crew ]7:55:7730.1.8
8thOtumoetai College 1[ crew ]8:00:2230.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:50:3930.2.1
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:51:5930.2.7
8thSt Patrick's College 1[ crew ]7:52:5830.2.8

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:20:3731.1.7
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:25:2031.1.2
6thPukekohe High School 2[ crew ]8:34:7131.1.3
7thQueen Margaret College 2[ crew ]8:46:4031.1.1
8thOtumoetai College 1[ crew ]8:52:6131.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:05:9331.2.3
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:14:6631.2.6
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:44:7031.2.1
8thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:46:7431.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndHorowhenua College 1[ crew ]8:20:1631.3.6
3rdAquinas College 1[ crew ]8:21:3731.3.5
4thQueen Margaret College 1[ crew ]8:31:3131.3.4
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:39:6031.3.2
7thDiocesan School For Girls 3[ crew ]8:52:7331.3.7
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:08:2831.4.4
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:19:5431.4.6
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:19:8731.4.3
4thWanganui High School 1[ crew ]8:32:0131.4.7
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:33:6131.4.2
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:43:6631.4.1
8thTauranga Girls College 1[ crew ]9:18:7531.4.8

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:30:0032.1.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:34:4532.1.6
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:39:0632.1.5
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:47:8032.1.1
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:52:3032.1.8
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:23:5032.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:37:3232.2.6
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:38:6332.2.5
3rdHamilton Boys High School 3[ crew ]7:41:1132.2.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:49:0732.2.4
5thKings College 1[ crew ]7:52:9732.2.7
6thSt Patrick's College 1[ crew ]7:57:4732.2.2
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:57:8632.2.1

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:42:6934.1.4
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:44:8934.1.5
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]7:46:2634.1.3
6thQueen Margaret College 1[ crew ]8:15:3234.1.8
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:23:9434.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:50:5434.2.4
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:56:2634.2.6
5thCullinane College 1[ crew ]8:19:9834.2.7
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:23:3934.2.2
7thMacleans College 1[ crew ]8:27:8434.2.1
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:37:0134.2.8

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:37:7935.1.2
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:38:5635.1.4
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:59:3235.1.8
7thTrident High School 1[ crew ]9:00:3635.1.1
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:11:4035.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:28:6235.2.3
3rdSt Mary's Diocesan School for Girls 1[ crew ]8:29:4935.2.4
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:36:8035.2.6
5thOnslow College 1[ crew ]8:44:9335.2.2
6thWanganui High School 1[ crew ]8:47:0735.2.7
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:54:3835.2.1

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:39:4536.1.8
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:49:4536.1.1
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:55:8236.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]7:30:0636.2.5
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:31:4936.2.6
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:37:9136.2.3
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:38:9036.2.4
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:45:2736.2.2
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:50:6036.2.1
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:14:9336.2.8
8thLytton High School 1[ crew ]8:16:0336.2.7
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:36:9336.3.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:41:3236.3.6
6thCullinane College 2[ crew ]8:08:2436.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:32:2636.4.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:36:3236.4.5
3rdSt Patrick's College 1[ crew ]7:44:2836.4.2
5thWaitara High School 1[ crew ]7:47:6336.4.7
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:52:1936.4.1
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:02:3536.4.8

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:24:2337.1.5
3rdLindisfarne College 1[ crew ]8:36:7037.1.6
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:41:7537.1.7
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:43:7837.1.8
6thHorowhenua College 1[ crew ]8:45:3237.1.1
7thWhakatane High School 1[ crew ]8:50:2637.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 2[ crew ]8:30:3837.2.7
5thManurewa High School 1[ crew ]8:36:9737.2.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:37:5237.2.1
8thWellington College 3[ crew ]8:58:6137.2.2
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:24:0637.3.5
3rdWellington College 2[ crew ]8:34:7737.3.6
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:43:7337.3.2
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:47:4137.3.3
6thRosehill College 1[ crew ]8:54:3337.3.1
7thWhanganui City College 1[ crew ]8:54:6637.3.7
8thSt Patrick's College 1[ crew ]9:09:7137.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:09:2837.4.3
3rdWellington College 1[ crew ]8:27:9037.4.4
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:30:9737.4.7
5thCullinane College 1[ crew ]8:43:0537.4.2
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:43:7137.4.1
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRWNHS 2[ crew ]_:__:__37.1.4
SCRWNHS 1[ crew ]_:__:__37.2.2

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:58:5238.1.3
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:04:1238.1.4
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:21:9738.1.7
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:25:7638.1.5
7thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:32:4138.1.2
8thRosehill College 1[ crew ]8:40:3738.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:08:0738.2.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:13:5138.2.5
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:23:7838.2.7
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:39:4938.2.1
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:43:2838.2.8

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:32:4039.1.5
6thRosehill College 1[ crew ]8:50:0339.1.1
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:57:0039.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:24:1139.2.6
3rdMacleans College 1[ crew ]8:39:3839.2.4
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:42:9039.2.3
5thFraser High School 1[ crew ]8:43:1239.2.7
7thTauranga Girls College 2[ crew ]9:05:9139.2.2
8thHauraki Plains College 2[ crew ]9:13:0539.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:22:0239.3.5
4thWanganui High School 1[ crew ]8:49:7539.3.7
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:57:2839.3.4
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]9:03:2739.3.6
7thOnslow College 1[ crew ]9:06:3439.3.2
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:21:5639.3.1
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:26:9039.4.4
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:37:7839.4.5
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:39:2139.4.7
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:51:7339.4.8
8thRotorua Girls High School 1[ crew ]9:19:4739.4.3
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__39.2.7

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:39:6740.1.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:47:7440.1.5
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:48:9040.1.2
6thRotorua Boys High School 3[ crew ]8:07:3040.1.3
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:08:6140.1.8
8thWhakatane High School 1[ crew ]8:09:8840.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:57:5740.2.1
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:01:1440.2.4
5thRotorua Boys High School 2[ crew ]8:02:6240.2.6
7thWhakatane High School 2[ crew ]8:05:6440.2.7

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui Girls College 1[ crew ]7:11:0041.1.6
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:15:8941.1.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:24:5741.1.2
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:25:9441.1.7
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:34:2941.1.1
8thHamilton Girls' High School 2[ crew ]7:38:6841.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:04:2541.2.4
2ndBaradene College 1[ crew ]7:06:3941.2.2
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:21:9941.2.3
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:23:5841.2.6
6thMount Maunganui College 1[ crew ]7:26:9941.2.7
8thMacleans College 1[ crew ]7:55:1741.2.8

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:13:9942.1.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:17:6142.1.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:18:7142.1.5
5thHamilton Boys High School 4[ crew ]6:22:3442.1.1
6thSt Kentigern College 2[ crew ]6:38:1542.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:17:5642.2.5
3rdKings College 1[ crew ]6:24:1542.2.2
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:31:9542.2.6
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:59:1942.2.7
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRHAMB 2[ crew ]_:__:__42.2.7
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stAquinas College 1[ crew ]7:29:571.1.6
2ndBirkenhead College 1[ crew ]7:34:021.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:52:581.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:25:991.2.5
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:31:161.2.4
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:34:561.2.6
4thRotorua Boys High School 2[ crew ]7:51:811.2.3
5thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:52:671.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:29:731.3.6
4thWellington College 2[ crew ]7:51:481.3.3
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:09:171.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thTe Awamutu College 2[ crew ]7:50:761.4.3
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:25:421.4.4
---Otumoetai College 3[ crew ]DNF1.4.7

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHorowhenua College 1[ crew ]8:57:792.1.3
3rdOtumoetai College 1[ crew ]9:01:912.1.6
4thWhakatane High School 1[ crew ]9:19:042.1.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:23:822.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (New Plymouth 2[ crew ]8:55:322.2.7
2ndWellington Girls College 1[ crew ]9:04:272.2.6
3rdSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]9:09:602.2.5
4thUpper Hutt College 1[ crew ]9:13:942.2.4
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:19:382.2.2
6thQueen Margaret College 2[ crew ]9:21:682.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndCullinane College 2[ crew ]9:12:342.3.5
3rdSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]9:21:082.3.6
4thRangitoto College 1[ crew ]9:27:722.3.2
5thCambridge High School 2[ crew ]9:34:202.3.7
6thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]9:48:592.3.3
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]9:07:122.4.3
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:10:912.4.5
5thCambridge High School 1[ crew ]9:35:952.4.6
6thOnslow College 1[ crew ]9:36:502.4.2

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stOnslow College 1[ crew ]8:20:983.1.4
4thHorowhenua College 1[ crew ]8:47:013.1.5
5thMatamata College 1[ crew ]8:49:703.1.7

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:03:154.1.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:08:104.1.3
4thWellington College 1[ crew ]7:12:874.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:00:244.2.4
2ndFraser High School 1[ crew ]7:01:564.2.5
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:08:754.2.6
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:50:224.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:13:974.3.3
4thGlendowie College 1[ crew ]7:16:884.3.2
5thSt Kentigern College 3[ crew ]7:20:184.3.7
6thSt Kentigern College 4[ crew ]7:23:974.3.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 2[ crew ]6:55:414.4.4
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:07:434.4.3
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:23:914.4.2

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:25:555.1.5
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:27:315.1.4
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:35:605.1.6
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:38:415.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:21:005.2.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:42:865.2.7
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:44:295.2.6
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:59:505.2.2

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:45:346.1.5
2ndWellington College 1[ crew ]7:51:936.1.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]8:07:706.1.2
4thHillcrest High School 2[ crew ]8:18:576.1.4
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:26:986.1.6

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:53:197.1.4
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:55:277.1.6
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:16:697.1.5
4thOnslow College 1[ crew ]8:30:157.1.3
5thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]9:00:197.1.2
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:09:047.1.1
---Mount Maunganui College 1[ crew ]DNS7.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:56:107.2.4
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:08:847.2.5
4thWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:11:487.2.1
5thFraser High School 1[ crew ]8:14:777.2.2
6thGlendowie College 1[ crew ]8:26:037.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:04:127.3.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:05:767.3.2
6thPukekohe High School 2[ crew ]8:31:967.3.3
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:33:597.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:56:117.4.4
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:56:777.4.5
3rdMacleans College 1[ crew ]8:12:207.4.3
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:17:047.4.2
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:30:607.4.6
7thGlendowie College 2[ crew ]9:18:067.4.7

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:09:698.1.4
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:19:088.1.3
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:28:428.1.2
6thTrident High School 1[ crew ]7:39:958.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:15:458.2.6
4thAquinas College 1[ crew ]7:24:968.2.2
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:32:158.2.7
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:37:318.2.3

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:48:379.1.5
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:55:739.1.2
3rdSt Patrick's College 1[ crew ]6:58:319.1.3
6thRangitoto College 1[ crew ]7:36:329.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]6:54:969.2.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:55:849.2.6
4thEdgewater College 1[ crew ]7:16:169.2.3

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:40:8810.1.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:03:2910.1.6
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:33:5010.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:44:0110.2.5
2ndMacleans College 1[ crew ]7:49:5110.2.4
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:55:0010.2.6
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:11:8110.2.2

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:14:0211.1.4
4thWanganui High School 1[ crew ]7:27:5411.1.5
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:42:8111.1.7
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:29:5511.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:15:5111.2.3
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:18:5311.2.5
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:24:6811.2.2
5thAquinas College 1[ crew ]7:29:1311.2.6
6thSt Peter's School 2[ crew ]7:44:7311.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:17:5411.3.5
2ndBaradene College 1[ crew ]7:24:5111.3.3
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:45:6011.3.2
6thCarmel College 1[ crew ]8:15:0411.3.7
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:19:5711.4.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:26:8711.4.3
4thRosehill College 1[ crew ]7:35:7211.4.6
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:50:4411.4.2

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:05:5612.1.4
3rdWellington College 1[ crew ]7:12:7612.1.2
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:39:8912.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:13:4212.2.5
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:14:0812.2.3
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:21:0412.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:12:6512.3.7
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:37:2612.3.6
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:48:8512.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:04:4612.4.5
3rdKings College 1[ crew ]7:12:7012.4.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:43:7312.4.6
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:52:6912.4.7

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:35:1213.1.4
2ndCambridge High School 2[ crew ]7:45:8813.1.6
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:46:7613.1.3
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:47:6413.1.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:09:2313.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:34:7313.2.3
2ndFraser High School 1[ crew ]7:42:0913.2.7
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:46:1013.2.6
4thWellington College 2[ crew ]7:46:8213.2.4
5thMatamata College 1[ crew ]8:11:5913.2.2
6thOnslow College 2[ crew ]8:16:8113.2.5

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]6:45:3514.1.5
2ndKings College 1[ crew ]6:51:8314.1.4
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:57:9314.1.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:13:3114.1.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:18:0314.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:50:9614.2.4
4thCambridge High School 1[ crew ]7:04:1914.2.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:05:5114.2.3
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:42:3714.2.7

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndAquinas College 2[ crew ]8:59:1515.1.3
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]9:03:3815.1.4
5thQueen Margaret College 3[ crew ]9:50:0715.1.6
6thBirkenhead College 1[ crew ]10:21:9815.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:06:0115.2.6
4thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]9:07:1115.2.3
5thWanganui High School 2[ crew ]9:27:6015.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:51:7915.3.6
2ndQueen Margaret College 2[ crew ]9:00:4115.3.5
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]9:05:6315.3.4
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:18:6015.3.3
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdTe Awamutu College 2[ crew ]9:07:6815.4.7
4thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:15:4215.4.5
5thOtumoetai College 2[ crew ]9:16:6315.4.2
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:40:8015.4.6
Scratched crews (Repechages) 
SCRWLGC 1[ crew ]_:__:__15.2.7

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 2[ crew ]7:15:4616.1.5
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:19:7416.1.3
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:39:6816.1.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:55:8316.1.2

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:04:1417.1.3
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:23:2517.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:00:0717.2.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:00:0917.2.4
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:07:8717.2.3
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:39:8417.2.6

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:19:3318.1.3
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:24:8218.1.2
6thOnslow College 1[ crew ]9:09:3718.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRangitoto College 1[ crew ]8:08:8318.2.3
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:55:3518.2.6
---Samuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]DNS18.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:08:5718.3.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:04:6518.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:14:5518.4.5
3rdHorowhenua College 1[ crew ]8:54:7018.4.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:57:0718.4.2
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:27:8518.5.3
2ndWhanganui Girls College 1[ crew ]8:34:0518.5.4
3rdHutt Valley High School 1[ crew ]8:36:9118.5.6
4thWhakatane High School 2[ crew ]8:58:0018.5.5
5thOnslow College 2[ crew ]9:18:1618.5.2

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:08:1219.1.5
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:12:2919.1.3
3rdDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:37:2819.1.6
4thSt Kentigern College 2[ crew ]9:18:7019.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]8:20:6019.2.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:36:8519.2.4
4thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]9:16:1319.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui City College 2[ crew ]8:21:8019.3.3
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:41:0619.3.4
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]8:29:8219.4.3
4thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:11:9519.4.2
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:20:1019.5.5
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:30:8619.5.4
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:32:4019.5.2
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 2[ crew ]8:33:6619.6.5
4thLytton High School 1[ crew ]9:08:1019.6.6
Repechage 7[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 2[ crew ]8:14:6219.7.5
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 3[ crew ]8:27:6319.7.3
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:39:0619.7.6
4thBirkenhead College 1[ crew ]10:03:3119.7.4
Repechage 8[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:17:9719.8.3
3rdWhanganui City College 1[ crew ]9:04:2119.8.4
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]9:09:8219.8.6

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:24:8520.1.2
3rdHamilton Boys High School 3[ crew ]7:29:4120.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:39:4620.1.7
6thRangitoto College 1[ crew ]7:47:1020.1.8
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:48:4720.1.1
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:48:7420.1.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:45:7221.1.6
2ndBaradene College 1[ crew ]7:49:3421.1.5
3rdSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]7:56:9821.1.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:14:5021.1.7
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:18:5121.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:43:7421.2.4
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:50:5521.2.6
3rdTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]7:54:8921.2.3
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:10:6521.2.2
Scratched crews (Repechages) 
SCRTRID 1[ crew ]_:__:__21.2.7

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 2[ crew ]8:05:8222.1.5
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:18:7822.1.6
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:27:5222.1.3
5thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]8:33:4522.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:07:3622.2.3
2ndHorowhenua College 1[ crew ]8:15:8222.2.5
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:18:4522.2.4
4thWellington Girls College 2[ crew ]8:30:3722.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stOnslow College 1[ crew ]8:06:2022.3.6
3rdAquinas College 1[ crew ]8:13:0622.3.5
4thCambridge High School 1[ crew ]8:26:6322.3.3
5thRosehill College 2[ crew ]8:46:3522.3.4
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stCarmel College 1[ crew ]7:59:5122.4.5
3rdEdgewater College 1[ crew ]8:21:2622.4.3
4thQueen Margaret College 2[ crew ]8:26:0922.4.6
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:53:7722.4.2
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:12:1322.5.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:40:3622.5.4
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:46:6822.5.6
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 2[ crew ]8:15:1022.6.5
3rdFraser High School 1[ crew ]8:22:4622.6.6
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:55:2522.6.2
Repechage 7[ race results || race reproduction ]
1stWellington Girls College 1[ crew ]8:09:2322.7.5
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:20:1622.7.3
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:34:7722.7.6
5thCarmel College 2[ crew ]9:38:8222.7.2
Repechage 8[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:24:0122.8.3
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]8:32:1922.8.4
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:33:2322.8.5
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:17:6122.8.2

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndCullinane College 3[ crew ]8:07:4723.1.4
3rdWellington College 2[ crew ]8:29:9323.1.2
4thLytton High School 2[ crew ]8:35:6423.1.6
5thHorowhenua College 2[ crew ]8:49:8123.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdWhanganui City College 1[ crew ]8:07:9023.2.2
4thHorowhenua College 1[ crew ]8:12:7423.2.3
5thWellington College 3[ crew ]8:37:5623.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWaitara High School 2[ crew ]7:55:6623.3.4
2ndSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:00:7123.3.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:18:8323.3.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:04:6623.4.6
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:07:9623.4.5
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:28:2323.4.4

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:16:5524.1.5
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:35:1124.1.2
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:42:4224.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:08:9124.2.4
3rdOnslow College 1[ crew ]7:27:4824.2.7
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:33:5224.2.3
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]7:39:2924.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:14:4124.3.5
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:24:3024.3.3
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:31:2724.3.6
6thGlendowie College 1[ crew ]7:59:5024.3.7
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:14:4024.4.4
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:17:7524.4.5
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:20:7224.4.3
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:28:7424.4.6
6thWellington Girls College 1[ crew ]7:51:8124.4.7

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:13:8525.1.3
5thSt Patrick's College 1[ crew ]7:33:3525.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:54:4125.2.4
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:22:7525.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:58:9225.3.3
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:59:3125.3.6
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:02:1625.3.4
5thWanganui High School 1[ crew ]7:15:4525.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdWellington College 1[ crew ]7:09:0225.4.4
4thOnslow College 1[ crew ]7:16:8225.4.2
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:40:1125.4.7
Scratched crews (Repechages) 
SCRHAMB 2[ crew ]_:__:__25.4.5

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]8:11:2026.1.5
5thLytton High School 1[ crew ]9:49:0826.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 2[ crew ]7:56:2126.2.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:24:5526.2.6
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]8:29:0026.2.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:31:3626.2.3
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:31:9126.2.5
6thMatamata College 1[ crew ]8:43:3326.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stOnslow College 2[ crew ]8:03:0226.3.4
2ndSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:13:8926.3.7
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:25:3726.3.3
4thWellington Girls College 2[ crew ]8:26:7526.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Girls College 2[ crew ]8:03:2326.4.5
3rdSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]8:21:0326.4.6
4thOnslow College 1[ crew ]8:55:1926.4.3
5thSt Kentigern College 2[ crew ]9:09:5826.4.7

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stCarmel College 1[ crew ]8:16:0327.1.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:20:3227.1.4
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:04:5927.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 3[ crew ]8:17:2027.2.5
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:30:7727.2.3
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]8:42:3027.2.6
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:44:6127.2.4
5thWestlake Girls High School 4[ crew ]9:06:2527.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:28:1727.3.4
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:39:7127.3.5
4thSt Peter's School 2[ crew ]9:15:2527.3.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui City College 1[ crew ]8:35:2027.4.5
3rdOtumoetai College 2[ crew ]8:44:4827.4.4
4thTe Awamutu College 1[ crew ]9:01:6827.4.6

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:00:5428.1.4
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:05:5428.1.5
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:50:9128.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:01:2528.2.6

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:25:4629.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:24:1529.2.4
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:28:2729.2.5
5thTauranga Boys College 1[ crew ]6:56:3429.2.2

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]7:20:6730.1.4
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:22:6530.1.5
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:26:4430.1.3
4thWaitara High School 1[ crew ]7:33:1930.1.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:47:5330.1.2
6thWellington College 3[ crew ]7:58:9030.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]7:29:5730.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 2[ crew ]6:48:8230.3.6
2ndPukekohe High School 1[ crew ]6:53:9830.3.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:03:5430.3.4
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:11:6130.3.5
5thEdgewater College 1[ crew ]7:21:6130.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:48:0730.4.5
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:52:9530.4.2
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:06:7430.4.3
5thWellington College 2[ crew ]8:16:1330.4.6
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:34:1230.5.4
2ndSt Patrick's College 1[ crew ]7:40:5030.5.3
3rdKings College 1[ crew ]7:45:1130.5.7
5thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:17:4630.5.2
Scratched crews (Repechages) 
SCRWNCS 1[ crew ]_:__:__30.5.5

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stQueen Margaret College 2[ crew ]8:12:6331.1.4
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:33:0131.1.5
3rdTakapuna Grammar School 4[ crew ]8:42:8431.1.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:05:0831.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:09:6031.2.2
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:16:0831.2.5
---Mount Maunganui College 1[ crew ]DNS31.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:22:9031.3.4
3rdOtumoetai College 2[ crew ]8:30:9831.3.3
4thWellington Girls College 1[ crew ]8:47:1331.3.5
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:13:0031.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:12:0831.4.5
3rdWellington Girls College 2[ crew ]8:32:2931.4.4
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:01:1831.4.6
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:19:1431.4.2
Scratched crews (Repechages) 
SCRSTPC 1[ crew ]_:__:__31.2.4

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 3[ crew ]7:25:1132.1.4
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:32:2632.1.3
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:37:4732.1.6
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:57:8532.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Patrick's College 1[ crew ]7:32:2632.2.6
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:35:5032.2.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:51:0532.2.2
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:14:7232.2.7
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:17:5732.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:22:0932.3.4
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:51:2032.3.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:15:8432.4.5
2ndKings College 1[ crew ]7:22:6532.4.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:24:6832.4.4
4thCambridge High School 1[ crew ]7:35:7732.4.6
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:52:9732.4.7
6thMatamata College 1[ crew ]8:07:1432.4.2

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:34:7133.1.5
4thWellington College 1[ crew ]6:43:7233.1.3
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:55:0933.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:23:9833.2.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:28:2733.2.3
3rdOtumoetai College 1[ crew ]6:35:7933.2.2
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:48:3133.2.5
5thOnslow College 1[ crew ]7:02:1033.2.6

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:52:7934.1.5
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]7:56:5834.1.3
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:01:9734.1.4
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:05:9234.1.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:20:7534.1.6
7thWellington Girls College 1[ crew ]8:24:4934.1.1

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:01:2635.1.4
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:07:5235.1.5
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:16:2635.1.6
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:30:9835.1.2
6thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:52:5635.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:15:4935.2.4
2ndOnslow College 1[ crew ]8:21:4235.2.5
3rdTrident High School 1[ crew ]8:28:0135.2.6
4thGlendowie College 1[ crew ]8:33:6735.2.3
5thCambridge High School 2[ crew ]9:05:3035.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:14:0535.3.5
4thCambridge High School 1[ crew ]8:27:8435.3.6
5thWanganui High School 2[ crew ]8:57:7235.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]8:09:9435.4.5
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:18:5635.4.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:26:2535.4.6
5thGlendowie College 2[ crew ]9:19:8635.4.7

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:41:8536.1.4
2ndTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:47:2436.1.6
4thSt Patrick's College 2[ crew ]8:01:3536.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:33:3036.2.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:38:1936.2.5
3rdCambridge High School 2[ crew ]7:52:9136.2.3
4thSt Peter's College 1[ crew ]8:07:8536.2.2
5thManurewa High School 1[ crew ]8:22:4036.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:40:3836.3.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:44:0136.3.3
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:50:3336.3.5
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:54:7236.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]7:40:3336.4.5
2ndCullinane College 2[ crew ]7:51:1036.4.2
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:01:0436.4.4
6thGisborne Boys High School 2[ crew ]9:00:2636.4.7

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]8:19:0637.1.4
2ndSt Patrick's College 1[ crew ]8:26:9637.1.3
3rdWellington College 3[ crew ]8:29:3837.1.5
4thPukekohe High School 2[ crew ]9:10:9137.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:19:6037.2.3
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]8:23:2837.2.4
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]8:29:5437.2.5
4thTauranga Boys College 2[ crew ]8:50:4737.2.6
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]9:00:1437.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stHorowhenua College 1[ crew ]8:08:5637.3.3
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:32:2937.3.5
---Wellington College 4[ crew ]DNS37.3.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:20:3737.4.5

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:06:9738.1.2
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:15:8738.1.3
4thCarmel College 1[ crew ]8:24:6038.1.6
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:31:7438.1.7
6thQueen Margaret College 2[ crew ]8:45:6438.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:36:6038.2.4
3rdRosehill College 1[ crew ]7:57:6938.2.6
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:58:0838.2.5
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:22:5238.2.2
6thWellington Girls College 2[ crew ]8:31:5838.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui Girls College 1[ crew ]7:48:7938.3.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:59:8938.3.6
4thQueen Margaret College 1[ crew ]8:04:8938.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:49:3438.4.7
4thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:56:6438.4.3
6thWellington Girls College 1[ crew ]8:28:4438.4.2
Scratched crews (Repechages) 
SCRSAMU 2[ crew ]_:__:__38.2.6

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:09:5039.1.5
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:17:9139.1.6
3rdRosehill College 2[ crew ]8:26:5839.1.4
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:33:5639.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]8:10:9439.2.3
2ndRosehill College 1[ crew ]8:16:8239.2.5
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:13:2339.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stOnslow College 1[ crew ]8:16:4939.3.3
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:40:2739.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:38:6039.4.3
3rdOtumoetai College 2[ crew ]8:38:6439.4.2
4thWanganui High School 2[ crew ]8:52:0639.4.6
5thWaikato Diocesan School 3[ crew ]9:01:1839.4.4
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]9:07:7239.5.6
5thCarmel College 1[ crew ]9:41:6039.5.4
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:09:6139.6.6
3rdFraser High School 1[ crew ]8:17:5739.6.3
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:08:2739.6.4
5thWestlake Girls High School 3[ crew ]9:45:7339.6.2
Repechage 7[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:05:9839.7.5
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]8:22:0239.7.3
3rdAquinas College 1[ crew ]8:31:4139.7.4
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:42:8939.7.6
Repechage 8[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:46:3239.8.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:29:9339.8.4

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:27:1040.1.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:31:2740.1.2
6thTakapuna Grammar School 4[ crew ]8:41:8540.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:32:5340.2.4
3rdBethlehem College 2[ crew ]7:40:8840.2.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:53:5640.2.6
5thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:26:1340.2.7
---Whanganui City College 1[ crew ]DNF40.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:31:1640.3.4
2ndWhakatane High School 2[ crew ]7:41:3240.3.3
3rdGisborne Boys High School 2[ crew ]7:45:5540.3.6
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:47:6440.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 2[ crew ]7:35:2340.4.4
3rdOnslow College 1[ crew ]7:56:4340.4.2
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:08:8440.4.7
6thWellington College 1[ crew ]8:09:2840.4.6
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:40:3440.5.3
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:56:4340.5.6
6thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:23:2440.5.2

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:11:3741.1.4
3rdHamilton Girls' High School 2[ crew ]7:13:8041.1.5
4thMacleans College 1[ crew ]7:15:3941.1.2
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:16:5441.1.3

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:29:3242.1.2
4thFraser High School 1[ crew ]6:29:9842.1.4
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:34:8142.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 4[ crew ]6:14:8742.2.4
3rdHamilton Boys High School 3[ crew ]6:32:3942.2.5
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thWellington College 1[ crew ]6:53:541.1.3
5thBirkenhead College 1[ crew ]6:57:331.1.6
6thRotorua Boys High School 2[ crew ]6:58:041.1.8
7thSt Peter's School 2[ crew ]6:58:591.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:11:331.2.1
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:20:061.2.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:22:431.2.5
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:27:371.2.6
8thOtumoetai College 3[ crew ]8:00:101.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:14:301.3.3
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:34:681.3.1
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:40:611.3.6
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:42:421.3.4
6thWellington College 2[ crew ]8:05:051.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:20:011.4.2
3rdWanganui High School 2[ crew ]7:21:331.4.3
4thWellington College 3[ crew ]7:25:461.4.7
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:27:581.4.4
7thAquinas College 1[ crew ]7:56:701.4.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 3[ crew ]7:11:601.5.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:35:831.5.1
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:37:971.5.5
6thTe Awamutu College 2[ crew ]8:00:761.5.2
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:01:181.5.6
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:36:711.6.6
2ndOtumoetai College 2[ crew ]7:51:761.6.7
3rdSt Patrick's College 1[ crew ]7:54:071.6.1
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:14:551.6.4
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:38:451.6.5
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGB 2[ crew ]_:__:__1.3.1
SCRGBHS 1[ crew ]_:__:__1.4.2

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHutt Valley High School 1[ crew ]8:13:952.1.5
2ndCambridge High School 3[ crew ]8:15:592.1.8
5thWhakatane High School 1[ crew ]8:44:212.1.6
6thQueen Margaret College 2[ crew ]8:49:432.1.2
7thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:54:432.1.4
8thOnslow College 1[ crew ]8:55:472.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]7:25:282.2.2
2ndEdgewater College 1[ crew ]7:29:182.2.4
4thQueen Margaret College 1[ crew ]7:34:072.2.6
6thCullinane College 2[ crew ]7:54:942.2.7
7thWellington Girls College 1[ crew ]7:55:872.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]2.3.2
5thUpper Hutt College 1[ crew ]2.3.5
6thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]2.3.4
7thCambridge High School 1[ crew ]2.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]4:16:232.4.2
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]4:36:002.4.1
4thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]4:47:152.4.5
5thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]5:00:062.4.4
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]5:05:172.4.7
7thOtumoetai College 1[ crew ]5:12:752.4.6
8thCambridge High School 2[ crew ]5:37:412.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]2.5.4
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]2.5.5
6thCarmel College 1[ crew ]2.5.8
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]2.5.1
8thSt Peter's School 1[ crew ]2.5.6
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]2.6.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]2.6.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]2.6.8
6thHorowhenua College 1[ crew ]2.6.2
7thRangitoto College 1[ crew ]2.6.4
8thSacred Heart Girls College (New Plymouth 2[ crew ]2.6.7

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:47:063.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:50:253.1.5
5thOnslow College 1[ crew ]7:59:813.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:55:943.2.7
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:01:493.2.2
3rdHastings Girls High School 1[ crew ]8:19:453.2.5
4thCambridge High School 1[ crew ]8:33:293.2.3
5thHorowhenua College 1[ crew ]8:45:103.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:01:643.3.5
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:31:303.3.4
4thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:32:563.3.7
6thMatamata College 1[ crew ]9:03:383.3.3

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:51:734.1.5
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:52:444.1.6
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:31:884.1.7
7thSt Kentigern College 3[ crew ]7:33:854.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:01:224.2.3
3rdFraser High School 1[ crew ]7:11:064.2.7
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:19:404.2.4
6thGlendowie College 1[ crew ]7:26:214.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 3[ crew ]6:51:284.3.2
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:57:934.3.5
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:27:704.3.6
5thSt Kentigern College 4[ crew ]7:37:924.3.7
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:06:204.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:56:024.4.2
2ndWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:09:314.4.7
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:17:274.4.4
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:23:764.4.5
6thWellington College 1[ crew ]7:52:484.4.3
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__4.1.7
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__4.4.6

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:13:095.1.2
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:16:275.1.4
3rdKings College 1[ crew ]7:20:505.1.8
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:30:945.1.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:46:265.1.6
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:51:925.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07:485.2.7
2ndOtumoetai College 2[ crew ]7:11:665.2.4
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:15:015.2.2
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:39:945.2.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:46:045.2.8
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:47:305.2.6
8thTauranga Boys College 1[ crew ]8:02:745.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:25:995.3.6
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:31:875.3.1
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:35:165.3.2
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:06:035.3.8

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:10:506.1.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:15:996.1.2
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:56:916.1.3
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:16:586.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:33:086.2.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:36:106.2.5
3rdKings College 1[ crew ]7:37:366.2.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:45:166.2.7
5thWellington College 1[ crew ]8:00:596.2.4
6thHillcrest High School 1[ crew ]9:11:616.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:33:596.3.6
3rdHorowhenua College 1[ crew ]7:43:196.3.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]8:12:146.3.5
5thHillcrest High School 2[ crew ]8:42:896.3.4
Scratched crews (Heats) 
SCRWTLB 3[ crew ]_:__:__6.2.3
SCRHAMB 3[ crew ]_:__:__6.2.3
SCRWTLB 4[ crew ]_:__:__6.3.4

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:01:317.1.2
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:01:867.1.8
4thPukekohe High School 2[ crew ]8:29:387.1.7
6thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:57:617.1.5
7thGlendowie College 2[ crew ]9:08:607.1.3
8thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:32:437.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:07:577.2.7
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:14:007.2.2
4thMacleans College 1[ crew ]8:14:717.2.8
6thFraser High School 1[ crew ]8:26:747.2.6
7thMount Maunganui College 1[ crew ]8:42:897.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:03:527.3.6
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:18:417.3.8
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:20:397.3.4
4thOnslow College 1[ crew ]8:31:107.3.2
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:32:747.3.1
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:37:697.3.7
7thGlendowie College 1[ crew ]8:51:097.3.5
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:43:657.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:59:407.4.6
5thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:15:387.4.3
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:28:137.4.1
8thWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:39:227.4.5

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:19:518.1.1
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:27:758.1.3
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:30:558.1.5
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:43:738.1.7
7thTauranga Girls College 1[ crew ]7:49:018.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:39:028.2.5
6thAquinas College 1[ crew ]7:42:098.2.4
7thTrident High School 1[ crew ]7:54:518.2.1
Scratched crews (Heats) 
SCRONSL 1[ crew ]_:__:__8.2.2

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]6:42:619.1.7
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:51:569.1.8
6thSt Patrick's College 1[ crew ]7:02:999.1.3
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:08:379.1.4
8thRangitoto College 1[ crew ]8:01:049.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 2[ crew ]6:49:579.2.7
2ndJohn Paul College 1[ crew ]6:50:349.2.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:50:949.2.1
4thCullinane College 1[ crew ]6:51:609.2.5
6thEdgewater College 1[ crew ]6:52:709.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWellington College 1[ crew ]6:44:809.3.4
4thBethlehem College 1[ crew ]6:47:499.3.6
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:49:369.3.2
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:12:709.3.7
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:19:189.3.3
Scratched crews (Heats) 
SCRWHAK 1[ crew ]_:__:__9.1.4

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:59:9910.1.3
3rdBaradene College 1[ crew ]8:02:7910.1.7
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:28:3910.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Girls College 1[ crew ]8:01:0810.2.3
2ndMacleans College 1[ crew ]8:06:1310.2.1
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:51:3910.2.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:57:8110.2.7
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:58:6410.2.6

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:20:1311.1.7
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:37:2711.1.2
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:47:2111.1.6
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:06:2711.1.3
7thCarmel College 1[ crew ]8:27:2511.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:43:8411.2.6
5thRosehill College 1[ crew ]7:55:0511.2.2
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:00:9811.2.3
7thSt Peter's School 2[ crew ]8:24:6011.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:45:7711.3.6
4thCambridge High School 1[ crew ]7:50:6611.3.1
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:55:3811.3.7
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:15:5411.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:36:4311.4.7
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:38:1311.4.6
4thBaradene College 1[ crew ]7:45:4911.4.4
5thAquinas College 1[ crew ]8:06:2511.4.2
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:56:2911.4.5
Scratched crews (Heats) 
SCRCULI 1[ crew ]_:__:__11.3.5

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:30:4012.1.6
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:31:8812.1.1
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:32:5412.1.3
6thWellington College 1[ crew ]7:52:0412.1.5
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:27:0812.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:09:5312.2.7
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:29:8012.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:03:4212.3.6
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:08:9112.3.1
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:45:6512.3.5
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:55:9812.3.2
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:36:2412.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:55:6812.4.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:10:7312.4.2
6thKings College 1[ crew ]7:19:3012.4.3
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:44:0712.4.4

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]6:59:0813.1.1
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:16:0013.1.5
5thWellington College 2[ crew ]7:16:0713.1.8
6thCambridge High School 1[ crew ]7:22:4813.1.2
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:25:3413.1.4
8thOtumoetai College 1[ crew ]7:52:4713.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:59:3513.2.2
2ndWellington College 1[ crew ]7:00:7813.2.4
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:01:8313.2.7
4thOnslow College 1[ crew ]7:04:8513.2.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:08:8013.2.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:14:2413.2.8
7thCambridge High School 2[ crew ]7:29:0713.2.5
8thFraser High School 1[ crew ]7:35:9313.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 2[ crew ]6:59:8013.3.6
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:04:3513.3.2
4thSt Patrick's College 1[ crew ]7:14:6213.3.1
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:16:9913.3.4
6thOnslow College 2[ crew ]7:33:9013.3.8
8thMatamata College 1[ crew ]7:41:5413.3.5

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:24:5914.1.3
2ndKings College 1[ crew ]6:30:5214.1.7
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:42:6014.1.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:43:4314.1.5
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:56:5514.1.1
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:11:1614.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:28:3814.2.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:28:4514.2.3
3rdOtumoetai College 1[ crew ]6:29:2014.2.2
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:30:9114.2.4
5thCambridge High School 1[ crew ]6:49:1414.2.6

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:51:4815.1.7
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]8:09:3315.1.8
3rdBethlehem College 2[ crew ]8:10:5415.1.5
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:16:4715.1.3
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:16:8015.1.1
6thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]8:28:3915.1.6
7thCambridge High School 1[ crew ]8:32:6715.1.2
8thOtumoetai College 2[ crew ]8:40:0915.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:59:3415.2.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:00:8715.2.2
4thMount Maunganui College 1[ crew ]8:12:6815.2.7
6thQueen Margaret College 2[ crew ]8:21:2515.2.3
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:32:5115.2.1
8thTe Awamutu College 2[ crew ]8:51:5715.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdHorowhenua College 1[ crew ]8:14:4415.3.2
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:18:7815.3.4
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:30:4315.3.5
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:48:5015.3.6
8thBirkenhead College 1[ crew ]9:30:9515.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 3[ crew ]8:11:5215.4.7
3rdWanganui High School 1[ crew ]8:12:5715.4.2
4thBethlehem College 1[ crew ]8:19:2715.4.4
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:30:8015.4.3
7thQueen Margaret College 3[ crew ]8:43:8215.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:01:8615.5.5
2ndAquinas College 1[ crew ]8:06:5315.5.7
4thRangitoto College 1[ crew ]8:14:9315.5.3
5thQueen Margaret College 1[ crew ]8:28:1215.5.1
7thWanganui High School 2[ crew ]8:43:5015.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Girls College 1[ crew ]1:06:0815.6.1
6thAquinas College 2[ crew ]1:36:9515.6.3
8thWellington Girls College 1[ crew ]2:10:9515.6.2
Scratched crews (Heats) 
SCRTEAW 3[ crew ]_:__:__15.4.6

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:06:6616.1.5
4thWellington College 1[ crew ]7:08:8616.1.3
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:11:8816.1.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:48:9516.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:51:4516.2.5
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:57:6016.2.2
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:12:8116.2.7
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:19:6216.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:00:2916.3.2
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:01:0616.3.4
3rdWellington College 2[ crew ]7:04:7416.3.5

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:42:1117.1.1
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:46:1717.1.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:53:2617.1.3
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:02:3817.1.6
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:30:9417.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:41:1217.2.6
4thCambridge High School 1[ crew ]6:49:4217.2.7
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:07:4317.2.4
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:21:4917.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]6:34:7517.3.7
3rdKings College 1[ crew ]6:45:4017.3.2
4thCullinane College 1[ crew ]6:51:9917.3.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:58:2617.3.5

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:19:1118.1.7
6thOnslow College 2[ crew ]9:31:8918.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thHutt Valley High School 1[ crew ]8:49:5418.2.4
6thOnslow College 1[ crew ]9:33:1018.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:12:2618.3.2
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:27:4718.3.5
3rdSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:32:0818.3.6
4thKatikati College 1[ crew ]8:49:0618.3.4
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:57:3518.3.7
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:06:3018.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:36:4618.4.4
2ndHorowhenua College 1[ crew ]9:01:6218.4.5
3rdWhakatane High School 2[ crew ]9:04:4718.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui Girls College 1[ crew ]8:49:0418.5.2
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:51:5718.5.6
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:13:6518.5.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:31:6118.5.3
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:23:7218.6.3
3rdRangitoto College 1[ crew ]8:39:4918.6.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:13:3218.6.4
Scratched crews (Heats) 
SCRWNCC 1[ crew ]_:__:__18.4.2
SCRTAKA 2[ crew ]_:__:__18.4.4

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:32:2419.1.7
4thWhanganui City College 2[ crew ]8:36:4119.1.1
6thTe Awamutu College 1[ crew ]9:10:6319.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:23:8919.2.6
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:37:2319.2.1
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:44:1919.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:55:3119.3.2
5thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]9:41:4519.3.7
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]10:25:4419.3.1
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]10:36:2119.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:48:8319.4.4
3rdRotorua Girls High School 2[ crew ]8:52:7819.4.5
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:04:3219.4.3
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:05:1919.4.2
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:40:6819.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]9:07:8319.5.2
3rdJohn Paul College 2[ crew ]9:16:1819.5.3
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 3[ crew ]9:25:0219.5.6
5thWhanganui Girls College 1[ crew ]10:23:0819.5.7
6thSt Kentigern College 2[ crew ]11:30:8019.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:53:2219.6.4
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:55:5319.6.3
3rdJohn Paul College 1[ crew ]9:12:6119.6.6
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]9:53:6419.6.7
6thWhanganui City College 1[ crew ]10:17:7519.6.2
Heat 7[ race results || race reproduction ]
2ndSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:30:8519.7.4
5thLytton High School 1[ crew ]10:21:4319.7.6
6thBirkenhead College 1[ crew ]11:19:7119.7.7
Heat 8[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 2[ crew ]9:05:3719.8.7
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]9:07:9519.8.6
4thWanganui High School 1[ crew ]9:24:1019.8.4
Scratched crews (Heats) 
SCRDIOC 3[ crew ]_:__:__19.5.2
SCROTUM 1[ crew ]_:__:__19.6.4

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:04:8520.1.7
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:18:5820.1.3
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:40:1120.1.4
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:50:6620.1.2
7thRangitoto College 1[ crew ]8:00:2220.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:05:1220.2.5
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:08:3120.2.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:16:1120.2.1
4thFraser High School 1[ crew ]7:31:1620.2.7
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:45:4920.2.2
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:33:9920.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:18:5220.3.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:28:4620.3.2
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:29:7320.3.6
5thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:43:6820.3.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:35:8020.3.4

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:15:8121.1.5
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:34:5421.1.7
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:58:7121.1.1
7thSt Peter's School 1[ crew ]9:17:6021.1.4
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:18:4821.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:52:2021.2.4
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]8:16:2521.2.5
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:18:2321.2.3
5thMacleans College 1[ crew ]8:40:2621.2.6
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:52:3921.2.7
8thSt Kentigern College 1[ crew ]9:26:6721.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:14:3321.3.2
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:34:9321.3.3
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:38:7721.3.4
5thBaradene College 1[ crew ]8:43:7721.3.1
6thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:46:1921.3.6
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:17:4921.3.5
8thTrident High School 1[ crew ]9:43:4221.3.8

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdHorowhenua College 1[ crew ]9:10:7922.1.8
4thCambridge High School 1[ crew ]9:18:9722.1.2
5thQueen Margaret College 2[ crew ]9:37:2622.1.5
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:41:2222.1.4
7thJohn Paul College 1[ crew ]10:08:6322.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 2[ crew ]9:08:3922.2.3
3rdAquinas College 1[ crew ]9:12:6722.2.8
4thEdgewater College 1[ crew ]9:20:4222.2.2
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:32:5622.2.1
---Carmel College 2[ crew ]RET22.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdCarmel College 1[ crew ]8:49:2622.3.4
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:05:9622.3.6
5thFraser High School 1[ crew ]9:10:5722.3.5
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]10:36:7022.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Girls College 1[ crew ]8:38:2222.4.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:49:2022.4.3
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:10:1922.4.1
6thQueen Margaret College 1[ crew ]9:27:8722.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]8:40:5322.5.2
2ndRotorua Girls High School 2[ crew ]8:43:9322.5.7
3rdWanganui High School 2[ crew ]9:04:8622.5.3
4thOtumoetai College 1[ crew ]9:16:3922.5.5
6thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]9:24:0322.5.6
7thWellington Girls College 2[ crew ]9:49:0222.5.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:31:4122.6.6
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:56:5122.6.3
4thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]9:09:2022.6.5
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:15:6222.6.2
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:22:1622.6.7
Heat 7[ race results || race reproduction ]
2ndSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:55:2522.7.2
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:09:0322.7.7
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]9:16:2822.7.3
6thRosehill College 2[ crew ]9:34:1922.7.1
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:36:1722.7.5
Heat 8[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:52:1822.8.7
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:55:5822.8.4
3rdJohn Paul College 2[ crew ]8:59:2622.8.2
4thRosehill College 1[ crew ]9:02:2822.8.3
5thOnslow College 1[ crew ]9:05:5222.8.1
Scratched crews (Heats) 
SCRWHAK 2[ crew ]_:__:__22.1.2
SCRSAMU 3[ crew ]_:__:__22.1.7
SCRSAMU 4[ crew ]_:__:__22.4.2

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]8:46:0823.1.4
2ndWaitara High School 1[ crew ]8:47:1823.1.2
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:56:7923.1.8
4thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:59:1023.1.6
5thCullinane College 3[ crew ]9:01:0723.1.3
6thHorowhenua College 1[ crew ]9:08:8223.1.1
7thOtumoetai College 1[ crew ]9:43:0923.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:36:6923.2.4
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:39:9923.2.7
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:43:9923.2.6
4thCullinane College 2[ crew ]8:45:2623.2.1
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:50:8123.2.2
7thWellington College 3[ crew ]9:35:9523.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:48:4423.3.8
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:53:2723.3.4
7thWanganui High School 1[ crew ]9:15:0223.3.2
8thWellington College 2[ crew ]9:44:1323.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndSt Patrick's College 2[ crew ]8:45:2023.4.3
3rdLindisfarne College 1[ crew ]8:48:4423.4.1
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:59:7623.4.4
6thHauraki Plains College 2[ crew ]9:32:7723.4.6
7thLytton High School 2[ crew ]10:19:7323.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stSt Patrick's College 1[ crew ]8:44:8223.5.1
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:46:6923.5.4
4thManurewa High School 1[ crew ]8:56:0223.5.3
5thWaitara High School 2[ crew ]9:01:6323.5.7
---Whanganui City College 1[ crew ]RET23.5.6
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]8:46:5323.6.5
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]8:55:2623.6.4
3rdLytton High School 1[ crew ]9:26:6823.6.7
4thPukekohe High School 1[ crew ]9:30:8023.6.1
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]9:42:1723.6.3
6thHorowhenua College 2[ crew ]9:50:9023.6.6
Scratched crews (Heats) 
SCRWTLB 1[ crew ]_:__:__23.3.2

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:13:3424.1.1
4thWanganui High School 1[ crew ]8:14:6024.1.7
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:46:2424.1.2
7thWellington Girls College 1[ crew ]8:49:4824.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:47:5824.2.1
2ndMacleans College 1[ crew ]7:48:8424.2.3
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:11:8524.2.7
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:23:5524.2.2
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:29:3824.2.5
6thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:37:1224.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:10:6524.3.1
7thOnslow College 1[ crew ]8:29:9324.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:06:9124.4.1
3rdBaradene College 1[ crew ]8:08:9424.4.7
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:21:9124.4.5
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:27:0124.4.2
7thGlendowie College 1[ crew ]8:42:1724.4.6

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:52:4125.1.6
4thKings College 1[ crew ]7:54:0625.1.2
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:18:3925.1.3
6thSt Patrick's College 1[ crew ]8:21:7425.1.5
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:55:1925.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:38:0825.2.7
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:45:2725.2.6
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:54:4525.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:48:9025.3.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:53:8425.3.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:07:6325.3.2
6thWanganui High School 1[ crew ]8:33:3325.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndWellington College 1[ crew ]8:02:6825.4.4
6thOnslow College 1[ crew ]8:33:4425.4.5

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:29:5326.1.5
3rdWhakatane High School 1[ crew ]9:42:7726.1.8
6thWellington Girls College 2[ crew ]10:12:4826.1.7
7thMatamata College 1[ crew ]10:31:2726.1.2
8thSt Kentigern College 2[ crew ]10:47:8026.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:44:2726.2.2
2ndKatikati College 1[ crew ]8:55:8626.2.7
5thKings College 2[ crew ]9:11:3526.2.5
6thWhanganui Girls College 2[ crew ]9:21:2926.2.6
8thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]9:36:4526.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]8:47:0726.3.5
3rdSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:01:2926.3.1
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]9:09:7526.3.2
5thOnslow College 2[ crew ]9:13:6026.3.6
7thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]9:36:0626.3.7
8thQueen Margaret College 1[ crew ]10:15:7226.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:44:6526.4.7
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:50:5826.4.3
3rdHastings Girls High School 1[ crew ]9:07:3326.4.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]9:48:0926.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:33:2626.5.1
4thTe Awamutu College 1[ crew ]9:57:2126.5.3
5thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]9:58:0326.5.4
6thWellington Girls College 1[ crew ]10:17:0926.5.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]10:23:0226.5.7
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Girls College 1[ crew ]8:52:2826.6.2
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:16:7326.6.4
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]10:32:3626.6.6
6thOnslow College 1[ crew ]10:34:0626.6.3
7thLytton High School 1[ crew ]14:21:7826.6.5
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMG 1[ crew ]_:__:__26.2.6
SCRSAMU 3[ crew ]_:__:__26.4.8

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]9:10:6327.1.6
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]9:26:6727.1.1
4thDiocesan School For Girls 4[ crew ]9:33:7527.1.4
5thCambridge High School 1[ crew ]9:42:9327.1.2
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]10:08:0327.1.7
7thSt Peter's School 2[ crew ]10:50:0527.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]9:14:7527.2.6
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]9:35:4627.2.7
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:46:1227.2.2
5thCarmel College 1[ crew ]10:00:2327.2.1
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]10:10:1727.2.4
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:22:6427.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:19:4127.3.6
3rdRosehill College 1[ crew ]9:33:6927.3.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]9:45:2827.3.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:52:2027.3.1
7thTe Awamutu College 1[ crew ]10:57:3527.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:01:7427.4.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]9:19:4327.4.2
5thDiocesan School For Girls 3[ crew ]9:52:3327.4.1
6thWhanganui City College 1[ crew ]9:52:9327.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thTrident High School 1[ crew ]9:30:5327.5.4
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:38:0027.5.6
7thWestlake Girls High School 4[ crew ]10:42:6427.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:50:4827.6.2
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:56:5727.6.5
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]9:01:3527.6.3
4thAquinas College 1[ crew ]9:48:2027.6.4
5thOtumoetai College 2[ crew ]10:10:8927.6.6
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]11:00:2627.6.7
Scratched crews (Heats) 
SCRDIOC 2[ crew ]_:__:__27.2.2
SCRCULI 2[ crew ]_:__:__27.2.3
SCRWTLG 1[ crew ]_:__:__27.5.2
SCRCULI 1[ crew ]_:__:__27.5.6
SCRMACL 1[ crew ]_:__:__27.5.6

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:27:3128.1.5
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:36:9228.1.1
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:45:1128.1.4
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:00:1028.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:41:4728.2.2
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]8:45:1528.2.5
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:54:7628.2.7
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]10:07:9228.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:30:9728.3.2
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:48:6628.3.4
3rdSt Mary's Diocesan School for Girls 1[ crew ]8:58:1628.3.3
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]9:07:8828.3.7
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:16:6228.3.6
Scratched crews (Heats) 
SCRMACL 1[ crew ]_:__:__28.1.1
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__28.1.2

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:56:9429.1.7
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:00:6229.1.5
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:00:8929.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:49:1929.2.3
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:49:6329.2.2
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:41:2629.2.4

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:57:0330.1.2
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:12:1330.1.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:28:8330.1.6
4thSt Patrick's College 1[ crew ]8:32:4530.1.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:51:9030.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]8:36:3530.2.2
4thSt Kentigern College 2[ crew ]9:01:7330.2.6
6thWellington College 3[ crew ]9:10:1330.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:58:1230.3.2
2ndCullinane College 1[ crew ]8:18:7230.3.4
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:35:0930.3.3
5thWellington College 2[ crew ]8:42:8930.3.5
6thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:27:3830.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:17:3530.4.2
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:25:5930.4.4
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:28:1230.4.7
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:31:1930.4.3
6thKings College 1[ crew ]8:40:0330.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]8:09:7330.5.6
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:18:7930.5.2
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]8:30:2730.5.5
5thEdgewater College 1[ crew ]8:49:2230.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:17:1530.6.4
4thWaitara High School 1[ crew ]8:27:5830.6.5
Scratched crews (Heats) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__30.6.6

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndAquinas College 1[ crew ]9:01:9531.1.3
4thWanganui High School 1[ crew ]9:18:7031.1.7
5thQueen Margaret College 2[ crew ]9:19:6431.1.4
6thMount Maunganui College 1[ crew ]9:31:3931.1.2
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]11:02:9531.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:17:6631.2.3
5thTauranga Girls College 1[ crew ]9:39:5731.2.2
6thWellington Girls College 1[ crew ]9:52:9231.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stQueen Margaret College 1[ crew ]8:53:9431.3.1
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:56:1931.3.4
3rdPukekohe High School 2[ crew ]9:12:5031.3.2
4thHauraki Plains College 1[ crew ]9:12:9431.3.7
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:40:0731.3.5
6thOtumoetai College 2[ crew ]9:57:8731.3.6
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:05:7231.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:30:7531.4.4
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:35:9131.4.1
3rdHorowhenua College 1[ crew ]8:55:7431.4.6
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:03:9331.4.2
5thOtumoetai College 1[ crew ]9:35:6231.4.5
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]10:21:2131.4.7
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]10:44:2231.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:08:4431.5.2
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:39:6931.5.3
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:55:2331.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]9:02:5031.6.2
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]9:21:4531.6.5
4thDiocesan School For Girls 3[ crew ]9:35:0231.6.7
5thWellington Girls College 2[ crew ]9:53:5931.6.1
6thTakapuna Grammar School 4[ crew ]10:08:9131.6.3
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]10:24:6731.6.4

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:58:5132.1.2
2ndHamilton Boys High School 3[ crew ]8:05:3832.1.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:15:8732.1.5
5thSt Patrick's College 1[ crew ]8:27:1832.1.4
6thHauraki Plains College 1[ crew ]9:07:7732.1.7
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]9:11:5132.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]8:06:1032.2.5
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:09:1332.2.4
4thKings College 1[ crew ]8:22:3632.2.7
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:40:1032.2.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:55:8732.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:51:8232.3.2
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:57:9732.3.3
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:19:7232.3.5
5thCambridge High School 1[ crew ]8:23:7932.3.6
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]10:24:9532.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:02:6332.4.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]8:07:1332.4.3
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:28:8932.4.1
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]8:32:1832.4.7
6thMatamata College 1[ crew ]8:38:2232.4.2
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMB 4[ crew ]_:__:__32.2.2

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:49:0333.1.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:19:6833.1.5
4thWellington College 1[ crew ]7:22:0433.1.7
5thOnslow College 1[ crew ]7:25:8833.1.4
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:31:2733.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:53:8733.2.4
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:57:7133.2.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:02:4933.2.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:20:2333.2.6

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:45:1134.1.4
4thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:25:2634.1.6
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:34:0534.1.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:42:9534.1.1
7thWellington Girls College 1[ crew ]8:45:9234.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:41:1034.2.1
2ndWhanganui Girls College 1[ crew ]7:46:1034.2.3
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:00:6534.2.7
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:20:7034.2.4
5thMacleans College 1[ crew ]8:23:0634.2.5
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:50:4234.2.6
---Samuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]DNS34.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:42:8634.3.7
4thCullinane College 1[ crew ]8:10:8234.3.3
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEQMAR 1[ crew ]_:__:__34.3.4

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]35.1.2
3rdSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]35.1.3
4thGlendowie College 1[ crew ]35.1.7
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]35.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Mary's Diocesan School for Girls 1[ crew ]35.2.2
3rdOnslow College 1[ crew ]35.2.6
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]35.2.1
6thWanganui High School 2[ crew ]35.2.7
7thCambridge High School 2[ crew ]35.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]35.3.2
3rdHillcrest High School 1[ crew ]35.3.3
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]35.3.6
5thCambridge High School 1[ crew ]35.3.1
7thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]35.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]35.4.3
3rdWanganui High School 1[ crew ]35.4.5
5thTrident High School 1[ crew ]35.4.7
6thTe Awamutu College 1[ crew ]35.4.6
7thGlendowie College 2[ crew ]35.4.4
Scratched crews (Heats) 
SCRMACL 2[ crew ]_:__:__35.3.1

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWellington College 1[ crew ]36.1.6
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]36.1.3
4thWaitara High School 1[ crew ]36.1.1
5thHauraki Plains College 1[ crew ]36.1.5
6thCambridge High School 2[ crew ]36.1.7
8thCullinane College 2[ crew ]36.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]36.2.1
2ndCambridge High School 1[ crew ]36.2.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]36.2.7
6thPukekohe High School 1[ crew ]36.2.6
7thManurewa High School 1[ crew ]36.2.3
8thGisborne Boys High School 2[ crew ]36.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 2[ crew ]36.3.1
4thSt Patrick's College 1[ crew ]36.3.5
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]36.3.2
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]36.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]36.4.2
2ndWanganui High School 1[ crew ]36.4.1
3rdBethlehem College 1[ crew ]36.4.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]36.4.4
6thSt Kentigern College 2[ crew ]36.4.6
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]36.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thLytton High School 1[ crew ]36.5.6
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]36.5.3
7thSt Peter's College 1[ crew ]36.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]36.6.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]36.6.4
6thSt Patrick's College 2[ crew ]36.6.2
7thTauranga Boys College 1[ crew ]36.6.6
Scratched crews (Heats) 
SCRWNCS 1[ crew ]_:__:__36.2.1

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]37.1.1
3rdWanganui High School 1[ crew ]37.1.2
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]37.1.4
5thTauranga Boys College 1[ crew ]37.1.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]37.1.5
7thWellington College 4[ crew ]37.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]37.2.5
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]37.2.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]37.2.1
4thWhanganui City College 1[ crew ]37.2.2
5thWellington College 3[ crew ]37.2.7
6thBethlehem College 1[ crew ]37.2.3
7thTauranga Boys College 2[ crew ]37.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]37.3.1
2ndManurewa High School 1[ crew ]37.3.5
4thHauraki Plains College 2[ crew ]37.3.2
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]37.3.4
6thHorowhenua College 1[ crew ]37.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 2[ crew ]37.4.6
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]37.4.2
3rdLindisfarne College 1[ crew ]37.4.7
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]37.4.3
5thNapier Boys High School 1[ crew ]37.4.1
6thRosehill College 1[ crew ]37.4.5
7thPukekohe High School 2[ crew ]37.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thCullinane College 1[ crew ]37.5.2
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]37.5.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdWellington College 2[ crew ]37.6.2
4thPukekohe High School 1[ crew ]37.6.4
6thSt Patrick's College 1[ crew ]37.6.1
Scratched crews (Heats) 
SCRLYTT 1[ crew ]_:__:__37.6.2

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]38.1.3
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]38.1.2
4thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]38.1.4
5thRosehill College 1[ crew ]38.1.7
6thQueen Margaret College 2[ crew ]38.1.1
---Samuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]SCR38.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]38.2.6
2ndWanganui High School 1[ crew ]38.2.5
4thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]38.2.7
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]38.2.4
6thHamilton Girls' High School 2[ crew ]38.2.1
7thTauranga Girls College 2[ crew ]38.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]38.3.6
2ndWhanganui Girls College 1[ crew ]38.3.4
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]38.3.5
4thJohn Paul College 1[ crew ]38.3.1
6thQueen Margaret College 1[ crew ]38.3.3
7thWellington Girls College 2[ crew ]38.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]38.4.7
5thCarmel College 1[ crew ]38.4.2
6thWellington Girls College 1[ crew ]38.4.6
Scratched crews (Heats) 
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__38.1.5
SCRTRGG 3[ crew ]_:__:__38.4.4

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]39.1.5
4thOnslow College 1[ crew ]39.1.3
5thWanganui High School 2[ crew ]39.1.6
6thCarmel College 1[ crew ]39.1.4
7thWestlake Girls High School 3[ crew ]39.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]39.2.1
3rdOtumoetai College 1[ crew ]39.2.2
4thTauranga Girls College 2[ crew ]39.2.7
6thWaikato Diocesan School 3[ crew ]39.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]39.3.6
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]39.3.1
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]39.3.5
4thHillcrest High School 1[ crew ]39.3.2
7thOtumoetai College 2[ crew ]39.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]39.4.2
3rdWanganui High School 1[ crew ]39.4.1
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]39.4.5
6thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]39.4.7
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]39.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]39.5.3
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]39.5.6
4thHauraki Plains College 2[ crew ]39.5.7
6thRosehill College 2[ crew ]39.5.1
---Gisborne Girls High School 2[ crew ]SCR39.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thFraser High School 1[ crew ]39.6.7
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]39.6.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]39.6.4
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]39.7.3
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]39.7.5
5thBethlehem College 1[ crew ]39.7.7
6thAquinas College 1[ crew ]39.7.4
Heat 8[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]39.8.6
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]39.8.4
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]39.8.7
5thTe Awamutu College 1[ crew ]39.8.3
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]39.8.2
Scratched crews (Heats) 
SCRSTPC 2[ crew ]_:__:__39.1.1
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__39.5.4

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]40.1.6
4thWhakatane High School 2[ crew ]40.1.2
5thWellington College 1[ crew ]40.1.5
6thRotorua Lakes High School 2[ crew ]40.1.3
7thTakapuna Grammar School 4[ crew ]40.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]40.2.6
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]40.2.2
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]40.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]40.3.4
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]40.3.7
4thWhakatane High School 1[ crew ]40.3.3
5thBethlehem College 1[ crew ]40.3.5
6thTakapuna Grammar School 3[ crew ]40.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 2[ crew ]40.4.5
5thWhanganui City College 1[ crew ]40.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 3[ crew ]40.5.4
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]40.5.5
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]40.5.7
6thSt Peter's School 2[ crew ]40.5.6
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]40.6.7
3rdBethlehem College 2[ crew ]40.6.4
4thGisborne Boys High School 2[ crew ]40.6.3
5thOnslow College 1[ crew ]40.6.5
Scratched crews (Heats) 
SCRWTLB 2[ crew ]_:__:__40.2.7

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]41.1.7
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]41.1.3
4thBaradene College 1[ crew ]41.1.5
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]41.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]41.2.2
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]41.2.6
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]41.2.3
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]41.2.7
6thMacleans College 1[ crew ]41.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]41.3.6
3rdSt Peter's School 1[ crew ]41.3.7
4thMount Maunganui College 1[ crew ]41.3.4
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]41.3.2

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]5:57:5642.1.7
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:04:1642.1.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]6:10:1442.1.4
4thKings College 1[ crew ]6:13:1142.1.8
5thHamilton Boys High School 4[ crew ]6:16:6842.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:07:8442.2.1
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:27:6142.2.6
5thFraser High School 1[ crew ]6:30:1442.2.2
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:40:5842.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:18:7242.3.5
4thSt Kentigern College 2[ crew ]6:23:1142.3.7
6thHamilton Boys High School 3[ crew ]6:37:3342.3.4
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:45:6842.3.3
Scratched crews (Heats) 
SCRWNCS 2[ crew ]_:__:__42.3.3

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

North Island's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA