NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Hauraki Plains College's approved colours
#28: Hauraki Plains College

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2006 AON Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2006 AON Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the East Coast/Hawkes Bay region that competed in under-1 events.

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 2[ crew ]8:05:603.1.7
8thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:26:253.1.1

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thNapier Boys High School 1[ crew ]7:04:574.1.2

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:03:489.2.6

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thNapier Boys High School 1[ crew ]7:03:4717.1.5

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:41:8121.1.8

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
7thNapier Boys High School 1[ crew ]7:58:7323.2.8

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:28:1930.2.8

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:22:8734.1.4

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thLindisfarne College 1[ crew ]7:51:3737.1.5

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thNapier Boys High School 1[ crew ]7:49:561.1.7

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thNapier Boys High School 1[ crew ]8:04:6623.2.8
8thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:31:1923.2.4

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:27:7536.1.2
 

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:26:363.2.5

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]7:07:704.2.4

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:09:859.2.3

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:09:7920.1.2

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]8:34:7023.1.1

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:59:3726.2.3

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:32:8630.2.8

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:42:4734.1.4

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
8thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:38:3537.1.8
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 7[ race results || race reproduction ]
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]7:48:131.7.5

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 2[ crew ]8:02:853.1.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:47:283.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:29:713.4.6

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]7:07:284.1.7

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:08:539.2.5

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]6:59:0317.1.6

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thNapier Girls High School 1[ crew ]9:06:9618.3.4

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:09:1320.1.4

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:44:8921.3.6

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
7thLytton High School 1[ crew ]8:28:8923.2.8
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:58:1423.4.3
5thNapier Boys High School 1[ crew ]8:15:8323.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
8thGisborne Boys High School 2[ crew ]9:21:6223.5.7
Heat 7[ race results || race reproduction ]
7thNapier Boys High School 2[ crew ]8:36:4723.7.1

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:18:0626.3.3

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thGisborne Boys High School 2[ crew ]7:54:1130.1.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:33:7430.3.5

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:44:8934.1.6

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:43:3036.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:10:6536.6.5

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stLindisfarne College 1[ crew ]7:59:3937.1.4
8thLytton High School 1[ crew ]8:48:6637.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:37:1237.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Boys High School 3[ crew ]8:30:9737.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:28:1837.4.5

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

East Coast/Hawkes Bay's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA