NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Taradale High School's approved colours
#115: Taradale High School


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2007 Aon NZ Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2007 Aon NZ Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the North Island region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:37:421.1.3
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:40:771.1.7
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:47:531.1.8
7thHorowhenua College 1[ crew ]7:51:871.1.2
---Hauraki Plains College 2[ crew ]RET1.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:40:621.2.7
4thGlendowie College 2[ crew ]7:46:111.2.8
6thBethlehem College 1[ crew ]7:56:221.2.4
7thWhakatane High School 1[ crew ]7:59:291.2.1
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:04:021.2.5

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]8:33:942.1.6
3rdHastings Girls High School 1[ crew ]8:43:992.1.5
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:52:012.1.4
6thTrident High School 1[ crew ]8:56:352.1.2
7thRosehill College 1[ crew ]9:01:732.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndHutt Valley High School 1[ crew ]9:11:622.2.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]9:18:652.2.4
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:34:692.2.8
7thBethlehem College 3[ crew ]9:42:542.2.5

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:13:353.1.8
5thMacleans College 1[ crew ]8:22:743.1.1
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:38:893.1.2
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:50:263.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWellington Girls College 1[ crew ]8:46:413.2.4
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:09:973.2.2
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:12:943.2.1
8thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]9:16:403.2.6

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:10:514.1.4
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:14:414.1.6
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:19:414.1.5
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:20:344.1.8
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:21:334.1.3
7thCambridge High School 1[ crew ]7:23:254.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:11:224.2.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:11:554.2.6
4thTauranga Boys College 2[ crew ]7:18:094.2.3
5thFraser High School 1[ crew ]7:24:794.2.7
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:27:154.2.2
7thSt Kentigern College 3[ crew ]8:01:534.2.8
Scratched crews (Finals) 
SCRHAMB 1[ crew ]_:__:__4.2.4

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:14:625.1.4
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:22:205.1.1
5thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:28:905.1.5
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:33:245.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:37:975.2.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:40:445.2.6
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:50:115.2.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:54:185.2.1
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:54:205.2.7
7thWhakatane High School 1[ crew ]7:56:705.2.2
8thWanganui High School 1[ crew ]8:13:675.2.8

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:07:156.1.4
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:22:596.1.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:27:816.1.1
6thWanganui High School 1[ crew ]7:31:766.1.7
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:11:536.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:41:326.2.6
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:51:976.2.3
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:14:116.2.2
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:42:126.2.7

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:38:027.1.7
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:40:777.1.5
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:48:247.1.3
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:53:027.1.4
7thHillcrest High School 1[ crew ]7:53:957.1.1
8thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:03:957.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:46:707.2.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:48:637.2.2
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:50:277.2.6
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:51:217.2.7
6thMacleans College 1[ crew ]8:03:187.2.8
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:03:577.2.4
8thTauranga Girls College 2[ crew ]8:17:247.2.1

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:00:348.1.7
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:01:448.1.6
5thKings College 1[ crew ]7:08:428.1.3
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:11:228.1.2
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:13:918.1.8
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:15:018.1.1

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:34:699.1.4
5thBethlehem College 1[ crew ]6:45:959.1.3
6thWellington College 1[ crew ]6:46:459.1.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]6:58:209.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Patrick's College 1[ crew ]6:51:459.2.6
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:57:169.2.2
6thOnslow College 1[ crew ]7:05:299.2.1
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:11:999.2.7
8thOnslow College 2[ crew ]7:18:439.2.8
Scratched crews (Finals) 
SCRWHAK 1[ crew ]_:__:__9.1.1

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:41:4310.1.5
4thMacleans College 1[ crew ]7:47:7410.1.4
8thOtumoetai College 1[ crew ]8:04:3310.1.2

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:11:1611.1.8
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:12:6511.1.6
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:21:4911.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:19:3511.2.5
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:26:8211.2.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:29:2311.2.3
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:33:1911.2.2
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:34:2911.2.7
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:42:8011.2.8
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:44:4511.2.1
8thBaradene College 1[ crew ]7:47:4711.2.6

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:35:8012.1.5
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]6:51:5612.1.3
8thSt Kentigern College 1[ crew ]6:55:9612.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:48:5412.2.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:52:3312.2.6
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:57:0512.2.3
7thGlendowie College 1[ crew ]7:00:1312.2.2
8thBethlehem College 1[ crew ]7:05:0712.2.8

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:54:9613.1.5
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:05:6213.1.3
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:07:6513.1.4
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:12:6513.1.7
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:18:5813.1.1
7thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:20:0113.1.8
8thHillcrest High School 1[ crew ]7:48:5113.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt John's College (Hamilton) 3[ crew ]7:13:4713.2.4
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:18:8013.2.2
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:21:1613.2.3
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:24:2413.2.1
5thSt Patrick's College 1[ crew ]7:24:5213.2.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:24:9013.2.6
7thSt Patrick's College 2[ crew ]7:42:8613.2.8
8thSt John's College (Hamilton) 2[ crew ]8:13:4013.2.7

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:14:4814.1.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:19:2614.1.4
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:27:4414.1.6
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:32:0014.1.3
5thOnslow College 1[ crew ]6:36:1214.1.1
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:38:2614.1.8
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:39:0814.1.7
8thSt Kentigern College 1[ crew ]6:41:8314.1.2

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:33:1315.1.3
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:40:6615.1.1
5thEdgewater College 1[ crew ]7:43:1915.1.6
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:53:5715.1.4
7thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:06:9715.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:46:8715.2.4
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:02:4115.2.3
5thWhakatane High School 1[ crew ]8:06:7515.2.5

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]6:39:3716.1.5
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:45:0816.1.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:54:6916.1.3
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:02:3816.1.1
8thWellington College 1[ crew ]7:13:8016.1.2

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:33:9317.1.6
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:41:8417.1.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:42:5017.1.5
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:43:1617.1.8
7thSt Peter's School 1[ crew ]6:47:8317.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:51:1117.2.6
5thWhanganui City College 1[ crew ]6:57:5917.2.1
6thCambridge High School 1[ crew ]7:01:9917.2.2
8thDilworth School 1[ crew ]7:07:4317.2.3

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:06:0318.1.4
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:11:4218.1.6
5thMount Maunganui College 1[ crew ]8:20:0418.1.8
6thRosehill College 1[ crew ]8:28:0018.1.3
7thCarmel College 1[ crew ]8:32:0118.1.1
8thHastings Girls High School 1[ crew ]8:36:3018.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:17:7918.2.4
3rdHutt Valley High School 1[ crew ]8:31:5818.2.5
5thGlendowie College 1[ crew ]8:35:7518.2.8
6thTrident High School 1[ crew ]8:49:1018.2.2
7thSt Peter's School 1[ crew ]9:06:5618.2.1

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]8:02:3619.1.6
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:09:1719.1.5
4thCambridge High School 2[ crew ]8:13:6719.1.8
8thSt Peter's School 1[ crew ]8:24:0519.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:11:0919.2.6
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:15:2619.2.3
3rdWanganui High School 1[ crew ]8:15:6519.2.5
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:19:4419.2.2
5thWanganui High School 2[ crew ]8:21:0319.2.7
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:23:3919.2.1

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:26:4020.1.5
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:37:7220.1.1
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:44:5920.1.3
7thSt Kentigern College 1[ crew ]6:45:0220.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]6:38:0520.2.5
2ndHutt Valley High School 1[ crew ]6:48:4820.2.3
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:53:8720.2.2
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:02:2120.2.6
6thWellington College 1[ crew ]7:04:7420.2.1

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:30:2821.1.6
5thMacleans College 1[ crew ]7:39:2821.1.8
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:41:1021.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:52:8621.2.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:53:4121.2.8
6thBaradene College 1[ crew ]8:01:1021.2.3
---Tauranga Girls College 1[ crew ]DNS21.2.4

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:52:5222.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:53:5722.1.4
4thWanganui High School 1[ crew ]8:06:3122.1.3
6thWellington Girls College 1[ crew ]8:21:7422.1.2
8thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:27:7322.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:15:7922.2.3
5thHorowhenua College 1[ crew ]8:27:4422.2.2
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:48:8622.2.4

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHutt Valley High School 1[ crew ]7:51:4423.1.3
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:52:4323.1.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:54:2423.1.7
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:01:6023.1.1
7thRosehill College 1[ crew ]8:01:6823.1.5
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:11:4323.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
7thSt Peter's School 2[ crew ]8:12:6323.2.6

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:16:9424.1.4
4thMacleans College 1[ crew ]7:24:5224.1.2
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:25:4524.1.3
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:27:3724.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:46:0424.2.4
2ndSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:50:0524.2.8
3rdBaradene College 1[ crew ]7:55:3824.2.6
5thAquinas College 1[ crew ]7:57:0824.2.2
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:00:3824.2.1
7thOnslow College 1[ crew ]8:01:6924.2.7
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:03:4524.2.5

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:20:8925.1.4
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:20:9525.1.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:28:4725.1.8
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:30:2325.1.2
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:37:7525.1.1
8thAquinas College 1[ crew ]7:56:1025.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:32:0925.2.1
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:37:4725.2.5
7thTauranga Boys College 1[ crew ]8:02:1325.2.8
Scratched crews (Finals) 
SCRHAMB 2[ crew ]_:__:__25.2.7

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:09:5626.1.8
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:09:9426.1.6
5thTrident High School 1[ crew ]8:16:0926.1.5
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:24:2826.1.2
7thTrident High School 2[ crew ]8:27:4126.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:23:0126.2.4
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:31:1426.2.3
6thTrident High School 3[ crew ]8:52:7826.2.8
7thTe Awamutu College 2[ crew ]8:55:8626.2.1

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:40:1127.1.6
4thBethlehem College 1[ crew ]7:45:0027.1.3
6thCambridge High School 1[ crew ]7:52:0827.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:48:8527.2.4
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:53:8527.2.5
3rdHorowhenua College 1[ crew ]7:58:4127.2.1
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:02:3127.2.3
5thEdgecumbe College 1[ crew ]8:08:1327.2.7
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:10:4327.2.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:19:5027.2.8

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:35:7728.1.4
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:39:4028.1.7
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:39:9528.1.2
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:49:8928.1.3
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:52:9628.1.5
7thMacleans College 1[ crew ]7:56:5328.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:46:4828.2.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:02:8528.2.2
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:03:3428.2.7
6thOnslow College 1[ crew ]8:07:5728.2.1

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:16:5729.1.3
2ndKings College 1[ crew ]6:17:7229.1.4
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:20:0329.1.6
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:23:9329.1.5
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:33:6529.1.2

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:05:1830.1.3
4thBethlehem College 1[ crew ]7:19:7330.1.8
6thWanganui High School 1[ crew ]7:22:1530.1.2
7thSt Patrick's College 1[ crew ]7:26:8230.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:27:9130.2.3
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:34:8430.2.2
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:52:4230.2.8
Scratched crews (Finals) 
SCRAGSB 1[ crew ]_:__:__30.1.1

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:55:4931.1.2
5thBethlehem College 1[ crew ]8:01:4231.1.7
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:03:5631.1.3
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:15:1531.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:12:4231.2.6
4thEdgewater College 1[ crew ]8:23:2831.2.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:23:8331.2.2
6thWestern Heights High School 1[ crew ]8:26:9031.2.8

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:14:7932.1.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:23:6932.1.3
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:26:7132.1.4
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:27:6432.1.7
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:48:0232.1.2
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:55:3832.1.6
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:09:6632.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:45:3332.2.4
4thOnslow College 1[ crew ]8:01:4232.2.1
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:04:2832.2.7
6thTauranga Boys College 2[ crew ]8:09:9932.2.8
7thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]8:10:4332.2.6

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:36:4033.1.1
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:38:8133.1.4
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:42:4933.1.5
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:43:7033.1.2
8thCambridge High School 1[ crew ]7:02:9333.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:57:3333.2.5
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:04:0333.2.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:05:6233.2.2
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:15:3533.2.6
7thWanganui High School 1[ crew ]7:17:2133.2.1
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:01:5933.2.8

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:41:5534.1.5
5thMacleans College 1[ crew ]7:49:8934.1.6
6thTrident High School 1[ crew ]7:51:6534.1.1
7thWellington Girls College 1[ crew ]7:57:8534.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:02:4634.2.5
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]8:08:5634.2.1
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:09:1734.2.6
4thManurewa High School 1[ crew ]8:19:4934.2.2
5thWanganui High School 1[ crew ]8:20:9234.2.4
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:26:8034.2.3
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:29:3234.2.8
8thTe Awamutu College 1[ crew ]8:45:6434.2.7

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:15:5035.1.5
6thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:28:9035.1.3
7thTrident High School 1[ crew ]8:29:2335.1.7
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:42:8535.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:25:8135.2.4
3rdACG Strathallan College 1[ crew ]8:48:7735.2.5
4thHillcrest High School 2[ crew ]8:56:0235.2.3
5thOnslow College 1[ crew ]8:57:7835.2.8
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:59:2635.2.1
8thSt Peter's School 1[ crew ]9:03:8235.2.6

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:27:5736.1.6
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:31:0336.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stOnslow College 1[ crew ]7:35:6636.2.5
3rdWhakatane High School 2[ crew ]7:42:2036.2.6
4thSt Peter's School 2[ crew ]7:44:2336.2.4
6thWanganui High School 1[ crew ]7:48:2936.2.1
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:54:1736.2.8

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:06:4237.1.6
4thHauraki Plains College 2[ crew ]8:17:0237.1.4
8thBethlehem College 3[ crew ]8:58:8237.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:38:2837.2.7
3rdHutt Valley High School 1[ crew ]8:38:7737.2.3
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:40:9137.2.1
6thRosehill College 1[ crew ]8:44:8137.2.6
8thBethlehem College 1[ crew ]9:08:8237.2.8

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:02:2038.1.6
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:05:1638.1.1
3rdTrident High School 1[ crew ]8:08:6238.1.7
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:10:8838.1.2
6thWellington Girls College 1[ crew ]8:23:1238.1.5
7thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:23:4538.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]8:21:1438.2.3
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:28:7738.2.1
6thMacleans College 1[ crew ]8:30:1538.2.5
8thRosehill College 1[ crew ]8:35:8138.2.7

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:41:5239.1.2
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:48:7739.1.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:57:5039.1.6
7thTauranga Girls College 1[ crew ]9:04:6439.1.1
8thMacleans College 1[ crew ]9:16:1839.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]9:14:2039.2.2
4thHorowhenua College 1[ crew ]9:15:7339.2.3
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:20:6239.2.1
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:32:3239.2.5
8thFraser High School 1[ crew ]9:54:1839.2.8

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:06:7040.1.3
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:07:0840.1.4
8thWhakatane High School 3[ crew ]8:32:5940.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]8:19:3340.2.5
3rdRosehill College 1[ crew ]8:24:2240.2.4
4thWhakatane High School 2[ crew ]8:29:6640.2.7
5thWestlake Boys High School 3[ crew ]8:45:7040.2.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:26:0740.2.8

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:20:9641.1.5
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:30:0241.1.6
5thKings College 1[ crew ]7:32:4441.1.2
7thBaradene College 1[ crew ]7:46:7241.1.1
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:49:4641.1.8

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:22:5042.1.4
3rdKings College 1[ crew ]6:37:1142.1.3
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:37:1942.1.6
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:45:9042.1.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]6:46:9442.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:43:9842.2.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:46:6142.2.3
3rdWellington College 1[ crew ]6:46:6742.2.5
7thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:03:8642.2.1
8thSt Kentigern College 2[ crew ]7:19:4642.2.8

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]7:09:401.1.7
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:26:431.1.3
6thGlendowie College 1[ crew ]7:40:271.1.6
8thWanganui High School 1[ crew ]7:50:211.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:02:491.2.3
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:32:761.2.2
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:36:161.2.7
8thRosehill College 1[ crew ]7:49:731.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:15:961.3.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:23:761.3.3
4thGlendowie College 2[ crew ]7:24:741.3.6
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:38:691.3.7
6thEdgewater College 1[ crew ]7:46:601.3.1
7thFraser High School 1[ crew ]8:00:391.3.8
8thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:08:461.3.2
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:09:141.4.4
2ndHorowhenua College 1[ crew ]7:09:961.4.3
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:23:581.4.6
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:26:271.4.2
5thBethlehem College 3[ crew ]7:36:711.4.1
8thJohn Paul College 2[ crew ]8:05:491.4.8

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHastings Girls High School 1[ crew ]8:14:382.1.4
3rdHutt Valley High School 1[ crew ]8:15:592.1.3
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:38:722.1.6
6thHorowhenua College 1[ crew ]8:46:132.1.1
7thWhanganui City College 1[ crew ]8:47:232.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:08:342.2.5
5thGlendowie College 1[ crew ]8:33:442.2.6
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:06:122.2.8
7thQueen Margaret College 2[ crew ]9:35:642.2.7
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:25:432.3.4
2ndRosehill College 1[ crew ]8:29:602.3.6
3rdBethlehem College 3[ crew ]8:30:372.3.3
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:45:752.3.5
5thHorowhenua College 2[ crew ]8:48:442.3.7
8thTauranga Girls College 2[ crew ]9:10:032.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndTrident High School 1[ crew ]8:12:742.4.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:20:702.4.5
5thBethlehem College 2[ crew ]8:56:622.4.7
7thEdgewater College 2[ crew ]9:09:312.4.1

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:33:907.1.2
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]7:41:707.1.6
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:43:077.1.1
6thTauranga Girls College 1[ crew ]7:44:677.1.3
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:49:177.1.5
8thTauranga Girls College 2[ crew ]8:11:257.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:25:617.2.4
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:30:507.2.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:37:377.2.2
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:39:137.2.6
6thTe Awamutu College 1[ crew ]7:43:197.2.8
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:44:787.2.7
8thMacleans College 1[ crew ]7:55:387.2.5

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:57:3715.1.5
2ndWhanganui Girls College 1[ crew ]8:05:4415.1.7
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:07:2515.1.3
8thHauraki Plains College 3[ crew ]8:27:0315.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:49:4615.2.3
5thWanganui High School 1[ crew ]8:21:4315.2.1
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:26:9715.2.7
8thHauraki Plains College 2[ crew ]8:50:9215.2.2
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:48:4615.3.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:54:2215.3.6
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:10:4815.3.7
6thQueen Margaret College 1[ crew ]8:12:7915.3.1
7thRosehill College 1[ crew ]8:21:4115.3.2
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stEdgewater College 1[ crew ]7:51:9215.4.5
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:05:4315.4.3
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:14:2215.4.1
6thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:15:0415.4.7
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:15:7015.4.2
8thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:43:9415.4.8

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:07:0219.1.7
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:11:3119.1.1
5thHorowhenua College 1[ crew ]8:14:1619.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:56:0419.2.4
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:04:1719.2.2
7thBethlehem College 2[ crew ]8:42:5719.2.1
8thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:47:2419.2.7
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]7:52:3019.3.5
2ndCambridge High School 2[ crew ]7:54:8319.3.4
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:05:2719.3.3
5thCambridge High School 1[ crew ]8:13:6219.3.7
7thTrident High School 1[ crew ]8:21:0319.3.8
8thTe Awamutu College 1[ crew ]8:34:9819.3.1
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:04:2219.4.4
3rdWanganui High School 1[ crew ]8:16:4119.4.6
4thWanganui High School 2[ crew ]8:16:9619.4.5
5thEdgecumbe College 1[ crew ]8:22:6819.4.2
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:26:5719.4.1

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:45:2222.1.5
2ndWellington Girls College 1[ crew ]7:49:3422.1.6
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:52:4222.1.4
6thMacleans College 1[ crew ]8:14:2822.1.3
7thRosehill College 1[ crew ]8:16:3622.1.2
8thEdgewater College 1[ crew ]8:22:6822.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thBethlehem College 2[ crew ]8:07:5722.2.4
8thJohn Paul College 1[ crew ]8:33:8822.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:47:3122.3.5
2ndWanganui High School 1[ crew ]8:01:5322.3.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:07:2522.3.2
4thHorowhenua College 1[ crew ]8:09:6122.3.3
8thWanganui High School 2[ crew ]8:24:0522.3.1
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:12:2622.4.6
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:26:5922.4.7
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:30:7122.4.8
7thJohn Paul College 2[ crew ]9:09:9822.4.1

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:49:5123.1.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:51:3323.1.3
5thACG Strathallan College 1[ crew ]8:23:5123.1.1
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:31:3723.1.6
7thSt Patrick's College 1[ crew ]8:38:1823.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:52:4723.2.5
2ndHutt Valley High School 1[ crew ]8:00:0523.2.4
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:04:2723.2.2
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:17:0723.2.8
8thACG Strathallan College 2[ crew ]8:30:3623.2.7
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:52:1423.3.7
5thAquinas College 1[ crew ]8:02:0823.3.1
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:46:3223.4.3
5thHorowhenua College 1[ crew ]7:59:5623.4.5
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:07:1423.4.8
8thHorowhenua College 2[ crew ]8:45:3123.4.7

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:34:9027.1.3
4thCambridge High School 1[ crew ]7:43:4627.1.7
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:53:2427.1.5
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:55:4927.1.2
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:04:7727.1.8
8thHorowhenua College 1[ crew ]8:06:8627.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:43:4627.2.2
5thWanganui High School 1[ crew ]7:47:5227.2.3
7thEdgecumbe College 1[ crew ]8:09:0027.2.1
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:09:0527.2.8

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:32:9231.1.5
5thEdgewater College 1[ crew ]7:40:3331.1.6
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50:7731.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:29:6231.2.2
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:29:9531.2.4
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:33:1931.2.1
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:40:3331.2.8
8thWestern Heights High School 1[ crew ]7:49:7231.2.6

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 2[ crew ]7:04:1336.1.3
5thDilworth School 1[ crew ]7:12:1536.1.2
6thWhanganui City College 1[ crew ]7:13:2036.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:55:9036.2.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:00:4636.2.4
6thWellington College 1[ crew ]7:19:3036.2.2
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:26:2736.2.1
8thWhanganui City College 2[ crew ]7:37:4836.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdOnslow College 1[ crew ]7:02:9236.3.1
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:09:8436.3.3
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:12:4836.3.6
6thACG Strathallan College 1[ crew ]7:16:9336.3.8
8thSt Patrick's College 1[ crew ]7:30:7736.3.7
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 2[ crew ]7:08:3636.4.3
4thWanganui High School 1[ crew ]7:10:4536.4.6
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:16:5536.4.5
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:33:6836.4.8
---John Paul College 1[ crew ]DNS36.4.7

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:18:4737.1.2
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]7:19:5137.1.3
6thHutt Valley High School 1[ crew ]7:43:1937.1.6
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:01:6437.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 3[ crew ]7:41:7637.2.6
6thRosehill College 1[ crew ]7:52:2037.2.8
7thBethlehem College 2[ crew ]8:32:8437.2.7
8thBethlehem College 1[ crew ]8:37:5637.2.1

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWellington Girls College 1[ crew ]7:21:4438.1.2
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:22:2638.1.4
4thRosehill College 1[ crew ]7:31:0538.1.1
6thQueen Margaret College 1[ crew ]7:41:2638.1.3
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:48:2438.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:23:9138.2.5
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:34:3538.2.3
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:37:3738.2.7
7thJohn Paul College 1[ crew ]7:40:3438.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:26:6538.3.3
3rdMacleans College 1[ crew ]7:32:9738.3.2
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:36:4938.3.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:52:6938.3.7
7thGisborne Girls High School 2[ crew ]7:57:5838.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:29:2438.4.4
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:32:0938.4.6
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:39:1238.4.2
5thWellington Girls College 2[ crew ]7:55:2738.4.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:57:6338.4.5
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:07:4138.4.8

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:51:7639.1.6
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:54:1239.1.3
6thHauraki Plains College 2[ crew ]8:11:7539.1.1
8thTauranga Girls College 2[ crew ]8:26:4739.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:46:7139.2.4
3rdHorowhenua College 1[ crew ]7:56:3739.2.2
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:08:2939.2.3
6thAquinas College 1[ crew ]8:19:1139.2.6
7thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:24:9339.2.8
8thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:26:7539.2.7
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:53:7339.3.5
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:00:8739.3.6
4thFraser High School 1[ crew ]8:03:4039.3.1
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:09:6139.3.7
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:11:9139.3.3
7thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:22:5139.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:39:7339.4.4
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:07:1939.4.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:07:8539.4.7
6thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:19:7739.4.6
7thWellington Girls College 1[ crew ]8:33:4539.4.8

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:30:8340.1.4
3rdWhakatane High School 3[ crew ]7:36:7640.1.6
5thRosehill College 1[ crew ]7:41:2740.1.7
6thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:46:9240.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:28:4340.2.4
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:28:7940.2.3
7thWhakatane High School 2[ crew ]7:41:1640.2.5
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:45:3940.2.2
Scratched crews (Semi-finals) 
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__40.1.2
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__40.1.3
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]7:52:851.1.7
3rdRosehill College 1[ crew ]7:53:241.1.4
4thFraser High School 1[ crew ]8:10:761.1.3
5thTakapuna Grammar School 4[ crew ]8:11:101.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 3[ crew ]8:01:531.2.4
3rdWanganui High School 1[ crew ]8:02:141.2.7
4thJohn Paul College 2[ crew ]8:10:871.2.6
5thWanganui High School 2[ crew ]8:12:351.2.3
Scratched crews (Repechages) 
YET TO RACEROTB 1[ crew ]_:__:__1.1.2

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHorowhenua College 1[ crew ]9:09:972.1.2
3rdSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:25:082.1.4
4thTauranga Girls College 2[ crew ]9:30:622.1.3
6thManurewa High School 1[ crew ]9:51:772.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndEdgewater College 2[ crew ]9:22:712.2.2
3rdWhanganui City College 1[ crew ]9:26:012.2.4
5thHillcrest High School 1[ crew ]9:55:122.2.7

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:30:973.1.5
2ndWellington Girls College 1[ crew ]8:31:253.1.4
4thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:42:233.1.7
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:47:503.1.6
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:50:203.1.2
7thOnslow College 1[ crew ]9:17:603.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:21:913.2.2
3rdSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]8:45:693.2.6
6thSamuel Marsden Collegiate School 3[ crew ]9:09:203.2.7

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:59:084.1.5
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:04:584.1.3
4thTauranga Boys College 2[ crew ]7:14:244.1.8
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:15:124.1.1
7thFraser High School 2[ crew ]7:19:354.1.2
8thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:35:484.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:08:924.2.5
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:12:874.2.2
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:14:254.2.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:21:834.2.4
5thFraser High School 1[ crew ]7:30:564.2.8
6thSt Kentigern College 3[ crew ]7:53:134.2.1
Scratched crews (Repechages) 
YET TO RACEROTB 2[ crew ]_:__:__4.2.7

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:28:145.1.6
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:32:815.1.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:38:695.1.1
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:58:795.1.7
8thWestlake Boys High School 3[ crew ]8:15:495.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:16:885.2.3
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:20:895.2.4
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:41:325.2.1
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:44:185.2.2
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:46:105.2.5
6thWanganui High School 1[ crew ]7:51:215.2.6
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:05:275.2.7
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:09:115.2.8

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:46:206.1.2
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:56:096.1.7
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:02:356.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:21:006.2.5
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:01:866.2.6
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:27:956.2.7
Scratched crews (Repechages) 
YET TO RACENAPB 2[ crew ]_:__:__6.1.4
YET TO RACENAPB 1[ crew ]_:__:__6.2.3

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:17:907.1.6
4thFraser High School 1[ crew ]8:33:067.1.7
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:33:087.1.2
7thOnslow College 2[ crew ]8:35:207.1.8
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:38:717.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]8:06:157.2.2
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:06:927.2.6
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:06:957.2.3
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:12:027.2.7
6thACG Strathallan College 1[ crew ]8:41:147.2.4
7thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]9:07:727.2.8

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]7:10:128.1.4
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:11:778.1.5
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:33:698.1.2
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:00:058.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:04:418.2.4
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:09:808.2.6
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:11:018.2.3
5thQueen Margaret College 1[ crew ]7:50:338.2.7
6thWanganui High School 1[ crew ]7:56:548.2.2

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]6:48:989.1.5
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:56:129.1.1
5thOnslow College 1[ crew ]6:56:619.1.2
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:24:079.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:44:989.2.5
3rdSt Patrick's College 1[ crew ]7:02:069.2.3
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:09:429.2.6
5thOnslow College 2[ crew ]7:26:459.2.2

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:00:6010.1.5
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:13:5110.1.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:25:2710.1.3
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:20:5810.1.7
---Kings College 1[ crew ]DNS10.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thAquinas College 1[ crew ]8:33:1710.2.7
5thCarmel College 1[ crew ]8:39:2710.2.6
6thOtumoetai College 2[ crew ]8:46:9010.2.2

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:35:8311.1.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:45:1111.1.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:49:9511.1.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:52:9111.1.6
6thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:18:8411.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:31:5411.2.5
3rdBaradene College 1[ crew ]7:36:9811.2.6
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:47:8011.2.3
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:52:5211.2.2
6thOnslow College 1[ crew ]8:01:4711.2.7

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:00:0212.1.1
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:04:5212.1.2
5thGlendowie College 1[ crew ]7:05:6212.1.3
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:06:5012.1.8
8thJohn Paul College 1[ crew ]7:09:0812.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]6:51:4012.2.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:52:4412.2.6
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:52:5012.2.5
6thBethlehem College 1[ crew ]7:08:9212.2.2
7thAquinas College 1[ crew ]7:10:1812.2.7

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:28:6813.1.7
2ndSt John's College (Hamilton) 3[ crew ]7:36:9213.1.5
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:40:0513.1.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:42:4113.1.2
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:43:2913.1.4
6thCullinane College 1[ crew ]8:48:9813.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:28:2013.2.5
2ndSt Patrick's College 1[ crew ]7:33:4713.2.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:40:7213.2.3
4thSt John's College (Hamilton) 2[ crew ]8:11:4213.2.2
5thSt Patrick's College 2[ crew ]8:14:2813.2.6
Scratched crews (Repechages) 
YET TO RACEHAMB 2[ crew ]_:__:__13.1.1

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:52:3814.1.4
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:03:9214.1.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:09:5714.1.5
5thCambridge High School 1[ crew ]7:21:3814.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:04:7414.2.5
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:05:1314.2.4
3rdOnslow College 1[ crew ]7:07:6514.2.6
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:28:7014.2.2
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:52:2614.2.7

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]8:47:1315.1.3
3rdRotorua Girls High School 2[ crew ]8:54:4915.1.1
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:01:5815.1.2
6thRosehill College 2[ crew ]9:10:4215.1.8
8thEdgewater College 2[ crew ]9:39:9715.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:44:2115.2.5
2ndWellington Girls College 1[ crew ]8:45:5815.2.1
3rdHauraki Plains College 3[ crew ]8:46:0215.2.7
5thBethlehem College 2[ crew ]8:49:9815.2.3
7thWestern Heights High School 1[ crew ]9:04:3115.2.4
8thWellington Girls College 2[ crew ]9:44:5215.2.2

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:16:9816.1.6
3rdWellington College 1[ crew ]7:32:7516.1.3
4thSt Patrick's College 1[ crew ]7:41:8616.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:09:6816.2.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:16:1116.2.7
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:19:0216.2.4
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:12:5216.2.6
6thSt Peter's College 1[ crew ]8:20:9216.2.2

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:54:0917.1.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:55:5217.1.3
4thDilworth School 1[ crew ]7:11:2817.1.8
5thCambridge High School 1[ crew ]7:11:9917.1.7
6thWhanganui City College 1[ crew ]7:14:9617.1.5
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:25:0117.1.2
8thRosehill College 1[ crew ]7:26:6617.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:49:1917.2.4
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:58:9117.2.6
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:14:6217.2.8
8thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:24:6717.2.1

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:09:6718.1.6
2ndHastings Girls High School 1[ crew ]8:14:7718.1.3
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:17:3018.1.4
5thTrident High School 1[ crew ]8:36:3618.1.7
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:39:2218.1.8
7thBethlehem College 1[ crew ]8:42:2918.1.1
8thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:56:5218.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:14:0018.2.7
2ndCarmel College 1[ crew ]8:15:0418.2.6
3rdHutt Valley High School 1[ crew ]8:16:4718.2.5
6thGlendowie College 1[ crew ]8:32:4618.2.1
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:41:8518.2.8
8thWellington Girls College 1[ crew ]8:44:8118.2.3

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTrident High School 1[ crew ]8:22:3019.1.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:29:4419.1.7
4thWestern Heights High School 1[ crew ]8:38:1219.1.2
5thBethlehem College 3[ crew ]8:48:0619.1.3
6thHorowhenua College 3[ crew ]8:49:6019.1.1
7thQueen Margaret College 1[ crew ]9:08:3819.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thEdgecumbe College 2[ crew ]8:45:8619.2.3
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:51:5219.2.4
6thCarmel College 1[ crew ]8:52:7819.2.2
7thJohn Paul College 2[ crew ]9:26:1819.2.6

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdHutt Valley High School 1[ crew ]6:51:1720.1.5
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:02:6020.1.3
5thWellington College 1[ crew ]7:09:8520.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:32:3920.2.5
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]6:34:0920.2.4
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]6:54:4720.2.6
6thWellington College 2[ crew ]7:08:4720.2.2

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:36:8721.1.3
3rdBaradene College 1[ crew ]7:39:9421.1.2
6thOnslow College 1[ crew ]7:55:0521.1.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:36:8521.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:43:1821.2.6
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:51:1521.2.5

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 2[ crew ]8:10:8222.1.1
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:13:4022.1.5
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:15:3822.1.8
5thMacleans College 2[ crew ]8:23:1222.1.6
6thWhanganui City College 1[ crew ]8:23:7822.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 2[ crew ]8:13:4522.2.5
3rdEdgewater College 1[ crew ]8:14:9922.2.6
5thManurewa High School 1[ crew ]8:23:6122.2.2
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:25:1522.2.1
Scratched crews (Repechages) 
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__22.1.4

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:51:7623.1.6
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:03:3523.1.5
3rdKristin School 1[ crew ]8:15:7123.1.1
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:48:0023.1.4
---Takapuna Grammar School 2[ crew ]DNS23.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Patrick's College 1[ crew ]8:01:6523.2.4
5thTauranga Boys College 1[ crew ]8:13:8423.2.6
6thRosehill College 2[ crew ]8:21:0423.2.7

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:08:2024.1.4
2ndFraser High School 1[ crew ]7:18:3724.1.3
4thAquinas College 1[ crew ]7:26:3824.1.6
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:33:6324.1.1
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:39:2924.1.2
7thQueen Margaret College 1[ crew ]8:13:7824.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21:1124.2.3
3rdBaradene College 1[ crew ]7:23:6424.2.5
4thOnslow College 1[ crew ]7:29:3524.2.2
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:29:7324.2.6

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:47:5025.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:52:3325.1.3
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:25:0625.1.1
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:30:3425.1.8
8thSt Kentigern College 2[ crew ]7:58:2925.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:58:4825.2.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:04:4625.2.7
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:07:8725.2.1
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:14:5725.2.2
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:21:2725.2.8
8thOnslow College 1[ crew ]7:30:0625.2.3

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:34:8426.1.3
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:36:4926.1.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:41:3826.1.5
4thGlendowie College 1[ crew ]7:48:1326.1.6
6thTe Awamutu College 2[ crew ]7:59:8326.1.1
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:00:8726.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTrident High School 2[ crew ]7:43:4626.2.6
6thTrident High School 3[ crew ]8:07:8026.2.1
7thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:08:8926.2.2
8thKings College 1[ crew ]8:19:3826.2.7

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:40:1627.1.2
2ndEdgecumbe College 1[ crew ]7:49:4527.1.5
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:52:7427.1.4
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:07:3027.1.8
6thWellington Girls College 1[ crew ]8:21:3027.1.7
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:25:3127.1.3
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:32:4027.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndHorowhenua College 1[ crew ]7:49:1727.2.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:56:7527.2.3
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:04:7227.2.7
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:07:0827.2.1

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:24:2428.1.6
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:29:7828.1.4
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:30:5028.1.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:53:1828.1.2
6thOnslow College 1[ crew ]7:58:1228.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:28:6928.2.4
2ndMacleans College 1[ crew ]7:38:2528.2.2
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:43:4628.2.3

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]29.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]29.1.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]29.1.5
5thFraser High School 1[ crew ]29.1.6
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]29.1.7
7thSt Patrick's College 1[ crew ]29.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]5:34:5629.2.5
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]5:52:5729.2.2
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]5:57:3529.2.7
7thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:11:6929.2.1

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:57:6030.1.6
4thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:08:4230.1.1
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:13:4830.1.3
7thEdgewater College 1[ crew ]7:22:8730.1.4
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:31:2230.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]6:52:3830.2.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:57:9330.2.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:14:1330.2.1

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:41:4931.1.6
5thWellington Girls College 1[ crew ]7:51:5931.1.5
6thTauranga Girls College 2[ crew ]7:52:5831.1.8
8thCullinane College 1[ crew ]8:17:4131.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:36:8731.2.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:39:5631.2.7
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:40:9331.2.3
5thWanganui High School 1[ crew ]7:48:7931.2.4
7thQueen Margaret College 1[ crew ]7:52:0831.2.1

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:13:9632.1.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:18:1432.1.5
5thOnslow College 1[ crew ]7:29:6232.1.3
6thSt Peter's College 2[ crew ]7:34:4532.1.7
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:35:6632.1.1
8thSt Kentigern College 2[ crew ]7:44:5632.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]7:21:4932.2.6
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:24:7932.2.3
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:26:8732.2.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:31:3832.2.7
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:35:1732.2.2

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:13:8233.1.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:37:9333.1.3
5thWanganui High School 1[ crew ]6:49:0333.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:27:4533.2.3
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:28:5533.2.6
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]6:33:6033.2.4
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:23:5333.2.2
Scratched crews (Repechages) 
YET TO RACECULI 1[ crew ]_:__:__33.2.7

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:27:6634.1.5
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:46:5034.1.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:47:3734.1.7
4thManurewa High School 1[ crew ]7:49:1934.1.3
5thQueen Margaret College 1[ crew ]7:54:4034.1.2
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:11:9334.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:35:9934.2.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:36:6034.2.7
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:59:2834.2.2
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:01:5934.2.5
6thCarmel College 1[ crew ]8:47:7334.2.4

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:45:7335.1.6
3rdHillcrest High School 2[ crew ]8:12:5335.1.3
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:17:5835.1.2
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:26:2135.1.7
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:27:8035.1.1
8thRangitoto College 1[ crew ]8:28:3535.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndACG Strathallan College 1[ crew ]8:06:8135.2.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:18:4535.2.2
5thOnslow College 1[ crew ]8:30:7035.2.1
6thFraser High School 1[ crew ]8:36:4735.2.7

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui City College 1[ crew ]7:12:4336.1.5
2ndOnslow College 1[ crew ]7:12:7036.1.2
3rdWhanganui City College 2[ crew ]7:26:4336.1.7
4thACG Strathallan College 1[ crew ]7:27:0936.1.4
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:52:3636.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:19:4036.2.4
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:42:5836.2.7
6thRosehill College 2[ crew ]7:59:2836.2.3

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:45:1137.1.6
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:45:6037.1.7
4thHauraki Plains College 3[ crew ]7:47:3637.1.1
5thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:48:3537.1.3
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:50:6037.1.2
7thOnslow College 1[ crew ]7:52:8537.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:43:8537.2.2
3rdRosehill College 1[ crew ]7:46:9837.2.3
4thSt Patrick's College 1[ crew ]7:53:1837.2.6
5thAquinas College 1[ crew ]7:57:8037.2.4
7thTrident High School 2[ crew ]8:45:7537.2.7

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:35:1138.1.4
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:37:0338.1.3
4thGisborne Girls High School 2[ crew ]7:53:0738.1.2
5thWanganui High School 2[ crew ]8:01:3138.1.5
6thQueen Margaret College 2[ crew ]8:28:5038.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:40:0638.2.3
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:46:2738.2.4
5thRosehill College 2[ crew ]7:47:0338.2.2
6thCarmel College 1[ crew ]8:07:9638.2.5

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]8:06:2039.1.3
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]8:21:2539.1.4
4thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:26:9639.1.7
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:52:2339.1.2
6thOnslow College 1[ crew ]8:58:8739.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 2[ crew ]8:11:1039.2.2
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:27:1939.2.6
4thWellington Girls College 1[ crew ]8:32:0239.2.3
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:02:7839.2.7
6thHillcrest High School 1[ crew ]9:08:3339.2.5

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:33:4140.1.2
3rdWestlake Boys High School 3[ crew ]7:44:5640.1.3
5thFraser High School 1[ crew ]7:54:0640.1.7
7thBethlehem College 2[ crew ]8:16:5340.1.8
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:28:9940.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thCullinane College 1[ crew ]7:47:0340.2.3
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:57:2040.2.2

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:50:1341.1.5
3rdBaradene College 1[ crew ]6:51:2341.1.3
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:03:7641.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]: : :41.2.5
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]: : :41.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]: : :41.2.6
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]: : :41.2.7
6thOnslow College 1[ crew ]: : :41.2.2

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:08:9542.1.4
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:16:5842.1.5
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:34:6542.1.2
6thOnslow College 1[ crew ]6:48:7142.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:02:8842.2.4
2ndWellington College 1[ crew ]6:08:6542.2.3
5thSt Kentigern College 2[ crew ]6:18:2642.2.7
6thSt Peter's College 1[ crew ]6:56:9842.2.2
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:32:591.1.1
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:34:571.1.3
5thRosehill College 1[ crew ]7:35:171.1.8
6thWanganui High School 1[ crew ]7:43:521.1.7
7thOnslow College 1[ crew ]7:48:631.1.6
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:09:831.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:30:391.2.7
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:32:321.2.8
5thBethlehem College 3[ crew ]7:33:191.2.3
6thEdgewater College 1[ crew ]7:43:191.2.2
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:02:971.2.4
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:07:851.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:13:411.3.8
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:13:961.3.4
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:03:781.3.1
8thCullinane College 1[ crew ]8:16:471.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:13:521.4.1
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:16:931.4.7
3rdGlendowie College 2[ crew ]7:17:861.4.4
4thHauraki Plains College 2[ crew ]7:19:791.4.8
6thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:28:961.4.2
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:36:481.4.5
8thBethlehem College 2[ crew ]7:40:821.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:23:871.5.1
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:27:641.5.4
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:28:801.5.2
5thFraser High School 1[ crew ]7:46:651.5.7
6thJohn Paul College 2[ crew ]7:51:981.5.5
8thWhanganui City College 2[ crew ]8:22:851.5.8
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndHorowhenua College 1[ crew ]7:18:591.6.4
4thGisborne Boys High School 2[ crew ]7:47:371.6.1
5thWanganui High School 2[ crew ]7:51:051.6.6
6thTakapuna Grammar School 4[ crew ]7:59:791.6.3
7thWhanganui City College 1[ crew ]8:28:351.6.5
Scratched crews (Heats) 
SCRWLCO 2[ crew ]_:__:__1.6.7

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHastings Girls High School 1[ crew ]8:32:792.1.2
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:48:772.1.3
4thQueen Margaret College 2[ crew ]9:06:352.1.5
5thTauranga Girls College 2[ crew ]9:14:592.1.1
6thHillcrest High School 1[ crew ]9:22:502.1.4
7thHorowhenua College 3[ crew ]9:44:032.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:35:312.2.8
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:47:562.2.3
4thHorowhenua College 2[ crew ]8:52:782.2.5
6thEdgewater College 2[ crew ]8:55:642.2.1
7thTauranga Girls College 1[ crew ]9:29:912.2.6
8thBirkenhead College 1[ crew ]9:31:452.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:24:822.3.1
2ndHutt Valley High School 1[ crew ]8:31:302.3.6
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:48:172.3.8
4thBethlehem College 2[ crew ]8:51:132.3.2
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:04:102.3.7
7thHorowhenua College 4[ crew ]9:28:042.3.3
8thQueen Margaret College 1[ crew ]9:57:652.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:28:782.4.7
3rdRosehill College 1[ crew ]8:49:712.4.3
7thWhanganui City College 2[ crew ]9:11:682.4.5
8thPalmerston North Girls High School 1[ crew ]9:12:782.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 3[ crew ]8:30:092.5.3
6thHorowhenua College 1[ crew ]8:59:862.5.5
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:51:772.5.6
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:22:462.6.3
5thWhanganui City College 1[ crew ]9:07:992.6.1
6thManurewa High School 1[ crew ]9:20:242.6.4
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]9:46:112.6.5
Scratched crews (Heats) 
SCRNPLG 1[ crew ]_:__:__2.3.7
SCRTRID 2[ crew ]_:__:__2.5.6

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:20:703.1.4
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:44:373.1.5
6thSamuel Marsden Collegiate School 3[ crew ]8:49:423.1.2
7thOnslow College 1[ crew ]8:50:033.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:15:153.2.2
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:26:303.2.3
5thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]8:40:753.2.4
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:53:873.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:04:063.3.7
5thMacleans College 1[ crew ]8:31:693.3.4
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:39:053.3.5
Scratched crews (Heats) 
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__3.2.2
SCRONSL 2[ crew ]_:__:__3.3.5

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:57:444.1.5
4thCambridge High School 1[ crew ]7:01:944.1.2
5thSt Kentigern College 3[ crew ]7:41:434.1.1
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:01:864.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:47:934.2.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:53:324.2.3
4thFraser High School 2[ crew ]7:01:504.2.2
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:07:054.2.1
7thWhanganui City College 1[ crew ]7:46:764.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:44:924.3.2
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:47:834.3.6
4thRotorua Boys High School 2[ crew ]7:08:384.3.3
5thFraser High School 1[ crew ]7:09:484.3.7
---Kings College 1[ crew ]DNS4.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:48:544.4.6
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:54:254.4.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:55:854.4.5
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:12:544.4.4
6thHillcrest High School 1[ crew ]7:21:114.4.7
Scratched crews (Heats) 
SCRWNCS 2[ crew ]_:__:__4.1.4
SCRHAMB 2[ crew ]_:__:__4.2.3
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__4.3.2

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:17:105.1.7
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:19:905.1.6
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:23:195.1.4
7thOnslow College 1[ crew ]7:36:765.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:55:795.2.5
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:01:505.2.7
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:16:225.2.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:16:995.2.3
6thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]8:08:355.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:56:005.3.2
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:13:415.3.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:29:295.3.3
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:44:235.3.5
6thCullinane College 1[ crew ]8:48:935.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]7:01:835.4.5
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:14:415.4.6
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:21:225.4.4
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:25:675.4.2
5thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:37:425.4.3
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 2[ crew ]_:__:__5.1.2

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:04:906.1.6
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:40:056.1.5
5thTe Awamutu College 1[ crew ]7:45:326.1.4
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:51:706.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]7:00:576.2.6
3rdNapier Boys High School 2[ crew ]7:22:276.2.2
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:42:316.2.5
---Rotorua Boys High School 1[ crew ]DNS6.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:48:766.3.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:52:376.3.5
4thNapier Boys High School 1[ crew ]7:06:286.3.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:32:706.3.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:37:977.1.4
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:49:617.1.5
4thTauranga Girls College 2[ crew ]7:52:697.1.1
7thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]8:52:947.1.7
---Wellington Girls College 1[ crew ]DIS7.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:43:307.2.2
2ndWhanganui Girls College 1[ crew ]7:50:397.2.1
4thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:15:547.2.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:19:507.2.6
6thCullinane College 1[ crew ]8:20:817.2.3
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:17:727.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:28:707.3.6
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:42:987.3.3
3rdACG Strathallan College 1[ crew ]8:13:637.3.5
5thOnslow College 2[ crew ]8:24:627.3.4
6thHillcrest High School 2[ crew ]8:32:867.3.7
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:54:557.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:33:757.4.6
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:35:237.4.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:47:817.4.2
5thFraser High School 1[ crew ]8:23:357.4.3
6thHillcrest High School 3[ crew ]9:02:247.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:38:307.5.7
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:38:857.5.2
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:49:347.5.6
5thWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:55:947.5.1
7thOnslow College 1[ crew ]8:10:447.5.4

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:54:478.1.4
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]6:56:458.1.6
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:20:518.1.7
7thQueen Margaret College 1[ crew ]7:38:588.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]6:50:298.2.6
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:58:488.2.3
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]6:59:578.2.5
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:04:748.2.1
6thWanganui High School 1[ crew ]7:27:318.2.7
7thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:31:388.2.2

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:34:379.1.3
4thWellington College 1[ crew ]6:39:599.1.2
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:19:689.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:37:389.2.4
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:00:299.2.3
6thOnslow College 2[ crew ]7:08:429.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:26:029.3.6
3rdWhakatane High School 1[ crew ]6:40:359.3.7
4thSt Patrick's College 1[ crew ]6:42:609.3.4
5thOnslow College 1[ crew ]6:47:779.3.2
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:48:219.3.3
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMB 1[ crew ]_:__:__9.3.4

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:39:2410.1.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:04:9410.1.1
5thCarmel College 1[ crew ]8:06:4810.1.4
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:06:8610.1.6
7thAquinas College 1[ crew ]8:45:5310.1.7
---Samuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]DNS10.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:43:8410.2.5
5thKings College 1[ crew ]7:54:3410.2.1
6thOtumoetai College 2[ crew ]8:27:1810.2.3
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:59:6410.2.6

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:09:1911.1.2
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:20:6711.1.6
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:21:9411.1.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:33:8011.1.7
6thOnslow College 1[ crew ]7:45:1711.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:08:2011.2.2
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:21:9311.2.4
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:25:5611.2.7
5thBaradene College 1[ crew ]7:29:9511.2.3
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:40:0011.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:04:6811.3.6
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:45:4411.3.3
6thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:05:4311.3.5

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]6:55:9512.1.1
4thBethlehem College 1[ crew ]6:59:9612.1.7
6thWellington College 1[ crew ]7:00:7312.1.5
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:24:3012.1.6
8thWanganui High School 1[ crew ]7:25:3912.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]6:43:9212.2.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:47:1012.2.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:48:2012.2.6
6thWhakatane High School 1[ crew ]6:53:4812.2.7
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:21:0512.2.5
8thWanganui High School 2[ crew ]7:40:4912.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]6:51:5012.3.2
4thAquinas College 1[ crew ]6:51:9412.3.1
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:04:4612.3.8
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50:6512.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:38:6512.4.8
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:44:5312.4.7
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:44:5712.4.2
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:00:2912.4.5
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:32:0912.4.4
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:43:4612.4.1
8thWhanganui City College 1[ crew ]7:47:3112.4.6

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:58:0413.1.6
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:10:7313.1.2
3rdSt Patrick's College 1[ crew ]7:13:3713.1.4
4thSt John's College (Hamilton) 3[ crew ]7:13:9713.1.5
5thEdgewater College 1[ crew ]7:26:7713.1.7
6thHillcrest High School 1[ crew ]7:27:5913.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:09:3513.2.7
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:22:2013.2.3
4thCullinane College 1[ crew ]7:43:6813.2.4
5thSt Patrick's College 2[ crew ]7:48:4613.2.5
6thSt John's College (Hamilton) 2[ crew ]8:00:8213.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:06:0613.3.5
2ndSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:10:7813.3.3
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:22:7013.3.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:30:2813.3.7
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:31:6613.3.2
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:50:3313.3.4
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__13.1.3

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:17:2814.1.1
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:20:8514.1.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:40:2414.1.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:47:3314.1.7
6thCambridge High School 1[ crew ]6:56:4414.1.5
7thSt Peter's College 1[ crew ]7:18:7414.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:35:3014.2.7
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:46:0114.2.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:50:3014.2.6
5thOnslow College 1[ crew ]6:53:5914.2.4
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:54:9114.2.2

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:07:9115.1.1
3rdRosehill College 1[ crew ]8:15:4915.1.6
6thTe Awamutu College 2[ crew ]8:57:2415.1.5
7thRangitoto College 1[ crew ]8:59:1615.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:54:9515.2.2
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:07:5315.2.8
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:17:3115.2.5
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:25:0015.2.1
8thQueen Margaret College 2[ crew ]8:45:7115.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:05:8715.3.7
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:07:5215.3.2
4thQueen Margaret College 1[ crew ]8:11:6915.3.4
5thHauraki Plains College 3[ crew ]8:26:2515.3.5
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:41:7415.3.8
8thOtumoetai College 1[ crew ]9:07:8215.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:27:0715.4.6
5thWellington Girls College 2[ crew ]8:38:2215.4.7
7thCullinane College 1[ crew ]8:51:7315.4.8
8thWhanganui Girls College 3[ crew ]9:37:3815.4.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:52:4115.5.6
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:53:1815.5.5
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:29:3215.5.3
6thWhanganui Girls College 2[ crew ]8:36:9015.5.1
7thQueen Margaret College 3[ crew ]9:08:2615.5.8
8thCullinane College 2[ crew ]9:23:9215.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]8:11:3715.6.4
4thBethlehem College 2[ crew ]8:21:3115.6.5
5thEdgewater College 2[ crew ]8:58:5515.6.2
6thOnslow College 1[ crew ]9:09:2615.6.3
Heat 7[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:22:9515.7.4
4thWanganui High School 1[ crew ]8:27:0115.7.3
5thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:39:2115.7.2
6thJohn Paul College 2[ crew ]8:54:6415.7.1
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]10:21:1515.7.6
Heat 8[ race results || race reproduction ]
1stEdgewater College 1[ crew ]7:59:8915.8.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:02:8515.8.1
3rdHillcrest High School 1[ crew ]8:24:8215.8.3
4thWestern Heights High School 1[ crew ]8:31:6915.8.7
5thRosehill College 2[ crew ]8:46:9615.8.6
6thWellington Girls College 3[ crew ]8:57:1215.8.2
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:06:0215.8.4
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__15.1.4
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__15.6.6

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]6:48:6016.1.5
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:02:8816.1.8
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:03:0516.1.3
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:10:4616.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:09:0816.2.2
3rdSt Patrick's College 1[ crew ]7:21:1616.2.4
4thWellington College 1[ crew ]7:30:9416.2.3
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:52:0316.2.6
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:56:7016.2.7
Scratched crews (Heats) 
SCRTEAW 1[ crew ]_:__:__16.1.1
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__16.2.1

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:44:3117.1.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:52:1117.1.6
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:04:0217.1.3
6thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:17:1017.1.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:20:7217.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:42:3317.2.4
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:47:2217.2.3
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:23:0917.2.7
5thRosehill College 1[ crew ]7:27:8617.2.6
6thWhanganui City College 2[ crew ]7:42:4217.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui City College 1[ crew ]6:58:1517.3.7
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:05:5117.3.6
6thGlendowie College 1[ crew ]7:06:4517.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:48:7617.4.7
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:55:8517.4.5
4thCambridge High School 1[ crew ]7:02:6017.4.6
5thDilworth School 1[ crew ]7:05:0717.4.4
6thWanganui High School 1[ crew ]7:11:3317.4.3

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:29:1218.1.3
3rdHastings Girls High School 1[ crew ]8:30:4518.1.6
5thGlendowie College 1[ crew ]8:34:2818.1.7
7thCambridge High School 1[ crew ]8:54:1718.1.4
8thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:31:2418.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:27:7318.2.2
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:43:9318.2.4
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:48:9918.2.6
5thBethlehem College 1[ crew ]8:49:3718.2.5
7thHorowhenua College 1[ crew ]8:50:1418.2.8
8thBirkenhead College 1[ crew ]10:08:4618.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:13:3418.3.5
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]8:21:4218.3.1
4thRosehill College 1[ crew ]8:38:1118.3.2
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:43:2818.3.7
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:54:6518.3.6
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:06:0218.3.3
8thTauranga Girls College 1[ crew ]9:16:0118.3.8
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndHutt Valley High School 1[ crew ]8:26:9618.4.3
3rdCarmel College 1[ crew ]8:37:1818.4.2
4thTrident High School 1[ crew ]8:41:8518.4.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:49:5918.4.4
8thCarmel College 2[ crew ]9:11:4518.4.7

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 2[ crew ]8:24:6619.1.2
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:51:3519.1.8
5thQueen Margaret College 1[ crew ]8:59:9219.1.6
6thJohn Paul College 2[ crew ]9:06:9519.1.1
7thWhangarei Girls High School 1[ crew ]9:15:5219.1.7
8thTe Awamutu College 2[ crew ]9:59:1819.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:00:0519.2.1
3rdWanganui High School 1[ crew ]8:12:1319.2.4
4thCambridge High School 1[ crew ]8:18:8919.2.6
6thCarmel College 1[ crew ]8:55:9619.2.3
7thWhangarei Girls High School 2[ crew ]9:26:0119.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 2[ crew ]8:04:0619.3.8
5thBethlehem College 3[ crew ]8:30:5319.3.5
8thRotorua Girls High School 2[ crew ]9:04:1419.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:05:1019.4.7
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:07:9619.4.6
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:13:0119.4.5
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:13:8319.4.8
5thTrident High School 1[ crew ]8:14:7719.4.4
7thHorowhenua College 2[ crew ]8:39:9219.4.2
8thOnslow College 1[ crew ]9:15:4119.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 2[ crew ]8:25:5319.5.8
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:43:8819.5.3
6thWestern Heights High School 1[ crew ]8:48:6619.5.5
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:49:1519.5.1
8thEdgewater College 1[ crew ]8:50:9719.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndHorowhenua College 1[ crew ]8:14:4419.6.1
3rdEdgecumbe College 1[ crew ]8:16:4119.6.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:24:2119.6.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:36:7919.6.3
7thOtumoetai College 1[ crew ]9:33:7519.6.6
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]8:03:2919.7.2
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:13:4019.7.3
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:24:7119.7.5
5thEdgecumbe College 2[ crew ]8:47:8419.7.4
6thHorowhenua College 3[ crew ]9:00:0919.7.7
7thOnslow College 2[ crew ]9:37:7119.7.1
Scratched crews (Heats) 
SCRDIOC 2[ crew ]_:__:__19.2.5

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:26:1320.1.4
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:46:7320.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:40:7520.2.5
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]6:44:7020.2.3
3rdHutt Valley High School 1[ crew ]6:47:4020.2.4
5thTauranga Boys College 2[ crew ]6:58:6620.2.7
6thWellington College 1[ crew ]7:04:5320.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]6:34:5320.3.5
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:50:6220.3.2
5thWellington College 2[ crew ]7:16:8820.3.6
Scratched crews (Heats) 
SCRAGSB 1[ crew ]_:__:__20.1.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:29:6821.1.7
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:45:6621.1.4
5thOnslow College 1[ crew ]7:53:6321.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:20:8321.2.6
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:43:1921.2.7
6thBaradene College 1[ crew ]7:44:2921.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:32:7021.3.3
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:46:9221.3.6
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:31:0821.3.2
Scratched crews (Heats) 
SCRWKDS 2[ crew ]_:__:__21.2.1
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__21.3.1

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:53:9022.1.7
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]8:11:9722.1.2
4thMacleans College 2[ crew ]8:19:2722.1.8
6thQueen Margaret College 1[ crew ]8:31:2522.1.1
7thCarmel College 2[ crew ]9:05:9022.1.4
8thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:52:4822.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]8:04:5522.2.6
3rdRosehill College 1[ crew ]8:14:7722.2.3
4thEdgewater College 1[ crew ]8:17:8422.2.2
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:19:3322.2.5
6thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:20:4322.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:50:4422.3.7
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:27:0222.3.5
6thQueen Margaret College 2[ crew ]8:33:7722.3.6
7thWellington Girls College 2[ crew ]8:34:1622.3.4
8thOtumoetai College 2[ crew ]9:11:4522.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndWellington Girls College 1[ crew ]8:09:3922.4.5
5thWanganui High School 2[ crew ]8:33:2822.4.2
7thMatamata College 1[ crew ]8:47:4022.4.1
8thCarmel College 1[ crew ]8:51:4122.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:10:9222.5.7
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:37:7322.5.3
7thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]9:13:2122.5.6
---Carmel College 3[ crew ]DNS22.5.8
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndHorowhenua College 1[ crew ]8:27:9622.6.5
4thJohn Paul College 2[ crew ]8:39:9422.6.3
6thAquinas College 1[ crew ]9:14:8722.6.2
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:03:8522.7.7
3rdHillcrest High School 1[ crew ]8:26:9722.7.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:40:6522.7.4
5thManurewa High School 1[ crew ]8:44:8822.7.1
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:31:8422.7.2
Heat 8[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:31:4222.8.5
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:35:2122.8.3
5thWhanganui City College 1[ crew ]8:50:2622.8.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]9:50:2422.8.6
Scratched crews (Heats) 
SCRTEAW 1[ crew ]_:__:__22.2.4
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__22.2.8
SCROTUM 3[ crew ]_:__:__22.4.6
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__22.6.7

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:04:6623.1.2
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:12:9023.1.8
4thACG Strathallan College 2[ crew ]8:33:3923.1.5
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:39:2123.1.7
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:44:4923.1.4
7thRosehill College 3[ crew ]8:58:1623.1.1
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]9:33:7023.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHutt Valley High School 1[ crew ]7:57:8523.2.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]8:04:2823.2.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:13:8923.2.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:15:5423.2.7
7thWellington College 1[ crew ]8:57:8823.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:25:9223.3.7
6thRosehill College 2[ crew ]8:50:5323.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:06:7023.4.3
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:08:5723.4.4
4thAquinas College 1[ crew ]8:11:3023.4.6
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:13:7823.4.5
7thWhanganui City College 1[ crew ]8:30:5423.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndHorowhenua College 1[ crew ]7:52:9723.5.7
5thSt Patrick's College 1[ crew ]8:17:6823.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 2[ crew ]7:59:9423.6.4
4thACG Strathallan College 1[ crew ]8:10:9223.6.7
Heat 7[ race results || race reproduction ]
4thHorowhenua College 2[ crew ]8:18:3423.7.5
6thKristin School 1[ crew ]8:38:2823.7.3
7thHutt Valley High School 2[ crew ]8:59:5423.7.1
Scratched crews (Heats) 
SCRWNCS 2[ crew ]_:__:__23.1.2
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__23.2.2
SCRWNCS 3[ crew ]_:__:__23.6.2

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:23:8524.1.3
5thAquinas College 1[ crew ]8:05:3224.1.7
6thQueen Margaret College 1[ crew ]8:46:5124.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:17:3724.2.7
3rdMacleans College 1[ crew ]7:26:3824.2.5
4thFraser High School 1[ crew ]7:36:6024.2.3
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:40:3924.2.4
6thOnslow College 1[ crew ]8:09:5024.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:17:9824.3.4
3rdBaradene College 1[ crew ]7:44:8424.3.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:48:3024.3.5
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:01:0424.3.3
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:06:2024.3.7

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAquinas College 1[ crew ]7:24:1325.1.2
3rdOnslow College 1[ crew ]7:48:1425.1.3
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:58:5225.1.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:03:6325.1.4
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:25:8725.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:07:0025.2.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:25:0225.2.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:29:8025.2.1
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:39:9025.2.2
6thWellington College 1[ crew ]7:51:6625.2.7
7thTauranga Boys College 2[ crew ]8:16:9225.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:00:8425.3.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:26:4925.3.2
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:31:1025.3.4
6thDilworth School 1[ crew ]7:50:3325.3.5
7thWanganui High School 1[ crew ]7:57:8525.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:00:5625.4.4
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:09:7325.4.2
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:30:7725.4.3
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:53:8925.4.6
7thSt Peter's College 1[ crew ]8:28:7725.4.7
Scratched crews (Heats) 
SCRGLDW 1[ crew ]_:__:__25.1.1

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]: : :26.1.2
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]: : :26.1.4
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]: : :26.1.1
5thTrident High School 3[ crew ]: : :26.1.3
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]: : :26.1.6
7thWanganui High School 1[ crew ]: : :26.1.7
8thManurewa High School 1[ crew ]: : :26.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]: : :26.2.2
5thTe Awamutu College 2[ crew ]: : :26.2.4
6thWanganui High School 2[ crew ]: : :26.2.3
8thCarmel College 2[ crew ]: : :26.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]: : :26.3.6
3rdGlendowie College 1[ crew ]: : :26.3.7
4thKings College 1[ crew ]: : :26.3.2
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]: : :26.3.3
8thTauranga Girls College 1[ crew ]: : :26.3.8
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]: : :26.4.1
3rdTrident High School 2[ crew ]: : :26.4.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]: : :26.4.5
6thTe Awamutu College 1[ crew ]: : :26.4.3
Scratched crews (Heats) 
SCRCARM 1[ crew ]_:__:__26.4.7

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:35:6627.1.2
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:55:3827.1.5
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:02:3627.1.3
6thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:18:2327.1.8
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:22:7927.1.1
8thOnslow College 1[ crew ]8:42:5627.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdHorowhenua College 1[ crew ]7:53:6227.2.8
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:09:6127.2.2
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:33:7227.2.6
8thTe Awamutu College 1[ crew ]8:34:2727.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:49:2327.3.7
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:52:7527.3.8
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:04:8327.3.2
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:16:3727.3.4
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:30:1027.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:25:5027.4.2
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:36:4327.4.5
4thCambridge High School 1[ crew ]7:44:6727.4.4
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:10:3227.4.3
6thHauraki Plains College 2[ crew ]8:13:5627.4.6
7thOnslow College 2[ crew ]8:25:2627.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:40:7127.5.5
3rdEdgecumbe College 1[ crew ]7:52:3027.5.1
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:09:6027.5.7
6thQueen Margaret College 1[ crew ]8:20:9227.5.6
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:42:1827.5.4

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:20:8328.1.2
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:22:7628.1.4
3rdHillcrest High School 1[ crew ]7:43:6328.1.5
4thOnslow College 1[ crew ]8:01:9728.1.1
6thKings College 1[ crew ]8:15:3228.1.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:27:3528.1.3
8thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:03:9328.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:25:0128.2.8
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:30:5528.2.3
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:29:5528.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:16:7228.3.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:25:4028.3.1
4thMacleans College 1[ crew ]7:42:9228.3.2
7thGisborne Girls High School 2[ crew ]7:54:1228.3.5
8thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:41:2028.3.8
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:55:7128.4.7
6thCarmel College 1[ crew ]8:12:7428.4.5
7thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]8:36:5728.4.3
Scratched crews (Heats) 
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__28.2.4

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:00:7529.1.4
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:02:8429.1.7
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:02:9529.1.1
5thFraser High School 1[ crew ]6:15:9129.1.8
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:32:0129.1.3
8thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:39:4829.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:05:3129.2.8
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:14:3229.2.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:16:0729.2.2
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:19:5329.2.7
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:20:6929.2.1
8thSt Patrick's College 1[ crew ]6:42:9329.2.6

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Patrick's College 1[ crew ]6:56:1730.1.1
2ndEdgewater College 1[ crew ]7:09:7930.1.8
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:11:8330.1.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:15:8330.1.4
6thOnslow College 2[ crew ]7:27:3730.1.2
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:31:4930.1.5
8thTe Awamutu College 1[ crew ]7:52:3130.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]6:57:3230.2.3
5thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:12:8130.2.4
6thCambridge High School 1[ crew ]7:14:5230.2.6
7thTe Awamutu College 2[ crew ]7:56:5330.2.2
8thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:21:6330.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:42:4430.3.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:54:6930.3.8
4thBethlehem College 1[ crew ]7:00:1830.3.7
6thOnslow College 1[ crew ]7:10:0130.3.1
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:15:2330.3.5
8thTrident High School 1[ crew ]7:38:3630.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:23:9130.4.2
6thOnslow College 3[ crew ]8:07:9630.4.1
---Kings College 1[ crew ]DNS30.4.4
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__30.4.2

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:22:5331.1.5
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:42:1431.1.1
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:47:0931.1.6
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:01:5931.1.3
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:05:2731.1.4
8thCambridge High School 1[ crew ]8:22:4631.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]7:37:2531.2.4
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:43:5731.2.2
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:51:4831.2.1
6thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:21:3631.2.3
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:22:6231.2.7
8thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:34:3731.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:33:6831.3.1
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:54:7331.3.2
5thCullinane College 1[ crew ]8:08:0231.3.7
6thEdgewater College 2[ crew ]8:19:1731.3.4
7thOnslow College 1[ crew ]8:53:1131.3.3
---Te Awamutu College 1[ crew ]DNF31.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:30:1331.4.4
5thQueen Margaret College 1[ crew ]7:58:9631.4.2
6thWellington Girls College 2[ crew ]8:06:3831.4.1
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:25:0531.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]7:43:1331.5.4
3rdWellington Girls College 1[ crew ]7:47:1431.5.5
5thTauranga Girls College 2[ crew ]7:53:7931.5.3
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:03:8931.5.7
7thQueen Margaret College 2[ crew ]8:38:2231.5.1
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMG 1[ crew ]_:__:__31.1.2

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:58:1432.1.7
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:04:0232.1.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:07:9232.1.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:35:4932.1.3
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:37:8032.1.2
8thSt Peter's College 1[ crew ]7:52:1432.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:00:1832.2.1
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:16:7232.2.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:19:4632.2.6
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:24:7932.2.3
5thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]7:26:9332.2.8
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:40:6632.2.2
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:43:8532.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:59:0332.3.1
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:02:8732.3.2
4thOnslow College 1[ crew ]7:30:0132.3.4
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:31:8132.3.3
6thSt Peter's College 2[ crew ]7:42:8632.3.7
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:53:5732.3.8

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:16:5733.1.5
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:18:4133.1.4
6thCullinane College 1[ crew ]7:49:4533.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:12:6133.2.3
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:19:0933.2.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:34:4733.2.6
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:38:1033.2.7
6thWanganui High School 1[ crew ]6:53:0433.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]6:31:6733.3.2
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]6:35:1333.3.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:41:6733.3.6
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:32:0933.3.5

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:34:2434.1.5
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:54:5034.1.3
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:02:9134.1.7
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:16:6434.1.4
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:33:8334.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:20:3434.2.4
3rdTrident High School 1[ crew ]7:27:9834.2.7
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:36:6034.2.5
6thQueen Margaret College 1[ crew ]8:05:9834.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWellington Girls College 1[ crew ]7:29:4734.3.5
3rdCarmel College 1[ crew ]7:47:1534.3.2
4thManurewa High School 1[ crew ]7:52:4334.3.3
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:15:3334.3.6
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:48:6734.3.4
Scratched crews (Heats) 
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__34.3.3

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thMacleans College 1[ crew ]7:49:5235.1.7
6thFraser High School 1[ crew ]8:27:9135.1.6
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:34:3935.1.2
8thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]10:08:6435.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:47:7535.2.3
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:03:4035.2.1
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:29:1635.2.5
7thOnslow College 1[ crew ]8:29:1935.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 2[ crew ]7:52:3635.3.3
2ndTrident High School 1[ crew ]7:52:8035.3.7
3rdACG Strathallan College 1[ crew ]8:07:6935.3.4
4thHillcrest High School 2[ crew ]8:14:7735.3.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:17:9135.3.1
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:24:4435.3.2
7thRangitoto College 1[ crew ]8:33:2335.3.5

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:16:0536.1.4
5thACG Strathallan College 1[ crew ]7:25:7236.1.1
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:40:8236.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:13:9736.2.2
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21:3336.2.8
4thSt Patrick's College 1[ crew ]7:24:0236.2.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:25:6736.2.5
6thWhanganui City College 2[ crew ]7:27:0436.2.7
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:51:0436.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 2[ crew ]7:08:7536.3.2
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:14:7936.3.8
5thWhanganui City College 1[ crew ]7:21:4936.3.4
7thWanganui High School 2[ crew ]7:49:2336.3.7
8thSt Peter's School 3[ crew ]7:49:9436.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07:8736.4.3
6thOnslow College 1[ crew ]7:17:5936.4.5
7thGlendowie College 1[ crew ]7:29:5136.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:11:3336.5.4
4thWellington College 1[ crew ]7:20:8836.5.6
7thOnslow College 2[ crew ]8:04:9336.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:03:0936.6.6
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:12:2136.6.1
3rdDilworth School 1[ crew ]7:18:7536.6.3
5thRosehill College 2[ crew ]7:42:9236.6.4
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:47:8036.6.2
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:47:8236.6.5
Scratched crews (Heats) 
SCRROSE 1[ crew ]_:__:__36.1.6
SCRWNCS 2[ crew ]_:__:__36.1.7
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__36.2.5
SCRWNCS 1[ crew ]_:__:__36.6.6

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:48:0737.1.6
4thBethlehem College 1[ crew ]7:49:5037.1.2
6thSt John's College (Hastings) 2[ crew ]7:51:7037.1.4
7thAquinas College 2[ crew ]8:25:3737.1.5
8thOtumoetai College 1[ crew ]8:46:2937.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHutt Valley High School 1[ crew ]7:49:1237.2.3
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:56:0437.2.2
5thHauraki Plains College 3[ crew ]7:59:7237.2.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:00:4937.2.6
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:24:9337.2.1
8thTauranga Boys College 1[ crew ]8:29:5537.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:49:5137.3.5
3rdAquinas College 1[ crew ]8:06:3737.3.3
4thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:08:1837.3.2
6thTrident High School 1[ crew ]8:26:1437.3.4
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:29:6037.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 2[ crew ]7:36:6137.4.5
4thBethlehem College 2[ crew ]7:56:7737.4.1
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:01:6637.4.3
7thKristin School 1[ crew ]8:36:4237.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 3[ crew ]7:51:2137.5.5
3rdOnslow College 1[ crew ]7:52:1537.5.2
4thSt Patrick's College 1[ crew ]7:52:7537.5.1
5thTrident High School 2[ crew ]8:30:2137.5.6
6thHutt Valley High School 2[ crew ]8:31:9137.5.7
7thTe Awamutu College 1[ crew ]9:01:2437.5.3
Scratched crews (Heats) 
SCRONSL 2[ crew ]_:__:__37.1.6
SCRTRGB 2[ crew ]_:__:__37.3.3
SCRPUKE 1[ crew ]_:__:__37.5.7

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:28:5238.1.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:38:0538.1.5
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:42:3638.1.2
5thRosehill College 1[ crew ]7:46:0438.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:48:3038.2.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50:2238.2.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:53:7938.2.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:03:4638.2.3
6thQueen Margaret College 2[ crew ]8:04:8938.2.1
7thWestern Heights High School 1[ crew ]8:19:3338.2.2
8thCarmel College 2[ crew ]8:55:7538.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]7:50:2238.3.7
4thWellington Girls College 2[ crew ]8:00:3838.3.3
5thWanganui High School 2[ crew ]8:03:2938.3.1
6thRosehill College 2[ crew ]8:10:7638.3.2
7thAquinas College 1[ crew ]8:22:6838.3.8
8thOtumoetai College 2[ crew ]8:56:7938.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:33:2438.4.5
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:37:9738.4.2
5thCarmel College 1[ crew ]8:05:2138.4.4
6thGisborne Girls High School 2[ crew ]8:13:8938.4.6
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:58:4338.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:39:9038.5.2
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:41:6538.5.6
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:48:0838.5.4
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:26:5338.5.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:31:7138.6.3
3rdWellington Girls College 1[ crew ]7:38:8038.6.7
4thMacleans College 1[ crew ]7:39:1038.6.1
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:49:8438.6.5
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:03:1838.6.4

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:55:9939.1.4
4thHorowhenua College 1[ crew ]8:07:0339.1.2
5thFraser High School 1[ crew ]8:07:6839.1.6
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:40:3139.1.5
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:41:2439.1.3
8thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]9:29:3039.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:53:6239.2.3
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:02:1339.2.2
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:09:4439.2.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:18:3439.2.1
6thHauraki Plains College 2[ crew ]8:34:6039.2.4
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]9:07:3339.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:45:9939.3.3
5thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:25:8739.3.5
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:28:8939.3.7
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:31:9739.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:59:1239.4.6
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:05:6039.4.4
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:19:1139.4.5
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:31:4139.4.2
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:36:1439.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]8:07:9739.5.7
3rdSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:10:6639.5.4
4thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:18:2939.5.5
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:35:9239.5.1
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:59:0539.5.2
7thOnslow College 2[ crew ]9:44:3139.5.3
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdAquinas College 1[ crew ]8:10:7739.6.3
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:11:6539.6.4
6thOnslow College 1[ crew ]8:45:3739.6.5
7thTe Awamutu College 1[ crew ]9:11:6839.6.6
Scratched crews (Heats) 
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__39.1.8
SCRHAMG 1[ crew ]_:__:__39.6.7

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:19:1940.1.2
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:20:0140.1.1
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:17:8540.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thFraser High School 1[ crew ]8:03:0140.2.8
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:06:3640.2.2
7thOnslow College 1[ crew ]8:10:5940.2.3
8thCullinane College 3[ crew ]10:22:9140.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:41:3240.3.1
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:43:6340.3.2
3rdWestlake Boys High School 3[ crew ]7:45:6040.3.7
4thCullinane College 1[ crew ]7:52:3040.3.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:02:6840.3.5
7thWanganui High School 1[ crew ]8:17:4640.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:27:9840.4.6
2ndWhakatane High School 3[ crew ]7:31:9940.4.4
4thRosehill College 1[ crew ]7:39:7940.4.2
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:02:7540.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]7:30:7240.5.6
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:31:1540.5.4
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:03:6240.5.3
5thBethlehem College 2[ crew ]8:09:3840.5.2
6thCullinane College 2[ crew ]10:07:0940.5.5
Scratched crews (Heats) 
SCRWTLB 2[ crew ]_:__:__40.5.1

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:57:2141.1.7
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:10:1741.1.2
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:12:2941.1.6
7thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:25:6241.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:58:5341.2.5
3rdKings College 1[ crew ]7:08:4241.2.7
4thBaradene College 1[ crew ]7:10:0141.2.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:25:2341.2.6
6thOnslow College 1[ crew ]8:05:3241.2.4

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:06:4642.1.5
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:10:6942.1.7
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:13:6042.1.4
6thOnslow College 1[ crew ]7:30:9442.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:06:9642.2.4
2ndKings College 1[ crew ]6:10:0342.2.7
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:16:4642.2.2
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:42:3642.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:04:9342.3.3
4thWellington College 1[ crew ]6:27:6742.3.6
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:40:5842.3.2
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:09:2542.3.7

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

North Island's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA