NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Taikura Rudolf Steiner School's approved colours
#75: Taikura Rudolf Steiner School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2006 AON Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2006 AON Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the Waikato/Bay of Plenty region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 1[ crew ]7:09:791.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:22:381.2.6
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:32:261.2.7
5thSt Peter's School 2[ crew ]7:35:721.2.4

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:24:272.1.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:33:122.1.8
5thKatikati College 1[ crew ]8:35:312.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
7thRotorua Lakes High School 2[ crew ]9:09:912.2.5

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:13:403.1.3
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:14:223.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
6thAquinas College 1[ crew ]8:41:693.2.2
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:54:213.2.6
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:55:753.2.1
Scratched crews (Finals) 
SCRSHGH 1[ crew ]_:__:__3.2.1

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:46:564.1.5
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:53:974.1.7
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:12:874.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:04:524.2.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:06:994.2.4
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:16:394.2.8
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:37:814.2.7

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:12:595.1.4
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:17:535.1.3
7thWhakatane High School 1[ crew ]7:18:915.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:17:825.2.7
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:27:375.2.6
8thTauranga Boys College 1[ crew ]7:41:875.2.2

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:13:426.1.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:23:646.1.7
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:28:206.1.4

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:44:077.1.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:45:837.1.4
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:47:867.1.7
5thCambridge High School 1[ crew ]7:50:667.1.3
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:56:327.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:55:997.2.6

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:22:158.1.8

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thBethlehem College 1[ crew ]6:55:249.1.3
8thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:00:029.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
---Hamilton Boys High School 1[ crew ]DNS9.2.8

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:11:9110.1.7
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:26:2510.1.3

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:12:7211.1.8
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:17:3311.1.4
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:34:3011.1.1
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:37:9311.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:34:2511.2.4
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:38:6411.2.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:42:3211.2.6
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:50:4511.2.3

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]6:53:2612.1.7
6thCambridge High School 1[ crew ]6:59:6312.1.5
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:04:7412.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:03:3612.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:07:1012.2.8

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:03:2113.1.7

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:33:5514.1.5
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:38:7114.1.7
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:05:3514.1.2

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thBethlehem College 1[ crew ]8:20:2115.1.3
7thTrident High School 1[ crew ]8:29:2815.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]8:15:9915.2.3
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:27:1415.2.4
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:48:4515.2.7
8thJohn Paul College 1[ crew ]9:52:2715.2.5

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:53:5416.1.6
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:01:6116.1.5
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:10:8916.1.4
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:20:1216.1.1

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thHauraki Plains College 1[ crew ]6:48:7517.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
5thOtumoetai College 2[ crew ]7:03:6917.2.3
7thCambridge High School 1[ crew ]7:14:4617.2.1

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:28:1718.1.6
2ndKatikati College 1[ crew ]8:28:7818.1.2
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:36:9118.1.8
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:42:2318.1.7

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:30:6019.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:22:9719.2.1
2ndRotorua Girls High School 2[ crew ]8:27:9119.2.3

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:45:0720.1.6
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:03:5320.1.2

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:53:5121.1.1
8thTauranga Girls College 1[ crew ]7:59:2821.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:04:1721.2.3
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:11:0321.2.5

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:46:4822.1.7
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:58:7322.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
6thBethlehem College 1[ crew ]8:09:0522.2.4

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:30:8923.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
5thBethlehem College 2[ crew ]7:54:7823.2.7
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:58:4023.2.2
8thCambridge High School 1[ crew ]8:51:3023.2.3

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:02:7624.1.7
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:11:6024.1.4
7thCambridge High School 1[ crew ]7:15:3424.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:20:0724.2.4

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:59:3025.1.7
4thCambridge High School 1[ crew ]7:01:7725.1.1
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:08:7525.1.2
8thFraser High School 1[ crew ]7:16:1625.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:11:6125.2.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:14:3025.2.5
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:17:1025.2.7
---Rotorua Boys High School 1[ crew ]DNS25.2.3

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:48:3026.1.8
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:00:8226.1.5

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:41:4327.1.2
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:48:8527.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:59:2327.2.6
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:59:8927.2.2
5thBethlehem College 1[ crew ]8:00:3327.2.8
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:05:4927.2.3

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:33:4128.1.7
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:40:1728.1.5
7thHillcrest High School 2[ crew ]7:47:0928.1.2
8thTauranga Girls College 1[ crew ]7:52:2028.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 2[ crew ]7:57:5428.2.5
5thAquinas College 1[ crew ]8:04:6828.2.6
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:05:5028.2.1

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:08:3829.1.7
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:24:6429.1.1

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]6:53:5330.1.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]6:56:6730.1.2
4thCambridge High School 1[ crew ]6:57:0530.1.8
5thSt Peter's School 1[ crew ]6:58:9730.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
6thBethlehem College 3[ crew ]7:23:4730.2.1

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:27:0931.1.5
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:42:3631.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:47:1531.2.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:48:3031.2.8
8thTrident High School 1[ crew ]7:56:1031.2.7

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]6:56:1732.1.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:59:6332.1.4
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:06:6132.1.7
8thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:19:3532.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:25:4632.2.4
7thWhakatane High School 1[ crew ]7:36:7232.2.1

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]6:20:9133.1.8
6thFraser High School 1[ crew ]6:27:2333.1.4
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:36:6733.1.3

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:27:5334.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:36:7134.2.7

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:42:3735.1.7
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:51:3735.1.3
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:52:6435.1.2
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:54:3435.1.4

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:02:3336.1.4
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:22:2136.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:14:2036.2.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:21:5036.2.5
5thBethlehem College 1[ crew ]7:23:5436.2.1

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:44:3937.1.4
8thSt Peter's School 1[ crew ]8:02:3037.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
5thCambridge High School 1[ crew ]7:59:9937.2.6

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:28:1938.1.3
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:29:5138.1.7
5thBethlehem College 1[ crew ]7:32:7538.1.5

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:30:7739.1.7
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:37:7539.1.2
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:40:5539.1.5
5thTauranga Girls College 2[ crew ]7:46:1539.1.4
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:51:2639.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:52:5339.2.1
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:59:3939.2.4
5thFraser High School 1[ crew ]8:02:7439.2.2

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:22:7640.1.1
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:27:9240.1.2
8thJohn Paul College 1[ crew ]7:56:2140.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:31:0640.2.4
4thHauraki Plains College 2[ crew ]7:38:0940.2.2
5thBethlehem College 1[ crew ]7:42:5440.2.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:44:7340.2.9
---Rotorua Boys High School 1[ crew ]DNS40.2.6

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]6:50:0841.1.1
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:59:6341.1.3

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]5:58:6842.1.8
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]6:01:0442.1.4

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:03:731.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:40:381.2.3
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:45:981.2.6
8thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:31:521.2.7
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 2[ crew ]7:53:291.3.1
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:56:811.4.1
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRWHAK 2[ crew ]_:__:__1.3.4

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:24:1115.1.3
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:42:1215.1.4
6thJohn Paul College 2[ crew ]8:42:9515.1.8
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:44:4315.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:49:6515.2.2
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:25:8115.3.7
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:29:4915.3.4
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:29:5415.4.6
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:34:3215.4.8

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:18:3919.1.1
3rdRotorua Girls High School 2[ crew ]8:20:0419.1.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:34:2119.1.5
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:37:0719.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:34:6019.2.6
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:39:1019.2.8
8thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:43:2219.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
7thHauraki Plains College 2[ crew ]8:41:9119.3.2

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:05:1022.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
7thBethlehem College 2[ crew ]8:18:1822.2.8
8thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:21:8622.2.3
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:50:9922.3.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:04:5022.3.1
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:02:9122.4.6
7thCambridge High School 1[ crew ]8:27:8522.4.8

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]8:00:1023.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thBethlehem College 1[ crew ]8:13:3423.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:42:6423.3.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:59:9923.3.6
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 2[ crew ]8:08:4523.4.3
7thHauraki Plains College 2[ crew ]8:23:7723.4.7

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:10:0136.1.4
4thBethlehem College 1[ crew ]7:23:5236.1.1
8thAquinas College 1[ crew ]7:39:5636.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:12:2136.2.2
5thJohn Paul College 2[ crew ]7:29:5136.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 2[ crew ]7:24:3536.3.5
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:19:1336.4.6
7thJohn Paul College 1[ crew ]7:42:9136.4.1
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:46:811.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Boys College 1[ crew ]8:03:791.2.7

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:37:842.1.5
2ndKatikati College 1[ crew ]8:45:262.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:47:782.2.6
6thBethlehem College 2[ crew ]9:16:182.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
6thMount Maunganui College 1[ crew ]9:43:862.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]9:17:772.4.7

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thAquinas College 1[ crew ]8:50:703.1.2
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:51:303.1.7
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:56:083.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:18:503.2.4
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:36:793.2.7

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 2[ crew ]7:08:474.1.1
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:10:674.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:13:474.2.6
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:18:584.2.7
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:23:794.2.2
7thOtumoetai College 3[ crew ]7:44:064.2.8
---St Paul's Collegiate School 2[ crew ]DNS4.2.3

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:25:505.1.4
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:44:515.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:32:765.2.3
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:36:615.2.4

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:36:936.1.6

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:51:597.1.5
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:55:447.1.6
8thFraser High School 1[ crew ]8:33:117.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:58:897.2.2
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:00:167.2.4
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:08:127.2.3
8thSt Peter's School 2[ crew ]8:38:227.2.8

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:22:818.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thAquinas College 1[ crew ]7:41:268.2.6
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:41:658.2.2

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:01:019.2.4
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:16:069.2.7

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:33:5010.1.2

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:40:1211.1.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:54:2911.1.6
6thBethlehem College 1[ crew ]8:06:7011.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:42:3711.2.5
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:46:7111.2.6
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:54:2411.2.4

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:33:5212.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:08:3112.2.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:13:2012.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:33:9612.3.6

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thFraser High School 1[ crew ]7:32:4313.1.5

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:42:7714.1.2
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:11:6014.1.6

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:36:7915.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 2[ crew ]8:38:4415.2.6

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:20:9516.1.2
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:40:1216.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:11:5016.2.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:13:4216.2.5
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:37:4816.2.6

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 2[ crew ]7:07:2717.1.6
5thCambridge High School 1[ crew ]7:12:7017.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:52:0517.2.3

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:34:1618.1.5
7thMount Maunganui College 2[ crew ]9:36:6118.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:12:8918.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
6thOtumoetai College 1[ crew ]9:14:3118.3.3

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:18:0619.1.7
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:34:4919.1.6
8thOtumoetai College 1[ crew ]9:11:4519.1.9
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:25:0919.2.6
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:44:3219.2.7

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:52:8820.1.6
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:07:7620.1.3
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:16:8220.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:02:1220.2.6
5thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:04:8120.2.2

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:50:8221.1.7
7thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:14:9921.1.8
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:31:5721.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:48:9021.2.4
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:04:4421.2.5

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 2[ crew ]8:46:3022.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:38:5522.2.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:52:5022.2.1
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:16:5622.2.4

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:42:9124.1.6
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:47:2524.1.4

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:30:6625.1.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:38:0225.1.6
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:40:0525.1.2
---St Paul's Collegiate School 2[ crew ]SCR25.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:37:1025.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:24:4725.3.5
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:37:3825.3.2

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:58:4426.3.6

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]8:14:8227.1.6
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:29:7627.1.2
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:34:3827.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:17:9527.2.3
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:26:3627.2.7
6thBethlehem College 1[ crew ]8:30:4227.2.6
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:31:7927.2.1

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:43:8828.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHillcrest High School 2[ crew ]8:09:8828.2.4
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:26:6928.2.2
3rdAquinas College 1[ crew ]8:30:4328.2.6

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:40:1429.1.8
5thOtumoetai College 1[ crew ]6:42:1229.1.2

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thBethlehem College 3[ crew ]7:33:9130.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:19:2430.2.6

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:57:4731.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:00:0031.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:49:3431.3.4
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:58:3531.3.3
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thTrident High School 1[ crew ]8:06:5331.4.1
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:13:4031.4.3

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:29:2932.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:37:4832.1.5
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:57:2032.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
7thTauranga Boys College 1[ crew ]8:01:8132.2.1

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:38:7733.1.3
2ndFraser High School 1[ crew ]6:40:4133.1.6
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:41:0233.1.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]6:44:3733.1.5
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:47:1133.1.4

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:48:1334.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:58:1934.2.6

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
8thOtumoetai College 1[ crew ]9:41:0035.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]8:05:3235.2.3
6thSt Peter's School 2[ crew ]8:39:6035.2.5

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 2[ crew ]7:37:4736.1.6
5thHauraki Plains College 2[ crew ]7:48:2936.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:46:7536.2.5
6thFraser High School 1[ crew ]7:55:1636.2.6

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thSt Peter's School 2[ crew ]8:18:9637.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:52:9737.2.6
4thCambridge High School 1[ crew ]8:06:1537.2.5
7thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:14:4537.2.7

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:43:7438.2.3
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:12:8538.2.6
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:17:0238.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:10:1038.3.3

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:02:6339.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:16:8039.1.2
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:37:2939.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:55:5339.2.4
7thTe Awamutu College 2[ crew ]8:47:9339.2.8
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:10:4339.3.3
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:12:1339.3.6
4thFraser High School 1[ crew ]8:22:2939.3.5
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:28:8339.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:56:4839.4.4
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:05:3739.4.3

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:39:3540.1.4
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:46:3240.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:55:1140.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:43:5340.2.4
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]7:50:8340.2.3
4thBethlehem College 1[ crew ]7:51:7740.2.5
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:09:7840.2.1
6thWhakatane High School 2[ crew ]8:11:5440.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:57:9140.3.4

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:18:6341.1.3
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:21:6041.1.7
7thAquinas College 1[ crew ]7:22:7541.1.8
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:39:2341.1.1

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:53:9242.1.2
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:25:591.1.4
8thOtumoetai College 1[ crew ]9:25:631.1.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]7:50:771.3.8
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:00:651.3.2
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:10:541.3.6
8thTauranga Boys College 2[ crew ]8:33:111.3.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:22:691.5.7
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:05:391.6.7
Heat 7[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:43:511.7.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:49:771.7.6

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 2[ crew ]9:16:182.1.1
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]9:17:392.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]9:07:852.2.4
8thMount Maunganui College 3[ crew ]9:33:502.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thBethlehem College 1[ crew ]9:14:032.3.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:35:472.5.5
3rdKatikati College 1[ crew ]8:53:762.5.8
7thMount Maunganui College 2[ crew ]9:38:032.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
5thMount Maunganui College 1[ crew ]9:39:962.6.6
6thTe Awamutu College 1[ crew ]9:49:682.6.2

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:56:073.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:02:143.2.7
4thAquinas College 1[ crew ]8:40:093.2.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:40:863.2.5
7thTe Awamutu College 1[ crew ]9:12:013.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:09:223.3.6
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:29:103.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:51:463.4.3

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:02:564.1.3
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:14:864.1.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:17:664.1.2
6thCambridge High School 1[ crew ]7:38:594.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:02:434.2.6
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:14:354.2.5
5thOtumoetai College 3[ crew ]7:26:874.2.4
6thOtumoetai College 2[ crew ]7:38:524.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:14:744.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:11:004.4.3
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:21:714.4.5

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:24:845.1.8
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:48:515.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:17:715.2.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:23:255.2.1
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:43:395.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:17:435.3.2
4thBethlehem College 1[ crew ]7:25:075.3.1

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:21:326.1.6
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:36:216.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:34:026.2.4

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:47:527.1.8
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:57:247.1.2
3rdHillcrest High School 1[ crew ]7:59:067.1.4
4thFraser High School 1[ crew ]8:16:477.1.6
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:36:307.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:25:767.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:49:687.3.1
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:52:047.3.6
4thCambridge High School 1[ crew ]8:09:517.3.3

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:15:568.2.3
5thAquinas College 1[ crew ]7:35:838.2.7
6thTauranga Girls College 1[ crew ]7:40:338.2.4

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:51:959.1.3
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:17:109.1.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:50:579.3.3

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:06:4210.1.2
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:41:9010.1.7

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:32:8111.1.7
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:43:6311.1.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:54:0111.1.3
6thBethlehem College 1[ crew ]7:59:4511.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:14:4011.2.7
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:32:3111.2.3
5thTe Awamutu College 1[ crew ]7:45:1111.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:17:9911.3.6
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:36:5511.3.3

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:07:6012.1.5
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:15:1812.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:05:9012.2.6
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:36:8212.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:55:0212.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:56:1712.4.5
4thSt Peter's School 2[ crew ]7:05:6712.4.1

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:01:0013.2.2
3rdFraser High School 1[ crew ]7:13:0913.2.6

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:40:7914.1.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:59:0214.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:58:8614.2.6

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]8:10:4315.1.7
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:15:4915.1.5
3rdTrident High School 1[ crew ]8:19:7715.1.6
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:25:8715.1.9
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thJohn Paul College 2[ crew ]8:20:3215.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:14:9315.3.8
---Sacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]DNS15.3.9
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:22:5215.4.1
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:29:9415.4.7
---Sacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]DNS15.4.3
Heat 7[ race results || race reproduction ]
6thOtumoetai College 2[ crew ]8:59:1015.7.3
8thTe Awamutu College 1[ crew ]9:25:3515.7.7
Heat 8[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:13:4015.8.4
8thOtumoetai College 3[ crew ]9:34:5215.8.3

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:54:9716.1.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:07:7116.1.4
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:15:0216.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:59:5716.2.8
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:24:4016.2.6
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:33:0816.2.3

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thOtumoetai College 2[ crew ]7:07:5417.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]6:49:9117.2.2
8thOtumoetai College 1[ crew ]7:26:3317.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thCambridge High School 1[ crew ]7:19:3517.3.5

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:24:4918.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:31:8518.2.6
2ndKatikati College 1[ crew ]8:39:8718.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]9:02:6718.3.6
3rdOtumoetai College 1[ crew ]9:03:2818.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:35:6018.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
5thMount Maunganui College 2[ crew ]9:33:7118.5.6

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:39:1519.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:34:1019.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:33:5019.3.7
---Otumoetai College 1[ crew ]RET19.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 2[ crew ]8:19:5519.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:18:8419.5.4
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:41:8519.5.1
6thJohn Paul College 2[ crew ]8:53:3919.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:49:1519.6.1
Heat 8[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:27:4619.8.2
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:36:6319.8.7
Scratched crews (Heats) 
SCRBTHC 2[ crew ]_:__:__19.1.1
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__19.2.4

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:44:6420.1.1
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:01:1120.1.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:08:0920.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:06:7720.2.3
6thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:11:9420.2.2
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:53:6220.2.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:44:9521.1.2
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:10:6621.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:54:4521.2.4
7thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:31:6321.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:11:5821.3.7
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:27:4021.3.2

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thOtumoetai College 2[ crew ]8:34:8722.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thCambridge High School 1[ crew ]8:28:9422.2.7
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:29:3822.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 2[ crew ]8:22:4622.3.5
6thMount Maunganui College 1[ crew ]8:27:3522.3.3
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:50:9722.3.8
8thTe Awamutu College 2[ crew ]8:59:9222.3.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:09:5622.5.7
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:21:2522.6.3
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:02:0922.7.6
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:03:7922.7.5
4thBethlehem College 1[ crew ]8:10:3822.7.2
Heat 8[ race results || race reproduction ]
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:36:8022.8.4

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thTe Awamutu College 2[ crew ]8:43:7723.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:04:9923.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:02:3723.3.6
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:35:0523.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:01:4923.4.5
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:56:7023.7.5
Heat 8[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:01:3623.8.6
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:02:5723.8.5

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thCambridge High School 1[ crew ]7:42:5324.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:20:1224.2.6
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:25:7724.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:08:2624.3.4

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:13:3125.1.2
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:15:8925.1.6
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:16:8225.1.4
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:24:6825.1.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:03:5925.3.6
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:20:2325.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:11:8925.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:09:4225.5.2
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:45:0125.5.6

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:05:8726.2.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:18:2326.2.2
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:39:8126.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:39:6526.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:04:9426.4.8
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:32:1326.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
7thOtumoetai College 2[ crew ]8:38:1226.5.6

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:59:5527.1.1
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:21:2527.1.3
8thOtumoetai College 2[ crew ]9:06:2327.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:08:0727.2.4
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:14:6627.2.8
6thBethlehem College 2[ crew ]8:37:0227.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:03:1827.3.4
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:05:7027.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:09:1727.4.6

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdHillcrest High School 2[ crew ]7:45:0128.1.2
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:08:4128.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:50:3428.2.3
5thAquinas College 1[ crew ]8:22:6928.2.4
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:30:1128.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:51:3728.3.4
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:04:2228.3.3
Scratched crews (Heats) 
SCRCAMB 1[ crew ]_:__:__28.3.5

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:22:4429.1.5
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:43:9229.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thOtumoetai College 1[ crew ]6:34:6429.2.4

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:15:7230.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:11:8330.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 3[ crew ]7:27:8630.3.6
6thAquinas College 1[ crew ]7:37:8630.3.1
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:46:4830.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:15:3430.4.7
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:24:9530.4.2

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
8thOtumoetai College 2[ crew ]9:12:7231.1.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:46:5931.3.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:00:8231.3.3
5thTrident High School 1[ crew ]8:02:6831.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:52:5931.4.3
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:23:6831.4.8
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:53:5231.5.3
6thCambridge High School 1[ crew ]8:09:1831.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:00:6531.6.2
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:51:2431.6.4

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:18:6132.1.5
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:42:7832.1.8
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:43:3832.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:14:8432.2.7
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:30:6132.2.6
8thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]8:36:1332.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:16:8232.3.3
7thTauranga Boys College 1[ crew ]8:04:4432.3.5

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:35:0233.1.7
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]6:36:5633.1.1
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:43:0433.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:39:3133.2.3
5thFraser High School 1[ crew ]6:44:0333.2.6

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:56:8734.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:21:3434.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:03:1334.4.5
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:56:7934.4.7

Event 35 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:21:8135.1.7
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:46:3635.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:23:9535.2.3
8thTauranga Girls College 1[ crew ]9:04:8735.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:17:3635.3.7
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:24:9135.3.5
7thOtumoetai College 1[ crew ]9:46:9935.3.3

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:39:1336.1.7
6thFraser High School 1[ crew ]8:17:4136.1.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:29:2836.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:46:8036.2.1
8thOtumoetai College 2[ crew ]9:17:7636.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:52:7536.3.1
5thHauraki Plains College 2[ crew ]7:53:5236.3.8
7thTauranga Boys College 2[ crew ]8:15:9836.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thTe Awamutu College 1[ crew ]7:57:5236.4.6
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:31:3236.6.2
4thBethlehem College 1[ crew ]7:39:3436.6.3
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:34:0736.7.4
3rdAquinas College 1[ crew ]7:40:8336.7.5
5thJohn Paul College 2[ crew ]7:50:1136.7.1

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:03:1837.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:54:0637.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:21:6337.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:06:3837.4.7
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:08:1437.4.6
Scratched crews (Heats) 
SCRBTHC 2[ crew ]_:__:__37.3.8

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:15:4338.1.2
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:31:6438.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:56:2638.2.1
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:26:7438.2.6
7thTauranga Girls College 2[ crew ]8:32:5638.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:50:0038.3.1
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:57:6938.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:12:1938.4.1
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:20:2738.4.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:22:1338.5.5
Scratched crews (Heats) 
SCRJPCR 1[ crew ]_:__:__38.3.4

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndFraser High School 1[ crew ]8:21:5839.1.3
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:35:2039.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:55:3839.2.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:37:5739.2.1
6thHauraki Plains College 3[ crew ]8:58:3839.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:40:1439.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:55:8239.4.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]8:04:0639.5.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:12:1939.5.7
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:14:2239.5.3
5thTe Awamutu College 2[ crew ]8:42:0139.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:17:9639.6.6
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:25:4339.6.5
6thHauraki Plains College 2[ crew ]8:39:3839.6.1

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:49:7840.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:47:9140.2.6
5thWhakatane High School 2[ crew ]8:14:5540.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:55:2740.3.8
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:05:1040.3.3
6thJohn Paul College 2[ crew ]8:23:1240.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:56:5440.4.1
---Bethlehem College 2[ crew ]RET40.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:54:5640.5.6
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:06:5840.5.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:06:8640.5.3
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:25:5940.5.7

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:36:7141.1.5
5thAquinas College 1[ crew ]7:44:0141.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:34:6241.2.4
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:48:4141.2.5

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:22:0642.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:20:1442.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:50:1842.3.5

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Waikato/Bay of Plenty's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA