NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Wakatipu High School's approved colours
#121: Wakatipu High School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2005 AON Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2005 AON Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the Waikato/Bay of Plenty region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 1[ crew ]7:10:621.1.7
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:12:981.1.5
8thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:21:221.1.8

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKatikati College 1[ crew ]8:26:792.1.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:35:802.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
8thCambridge High School 3[ crew ]8:52:232.2.1

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:51:423.1.2
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:55:383.1.5
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:58:463.1.3
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:14:883.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
6thCambridge High School 1[ crew ]8:39:823.2.2

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:46:014.1.7
2ndHamilton Boys High School 3[ crew ]6:48:374.1.4
6thBethlehem College 1[ crew ]6:53:154.1.2
8thFraser High School 1[ crew ]7:06:054.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
---Hamilton Boys High School 2[ crew ]DNS4.2.7

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:00:845.1.3
4thOtumoetai College 2[ crew ]7:06:115.1.2
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:06:775.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:18:915.2.3
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:23:755.2.5
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:30:125.2.8
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:37:645.2.7

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:15:286.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:35:226.2.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:41:706.2.2
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:58:626.2.6
6thHillcrest High School 2[ crew ]8:08:626.2.7

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:43:517.1.4
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:55:937.1.1
8thTauranga Girls College 1[ crew ]7:57:147.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:59:677.2.3
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:05:557.2.7
7thTauranga Girls College 2[ crew ]8:13:197.2.2
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:21:207.2.6

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:16:888.1.2

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]6:35:199.1.2
6thBethlehem College 1[ crew ]6:47:609.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]6:55:679.2.1
4thOtumoetai College 1[ crew ]6:58:759.2.2

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:42:4210.1.3
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:07:6310.1.8

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:03:2011.1.5
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:19:9611.1.8
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:22:8111.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:22:8711.2.7
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:35:2311.2.4
5thCambridge High School 1[ crew ]7:38:2511.2.1

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]6:46:2312.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:52:9312.2.4
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:06:5012.2.1

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:45:1313.1.5
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:54:4613.1.6
4thTauranga Boys College 2[ crew ]7:01:0613.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:04:4813.2.5
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:15:7913.2.7
7thFraser High School 1[ crew ]7:29:1413.2.2
8thCambridge High School 2[ crew ]7:33:8613.2.6

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:27:3914.1.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]6:31:8414.1.3
6thTauranga Boys College 1[ crew ]6:35:4114.1.5
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:43:0414.1.1

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:49:8915.1.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:00:2715.1.2
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:09:1715.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:07:6915.2.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:08:9515.2.2
5thAquinas College 1[ crew ]8:12:4115.2.1
6thRotorua Lakes High School 3[ crew ]8:23:3415.2.7

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:43:9816.1.6
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:44:4716.1.5
4thWhakatane High School 1[ crew ]6:59:3616.1.3
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:06:7216.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:13:4916.2.3
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:15:7916.2.8

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:38:0517.1.7
3rdCambridge High School 1[ crew ]6:38:8717.1.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]6:44:2017.1.2

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:20:9218.1.4
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:24:3318.1.2
8thBethlehem College 1[ crew ]8:28:2818.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
4thKatikati College 1[ crew ]8:33:3918.2.3

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thBethlehem College 1[ crew ]8:16:0919.1.7
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:27:3019.1.1
8thBethlehem College 2[ crew ]8:30:4819.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 3[ crew ]8:15:0519.2.5
6thTrident High School 1[ crew ]8:29:7219.2.6
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:32:7419.2.8

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]6:30:7920.1.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]6:55:0720.1.8
7thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:19:9520.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]6:59:0820.2.5
4thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:07:3220.2.7
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:14:4620.2.2
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:22:2020.2.1

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:21:3221.1.4
6thMount Maunganui College 1[ crew ]7:37:2521.1.1
8thTauranga Girls College 1[ crew ]7:43:9521.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:47:7421.2.7
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:54:7221.2.5
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:59:1721.2.1
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:00:3821.2.8

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 2[ crew ]7:45:7722.1.6
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:18:3422.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:00:6122.2.8

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:28:7923.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:49:5623.2.2

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:00:9624.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:16:1624.2.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:16:6024.2.1
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:18:2024.2.4

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:40:4625.1.4
7thHauraki Plains College 1[ crew ]6:59:1325.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:55:9525.2.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:59:0825.2.3

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:31:9826.1.2
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:43:3526.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]7:42:0426.2.3

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:32:5327.1.4
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:44:8927.1.2
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:52:5827.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:45:2227.2.3
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:53:2927.2.4
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:53:6827.2.2
7thTrident High School 1[ crew ]8:13:2927.2.6

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:25:2828.1.4
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:30:3328.1.3
7thTauranga Girls College 1[ crew ]7:43:2428.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]7:41:9328.2.5
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:05:2228.2.8
Scratched crews (Finals) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__28.2.4

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]6:11:3629.1.4

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]6:44:1530.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:01:4530.2.4
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]7:06:3430.2.2
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:16:3330.2.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:17:0530.2.1

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:25:8331.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:41:0631.2.5
7thAquinas College 1[ crew ]8:00:1231.2.3
8thCambridge High School 1[ crew ]8:03:6431.2.6

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:02:1632.1.4
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:03:3132.1.5
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:04:1332.1.2
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:06:4432.1.1
6thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:15:4532.1.7
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:20:5632.1.6
8thTauranga Boys College 1[ crew ]7:29:2932.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:24:7332.2.7

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:15:5833.1.4
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:23:7133.1.6
8thOtumoetai College 1[ crew ]6:47:3833.1.8

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:21:8234.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:02:3134.2.8
Scratched crews (Finals) 
SCRSHGH 1[ crew ]_:__:__34.1.3

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:53:8935.1.2
7thHillcrest High School 1[ crew ]8:09:6635.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:17:4135.2.1
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:19:1135.2.3
7thTrident High School 1[ crew ]8:25:0435.2.2
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:25:9235.2.7

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]7:12:1036.1.7
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:14:6836.1.6
4thCambridge High School 1[ crew ]7:15:7236.1.8
7thBethlehem College 1[ crew ]7:27:2636.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:11:1736.2.7
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:24:2436.2.2

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:10:6037.1.1
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:12:6937.1.6
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:24:8837.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 2[ crew ]8:56:1837.2.7
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]9:02:1737.2.8
7thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]9:07:7837.2.1

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:35:8838.1.3
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:43:7938.1.7
7thWhakatane High School 1[ crew ]7:48:0238.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]7:52:3638.2.5
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:56:9238.2.4
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:04:3338.2.7

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:33:5239.1.3
6thCambridge High School 1[ crew ]7:45:9439.1.8
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:49:4539.1.7
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:49:9539.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
6thTauranga Girls College 1[ crew ]7:55:9339.2.7

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:14:3040.1.3
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:18:6440.1.2
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:41:2240.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 2[ crew ]7:27:3740.2.5
3rdRotorua Boys High School 3[ crew ]7:27:7640.2.3
4thWhakatane High School 2[ crew ]7:31:3840.2.7
6thWhakatane High School 1[ crew ]7:35:2840.2.1

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]6:49:2541.1.5
6thTauranga Girls College 1[ crew ]6:57:9341.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:05:4541.2.4
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:06:6141.2.5
4thMount Maunganui College 1[ crew ]7:11:1141.2.6
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]7:12:7041.2.1
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:12:9841.2.2

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]5:53:1742.1.4
4thBethlehem College 1[ crew ]6:04:2142.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 4[ crew ]6:18:9842.2.4
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:30:6842.2.8

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
7thAquinas College 1[ crew ]7:36:491.1.1
8thOtumoetai College 1[ crew ]7:36:881.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:09:191.2.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:13:531.2.3
8thSt Peter's School 2[ crew ]7:41:711.2.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:14:401.4.5
8thOtumoetai College 2[ crew ]7:46:921.4.3

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:20:872.2.4
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 3[ crew ]8:43:232.3.5
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:32:072.4.3
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:48:772.4.6

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:50:113.1.3
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:50:773.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:59:613.1.6
7thCambridge High School 1[ crew ]8:38:503.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:51:483.2.4

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 3[ crew ]6:45:574.1.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]6:51:124.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:45:694.2.4
4thFraser High School 1[ crew ]6:50:694.2.2
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:06:724.2.8

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:55:695.1.4
3rdOtumoetai College 2[ crew ]6:56:195.1.3
6thWhakatane High School 1[ crew ]7:14:095.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:52:765.2.6
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:14:795.2.7
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:24:025.2.2
8thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:29:785.2.8

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:09:136.1.4
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:31:436.1.3
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:45:276.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:53:186.2.7
7thHillcrest High School 2[ crew ]7:57:416.2.8
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRHAMB 2[ crew ]_:__:__6.2.4

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:38:797.1.6
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:48:517.1.3
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:58:627.1.5
7thTauranga Girls College 2[ crew ]8:04:557.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:48:087.2.3
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:00:937.2.8
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:01:817.2.1

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:30:649.1.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]6:51:129.1.8
8thJohn Paul College 1[ crew ]6:52:339.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 1[ crew ]6:37:739.2.7

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:20:8911.1.1
8thCambridge High School 1[ crew ]7:28:3611.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:05:0711.2.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:14:2911.2.3
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:17:2111.2.7
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:24:9011.2.6

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Boys College 1[ crew ]6:47:7612.1.5
8thOtumoetai College 1[ crew ]7:07:4312.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:46:8912.2.4

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]6:58:3113.1.5
7thFraser High School 1[ crew ]7:20:8813.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:54:4113.2.6
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:57:0513.2.4
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:12:0413.2.1
6thCambridge High School 2[ crew ]7:25:8313.2.8
7thTe Awamutu College 1[ crew ]7:27:3713.2.2

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:50:0615.1.4
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:00:0615.1.5
4thBethlehem College 1[ crew ]8:12:8115.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thRotorua Lakes High School 3[ crew ]8:16:5415.2.3
8thBethlehem College 2[ crew ]8:25:9315.2.2
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]8:10:4315.3.2
4thAquinas College 1[ crew ]8:13:6115.3.3
5thHauraki Plains College 2[ crew ]8:19:8215.3.5
7thCambridge High School 1[ crew ]8:34:3215.3.1
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:57:6915.4.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:18:5615.4.2
7thAquinas College 2[ crew ]8:32:7315.4.8
8thTe Awamutu College 1[ crew ]8:37:8415.4.7

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]6:58:8616.1.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:01:8816.1.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:18:5816.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:56:8916.2.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:05:7316.2.4
8thTauranga Boys College 2[ crew ]7:19:5216.2.1

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:49:9717.1.4
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:43:7517.2.2
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:48:0417.2.4

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:22:1318.1.4
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:34:8818.1.3
4thBethlehem College 1[ crew ]8:36:1418.1.5
6thKatikati College 1[ crew ]8:51:7418.1.7

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:38:1619.1.2
---Rotorua Lakes High School 1[ crew ]DNF19.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:33:5119.2.5
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 3[ crew ]8:40:2119.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:37:2519.3.6
5thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:50:5919.3.7
8thJohn Paul College 2[ crew ]9:31:3519.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:36:3519.4.6
3rdTrident High School 1[ crew ]8:49:7619.4.4
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:51:8419.4.1
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:58:8219.4.5
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]9:00:5219.4.2
8thTe Awamutu College 1[ crew ]9:06:8419.4.8

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:35:1120.1.1
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:36:1020.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]6:58:9720.2.3
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:13:5220.2.5
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:16:0020.2.6
5thFraser High School 1[ crew ]7:28:0820.2.7
7thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:33:9620.2.8

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:49:1821.1.5
4thMount Maunganui College 1[ crew ]8:09:6621.1.2
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:44:0521.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:16:8021.2.7
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:24:3821.2.6
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:34:5421.2.1
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:41:0221.2.8

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:42:0722.3.3
7thTauranga Girls College 1[ crew ]9:06:4022.3.6
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 2[ crew ]8:33:7222.4.3
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:49:4822.4.5
6thJohn Paul College 2[ crew ]9:02:4422.4.8

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:13:4023.1.5
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:24:0023.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:43:5523.2.2
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:41:0923.4.5
7thBethlehem College 1[ crew ]8:45:9823.4.6

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:24:1924.1.5
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:34:4024.1.2
7thTe Awamutu College 1[ crew ]7:44:9524.1.8
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:45:8324.1.6

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:07:9225.1.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:16:4925.1.5
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:25:7225.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:21:7125.2.8

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:13:2326.1.5
8thOtumoetai College 1[ crew ]9:27:9326.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
7thWhakatane High School 1[ crew ]8:47:0826.2.2
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:14:2226.3.5
3rdKatikati College 1[ crew ]8:23:3426.3.3
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
8thTe Awamutu College 1[ crew ]9:34:3026.4.2

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:05:9827.1.3
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:15:7027.1.4
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:20:7527.1.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:21:6927.1.6
6thAquinas College 1[ crew ]8:39:4827.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:20:0527.2.3
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:40:3727.2.2
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:17:0127.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:18:0227.3.6
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:39:2327.3.3
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdTrident High School 1[ crew ]8:37:9527.4.2

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:52:2528.1.5
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:57:5228.1.4
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:07:6828.1.6
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:13:8928.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thMount Maunganui College 1[ crew ]8:11:3728.2.6
8thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:36:6928.2.7

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:26:3830.1.5
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:35:1730.1.7
7thHauraki Plains College 2[ crew ]7:55:7730.1.8
8thOtumoetai College 1[ crew ]8:00:2230.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:50:3930.2.1

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
8thOtumoetai College 1[ crew ]8:52:6131.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:14:6631.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdAquinas College 1[ crew ]8:21:3731.3.5
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:08:2831.4.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:19:8731.4.3
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:33:6131.4.2
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:43:6631.4.1
8thTauranga Girls College 1[ crew ]9:18:7531.4.8

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:30:0032.1.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:34:4532.1.6
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:39:0632.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:37:3232.2.6
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:38:6332.2.5
3rdHamilton Boys High School 3[ crew ]7:41:1132.2.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:49:0732.2.4
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:57:8632.2.1

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:44:8934.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:50:5434.2.4
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:37:0134.2.8

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:37:7935.1.2
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:38:5635.1.4
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:59:3235.1.8
7thTrident High School 1[ crew ]9:00:3635.1.1
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:11:4035.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:54:3835.2.1

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:39:4536.1.8
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:49:4536.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:31:4936.2.6
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:38:9036.2.4
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:41:3236.3.6
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:32:2636.4.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:36:3236.4.5

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:24:2337.1.5
7thWhakatane High School 1[ crew ]8:50:2637.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 2[ crew ]8:30:3837.2.7
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:24:0637.3.5
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:43:7337.3.2
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:09:2837.4.3
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:30:9737.4.7
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:43:7137.4.1

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:04:1238.1.4
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:25:7638.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:08:0738.2.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:13:5138.2.5
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:23:7838.2.7
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:39:4938.2.1

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:32:4039.1.5
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:57:0039.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:24:1139.2.6
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:42:9039.2.3
5thFraser High School 1[ crew ]8:43:1239.2.7
7thTauranga Girls College 2[ crew ]9:05:9139.2.2
8thHauraki Plains College 2[ crew ]9:13:0539.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:22:0239.3.5
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]9:03:2739.3.6
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:21:5639.3.1
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:26:9039.4.4
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:37:7839.4.5
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:39:2139.4.7
8thRotorua Girls High School 1[ crew ]9:19:4739.4.3
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__39.2.7

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:47:7440.1.5
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:48:9040.1.2
6thRotorua Boys High School 3[ crew ]8:07:3040.1.3
8thWhakatane High School 1[ crew ]8:09:8840.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:01:1440.2.4
5thRotorua Boys High School 2[ crew ]8:02:6240.2.6
7thWhakatane High School 2[ crew ]8:05:6440.2.7

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:15:8941.1.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:24:5741.1.2
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:34:2941.1.1
8thHamilton Girls' High School 2[ crew ]7:38:6841.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:04:2541.2.4
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:23:5841.2.6
6thMount Maunganui College 1[ crew ]7:26:9941.2.7

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:13:9942.1.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:17:6142.1.6
5thHamilton Boys High School 4[ crew ]6:22:3442.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:59:1942.2.7
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRHAMB 2[ crew ]_:__:__42.2.7
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stAquinas College 1[ crew ]7:29:571.1.6
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:52:581.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:31:161.2.4
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:34:561.2.6
4thRotorua Boys High School 2[ crew ]7:51:811.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:29:731.3.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thTe Awamutu College 2[ crew ]7:50:761.4.3
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:25:421.4.4
---Otumoetai College 3[ crew ]DNF1.4.7

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]9:01:912.1.6
4thWhakatane High School 1[ crew ]9:19:042.1.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:23:822.1.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thCambridge High School 2[ crew ]9:34:202.3.7
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:10:912.4.5
5thCambridge High School 1[ crew ]9:35:952.4.6

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thMatamata College 1[ crew ]8:49:703.1.7

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:00:244.2.4
2ndFraser High School 1[ crew ]7:01:564.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:13:974.3.3
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:23:914.4.2

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:27:315.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:42:865.2.7
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:44:295.2.6

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:45:346.1.5
4thHillcrest High School 2[ crew ]8:18:576.1.4
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:26:986.1.6

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:53:197.1.4
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:16:697.1.5
---Mount Maunganui College 1[ crew ]DNS7.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:56:107.2.4
4thWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:11:487.2.1
5thFraser High School 1[ crew ]8:14:777.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:04:127.3.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:05:767.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:56:117.4.4
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:17:047.4.2

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:19:088.1.3
6thTrident High School 1[ crew ]7:39:958.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thAquinas College 1[ crew ]7:24:968.2.2
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:32:158.2.7
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:37:318.2.3

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]6:54:969.2.5

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:40:8810.1.4
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:33:5010.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:55:0010.2.6
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:11:8110.2.2

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:14:0211.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:18:5311.2.5
5thAquinas College 1[ crew ]7:29:1311.2.6
6thSt Peter's School 2[ crew ]7:44:7311.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:17:5411.3.5
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:45:6011.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:19:5711.4.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:26:8711.4.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:50:4411.4.2

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:13:4212.2.5
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:14:0812.2.3
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:43:7312.4.6

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 2[ crew ]7:45:8813.1.6
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:46:7613.1.3
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:47:6413.1.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:09:2313.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:34:7313.2.3
2ndFraser High School 1[ crew ]7:42:0913.2.7
5thMatamata College 1[ crew ]8:11:5913.2.2

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]6:45:3514.1.5
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:57:9314.1.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:13:3114.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]7:04:1914.2.6

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndAquinas College 2[ crew ]8:59:1515.1.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:51:7915.3.6
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:18:6015.3.3
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdTe Awamutu College 2[ crew ]9:07:6815.4.7
5thOtumoetai College 2[ crew ]9:16:6315.4.2

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 2[ crew ]7:15:4616.1.5
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:19:7416.1.3
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:39:6816.1.7

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:19:3318.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:55:3518.2.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:57:0718.4.2
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:27:8518.5.3
4thWhakatane High School 2[ crew ]8:58:0018.5.5

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:08:1219.1.5
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:12:2919.1.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:41:0619.3.4
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:20:1019.5.5
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:30:8619.5.4
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 2[ crew ]8:33:6619.6.5
Repechage 7[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 2[ crew ]8:14:6219.7.5
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 3[ crew ]8:27:6319.7.3
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:39:0619.7.6
Repechage 8[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:17:9719.8.3

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:24:8520.1.2
3rdHamilton Boys High School 3[ crew ]7:29:4120.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:39:4620.1.7
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:48:4720.1.1

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:45:7221.1.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:18:5121.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:50:5521.2.6
Scratched crews (Repechages) 
SCRTRID 1[ crew ]_:__:__21.2.7

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 2[ crew ]8:05:8222.1.5
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:27:5222.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:18:4522.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdAquinas College 1[ crew ]8:13:0622.3.5
4thCambridge High School 1[ crew ]8:26:6322.3.3
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:40:3622.5.4
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:46:6822.5.6
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
3rdFraser High School 1[ crew ]8:22:4622.6.6
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:55:2522.6.2
Repechage 7[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:20:1622.7.3
Repechage 8[ race results || race reproduction ]
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:33:2322.8.5

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:18:8323.3.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:07:9623.4.5

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:16:5524.1.5
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:42:4224.1.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:31:2724.3.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:14:4024.4.4
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:20:7224.4.3
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:28:7424.4.6

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:59:3125.3.6
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:02:1625.3.4
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:40:1125.4.7
Scratched crews (Repechages) 
SCRHAMB 2[ crew ]_:__:__25.4.5

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:24:5526.2.6
6thMatamata College 1[ crew ]8:43:3326.2.2

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:20:3227.1.4
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:04:5927.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:44:6127.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:39:7127.3.5
4thSt Peter's School 2[ crew ]9:15:2527.3.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 2[ crew ]8:44:4827.4.4
4thTe Awamutu College 1[ crew ]9:01:6827.4.6

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:05:5428.1.5
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:50:9128.1.6

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:28:2729.2.5
5thTauranga Boys College 1[ crew ]6:56:3429.2.2

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:22:6530.1.5
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:26:4430.1.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:47:5330.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]7:29:5730.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:11:6130.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:48:0730.4.5
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:34:1230.5.4

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:33:0131.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:16:0831.2.5
---Mount Maunganui College 1[ crew ]DNS31.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 2[ crew ]8:30:9831.3.3
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:13:0031.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:12:0831.4.5
Scratched crews (Repechages) 
SCRSTPC 1[ crew ]_:__:__31.2.4

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 3[ crew ]7:25:1132.1.4
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:37:4732.1.6
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:57:8532.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:51:0532.2.2
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:17:5732.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:22:0932.3.4
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:51:2032.3.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:15:8432.4.5
4thCambridge High School 1[ crew ]7:35:7732.4.6
6thMatamata College 1[ crew ]8:07:1432.4.2

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:23:9833.2.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]6:35:7933.2.2
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:48:3133.2.5

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:01:9734.1.4

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:07:5235.1.5
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:16:2635.1.6
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:30:9835.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:15:4935.2.4
3rdTrident High School 1[ crew ]8:28:0135.2.6
5thCambridge High School 2[ crew ]9:05:3035.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]8:27:8435.3.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:18:5635.4.3

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:41:8536.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:38:1936.2.5
3rdCambridge High School 2[ crew ]7:52:9136.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:54:7236.3.2

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]8:19:0637.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Boys College 2[ crew ]8:50:4737.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:32:2937.3.5

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:15:8738.1.3
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:31:7438.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:58:0838.2.5
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:22:5238.2.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:49:3438.4.7

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:09:5039.1.5
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:33:5639.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]8:10:9439.2.3
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:38:6039.4.3
3rdOtumoetai College 2[ crew ]8:38:6439.4.2
5thWaikato Diocesan School 3[ crew ]9:01:1839.4.4
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]9:07:7239.5.6
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:09:6139.6.6
3rdFraser High School 1[ crew ]8:17:5739.6.3
Repechage 7[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]8:22:0239.7.3
3rdAquinas College 1[ crew ]8:31:4139.7.4
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:42:8939.7.6
Repechage 8[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:46:3239.8.5

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:31:2740.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 2[ crew ]7:40:8840.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:31:1640.3.4
2ndWhakatane High School 2[ crew ]7:41:3240.3.3
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:47:6440.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 2[ crew ]7:35:2340.4.4
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:08:8440.4.7
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:40:3440.5.3
6thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:23:2440.5.2

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:11:3741.1.4
3rdHamilton Girls' High School 2[ crew ]7:13:8041.1.5
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:16:5441.1.3

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:29:3242.1.2
4thFraser High School 1[ crew ]6:29:9842.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 4[ crew ]6:14:8742.2.4
3rdHamilton Boys High School 3[ crew ]6:32:3942.2.5
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thRotorua Boys High School 2[ crew ]6:58:041.1.8
7thSt Peter's School 2[ crew ]6:58:591.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:11:331.2.1
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:22:431.2.5
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:27:371.2.6
8thOtumoetai College 3[ crew ]8:00:101.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:42:421.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:20:011.4.2
7thAquinas College 1[ crew ]7:56:701.4.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
6thTe Awamutu College 2[ crew ]8:00:761.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:36:711.6.6
2ndOtumoetai College 2[ crew ]7:51:761.6.7
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:14:551.6.4
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGB 2[ crew ]_:__:__1.3.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 3[ crew ]8:15:592.1.8
5thWhakatane High School 1[ crew ]8:44:212.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]7:25:282.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
7thCambridge High School 1[ crew ]2.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]5:05:172.4.7
7thOtumoetai College 1[ crew ]5:12:752.4.6
8thCambridge High School 2[ crew ]5:37:412.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]2.5.5
8thSt Peter's School 1[ crew ]2.5.6
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]2.6.5

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:50:253.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:55:943.2.7
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:01:493.2.2
4thCambridge High School 1[ crew ]8:33:293.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:01:643.3.5
6thMatamata College 1[ crew ]9:03:383.3.3

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:51:734.1.5
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:31:884.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdFraser High School 1[ crew ]7:11:064.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 3[ crew ]6:51:284.3.2
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:57:934.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:17:274.4.4
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__4.1.7

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:13:095.1.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:30:945.1.7
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:51:925.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 2[ crew ]7:11:665.2.4
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:15:015.2.2
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:39:945.2.5
8thTauranga Boys College 1[ crew ]8:02:745.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:25:995.3.6
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:31:875.3.1

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:10:506.1.5
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:56:916.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:33:086.2.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:36:106.2.5
6thHillcrest High School 1[ crew ]9:11:616.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]8:12:146.3.5
5thHillcrest High School 2[ crew ]8:42:896.3.4
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMB 3[ crew ]_:__:__6.2.3

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:01:317.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:07:577.2.7
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:14:007.2.2
6thFraser High School 1[ crew ]8:26:747.2.6
7thMount Maunganui College 1[ crew ]8:42:897.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:03:527.3.6
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:18:417.3.8
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:37:697.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:59:407.4.6
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:28:137.4.1
8thWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:39:227.4.5

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:27:758.1.3
7thTauranga Girls College 1[ crew ]7:49:018.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:39:028.2.5
6thAquinas College 1[ crew ]7:42:098.2.4
7thTrident High School 1[ crew ]7:54:518.2.1

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:51:569.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]6:50:349.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 1[ crew ]6:47:499.3.6
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:12:709.3.7
Scratched crews (Heats) 
SCRWHAK 1[ crew ]_:__:__9.1.4

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:59:9910.1.3
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:28:3910.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:57:8110.2.7
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:58:6410.2.6

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:20:1311.1.7
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:37:2711.1.2
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:06:2711.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:43:8411.2.6
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:00:9811.2.3
7thSt Peter's School 2[ crew ]8:24:6011.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]7:50:6611.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:36:4311.4.7
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:38:1311.4.6
5thAquinas College 1[ crew ]8:06:2511.4.2

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:30:4012.1.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:03:4212.3.6
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:08:9112.3.1
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:45:6512.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:10:7312.4.2

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:16:0013.1.5
6thCambridge High School 1[ crew ]7:22:4813.1.2
8thOtumoetai College 1[ crew ]7:52:4713.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:59:3513.2.2
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:01:8313.2.7
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:14:2413.2.8
7thCambridge High School 2[ crew ]7:29:0713.2.5
8thFraser High School 1[ crew ]7:35:9313.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 2[ crew ]6:59:8013.3.6
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:16:9913.3.4
8thMatamata College 1[ crew ]7:41:5413.3.5

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:24:5914.1.3
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:56:5514.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:28:3814.2.5
3rdOtumoetai College 1[ crew ]6:29:2014.2.2
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:30:9114.2.4
5thCambridge High School 1[ crew ]6:49:1414.2.6

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:51:4815.1.7
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]8:09:3315.1.8
3rdBethlehem College 2[ crew ]8:10:5415.1.5
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:16:4715.1.3
7thCambridge High School 1[ crew ]8:32:6715.1.2
8thOtumoetai College 2[ crew ]8:40:0915.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:00:8715.2.2
4thMount Maunganui College 1[ crew ]8:12:6815.2.7
8thTe Awamutu College 2[ crew ]8:51:5715.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:18:7815.3.4
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:30:4315.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 3[ crew ]8:11:5215.4.7
4thBethlehem College 1[ crew ]8:19:2715.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:01:8615.5.5
2ndAquinas College 1[ crew ]8:06:5315.5.7
Heat 6[ race results || race reproduction ]
6thAquinas College 2[ crew ]1:36:9515.6.3
Scratched crews (Heats) 
SCRTEAW 3[ crew ]_:__:__15.4.6

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:06:6616.1.5
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:11:8816.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:57:6016.2.2
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:12:8116.2.7
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:19:6216.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:00:2916.3.2
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:01:0616.3.4

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:42:1117.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:41:1217.2.6
4thCambridge High School 1[ crew ]6:49:4217.2.7

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:19:1118.1.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thKatikati College 1[ crew ]8:49:0618.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:36:4618.4.4
3rdWhakatane High School 2[ crew ]9:04:4718.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:51:5718.5.6
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:13:6518.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:23:7218.6.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:13:3218.6.4

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thTe Awamutu College 1[ crew ]9:10:6319.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:37:2319.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:55:3119.3.2
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]10:25:4419.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:48:8319.4.4
3rdRotorua Girls High School 2[ crew ]8:52:7819.4.5
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:05:1919.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]9:07:8319.5.2
3rdJohn Paul College 2[ crew ]9:16:1819.5.3
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 3[ crew ]9:25:0219.5.6
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:53:2219.6.4
3rdJohn Paul College 1[ crew ]9:12:6119.6.6
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]9:53:6419.6.7
Heat 8[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 2[ crew ]9:05:3719.8.7
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]9:07:9519.8.6
Scratched crews (Heats) 
SCROTUM 1[ crew ]_:__:__19.6.4

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:18:5820.1.3
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:50:6620.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:08:3120.2.6
4thFraser High School 1[ crew ]7:31:1620.2.7
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:45:4920.2.2
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:33:9920.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:28:4620.3.2
5thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:43:6820.3.3

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thSt Peter's School 1[ crew ]9:17:6021.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:52:2021.2.4
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]8:16:2521.2.5
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:18:2321.2.3
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:52:3921.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:34:9321.3.3
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:38:7721.3.4
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:17:4921.3.5
8thTrident High School 1[ crew ]9:43:4221.3.8

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]9:18:9722.1.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:41:2222.1.4
7thJohn Paul College 1[ crew ]10:08:6322.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdAquinas College 1[ crew ]9:12:6722.2.8
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:32:5622.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thFraser High School 1[ crew ]9:10:5722.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:49:2022.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 2[ crew ]8:43:9322.5.7
4thOtumoetai College 1[ crew ]9:16:3922.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:22:1622.6.7
Heat 7[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:09:0322.7.7
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]9:16:2822.7.3
Heat 8[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:52:1822.8.7
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:55:5822.8.4
3rdJohn Paul College 2[ crew ]8:59:2622.8.2
Scratched crews (Heats) 
SCRWHAK 2[ crew ]_:__:__22.1.2

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:56:7923.1.8
7thOtumoetai College 1[ crew ]9:43:0923.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:36:6923.2.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:43:9923.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:53:2723.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
6thHauraki Plains College 2[ crew ]9:32:7723.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:46:6923.5.4

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:47:5824.2.1
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:11:8524.2.7
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:23:5524.2.2
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:29:3824.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:10:6524.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:06:9124.4.1
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:27:0124.4.2

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:52:4125.1.6
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:55:1925.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:38:0825.2.7
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:54:4525.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:48:9025.3.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:53:8425.3.7

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]9:42:7726.1.8
7thMatamata College 1[ crew ]10:31:2726.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:44:2726.2.2
2ndKatikati College 1[ crew ]8:55:8626.2.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:50:5826.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thTe Awamutu College 1[ crew ]9:57:2126.5.3
7thOtumoetai College 1[ crew ]10:23:0226.5.7
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMG 1[ crew ]_:__:__26.2.6

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]9:26:6727.1.1
5thCambridge High School 1[ crew ]9:42:9327.1.2
7thSt Peter's School 2[ crew ]10:50:0527.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]9:14:7527.2.6
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]9:35:4627.2.7
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]10:10:1727.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:19:4127.3.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:52:2027.3.1
7thTe Awamutu College 1[ crew ]10:57:3527.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:01:7427.4.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]9:19:4327.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thTrident High School 1[ crew ]9:30:5327.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:56:5727.6.5
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]9:01:3527.6.3
4thAquinas College 1[ crew ]9:48:2027.6.4
5thOtumoetai College 2[ crew ]10:10:8927.6.6
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]11:00:2627.6.7

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:27:3128.1.5
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:36:9228.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:41:4728.2.2
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]8:45:1528.2.5
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]10:07:9228.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:30:9728.3.2
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]9:07:8828.3.7
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:16:6228.3.6

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:56:9429.1.7
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:00:8929.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:41:2629.2.4

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:28:8330.1.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:51:9030.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]8:36:3530.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:58:1230.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:17:3530.4.2
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:25:5930.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:18:7930.5.2
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]8:30:2730.5.5

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndAquinas College 1[ crew ]9:01:9531.1.3
6thMount Maunganui College 1[ crew ]9:31:3931.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 1[ crew ]9:39:5731.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:56:1931.3.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]9:12:9431.3.7
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:40:0731.3.5
6thOtumoetai College 2[ crew ]9:57:8731.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:30:7531.4.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]9:35:6231.4.5
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]10:21:2131.4.7
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]9:02:5031.6.2
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]10:24:6731.6.4

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:58:5132.1.2
2ndHamilton Boys High School 3[ crew ]8:05:3832.1.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:15:8732.1.5
6thHauraki Plains College 1[ crew ]9:07:7732.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]8:06:1032.2.5
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:40:1032.2.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:55:8732.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:51:8232.3.2
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:57:9732.3.3
5thCambridge High School 1[ crew ]8:23:7932.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:02:6332.4.5
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:28:8932.4.1
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]8:32:1832.4.7
6thMatamata College 1[ crew ]8:38:2232.4.2
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMB 4[ crew ]_:__:__32.2.2

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:49:0333.1.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:19:6833.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:53:8733.2.4
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:20:2333.2.6

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:34:0534.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:41:1034.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:42:8634.3.7

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]35.1.2
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]35.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
7thCambridge High School 2[ crew ]35.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]35.3.2
3rdHillcrest High School 1[ crew ]35.3.3
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]35.3.6
5thCambridge High School 1[ crew ]35.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thTrident High School 1[ crew ]35.4.7
6thTe Awamutu College 1[ crew ]35.4.6

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thHauraki Plains College 1[ crew ]36.1.5
6thCambridge High School 2[ crew ]36.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]36.2.1
2ndCambridge High School 1[ crew ]36.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 2[ crew ]36.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]36.4.2
3rdBethlehem College 1[ crew ]36.4.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]36.4.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
7thTauranga Boys College 1[ crew ]36.6.6

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]37.1.1
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]37.1.4
5thTauranga Boys College 1[ crew ]37.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]37.2.5
3rdWhakatane High School 1[ crew ]37.2.1
6thBethlehem College 1[ crew ]37.2.3
7thTauranga Boys College 2[ crew ]37.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 2[ crew ]37.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]37.4.2
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]37.4.3

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]38.1.3
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]38.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]38.2.6
6thHamilton Girls' High School 2[ crew ]38.2.1
7thTauranga Girls College 2[ crew ]38.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]38.3.6
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]38.3.5
4thJohn Paul College 1[ crew ]38.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]38.4.7
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGG 3[ crew ]_:__:__38.4.4

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]39.2.2
4thTauranga Girls College 2[ crew ]39.2.7
6thWaikato Diocesan School 3[ crew ]39.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]39.3.1
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]39.3.5
4thHillcrest High School 1[ crew ]39.3.2
7thOtumoetai College 2[ crew ]39.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]39.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]39.5.3
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]39.5.6
4thHauraki Plains College 2[ crew ]39.5.7
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thFraser High School 1[ crew ]39.6.7
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]39.6.2
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]39.7.3
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]39.7.5
5thBethlehem College 1[ crew ]39.7.7
6thAquinas College 1[ crew ]39.7.4
Heat 8[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]39.8.6
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]39.8.4
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]39.8.7
5thTe Awamutu College 1[ crew ]39.8.3
Scratched crews (Heats) 
SCRSTPC 2[ crew ]_:__:__39.1.1

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thWhakatane High School 2[ crew ]40.1.2
6thRotorua Lakes High School 2[ crew ]40.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]40.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]40.3.4
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]40.3.7
4thWhakatane High School 1[ crew ]40.3.3
5thBethlehem College 1[ crew ]40.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 2[ crew ]40.4.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 3[ crew ]40.5.4
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]40.5.7
6thSt Peter's School 2[ crew ]40.5.6
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 2[ crew ]40.6.4

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]41.1.7
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]41.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]41.2.2
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]41.2.6
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]41.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]41.3.7
4thMount Maunganui College 1[ crew ]41.3.4
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]41.3.2

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]5:57:5642.1.7
3rdBethlehem College 1[ crew ]6:10:1442.1.4
5thHamilton Boys High School 4[ crew ]6:16:6842.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:27:6142.2.6
5thFraser High School 1[ crew ]6:30:1442.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thHamilton Boys High School 3[ crew ]6:37:3342.3.4
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:45:6842.3.3

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Waikato/Bay of Plenty's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA