NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
New Plymouth Girls High School's approved colours
#59: New Plymouth Girls High School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2007 Aon NZ Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2007 Aon NZ Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the Waikato/Bay of Plenty region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:37:421.1.3
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:40:771.1.7
---Hauraki Plains College 2[ crew ]RET1.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:40:621.2.7
6thBethlehem College 1[ crew ]7:56:221.2.4
7thWhakatane High School 1[ crew ]7:59:291.2.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:52:012.1.4
6thTrident High School 1[ crew ]8:56:352.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]9:18:652.2.4
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:34:692.2.8
7thBethlehem College 3[ crew ]9:42:542.2.5

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:13:353.1.8
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:38:893.1.2
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:50:263.1.3

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:10:514.1.4
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:14:414.1.6
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:19:414.1.5
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:21:334.1.3
7thCambridge High School 1[ crew ]7:23:254.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
4thTauranga Boys College 2[ crew ]7:18:094.2.3
5thFraser High School 1[ crew ]7:24:794.2.7
Scratched crews (Finals) 
SCRHAMB 1[ crew ]_:__:__4.2.4

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:14:625.1.4
5thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:28:905.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:37:975.2.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:40:445.2.6
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:54:205.2.7
7thWhakatane High School 1[ crew ]7:56:705.2.2

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:07:156.1.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:27:816.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:41:326.2.6
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:51:976.2.3
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:42:126.2.7

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:38:027.1.7
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:48:247.1.3
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:53:027.1.4
7thHillcrest High School 1[ crew ]7:53:957.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:46:707.2.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:48:637.2.2
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:50:277.2.6
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:03:577.2.4
8thTauranga Girls College 2[ crew ]8:17:247.2.1

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:00:348.1.7
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:01:448.1.6

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thBethlehem College 1[ crew ]6:45:959.1.3
Scratched crews (Finals) 
SCRWHAK 1[ crew ]_:__:__9.1.1

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thOtumoetai College 1[ crew ]8:04:3310.1.2

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:11:1611.1.8
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:12:6511.1.6
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:21:4911.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:19:3511.2.5
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:26:8211.2.4
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:44:4511.2.1

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:35:8012.1.5
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]6:51:5612.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:57:0512.2.3
8thBethlehem College 1[ crew ]7:05:0712.2.8

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:54:9613.1.5
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:07:6513.1.4
7thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:20:0113.1.8
8thHillcrest High School 1[ crew ]7:48:5113.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt John's College (Hamilton) 3[ crew ]7:13:4713.2.4
8thSt John's College (Hamilton) 2[ crew ]8:13:4013.2.7

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:14:4814.1.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:27:4414.1.6
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:38:2614.1.8

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:33:1315.1.3
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:40:6615.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:46:8715.2.4
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:02:4115.2.3
5thWhakatane High School 1[ crew ]8:06:7515.2.5

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:45:0816.1.7
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:02:3816.1.1

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:33:9317.1.6
7thSt Peter's School 1[ crew ]6:47:8317.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
6thCambridge High School 1[ crew ]7:01:9917.2.2

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:06:0318.1.4
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:11:4218.1.6
5thMount Maunganui College 1[ crew ]8:20:0418.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
6thTrident High School 1[ crew ]8:49:1018.2.2
7thSt Peter's School 1[ crew ]9:06:5618.2.1

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]8:02:3619.1.6
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:09:1719.1.5
4thCambridge High School 2[ crew ]8:13:6719.1.8
8thSt Peter's School 1[ crew ]8:24:0519.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:11:0919.2.6
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:15:2619.2.3
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:19:4419.2.2
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:23:3919.2.1

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:26:4020.1.5
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:37:7220.1.1
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:44:5920.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:02:2120.2.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:41:1021.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
---Tauranga Girls College 1[ crew ]DNS21.2.4

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:52:5222.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:53:5722.1.4
8thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:27:7322.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:48:8622.2.4

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:52:4323.1.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:54:2423.1.7
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:11:4323.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
7thSt Peter's School 2[ crew ]8:12:6323.2.6

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:16:9424.1.4
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:25:4524.1.3
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:27:3724.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:46:0424.2.4
5thAquinas College 1[ crew ]7:57:0824.2.2
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:00:3824.2.1

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:20:9525.1.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:28:4725.1.8
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:30:2325.1.2
8thAquinas College 1[ crew ]7:56:1025.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:32:0925.2.1
7thTauranga Boys College 1[ crew ]8:02:1325.2.8
Scratched crews (Finals) 
SCRHAMB 2[ crew ]_:__:__25.2.7

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:09:5626.1.8
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:09:9426.1.6
5thTrident High School 1[ crew ]8:16:0926.1.5
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:24:2826.1.2
7thTrident High School 2[ crew ]8:27:4126.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
6thTrident High School 3[ crew ]8:52:7826.2.8
7thTe Awamutu College 2[ crew ]8:55:8626.2.1

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:40:1127.1.6
4thBethlehem College 1[ crew ]7:45:0027.1.3
6thCambridge High School 1[ crew ]7:52:0827.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:48:8527.2.4
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:02:3127.2.3
5thEdgecumbe College 1[ crew ]8:08:1327.2.7

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:39:4028.1.7
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:39:9528.1.2
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:49:8928.1.3
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:52:9628.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:03:3428.2.7

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:16:5729.1.3
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:20:0329.1.6
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:33:6529.1.2

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:05:1830.1.3
4thBethlehem College 1[ crew ]7:19:7330.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:34:8430.2.2

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:55:4931.1.2
5thBethlehem College 1[ crew ]8:01:4231.1.7
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:03:5631.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:12:4231.2.6
6thWestern Heights High School 1[ crew ]8:26:9031.2.8

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:14:7932.1.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:26:7132.1.4
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:27:6432.1.7
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:09:6632.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:45:3332.2.4
6thTauranga Boys College 2[ crew ]8:09:9932.2.8
7thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]8:10:4332.2.6

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:36:4033.1.1
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:42:4933.1.5
8thCambridge High School 1[ crew ]7:02:9333.1.7

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:41:5534.1.5
6thTrident High School 1[ crew ]7:51:6534.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:26:8034.2.3
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:29:3234.2.8
8thTe Awamutu College 1[ crew ]8:45:6434.2.7

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:15:5035.1.5
6thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:28:9035.1.3
7thTrident High School 1[ crew ]8:29:2335.1.7
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:42:8535.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
4thHillcrest High School 2[ crew ]8:56:0235.2.3
8thSt Peter's School 1[ crew ]9:03:8235.2.6

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:27:5736.1.6
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:31:0336.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 2[ crew ]7:42:2036.2.6
4thSt Peter's School 2[ crew ]7:44:2336.2.4

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:06:4237.1.6
4thHauraki Plains College 2[ crew ]8:17:0237.1.4
8thBethlehem College 3[ crew ]8:58:8237.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:38:2837.2.7
8thBethlehem College 1[ crew ]9:08:8237.2.8

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:02:2038.1.6
3rdTrident High School 1[ crew ]8:08:6238.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:28:7738.2.1

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:41:5239.1.2
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:48:7739.1.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:57:5039.1.6
7thTauranga Girls College 1[ crew ]9:04:6439.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:32:3239.2.5
8thFraser High School 1[ crew ]9:54:1839.2.8

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:06:7040.1.3
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:07:0840.1.4
8thWhakatane High School 3[ crew ]8:32:5940.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
4thWhakatane High School 2[ crew ]8:29:6640.2.7

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:30:0241.1.6
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:49:4641.1.8

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:22:5042.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:43:9842.2.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:46:6142.2.3
7thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:03:8642.2.1

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]7:09:401.1.7
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:26:431.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:36:161.2.7
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:15:961.3.4
7thFraser High School 1[ crew ]8:00:391.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:09:141.4.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:23:581.4.6
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:26:271.4.2
5thBethlehem College 3[ crew ]7:36:711.4.1
8thJohn Paul College 2[ crew ]8:05:491.4.8

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:38:722.1.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:25:432.3.4
3rdBethlehem College 3[ crew ]8:30:372.3.3
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:45:752.3.5
8thTauranga Girls College 2[ crew ]9:10:032.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndTrident High School 1[ crew ]8:12:742.4.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:20:702.4.5
5thBethlehem College 2[ crew ]8:56:622.4.7

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:33:907.1.2
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:43:077.1.1
6thTauranga Girls College 1[ crew ]7:44:677.1.3
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:49:177.1.5
8thTauranga Girls College 2[ crew ]8:11:257.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:30:507.2.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:37:377.2.2
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:39:137.2.6
6thTe Awamutu College 1[ crew ]7:43:197.2.8

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:07:2515.1.3
8thHauraki Plains College 3[ crew ]8:27:0315.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:49:4615.2.3
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:26:9715.2.7
8thHauraki Plains College 2[ crew ]8:50:9215.2.2
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:48:4615.3.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:54:2215.3.6
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:05:4315.4.3
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:15:7015.4.2
8thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:43:9415.4.8

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:07:0219.1.7
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:11:3119.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:56:0419.2.4
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:04:1719.2.2
7thBethlehem College 2[ crew ]8:42:5719.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]7:52:3019.3.5
2ndCambridge High School 2[ crew ]7:54:8319.3.4
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:05:2719.3.3
5thCambridge High School 1[ crew ]8:13:6219.3.7
7thTrident High School 1[ crew ]8:21:0319.3.8
8thTe Awamutu College 1[ crew ]8:34:9819.3.1
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:04:2219.4.4
5thEdgecumbe College 1[ crew ]8:22:6819.4.2
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:26:5719.4.1

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:45:2222.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thBethlehem College 2[ crew ]8:07:5722.2.4
8thJohn Paul College 1[ crew ]8:33:8822.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:47:3122.3.5
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:07:2522.3.2
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:12:2622.4.6
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:26:5922.4.7
7thJohn Paul College 2[ crew ]9:09:9822.4.1

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:49:5123.1.4
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:31:3723.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:04:2723.2.2
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:17:0723.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:52:1423.3.7
5thAquinas College 1[ crew ]8:02:0823.3.1
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:46:3223.4.3

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:34:9027.1.3
4thCambridge High School 1[ crew ]7:43:4627.1.7
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:53:2427.1.5
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:55:4927.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:43:4627.2.2
7thEdgecumbe College 1[ crew ]8:09:0027.2.1

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:32:9231.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:29:6231.2.2
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:29:9531.2.4
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:40:3331.2.8
8thWestern Heights High School 1[ crew ]7:49:7231.2.6

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 2[ crew ]7:04:1336.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:55:9036.2.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:00:4636.2.4
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 2[ crew ]7:08:3636.4.3
---John Paul College 1[ crew ]DNS36.4.7

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:18:4737.1.2
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]7:19:5137.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 3[ crew ]7:41:7637.2.6
7thBethlehem College 2[ crew ]8:32:8437.2.7
8thBethlehem College 1[ crew ]8:37:5637.2.1

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:23:9138.2.5
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:37:3738.2.7
7thJohn Paul College 1[ crew ]7:40:3438.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:36:4938.3.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:52:6938.3.7
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:29:2438.4.4
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:39:1238.4.2
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:07:4138.4.8

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:54:1239.1.3
6thHauraki Plains College 2[ crew ]8:11:7539.1.1
8thTauranga Girls College 2[ crew ]8:26:4739.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:46:7139.2.4
6thAquinas College 1[ crew ]8:19:1139.2.6
8thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:26:7539.2.7
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:53:7339.3.5
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:00:8739.3.6
4thFraser High School 1[ crew ]8:03:4039.3.1
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:09:6139.3.7
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:39:7339.4.4

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:30:8340.1.4
3rdWhakatane High School 3[ crew ]7:36:7640.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:28:4340.2.4
7thWhakatane High School 2[ crew ]7:41:1640.2.5
Scratched crews (Semi-finals) 
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__40.1.2
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__40.1.3
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thFraser High School 1[ crew ]8:10:761.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 3[ crew ]8:01:531.2.4
4thJohn Paul College 2[ crew ]8:10:871.2.6
Scratched crews (Repechages) 
YET TO RACEROTB 1[ crew ]_:__:__1.1.2

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 2[ crew ]9:30:622.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thHillcrest High School 1[ crew ]9:55:122.2.7

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:30:973.1.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:50:203.1.2

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:04:584.1.3
4thTauranga Boys College 2[ crew ]7:14:244.1.8
7thFraser High School 2[ crew ]7:19:354.1.2
8thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:35:484.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:08:924.2.5
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:12:874.2.2
5thFraser High School 1[ crew ]7:30:564.2.8
Scratched crews (Repechages) 
YET TO RACEROTB 2[ crew ]_:__:__4.2.7

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:28:145.1.6
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:32:815.1.2
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:58:795.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:44:185.2.2
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:46:105.2.5
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:05:275.2.7

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:56:096.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:21:006.2.5
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:01:866.2.6
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:27:956.2.7

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:17:907.1.6
4thFraser High School 1[ crew ]8:33:067.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:06:927.2.6
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:06:957.2.3

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:33:698.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:04:418.2.4

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:24:079.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:44:989.2.5

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:13:5110.1.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:25:2710.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thAquinas College 1[ crew ]8:33:1710.2.7
6thOtumoetai College 2[ crew ]8:46:9010.2.2

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:35:8311.1.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:52:9111.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:31:5411.2.5

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:04:5212.1.2
8thJohn Paul College 1[ crew ]7:09:0812.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]6:51:4012.2.4
6thBethlehem College 1[ crew ]7:08:9212.2.2
7thAquinas College 1[ crew ]7:10:1812.2.7

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:28:6813.1.7
2ndSt John's College (Hamilton) 3[ crew ]7:36:9213.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSt John's College (Hamilton) 2[ crew ]8:11:4213.2.2
Scratched crews (Repechages) 
YET TO RACEHAMB 2[ crew ]_:__:__13.1.1

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thCambridge High School 1[ crew ]7:21:3814.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:05:1314.2.4

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 2[ crew ]8:54:4915.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 3[ crew ]8:46:0215.2.7
5thBethlehem College 2[ crew ]8:49:9815.2.3
7thWestern Heights High School 1[ crew ]9:04:3115.2.4

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:09:6816.2.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:16:1116.2.7

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:55:5217.1.3
5thCambridge High School 1[ crew ]7:11:9917.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
8thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:24:6717.2.1

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:09:6718.1.6
5thTrident High School 1[ crew ]8:36:3618.1.7
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:39:2218.1.8
7thBethlehem College 1[ crew ]8:42:2918.1.1

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTrident High School 1[ crew ]8:22:3019.1.6
4thWestern Heights High School 1[ crew ]8:38:1219.1.2
5thBethlehem College 3[ crew ]8:48:0619.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thEdgecumbe College 2[ crew ]8:45:8619.2.3
7thJohn Paul College 2[ crew ]9:26:1819.2.6

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:32:3920.2.5
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]6:54:4720.2.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:36:8721.1.3
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:36:8521.1.7

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:15:3822.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 2[ crew ]8:13:4522.2.5
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:25:1522.2.1

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:03:3523.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Boys College 1[ crew ]8:13:8423.2.6

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndFraser High School 1[ crew ]7:18:3724.1.3
4thAquinas College 1[ crew ]7:26:3824.1.6
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:33:6324.1.1

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:47:5025.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:52:3325.1.3
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:25:0625.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:07:8725.2.1
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:14:5725.2.2

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:34:8426.1.3
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:36:4926.1.4
6thTe Awamutu College 2[ crew ]7:59:8326.1.1
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:00:8726.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTrident High School 2[ crew ]7:43:4626.2.6
6thTrident High School 3[ crew ]8:07:8026.2.1

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:40:1627.1.2
2ndEdgecumbe College 1[ crew ]7:49:4527.1.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:07:3027.1.8
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:25:3127.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:04:7227.2.7
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:07:0827.2.1

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:24:2428.1.6
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:29:7828.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:28:6928.2.4
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:43:4628.2.3

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]29.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]29.1.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]29.1.5
5thFraser High School 1[ crew ]29.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]5:34:5629.2.5
7thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:11:6929.2.1

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:13:4830.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:57:9330.2.7

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:41:4931.1.6
6thTauranga Girls College 2[ crew ]7:52:5831.1.8

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:13:9632.1.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:18:1432.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]7:21:4932.2.6
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:26:8732.2.1
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:35:1732.2.2

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:13:8233.1.4

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:27:6634.1.5
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:47:3734.1.7
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:11:9334.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:59:2834.2.2
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:01:5934.2.5

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdHillcrest High School 2[ crew ]8:12:5335.1.3
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:27:8035.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:18:4535.2.2
6thFraser High School 1[ crew ]8:36:4735.2.7

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:45:1137.1.6
4thHauraki Plains College 3[ crew ]7:47:3637.1.1
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:50:6037.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:43:8537.2.2
5thAquinas College 1[ crew ]7:57:8037.2.4
7thTrident High School 2[ crew ]8:45:7537.2.7

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:37:0338.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:40:0638.2.3
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:46:2738.2.4

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]8:06:2039.1.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:52:2339.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 2[ crew ]8:11:1039.2.2
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:27:1939.2.6
6thHillcrest High School 1[ crew ]9:08:3339.2.5

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thFraser High School 1[ crew ]7:54:0640.1.7
7thBethlehem College 2[ crew ]8:16:5340.1.8
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:28:9940.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:57:2040.2.2

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]: : :41.2.5
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]: : :41.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]: : :41.2.6

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:08:9542.1.4
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:16:5842.1.5
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:34:6542.1.2
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:32:591.1.1
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:34:571.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thBethlehem College 3[ crew ]7:33:191.2.3
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:07:851.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:13:411.3.8
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:13:961.3.4
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:03:781.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:13:521.4.1
4thHauraki Plains College 2[ crew ]7:19:791.4.8
6thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:28:961.4.2
8thBethlehem College 2[ crew ]7:40:821.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:27:641.5.4
5thFraser High School 1[ crew ]7:46:651.5.7
6thJohn Paul College 2[ crew ]7:51:981.5.5

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:48:772.1.3
5thTauranga Girls College 2[ crew ]9:14:592.1.1
6thHillcrest High School 1[ crew ]9:22:502.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:35:312.2.8
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:47:562.2.3
7thTauranga Girls College 1[ crew ]9:29:912.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:24:822.3.1
4thBethlehem College 2[ crew ]8:51:132.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:28:782.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 3[ crew ]8:30:092.5.3
Heat 6[ race results || race reproduction ]
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]9:46:112.6.5
Scratched crews (Heats) 
SCRTRID 2[ crew ]_:__:__2.5.6

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:15:153.2.2
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:26:303.2.3
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:53:873.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:04:063.3.7

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:57:444.1.5
4thCambridge High School 1[ crew ]7:01:944.1.2
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:01:864.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:47:934.2.4
4thFraser High School 2[ crew ]7:01:504.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:44:924.3.2
4thRotorua Boys High School 2[ crew ]7:08:384.3.3
5thFraser High School 1[ crew ]7:09:484.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:48:544.4.6
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:54:254.4.3
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:12:544.4.4
6thHillcrest High School 1[ crew ]7:21:114.4.7
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMB 2[ crew ]_:__:__4.2.3

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:17:105.1.7
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:23:195.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:16:225.2.4
6thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]8:08:355.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:56:005.3.2
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:13:415.3.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:29:295.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]7:01:835.4.5
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:14:415.4.6
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:25:675.4.2
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 2[ crew ]_:__:__5.1.2

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thTe Awamutu College 1[ crew ]7:45:326.1.4
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:51:706.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:42:316.2.5
---Rotorua Boys High School 1[ crew ]DNS6.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:48:766.3.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:52:376.3.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:37:977.1.4
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:49:617.1.5
4thTauranga Girls College 2[ crew ]7:52:697.1.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:42:987.3.3
6thHillcrest High School 2[ crew ]8:32:867.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:33:757.4.6
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:35:237.4.7
5thFraser High School 1[ crew ]8:23:357.4.3
6thHillcrest High School 3[ crew ]9:02:247.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:38:307.5.7
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:38:857.5.2
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:49:347.5.6

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:20:518.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]6:50:298.2.6
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:58:488.2.3

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:19:689.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:37:389.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]6:40:359.3.7
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMB 1[ crew ]_:__:__9.3.4

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:04:9410.1.1
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:06:8610.1.6
7thAquinas College 1[ crew ]8:45:5310.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thOtumoetai College 2[ crew ]8:27:1810.2.3

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:09:1911.1.2
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:20:6711.1.6
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:21:9411.1.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:33:8011.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:08:2011.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:04:6811.3.6

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 1[ crew ]6:59:9612.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]6:43:9212.2.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:47:1012.2.2
6thWhakatane High School 1[ crew ]6:53:4812.2.7
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:21:0512.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]6:51:5012.3.2
4thAquinas College 1[ crew ]6:51:9412.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:38:6512.4.8
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:32:0912.4.4

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:58:0413.1.6
4thSt John's College (Hamilton) 3[ crew ]7:13:9713.1.5
6thHillcrest High School 1[ crew ]7:27:5913.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thSt John's College (Hamilton) 2[ crew ]8:00:8213.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:06:0613.3.5
2ndSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:10:7813.3.3
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:50:3313.3.4
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__13.1.3

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:17:2814.1.1
6thCambridge High School 1[ crew ]6:56:4414.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:35:3014.2.7
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:46:0114.2.5

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:07:9115.1.1
6thTe Awamutu College 2[ crew ]8:57:2415.1.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:05:8715.3.7
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:07:5215.3.2
5thHauraki Plains College 3[ crew ]8:26:2515.3.5
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:41:7415.3.8
8thOtumoetai College 1[ crew ]9:07:8215.3.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:52:4115.5.6
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:53:1815.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 2[ crew ]8:21:3115.6.5
Heat 7[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:22:9515.7.4
5thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:39:2115.7.2
6thJohn Paul College 2[ crew ]8:54:6415.7.1
Heat 8[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:02:8515.8.1
3rdHillcrest High School 1[ crew ]8:24:8215.8.3
4thWestern Heights High School 1[ crew ]8:31:6915.8.7
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:06:0215.8.4
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__15.1.4

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:02:8816.1.8
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:10:4616.1.2
Scratched crews (Heats) 
SCRTEAW 1[ crew ]_:__:__16.1.1

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:52:1117.1.6
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:04:0217.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:42:3317.2.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]7:02:6017.4.6

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thCambridge High School 1[ crew ]8:54:1718.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:27:7318.2.2
5thBethlehem College 1[ crew ]8:49:3718.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:13:3418.3.5
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]8:21:4218.3.1
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:54:6518.3.6
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:06:0218.3.3
8thTauranga Girls College 1[ crew ]9:16:0118.3.8
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thTrident High School 1[ crew ]8:41:8518.4.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:49:5918.4.4

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thJohn Paul College 2[ crew ]9:06:9519.1.1
8thTe Awamutu College 2[ crew ]9:59:1819.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:00:0519.2.1
4thCambridge High School 1[ crew ]8:18:8919.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 2[ crew ]8:04:0619.3.8
5thBethlehem College 3[ crew ]8:30:5319.3.5
8thRotorua Girls High School 2[ crew ]9:04:1419.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:05:1019.4.7
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:07:9619.4.6
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:13:0119.4.5
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:13:8319.4.8
5thTrident High School 1[ crew ]8:14:7719.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 2[ crew ]8:25:5319.5.8
6thWestern Heights High School 1[ crew ]8:48:6619.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdEdgecumbe College 1[ crew ]8:16:4119.6.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:24:2119.6.5
7thOtumoetai College 1[ crew ]9:33:7519.6.6
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]8:03:2919.7.2
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:13:4019.7.3
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:24:7119.7.5
5thEdgecumbe College 2[ crew ]8:47:8419.7.4

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:26:1320.1.4
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:46:7320.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]6:44:7020.2.3
5thTauranga Boys College 2[ crew ]6:58:6620.2.7

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:29:6821.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:46:9221.3.6
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:31:0821.3.2
Scratched crews (Heats) 
SCRWKDS 2[ crew ]_:__:__21.2.1

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]8:11:9722.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]8:04:5522.2.6
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:19:3322.2.5
6thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:20:4322.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:27:0222.3.5
8thOtumoetai College 2[ crew ]9:11:4522.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
7thMatamata College 1[ crew ]8:47:4022.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:10:9222.5.7
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thJohn Paul College 2[ crew ]8:39:9422.6.3
6thAquinas College 1[ crew ]9:14:8722.6.2
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:03:8522.7.7
3rdHillcrest High School 1[ crew ]8:26:9722.7.5
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:31:8422.7.2
Heat 8[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:35:2122.8.3
Scratched crews (Heats) 
SCRTEAW 1[ crew ]_:__:__22.2.4
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__22.2.8
SCROTUM 3[ crew ]_:__:__22.4.6
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__22.6.7

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:04:6623.1.2
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:12:9023.1.8
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:44:4923.1.4
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]9:33:7023.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:13:8923.2.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:15:5423.2.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:08:5723.4.4
4thAquinas College 1[ crew ]8:11:3023.4.6
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 2[ crew ]7:59:9423.6.4

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:23:8524.1.3
5thAquinas College 1[ crew ]8:05:3224.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:17:3724.2.7
4thFraser High School 1[ crew ]7:36:6024.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:17:9824.3.4
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:06:2024.3.7

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAquinas College 1[ crew ]7:24:1325.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:07:0025.2.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:25:0225.2.6
7thTauranga Boys College 2[ crew ]8:16:9225.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:26:4925.3.2
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:31:1025.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:00:5625.4.4
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:30:7725.4.3
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:53:8925.4.6

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]: : :26.1.2
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]: : :26.1.4
5thTrident High School 3[ crew ]: : :26.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]: : :26.2.2
5thTe Awamutu College 2[ crew ]: : :26.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]: : :26.3.3
8thTauranga Girls College 1[ crew ]: : :26.3.8
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]: : :26.4.1
3rdTrident High School 2[ crew ]: : :26.4.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]: : :26.4.5
6thTe Awamutu College 1[ crew ]: : :26.4.3

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:02:3627.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:33:7227.2.6
8thTe Awamutu College 1[ crew ]8:34:2727.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:49:2327.3.7
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:52:7527.3.8
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:30:1027.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:25:5027.4.2
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:36:4327.4.5
4thCambridge High School 1[ crew ]7:44:6727.4.4
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:10:3227.4.3
6thHauraki Plains College 2[ crew ]8:13:5627.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:40:7127.5.5
3rdEdgecumbe College 1[ crew ]7:52:3027.5.1
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:09:6027.5.7

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:20:8328.1.2
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:22:7628.1.4
3rdHillcrest High School 1[ crew ]7:43:6328.1.5
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:27:3528.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:25:0128.2.8
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:29:5528.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:25:4028.3.1

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:02:8429.1.7
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:02:9529.1.1
5thFraser High School 1[ crew ]6:15:9129.1.8
8thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:39:4829.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:14:3229.2.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:16:0729.2.2

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:11:8330.1.3
8thTe Awamutu College 1[ crew ]7:52:3130.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thCambridge High School 1[ crew ]7:14:5230.2.6
7thTe Awamutu College 2[ crew ]7:56:5330.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:42:4430.3.4
4thBethlehem College 1[ crew ]7:00:1830.3.7
8thTrident High School 1[ crew ]7:38:3630.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__30.4.2

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:22:5331.1.5
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:01:5931.1.3
8thCambridge High School 1[ crew ]8:22:4631.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:51:4831.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:33:6831.3.1
---Te Awamutu College 1[ crew ]DNF31.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:30:1331.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]7:43:1331.5.4
5thTauranga Girls College 2[ crew ]7:53:7931.5.3
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMG 1[ crew ]_:__:__31.1.2

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:58:1432.1.7
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:07:9232.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:00:1832.2.1
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:19:4632.2.6
5thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]7:26:9332.2.8
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:40:6632.2.2
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:43:8532.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:02:8732.3.2
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:31:8132.3.3

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:18:4133.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:12:6133.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]6:31:6733.3.2

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:02:9134.1.7
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:16:6434.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:20:3434.2.4
3rdTrident High School 1[ crew ]7:27:9834.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:15:3334.3.6
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:48:6734.3.4
Scratched crews (Heats) 
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__34.3.3

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thFraser High School 1[ crew ]8:27:9135.1.6
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:34:3935.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:47:7535.2.3
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:03:4035.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 2[ crew ]7:52:3635.3.3
2ndTrident High School 1[ crew ]7:52:8035.3.7
4thHillcrest High School 2[ crew ]8:14:7735.3.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:17:9135.3.1

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:13:9736.2.2
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:51:0436.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 2[ crew ]7:08:7536.3.2
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:14:7936.3.8
8thSt Peter's School 3[ crew ]7:49:9436.3.6
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:03:0936.6.6
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:12:2136.6.1
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__36.2.5

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 1[ crew ]7:49:5037.1.2
7thAquinas College 2[ crew ]8:25:3737.1.5
8thOtumoetai College 1[ crew ]8:46:2937.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:56:0437.2.2
5thHauraki Plains College 3[ crew ]7:59:7237.2.7
8thTauranga Boys College 1[ crew ]8:29:5537.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:49:5137.3.5
3rdAquinas College 1[ crew ]8:06:3737.3.3
6thTrident High School 1[ crew ]8:26:1437.3.4
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:29:6037.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 2[ crew ]7:36:6137.4.5
4thBethlehem College 2[ crew ]7:56:7737.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 3[ crew ]7:51:2137.5.5
5thTrident High School 2[ crew ]8:30:2137.5.6
7thTe Awamutu College 1[ crew ]9:01:2437.5.3
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGB 2[ crew ]_:__:__37.3.3

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:42:3638.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:53:7938.2.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:03:4638.2.3
7thWestern Heights High School 1[ crew ]8:19:3338.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
7thAquinas College 1[ crew ]8:22:6838.3.8
8thOtumoetai College 2[ crew ]8:56:7938.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:33:2438.4.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:41:6538.5.6
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:48:0838.5.4
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:26:5338.5.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:31:7138.6.3
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:49:8438.6.5
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:03:1838.6.4

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thFraser High School 1[ crew ]8:07:6839.1.6
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:41:2439.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:53:6239.2.3
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:02:1339.2.2
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:09:4439.2.7
6thHauraki Plains College 2[ crew ]8:34:6039.2.4
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]9:07:3339.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:45:9939.3.3
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:28:8939.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:59:1239.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:18:2939.5.5
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:35:9239.5.1
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:59:0539.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdAquinas College 1[ crew ]8:10:7739.6.3
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:11:6539.6.4
7thTe Awamutu College 1[ crew ]9:11:6839.6.6
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMG 1[ crew ]_:__:__39.6.7

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:19:1940.1.2
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:17:8540.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thFraser High School 1[ crew ]8:03:0140.2.8
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:06:3640.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:41:3240.3.1
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:02:6840.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:27:9840.4.6
2ndWhakatane High School 3[ crew ]7:31:9940.4.4
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:02:7540.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]7:30:7240.5.6
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:31:1540.5.4
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:03:6240.5.3
5thBethlehem College 2[ crew ]8:09:3840.5.2

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:57:2141.1.7
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:10:1741.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:25:2341.2.6

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:13:6042.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:16:4642.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:04:9342.3.3
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:40:5842.3.2

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Waikato/Bay of Plenty's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA