NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Glendowie College's approved colours
#26: Glendowie College

SISSC 2019

NISSC 2019


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2008 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2008 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the North Island region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:10:131.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:16:001.1.4
6thCambridge High School 1[ crew ]7:23:201.1.6
8thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:30:671.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:24:901.2.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:30:001.2.7
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:30:771.2.6
5thBethlehem College 1[ crew ]7:32:091.2.8
7thWellington College 1[ crew ]7:34:951.2.2
8thHauraki Plains College 1[ crew ]7:41:371.2.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:30:312.1.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:37:012.1.7
4thHutt Valley High School 1[ crew ]8:40:582.1.3
5thQueen Margaret College 1[ crew ]8:45:362.1.2
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:49:102.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:40:382.2.5
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:53:012.2.1
8thEdgewater College 1[ crew ]9:15:862.2.8

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:02:133.1.5
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:08:013.1.3
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:09:273.1.6
5thManurewa High School 1[ crew ]8:20:373.1.8
7thWellington Girls College 1[ crew ]8:26:913.1.7

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:52:874.1.4
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:00:624.1.6
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:01:224.1.8
8thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:12:214.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:03:374.2.5
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:06:344.2.1
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:07:874.2.4
5thAquinas College 1[ crew ]7:08:314.2.7

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:08:365.1.6
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:08:645.1.4
5thWellington College 1[ crew ]7:10:235.1.1
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:14:735.1.8
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:17:655.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:17:845.2.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:30:015.2.3
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:31:505.2.4
7thWhakatane High School 2[ crew ]7:32:215.2.1

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:16:066.1.4
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:24:636.1.8
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:27:596.1.3
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:35:396.1.7
8thRotorua Boys High School 2[ crew ]7:39:356.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:26:936.2.5
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:34:236.2.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:35:936.2.2
7thWellington College 2[ crew ]8:12:356.2.8
Scratched crews (Finals) 
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__6.2.6

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:01:867.1.6
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:11:427.1.8
7thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:12:137.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:07:857.2.6
3rdMacleans College 1[ crew ]8:13:017.2.3
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:15:767.2.4
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:22:967.2.8
8thSt Peter's School 1[ crew ]8:27:407.2.7

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:59:478.1.4
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:13:038.1.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:23:308.1.8
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:27:378.1.7
7thMacleans College 1[ crew ]7:27:708.1.2
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:32:378.1.1
Scratched crews (Finals) 
SCRWKDS 1[ crew ]_:__:__8.1.7

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:42:339.1.3
4thWhakatane High School 1[ crew ]6:43:169.1.2
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:48:989.1.1
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:58:049.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:47:399.2.5
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]6:50:419.2.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:54:209.2.6
5thRosehill College 1[ crew ]7:02:829.2.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:04:589.2.2
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:04:969.2.8
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:11:289.2.1

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:10:6510.1.7
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:17:1310.1.1

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:21:8111.1.3
4thCambridge High School 1[ crew ]7:38:6811.1.7
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:40:8811.1.1
8thTauranga Girls College 1[ crew ]7:51:8611.1.8

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:53:1512.1.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:01:6612.1.3
4thCambridge High School 1[ crew ]7:03:9212.1.6
5thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:09:7912.1.2
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:13:3112.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndOnslow College 1[ crew ]7:19:6812.2.6
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:21:0012.2.4
6thSacred Heart College (Auckland) 3[ crew ]7:29:6212.2.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:39:4512.2.7

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]7:09:4613.1.5
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:13:7513.1.4
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:18:3113.1.3
5thWellington College 1[ crew ]7:32:4213.1.8
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:34:6813.1.1
8thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:44:1213.1.7

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:31:0714.1.4
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:37:9414.1.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:39:3714.1.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:46:0714.1.6
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:56:2814.1.1
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:01:7214.1.8

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:11:9115.1.1
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:15:4315.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:19:6615.2.3
2ndTrident High School 1[ crew ]8:24:3215.2.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:27:7315.2.1
4thWanganui High School 1[ crew ]8:37:2915.2.6
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:37:7815.2.4
Scratched crews (Finals) 
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__15.1.7

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:58:5916.1.5
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:08:0916.1.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:14:3016.1.7
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:15:4016.1.2
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:15:9516.1.1

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]6:56:4517.1.7
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:58:7517.1.2
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:00:6217.1.6
8thCambridge High School 1[ crew ]7:06:7717.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:07:7717.2.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:12:8817.2.3
3rdWellington College 1[ crew ]7:14:5217.2.6
4thOnslow College 1[ crew ]7:19:2517.2.4
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:20:4017.2.2
6thWhakatane High School 1[ crew ]7:25:4017.2.1
8thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:49:8417.2.8

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:38:8318.1.4
2ndTrident High School 1[ crew ]8:40:8118.1.3
3rdHastings Girls High School 1[ crew ]8:41:6818.1.5
4thBethlehem College 1[ crew ]8:47:8418.1.6
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:00:0318.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]9:01:5118.2.7
2ndHutt Valley High School 1[ crew ]9:01:7918.2.2
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]9:08:1618.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]9:10:1918.2.6
5thManurewa High School 1[ crew ]9:10:8518.2.4
6thQueen Margaret College 1[ crew ]9:16:2318.2.1
8thRosehill College 1[ crew ]9:47:7018.2.8

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:16:9119.1.5
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:25:7519.1.3
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:34:8219.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:39:6519.2.6
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:57:7219.2.7

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:42:4420.1.3
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:51:8820.1.5
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:52:7620.1.7
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:53:9720.1.2
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]6:57:8120.1.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]6:58:5320.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:06:2820.2.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:11:6120.2.3
4thAquinas College 1[ crew ]7:20:1820.2.8
Scratched crews (Finals) 
SCRSTPC 1[ crew ]_:__:__20.2.1
SCRNAPB 1[ crew ]_:__:__20.2.2
SCRWTLB 1[ crew ]_:__:__20.2.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:30:4421.1.4
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:35:9321.1.7
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:47:4721.1.8
8thMacleans College 1[ crew ]7:51:9721.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:47:5221.2.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:51:7521.2.6
4thBaradene College 1[ crew ]7:55:6021.2.3
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:11:2021.2.7
7thParaparaumu College 1[ crew ]8:19:2221.2.8
8thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:25:7521.2.1

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:52:3122.1.4
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:55:7122.1.2
4thWoodford House 1[ crew ]7:57:6422.1.1
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:01:8122.1.3
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:02:4722.1.7
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:06:6422.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]8:07:4122.2.3
5thRosehill College 1[ crew ]8:12:9122.2.1
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:14:3922.2.2
7thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:19:2222.2.7

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:34:7323.1.4
2ndHavelock North High School 1[ crew ]7:36:4923.1.6
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:45:5023.1.8
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:50:8323.1.1
8thNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]8:01:5923.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:00:7823.2.6
4thBethlehem College 1[ crew ]8:01:1623.2.7
8thCambridge High School 1[ crew ]8:06:1623.2.1

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thMacleans College 1[ crew ]7:19:1824.1.1
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:24:3524.1.8
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:26:0524.1.7
8thHauraki Plains College 1[ crew ]7:37:2524.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:27:4824.2.5
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:33:2524.2.4
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:38:1324.2.3
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:44:8424.2.8
7thOnslow College 1[ crew ]7:45:9924.2.7

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:58:1525.1.2
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:59:1425.1.4
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]7:07:2725.1.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:14:1925.1.8
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:15:4525.1.1
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:25:2825.1.5
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:30:0625.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndOnslow College 1[ crew ]7:24:4025.2.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:27:5325.2.5
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:38:5725.2.1
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:38:9025.2.7

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:50:3326.1.1
3rdTrident High School 1[ crew ]7:52:0326.1.3
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:53:8526.1.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:01:9826.1.2
7thHauraki Plains College 1[ crew ]8:11:0426.1.8
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:13:8426.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:09:1126.2.1
2ndManurewa High School 1[ crew ]8:09:9326.2.2
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:16:8626.2.4
7thQueen Margaret College 1[ crew ]8:26:2526.2.7
8thWoodford House 1[ crew ]8:32:7326.2.6

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:45:1727.1.6
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:46:9327.1.1
7thCambridge High School 1[ crew ]7:56:2627.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:03:2927.2.4
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:09:7727.2.2
5thCambridge High School 2[ crew ]8:13:2927.2.8
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:18:8427.2.1

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:33:5828.1.3
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:44:6228.1.6
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:49:4028.1.5
6thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:53:0828.1.8
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:53:5228.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:58:2928.2.6
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:02:2528.2.5
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:03:9528.2.1
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:07:0328.2.3

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:14:6429.1.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:19:6429.1.3
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:21:2929.1.2
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:25:6829.1.7
7thSt Kentigern College 1[ crew ]6:28:5429.1.1

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWellington College 1[ crew ]7:00:2330.1.3
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:03:5830.1.8
4thWhakatane High School 2[ crew ]7:03:9730.1.5
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:05:7330.1.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:08:4730.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndACG Strathallan College 1[ crew ]7:11:2830.2.5
7thRosehill College 1[ crew ]7:22:3730.2.6

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:45:5531.1.6
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50:5531.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:55:1131.2.4
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:00:1131.2.2
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:06:4831.2.1
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:15:1031.2.8

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:54:7432.1.3
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:58:9232.1.5
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07:3232.1.2
6thWellington College 1[ crew ]7:10:1832.1.4
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:16:3832.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:07:3832.2.5
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:13:3732.2.4
5thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:23:1532.2.6
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:34:0832.2.8
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]DNS32.2.1

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:10:4233.1.5
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:15:4133.1.3
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:19:9233.1.2
5thOnslow College 1[ crew ]6:25:5233.1.1
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:32:2833.1.4
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:40:1833.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:31:6833.2.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:42:6633.2.7
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:53:9733.2.1
8thOnslow College 2[ crew ]7:01:3933.2.8

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:23:9734.1.5
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:28:1434.1.6
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:37:7034.1.8
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:41:7134.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:36:1034.2.3
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:36:8734.2.4
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]7:41:1034.2.5
4thEdgewater College 1[ crew ]7:47:0934.2.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50:3834.2.7
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:55:7734.2.1
7thWanganui High School 1[ crew ]8:06:9234.2.8

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:39:4035.1.4
2ndSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]7:40:8835.1.5
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:48:7335.1.3
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:49:5635.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:57:7535.2.6
2ndParaparaumu College 1[ crew ]7:58:8035.2.3
3rdMacleans College 2[ crew ]7:59:4035.2.4
4thWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:01:2135.2.1
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:04:5635.2.2

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]6:51:5636.1.8
2ndJohn Paul College 1[ crew ]6:56:2836.1.4
4thCambridge High School 1[ crew ]6:59:9636.1.2
5thGisborne Boys High School 2[ crew ]7:03:5936.1.5
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:07:1036.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:05:2936.2.4
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:07:8736.2.6
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:08:0936.2.5
7thWellington College 1[ crew ]7:15:6736.2.8

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:26:0037.1.8
4thWellington College 1[ crew ]7:26:2737.1.7
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:30:3937.1.6
6thWellington College 2[ crew ]7:32:2637.1.3
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:32:5337.1.1
8thHutt Valley High School 1[ crew ]7:39:4537.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:39:7837.2.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:41:6037.2.7
6thACG Strathallan College 1[ crew ]7:41:8737.2.1
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:47:9737.2.8
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:54:8937.2.4

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:27:0438.1.4
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:32:9738.1.1
6thBethlehem College 1[ crew ]7:33:4138.1.3
7thWhakatane High School 1[ crew ]7:38:8038.1.7
8thTauranga Girls College 1[ crew ]7:42:6438.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]7:49:1938.2.1
4thACG Strathallan College 1[ crew ]7:50:0138.2.7
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50:7838.2.2
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:51:3838.2.5
7thWanganui High School 1[ crew ]7:55:5038.2.3

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:39:7839.1.6
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:47:0939.1.8
7thTauranga Girls College 1[ crew ]7:50:5539.1.4
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:50:9339.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:01:4239.2.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:04:3939.2.7

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]7:07:5440.1.3
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:11:0540.1.5
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:23:0340.1.7
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:29:7840.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:27:8640.2.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:38:7440.2.6
5thCambridge High School 1[ crew ]7:40:0040.2.2
6thOnslow College 1[ crew ]7:41:1040.2.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:52:9740.2.8

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:42:0541.1.5
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:49:0341.1.2
7thSt Peter's School 1[ crew ]6:58:5341.1.6
8thKings College 1[ crew ]7:15:0141.1.8

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]5:54:7142.1.3
2ndKings College 1[ crew ]5:58:1742.1.4
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:00:3742.1.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:08:7242.1.1
6thTauranga Boys College 1[ crew ]6:09:7042.1.2
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:09:9842.1.7
8thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:14:7642.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:05:8642.2.6
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:11:5142.2.1
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:12:9442.2.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]6:19:4242.2.8
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:23:9842.2.2

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:22:981.1.4
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:35:171.1.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:36:441.1.3
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:40:121.1.7
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:45:061.1.1
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:51:761.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]7:21:101.2.4
4thWellington College 1[ crew ]7:40:111.2.1
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:48:351.2.7
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:56:151.2.2
8thHauraki Plains College 2[ crew ]8:06:581.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:35:501.3.6
3rdRosehill College 1[ crew ]7:38:461.3.5
4thBethlehem College 1[ crew ]7:39:671.3.2
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:08:731.3.8
8thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:12:571.3.7
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:23:471.4.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:42:031.4.6
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:58:791.4.2

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHutt Valley High School 1[ crew ]8:32:842.1.6
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:53:332.1.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:58:552.1.2
8thTrident High School 2[ crew ]9:13:542.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:49:762.2.4
4thEdgewater College 1[ crew ]9:03:002.2.8
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:10:032.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]8:53:222.3.5
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:09:212.3.1
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:34:162.4.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:35:812.4.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:42:622.4.3
5thTrident High School 1[ crew ]9:11:402.4.1
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRHAUR 2[ crew ]_:__:__2.4.7

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:04:727.1.1
6thMacleans College 1[ crew ]8:13:457.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:56:217.2.4
3rdSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]7:58:197.2.6
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:58:467.2.5
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:09:177.2.7
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:11:427.2.8
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:12:807.2.1

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:08:6115.1.6
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:12:0715.1.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:17:5715.1.4
7thACG Strathallan College 1[ crew ]8:40:3615.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:00:3815.2.5
3rdWanganui High School 1[ crew ]8:12:1315.2.3
8thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:40:5315.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:19:2815.3.6
4thTrident High School 1[ crew ]8:22:3015.3.7
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:34:3815.3.2
7thQueen Margaret College 2[ crew ]8:43:9415.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:12:0915.4.5
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:23:6215.4.7

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:18:1218.1.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:33:1218.1.5
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:34:9918.1.4
6thWhanganui City College 1[ crew ]8:55:1418.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHastings Girls High School 1[ crew ]8:21:4218.2.6
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:27:3018.2.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:34:7618.2.7
4thHutt Valley High School 1[ crew ]8:38:1718.2.5
6thNapier Girls High School 1[ crew ]8:59:3218.2.2
7thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:59:5918.2.3
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:32:7318.3.4
4thRosehill College 1[ crew ]8:48:2818.3.2
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:52:7218.3.7
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:24:4918.4.7
3rdManurewa High School 1[ crew ]8:31:3518.4.4
4thQueen Margaret College 1[ crew ]8:32:6218.4.2
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:56:7818.4.1

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thCambridge High School 2[ crew ]8:23:9419.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:08:5719.2.5
7thBethlehem College 1[ crew ]8:31:2519.2.7
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:52:1519.3.5
7thOtumoetai College 2[ crew ]8:23:6719.3.2
8thRosehill College 1[ crew ]8:30:5419.3.1
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:03:9619.4.5
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:11:4319.4.6
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:16:8219.4.8
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:28:0219.4.1
8thOtumoetai College 1[ crew ]8:36:9219.4.2

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:52:8622.1.6
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:59:0622.1.4
4thRosehill College 1[ crew ]8:05:9822.1.5
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:08:5122.1.8
8thWhakatane High School 1[ crew ]8:20:3222.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:45:3822.2.5
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:47:5822.2.6
5thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:02:4722.2.3
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:10:4322.2.7
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:53:1822.3.5
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:06:9122.3.3
7thTrident High School 1[ crew ]8:27:0222.3.8
---Wellington Girls College 1[ crew ]DNS22.3.1
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:47:4122.4.4
2ndWoodford House 1[ crew ]7:52:1922.4.5
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:59:7222.4.2
6thCambridge High School 1[ crew ]8:16:3622.4.1
8thBethlehem College 1[ crew ]8:28:9422.4.8

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHavelock North High School 1[ crew ]7:40:4423.1.3
2ndRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:46:1523.1.4
4thCambridge High School 1[ crew ]7:56:9723.1.6
7thWhakatane High School 1[ crew ]8:09:0623.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:41:8123.2.5
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]7:49:8323.2.7
5thWellington College 2[ crew ]7:57:5823.2.1
7thTauranga Boys College 2[ crew ]8:05:2123.2.3
8thWhanganui City College 1[ crew ]8:11:6423.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]7:50:6523.3.6
6thACG Strathallan College 1[ crew ]8:04:5023.3.3
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:04:7723.3.1
8thHauraki Plains College 3[ crew ]8:07:9023.3.5
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:42:7023.4.6
4thBethlehem College 1[ crew ]7:58:0223.4.8
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:03:4023.4.1
8thEdgewater College 1[ crew ]8:15:5423.4.2

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:56:1526.1.3
4thQueen Margaret College 1[ crew ]8:11:0926.1.6
5thWoodford House 1[ crew ]8:11:4826.1.1
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:18:5126.1.2
8thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:49:4826.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:00:2726.2.4
4thManurewa High School 1[ crew ]8:10:8726.2.6
7thWellington Girls College 1[ crew ]8:22:2926.2.3
8thMacleans College 1[ crew ]8:23:4526.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:55:3926.3.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:56:7626.3.3
6thQueen Margaret College 2[ crew ]8:21:0426.3.7
7thWanganui High School 2[ crew ]8:28:4526.3.2
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:54:4626.4.5
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:55:0126.4.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:06:9826.4.2
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:12:5826.4.3
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:27:8526.4.6
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:42:5726.4.8

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]6:57:4930.1.5
2ndWellington College 1[ crew ]7:00:2930.1.6
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:03:3130.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:03:4730.2.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:09:7330.2.5
5thACG Strathallan College 1[ crew ]7:17:3730.2.7
6thRosehill College 1[ crew ]7:22:4230.2.6

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:27:8431.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:47:4231.2.2
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:52:3131.2.3
5thQueen Margaret College 1[ crew ]8:05:4931.2.6
8thAquinas College 1[ crew ]8:15:9331.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:02:6331.3.7
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:07:8031.3.6
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:45:8831.4.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:52:6931.4.3
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:03:1231.4.5
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:03:9531.4.7
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:19:5531.4.8

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:09:3536.1.3
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:12:5436.1.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:17:3836.1.1
5thBethlehem College 1[ crew ]7:19:3636.1.6
7thJohn Paul College 2[ crew ]7:44:5136.1.7
8thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]7:49:0236.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Boys High School 2[ crew ]7:04:9736.2.4
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:40:5636.2.8
8thRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:44:1336.2.7
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:05:6136.3.5
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:08:4236.3.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:17:0936.3.7
4thWellington College 1[ crew ]7:17:3736.3.2
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:22:3736.3.6
7thWellington College 2[ crew ]7:30:2836.3.1
8thOnslow College 1[ crew ]7:34:1236.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:08:1436.4.5
5thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:24:5136.4.1
6thTakapuna Grammar School 3[ crew ]7:27:0436.4.2
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:33:3636.4.6
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:46:1536.4.8

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:30:1737.1.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50:4937.1.5
7thNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]7:59:7237.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWellington College 1[ crew ]7:29:9037.2.5
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:35:6137.2.3
5thHavelock North High School 1[ crew ]7:45:6637.2.2
6thWhanganui City College 1[ crew ]7:48:3037.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 2[ crew ]7:33:0337.3.6
2ndHutt Valley High School 1[ crew ]7:33:5237.3.1
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:35:8937.3.5
5thLindisfarne College 1[ crew ]7:36:4437.3.2
8thEdgewater College 1[ crew ]8:08:1337.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:31:6537.4.4
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:37:0937.4.2
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:42:0337.4.5
4thACG Strathallan College 1[ crew ]7:45:3337.4.7
8thRosehill College 1[ crew ]8:07:3537.4.8

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:11:9340.1.3
2ndWhakatane High School 2[ crew ]7:12:6540.1.4
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:20:3940.1.2
7thCambridge High School 1[ crew ]7:38:7440.1.1
8thOnslow College 1[ crew ]7:47:4740.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:23:9040.2.3
5thWellington College 1[ crew ]7:31:1540.2.5
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:37:5340.2.6
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:46:8140.2.8
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:50:381.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:04:891.1.7
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:10:101.1.2
6thWellington College 2[ crew ]8:25:541.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:42:421.2.3
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:04:991.2.5
5thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:10:381.2.6

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]10:05:992.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]9:32:382.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]9:17:172.3.6
2ndTrident High School 2[ crew ]9:21:072.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]9:02:282.4.4
2ndEdgewater College 1[ crew ]9:03:002.4.5

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:07:363.1.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:29:113.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:17:953.2.4
2ndWellington Girls College 1[ crew ]8:24:163.2.6
3rdManurewa High School 1[ crew ]8:24:653.2.3
4thMacleans College 1[ crew ]8:38:823.2.5
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:56:403.2.7
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:06:293.2.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRWTLG 1[ crew ]_:__:__3.1.2

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:16:564.1.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:21:554.1.3
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:33:584.1.2
6thWellington College 1[ crew ]7:34:964.1.8
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:41:384.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:17:394.2.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:17:614.2.2
4thAquinas College 1[ crew ]7:32:994.2.6
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:40:244.2.7
Scratched crews (Repechages) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__4.2.5

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:49:345.1.5
---Hamilton Boys High School 2[ crew ]DNS5.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:29:625.2.5
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:31:305.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:25:445.3.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:41:875.3.3
3rdWhakatane High School 2[ crew ]7:44:615.3.5
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:45:555.3.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:25:445.4.4
5thSacred Heart College (Auckland) 3[ crew ]8:11:205.4.3

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:44:506.1.3
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:45:886.1.4
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:07:746.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:20:126.2.4
2ndWellington College 1[ crew ]7:20:506.2.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:47:976.2.3
5thWellington College 2[ crew ]7:54:016.2.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:08:407.1.6
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:10:047.1.2
5thHauraki Plains College 2[ crew ]8:12:417.1.5
6thAquinas College 1[ crew ]8:18:347.1.1
8thOnslow College 1[ crew ]8:37:627.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:03:467.2.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:07:307.2.5
3rdMacleans College 1[ crew ]8:12:527.2.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:16:097.2.2
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:24:067.2.1

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:17:388.1.3
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:24:088.1.5
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:31:608.1.6
6thParaparaumu College 1[ crew ]7:36:778.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:09:858.2.5
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:13:428.2.6
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:17:878.2.4
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:31:328.2.3
5thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:40:448.2.2
Scratched crews (Repechages) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__8.2.7

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:45:859.1.3
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]6:53:219.1.4
3rdRosehill College 1[ crew ]7:04:859.1.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:13:209.1.5
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:16:339.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:48:609.2.4
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:54:369.2.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:55:249.2.5
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:11:129.2.2

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:08:2910.1.3
4thQueen Margaret College 1[ crew ]8:20:0410.1.6
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:30:8610.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:56:1510.2.5
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:13:0110.2.3
5thKings College 1[ crew ]8:14:9410.2.2

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:29:1311.1.5
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:34:4611.1.6
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:38:4711.1.7
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:41:9311.1.1
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:47:4211.1.8

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:01:8812.1.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:08:0912.1.5
6thSacred Heart College (Auckland) 3[ crew ]7:15:5112.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]6:57:3412.2.5
4thOnslow College 1[ crew ]7:13:4812.2.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:24:8512.2.2
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:28:5912.2.8

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:19:0813.1.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:31:8713.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:25:8913.2.6
3rdWellington College 1[ crew ]7:26:2713.2.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:26:6013.2.3
5thOnslow College 1[ crew ]8:00:0013.2.2
6thOnslow College 2[ crew ]8:03:7313.2.7

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:45:4014.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:49:2514.1.3
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:55:6814.1.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:01:8814.1.1
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:09:8514.1.7

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thQueen Margaret College 2[ crew ]8:34:5415.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:30:1515.2.2
4thACG Strathallan College 1[ crew ]8:34:9815.2.3
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:35:5315.2.7
8thQueen Margaret College 1[ crew ]8:54:9715.2.8

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:53:6516.1.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07:8216.1.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:09:2516.1.5
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:23:1416.1.6
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:31:0516.1.7
7thSt Kentigern College 3[ crew ]8:11:1516.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:07:4916.2.4
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:34:7916.2.2
6thOnslow College 1[ crew ]7:35:8416.2.7
---Onslow College 2[ crew ]DNF16.2.1

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndOnslow College 1[ crew ]7:02:9317.1.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:03:2117.1.5
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:10:5717.1.7
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:12:3317.1.3
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:17:4317.1.2
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:05:2217.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:49:4717.2.5
2ndJohn Paul College 1[ crew ]6:53:6517.2.3
3rdWellington College 1[ crew ]7:02:9317.2.4
Scratched crews (Repechages) 
SCRCAMB 2[ crew ]_:__:__17.2.2

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:02:3318.2.4

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]8:22:2419.1.5
5thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:45:6919.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:48:2819.2.7
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:10:1419.2.4

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:07:4320.1.3
4thNapier Boys High School 1[ crew ]7:08:1420.1.7
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:09:6220.1.6
6thWellington College 1[ crew ]7:32:2020.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:01:6620.2.4
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:07:3220.2.2
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:12:4820.2.5
5thAquinas College 1[ crew ]7:22:5920.2.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:55:0521.1.2
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:34:1621.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:41:8721.2.5
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:51:3721.2.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:58:2321.2.3
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:13:2321.2.7
6thParaparaumu College 1[ crew ]8:19:7121.2.2

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:11:8522.1.3
2ndTrident High School 1[ crew ]8:15:8622.1.5
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:20:0422.1.6
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:50:8022.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:29:9822.2.1
3rdJohn Paul College 2[ crew ]8:30:2622.2.3
5thWhanganui Girls College 2[ crew ]8:50:0322.2.5
7thCambridge High School 2[ crew ]9:24:8522.2.6

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:04:7223.1.4
2ndWhanganui City College 1[ crew ]8:07:4723.1.6
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:23:0123.1.1
6thOnslow College 3[ crew ]8:35:3223.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:21:2523.2.3
5thPakuranga College 1[ crew ]8:39:2123.2.1

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:18:9124.1.4
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:28:8024.1.2
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:35:7724.1.5
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:52:0324.1.1
8thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:44:7024.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:14:5324.2.5
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:21:1224.2.3
4thOnslow College 1[ crew ]7:42:9224.2.2
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:43:8624.2.7
6thWellington Girls College 1[ crew ]7:44:1324.2.6

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:05:1825.1.8
3rdOnslow College 1[ crew ]7:10:2325.1.4
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:37:5325.1.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:38:7925.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:57:8725.2.5
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:03:8625.2.6
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:14:5225.2.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:26:8225.2.3
Scratched crews (Repechages) 
SCRONSL 2[ crew ]_:__:__25.2.8

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWoodford House 1[ crew ]8:02:7426.1.3
3rdMacleans College 1[ crew ]8:19:1126.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:44:7126.2.7
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:53:1726.2.2

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:52:0327.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:57:3627.1.3
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:03:2327.1.4
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:06:7527.1.6
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:14:0027.1.1
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:50:4727.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thCambridge High School 2[ crew ]8:12:5727.2.1
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:13:6727.2.6
8thWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:30:0427.2.8

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:51:9228.1.3
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:02:5228.1.1
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:07:4728.1.6
8thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:19:8228.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:47:9728.2.6
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:53:9028.2.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:57:4728.2.2
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:04:6628.2.8
8thMacleans College 1[ crew ]8:05:4328.2.1

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:20:7029.1.5
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:20:9229.1.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:26:4129.1.6
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:29:8229.1.2

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thWhanganui City College 1[ crew ]7:22:8730.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stACG Strathallan College 1[ crew ]7:11:3330.2.7
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:57:1430.2.8

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdAquinas College 1[ crew ]8:10:8131.1.7
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:12:3531.1.5
6thHauraki Plains College 2[ crew ]8:22:6831.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:15:4931.2.6
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:19:1131.2.3
5thOnslow College 1[ crew ]8:28:3431.2.7
Scratched crews (Repechages) 
SCRWKDS 1[ crew ]_:__:__31.2.2

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:18:0332.1.4
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:25:3932.1.3
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:25:6632.1.7
8thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:47:3132.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:12:7632.2.4
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:17:3232.2.5
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:18:2032.2.3
4thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:21:3332.2.6
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:40:1732.2.2
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:51:7032.2.8
8thWhakatane High School 1[ crew ]7:53:5132.2.7

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stOnslow College 1[ crew ]6:28:8933.1.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:03:3833.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:30:3733.2.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:44:9333.2.5
5thOnslow College 2[ crew ]7:09:0933.2.7

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:31:4834.1.6
3rdRosehill College 1[ crew ]7:33:6834.1.5
4thEdgewater College 1[ crew ]7:42:5834.1.3
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:54:0634.1.1
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:07:0234.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:29:4634.2.4
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]7:33:8534.2.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:43:8534.2.2
5thWanganui High School 1[ crew ]7:51:4834.2.7

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 2[ crew ]7:54:7235.1.7
4thParaparaumu College 1[ crew ]8:03:8435.1.3
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:05:3835.1.2
6thWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:10:6035.1.8
8thParaparaumu College 2[ crew ]8:19:4935.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thMacleans College 1[ crew ]8:03:1335.2.5
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:28:5135.2.7
8thOnslow College 1[ crew ]8:44:0535.2.8

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:20:2336.1.5
2ndWellington College 2[ crew ]7:26:3236.1.4
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:33:3536.1.3
4thOnslow College 1[ crew ]7:37:7536.1.7
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:14:0036.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:23:1436.2.4
3rdWhanganui Collegiate School 3[ crew ]7:34:2436.2.5
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:36:9836.2.7
6thRosehill College 1[ crew ]7:53:4636.2.2

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]7:45:0637.1.6
2ndHutt Valley High School 1[ crew ]7:46:3837.1.4
4thEdgewater College 1[ crew ]7:59:5637.1.3
5thWhanganui City College 2[ crew ]8:11:9837.1.7
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:12:2537.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]8:06:8737.2.7

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:34:7938.1.4
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:36:4938.1.7
4thWanganui High School 1[ crew ]7:48:7438.1.1
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50:4438.1.5
6thWhanganui Girls College 1[ crew ]7:51:5938.1.3
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:58:2938.1.6
8thCambridge High School 1[ crew ]8:01:8638.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]7:44:2838.2.3
5thACG Strathallan College 1[ crew ]7:45:6638.2.2
7thQueen Margaret College 1[ crew ]8:01:4238.2.7

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
8thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:35:2039.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:49:0639.2.3
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:04:1139.2.8
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:10:5439.2.5
7thHauraki Plains College 1[ crew ]8:19:9839.2.7

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdOnslow College 1[ crew ]7:38:7440.1.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:42:8640.1.2
6thWellington College 2[ crew ]7:47:7540.1.8
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:03:5740.1.7
8thWhakatane High School 4[ crew ]8:05:7140.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:32:3140.2.1
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:33:6340.2.2
5thWhakatane High School 3[ crew ]7:37:2040.2.3
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:50:5540.2.6

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:58:8241.1.3
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:59:9741.1.6
6thKings College 1[ crew ]7:10:0841.1.1
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:14:1441.1.7

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:11:7442.1.5
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:19:0442.1.4
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:22:0142.1.3
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:22:5642.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]6:07:7842.2.4
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:14:5442.2.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:25:5342.2.6
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]6:27:5642.2.2
7thSt Kentigern College 2[ crew ]6:53:0442.2.7
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:18:471.1.1
2ndRosehill College 1[ crew ]7:28:741.1.2
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:30:061.1.5
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:31:661.1.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:37:531.1.4
7thCambridge High School 2[ crew ]7:42:481.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]7:21:001.2.7
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:56:871.2.4
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:08:071.2.1
---Hamilton Boys High School 2[ crew ]SCR1.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:37:691.3.1
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]7:48:021.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:33:961.4.2
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:47:581.4.6
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:52:521.4.4
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:08:781.4.5
6thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:20:321.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:47:091.5.4
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:53:681.5.2
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:07:081.5.1
5thWellington College 2[ crew ]8:18:891.5.5
6thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:19:941.5.3
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 1[ crew ]7:50:381.6.2
5thWellington College 1[ crew ]7:55:711.6.1
7thSt Peter's School 2[ crew ]8:12:021.6.4

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]9:03:322.1.4
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:17:882.1.7
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:30:072.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:54:482.2.2
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:03:932.2.3
5thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]9:33:212.2.7
6thGisborne Girls High School 2[ crew ]9:43:482.2.4
7thGisborne Girls High School 1[ crew ]9:50:342.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:02:612.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:37:732.4.7
2ndHutt Valley High School 1[ crew ]8:43:122.4.5
4thEdgewater College 1[ crew ]9:06:132.4.2
7thTrident High School 3[ crew ]9:28:982.4.8
8thBethlehem College 3[ crew ]9:47:762.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:46:412.5.3
4thTrident High School 1[ crew ]9:00:912.5.1
8thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]9:50:342.5.8
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thTrident High School 2[ crew ]9:07:332.6.2
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stQueen Margaret College 1[ crew ]8:50:142.7.2
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]9:06:402.7.6
4thRosehill College 1[ crew ]9:06:672.7.3
7thJohn Paul College 2[ crew ]9:24:252.7.1
8thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:31:722.7.8
Heat 8[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:39:052.8.3

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:03:953.1.7
3rdMacleans College 1[ crew ]8:18:183.1.4
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:20:103.1.8
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:27:623.1.2
7thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:49:483.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:52:693.2.1
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:03:383.2.2
4thManurewa High School 1[ crew ]8:10:263.2.6
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:36:523.2.3
8thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:47:173.2.7
Scratched crews (Heats) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__3.1.6

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:55:624.1.3
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:57:994.1.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:06:564.1.2
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:30:284.1.4
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:58:794.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:57:994.2.6
5thAquinas College 1[ crew ]7:03:314.2.3
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:08:974.2.4
8thSt Kentigern College 3[ crew ]7:25:284.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:59:094.3.8
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:02:054.3.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:03:924.3.5
7thWellington College 1[ crew ]7:11:114.3.3
8thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:15:404.3.2

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:58:315.1.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:07:765.1.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:28:085.1.5
7thOtumoetai College 2[ crew ]8:01:805.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:07:015.2.1
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:07:345.2.3
3rdWhakatane High School 2[ crew ]7:21:625.2.6
5thSacred Heart College (Auckland) 3[ crew ]7:36:505.2.7
6thOnslow College 1[ crew ]7:37:935.2.4
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:39:475.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWellington College 1[ crew ]7:07:335.3.5
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:24:855.3.2
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:48:475.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:05:345.4.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:15:945.4.6
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:30:335.4.2
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:39:185.4.4

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:10:236.1.7
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:19:626.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 2[ crew ]7:26:386.2.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:30:226.2.3
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:34:786.2.7
6thWellington College 2[ crew ]7:54:016.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:15:676.3.6
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:18:316.3.2
3rdWellington College 1[ crew ]7:21:166.3.4
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:30:896.3.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:41:276.3.5
Scratched crews (Heats) 
SCRROTB 1[ crew ]_:__:__6.1.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:58:737.1.3
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:03:297.1.6
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:20:217.1.2
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:41:027.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:47:097.2.7
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:56:817.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:01:327.2.6
5thAquinas College 1[ crew ]8:04:677.2.4
7thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]8:37:687.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:58:577.3.4
5thOnslow College 1[ crew ]8:12:247.3.7
6thWellington Girls College 1[ crew ]8:34:167.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:50:997.4.1
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:04:397.4.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:10:277.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]7:49:617.5.4
6thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:00:637.5.3
7thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]9:11:127.5.2
Scratched crews (Heats) 
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__7.1.6
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__7.3.2

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:46:848.1.5
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:01:838.1.3
4thMacleans College 1[ crew ]7:10:568.1.1
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:17:328.1.6
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:29:298.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:06:908.2.3
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:17:118.2.5
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:22:118.2.2
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:24:648.2.4
6thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:32:338.2.6
7thParaparaumu College 1[ crew ]8:06:388.2.7

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:40:379.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:59:819.1.3
5thRosehill College 1[ crew ]7:03:719.1.7
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:06:629.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]6:39:479.2.7
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]6:42:169.2.4
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:42:499.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:39:969.3.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:42:609.3.2
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:54:309.3.3
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:10:509.3.6
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__9.2.6

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:48:3010.1.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:53:7910.1.1
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:11:7010.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:06:1510.2.5
5thQueen Margaret College 1[ crew ]8:07:6310.2.6
6thKings College 1[ crew ]8:10:2110.2.2

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:15:6211.1.3
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:48:6311.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:23:3611.2.5
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:32:3111.2.3
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:36:8711.2.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:40:2811.2.2

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:47:6012.1.7
3rdOnslow College 1[ crew ]7:05:5012.1.1
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:15:6712.1.4
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:17:0412.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 3[ crew ]7:09:6912.2.7
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:20:5112.2.4
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:25:8412.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:55:9512.3.1
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:03:1012.3.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:13:8612.3.5
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:41:4312.3.8
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:45:8512.4.2
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]6:53:0412.4.3
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:58:9212.4.5
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:35:7212.4.7
7thWellington College 1[ crew ]7:37:5912.4.1

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:06:9913.1.6
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:11:3813.1.3
3rdWellington College 1[ crew ]7:20:0613.1.7
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:23:2513.1.2
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:24:0713.1.5
7thOnslow College 2[ crew ]8:07:4113.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]7:05:0813.2.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:24:2513.2.6
6thOnslow College 1[ crew ]7:58:9113.2.3

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:28:5514.1.2
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:43:3214.1.6
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:46:5614.1.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:06:3914.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:43:0414.2.6
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:52:7614.2.3
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:14:5114.2.5

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thQueen Margaret College 1[ crew ]8:56:2415.1.8
6thOnslow College 2[ crew ]9:18:2115.1.6
8thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:41:1115.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]DNS15.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]9:01:6215.3.2
6thWellington Girls College 2[ crew ]9:29:8015.3.3
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:44:5215.3.4
8thWellington Girls College 3[ crew ]10:00:1215.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:40:5815.4.6
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:52:5615.4.2
8thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]10:01:4915.4.8
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:12:1315.5.6
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:28:3915.5.3
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:12:5015.5.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:22:5715.6.5
2ndWanganui High School 1[ crew ]8:28:3415.6.1
3rdTrident High School 1[ crew ]8:36:8515.6.8
4thACG Strathallan College 1[ crew ]8:45:6915.6.7
5thQueen Margaret College 2[ crew ]8:49:0415.6.4
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:01:7315.6.3
Heat 7[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:35:7515.7.6
7thWellington Girls College 1[ crew ]9:11:1215.7.1
8thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:17:9315.7.3
Heat 8[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:43:8815.8.5
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:45:3115.8.1
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:54:6515.8.8
6thOnslow College 1[ crew ]9:19:3715.8.2

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:12:3716.1.5
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:30:5016.1.6
7thOnslow College 1[ crew ]7:56:0416.1.8
8thSt Kentigern College 3[ crew ]8:41:5216.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:10:4116.2.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:20:2916.2.1
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:24:3016.2.8
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:39:2416.2.6
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:00:0116.2.3
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]8:13:3516.2.7
8thOnslow College 2[ crew ]8:34:3316.2.2

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:04:2517.1.5
3rdWellington College 1[ crew ]7:11:2317.1.4
4thBethlehem College 1[ crew ]7:17:1617.1.1
5thOnslow College 1[ crew ]7:17:6017.1.2
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:25:1217.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:59:6817.2.3
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:17:5917.2.2
6thCambridge High School 2[ crew ]7:26:9317.2.1
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:13:5017.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:00:7317.3.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:06:1617.3.1
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:07:9217.3.3
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:30:8317.3.2
Scratched crews (Heats) 
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__17.3.2
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__17.3.6
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__17.3.7

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:53:3318.1.7
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:58:7118.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:56:1818.2.6
3rdWhanganui City College 1[ crew ]9:15:9018.2.1
4thTauranga Girls College 2[ crew ]9:20:6818.2.7
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:26:1218.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:46:9018.3.6
2ndWanganui High School 1[ crew ]8:49:4318.3.5
3rdHastings Girls High School 1[ crew ]8:52:8918.3.3
4thBethlehem College 1[ crew ]8:58:2118.3.1
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:55:1218.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stManurewa High School 1[ crew ]9:06:0718.4.7
2ndRotorua Girls High School 2[ crew ]9:13:2618.4.5
7thQueen Margaret College 2[ crew ]9:44:2418.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:57:8318.5.6
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]9:08:2718.5.3
4thNapier Girls High School 1[ crew ]9:12:8818.5.2
7thQueen Margaret College 3[ crew ]9:47:7018.5.5
8thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]10:04:6818.5.7
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stHutt Valley High School 1[ crew ]8:47:4018.6.7
4thRosehill College 1[ crew ]9:22:5518.6.6
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:58:9118.6.5
Scratched crews (Heats) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__18.2.3
SCRSPLH 2[ crew ]_:__:__18.2.3
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__18.3.8

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 1[ crew ]8:22:1319.1.6
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:50:7419.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:13:0119.2.3
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:24:7619.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 2[ crew ]8:25:0519.3.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:36:7019.3.7
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:47:3019.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:16:9719.4.2
2ndCambridge High School 2[ crew ]8:27:9619.4.5
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:28:4519.4.1
4thRosehill College 1[ crew ]8:30:3819.4.7
5thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:30:6519.4.3
7thJohn Paul College 2[ crew ]9:07:7819.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:07:4619.5.6
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:48:1619.5.2
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:01:8619.7.2

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:50:0720.1.4
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:55:1820.1.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:08:3620.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:39:5820.2.2
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:44:9120.2.4
5thAquinas College 1[ crew ]7:04:6920.2.5
6thWellington College 1[ crew ]7:18:3120.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:36:1820.3.4
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]6:43:4320.3.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:49:4220.3.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:52:1720.3.7
5thTauranga Boys College 2[ crew ]6:56:8320.3.6
6thNapier Boys High School 1[ crew ]7:05:6220.3.2

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:25:9421.1.7
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:39:8921.1.2
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:03:2421.1.5
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:26:3621.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:32:5321.2.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:41:9821.2.3
6thBaradene College 1[ crew ]7:46:6021.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:31:1121.3.2
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:35:6621.3.5
5thParaparaumu College 1[ crew ]8:12:0821.3.4

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWoodford House 1[ crew ]7:46:3722.1.1
6thCambridge High School 2[ crew ]8:42:6722.1.7
7thQueen Margaret College 1[ crew ]8:43:6622.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:48:4622.2.6
2ndRosehill College 1[ crew ]8:02:4122.2.4
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:03:5122.2.1
7thACG Strathallan College 1[ crew ]8:36:7422.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:53:0822.3.4
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:59:6122.3.3
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:07:2522.3.7
5thTrident High School 1[ crew ]8:11:9122.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:03:5622.4.5
5thWhanganui Girls College 2[ crew ]8:29:9322.4.3
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:33:5522.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:54:0122.5.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:18:4522.5.5
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:02:8922.5.6
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:45:9422.6.1
2ndWhanganui Girls College 1[ crew ]7:49:0122.6.5
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:49:2922.6.4
4thWellington Girls College 1[ crew ]8:19:1122.6.2
5thJohn Paul College 2[ crew ]8:23:8422.6.7
7thWanganui High School 1[ crew ]8:32:5722.6.6
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stEdgewater College 1[ crew ]7:48:7322.7.1
4thCambridge High School 1[ crew ]8:07:9622.7.4
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:10:6522.7.5
6thBethlehem College 1[ crew ]8:20:3722.7.2
7thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:26:1922.7.7

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:36:6523.1.7
3rdNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]7:48:9623.1.1
4thHauraki Plains College 2[ crew ]7:51:7023.1.4
5thBethlehem College 1[ crew ]7:55:4423.1.6
8thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:24:8223.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHavelock North High School 1[ crew ]7:41:5923.2.5
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:42:9123.2.4
7thOnslow College 1[ crew ]8:35:0923.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:46:5423.3.4
7thRosehill College 1[ crew ]8:02:0823.3.8
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:44:6723.4.3
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:59:3323.4.6
3rdEdgewater College 1[ crew ]8:04:0023.4.5
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:14:6023.4.2
6thOnslow College 3[ crew ]8:27:1423.4.7
7thOnslow College 2[ crew ]8:43:3923.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:59:0123.5.6
4thWellington College 2[ crew ]8:02:9123.5.4
7thWhakatane High School 2[ crew ]8:28:3423.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndACG Strathallan College 1[ crew ]7:55:0723.6.6
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:08:3023.6.8
6thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:23:4623.6.1
7thBethlehem College 2[ crew ]8:31:8723.6.4
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 3[ crew ]7:46:8123.7.4
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:51:9223.7.7
5thWhanganui City College 1[ crew ]8:00:0523.7.1
6thPakuranga College 1[ crew ]8:08:1223.7.2
7thCambridge High School 2[ crew ]8:15:1023.7.6
Scratched crews (Heats) 
SCRBTHC 3[ crew ]_:__:__23.2.1
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__23.3.2

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:05:8424.1.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:22:8624.1.1
7thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:10:9624.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:03:4224.2.4
5thWellington Girls College 1[ crew ]7:26:6024.2.1
6thOnslow College 1[ crew ]7:28:5824.2.6
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:10:9824.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:56:0024.3.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]6:56:3324.3.2
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:02:9224.3.6
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:07:8124.3.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:37:1424.3.5

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:56:6225.1.6
2ndOnslow College 1[ crew ]6:58:9225.1.2
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:02:8825.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:03:1525.2.1
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:13:4725.2.5
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:26:2725.2.7
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:05:4325.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]7:05:6725.3.7
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:23:0325.3.2
5thOnslow College 2[ crew ]8:20:3725.3.5
---Wellington College 1[ crew ]SCR25.3.1
---Hamilton Boys High School 2[ crew ]DNF25.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:37:6125.4.1
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:43:2725.4.7
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:53:2625.4.4
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:01:1225.4.2

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:56:3826.1.8
5thWoodford House 1[ crew ]7:57:4226.1.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:25:7126.1.4
7thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:37:9626.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:39:4626.2.6
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:40:2826.2.7
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]8:02:6926.2.5
4thQueen Margaret College 2[ crew ]8:10:3326.2.4
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:34:1126.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:47:5326.3.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:49:4026.3.2
3rdManurewa High School 1[ crew ]7:50:2226.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:40:0026.4.7
2ndWellington Girls College 1[ crew ]7:59:2826.4.5
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:22:4626.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:44:2926.5.3
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:47:0926.5.4
6thMacleans College 1[ crew ]8:26:2526.5.7
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:57:2526.6.5
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:02:3026.6.7
4thWanganui High School 2[ crew ]8:05:2126.6.6
7thRosehill College 1[ crew ]8:19:3926.6.4
Scratched crews (Heats) 
SCREDWT 2[ crew ]_:__:__26.1.7
SCRTAKA 2[ crew ]_:__:__26.2.3
SCRWLGC 2[ crew ]_:__:__26.2.8

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:38:7427.1.1
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:42:5827.1.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:47:5327.1.6
5thCambridge High School 2[ crew ]7:50:6627.1.7
8thTauranga Girls College 2[ crew ]8:15:7027.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:03:3527.2.5
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:23:8927.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:44:8327.3.5
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:50:4327.3.1
5thWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:10:3727.3.3
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:39:2627.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:01:3127.4.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:12:0327.4.6
6thHauraki Plains College 2[ crew ]8:18:0727.4.3
7thOnslow College 1[ crew ]8:32:7927.4.4

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:23:0828.1.2
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:40:6628.1.7
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:50:1128.1.5
5thMacleans College 1[ crew ]7:55:6028.1.3
6thParaparaumu College 1[ crew ]8:01:7028.1.1
7thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]8:28:6128.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:26:8828.2.2
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:44:5128.2.7
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:52:8028.2.1
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:00:0528.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:27:2528.3.2
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:45:3228.3.7
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:52:0328.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:45:7728.4.6
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]7:55:8428.4.2
6thHillcrest High School 2[ crew ]8:15:7228.4.3

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:05:9229.1.5
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:11:5229.1.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:11:8029.1.7
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:25:8029.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:13:9929.2.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:18:8829.2.7
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMB 2[ crew ]_:__:__29.2.4

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:06:0630.1.2
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:10:0130.1.7
7thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:28:3030.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:48:9530.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]6:53:3730.3.1
5thWhanganui City College 1[ crew ]7:18:5330.3.8
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:42:7530.3.6
8thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]7:53:6830.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:56:9430.4.3
2ndWhakatane High School 1[ crew ]6:57:9830.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:54:5730.5.2
2ndWellington College 1[ crew ]6:55:7830.5.4
5thACG Strathallan College 1[ crew ]7:07:9230.5.3
8thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:40:8830.5.7
Scratched crews (Heats) 
SCRWTLB 1[ crew ]_:__:__30.2.6
SCRTRGB 2[ crew ]_:__:__30.4.4
SCRSPLH 2[ crew ]_:__:__30.4.7

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thHauraki Plains College 2[ crew ]8:27:2931.1.5
6thOnslow College 1[ crew ]8:33:1231.1.2
8thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]10:02:5331.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:02:7431.2.7
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:07:8531.2.4
6thAquinas College 1[ crew ]8:12:8031.2.3
8thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:55:0331.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]8:03:7331.3.1
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:05:4331.3.6
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:14:6631.3.3
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:18:0131.3.4
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:31:1931.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:52:2531.4.8
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:01:8131.4.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:04:2831.4.6
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:32:7331.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:00:6031.5.8
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:18:4531.5.4
8thWellington Girls College 2[ crew ]8:49:9331.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:59:7831.6.4
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:14:7231.6.8
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:25:4931.6.6
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:52:5631.6.1

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:28:8532.1.6
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:32:2032.1.1
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:40:6632.1.5
7thOtumoetai College 2[ crew ]8:06:6932.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:17:8832.2.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:22:6032.2.6
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:27:7732.2.7
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:36:7232.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:11:4632.3.2
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:57:3732.3.7
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:10:4532.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:15:1232.4.6
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:17:1032.4.7
3rdHamilton Boys High School 3[ crew ]7:26:5532.4.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:27:7032.4.4
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:48:4132.4.2

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]6:37:0633.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:53:4833.1.4
6thOnslow College 2[ crew ]7:20:1733.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:13:3333.2.3
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:24:2133.2.4
3rdOnslow College 1[ crew ]6:25:3633.2.7
5thTauranga Boys College 1[ crew ]6:43:2733.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:19:1033.3.6
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:36:4533.3.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:56:8333.3.5
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMB 2[ crew ]_:__:__33.3.2

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:28:8534.1.6
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:37:2034.1.1
6thWanganui High School 1[ crew ]7:58:7934.1.5
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:01:5934.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:27:4234.2.6
3rdRosehill College 1[ crew ]7:42:3634.2.4
4thQueen Margaret College 1[ crew ]7:45:0034.2.2
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:17:5734.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:36:2734.3.6
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:41:6034.3.5
4thEdgewater College 1[ crew ]7:45:8334.3.7
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:49:7834.3.4
Scratched crews (Heats) 
SCRWLGC 1[ crew ]_:__:__34.3.3

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:55:6635.1.7
3rdParaparaumu College 1[ crew ]8:13:9535.1.8
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:16:9535.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]7:58:9035.2.1
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:12:4735.2.2
7thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:34:9935.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:04:0635.3.7
3rdParaparaumu College 2[ crew ]8:31:0335.3.5
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:34:0535.3.1
5thOnslow College 1[ crew ]8:46:9035.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:53:0335.4.6
2ndMacleans College 1[ crew ]7:53:3135.4.1
4thMacleans College 2[ crew ]8:06:3835.4.4
5thWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:18:1935.4.2
Scratched crews (Heats) 
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__35.1.5
SCRBARA 2[ crew ]_:__:__35.4.3

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:15:7836.1.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:21:8236.1.1
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:37:8036.1.6
4thRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:40:7136.1.4
5thWellington College 2[ crew ]7:43:7936.1.8
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:50:3336.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Boys High School 2[ crew ]7:15:3836.2.4
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:18:4236.2.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:26:0536.2.1
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:26:2736.2.7
5thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:40:4936.2.6
6thOnslow College 1[ crew ]7:50:8236.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:12:8736.3.3
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:16:9936.3.7
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:29:2336.3.4
6thRosehill College 1[ crew ]8:06:0336.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:21:5536.4.1
4thJohn Paul College 2[ crew ]7:33:1436.4.2
5thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]7:37:9236.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 3[ crew ]7:32:2136.5.2
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:42:3736.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thWellington College 1[ crew ]7:26:3336.6.5
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:05:5436.6.2
Scratched crews (Heats) 
SCRBTHC 2[ crew ]_:__:__36.2.2
SCRWTLB 1[ crew ]_:__:__36.3.6
SCRAQUI 1[ crew ]_:__:__36.5.4
SCRCAMB 2[ crew ]_:__:__36.5.5

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:57:4137.1.2
5thEdgewater College 1[ crew ]8:13:9437.1.3
6thRosehill College 1[ crew ]8:17:1837.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:59:0737.2.3
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:24:1737.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:46:8237.3.8
3rdWhanganui City College 1[ crew ]7:54:6237.3.6
4thACG Strathallan College 1[ crew ]7:57:6937.3.4
5thHutt Valley High School 1[ crew ]8:00:2737.3.5
7thWellington College 3[ crew ]8:08:5737.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:36:0437.4.7
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:40:3837.4.5
3rdWellington College 2[ crew ]7:43:7937.4.1
6thWhanganui City College 2[ crew ]8:06:1437.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:06:9137.5.5
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]8:08:8437.5.2
4thHavelock North High School 1[ crew ]8:12:1337.5.4
8thPakuranga College 1[ crew ]8:56:0737.5.7
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]8:33:9437.6.2
4thLindisfarne College 1[ crew ]8:57:6737.6.5
6thNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]9:03:2137.6.8

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:31:1538.1.8
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]8:40:6538.1.2
4thACG Strathallan College 1[ crew ]8:44:2838.1.6
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:49:6638.1.3
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:11:1938.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:29:0538.2.1
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:47:3438.2.5
5thWanganui High School 1[ crew ]9:02:1738.2.4
7thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]9:37:8738.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:41:9038.3.7
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:44:8138.3.1
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:06:6738.3.4
4thQueen Margaret College 1[ crew ]9:19:4738.3.6
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]9:50:5038.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:33:4438.4.2
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:58:6038.4.3
5thCambridge High School 1[ crew ]9:08:9838.4.1

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:17:0039.1.2
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]9:48:4739.1.5
6thMacleans College 1[ crew ]10:22:3639.1.3
7thOtumoetai College 1[ crew ]11:02:4039.1.6
8thHauraki Plains College 2[ crew ]11:21:4139.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:58:1639.2.8
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:58:5539.2.3
7thWaikato Diocesan School 3[ crew ]9:20:1339.2.4
8thOnslow College 1[ crew ]9:43:3639.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:33:3539.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:38:8439.4.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:46:0339.4.3
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:25:8039.4.7
6thSt Kentigern College 2[ crew ]9:37:0639.4.6
Scratched crews (Heats) 
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__39.4.1

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]7:57:9640.1.8
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]8:03:5140.1.4
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:14:2240.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:54:5640.2.5
4thWhakatane High School 4[ crew ]8:22:7340.2.3
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:32:8440.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:51:2640.3.7
3rdOnslow College 1[ crew ]8:08:6740.3.4
4thWhakatane High School 3[ crew ]8:10:0440.3.1
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:26:0840.3.3
7thOtumoetai College 2[ crew ]8:46:7940.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:38:7440.4.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:00:2740.4.2
5thCambridge High School 1[ crew ]8:08:3440.4.4
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:24:9840.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:55:4940.5.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:00:8740.5.5
5thWellington College 2[ crew ]8:06:1540.5.1
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMB 1[ crew ]_:__:__40.2.2

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:37:0941.1.5
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:39:0141.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:56:2841.2.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:08:9141.2.4
5thKings College 1[ crew ]7:28:0841.2.3
Scratched crews (Heats) 
SCRPARA 1[ crew ]_:__:__41.1.2

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:08:1142.1.5
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:10:7042.1.1
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:13:2242.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:18:8242.1.7
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:22:5042.1.2
7thSt Kentigern College 2[ crew ]6:46:2342.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:12:8942.2.6
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:16:4142.2.1
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:21:9542.2.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:27:1242.2.5
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]6:30:6342.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]5:59:8842.3.7
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:09:2142.3.5
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:11:7942.3.3

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad08 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

North Island's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad08 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA