NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
John McGlashan College's approved colours
#37: John McGlashan College


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2006 AON Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2006 AON Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:10:451.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Finals) 
SCRWTLB 1[ crew ]_:__:__1.2.5

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:18:903.2.4

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]7:03:264.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Finals) 
SCRAGSB 2[ crew ]_:__:__4.2.1

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:04:135.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:30:675.2.5
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:40:285.2.1

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:29:466.1.3

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:02:587.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
5thMacleans College 1[ crew ]8:18:077.2.1
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:21:377.2.3

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:10:838.1.3
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:16:668.1.4
7thBaradene College 1[ crew ]7:20:398.1.2

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:52:559.1.2
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:52:999.1.8
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:53:769.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:58:109.2.5
5thRangitoto College 1[ crew ]7:19:359.2.2

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:42:7210.1.1

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:57:8712.1.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:59:3012.1.1
8thKings College 1[ crew ]7:13:5212.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:22:5312.2.6

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:03:8713.1.6
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:23:6913.1.8

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:33:9314.1.8
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:46:8914.1.6
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:01:8914.1.3

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:21:4315.2.1
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:33:4015.2.2

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:02:4916.1.7
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:26:4416.1.2

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:39:8017.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:03:0917.2.4

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Finals) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__18.2.7

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]8:34:8319.2.2

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:50:6220.1.5
4thKings College 1[ crew ]6:51:9920.1.8

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:00:6522.2.2
4thCarmel College 1[ crew ]8:02:1922.2.1
---Kings College 1[ crew ]DNS22.2.3

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:28:6923.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:46:3723.2.5
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:49:8923.2.1

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:22:4824.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:20:6824.2.3
3rdBaradene College 1[ crew ]7:23:3724.2.5
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:23:7024.2.2

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:14:8525.2.1
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:28:8025.2.9
Scratched crews (Finals) 
SCRSHAK 2[ crew ]_:__:__25.2.9

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:10:5926.2.3

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:45:1228.2.3
2ndBaradene College 1[ crew ]7:50:7828.2.2
8thMacleans College 2[ crew ]8:19:2928.2.8

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:09:1529.1.5
5thKings College 1[ crew ]6:14:3129.1.8
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:24:4229.1.2

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:12:8130.2.7

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:36:4331.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:39:6831.2.2

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:58:2632.1.6
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:05:4032.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 2[ crew ]7:18:1032.2.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:28:5932.2.3
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:32:8232.2.2

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:23:3333.1.7

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:35:0634.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:36:3334.2.4
5thCarmel College 1[ crew ]7:46:4934.2.1

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thMacleans College 1[ crew ]7:57:3635.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
6thMacleans College 2[ crew ]8:14:0635.2.7
8thBaradene College 1[ crew ]8:18:7335.2.8

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:35:8837.1.6

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:28:3438.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:36:4938.2.2
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:51:5938.2.8

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:19:0240.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 5[ crew ]7:34:5740.2.5

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]6:59:0341.1.8
8thMacleans College 1[ crew ]7:05:1841.1.2

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]5:57:4142.1.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:05:9342.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:15:4242.2.3
4thSt Kentigern College 2[ crew ]6:20:9142.2.6
6thSt Kentigern College 3[ crew ]6:34:4242.2.1

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:03:341.2.2
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:37:911.3.5
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:53:401.4.2

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:32:7315.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:58:7115.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:37:1815.3.1
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
6thRosehill College 1[ crew ]8:45:8515.4.4

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]8:25:6519.3.1
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:37:9519.3.3

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]8:01:8622.1.4
4thCarmel College 1[ crew ]8:03:1822.1.1
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:19:3322.1.2
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:06:1422.3.3
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:15:1022.4.5

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:59:7723.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:45:1623.2.5
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:05:4323.4.1

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:34:9036.3.1
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:26:9836.4.5
 

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thCarmel College 1[ crew ]9:25:632.1.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
7thRosehill College 1[ crew ]9:48:642.4.6

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:26:973.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:56:073.2.1

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:17:924.1.2

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:43:475.1.6
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:51:985.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:29:475.2.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:55:175.2.1
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:01:985.2.7

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:41:606.1.5
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:20:386.1.3

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:23:457.1.8
6thMacleans College 1[ crew ]8:30:207.1.1

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:23:208.1.4
3rdBaradene College 1[ crew ]7:23:918.1.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:29:628.1.2
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:31:718.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:21:388.2.5

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:53:709.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:04:589.2.5
6thRangitoto College 1[ crew ]7:30:129.2.2

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:36:5810.1.3
Scratched crews (Repechages) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__10.1.1

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:17:5211.1.1

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:06:3912.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:05:7312.2.5
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:19:2412.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:15:9512.3.2

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:38:1413.1.6

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:45:7314.1.4
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:07:9814.1.5
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:24:9514.1.1

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:35:0915.1.3

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:45:1716.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:19:6916.2.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:28:3616.2.7

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:05:0117.1.2
6thKings College 1[ crew ]7:22:1017.1.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:23:9617.1.8

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:55:6918.1.4

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:29:6519.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:43:9319.2.2

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:49:8020.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:49:7120.2.4

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stCarmel College 1[ crew ]8:38:7222.1.4
6thPukekohe High School 2[ crew ]9:14:5922.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thPukekohe High School 1[ crew ]9:01:7822.2.8

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:24:3223.1.6

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:52:9724.1.3
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:55:3824.1.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:08:5124.1.1
8thCarmel College 1[ crew ]8:45:0324.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:51:5324.2.5

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:41:0425.1.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:49:5625.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:44:0825.2.3
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:46:1125.2.6
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:13:4125.2.1

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thMacleans College 1[ crew ]8:50:2526.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:42:7226.2.7

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
8thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:41:2427.2.8

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:17:6228.1.4
4thBaradene College 1[ crew ]8:30:0928.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thMacleans College 2[ crew ]8:40:2628.2.3

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:36:2429.1.7

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:27:7530.2.3
8thRangitoto College 1[ crew ]7:54:0630.2.1

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:53:9531.2.4
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:27:4031.2.8
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]7:59:1831.3.6
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:15:5431.3.7
7thCarmel College 1[ crew ]8:28:5131.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:21:0431.4.2

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:47:4232.1.8
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:55:2232.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:29:8932.2.5
2ndAuckland Grammar School 2[ crew ]7:35:2832.2.4

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:22:1633.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:44:8633.2.3
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:56:3933.2.7

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:51:9734.1.5
6thCarmel College 1[ crew ]7:58:7834.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:47:0934.2.4

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thMacleans College 2[ crew ]8:29:5535.2.1
5thBaradene College 1[ crew ]8:30:8135.2.6

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:44:3936.1.3
7thRangitoto College 1[ crew ]8:02:9036.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:56:8136.2.2

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thCarmel College 1[ crew ]8:12:1338.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]7:52:5338.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:48:7338.3.4
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:01:0438.3.6

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:50:8539.1.8
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:46:0239.4.1

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:38:5840.3.5
2ndTakapuna Grammar School 5[ crew ]7:40:4540.3.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:24:2840.3.7

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:10:5141.1.4
5thMacleans College 1[ crew ]7:21:0541.1.2

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:36:6242.1.5
5thSt Kentigern College 3[ crew ]6:45:7942.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:20:3142.2.4
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]6:34:4242.2.6
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:52:291.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:58:271.2.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:04:131.4.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:54:071.6.3
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:36:921.7.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdCarmel College 1[ crew ]9:15:302.1.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
7thPukekohe High School 1[ crew ]9:23:922.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]9:06:902.4.7
6thCarmel College 2[ crew ]9:31:892.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
8thBirkenhead College 1[ crew ]10:06:592.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
7thBirkenhead College 2[ crew ]10:39:442.6.3

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:41:193.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:49:273.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:21:523.3.7

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:07:274.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:18:254.4.7

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07:765.1.6
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:44:835.1.2
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:57:365.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:30:185.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:40:455.3.8
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:00:275.3.5

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:29:956.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:08:796.2.2
Scratched crews (Heats) 
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__6.2.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:19:767.1.7
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:18:427.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:55:497.2.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:37:797.2.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thMacleans College 1[ crew ]8:23:837.4.6

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:13:918.1.1
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:14:358.1.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:23:858.1.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:26:828.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thBaradene College 1[ crew ]7:28:148.2.6

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:00:309.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:45:579.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:50:189.3.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:59:039.3.2
5thRangitoto College 1[ crew ]7:35:669.3.6
Scratched crews (Heats) 
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__9.2.4

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:33:0610.1.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:45:5310.1.5

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:16:2611.3.7

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:47:9212.1.3
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:01:6312.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:58:1012.2.7
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:15:9512.2.5
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:21:1412.2.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:56:7212.5.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:57:4312.5.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:04:5712.5.4
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:10:0612.5.1

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:00:5613.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:11:3313.2.3
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:22:9213.2.5

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]6:54:9014.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:29:3714.2.2
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:32:9914.2.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:16:6614.2.3

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
9thCarmel College 2[ crew ]9:39:9615.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:19:9915.2.5
6thCarmel College 1[ crew ]8:37:1815.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]8:18:3415.3.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:22:9015.3.2
8thSt Kentigern College 1[ crew ]9:13:7615.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:18:7315.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
8thBirkenhead College 1[ crew ]10:02:5015.5.4

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:10:5716.1.5
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21:3316.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:57:7616.2.2
8thSt Kentigern College 2[ crew ]7:34:0116.2.7

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thKings College 1[ crew ]7:16:8217.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:07:8217.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:46:7317.3.7
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:26:0517.3.4

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thCarmel College 1[ crew ]9:14:0918.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thMacleans College 1[ crew ]9:00:4118.2.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
6thKristin School 1[ crew ]9:25:9118.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:44:2818.5.5

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:07:3819.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 1[ crew ]8:38:2719.2.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
7thTakapuna Grammar School 4[ crew ]9:10:3019.4.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:29:9319.6.7
Heat 7[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:51:5719.7.5

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:54:9120.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:51:0620.2.7

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:10:4922.1.4
4thCarmel College 1[ crew ]8:15:9222.1.7
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:27:9522.1.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:21:6922.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:11:5322.6.7
5thPukekohe High School 2[ crew ]8:42:6722.6.1
Heat 7[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:36:0922.7.1
7thKings College 2[ crew ]9:24:6922.7.4
Heat 8[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:16:9722.8.3

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:03:1223.1.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:43:1323.5.6
7thBirkenhead College 1[ crew ]8:33:1723.5.8
Heat 6[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:36:3023.6.2
Heat 7[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:03:5123.7.2

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:27:4824.1.1
6thCarmel College 1[ crew ]8:12:1424.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:28:6924.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:23:9124.3.2
3rdBaradene College 1[ crew ]7:27:5424.3.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:50:5024.3.7

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:09:8025.2.6
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:11:5625.2.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:37:5425.2.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:22:7625.4.6
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:33:5325.4.5
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:41:4425.4.2

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thMacleans College 1[ crew ]8:21:5326.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:20:8126.2.6
6thCarmel College 1[ crew ]8:33:8326.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
7thKristin School 1[ crew ]9:09:5326.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:24:3826.4.4

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:12:1327.3.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:14:0527.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:47:2427.4.1
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:47:4527.4.7

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thBaradene College 1[ crew ]7:57:7628.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:05:7228.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thMacleans College 2[ crew ]8:19:0028.3.6

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:27:0029.1.6
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:37:9929.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:17:4529.2.2

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thRangitoto College 1[ crew ]7:44:0130.1.6
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:51:1530.1.2
8thNorthcote College 1[ crew ]8:11:8530.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:22:9830.2.2
7thBirkenhead College 1[ crew ]7:54:2830.2.8
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:14:6130.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:03:8430.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:35:0630.4.4

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:22:5731.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:49:0631.2.1
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:11:5331.2.7
8thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:03:6031.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:59:3931.3.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:05:8831.5.6
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:08:3531.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
5thCarmel College 1[ crew ]8:26:9631.6.6
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:40:3631.6.7

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:32:0132.1.7
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:48:2232.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:56:4232.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:11:9932.3.2
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:22:9732.3.1

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:34:2633.1.4
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:51:6133.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:41:6233.2.4
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:08:2033.2.5

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thRosehill College 1[ crew ]8:09:2334.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50:8834.2.4
5thCarmel College 1[ crew ]8:08:1834.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:01:6534.3.3

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:20:5535.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thBaradene College 1[ crew ]8:42:4035.2.2
7thMacleans College 2[ crew ]8:44:8235.2.8

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
8thPukekohe High School 2[ crew ]8:33:5036.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thRangitoto College 1[ crew ]8:23:1136.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:54:0136.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:45:0636.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:38:6336.5.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:50:8736.5.8
Heat 6[ race results || race reproduction ]
7thBirkenhead College 1[ crew ]7:58:2436.6.1
Heat 7[ race results || race reproduction ]
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:51:2136.7.6
Scratched crews (Heats) 
SCRSHAK 2[ crew ]_:__:__36.4.8

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:53:5837.4.4

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:14:0038.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:52:4738.3.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:31:5838.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]8:06:9738.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]7:54:9938.5.4

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
7thBaradene College 1[ crew ]9:16:5139.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:46:1839.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:42:0739.4.4

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:51:4940.1.7
8thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:27:0640.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
8thTakapuna Grammar School 4[ crew ]9:10:3540.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:14:9440.3.7
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:38:1740.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
---Takapuna Grammar School 5[ crew ]RET40.4.7

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:19:5241.2.6
4thMacleans College 1[ crew ]7:37:5341.2.3

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:28:7642.1.5
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:45:3542.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:14:5942.2.4
5thSt Kentigern College 2[ crew ]6:47:1142.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 3[ crew ]7:00:6742.3.3

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA