NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Shirley Boys High School's approved colours
#82: Shirley Boys High School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2008 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2008 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the Waikato/Bay of Plenty region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:10:131.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:16:001.1.4
6thCambridge High School 1[ crew ]7:23:201.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
5thBethlehem College 1[ crew ]7:32:091.2.8
8thHauraki Plains College 1[ crew ]7:41:371.2.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:30:312.1.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:37:012.1.7
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:49:102.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:40:382.2.5
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:53:012.2.1

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:02:133.1.5
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:09:273.1.6

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:52:874.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:03:374.2.5
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:06:344.2.1
5thAquinas College 1[ crew ]7:08:314.2.7

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:08:365.1.6
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:08:645.1.4
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:17:655.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:30:015.2.3
7thWhakatane High School 2[ crew ]7:32:215.2.1

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:16:066.1.4
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:24:636.1.8
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:27:596.1.3
8thRotorua Boys High School 2[ crew ]7:39:356.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:34:236.2.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:35:936.2.2
Scratched crews (Finals) 
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__6.2.6

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:01:867.1.6
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:11:427.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:15:767.2.4
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:22:967.2.8
8thSt Peter's School 1[ crew ]8:27:407.2.7

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:13:038.1.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:23:308.1.8
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:27:378.1.7
Scratched crews (Finals) 
SCRWKDS 1[ crew ]_:__:__8.1.7

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:42:339.1.3
4thWhakatane High School 1[ crew ]6:43:169.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:54:209.2.6

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:10:6510.1.7

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:21:8111.1.3
4thCambridge High School 1[ crew ]7:38:6811.1.7
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:40:8811.1.1
8thTauranga Girls College 1[ crew ]7:51:8611.1.8

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:53:1512.1.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:01:6612.1.3
4thCambridge High School 1[ crew ]7:03:9212.1.6
5thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:09:7912.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:21:0012.2.4

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:13:7513.1.4
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:34:6813.1.1
8thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:44:1213.1.7

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:31:0714.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:46:0714.1.6

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:11:9115.1.1
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:15:4315.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:19:6615.2.3
2ndTrident High School 1[ crew ]8:24:3215.2.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:27:7315.2.1
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:37:7815.2.4
Scratched crews (Finals) 
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__15.1.7

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:58:5916.1.5
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:08:0916.1.3

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]6:56:4517.1.7
8thCambridge High School 1[ crew ]7:06:7717.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:07:7717.2.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:12:8817.2.3
6thWhakatane High School 1[ crew ]7:25:4017.2.1

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTrident High School 1[ crew ]8:40:8118.1.3
4thBethlehem College 1[ crew ]8:47:8418.1.6
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:00:0318.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]9:01:5118.2.7
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]9:08:1618.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]9:10:1918.2.6

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:16:9119.1.5
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:25:7519.1.3
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:34:8219.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:39:6519.2.6
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:57:7219.2.7

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:42:4420.1.3
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:52:7620.1.7
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:53:9720.1.2
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]6:57:8120.1.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]6:58:5320.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:06:2820.2.5
4thAquinas College 1[ crew ]7:20:1820.2.8
Scratched crews (Finals) 
SCRSTPC 1[ crew ]_:__:__20.2.1

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:35:9321.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:11:2021.2.7
8thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:25:7521.2.1

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:52:3122.1.4
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:01:8122.1.3
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:02:4722.1.7
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:06:6422.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
7thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:19:2222.2.7

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:45:5023.1.8
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:50:8323.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:00:7823.2.6
4thBethlehem College 1[ crew ]8:01:1623.2.7
8thCambridge High School 1[ crew ]8:06:1623.2.1

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:26:0524.1.7
8thHauraki Plains College 1[ crew ]7:37:2524.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:27:4824.2.5
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:33:2524.2.4

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:58:1525.1.2
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]7:07:2725.1.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:14:1925.1.8
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:15:4525.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:27:5325.2.5
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:38:5725.2.1
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:38:9025.2.7

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdTrident High School 1[ crew ]7:52:0326.1.3
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:53:8526.1.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:01:9826.1.2
7thHauraki Plains College 1[ crew ]8:11:0426.1.8
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:13:8426.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:09:1126.2.1

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:45:1727.1.6
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:46:9327.1.1
7thCambridge High School 1[ crew ]7:56:2627.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:03:2927.2.4
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:09:7727.2.2
5thCambridge High School 2[ crew ]8:13:2927.2.8
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:18:8427.2.1

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:44:6228.1.6
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:49:4028.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:58:2928.2.6
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:02:2528.2.5
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:07:0328.2.3

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:14:6429.1.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:19:6429.1.3

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:03:5830.1.8
4thWhakatane High School 2[ crew ]7:03:9730.1.5
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:05:7330.1.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:08:4730.1.1

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:45:5531.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:55:1131.2.4
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:00:1131.2.2
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:06:4831.2.1
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:15:1031.2.8

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:54:7432.1.3
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:58:9232.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:07:3832.2.5
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:13:3732.2.4
5thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:23:1532.2.6
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:34:0832.2.8

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:15:4133.1.3
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:40:1833.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:31:6833.2.5

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:23:9734.1.5
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:28:1434.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:55:7734.2.1

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:39:4035.1.4
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:49:5635.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
4thWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:01:2135.2.1

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]6:51:5636.1.8
2ndJohn Paul College 1[ crew ]6:56:2836.1.4
4thCambridge High School 1[ crew ]6:59:9636.1.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:07:1036.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:07:8736.2.6
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:08:0936.2.5

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:26:0037.1.8
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:30:3937.1.6
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:32:5337.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:39:7837.2.3
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:54:8937.2.4

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:32:9738.1.1
6thBethlehem College 1[ crew ]7:33:4138.1.3
7thWhakatane High School 1[ crew ]7:38:8038.1.7
8thTauranga Girls College 1[ crew ]7:42:6438.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:51:3838.2.5

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:39:7839.1.6
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:47:0939.1.8
7thTauranga Girls College 1[ crew ]7:50:5539.1.4
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:50:9339.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:01:4239.2.5

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]7:07:5440.1.3
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:11:0540.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:38:7440.2.6
5thCambridge High School 1[ crew ]7:40:0040.2.2

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:49:0341.1.2
7thSt Peter's School 1[ crew ]6:58:5341.1.6

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]5:54:7142.1.3
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:08:7242.1.1
6thTauranga Boys College 1[ crew ]6:09:7042.1.2
8thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:14:7642.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:05:8642.2.6

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:22:981.1.4
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:40:121.1.7
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:45:061.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]7:21:101.2.4
8thHauraki Plains College 2[ crew ]8:06:581.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 1[ crew ]7:39:671.3.2
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:08:731.3.8
8thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:12:571.3.7
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:23:471.4.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:42:031.4.6
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:58:791.4.2

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:53:332.1.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:58:552.1.2
8thTrident High School 2[ crew ]9:13:542.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:49:762.2.4
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:34:162.4.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:35:812.4.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:42:622.4.3
5thTrident High School 1[ crew ]9:11:402.4.1
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRHAUR 2[ crew ]_:__:__2.4.7

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:04:727.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:56:217.2.4
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:58:467.2.5
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:11:427.2.8
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:12:807.2.1

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:08:6115.1.6
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:12:0715.1.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:17:5715.1.4
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:00:3815.2.5
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:19:2815.3.6
4thTrident High School 1[ crew ]8:22:3015.3.7
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:34:3815.3.2
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:12:0915.4.5

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:33:1218.1.5
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:34:9918.1.4
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:27:3018.2.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:34:7618.2.7
7thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:59:5918.2.3
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:32:7318.3.4
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:52:7218.3.7
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:24:4918.4.7
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:56:7818.4.1

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thCambridge High School 2[ crew ]8:23:9419.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:08:5719.2.5
7thBethlehem College 1[ crew ]8:31:2519.2.7
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:52:1519.3.5
7thOtumoetai College 2[ crew ]8:23:6719.3.2
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:03:9619.4.5
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:11:4319.4.6
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:16:8219.4.8
8thOtumoetai College 1[ crew ]8:36:9219.4.2

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:52:8622.1.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:08:5122.1.8
8thWhakatane High School 1[ crew ]8:20:3222.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:45:3822.2.5
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:53:1822.3.5
7thTrident High School 1[ crew ]8:27:0222.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:47:4122.4.4
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:59:7222.4.2
6thCambridge High School 1[ crew ]8:16:3622.4.1
8thBethlehem College 1[ crew ]8:28:9422.4.8

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:46:1523.1.4
4thCambridge High School 1[ crew ]7:56:9723.1.6
7thWhakatane High School 1[ crew ]8:09:0623.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]7:49:8323.2.7
7thTauranga Boys College 2[ crew ]8:05:2123.2.3
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
8thHauraki Plains College 3[ crew ]8:07:9023.3.5
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:42:7023.4.6
4thBethlehem College 1[ crew ]7:58:0223.4.8

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:56:1526.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:00:2726.2.4
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:55:3926.3.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:56:7626.3.3
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:54:4626.4.5
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:12:5826.4.3
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:27:8526.4.6

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]6:57:4930.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:03:3130.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:03:4730.2.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:09:7330.2.5

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:27:8431.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:52:3131.2.3
8thAquinas College 1[ crew ]8:15:9331.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:02:6331.3.7
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:07:8031.3.6
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:45:8831.4.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:52:6931.4.3
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:03:1231.4.5
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:03:9531.4.7
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:19:5531.4.8

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:09:3536.1.3
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:12:5436.1.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:17:3836.1.1
5thBethlehem College 1[ crew ]7:19:3636.1.6
7thJohn Paul College 2[ crew ]7:44:5136.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
8thRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:44:1336.2.7
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:05:6136.3.5
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:08:4236.3.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:17:0936.3.7

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:30:1737.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:35:6137.2.3
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:31:6537.4.4
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:37:0937.4.2
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:42:0337.4.5

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:11:9340.1.3
2ndWhakatane High School 2[ crew ]7:12:6540.1.4
7thCambridge High School 1[ crew ]7:38:7440.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:37:5340.2.6
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:50:381.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:04:891.1.7
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:10:101.1.2

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]10:05:992.1.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndTrident High School 2[ crew ]9:21:072.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]9:02:282.4.4

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:17:953.2.4

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:33:584.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:17:614.2.2
4thAquinas College 1[ crew ]7:32:994.2.6
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:40:244.2.7

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
---Hamilton Boys High School 2[ crew ]DNS5.1.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:41:875.3.3
3rdWhakatane High School 2[ crew ]7:44:615.3.5
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:45:555.3.6

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:44:506.1.3
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:45:886.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:20:126.2.4
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:47:976.2.3

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:08:407.1.6
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:10:047.1.2
5thHauraki Plains College 2[ crew ]8:12:417.1.5
6thAquinas College 1[ crew ]8:18:347.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:07:307.2.5

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:31:608.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:09:858.2.5
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:13:428.2.6
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:17:878.2.4
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:31:328.2.3

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:55:249.2.5

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:56:1510.2.5
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:13:0110.2.3

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:29:1311.1.5
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:34:4611.1.6
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:38:4711.1.7
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:41:9311.1.1

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:08:0912.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]6:57:3412.2.5
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:28:5912.2.8

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:31:8713.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:25:8913.2.6

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:49:2514.1.3
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:09:8514.1.7

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:35:5315.2.7

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:53:6516.1.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:23:1416.1.6
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:31:0516.1.7

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:03:2117.1.5
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:12:3317.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:49:4717.2.5
2ndJohn Paul College 1[ crew ]6:53:6517.2.3
Scratched crews (Repechages) 
SCRCAMB 2[ crew ]_:__:__17.2.2

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:02:3318.2.4

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]8:22:2419.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:48:2819.2.7

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:09:6220.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:01:6620.2.4
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:07:3220.2.2
5thAquinas College 1[ crew ]7:22:5920.2.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:34:1621.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:13:2321.2.7

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:11:8522.1.3
2ndTrident High School 1[ crew ]8:15:8622.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:29:9822.2.1
3rdJohn Paul College 2[ crew ]8:30:2622.2.3
7thCambridge High School 2[ crew ]9:24:8522.2.6

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:04:7223.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:21:2523.2.3

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:28:8024.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:21:1224.2.3

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:05:1825.1.8
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:37:5325.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:57:8725.2.5
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:03:8625.2.6
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:14:5225.2.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:26:8225.2.3

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:53:1726.2.2

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:52:0327.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:57:3627.1.3
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:03:2327.1.4
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:06:7527.1.6
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:14:0027.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thCambridge High School 2[ crew ]8:12:5727.2.1
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:13:6727.2.6
8thWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:30:0427.2.8

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:02:5228.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:53:9028.2.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:57:4728.2.2
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:04:6628.2.8

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdAquinas College 1[ crew ]8:10:8131.1.7
6thHauraki Plains College 2[ crew ]8:22:6831.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:15:4931.2.6
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:19:1131.2.3
Scratched crews (Repechages) 
SCRWKDS 1[ crew ]_:__:__31.2.2

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:18:0332.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:18:2032.2.3
4thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:21:3332.2.6
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:40:1732.2.2
8thWhakatane High School 1[ crew ]7:53:5132.2.7

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:30:3733.2.6

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:54:0634.1.1
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:07:0234.1.2

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:10:6035.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:28:5135.2.7

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:20:2336.1.5

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:12:2537.1.5

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:34:7938.1.4
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:36:4938.1.7
8thCambridge High School 1[ crew ]8:01:8638.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]7:44:2838.2.3

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:49:0639.2.3
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:04:1139.2.8
7thHauraki Plains College 1[ crew ]8:19:9839.2.7

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
8thWhakatane High School 4[ crew ]8:05:7140.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:32:3140.2.1
5thWhakatane High School 3[ crew ]7:37:2040.2.3

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:58:8241.1.3
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:59:9741.1.6
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:14:1441.1.7

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:11:7442.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]6:07:7842.2.4
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:14:5442.2.5
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:18:471.1.1
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:30:061.1.5
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:37:531.1.4
7thCambridge High School 2[ crew ]7:42:481.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]7:21:001.2.7
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:56:871.2.4
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:08:071.2.1
---Hamilton Boys High School 2[ crew ]SCR1.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]7:48:021.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:33:961.4.2
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:52:521.4.4
6thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:20:321.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:53:681.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 1[ crew ]7:50:381.6.2
7thSt Peter's School 2[ crew ]8:12:021.6.4

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]9:03:322.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:54:482.2.2
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:03:932.2.3
5thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]9:33:212.2.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:37:732.4.7
7thTrident High School 3[ crew ]9:28:982.4.8
8thBethlehem College 3[ crew ]9:47:762.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:46:412.5.3
4thTrident High School 1[ crew ]9:00:912.5.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thTrident High School 2[ crew ]9:07:332.6.2
Heat 7[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]9:06:402.7.6
7thJohn Paul College 2[ crew ]9:24:252.7.1
Heat 8[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:39:052.8.3

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:52:693.2.1
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:03:383.2.2
Scratched crews (Heats) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__3.1.6

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:55:624.1.3
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:58:794.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thAquinas College 1[ crew ]7:03:314.2.3
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:08:974.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:03:924.3.5

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:58:315.1.6
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:28:085.1.5
7thOtumoetai College 2[ crew ]8:01:805.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:07:015.2.1
3rdWhakatane High School 2[ crew ]7:21:625.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:24:855.3.2
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:48:475.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:05:345.4.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:30:335.4.2

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:10:236.1.7
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:19:626.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 2[ crew ]7:26:386.2.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:30:226.2.3
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:34:786.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:15:676.3.6
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:30:896.3.7
Scratched crews (Heats) 
SCRROTB 1[ crew ]_:__:__6.1.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:03:297.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:47:097.2.7
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:56:817.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:01:327.2.6
5thAquinas College 1[ crew ]8:04:677.2.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:50:997.4.1
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:04:397.4.5

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:01:838.1.3
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:17:328.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:06:908.2.3
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:22:118.2.2
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:24:648.2.4

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]6:39:479.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:39:969.3.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:42:609.3.2
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__9.2.6

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:48:3010.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:06:1510.2.5

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:15:6211.1.3
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:48:6311.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:23:3611.2.5
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:32:3111.2.3
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:36:8711.2.7

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:47:6012.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:20:5112.2.4
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:25:8412.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:55:9512.3.1
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:03:1012.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:45:8512.4.2
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]6:53:0412.4.3
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:35:7212.4.7

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:06:9913.1.6
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:23:2513.1.2
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:24:0713.1.5

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:28:5514.1.2
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:46:5614.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:14:5114.2.5

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]9:01:6215.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:40:5815.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:12:1315.5.6
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:28:3915.5.3
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:22:5715.6.5
3rdTrident High School 1[ crew ]8:36:8515.6.8
Heat 7[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:35:7515.7.6
Heat 8[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:43:8815.8.5
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:45:3115.8.1

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:12:3716.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:10:4116.2.5
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:39:2416.2.6
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]8:13:3516.2.7

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 1[ crew ]7:17:1617.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:17:5917.2.2
6thCambridge High School 2[ crew ]7:26:9317.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:00:7317.3.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:06:1617.3.1
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:07:9217.3.3
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__17.3.7

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:53:3318.1.7
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:58:7118.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:56:1818.2.6
4thTauranga Girls College 2[ crew ]9:20:6818.2.7
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:26:1218.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:46:9018.3.6
4thBethlehem College 1[ crew ]8:58:2118.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 2[ crew ]9:13:2618.4.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:57:8318.5.6
Scratched crews (Heats) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__18.2.3
SCRSPLH 2[ crew ]_:__:__18.2.3
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__18.3.8

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 1[ crew ]8:22:1319.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:13:0119.2.3
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:24:7619.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 2[ crew ]8:25:0519.3.3
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:47:3019.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:16:9719.4.2
2ndCambridge High School 2[ crew ]8:27:9619.4.5
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:28:4519.4.1
7thJohn Paul College 2[ crew ]9:07:7819.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:07:4619.5.6
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:01:8619.7.2

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:50:0720.1.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:08:3620.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:44:9120.2.4
5thAquinas College 1[ crew ]7:04:6920.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:36:1820.3.4
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]6:43:4320.3.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:49:4220.3.3
5thTauranga Boys College 2[ crew ]6:56:8320.3.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:03:2421.1.5
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:26:3621.1.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:31:1121.3.2

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thCambridge High School 2[ crew ]8:42:6722.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:48:4622.2.6
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:03:5122.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:53:0822.3.4
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:07:2522.3.7
5thTrident High School 1[ crew ]8:11:9122.3.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:18:4522.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:45:9422.6.1
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:49:2922.6.4
5thJohn Paul College 2[ crew ]8:23:8422.6.7
Heat 7[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]8:07:9622.7.4
6thBethlehem College 1[ crew ]8:20:3722.7.2
7thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:26:1922.7.7

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:36:6523.1.7
4thHauraki Plains College 2[ crew ]7:51:7023.1.4
5thBethlehem College 1[ crew ]7:55:4423.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:42:9123.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:59:3323.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:59:0123.5.6
7thWhakatane High School 2[ crew ]8:28:3423.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:08:3023.6.8
7thBethlehem College 2[ crew ]8:31:8723.6.4
Heat 7[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 3[ crew ]7:46:8123.7.4
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:51:9223.7.7
7thCambridge High School 2[ crew ]8:15:1023.7.6
Scratched crews (Heats) 
SCRBTHC 3[ crew ]_:__:__23.2.1
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__23.3.2

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:05:8424.1.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:56:0024.3.4
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:02:9224.3.6
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:07:8124.3.7

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:02:8825.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:13:4725.2.5
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:26:2725.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]7:05:6725.3.7
---Hamilton Boys High School 2[ crew ]DNF25.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:43:2725.4.7
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:53:2625.4.4
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:01:1225.4.2

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:56:3826.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:39:4626.2.6
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:40:2826.2.7
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:34:1126.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:47:5326.3.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:49:4026.3.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:44:2926.5.3
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:57:2526.6.5

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:38:7427.1.1
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:42:5827.1.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:47:5327.1.6
5thCambridge High School 2[ crew ]7:50:6627.1.7
8thTauranga Girls College 2[ crew ]8:15:7027.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:03:3527.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:44:8327.3.5
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:50:4327.3.1
5thWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:10:3727.3.3
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:39:2627.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:01:3127.4.2
6thHauraki Plains College 2[ crew ]8:18:0727.4.3

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:23:0828.1.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:50:1128.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:26:8828.2.2
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:44:5128.2.7
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:52:8028.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:52:0328.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
6thHillcrest High School 2[ crew ]8:15:7228.4.3

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:05:9229.1.5
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:11:5229.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMB 2[ crew ]_:__:__29.2.4

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:10:0130.1.7
7thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:28:3030.1.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]6:53:3730.3.1
8thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]7:53:6830.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:56:9430.4.3
2ndWhakatane High School 1[ crew ]6:57:9830.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:54:5730.5.2
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGB 2[ crew ]_:__:__30.4.4
SCRSPLH 2[ crew ]_:__:__30.4.7

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thHauraki Plains College 2[ crew ]8:27:2931.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:02:7431.2.7
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:07:8531.2.4
6thAquinas College 1[ crew ]8:12:8031.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:05:4331.3.6
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:18:0131.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:52:2531.4.8
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:01:8131.4.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:04:2831.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:18:4531.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:59:7831.6.4
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:14:7231.6.8

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:28:8532.1.6
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:40:6632.1.5
7thOtumoetai College 2[ crew ]8:06:6932.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:17:8832.2.5
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:27:7732.2.7
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:36:7232.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:11:4632.3.2
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:57:3732.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 3[ crew ]7:26:5532.4.5

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Boys College 1[ crew ]6:43:2733.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:19:1033.3.6
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:36:4533.3.3
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMB 2[ crew ]_:__:__33.3.2

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:28:8534.1.6
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:01:5934.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:27:4234.2.6
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:17:5734.2.3

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:55:6635.1.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:34:0535.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:53:0335.4.6
5thWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:18:1935.4.2

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:15:7836.1.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:21:8236.1.1
4thRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:40:7136.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:26:0536.2.1
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:26:2736.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:12:8736.3.3
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:16:9936.3.7
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:29:2336.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thJohn Paul College 2[ crew ]7:33:1436.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
SCRBTHC 2[ crew ]_:__:__36.2.2
SCRAQUI 1[ crew ]_:__:__36.5.4
SCRCAMB 2[ crew ]_:__:__36.5.5

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:59:0737.2.3
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:24:1737.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:46:8237.3.8
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:36:0437.4.7
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:40:3837.4.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]8:08:8437.5.2

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:31:1538.1.8
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:49:6638.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:29:0538.2.1
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:47:3438.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:41:9038.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:58:6038.4.3
5thCambridge High School 1[ crew ]9:08:9838.4.1

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:17:0039.1.2
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]9:48:4739.1.5
7thOtumoetai College 1[ crew ]11:02:4039.1.6
8thHauraki Plains College 2[ crew ]11:21:4139.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:58:1639.2.8
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:58:5539.2.3
7thWaikato Diocesan School 3[ crew ]9:20:1339.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:33:3539.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:38:8439.4.4

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]7:57:9640.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thWhakatane High School 4[ crew ]8:22:7340.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thWhakatane High School 3[ crew ]8:10:0440.3.1
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:26:0840.3.3
7thOtumoetai College 2[ crew ]8:46:7940.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:38:7440.4.5
5thCambridge High School 1[ crew ]8:08:3440.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:55:4940.5.2
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMB 1[ crew ]_:__:__40.2.2

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:37:0941.1.5
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:39:0141.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:08:9141.2.4

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:13:2242.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:18:8242.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:12:8942.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]5:59:8842.3.7
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:11:7942.3.3

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad08 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Waikato/Bay of Plenty's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad08 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA