NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Iona College's approved colours
#35: Iona College


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2006 AON Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2006 AON Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the North Island region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 1[ crew ]7:09:791.1.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:10:451.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:22:381.2.6
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:32:261.2.7
5thSt Peter's School 2[ crew ]7:35:721.2.4
6thWellington College 2[ crew ]7:45:831.2.8
7thSt Patrick's College 1[ crew ]7:53:411.2.2
Scratched crews (Finals) 
SCRWTLB 1[ crew ]_:__:__1.2.5

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:24:272.1.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:33:122.1.8
5thKatikati College 1[ crew ]8:35:312.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stQueen Margaret College 2[ crew ]8:50:912.2.3
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]8:59:042.2.1
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:04:472.2.4
6thQueen Margaret College 1[ crew ]9:05:852.2.2
7thRotorua Lakes High School 2[ crew ]9:09:912.2.5

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 2[ crew ]8:05:603.1.7
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:13:403.1.3
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:14:223.1.8
8thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:26:253.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:18:903.2.4
6thAquinas College 1[ crew ]8:41:693.2.2
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:54:213.2.6
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:55:753.2.1
Scratched crews (Finals) 
SCRSHGH 1[ crew ]_:__:__3.2.1

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:46:564.1.5
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:53:974.1.7
5thKings College 1[ crew ]7:03:264.1.8
6thNapier Boys High School 1[ crew ]7:04:574.1.2
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:12:874.1.3
8thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:17:324.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:04:524.2.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:06:994.2.4
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:16:394.2.8
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:37:814.2.7
Scratched crews (Finals) 
SCRAGSB 2[ crew ]_:__:__4.2.1

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:04:135.1.7
3rdWellington College 1[ crew ]7:06:995.1.8
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:12:595.1.4
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:17:535.1.3
6thWellington College 2[ crew ]7:17:975.1.2
7thWhakatane High School 1[ crew ]7:18:915.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:17:825.2.7
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:27:375.2.6
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:30:675.2.5
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:40:285.2.1
8thTauranga Boys College 1[ crew ]7:41:875.2.2

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:13:426.1.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:23:646.1.7
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:28:206.1.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:29:466.1.3
6thWellington College 1[ crew ]7:46:216.1.8
8thSt Patrick's College 1[ crew ]7:52:806.1.1

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:44:077.1.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:45:837.1.4
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:47:867.1.7
5thCambridge High School 1[ crew ]7:50:667.1.3
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:56:327.1.1
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:02:587.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:55:997.2.6
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:00:117.2.7
5thMacleans College 1[ crew ]8:18:077.2.1
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:21:377.2.3

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:10:838.1.3
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:16:668.1.4
7thBaradene College 1[ crew ]7:20:398.1.2
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:22:158.1.8

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]6:39:709.1.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:52:559.1.2
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:52:999.1.8
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:53:769.1.4
7thBethlehem College 1[ crew ]6:55:249.1.3
8thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:00:029.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:58:109.2.5
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:03:489.2.6
5thRangitoto College 1[ crew ]7:19:359.2.2
---Hamilton Boys High School 1[ crew ]DNS9.2.8
Scratched crews (Finals) 
SCRWNCS 1[ crew ]_:__:__9.2.2

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:11:9110.1.7
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:26:2510.1.3
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:42:7210.1.1

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:12:7211.1.8
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:17:3311.1.4
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:34:3011.1.1
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:37:9311.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:34:2511.2.4
2ndSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:38:3711.2.7
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:38:6411.2.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:42:3211.2.6
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:50:4511.2.3

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]6:53:2612.1.7
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:57:8712.1.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:59:3012.1.1
6thCambridge High School 1[ crew ]6:59:6312.1.5
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:04:7412.1.4
8thKings College 1[ crew ]7:13:5212.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:03:3612.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:07:1012.2.8
6thWellington College 1[ crew ]7:10:5612.2.2
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:22:5312.2.6

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:03:2113.1.7
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:03:8713.1.6
3rdHutt Valley High School 1[ crew ]7:09:1913.1.3
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:18:5313.1.4
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:23:6913.1.8

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:33:5514.1.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:33:9314.1.8
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:38:7114.1.7
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:46:8914.1.6
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:01:8914.1.3
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:05:3514.1.2

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]8:09:8315.1.5
5thBethlehem College 1[ crew ]8:20:2115.1.3
7thTrident High School 1[ crew ]8:29:2815.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]8:15:9915.2.3
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:21:4315.2.1
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:27:1415.2.4
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:33:4015.2.2
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:48:4515.2.7
8thJohn Paul College 1[ crew ]9:52:2715.2.5

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:53:5416.1.6
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:01:6116.1.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:02:4916.1.7
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:10:8916.1.4
6thWellington College 1[ crew ]7:19:7416.1.3
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:20:1216.1.1
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:26:4416.1.2

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:39:8017.1.7
2ndWanganui High School 1[ crew ]6:40:9617.1.6
5thHauraki Plains College 1[ crew ]6:48:7517.1.1
7thNapier Boys High School 1[ crew ]7:03:4717.1.5
8thSt Patrick's College 1[ crew ]7:13:4217.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]6:55:3417.2.5
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:03:0917.2.4
5thOtumoetai College 2[ crew ]7:03:6917.2.3
7thCambridge High School 1[ crew ]7:14:4617.2.1
8thWellington College 2[ crew ]7:19:4617.2.8

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:28:1718.1.6
2ndKatikati College 1[ crew ]8:28:7818.1.2
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:34:3818.1.1
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:36:9118.1.8
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:42:2318.1.7
---Cullinane College 1[ crew ]DNF18.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:36:3018.2.4
5thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:55:0818.2.2
Scratched crews (Finals) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__18.2.7

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:30:6019.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:22:9719.2.1
2ndRotorua Girls High School 2[ crew ]8:27:9119.2.3
3rdWanganui High School 1[ crew ]8:32:6919.2.4
4thRosehill College 1[ crew ]8:34:8319.2.2

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:45:0720.1.6
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:50:3520.1.7
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:50:6220.1.5
4thKings College 1[ crew ]6:51:9920.1.8
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:03:5320.1.2

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:41:8121.1.8
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:44:6221.1.6
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:53:5121.1.1
6thSt Mary's Diocesan School for Girls 1[ crew ]7:57:5821.1.2
8thTauranga Girls College 1[ crew ]7:59:2821.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:04:1721.2.3
3rdSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:09:6021.2.1
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:11:0321.2.5

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:46:4822.1.7
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:58:7322.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:00:6522.2.2
2ndQueen Margaret College 2[ crew ]8:01:0322.2.7
3rdQueen Margaret College 3[ crew ]8:01:6422.2.5
4thCarmel College 1[ crew ]8:02:1922.2.1
6thBethlehem College 1[ crew ]8:09:0522.2.4
7thWellington Girls College 1[ crew ]8:14:6022.2.6
---Kings College 1[ crew ]DNS22.2.3

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:28:6923.1.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:30:8923.1.6
6thWellington College 1[ crew ]7:47:0323.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:46:3723.2.5
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:49:8923.2.1
5thBethlehem College 2[ crew ]7:54:7823.2.7
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:58:4023.2.2
7thNapier Boys High School 1[ crew ]7:58:7323.2.8
8thCambridge High School 1[ crew ]8:51:3023.2.3

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:02:7624.1.7
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:11:6024.1.4
7thCambridge High School 1[ crew ]7:15:3424.1.2
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:22:4824.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:20:0724.2.4
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:20:6824.2.3
3rdBaradene College 1[ crew ]7:23:3724.2.5
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:23:7024.2.2
5thWellington Girls College 1[ crew ]7:28:7024.2.1
6thWanganui High School 1[ crew ]7:30:6224.2.6
7thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:32:0524.2.8

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:59:3025.1.7
4thCambridge High School 1[ crew ]7:01:7725.1.1
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:08:7525.1.2
8thFraser High School 1[ crew ]7:16:1625.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:11:6125.2.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:14:3025.2.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:14:8525.2.1
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:17:1025.2.7
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:28:8025.2.9
---Rotorua Boys High School 1[ crew ]DNS25.2.3
Scratched crews (Finals) 
SCRSHAK 2[ crew ]_:__:__25.2.9

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:48:3026.1.8
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]7:54:0726.1.7
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:00:8226.1.5
8thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:07:5226.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:10:5926.2.3
6thWanganui High School 1[ crew ]8:13:6726.2.2
9thWanganui High School 2[ crew ]8:23:6626.2.1

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:41:4327.1.2
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:48:8527.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:59:2327.2.6
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:59:8927.2.2
5thBethlehem College 1[ crew ]8:00:3327.2.8
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:05:4927.2.3

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:30:9428.1.6
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:33:4128.1.7
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:40:1728.1.5
7thHillcrest High School 2[ crew ]7:47:0928.1.2
8thTauranga Girls College 1[ crew ]7:52:2028.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:45:1228.2.3
2ndBaradene College 1[ crew ]7:50:7828.2.2
3rdWellington Girls College 1[ crew ]7:53:8628.2.4
4thTauranga Girls College 2[ crew ]7:57:5428.2.5
5thAquinas College 1[ crew ]8:04:6828.2.6
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:05:5028.2.1
8thMacleans College 2[ crew ]8:19:2928.2.8

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:08:3829.1.7
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:09:1529.1.5
5thKings College 1[ crew ]6:14:3129.1.8
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:24:4229.1.2
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:24:6429.1.1
8thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:25:5729.1.3

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]6:53:5330.1.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]6:56:6730.1.2
4thCambridge High School 1[ crew ]6:57:0530.1.8
5thSt Peter's School 1[ crew ]6:58:9730.1.5
7thWanganui High School 1[ crew ]7:05:4530.1.4
8thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:06:0630.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Patrick's College 1[ crew ]7:08:3130.2.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:12:8130.2.7
6thBethlehem College 3[ crew ]7:23:4730.2.1
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:28:1930.2.8

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:27:0931.1.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:36:4331.1.8
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:42:3631.1.1
8thWanganui High School 1[ crew ]7:46:7031.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:39:6831.2.2
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:47:1531.2.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:48:3031.2.8
8thTrident High School 1[ crew ]7:56:1031.2.7

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]6:56:1732.1.5
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:58:2632.1.6
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:59:6332.1.4
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:05:4032.1.1
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:06:6132.1.7
8thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:19:3532.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 2[ crew ]7:18:1032.2.5
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:25:4632.2.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:28:5932.2.3
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:32:8232.2.2
7thWhakatane High School 1[ crew ]7:36:7232.2.1

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]6:20:9133.1.8
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:23:3333.1.7
6thFraser High School 1[ crew ]6:27:2333.1.4
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:36:6733.1.3

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:20:1734.1.6
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:22:8734.1.4
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:27:5334.1.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:35:0634.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:33:0334.2.3
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:36:3334.2.4
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:36:7134.2.7
5thCarmel College 1[ crew ]7:46:4934.2.1
7thQueen Margaret College 1[ crew ]7:48:0834.2.6

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:42:3735.1.7
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:51:3735.1.3
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:52:6435.1.2
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:54:3435.1.4
6thMacleans College 1[ crew ]7:57:3635.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:01:2635.2.1
5thWanganui High School 1[ crew ]8:10:7135.2.2
6thMacleans College 2[ crew ]8:14:0635.2.7
8thBaradene College 1[ crew ]8:18:7335.2.8

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:02:3336.1.4
4thWanganui High School 1[ crew ]7:05:9536.1.5
5thWellington College 1[ crew ]7:06:8836.1.3
6thWanganui High School 2[ crew ]7:19:3036.1.7
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:22:2136.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:14:2036.2.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:21:5036.2.5
5thBethlehem College 1[ crew ]7:23:5436.2.1
8thSt Patrick's College 1[ crew ]7:31:3436.2.2

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:35:8837.1.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:44:3937.1.4
4thLindisfarne College 1[ crew ]7:51:3737.1.5
5thSt Patrick's College 1[ crew ]7:55:3837.1.8
6thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]7:57:3637.1.2
8thSt Peter's School 1[ crew ]8:02:3037.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndHutt Valley High School 1[ crew ]7:54:8337.2.3
3rdCullinane College 1[ crew ]7:56:6937.2.4
5thCambridge High School 1[ crew ]7:59:9937.2.6
6thWellington College 1[ crew ]8:11:7437.2.7
7thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:24:5437.2.8

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:28:1938.1.3
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:28:3438.1.2
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:29:5138.1.7
5thBethlehem College 1[ crew ]7:32:7538.1.5
6thWellington Girls College 1[ crew ]7:33:8538.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:36:4938.2.2
5thWanganui High School 1[ crew ]7:50:0538.2.1
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:51:5938.2.8
7thWanganui High School 2[ crew ]7:54:0138.2.9
8thQueen Margaret College 1[ crew ]7:55:6038.2.4

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:30:7739.1.7
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:37:7539.1.2
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:40:5539.1.5
5thTauranga Girls College 2[ crew ]7:46:1539.1.4
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:51:2639.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:52:5339.2.1
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:59:3939.2.4
5thFraser High School 1[ crew ]8:02:7439.2.2

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWellington College 1[ crew ]7:17:3240.1.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:19:0240.1.3
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:22:7640.1.1
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:27:9240.1.2
8thJohn Paul College 1[ crew ]7:56:2140.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:31:0640.2.4
2ndTakapuna Grammar School 5[ crew ]7:34:5740.2.5
4thHauraki Plains College 2[ crew ]7:38:0940.2.2
5thBethlehem College 1[ crew ]7:42:5440.2.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:44:7340.2.9
7thWellington College 2[ crew ]7:45:2840.2.7
---Rotorua Boys High School 1[ crew ]DNS40.2.6

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:41:1841.1.7
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]6:50:0841.1.1
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]6:59:0341.1.8
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:59:6341.1.3
8thMacleans College 1[ crew ]7:05:1841.1.2

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]5:57:4142.1.7
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]5:58:6842.1.8
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]6:01:0442.1.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:05:9342.1.2
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:08:6242.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:15:4242.2.3
4thSt Kentigern College 2[ crew ]6:20:9142.2.6
6thSt Kentigern College 3[ crew ]6:34:4242.2.1
7thWellington College 1[ crew ]6:37:8342.2.8

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thSt Patrick's College 1[ crew ]7:49:121.1.1
6thNapier Boys High School 1[ crew ]7:49:561.1.7
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:03:731.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:40:381.2.3
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:45:981.2.6
4thWellington College 2[ crew ]7:48:731.2.8
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:03:341.2.2
8thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:31:521.2.7
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:37:911.3.5
3rdSt Peter's School 2[ crew ]7:53:291.3.1
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:09:551.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:53:401.4.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:56:811.4.1
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRWHAK 2[ crew ]_:__:__1.3.4

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:20:4315.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:24:1115.1.3
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:32:7315.1.2
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:42:1215.1.4
6thJohn Paul College 2[ crew ]8:42:9515.1.8
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:44:4315.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:49:6515.2.2
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:58:7115.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:25:8115.3.7
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:29:4915.3.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:37:1815.3.1
6thWanganui High School 2[ crew ]8:43:7715.3.3
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:29:5415.4.6
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:34:3215.4.8
6thRosehill College 1[ crew ]8:45:8515.4.4

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:18:3919.1.1
3rdRotorua Girls High School 2[ crew ]8:20:0419.1.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:34:2119.1.5
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:37:0719.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:34:6019.2.6
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:39:1019.2.8
8thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:43:2219.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdWanganui High School 1[ crew ]8:24:6619.3.4
4thRosehill College 1[ crew ]8:25:6519.3.1
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:37:9519.3.3
7thHauraki Plains College 2[ crew ]8:41:9119.3.2

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]8:01:8622.1.4
4thCarmel College 1[ crew ]8:03:1822.1.1
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:05:1022.1.6
6thQueen Margaret College 1[ crew ]8:06:5322.1.3
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:19:3322.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:09:3922.2.1
6thWellington Girls College 2[ crew ]8:12:4122.2.4
7thBethlehem College 2[ crew ]8:18:1822.2.8
8thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:21:8622.2.3
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:50:9922.3.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:04:5022.3.1
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:06:1422.3.3
5thWanganui High School 1[ crew ]8:14:5522.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:02:9122.4.6
3rdQueen Margaret College 3[ crew ]8:06:8622.4.2
4thQueen Margaret College 2[ crew ]8:12:0822.4.1
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:15:1022.4.5
7thCambridge High School 1[ crew ]8:27:8522.4.8

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:59:7723.1.6
4thCambridge High School 1[ crew ]8:00:1023.1.3
5thHutt Valley High School 1[ crew ]8:00:6023.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:45:1623.2.5
4thNapier Boys High School 1[ crew ]8:04:6623.2.8
6thBethlehem College 1[ crew ]8:13:3423.2.6
8thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:31:1923.2.4
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:42:6423.3.4
2ndWellington College 1[ crew ]7:48:5223.3.1
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:59:9923.3.6
7thWellington College 2[ crew ]8:27:0223.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:05:4323.4.1
4thBethlehem College 2[ crew ]8:08:4523.4.3
6thWhanganui Collegiate School 5[ crew ]8:18:4523.4.5
7thHauraki Plains College 2[ crew ]8:23:7723.4.7
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRWNHS 1[ crew ]_:__:__23.1.2

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:10:0136.1.4
4thBethlehem College 1[ crew ]7:23:5236.1.1
5thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:27:7536.1.2
8thAquinas College 1[ crew ]7:39:5636.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:12:2136.2.2
5thJohn Paul College 2[ crew ]7:29:5136.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 2[ crew ]7:10:4536.3.4
2ndWellington College 1[ crew ]7:12:4936.3.3
3rdBethlehem College 2[ crew ]7:24:3536.3.5
4thSt Patrick's College 1[ crew ]7:26:4936.3.6
6thWellington College 3[ crew ]7:33:0836.3.7
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:34:9036.3.1
8thSt Patrick's College 2[ crew ]7:37:0936.3.2
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:12:1036.4.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:19:1336.4.6
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:26:9836.4.5
7thJohn Paul College 1[ crew ]7:42:9136.4.1
8thWellington College 2[ crew ]7:45:4436.4.7
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:46:811.1.5
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:48:511.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 2[ crew ]7:38:141.2.2
3rdWellington College 1[ crew ]7:45:221.2.1
5thTauranga Boys College 1[ crew ]8:03:791.2.7

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:37:842.1.5
2ndKatikati College 1[ crew ]8:45:262.1.2
3rdQueen Margaret College 2[ crew ]9:05:142.1.3
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]9:10:852.1.4
5thCarmel College 1[ crew ]9:25:632.1.6
6thWanganui High School 1[ crew ]9:27:332.1.7
8thQueen Margaret College 3[ crew ]9:36:832.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:47:782.2.6
5thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]9:12:772.2.8
6thBethlehem College 2[ crew ]9:16:182.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:14:862.3.2
4thQueen Margaret College 1[ crew ]9:15:742.3.5
6thMount Maunganui College 1[ crew ]9:43:862.3.1
---Hutt Valley High School 1[ crew ]DNF2.3.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]9:17:772.4.7
6thWellington Girls College 1[ crew ]9:18:592.4.1
7thRosehill College 1[ crew ]9:48:642.4.6

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:26:973.1.6
5thAquinas College 1[ crew ]8:50:703.1.2
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:51:303.1.7
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:56:083.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:18:503.2.4
2ndTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:26:363.2.5
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:36:793.2.7
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:56:073.2.1

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 2[ crew ]7:08:474.1.1
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:09:024.1.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:10:674.1.7
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:17:924.1.2
7thWellington College 1[ crew ]7:18:524.1.6
8thHutt Valley High School 1[ crew ]8:04:834.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]7:07:704.2.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:13:474.2.6
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:18:584.2.7
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:23:794.2.2
7thOtumoetai College 3[ crew ]7:44:064.2.8
---St Paul's Collegiate School 2[ crew ]DNS4.2.3
Scratched crews (Repechages) 
SCRWNCS 2[ crew ]_:__:__4.2.1

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:25:505.1.4
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:43:475.1.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:44:515.1.7
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:51:985.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 2[ crew ]7:18:925.2.5
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:29:475.2.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:32:765.2.3
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:36:615.2.4
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:55:175.2.1
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:01:985.2.7

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:36:936.1.6
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:41:606.1.5
4thSt Patrick's College 1[ crew ]8:00:006.1.4
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:20:386.1.3

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:51:597.1.5
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:55:447.1.6
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:23:457.1.8
6thMacleans College 1[ crew ]8:30:207.1.1
8thFraser High School 1[ crew ]8:33:117.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:58:897.2.2
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:00:167.2.4
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:08:127.2.3
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:12:187.2.6
8thSt Peter's School 2[ crew ]8:38:227.2.8

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:22:818.1.5
2ndMacleans College 1[ crew ]7:23:208.1.4
3rdBaradene College 1[ crew ]7:23:918.1.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:29:628.1.2
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:31:718.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:21:388.2.5
4thAquinas College 1[ crew ]7:41:268.2.6
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:41:658.2.2

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:53:709.1.3
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:12:499.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:01:019.2.4
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:04:589.2.5
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:09:859.2.3
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:16:069.2.7
6thRangitoto College 1[ crew ]7:30:129.2.2

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:33:5010.1.2
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:36:5810.1.3
Scratched crews (Repechages) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__10.1.1

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:40:1211.1.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:54:2911.1.6
6thBethlehem College 1[ crew ]8:06:7011.1.7
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:17:5211.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:42:3711.2.5
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:46:7111.2.6
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:54:2411.2.4
4thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:59:4011.2.2

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:06:3912.1.6
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:33:5212.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:05:7312.2.5
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:08:3112.2.2
3rdWellington College 1[ crew ]7:11:8312.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:13:2012.2.4
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:19:2412.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:15:9512.3.2
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:33:9612.3.6

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:25:7313.1.4
2ndHutt Valley High School 1[ crew ]7:28:3613.1.3
5thFraser High School 1[ crew ]7:32:4313.1.5
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:38:1413.1.6

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:42:7714.1.2
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:45:7314.1.4
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:07:9814.1.5
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:11:6014.1.6
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:24:9514.1.1

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:35:0915.1.3
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:36:7915.1.6
8thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:03:4315.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 2[ crew ]8:38:4415.2.6
5thQueen Margaret College 1[ crew ]8:48:1615.2.5
7thQueen Margaret College 2[ crew ]8:59:1515.2.2

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWellington College 1[ crew ]7:18:8116.1.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:20:9516.1.2
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:40:1216.1.7
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:45:1716.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:11:5016.2.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:13:4216.2.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:19:6916.2.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:28:3616.2.7
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:37:4816.2.6

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:05:0117.1.2
3rdOtumoetai College 2[ crew ]7:07:2717.1.6
5thCambridge High School 1[ crew ]7:12:7017.1.7
6thKings College 1[ crew ]7:22:1017.1.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:23:9617.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:52:0517.2.3
2ndWellington College 1[ crew ]7:00:0217.2.6
5thWellington College 2[ crew ]7:14:9017.2.2
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:27:8617.2.7

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:34:1618.1.5
2ndWanganui High School 1[ crew ]8:45:5818.1.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:55:6918.1.4
7thMount Maunganui College 2[ crew ]9:36:6118.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:39:8818.2.3
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]8:56:2418.2.2
5thHutt Valley High School 1[ crew ]9:06:9518.2.6
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:12:8918.2.4
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:25:0818.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]8:31:5718.3.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]9:14:3118.3.3

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:18:0619.1.7
2ndRosehill College 1[ crew ]8:29:6519.1.8
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:34:4919.1.6
8thOtumoetai College 1[ crew ]9:11:4519.1.9
9thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:17:4419.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:25:0919.2.6
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:43:9319.2.2
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:44:3219.2.7
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:55:8019.2.1

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:49:8020.1.4
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:52:8820.1.6
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:07:7620.1.3
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:09:7920.1.2
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:16:8220.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:49:7120.2.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:02:1220.2.6
5thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:04:8120.2.2

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Mary's Diocesan School for Girls 1[ crew ]7:39:4521.1.5
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:50:8221.1.7
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:02:0821.1.3
7thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:14:9921.1.8
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:31:5721.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:48:9021.2.4
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:04:4421.2.5

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stCarmel College 1[ crew ]8:38:7222.1.4
2ndQueen Margaret College 2[ crew ]8:43:1222.1.1
3rdBethlehem College 2[ crew ]8:46:3022.1.3
4thWanganui High School 1[ crew ]8:46:7422.1.5
6thPukekohe High School 2[ crew ]9:14:5922.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:38:5522.2.5
2ndWellington Girls College 1[ crew ]8:47:7222.2.7
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:52:5022.2.1
5thPukekohe High School 1[ crew ]9:01:7822.2.8
6thWanganui High School 2[ crew ]9:02:5022.2.3
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:16:5622.2.4

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHutt Valley High School 1[ crew ]8:20:0423.1.5
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:24:3223.1.6
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]8:34:7023.1.1
4thWellington College 2[ crew ]8:44:7623.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]8:21:9723.2.7

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:42:9124.1.6
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:47:2524.1.4
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:52:9724.1.3
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:55:3824.1.5
5thWellington Girls College 1[ crew ]7:58:0724.1.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:08:5124.1.1
8thCarmel College 1[ crew ]8:45:0324.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:51:5324.2.5
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:59:7224.2.6
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:04:1124.2.2

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:30:6625.1.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:38:0225.1.6
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:40:0525.1.2
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:41:0425.1.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:49:5625.1.5
---St Paul's Collegiate School 2[ crew ]SCR25.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:37:1025.2.7
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:44:0825.2.3
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:46:1125.2.6
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:13:4125.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:24:4725.3.5
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:37:3825.3.2

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thMacleans College 1[ crew ]8:50:2526.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:42:7226.2.7
3rdWanganui High School 1[ crew ]8:43:2726.2.2
6thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:59:3726.2.3
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:16:4526.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:35:2126.3.5
4thWanganui High School 2[ crew ]8:49:7126.3.2
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:58:4426.3.6

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]8:14:8227.1.6
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:29:7627.1.2
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:34:3827.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:17:9527.2.3
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:26:3627.2.7
6thBethlehem College 1[ crew ]8:30:4227.2.6
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:31:7927.2.1
8thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:41:2427.2.8

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:17:6228.1.4
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:25:5928.1.3
4thBaradene College 1[ crew ]8:30:0928.1.6
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:43:8828.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHillcrest High School 2[ crew ]8:09:8828.2.4
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:26:6928.2.2
3rdAquinas College 1[ crew ]8:30:4328.2.6
5thMacleans College 2[ crew ]8:40:2628.2.3

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:34:5429.1.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:36:2429.1.7
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:40:1429.1.8
5thOtumoetai College 1[ crew ]6:42:1229.1.2

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:18:2030.1.5
3rdSt Patrick's College 1[ crew ]7:22:5430.1.7
6thBethlehem College 3[ crew ]7:33:9130.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:10:3430.2.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:19:2430.2.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:27:7530.2.3
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:32:8630.2.8
8thRangitoto College 1[ crew ]7:54:0630.2.1

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:53:9531.2.4
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:57:4731.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:00:0031.2.7
5thQueen Margaret College 1[ crew ]8:02:5831.2.2
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:27:4031.2.8
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:49:3431.3.4
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:56:0431.3.5
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:58:3531.3.3
4thRosehill College 1[ crew ]7:59:1831.3.6
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:08:5731.3.2
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:15:5431.3.7
7thCarmel College 1[ crew ]8:28:5131.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thTrident High School 1[ crew ]8:06:5331.4.1
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:13:4031.4.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:21:0431.4.2

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:29:2932.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:37:4832.1.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:47:4232.1.8
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:55:2232.1.7
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:57:2032.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:29:8932.2.5
2ndAuckland Grammar School 2[ crew ]7:35:2832.2.4
6thWellington College 1[ crew ]7:50:6632.2.6
7thTauranga Boys College 1[ crew ]8:01:8132.2.1

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:38:7733.1.3
2ndFraser High School 1[ crew ]6:40:4133.1.6
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:41:0233.1.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]6:44:3733.1.5
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:47:1133.1.4
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:22:1633.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:44:8633.2.3
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:56:3933.2.7

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:42:4734.1.4
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:48:1334.1.2
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:51:9734.1.5
4thWanganui High School 1[ crew ]7:54:6134.1.3
6thCarmel College 1[ crew ]7:58:7834.1.1
8thSt Mary's Diocesan School for Girls 1[ crew ]8:13:4034.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:47:0934.2.4
4thQueen Margaret College 1[ crew ]7:53:9634.2.5
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:58:1934.2.6

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thWanganui High School 1[ crew ]8:29:5435.1.2
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:31:3635.1.6
6thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]8:51:4035.1.7
8thOtumoetai College 1[ crew ]9:41:0035.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]8:05:3235.2.3
4thMacleans College 2[ crew ]8:29:5535.2.1
5thBaradene College 1[ crew ]8:30:8135.2.6
6thSt Peter's School 2[ crew ]8:39:6035.2.5

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 2[ crew ]7:37:4736.1.6
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:44:3936.1.3
5thHauraki Plains College 2[ crew ]7:48:2936.1.5
7thRangitoto College 1[ crew ]8:02:9036.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:46:7536.2.5
6thFraser High School 1[ crew ]7:55:1636.2.6
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:56:8136.2.2

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdCullinane College 1[ crew ]8:00:3937.1.4
4thHutt Valley High School 1[ crew ]8:07:7537.1.1
7thSt Peter's School 2[ crew ]8:18:9637.1.3
8thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:38:3537.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:52:9737.2.6
2ndWhanganui Collegiate School 3[ crew ]7:55:6637.2.4
4thCambridge High School 1[ crew ]8:06:1537.2.5
5thWellington College 1[ crew ]8:10:7137.2.1
6thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:13:2937.2.2
7thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:14:4537.2.7

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]7:57:3638.1.3
4thWanganui High School 1[ crew ]8:02:5238.1.4
5thCarmel College 1[ crew ]8:12:1338.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:43:7438.2.3
3rdKings College 1[ crew ]7:52:5338.2.5
4thWanganui High School 2[ crew ]8:04:0638.2.2
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:12:8538.2.6
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:17:0238.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:48:7338.3.4
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:01:0438.3.6
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:10:1038.3.3

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:02:6339.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:16:8039.1.2
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:37:2939.1.7
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:50:8539.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:55:5339.2.4
7thTe Awamutu College 2[ crew ]8:47:9339.2.8
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:10:4339.3.3
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:12:1339.3.6
4thFraser High School 1[ crew ]8:22:2939.3.5
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:28:8339.3.1
7thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:39:2639.3.7
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:56:4839.4.4
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:05:3739.4.3
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:46:0239.4.1

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:39:3540.1.4
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:46:3240.1.5
3rdWellington College 2[ crew ]7:50:7740.1.7
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:55:1140.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:43:5340.2.4
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]7:50:8340.2.3
4thBethlehem College 1[ crew ]7:51:7740.2.5
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:09:7840.2.1
6thWhakatane High School 2[ crew ]8:11:5440.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:38:5840.3.5
2ndTakapuna Grammar School 5[ crew ]7:40:4540.3.1
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:57:9140.3.4
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:24:2840.3.7

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:10:5141.1.4
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:18:6341.1.3
5thMacleans College 1[ crew ]7:21:0541.1.2
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:21:6041.1.7
7thAquinas College 1[ crew ]7:22:7541.1.8
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:39:2341.1.1

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:36:6242.1.5
5thSt Kentigern College 3[ crew ]6:45:7942.1.1
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:53:9242.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:20:3142.2.4
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]6:34:4242.2.6
5thWellington College 1[ crew ]6:51:2342.2.3
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:25:591.1.4
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:52:291.1.5
8thOtumoetai College 1[ crew ]9:25:631.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:58:271.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]7:50:771.3.8
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:00:651.3.2
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:10:541.3.6
6thWellington College 2[ crew ]8:14:161.3.4
8thTauranga Boys College 2[ crew ]8:33:111.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:04:131.4.5
4thSt Patrick's College 1[ crew ]8:08:911.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:08:741.5.4
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:22:691.5.7
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:54:071.6.3
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:05:391.6.7
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:36:921.7.1
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:43:511.7.3
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]7:48:131.7.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:49:771.7.6
6thWellington College 1[ crew ]7:58:781.7.2

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Girls College 1[ crew ]9:02:172.1.8
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]9:10:412.1.7
3rdCarmel College 1[ crew ]9:15:302.1.6
4thBethlehem College 2[ crew ]9:16:182.1.1
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]9:17:392.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]9:07:852.2.4
4thWanganui High School 1[ crew ]9:11:042.2.7
8thMount Maunganui College 3[ crew ]9:33:502.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndQueen Margaret College 2[ crew ]9:01:402.3.3
3rdHutt Valley High School 1[ crew ]9:04:262.3.2
5thWellington Girls College 1[ crew ]9:08:432.3.4
6thBethlehem College 1[ crew ]9:14:032.3.5
7thPukekohe High School 1[ crew ]9:23:922.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]9:06:902.4.7
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:14:262.4.2
6thCarmel College 2[ crew ]9:31:892.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:35:472.5.5
3rdKatikati College 1[ crew ]8:53:762.5.8
5thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]9:16:562.5.3
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:30:512.5.1
7thMount Maunganui College 2[ crew ]9:38:032.5.4
8thBirkenhead College 1[ crew ]10:06:592.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thQueen Margaret College 3[ crew ]9:25:352.6.1
5thMount Maunganui College 1[ crew ]9:39:962.6.6
6thTe Awamutu College 1[ crew ]9:49:682.6.2
7thBirkenhead College 2[ crew ]10:39:442.6.3

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 2[ crew ]8:02:853.1.1
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:41:193.1.6
6thSt Mary's Diocesan School for Girls 1[ crew ]8:45:413.1.4
7thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:56:073.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:02:143.2.7
4thAquinas College 1[ crew ]8:40:093.2.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:40:863.2.5
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:49:273.2.1
7thTe Awamutu College 1[ crew ]9:12:013.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:09:223.3.6
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:21:523.3.7
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:29:103.3.4
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:47:283.3.3
7thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:54:483.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:29:713.4.6
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:51:463.4.3

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:02:564.1.3
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]7:07:284.1.7
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:14:864.1.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:17:664.1.2
5thHutt Valley High School 1[ crew ]7:27:934.1.5
6thCambridge High School 1[ crew ]7:38:594.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:02:434.2.6
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:06:554.2.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:14:354.2.5
5thOtumoetai College 3[ crew ]7:26:874.2.4
6thOtumoetai College 2[ crew ]7:38:524.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:07:274.3.2
3rdWellington College 1[ crew ]7:10:784.3.7
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:14:744.3.4
5thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:19:024.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:11:004.4.3
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:18:254.4.7
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:21:714.4.5

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07:765.1.6
2ndWellington College 1[ crew ]7:11:665.1.5
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:24:845.1.8
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:44:835.1.2
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:48:515.1.1
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:57:365.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:17:715.2.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:23:255.2.1
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:30:185.2.6
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:43:395.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:17:435.3.2
3rdWellington College 2[ crew ]7:18:045.3.7
4thBethlehem College 1[ crew ]7:25:075.3.1
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:40:455.3.8
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:00:275.3.5

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:21:326.1.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:29:956.1.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:36:216.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:34:026.2.4
2ndWellington College 1[ crew ]7:37:706.2.7
3rdSt Patrick's College 1[ crew ]7:54:016.2.3
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:08:796.2.2
Scratched crews (Heats) 
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__6.2.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:47:527.1.8
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:57:247.1.2
3rdHillcrest High School 1[ crew ]7:59:067.1.4
4thFraser High School 1[ crew ]8:16:477.1.6
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:19:767.1.7
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:36:307.1.3
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:18:427.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:55:497.2.5
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:25:767.2.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:37:797.2.4
---Wellington Girls College 2[ crew ]DNS7.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:49:687.3.1
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:52:047.3.6
4thCambridge High School 1[ crew ]8:09:517.3.3
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:27:747.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:03:847.4.2
5thMacleans College 1[ crew ]8:23:837.4.6
6thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]8:36:967.4.5

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:13:918.1.1
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:14:358.1.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:23:858.1.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:26:828.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:15:568.2.3
4thBaradene College 1[ crew ]7:28:148.2.6
5thAquinas College 1[ crew ]7:35:838.2.7
6thTauranga Girls College 1[ crew ]7:40:338.2.4

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:51:959.1.3
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:56:079.1.7
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:00:309.1.5
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:17:109.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]6:41:899.2.6
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:45:579.2.2
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:08:539.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:50:189.3.4
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:50:579.3.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:59:039.3.2
5thRangitoto College 1[ crew ]7:35:669.3.6
Scratched crews (Heats) 
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__9.2.4

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:06:4210.1.2
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:33:0610.1.6
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:41:9010.1.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:45:5310.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
---Samuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]DNS10.2.4

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:32:8111.1.7
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:43:6311.1.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:54:0111.1.3
6thBethlehem College 1[ crew ]7:59:4511.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:14:4011.2.7
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:32:3111.2.3
5thTe Awamutu College 1[ crew ]7:45:1111.2.6
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:48:2411.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:17:9911.3.6
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:36:5511.3.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:16:2611.3.7

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:07:6012.1.5
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:15:1812.1.6
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:47:9212.1.3
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:01:6312.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:58:1012.2.7
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:05:9012.2.6
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:15:9512.2.5
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:36:8212.2.3
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:21:1412.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:55:0212.3.6
3rdWellington College 1[ crew ]7:06:0612.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:56:1712.4.5
4thSt Peter's School 2[ crew ]7:05:6712.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:56:7212.5.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:57:4312.5.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:04:5712.5.4
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:10:0612.5.1

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:00:5613.1.7
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:11:8813.1.6
4thHutt Valley High School 1[ crew ]7:12:5913.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:01:0013.2.2
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:11:3313.2.3
3rdFraser High School 1[ crew ]7:13:0913.2.6
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:22:9213.2.5

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:40:7914.1.5
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]6:54:9014.1.2
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:59:0214.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:29:3714.2.2
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:32:9914.2.4
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:58:8614.2.6
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:16:6614.2.3

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]8:10:4315.1.7
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:15:4915.1.5
3rdTrident High School 1[ crew ]8:19:7715.1.6
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:25:8715.1.9
9thCarmel College 2[ crew ]9:39:9615.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:19:9915.2.5
4thJohn Paul College 2[ crew ]8:20:3215.2.2
6thCarmel College 1[ crew ]8:37:1815.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:14:9315.3.8
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]8:18:3415.3.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:22:9015.3.2
7thQueen Margaret College 3[ crew ]8:48:3815.3.4
8thSt Kentigern College 1[ crew ]9:13:7615.3.3
---Sacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]DNS15.3.9
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:18:7315.4.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:22:5215.4.1
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:29:9415.4.7
---Sacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]DNS15.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:01:6615.5.7
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:31:3815.5.5
7thQueen Margaret College 4[ crew ]9:03:8415.5.1
8thBirkenhead College 1[ crew ]10:02:5015.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 2[ crew ]8:25:2915.6.3
4thQueen Margaret College 1[ crew ]8:30:7815.6.8
Heat 7[ race results || race reproduction ]
5thQueen Margaret College 2[ crew ]8:48:8815.7.2
6thOtumoetai College 2[ crew ]8:59:1015.7.3
8thTe Awamutu College 1[ crew ]9:25:3515.7.7
Heat 8[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:13:4015.8.4
6thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]8:49:9815.8.2
7thQueen Margaret College 5[ crew ]8:56:2415.8.8
8thOtumoetai College 3[ crew ]9:34:5215.8.3
Scratched crews (Heats) 
SCRSAMU 1[ crew ]_:__:__15.4.5

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:54:9716.1.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:07:7116.1.4
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:10:5716.1.5
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:15:0216.1.2
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21:3316.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:57:7616.2.2
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:59:5716.2.8
3rdWellington College 1[ crew ]7:13:9116.2.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:24:4016.2.6
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:33:0816.2.3
8thSt Kentigern College 2[ crew ]7:34:0116.2.7

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]6:59:0317.1.6
2ndSt Patrick's College 1[ crew ]6:59:5217.1.3
5thOtumoetai College 2[ crew ]7:07:5417.1.8
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:12:7617.1.5
7thKings College 1[ crew ]7:16:8217.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]6:40:3017.2.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]6:49:9117.2.2
5thWellington College 1[ crew ]6:56:6717.2.3
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:07:8217.2.4
8thOtumoetai College 1[ crew ]7:26:3317.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:46:7317.3.7
5thWellington College 2[ crew ]7:13:1517.3.6
6thCambridge High School 1[ crew ]7:19:3517.3.5
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:26:0517.3.4

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:24:4918.1.1
2ndCullinane College 1[ crew ]8:49:3718.1.3
3rdWanganui High School 1[ crew ]8:56:7318.1.2
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:07:0618.1.7
6thCarmel College 1[ crew ]9:14:0918.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:31:8518.2.6
2ndKatikati College 1[ crew ]8:39:8718.2.3
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:42:7318.2.1
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:52:2818.2.7
6thMacleans College 1[ crew ]9:00:4118.2.5
7thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:37:3818.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]9:02:6718.3.6
3rdOtumoetai College 1[ crew ]9:03:2818.3.7
6thNapier Girls High School 1[ crew ]9:06:9618.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:35:6018.4.6
4thHutt Valley High School 1[ crew ]9:00:8118.4.7
6thKristin School 1[ crew ]9:25:9118.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:44:2818.5.5
5thMount Maunganui College 2[ crew ]9:33:7118.5.6

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:39:1519.1.2
6thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:07:3819.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:34:1019.2.3
5thRosehill College 1[ crew ]8:38:2719.2.1
6thQueen Margaret College 1[ crew ]8:57:7719.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:27:1819.3.5
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:33:5019.3.7
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:53:1119.3.6
---Otumoetai College 1[ crew ]RET19.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 2[ crew ]8:19:5519.4.2
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:07:3919.4.7
7thTakapuna Grammar School 4[ crew ]9:10:3019.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:18:8419.5.4
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:41:8519.5.1
6thJohn Paul College 2[ crew ]8:53:3919.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:29:9319.6.7
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:49:1519.6.1
Heat 7[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:51:5719.7.5
Heat 8[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:27:4619.8.2
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:36:6319.8.7
7thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]9:47:4319.8.1
Scratched crews (Heats) 
SCRBTHC 2[ crew ]_:__:__19.1.1
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__19.2.4
SCRSAMU 2[ crew ]_:__:__19.6.4

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:44:6420.1.1
2ndKings College 1[ crew ]6:54:9120.1.3
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:01:1120.1.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:08:0920.1.7
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:09:1320.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:45:6320.2.1
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:51:0620.2.7
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:06:7720.2.3
6thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:11:9420.2.2
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:53:6220.2.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:44:9521.1.2
4thSt Mary's Diocesan School for Girls 1[ crew ]7:51:5521.1.6
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:10:6621.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:54:4521.2.4
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:14:9321.2.5
7thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:31:6321.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:37:5321.3.3
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:44:8921.3.6
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:11:5821.3.7
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:27:4021.3.2

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:10:4922.1.4
4thCarmel College 1[ crew ]8:15:9222.1.7
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:27:9522.1.6
7thOtumoetai College 2[ crew ]8:34:8722.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]8:12:0822.2.1
3rdQueen Margaret College 3[ crew ]8:13:4022.2.6
4thWanganui High School 1[ crew ]8:21:9122.2.3
5thCambridge High School 1[ crew ]8:28:9422.2.7
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:29:3822.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 2[ crew ]8:22:4622.3.5
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:23:4522.3.7
6thMount Maunganui College 1[ crew ]8:27:3522.3.3
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:50:9722.3.8
8thTe Awamutu College 2[ crew ]8:59:9222.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWellington Girls College 2[ crew ]8:20:0422.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:09:5622.5.7
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:21:6922.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:11:5322.6.7
2ndRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:21:2522.6.3
4thWanganui High School 2[ crew ]8:38:2822.6.5
5thPukekohe High School 2[ crew ]8:42:6722.6.1
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:02:0922.7.6
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:03:7922.7.5
4thBethlehem College 1[ crew ]8:10:3822.7.2
5thQueen Margaret College 2[ crew ]8:22:0822.7.7
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:36:0922.7.1
7thKings College 2[ crew ]9:24:6922.7.4
Heat 8[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:16:9722.8.3
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:36:8022.8.4

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:03:1223.1.4
6thSt Patrick's College 1[ crew ]8:18:1723.1.7
7thTe Awamutu College 2[ crew ]8:43:7723.1.3
8thWhanganui Collegiate School 4[ crew ]8:46:6823.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:04:9923.2.7
6thWellington College 2[ crew ]8:19:8223.2.4
7thLytton High School 1[ crew ]8:28:8923.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:02:3723.3.6
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:35:0523.3.2
8thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]8:56:1423.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:58:1423.4.3
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:01:4923.4.5
5thNapier Boys High School 1[ crew ]8:15:8323.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:43:1323.5.6
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:55:3823.5.1
4thHutt Valley High School 1[ crew ]7:55:7123.5.3
5thWellington College 1[ crew ]7:58:2423.5.5
6thSt Patrick's College 2[ crew ]8:19:1723.5.4
7thBirkenhead College 1[ crew ]8:33:1723.5.8
8thGisborne Boys High School 2[ crew ]9:21:6223.5.7
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 5[ crew ]8:10:5423.6.3
6thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:36:3023.6.2
7thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:43:8223.6.8
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:56:7023.7.5
2ndTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:03:5123.7.2
7thNapier Boys High School 2[ crew ]8:36:4723.7.1
Heat 8[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:01:3623.8.6
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:02:5723.8.5
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:46:4023.8.3

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:27:4824.1.1
5thCambridge High School 1[ crew ]7:42:5324.1.7
6thCarmel College 1[ crew ]8:12:1424.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:20:1224.2.6
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:25:7724.2.1
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:28:6924.2.7
5thWanganui High School 1[ crew ]7:30:5524.2.5
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:48:0724.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:08:2624.3.4
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:23:9124.3.2
3rdBaradene College 1[ crew ]7:27:5424.3.6
5thWellington Girls College 1[ crew ]7:40:2824.3.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:50:5024.3.7

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:13:3125.1.2
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:15:8925.1.6
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:16:8225.1.4
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:24:6825.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:09:8025.2.6
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:11:5625.2.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:37:5425.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:03:5925.3.6
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:20:2325.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:11:8925.4.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:22:7625.4.6
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:33:5325.4.5
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:41:4425.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:09:4225.5.2
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:45:0125.5.6

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:16:9126.1.6
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:19:9926.1.2
5thMacleans College 1[ crew ]8:21:5326.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:05:8726.2.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:18:2326.2.2
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:20:8126.2.6
6thCarmel College 1[ crew ]8:33:8326.2.4
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:39:8126.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:18:0626.3.3
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:39:6526.3.1
7thKristin School 1[ crew ]9:09:5326.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:04:9426.4.8
4thWanganui High School 1[ crew ]8:15:2126.4.1
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:24:3826.4.4
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:32:1326.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Girls College 1[ crew ]8:02:2526.5.5
4thWanganui High School 2[ crew ]8:20:7126.5.1
7thOtumoetai College 2[ crew ]8:38:1226.5.6

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:59:5527.1.1
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:21:2527.1.3
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:55:0827.1.7
8thOtumoetai College 2[ crew ]9:06:2327.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:08:0727.2.4
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:14:6627.2.8
6thBethlehem College 2[ crew ]8:37:0227.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:03:1827.3.4
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:05:7027.3.6
5thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:12:1327.3.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:14:0527.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:09:1727.4.6
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:40:5927.4.5
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:47:2427.4.1
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:47:4527.4.7
Scratched crews (Heats) 
SCRSAMU 2[ crew ]_:__:__27.3.2

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:30:8328.1.5
3rdHillcrest High School 2[ crew ]7:45:0128.1.2
5thBaradene College 1[ crew ]7:57:7628.1.6
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:08:4128.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:50:3428.2.3
3rdMacleans College 1[ crew ]8:05:7228.2.5
4thWellington Girls College 1[ crew ]8:12:5928.2.7
5thAquinas College 1[ crew ]8:22:6928.2.4
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:30:1128.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:51:3728.3.4
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:04:2228.3.3
4thMacleans College 2[ crew ]8:19:0028.3.6
Scratched crews (Heats) 
SCRCAMB 1[ crew ]_:__:__28.3.5

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:22:4429.1.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:27:0029.1.6
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:37:9929.1.7
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:43:9229.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:17:4529.2.2
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:23:7729.2.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]6:34:6429.2.4

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:15:7230.1.8
5thRangitoto College 1[ crew ]7:44:0130.1.6
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:51:1530.1.2
7thGisborne Boys High School 2[ crew ]7:54:1130.1.3
8thNorthcote College 1[ crew ]8:11:8530.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:11:8330.2.4
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:15:0730.2.7
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:22:9830.2.2
7thBirkenhead College 1[ crew ]7:54:2830.2.8
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:14:6130.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:19:6230.3.4
3rdBethlehem College 3[ crew ]7:27:8630.3.6
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:33:7430.3.5
6thAquinas College 1[ crew ]7:37:8630.3.1
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:46:4830.3.3
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:03:8430.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:15:3430.4.7
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:24:9530.4.2
4thSt Patrick's College 1[ crew ]7:25:1730.4.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:35:0630.4.4

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:58:0231.1.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:22:5731.1.8
8thOtumoetai College 2[ crew ]9:12:7231.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:49:0631.2.1
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:11:5331.2.7
8thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:03:6031.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:46:5931.3.5
3rdRosehill College 1[ crew ]7:59:3931.3.7
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:00:8231.3.3
5thTrident High School 1[ crew ]8:02:6831.3.4
7thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:33:9431.3.1
8thQueen Margaret College 2[ crew ]8:36:2431.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:52:5931.4.3
4thWellington Girls College 1[ crew ]8:06:3731.4.4
6thWellington Girls College 2[ crew ]8:16:3231.4.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:23:6831.4.8
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:53:5231.5.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:05:8831.5.6
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:08:3531.5.2
6thCambridge High School 1[ crew ]8:09:1831.5.5
7thWanganui High School 2[ crew ]8:14:4531.5.8
8thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:19:3431.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:00:6531.6.2
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]8:05:2131.6.3
5thCarmel College 1[ crew ]8:26:9631.6.6
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:40:3631.6.7
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:51:2431.6.4

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:18:6132.1.5
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:32:0132.1.7
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:42:7832.1.8
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:43:3832.1.4
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:48:2232.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:14:8432.2.7
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:30:6132.2.6
5thWellington College 1[ crew ]7:45:4432.2.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:56:4232.2.4
8thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]8:36:1332.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:11:9932.3.2
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:16:8232.3.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:22:9732.3.1
7thTauranga Boys College 1[ crew ]8:04:4432.3.5

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:34:2633.1.4
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:35:0233.1.7
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]6:36:5633.1.1
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:43:0433.1.5
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:51:6133.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:39:3133.2.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:41:6233.2.4
5thFraser High School 1[ crew ]6:44:0333.2.6
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:08:2033.2.5

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:43:0334.1.5
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:44:8934.1.6
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:58:7434.1.7
6thRosehill College 1[ crew ]8:09:2334.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50:8834.2.4
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:56:8734.2.7
5thCarmel College 1[ crew ]8:08:1834.2.2
6thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:15:6034.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:01:6534.3.3
6thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:21:3434.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]7:58:9034.4.2
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:03:1334.4.5
4thSt Mary's Diocesan School for Girls 1[ crew ]8:22:7434.4.6
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:56:7934.4.7

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:20:5535.1.5
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:21:8135.1.7
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:46:3635.1.2
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:47:2435.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:23:9535.2.3
5thBaradene College 1[ crew ]8:42:4035.2.2
6thWanganui High School 1[ crew ]8:43:7235.2.7
7thMacleans College 2[ crew ]8:44:8235.2.8
8thTauranga Girls College 1[ crew ]9:04:8735.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:17:3635.3.7
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:24:9135.3.5
6thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]9:10:3035.3.1
7thOtumoetai College 1[ crew ]9:46:9935.3.3

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:39:1336.1.7
3rdSt Patrick's College 1[ crew ]7:48:1436.1.2
6thFraser High School 1[ crew ]8:17:4136.1.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:29:2836.1.1
8thPukekohe High School 2[ crew ]8:33:5036.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:46:8036.2.1
4thWellington College 3[ crew ]7:55:6536.2.8
6thRangitoto College 1[ crew ]8:23:1136.2.6
8thOtumoetai College 2[ crew ]9:17:7636.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Patrick's College 2[ crew ]7:50:5536.3.5
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:52:7536.3.1
5thHauraki Plains College 2[ crew ]7:53:5236.3.8
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:54:0136.3.2
7thTauranga Boys College 2[ crew ]8:15:9836.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:45:0636.4.3
5thTe Awamutu College 1[ crew ]7:57:5236.4.6
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:21:8036.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 2[ crew ]7:27:0936.5.1
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:38:6336.5.6
3rdSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:43:3036.5.2
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:50:8736.5.8
8thWellington College 4[ crew ]8:12:1936.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:19:4636.6.7
2ndWellington College 1[ crew ]7:20:2336.6.6
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:31:3236.6.2
4thBethlehem College 1[ crew ]7:39:3436.6.3
7thBirkenhead College 1[ crew ]7:58:2436.6.1
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:10:6536.6.5
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:34:0736.7.4
3rdAquinas College 1[ crew ]7:40:8336.7.5
4thWellington College 2[ crew ]7:45:5536.7.2
5thJohn Paul College 2[ crew ]7:50:1136.7.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:51:2136.7.6
Scratched crews (Heats) 
SCRSHAK 2[ crew ]_:__:__36.4.8

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stLindisfarne College 1[ crew ]7:59:3937.1.4
2ndCullinane College 1[ crew ]8:02:7437.1.3
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:03:1837.1.2
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:18:5137.1.6
5thWellington College 1[ crew ]8:23:8937.1.8
8thLytton High School 1[ crew ]8:48:6637.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:54:0637.2.4
2ndWhanganui Collegiate School 3[ crew ]7:57:0837.2.2
5thHutt Valley High School 1[ crew ]8:02:5837.2.8
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:08:8437.2.7
7thSt Patrick's College 2[ crew ]8:21:8037.2.5
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:37:1237.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Patrick's College 1[ crew ]8:04:2237.3.1
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:21:6337.3.3
6thGisborne Boys High School 3[ crew ]8:30:9737.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:53:5837.4.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:06:3837.4.7
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:08:1437.4.6
5thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:28:1837.4.5
Scratched crews (Heats) 
SCRBTHC 2[ crew ]_:__:__37.3.8

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWellington Girls College 1[ crew ]8:00:4438.1.5
2ndWanganui High School 1[ crew ]8:09:1738.1.4
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:15:4338.1.2
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:31:6438.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:56:2638.2.1
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]8:01:8638.2.7
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:14:0038.2.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:26:7438.2.6
7thTauranga Girls College 2[ crew ]8:32:5638.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:50:0038.3.1
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:52:4738.3.6
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:57:6938.3.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:31:5838.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]8:06:9738.4.3
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:12:1938.4.1
4thWanganui High School 2[ crew ]8:13:0238.4.2
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:20:2738.4.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]7:54:9938.5.4
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:22:1338.5.5
Scratched crews (Heats) 
SCRJPCR 1[ crew ]_:__:__38.3.4

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndFraser High School 1[ crew ]8:21:5839.1.3
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:35:2039.1.4
7thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]9:14:8139.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:55:3839.2.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:37:5739.2.1
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:39:6539.2.2
6thHauraki Plains College 3[ crew ]8:58:3839.2.3
7thBaradene College 1[ crew ]9:16:5139.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:40:1439.3.2
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:46:1839.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:55:8239.4.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:42:0739.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]8:04:0639.5.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:12:1939.5.7
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:14:2239.5.3
5thTe Awamutu College 2[ crew ]8:42:0139.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:17:9639.6.6
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:25:4339.6.5
6thHauraki Plains College 2[ crew ]8:39:3839.6.1

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:49:7840.1.1
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:51:4940.1.7
5thWellington College 2[ crew ]8:07:8540.1.2
8thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:27:0640.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:47:9140.2.6
5thWhakatane High School 2[ crew ]8:14:5540.2.2
8thTakapuna Grammar School 4[ crew ]9:10:3540.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:55:2740.3.8
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:05:1040.3.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:14:9440.3.7
6thJohn Paul College 2[ crew ]8:23:1240.3.2
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:38:1740.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:43:1440.4.2
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:56:5440.4.1
---Bethlehem College 2[ crew ]RET40.4.3
---Takapuna Grammar School 5[ crew ]RET40.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:54:5640.5.6
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:06:5840.5.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:06:8640.5.3
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:25:5940.5.7

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:06:0141.1.4
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:36:7141.1.5
5thAquinas College 1[ crew ]7:44:0141.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:19:5241.2.6
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:34:6241.2.4
4thMacleans College 1[ crew ]7:37:5341.2.3
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:48:4141.2.5

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:22:0642.1.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:28:7642.1.5
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:45:3542.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:14:5942.2.4
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:20:1442.2.6
5thSt Kentigern College 2[ crew ]6:47:1142.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:21:0142.3.2
4thWellington College 1[ crew ]6:46:1242.3.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:50:1842.3.5
6thSt Kentigern College 3[ crew ]7:00:6742.3.3
Scratched crews (Heats) 
SCRWNCS 2[ crew ]_:__:__42.1.7

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

North Island's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA