NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Wellington College's approved colours
#128: Wellington College

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2007 Aon NZ Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2007 Aon NZ Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:47:531.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
4thGlendowie College 2[ crew ]7:46:111.2.8
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:04:021.2.5

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thRosehill College 1[ crew ]9:01:732.1.3

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thMacleans College 1[ crew ]8:22:743.1.1

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:11:224.2.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:11:554.2.6
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:27:154.2.2
7thSt Kentigern College 3[ crew ]8:01:534.2.8

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:22:205.1.1
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:33:245.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:50:115.2.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:54:185.2.1

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:22:596.1.6
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:11:536.1.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:51:217.2.7
6thMacleans College 1[ crew ]8:03:187.2.8

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]7:08:428.1.3
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:13:918.1.8
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:15:018.1.1

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:34:699.1.4
7thSt Kentigern College 1[ crew ]6:58:209.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:11:999.2.7

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:41:4310.1.5
4thMacleans College 1[ crew ]7:47:7410.1.4

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:29:2311.2.3
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:33:1911.2.2
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:34:2911.2.7
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:42:8011.2.8
8thBaradene College 1[ crew ]7:47:4711.2.6

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thSt Kentigern College 1[ crew ]6:55:9612.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:48:5412.2.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:52:3312.2.6
7thGlendowie College 1[ crew ]7:00:1312.2.2

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:12:6513.1.7
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:18:5813.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:18:8013.2.2
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:21:1613.2.3
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:24:2413.2.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:24:9013.2.6

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:19:2614.1.4
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:32:0014.1.3
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:39:0814.1.7
8thSt Kentigern College 1[ crew ]6:41:8314.1.2

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thEdgewater College 1[ crew ]7:43:1915.1.6

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:54:6916.1.3

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:42:5017.1.5
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:43:1617.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:51:1117.2.6
8thDilworth School 1[ crew ]7:07:4317.2.3

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thRosehill College 1[ crew ]8:28:0018.1.3
7thCarmel College 1[ crew ]8:32:0118.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:17:7918.2.4
5thGlendowie College 1[ crew ]8:35:7518.2.8

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thSt Kentigern College 1[ crew ]6:45:0220.1.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thMacleans College 1[ crew ]7:39:2821.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:52:8621.2.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:53:4121.2.8
6thBaradene College 1[ crew ]8:01:1021.2.3

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:15:7922.2.3

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:01:6023.1.1
7thRosehill College 1[ crew ]8:01:6823.1.5

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thMacleans College 1[ crew ]7:24:5224.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:55:3824.2.6
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:03:4524.2.5

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:20:8925.1.4
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:37:7525.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:37:4725.2.5

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:23:0126.2.4
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:31:1426.2.3

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:10:4327.2.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:19:5027.2.8

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thMacleans College 1[ crew ]7:56:5328.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:02:8528.2.2

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:17:7229.1.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:23:9329.1.5

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
B Final [ race results || race reproduction ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:52:4230.2.8
Scratched crews (Finals) 
SCRAGSB 1[ crew ]_:__:__30.1.1

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:15:1531.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
4thEdgewater College 1[ crew ]8:23:2831.2.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:23:8331.2.2

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:23:6932.1.3
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:48:0232.1.2
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:55:3832.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:04:2832.2.7

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:38:8133.1.4
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:43:7033.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:57:3333.2.5
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:04:0333.2.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:05:6233.2.2
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:15:3533.2.6
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:01:5933.2.8

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thMacleans College 1[ crew ]7:49:8934.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:02:4634.2.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:09:1734.2.6
4thManurewa High School 1[ crew ]8:19:4934.2.2

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:25:8135.2.4
3rdACG Strathallan College 1[ crew ]8:48:7735.2.5

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:40:9137.2.1
6thRosehill College 1[ crew ]8:44:8137.2.6

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:05:1638.1.1
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:10:8838.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
6thMacleans College 1[ crew ]8:30:1538.2.5
8thRosehill College 1[ crew ]8:35:8138.2.7

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thMacleans College 1[ crew ]9:16:1839.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]9:14:2039.2.2

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]8:19:3340.2.5
3rdRosehill College 1[ crew ]8:24:2240.2.4
5thWestlake Boys High School 3[ crew ]8:45:7040.2.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:26:0740.2.8

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]7:32:4441.1.2
7thBaradene College 1[ crew ]7:46:7241.1.1

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]6:37:1142.1.3
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:37:1942.1.6
7thSt Kentigern College 1[ crew ]6:46:9442.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
8thSt Kentigern College 2[ crew ]7:19:4642.2.8

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thGlendowie College 1[ crew ]7:40:271.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:02:491.2.3
8thRosehill College 1[ crew ]7:49:731.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:23:761.3.3
4thGlendowie College 2[ crew ]7:24:741.3.6
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:38:691.3.7
6thEdgewater College 1[ crew ]7:46:601.3.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thGlendowie College 1[ crew ]8:33:442.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:29:602.3.6
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
7thEdgewater College 2[ crew ]9:09:312.4.1

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:44:787.2.7
8thMacleans College 1[ crew ]7:55:387.2.5

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:10:4815.3.7
7thRosehill College 1[ crew ]8:21:4115.3.2
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stEdgewater College 1[ crew ]7:51:9215.4.5
6thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:15:0415.4.7

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:52:4222.1.4
6thMacleans College 1[ crew ]8:14:2822.1.3
7thRosehill College 1[ crew ]8:16:3622.1.2
8thEdgewater College 1[ crew ]8:22:6822.1.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:30:7122.4.8

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:51:3323.1.3
5thACG Strathallan College 1[ crew ]8:23:5123.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:52:4723.2.5
8thACG Strathallan College 2[ crew ]8:30:3623.2.7

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:04:7727.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:09:0527.2.8

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thEdgewater College 1[ crew ]7:40:3331.1.6
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50:7731.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:33:1931.2.1

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thDilworth School 1[ crew ]7:12:1536.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:26:2736.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:12:4836.3.6
6thACG Strathallan College 1[ crew ]7:16:9336.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:16:5536.4.5
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:33:6836.4.8

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:01:6437.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thRosehill College 1[ crew ]7:52:2037.2.8

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:22:2638.1.4
4thRosehill College 1[ crew ]7:31:0538.1.1
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:48:2438.1.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:32:9738.3.2
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:32:0938.4.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:57:6338.4.5

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:51:7639.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:08:2939.2.3
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:11:9139.3.3
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:07:8539.4.7
6thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:19:7739.4.6

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 1[ crew ]7:41:2740.1.7
6thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:46:9240.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:28:7940.2.3
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:45:3940.2.2
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]7:52:851.1.7
3rdRosehill College 1[ crew ]7:53:241.1.4
5thTakapuna Grammar School 4[ crew ]8:11:101.1.6

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thManurewa High School 1[ crew ]9:51:772.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndEdgewater College 2[ crew ]9:22:712.2.2

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:21:913.2.2

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:15:124.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:14:254.2.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:21:834.2.4
6thSt Kentigern College 3[ crew ]7:53:134.2.1

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:38:695.1.1
8thWestlake Boys High School 3[ crew ]8:15:495.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:16:885.2.3
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:20:895.2.4
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:41:325.2.1
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:09:115.2.8

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:46:206.1.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:38:717.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]8:06:157.2.2
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:12:027.2.7
6thACG Strathallan College 1[ crew ]8:41:147.2.4

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]7:10:128.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:09:808.2.6
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:11:018.2.3

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:09:429.2.6

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:00:6010.1.5
---Kings College 1[ crew ]DNS10.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thCarmel College 1[ crew ]8:39:2710.2.6

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:45:1111.1.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:49:9511.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:36:9811.2.6
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:47:8011.2.3
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:52:5211.2.2

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:00:0212.1.1
5thGlendowie College 1[ crew ]7:05:6212.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:52:4412.2.6
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:52:5012.2.5

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:40:0513.1.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:42:4113.1.2
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:43:2913.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:28:2013.2.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:40:7213.2.3

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:52:3814.1.4
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:03:9214.1.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:09:5714.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:04:7414.2.5
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:28:7014.2.2
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:52:2614.2.7

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:01:5815.1.2
6thRosehill College 2[ crew ]9:10:4215.1.8
8thEdgewater College 2[ crew ]9:39:9715.1.7

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:16:9816.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:19:0216.2.4
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:12:5216.2.6
6thSt Peter's College 1[ crew ]8:20:9216.2.2

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:54:0917.1.4
4thDilworth School 1[ crew ]7:11:2817.1.8
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:25:0117.1.2
8thRosehill College 1[ crew ]7:26:6617.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:58:9117.2.6
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:14:6217.2.8

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:17:3018.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:14:0018.2.7
2ndCarmel College 1[ crew ]8:15:0418.2.6
6thGlendowie College 1[ crew ]8:32:4618.2.1

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:29:4419.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:51:5219.2.4
6thCarmel College 1[ crew ]8:52:7819.2.2

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:39:9421.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:43:1821.2.6
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:51:1521.2.5

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:13:4022.1.5
5thMacleans College 2[ crew ]8:23:1222.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]8:14:9922.2.6
5thManurewa High School 1[ crew ]8:23:6122.2.2
Scratched crews (Repechages) 
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__22.1.4

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdKristin School 1[ crew ]8:15:7123.1.1
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:48:0023.1.4
---Takapuna Grammar School 2[ crew ]DNS23.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thRosehill College 2[ crew ]8:21:0423.2.7

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:08:2024.1.4
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:39:2924.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21:1124.2.3
3rdBaradene College 1[ crew ]7:23:6424.2.5

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:30:3425.1.8
8thSt Kentigern College 2[ crew ]7:58:2925.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:58:4825.2.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:04:4625.2.7

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:41:3826.1.5
4thGlendowie College 1[ crew ]7:48:1326.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
7thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:08:8926.2.2
8thKings College 1[ crew ]8:19:3826.2.7

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:52:7427.1.4
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:32:4027.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:56:7527.2.3

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:53:1828.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:38:2528.2.2

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]29.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]5:52:5729.2.2

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:57:6030.1.6
7thEdgewater College 1[ crew ]7:22:8730.1.4
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:31:2230.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:14:1330.2.1

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:36:8731.2.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:39:5631.2.7
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:40:9331.2.3

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thSt Peter's College 2[ crew ]7:34:4532.1.7
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:35:6632.1.1
8thSt Kentigern College 2[ crew ]7:44:5632.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:24:7932.2.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:31:3832.2.7

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:37:9333.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:27:4533.2.3
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:28:5533.2.6
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]6:33:6033.2.4
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:23:5333.2.2

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thManurewa High School 1[ crew ]7:49:1934.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:35:9934.2.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:36:6034.2.7
6thCarmel College 1[ crew ]8:47:7334.2.4

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:45:7335.1.6
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:26:2135.1.7
8thRangitoto College 1[ crew ]8:28:3535.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndACG Strathallan College 1[ crew ]8:06:8135.2.4

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thACG Strathallan College 1[ crew ]7:27:0936.1.4
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:52:3636.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:19:4036.2.4
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:42:5836.2.7
6thRosehill College 2[ crew ]7:59:2836.2.3

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:45:6037.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:46:9837.2.3

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:35:1138.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 2[ crew ]7:47:0338.2.2
6thCarmel College 1[ crew ]8:07:9638.2.5

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:02:7839.2.7

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:33:4140.1.2
3rdWestlake Boys High School 3[ crew ]7:44:5640.1.3

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:50:1341.1.5
3rdBaradene College 1[ crew ]6:51:2341.1.3
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:03:7641.1.2

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 2[ crew ]6:18:2642.2.7
6thSt Peter's College 1[ crew ]6:56:9842.2.2
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 1[ crew ]7:35:171.1.8
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:09:831.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:30:391.2.7
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:32:321.2.8
6thEdgewater College 1[ crew ]7:43:191.2.2
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:02:971.2.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:16:931.4.7
3rdGlendowie College 2[ crew ]7:17:861.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:23:871.5.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 4[ crew ]7:59:791.6.3

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thEdgewater College 2[ crew ]8:55:642.2.1
8thBirkenhead College 1[ crew ]9:31:452.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:48:172.3.8
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:49:712.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:51:772.5.6
Heat 6[ race results || race reproduction ]
6thManurewa High School 1[ crew ]9:20:242.6.4

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thMacleans College 1[ crew ]8:31:693.3.4
Scratched crews (Heats) 
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__3.2.2

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 3[ crew ]7:41:434.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:53:324.2.3
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:07:054.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
---Kings College 1[ crew ]DNS4.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:55:854.4.5
Scratched crews (Heats) 
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__4.3.2

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:19:905.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:55:795.2.5
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:01:505.2.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:16:995.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:44:235.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:37:425.4.3

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]7:00:576.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:32:706.3.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:43:307.2.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:19:507.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdACG Strathallan College 1[ crew ]8:13:637.3.5
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:54:557.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:47:817.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
5thWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:55:947.5.1

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:54:478.1.4
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]6:56:458.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:04:748.2.1

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:34:379.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:00:299.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:26:029.3.6

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:39:2410.1.2
5thCarmel College 1[ crew ]8:06:4810.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:43:8410.2.5
5thKings College 1[ crew ]7:54:3410.2.1

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:21:9311.2.4
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:25:5611.2.7
5thBaradene College 1[ crew ]7:29:9511.2.3
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:40:0011.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:45:4411.3.3

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]6:55:9512.1.1
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:24:3012.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:48:2012.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:04:4612.3.8
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50:6512.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:44:5312.4.7
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:44:5712.4.2
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:43:4612.4.1

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:10:7313.1.2
5thEdgewater College 1[ crew ]7:26:7713.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:22:2013.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:22:7013.3.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:30:2813.3.7
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:31:6613.3.2

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:20:8514.1.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:40:2414.1.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:47:3314.1.7
7thSt Peter's College 1[ crew ]7:18:7414.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:50:3014.2.6
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:54:9114.2.2

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:15:4915.1.6
7thRangitoto College 1[ crew ]8:59:1615.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:07:5315.2.8
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:25:0015.2.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:27:0715.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:29:3215.5.3
Heat 6[ race results || race reproduction ]
5thEdgewater College 2[ crew ]8:58:5515.6.2
Heat 8[ race results || race reproduction ]
1stEdgewater College 1[ crew ]7:59:8915.8.5
5thRosehill College 2[ crew ]8:46:9615.8.6
Scratched crews (Heats) 
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__15.6.6

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:03:0516.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:09:0816.2.2
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:52:0316.2.6
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:56:7016.2.7
Scratched crews (Heats) 
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__16.2.1

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:44:3117.1.5
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:20:7217.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:23:0917.2.7
5thRosehill College 1[ crew ]7:27:8617.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:05:5117.3.6
6thGlendowie College 1[ crew ]7:06:4517.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:48:7617.4.7
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:55:8517.4.5
5thDilworth School 1[ crew ]7:05:0717.4.4

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:29:1218.1.3
5thGlendowie College 1[ crew ]8:34:2818.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
8thBirkenhead College 1[ crew ]10:08:4618.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]8:38:1118.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdCarmel College 1[ crew ]8:37:1818.4.2
8thCarmel College 2[ crew ]9:11:4518.4.7

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thWhangarei Girls High School 1[ crew ]9:15:5219.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thCarmel College 1[ crew ]8:55:9619.2.3
7thWhangarei Girls High School 2[ crew ]9:26:0119.2.8
Heat 5[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:43:8819.5.3
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:49:1519.5.1
8thEdgewater College 1[ crew ]8:50:9719.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:36:7919.6.3
Scratched crews (Heats) 
SCRDIOC 2[ crew ]_:__:__19.2.5

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:40:7520.2.5
Scratched crews (Heats) 
SCRAGSB 1[ crew ]_:__:__20.1.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:45:6621.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:43:1921.2.7
6thBaradene College 1[ crew ]7:44:2921.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:32:7021.3.3
Scratched crews (Heats) 
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__21.3.1

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:53:9022.1.7
4thMacleans College 2[ crew ]8:19:2722.1.8
7thCarmel College 2[ crew ]9:05:9022.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:14:7722.2.3
4thEdgewater College 1[ crew ]8:17:8422.2.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
8thCarmel College 1[ crew ]8:51:4122.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:37:7322.5.3
---Carmel College 3[ crew ]DNS22.5.8
Heat 7[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:40:6522.7.4
5thManurewa High School 1[ crew ]8:44:8822.7.1
Heat 8[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:31:4222.8.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]9:50:2422.8.6

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thACG Strathallan College 2[ crew ]8:33:3923.1.5
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:39:2123.1.7
7thRosehill College 3[ crew ]8:58:1623.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]8:04:2823.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:25:9223.3.7
6thRosehill College 2[ crew ]8:50:5323.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:06:7023.4.3
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thACG Strathallan College 1[ crew ]8:10:9223.6.7
Heat 7[ race results || race reproduction ]
6thKristin School 1[ crew ]8:38:2823.7.3
Scratched crews (Heats) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__23.2.2

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:26:3824.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:44:8424.3.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:48:3024.3.5
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:01:0424.3.3

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:58:5225.1.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:03:6325.1.4
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:25:8725.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:29:8025.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:00:8425.3.3
6thDilworth School 1[ crew ]7:50:3325.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:09:7325.4.2
7thSt Peter's College 1[ crew ]8:28:7725.4.7
Scratched crews (Heats) 
SCRGLDW 1[ crew ]_:__:__25.1.1

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]: : :26.1.1
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]: : :26.1.6
8thManurewa High School 1[ crew ]: : :26.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
8thCarmel College 2[ crew ]: : :26.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]: : :26.3.6
3rdGlendowie College 1[ crew ]: : :26.3.7
4thKings College 1[ crew ]: : :26.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
SCRCARM 1[ crew ]_:__:__26.4.7

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:55:3827.1.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:04:8327.3.2
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:16:3727.3.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:42:1827.5.4

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thKings College 1[ crew ]8:15:3228.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thMacleans College 1[ crew ]7:42:9228.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:55:7128.4.7
6thCarmel College 1[ crew ]8:12:7428.4.5
Scratched crews (Heats) 
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__28.2.4

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:00:7529.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:05:3129.2.8
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:19:5329.2.7
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:20:6929.2.1

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]7:09:7930.1.8
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:15:8330.1.4
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:31:4930.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
8thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:21:6330.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:54:6930.3.8
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:23:9130.4.2
---Kings College 1[ crew ]DNS30.4.4

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:42:1431.1.1
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:47:0931.1.6
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:05:2731.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]7:37:2531.2.4
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:22:6231.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:54:7331.3.2
6thEdgewater College 2[ crew ]8:19:1731.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:25:0531.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:03:8931.5.7

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:04:0232.1.4
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:35:4932.1.3
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:37:8032.1.2
8thSt Peter's College 1[ crew ]7:52:1432.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:16:7232.2.5
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:24:7932.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:59:0332.3.1
6thSt Peter's College 2[ crew ]7:42:8632.3.7
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:53:5732.3.8

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:16:5733.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:19:0933.2.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:34:4733.2.6
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:38:1033.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]6:35:1333.3.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:41:6733.3.6
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:32:0933.3.5

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:34:2434.1.5
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:33:8334.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:36:6034.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdCarmel College 1[ crew ]7:47:1534.3.2
4thManurewa High School 1[ crew ]7:52:4334.3.3

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thMacleans College 1[ crew ]7:49:5235.1.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdACG Strathallan College 1[ crew ]8:07:6935.3.4
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:24:4435.3.2
7thRangitoto College 1[ crew ]8:33:2335.3.5

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thACG Strathallan College 1[ crew ]7:25:7236.1.1
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:40:8236.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21:3336.2.8
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:25:6736.2.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07:8736.4.3
7thGlendowie College 1[ crew ]7:29:5136.4.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdDilworth School 1[ crew ]7:18:7536.6.3
5thRosehill College 2[ crew ]7:42:9236.6.4
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:47:8036.6.2
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:47:8236.6.5
Scratched crews (Heats) 
SCRROSE 1[ crew ]_:__:__36.1.6

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:48:0737.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:00:4937.2.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:01:6637.4.3
7thKristin School 1[ crew ]8:36:4237.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
SCRPUKE 1[ crew ]_:__:__37.5.7

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:28:5238.1.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:38:0538.1.5
5thRosehill College 1[ crew ]7:46:0438.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:48:3038.2.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50:2238.2.5
8thCarmel College 2[ crew ]8:55:7538.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thRosehill College 2[ crew ]8:10:7638.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thCarmel College 1[ crew ]8:05:2138.4.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thMacleans College 1[ crew ]7:39:1038.6.1

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:55:9939.1.4
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:40:3139.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:18:3439.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:31:9739.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:05:6039.4.4
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:19:1139.4.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]8:07:9739.5.7
Scratched crews (Heats) 
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__39.1.8

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:20:0140.1.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:43:6340.3.2
3rdWestlake Boys High School 3[ crew ]7:45:6040.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]7:39:7940.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
SCRWTLB 2[ crew ]_:__:__40.5.1

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:12:2941.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]7:08:4241.2.7
4thBaradene College 1[ crew ]7:10:0141.2.3

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:06:4642.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:06:9642.2.4
2ndKings College 1[ crew ]6:10:0342.2.7
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:42:3642.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:09:2542.3.7

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA