NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
St Bernard's College's approved colours
#158: St Bernard's College

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2008 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2008 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:30:671.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:24:901.2.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:30:001.2.7
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:30:771.2.6

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
8thEdgewater College 1[ crew ]9:15:862.2.8

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thManurewa High School 1[ crew ]8:20:373.1.8

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:00:624.1.6
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:01:224.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:07:874.2.4

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:14:735.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:17:845.2.5
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:31:505.2.4

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:07:857.2.6
3rdMacleans College 1[ crew ]8:13:017.2.3

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thMacleans College 1[ crew ]7:27:708.1.2
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:32:378.1.1

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:48:989.1.1
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:58:049.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 1[ crew ]7:02:829.2.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:04:589.2.2
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:04:969.2.8
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:11:289.2.1

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:17:1310.1.1

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:13:3112.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
6thSacred Heart College (Auckland) 3[ crew ]7:29:6212.2.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:39:4512.2.7

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:18:3113.1.3

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:37:9414.1.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:39:3714.1.3
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:56:2814.1.1
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:01:7214.1.8

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:14:3016.1.7
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:15:4016.1.2
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:15:9516.1.1

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:58:7517.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
8thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:49:8417.2.8

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
5thManurewa High School 1[ crew ]9:10:8518.2.4
8thRosehill College 1[ crew ]9:47:7018.2.8

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:11:6120.2.3
Scratched crews (Finals) 
SCRWTLB 1[ crew ]_:__:__20.2.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:47:4721.1.8
8thMacleans College 1[ crew ]7:51:9721.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:51:7521.2.6
4thBaradene College 1[ crew ]7:55:6021.2.3

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:55:7122.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]8:07:4122.2.3
5thRosehill College 1[ crew ]8:12:9122.2.1

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thMacleans College 1[ crew ]7:19:1824.1.1
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:24:3524.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:38:1324.2.3

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:59:1425.1.4
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:25:2825.1.5
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:30:0625.1.6

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
2ndManurewa High School 1[ crew ]8:09:9326.2.2
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:16:8626.2.4

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:53:5228.1.1

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:21:2929.1.2
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:25:6829.1.7
7thSt Kentigern College 1[ crew ]6:28:5429.1.1

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
2ndACG Strathallan College 1[ crew ]7:11:2830.2.5
7thRosehill College 1[ crew ]7:22:3730.2.6

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50:5531.1.7

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07:3232.1.2
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:16:3832.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]DNS32.2.1

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:10:4233.1.5
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:19:9233.1.2
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:32:2833.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:42:6633.2.7
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:53:9733.2.1

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:37:7034.1.8
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:41:7134.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:36:1034.2.3
4thEdgewater College 1[ crew ]7:47:0934.2.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50:3834.2.7

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:48:7335.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:57:7535.2.6
3rdMacleans College 2[ crew ]7:59:4035.2.4
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:04:5635.2.2

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:05:2936.2.4

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:41:6037.2.7
6thACG Strathallan College 1[ crew ]7:41:8737.2.1

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:27:0438.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
4thACG Strathallan College 1[ crew ]7:50:0138.2.7
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50:7838.2.2

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:04:3939.2.7

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:23:0340.1.7
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:29:7840.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:52:9740.2.8

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thKings College 1[ crew ]7:15:0141.1.8

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]5:58:1742.1.4
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:09:9842.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:11:5142.2.1
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:12:9442.2.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]6:19:4242.2.8
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:23:9842.2.2

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:35:171.1.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:36:441.1.3
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:51:761.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:48:351.2.7
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:35:501.3.6
3rdRosehill College 1[ crew ]7:38:461.3.5

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thEdgewater College 1[ crew ]9:03:002.2.8
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:10:032.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:09:212.3.1

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thMacleans College 1[ crew ]8:13:457.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:09:177.2.7

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
7thACG Strathallan College 1[ crew ]8:40:3615.1.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:23:6215.4.7

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]8:48:2818.3.2
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdManurewa High School 1[ crew ]8:31:3518.4.4

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
8thRosehill College 1[ crew ]8:30:5419.3.1
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:28:0219.4.1

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:59:0622.1.4
4thRosehill College 1[ crew ]8:05:9822.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:47:5822.2.6
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:10:4322.2.7

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
6thACG Strathallan College 1[ crew ]8:04:5023.3.3
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
8thEdgewater College 1[ crew ]8:15:5423.4.2

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:18:5126.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thManurewa High School 1[ crew ]8:10:8726.2.6
8thMacleans College 1[ crew ]8:23:4526.2.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:06:9826.4.2
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:42:5726.4.8

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thACG Strathallan College 1[ crew ]7:17:3730.2.7
6thRosehill College 1[ crew ]7:22:4230.2.6

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:47:4231.2.2

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:22:3736.3.6
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:08:1436.4.5
6thTakapuna Grammar School 3[ crew ]7:27:0436.4.2
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:46:1536.4.8

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50:4937.1.5
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
8thEdgewater College 1[ crew ]8:08:1337.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
4thACG Strathallan College 1[ crew ]7:45:3337.4.7
8thRosehill College 1[ crew ]8:07:3537.4.8

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:20:3940.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:23:9040.2.3
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:46:8140.2.8
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:04:991.2.5
5thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:10:381.2.6

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]9:32:382.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]9:17:172.3.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]9:03:002.4.5

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:29:113.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdManurewa High School 1[ crew ]8:24:653.2.3
4thMacleans College 1[ crew ]8:38:823.2.5
Scratched crews (Repechages) 
SCRWTLG 1[ crew ]_:__:__3.1.2

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:21:554.1.3
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:41:384.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:17:394.2.4
Scratched crews (Repechages) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__4.2.5

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:49:345.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:29:625.2.5
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:31:305.2.3
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:25:445.4.4
5thSacred Heart College (Auckland) 3[ crew ]8:11:205.4.3

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:07:746.1.7

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:03:467.2.3
3rdMacleans College 1[ crew ]8:12:527.2.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:16:097.2.2
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:24:067.2.1

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:17:388.1.3
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:24:088.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Repechages) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__8.2.7

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:45:859.1.3
3rdRosehill College 1[ crew ]7:04:859.1.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:13:209.1.5
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:16:339.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:48:609.2.4
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:11:129.2.2

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:08:2910.1.3
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:30:8610.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]8:14:9410.2.2

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:47:4211.1.8

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:01:8812.1.2
6thSacred Heart College (Auckland) 3[ crew ]7:15:5112.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:24:8512.2.2

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:19:0813.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:26:6013.2.3

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:45:4014.1.4
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:55:6814.1.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:01:8814.1.1

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thACG Strathallan College 1[ crew ]8:34:9815.2.3

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07:8216.1.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:09:2516.1.5
7thSt Kentigern College 3[ crew ]8:11:1516.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:07:4916.2.4
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:34:7916.2.2

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:17:4317.1.2
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:05:2217.1.8

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:10:1419.2.4

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:07:4320.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:12:4820.2.5

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:55:0521.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:41:8721.2.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:58:2321.2.3

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:20:0422.1.6

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thPakuranga College 1[ crew ]8:39:2123.2.1

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:18:9124.1.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:35:7724.1.5
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:52:0324.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:14:5324.2.5

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:38:7925.1.5

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:19:1126.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:44:7126.2.7

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:50:4727.1.7

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:51:9228.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
8thMacleans College 1[ crew ]8:05:4328.2.1

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:20:7029.1.5
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:20:9229.1.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:26:4129.1.6

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stACG Strathallan College 1[ crew ]7:11:3330.2.7
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:57:1430.2.8

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:25:3932.1.3
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:25:6632.1.7
8thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:47:3132.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:12:7632.2.4
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:17:3232.2.5
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:51:7032.2.8

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:03:3833.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:44:9333.2.5

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:33:6834.1.5
4thEdgewater College 1[ crew ]7:42:5834.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:29:4634.2.4
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:43:8534.2.2

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 2[ crew ]7:54:7235.1.7
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:05:3835.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thMacleans College 1[ crew ]8:03:1335.2.5

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:14:0036.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:36:9836.2.7
6thRosehill College 1[ crew ]7:53:4636.2.2

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thEdgewater College 1[ crew ]7:59:5637.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]8:06:8737.2.7

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50:4438.1.5
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:58:2938.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thACG Strathallan College 1[ crew ]7:45:6638.2.2

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:10:5439.2.5

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:42:8640.1.2
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:03:5740.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:33:6340.2.2
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:50:5540.2.6

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thKings College 1[ crew ]7:10:0841.1.1

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:19:0442.1.4
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:22:0142.1.3
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:22:5642.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:25:5342.2.6
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]6:27:5642.2.2
7thSt Kentigern College 2[ crew ]6:53:0442.2.7
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:28:741.1.2
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:31:661.1.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:37:691.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:47:581.4.6
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:08:781.4.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:47:091.5.4
6thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:19:941.5.3

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:17:882.1.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:02:612.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thEdgewater College 1[ crew ]9:06:132.4.2
Heat 7[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]9:06:672.7.3

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:18:183.1.4
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:27:623.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thManurewa High School 1[ crew ]8:10:263.2.6
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:36:523.2.3

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:57:994.1.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:06:564.1.2
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:30:284.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
8thSt Kentigern College 3[ crew ]7:25:284.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:59:094.3.8
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:02:054.3.6

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:07:765.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:07:345.2.3
5thSacred Heart College (Auckland) 3[ crew ]7:36:505.2.7
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:39:475.2.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:15:945.4.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:39:185.4.4

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:41:276.3.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:58:737.1.3
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:20:217.1.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:58:577.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:10:277.4.4
Scratched crews (Heats) 
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__7.1.6
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__7.3.2

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thMacleans College 1[ crew ]7:10:568.1.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:29:298.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:17:118.2.5

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:40:379.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:59:819.1.3
5thRosehill College 1[ crew ]7:03:719.1.7
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:06:629.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:42:499.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:10:509.3.6

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:53:7910.1.1
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:11:7010.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thKings College 1[ crew ]8:10:2110.2.2

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:40:2811.2.2

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:15:6712.1.4
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:17:0412.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 3[ crew ]7:09:6912.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:13:8612.3.5
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:41:4312.3.8
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:58:9212.4.5

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:11:3813.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:24:2513.2.6

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:43:3214.1.6
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:06:3914.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:43:0414.2.6
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:52:7614.2.3

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
8thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:41:1115.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]DNS15.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:44:5215.3.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:12:5015.5.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thACG Strathallan College 1[ crew ]8:45:6915.6.7
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:01:7315.6.3
Heat 7[ race results || race reproduction ]
8thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:17:9315.7.3
Heat 8[ race results || race reproduction ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:54:6515.8.8

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:30:5016.1.6
8thSt Kentigern College 3[ crew ]8:41:5216.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:20:2916.2.1
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:24:3016.2.8
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:00:0116.2.3

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:59:6817.2.3
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:13:5017.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:30:8317.3.2
Scratched crews (Heats) 
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__17.3.2
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__17.3.6

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stManurewa High School 1[ crew ]9:06:0718.4.7
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]9:22:5518.6.6
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:58:9118.6.5

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:50:7419.1.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:36:7019.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]8:30:3819.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:48:1619.5.2

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:55:1820.1.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:52:1720.3.7

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:39:8921.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:32:5321.2.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:41:9821.2.3
6thBaradene College 1[ crew ]7:46:6021.2.5

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:02:4122.2.4
7thACG Strathallan College 1[ crew ]8:36:7422.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:59:6122.3.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:54:0122.5.4
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:02:8922.5.6
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stEdgewater College 1[ crew ]7:48:7322.7.1
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:10:6522.7.5

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
7thRosehill College 1[ crew ]8:02:0823.3.8
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]8:04:0023.4.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndACG Strathallan College 1[ crew ]7:55:0723.6.6
Heat 7[ race results || race reproduction ]
6thPakuranga College 1[ crew ]8:08:1223.7.2

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:22:8624.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:03:4224.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]6:56:3324.3.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:37:1424.3.5

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:56:6225.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:03:1525.2.1
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:05:4325.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:23:0325.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:37:6125.4.1

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:25:7126.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdManurewa High School 1[ crew ]7:50:2226.3.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:47:0926.5.4
6thMacleans College 1[ crew ]8:26:2526.5.7
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:02:3026.6.7
7thRosehill College 1[ crew ]8:19:3926.6.4
Scratched crews (Heats) 
SCREDWT 2[ crew ]_:__:__26.1.7
SCRTAKA 2[ crew ]_:__:__26.2.3

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:23:8927.2.8
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:12:0327.4.6

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:40:6628.1.7
5thMacleans College 1[ crew ]7:55:6028.1.3

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:11:8029.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:13:9929.2.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:18:8829.2.7

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:06:0630.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:48:9530.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:42:7530.3.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
5thACG Strathallan College 1[ crew ]7:07:9230.5.3
8thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:40:8830.5.7
Scratched crews (Heats) 
SCRWTLB 1[ crew ]_:__:__30.2.6

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 4[ race results || race reproduction ]
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:32:7331.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:00:6031.5.8
Heat 6[ race results || race reproduction ]
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:25:4931.6.6
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:52:5631.6.1

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:32:2032.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:22:6032.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:10:4532.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:17:1032.4.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:27:7032.4.4
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:48:4132.4.2

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]6:37:0633.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:53:4833.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:13:3333.2.3
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:24:2133.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:56:8333.3.5

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:42:3634.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:36:2734.3.6
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:41:6034.3.5
4thEdgewater College 1[ crew ]7:45:8334.3.7
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:49:7834.3.4

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:12:4735.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:04:0635.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:53:3135.4.1
4thMacleans College 2[ crew ]8:06:3835.4.4
Scratched crews (Heats) 
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__35.1.5
SCRBARA 2[ crew ]_:__:__35.4.3

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:50:3336.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:18:4236.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thRosehill College 1[ crew ]8:06:0336.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:21:5536.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 3[ crew ]7:32:2136.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:05:5436.6.2
Scratched crews (Heats) 
SCRWTLB 1[ crew ]_:__:__36.3.6

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thEdgewater College 1[ crew ]8:13:9437.1.3
6thRosehill College 1[ crew ]8:17:1837.1.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thACG Strathallan College 1[ crew ]7:57:6937.3.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:06:9137.5.5
8thPakuranga College 1[ crew ]8:56:0737.5.7

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thACG Strathallan College 1[ crew ]8:44:2838.1.6
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:11:1938.1.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:44:8138.3.1
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:06:6738.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:33:4438.4.2

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thMacleans College 1[ crew ]10:22:3639.1.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:46:0339.4.3
6thSt Kentigern College 2[ crew ]9:37:0639.4.6
Scratched crews (Heats) 
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__39.4.1

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]8:03:5140.1.4
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:14:2240.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:32:8440.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:51:2640.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:00:2740.4.2
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:24:9840.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:00:8740.5.5

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]7:28:0841.2.3

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:08:1142.1.5
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:22:5042.1.2
7thSt Kentigern College 2[ crew ]6:46:2342.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:16:4142.2.1
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:21:9542.2.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:27:1242.2.5
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]6:30:6342.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:09:2142.3.5

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad08 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad08 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA