NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Sacred Heart Girls College (Hamilton)'s approved colours
#80: Sacred Heart Girls College (Hamilton)

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2009 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2009 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:05.601.1.4
B Final [ race results ]
7thSt Peter's College 2[ crew ]7:30.911.2.7

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
6thGlendowie College 1[ crew ]8:33.402.2.1

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:04.463.2.7

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:32.034.1.5
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:14.584.1.8
B Final [ race results ]
6thPukekohe High School 2[ crew ]7:07.204.2.8
7thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:12.104.2.6

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:09.045.1.8
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:09.825.1.2
7thSt Peter's College 1[ crew ]7:18.235.1.7
B Final [ race results ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:28.415.2.1

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:17.686.2.4
6thGlendowie College 1[ crew ]7:36.856.2.1
8thSt Kentigern College 2[ crew ]7:56.036.2.7

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
6thKings College 1[ crew ]7:56.537.2.3

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:06.838.1.2
8thMacleans College 1[ crew ]7:19.958.1.1

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:41.449.2.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:45.599.2.7
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:47.209.2.3

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thBaradene College 1[ crew ]7:52.4310.1.7

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thMacleans College 1[ crew ]7:20.4311.1.6
8thBaradene College 1[ crew ]7:32.2411.1.7
B Final [ race results ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:40.9611.2.6
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:41.7011.2.2

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thSt Peter's College 1[ crew ]6:51.2312.1.5
B Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:55.5612.2.5
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:12.5712.2.8

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:27.2313.1.2
B Final [ race results ]
1stPukekohe High School 2[ crew ]7:09.5713.2.7
2ndMacleans College 1[ crew ]7:14.4313.2.4
5thKings College 1[ crew ]7:26.3613.2.2

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]6:36.7414.1.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:40.5314.1.3
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:47.1314.1.2
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:51.3314.1.8
8thSt Kentigern College 1[ crew ]6:55.1614.1.1

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:23.3815.2.2

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:07.3116.1.4
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:08.6416.1.6
B Final [ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]7:26.1316.2.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:28.9116.2.7

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:57.6717.1.5
B Final [ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:07.6217.2.7
3rdRosehill College 1[ crew ]7:08.4117.2.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:13.2017.2.4
6thDilworth School 1[ crew ]7:17.3617.2.6

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:52.1318.2.5
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:52.6818.2.6

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:30.4719.1.2

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]6:52.0520.1.3
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:53.3620.1.5
B Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:02.4520.2.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:04.6620.2.5
4thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:23.0120.2.3
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:28.2220.2.7
7thKings College 1[ crew ]7:35.6920.2.1
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:47.3520.2.8

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:16.2821.2.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:17.1521.2.5
6thKings College 1[ crew ]8:41.7721.2.1

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:26.9922.2.7

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
3rdACG Strathallan College 1[ crew ]7:35.7423.2.2

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thMacleans College 1[ crew ]7:14.8224.1.7
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:15.3024.1.1

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:46.6725.1.3
B Final [ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:05.7725.2.2
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:07.7225.2.8
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:13.7225.2.6
---Kings College 1[ crew ]SCR25.2.1
---Westlake Boys High School 2[ crew ]SCR25.2.4

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:46.9026.1.1
B Final [ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:56.1126.2.8

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:43.7227.2.5

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:37.6628.2.5

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:02.9429.1.6
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:13.4329.1.3
8thKings College 1[ crew ]6:23.6429.1.8

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:54.3630.2.4
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:13.3230.2.3

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:42.9531.2.1

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:02.5532.1.6
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:03.3732.1.2
8thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:13.4932.1.8
B Final [ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:14.5832.2.3

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:15.0933.1.5
5thKings College 1[ crew ]6:16.0733.1.2
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:28.2033.1.1

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:16.2834.1.3
B Final [ race results ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:42.1934.2.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:49.1734.2.2
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:52.1134.2.8

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thMacleans College 1[ crew ]7:56.3835.1.2
B Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:50.7135.2.6
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:53.2535.2.4
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:00.6435.2.3
7thBaradene College 1[ crew ]8:03.0535.2.2

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:56.7636.1.4
8thACG Strathallan College 1[ crew ]7:01.7136.1.3

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:23.8338.1.7
B Final [ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:33.9238.2.2
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:36.5038.2.4
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:44.1138.2.8

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:07.1239.2.2
4thMacleans College 1[ crew ]8:07.5439.2.4

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thSt Peter's College 1[ crew ]7:47.7040.1.7

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:04.9741.2.5
3rdKings College 1[ crew ]7:21.1141.2.3

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]5:53.7642.1.4
6thSt Kentigern College 1[ crew ]6:09.4242.1.2
8thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:16.2942.1.1
B Final [ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:11.4742.2.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:12.1542.2.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:22.3642.2.2

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
9thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:47.271.1.9
Semi-final 3[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:09.941.3.5
4thSt Peter's College 2[ crew ]7:26.361.3.7
Semi-final 4[ race results ]
7thDilworth School 1[ crew ]7:31.501.4.8

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thGlendowie College 1[ crew ]8:28.922.1.5
Semi-final 3[ race results ]
8thACG Strathallan College 1[ crew ]9:04.552.3.8
Semi-final 4[ race results ]
5thGlendowie College 2[ crew ]8:39.462.4.1

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:05.725.1.5
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21.025.1.8
Semi-final 2[ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:00.735.2.3
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:01.955.2.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
6thKings College 1[ crew ]7:49.087.2.7

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
8thEdgewater College 1[ crew ]8:24.6515.2.3
Semi-final 3[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:06.5215.3.3

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:25.4418.1.5
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:40.8618.1.7
8thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:41.5918.1.8
Semi-final 2[ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:31.8318.2.7
Semi-final 3[ race results ]
7thGlendowie College 1[ crew ]8:45.7518.3.2

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:39.6119.1.1
Semi-final 3[ race results ]
6thEdgewater College 1[ crew ]8:34.1119.3.8
Semi-final 4[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:05.3019.4.5
6thGlendowie College 1[ crew ]8:27.8119.4.6
---Takapuna Grammar School 2[ crew ]DNS19.4.2

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
6thSt Peter's College 1[ crew ]8:02.5323.1.7
Semi-final 2[ race results ]
8thRosehill College 2[ crew ]8:09.9423.2.8
Semi-final 3[ race results ]
7thRosehill College 1[ crew ]7:50.8923.3.7
Semi-final 4[ race results ]
4thACG Strathallan College 1[ crew ]7:39.5723.4.6
5thEdgewater College 1[ crew ]7:53.6723.4.3
6thDilworth School 1[ crew ]7:58.4623.4.8
8thRosehill College 3[ crew ]8:26.2123.4.1

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:50.8525.1.2
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:20.9225.1.8
Semi-final 2[ race results ]
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:06.1625.2.3
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:13.6025.2.1
7thMacleans College 1[ crew ]7:14.4625.2.7
8thKings College 1[ crew ]7:35.6725.2.8

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
8thGlendowie College 1[ crew ]8:20.1727.1.2
Semi-final 3[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:03.3727.3.1
Semi-final 4[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:55.1327.4.3
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:26.4927.4.8

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:56.5731.1.1

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:04.7832.1.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:05.6632.1.2
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07.7732.1.6
Semi-final 2[ race results ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:22.3332.2.3

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
5thRosehill College 1[ crew ]7:11.3336.1.2
8thGlendowie College 1[ crew ]7:33.2536.1.8
Semi-final 2[ race results ]
5thDilworth School 1[ crew ]7:10.1836.2.2
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:26.4636.2.8
Semi-final 3[ race results ]
1stACG Strathallan College 1[ crew ]6:58.3336.3.5
5thGlendowie College 2[ crew ]7:10.3636.3.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:24.1636.3.7
Semi-final 4[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:01.5436.4.5
7thSt Peter's College 1[ crew ]7:26.7136.4.7

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
8thGlendowie College 1[ crew ]8:06.0537.2.8
Semi-final 3[ race results ]
5thSt Peter's College 2[ crew ]7:58.5737.3.8
Semi-final 4[ race results ]
7thGlendowie College 2[ crew ]7:51.8537.4.1

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
5thBaradene College 2[ crew ]8:05.4339.1.1
Semi-final 2[ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:53.5939.2.5
Semi-final 3[ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:51.1439.3.5
5thBaradene College 1[ crew ]7:58.1939.3.6
Semi-final 4[ race results ]
8thWentworth College 1[ crew ]8:25.1339.4.8

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:59.8740.1.8
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]SCR40.1.3
Semi-final 4[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:25.7940.4.3
6thSt Peter's College 2[ crew ]7:40.9240.4.7
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
2ndDilworth School 1[ crew ]7:38.591.2.4

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndACG Strathallan College 1[ crew ]8:44.402.1.7
7thSancta Maria College 1[ crew ]10:08.362.1.2
Repechage 2[ race results ]
3rdRosehill College 2[ crew ]9:01.742.2.1

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:42.653.2.3

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:53.794.1.6
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]DNS4.1.1
Repechage 2[ race results ]
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:02.374.2.6
5thPukekohe High School 2[ crew ]7:32.974.2.2
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:56.124.2.7

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21.535.1.8
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:29.235.1.2
Repechage 2[ race results ]
---Westlake Boys High School 1[ crew ]SCR5.2.2

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:24.806.1.3
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:53.516.1.7
5thGlendowie College 1[ crew ]8:16.326.1.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
7thCarmel College 1[ crew ]8:05.987.1.5
---Westlake Girls High School 1[ crew ]SCR7.1.2
Repechage 2[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:50.147.2.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:10.197.2.4

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:03.338.1.5
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]7:41.028.1.7
Repechage 2[ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:06.098.2.4
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:08.418.2.2
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:13.558.2.7

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:37.259.1.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:41.759.1.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:56.949.1.1
Repechage 2[ race results ]
---Westlake Boys High School 1[ crew ]SCR9.2.6

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:45.6410.1.4

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:24.6711.1.3
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:31.0311.1.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:52.9311.1.6
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:59.4611.1.1
Repechage 2[ race results ]
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]7:43.1811.2.7

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:55.4812.1.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:04.1212.1.7
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:11.8212.1.8
Repechage 2[ race results ]
8thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:06.4712.2.1

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thKings College 1[ crew ]7:23.6813.1.6
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:32.8213.1.8
Repechage 2[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:00.7613.2.3
4thPukekohe High School 2[ crew ]7:01.2313.2.6
6thPukekohe High School 3[ crew ]7:25.0713.2.2
7thWentworth College 1[ crew ]7:52.8313.2.1

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:24.2914.1.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:30.0014.1.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:34.6214.1.6
Repechage 2[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]6:25.6214.2.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:40.5214.2.5
6thGlendowie College 1[ crew ]7:13.4714.2.2

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
5thGlendowie College 1[ crew ]8:22.4615.2.3

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thKings College 1[ crew ]7:13.6416.1.3
Repechage 2[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:13.5616.2.5
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:24.0516.2.1

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]6:44.7417.1.6
Repechage 2[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:48.2217.2.3
3rdDilworth School 1[ crew ]6:56.6117.2.6
4thGlendowie College 1[ crew ]7:00.0217.2.7
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:35.7017.2.1

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:47.8918.2.7

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:19.2119.1.4
Repechage 2[ race results ]
4thEdgewater College 1[ crew ]8:36.3419.2.8

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:45.7120.1.4
3rdWestlake Boys High School 3[ crew ]7:01.2120.1.6
5thKings College 1[ crew ]7:22.6020.1.3
Repechage 2[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:50.4720.2.3
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:00.1220.2.7
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:41.9820.2.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
7thPukekohe High School 1[ crew ]8:08.2421.1.7
Repechage 2[ race results ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:57.8821.2.7
7thKings College 1[ crew ]8:02.4721.2.1

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
1stACG Strathallan College 1[ crew ]8:07.2722.2.3

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndRosehill College 3[ crew ]7:52.8323.1.5
3rdRosehill College 2[ crew ]7:54.7023.1.8
Repechage 2[ race results ]
3rdDilworth School 1[ crew ]7:58.0323.2.1
7thSt Peter's College 2[ crew ]8:08.9423.2.8

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:08.1324.1.5
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:08.6824.1.3
7thWentworth College 1[ crew ]7:51.8924.1.1
Repechage 2[ race results ]
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]7:27.3724.2.7
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:34.9024.2.2

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:03.3925.1.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:04.0425.1.6
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:11.7325.1.7
7thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:16.7525.1.8
Repechage 2[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:03.4025.2.6
3rdKings College 1[ crew ]7:13.2825.2.2
4thSt Peter's College 2[ crew ]7:17.3125.2.7

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:35.2326.1.3
Repechage 2[ race results ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:55.8926.2.3

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:56.0527.1.4
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:10.5227.1.7
Repechage 2[ race results ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:05.2527.2.3

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:46.3228.1.5

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thKings College 1[ crew ]6:22.1329.1.4

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:18.4030.1.8
Repechage 2[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:09.4330.2.6
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:14.0130.2.1

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:43.6431.1.5
6thEdgewater College 1[ crew ]7:51.3931.1.1
Repechage 2[ race results ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:03.1231.2.1

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:30.6432.1.6
6thDilworth School 1[ crew ]7:37.2132.1.2
Repechage 2[ race results ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:38.6232.2.7
5thGlendowie College 1[ crew ]7:42.6832.2.6
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:19.8132.2.3

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]6:19.8033.1.5
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:32.1333.1.3
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:36.3433.1.6
Repechage 2[ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:31.3033.2.7
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:42.9833.2.6

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:37.2534.1.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:43.0134.1.7
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:56.3034.1.2

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:09.0135.1.2
4thBaradene College 1[ crew ]8:13.8935.1.3
7thWentworth College 1[ crew ]8:40.1635.1.8
Repechage 2[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:56.2535.2.3
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:56.8335.2.4

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndGlendowie College 2[ crew ]7:13.7236.1.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:23.9536.1.5
Repechage 2[ race results ]
4thGlendowie College 1[ crew ]7:28.1936.2.5

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:05.7937.1.4
4thSt Peter's College 2[ crew ]8:07.4837.1.6
5thSt Peter's College 1[ crew ]8:10.0637.1.2
Repechage 2[ race results ]
2ndGlendowie College 2[ crew ]7:57.2837.2.7

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:28.1338.1.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:36.6238.1.2
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:46.1038.1.7
Repechage 2[ race results ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:33.8938.2.3

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:46.7839.1.6
Repechage 2[ race results ]
1stBaradene College 2[ crew ]7:59.9639.2.3
4thWentworth College 1[ crew ]8:20.2739.2.7
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:38.2939.2.4

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:19.1340.1.4
Repechage 2[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:51.8340.2.4

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:09.6941.1.3
5thKings College 1[ crew ]7:20.6241.1.7

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:07.4842.1.6
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:08.4342.1.5
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:14.8042.1.7
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:16.8042.1.3
Repechage 2[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:30.3342.2.2
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
8thGlendowie College 2[ crew ]8:37.971.1.2
Heat 2[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:35.271.2.4
Heat 3[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:10.541.3.7
Heat 5[ race results ]
8thWentworth College 1[ crew ]8:39.641.5.2
Heat 6[ race results ]
4thSt Peter's College 2[ crew ]7:24.981.6.6
5thDilworth School 1[ crew ]7:35.241.6.2
7thGlendowie College 1[ crew ]8:06.681.6.3

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]8:35.912.1.2
Heat 3[ race results ]
4thGlendowie College 2[ crew ]8:38.712.3.6
Heat 4[ race results ]
6thRosehill College 2[ crew ]9:01.012.4.2
7thACG Strathallan College 2[ crew ]9:11.462.4.7
Heat 5[ race results ]
8thRosehill College 1[ crew ]9:45.042.5.7
Heat 6[ race results ]
6thSancta Maria College 1[ crew ]9:40.212.6.8
Heat 7[ race results ]
6thACG Strathallan College 1[ crew ]9:02.342.7.2

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:13.143.3.3

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
---Kings College 1[ crew ]DNS4.1.4
Heat 2[ race results ]
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:12.174.2.4
6thPukekohe High School 2[ crew ]7:14.254.2.2
8thSt Peter's College 1[ crew ]7:46.524.2.6
Heat 3[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:39.114.3.1
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:11.154.3.6
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:24.964.3.8
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:33.784.3.5

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:14.465.1.4
Heat 3[ race results ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:30.665.3.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:39.985.3.4
6thGlendowie College 1[ crew ]7:40.745.3.1
Heat 4[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:15.705.4.6
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:25.115.4.2
7thGlendowie College 2[ crew ]8:24.955.4.3
Heat 5[ race results ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:32.075.5.3
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:12.595.5.4

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:40.906.1.3
Heat 3[ race results ]
5thGlendowie College 1[ crew ]8:16.666.3.4
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:32.606.3.6

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
8thWentworth College 2[ crew ]9:30.297.1.4
Heat 2[ race results ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:40.487.2.3
Heat 3[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]8:41.987.3.7
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:50.907.3.3
Heat 4[ race results ]
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:49.167.4.5
Heat 5[ race results ]
3rdCarmel College 1[ crew ]8:44.717.5.1
---Wentworth College 1[ crew ]SCR7.5.5

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:56.158.1.5
Heat 2[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:43.408.2.3
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:44.308.2.1
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:59.968.2.5
7thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:27.208.2.7

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:09.329.1.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:17.139.1.2
Heat 2[ race results ]
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:12.469.2.7
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:21.589.2.4
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]SCR9.2.6

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
3rdBaradene College 1[ crew ]8:18.7910.2.5

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:47.0511.1.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:12.8511.1.1
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:23.3711.1.5
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:39.4211.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:41.3411.2.6
Heat 3[ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:00.3111.3.6
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:19.1711.3.7

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:17.5712.1.8
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:18.5112.1.4
Heat 2[ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:40.2312.2.3
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:41.6512.2.8
6thSt Peter's College 2[ crew ]8:01.4912.2.6
Heat 3[ race results ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:41.5912.3.3
Heat 4[ race results ]
8thGlendowie College 1[ crew ]8:38.4212.4.1

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thMacleans College 1[ crew ]7:29.2413.1.5
5thKings College 1[ crew ]7:52.0013.1.4
7thPukekohe High School 1[ crew ]8:00.5313.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:36.8613.2.2
5thPukekohe High School 3[ crew ]7:58.4213.2.4
7thWentworth College 1[ crew ]8:27.5213.2.3
Heat 3[ race results ]
5thPukekohe High School 2[ crew ]7:35.4513.3.1

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:55.8714.1.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:57.3414.1.2
Heat 2[ race results ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:54.8114.2.5
4thKings College 1[ crew ]6:56.2814.2.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:05.9214.2.2
6thGlendowie College 1[ crew ]7:59.4114.2.3

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:27.0315.1.2
Heat 2[ race results ]
6thCarmel College 1[ crew ]9:11.0415.2.2
8thWentworth College 1[ crew ]9:52.2615.2.1
Heat 5[ race results ]
4thGlendowie College 1[ crew ]9:04.8715.5.3
Heat 6[ race results ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]8:40.7415.6.6
7thSancta Maria College 1[ crew ]9:08.0315.6.5

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:18.9016.1.7
Heat 2[ race results ]
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:41.7216.2.1
Heat 3[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:05.6616.3.1
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:08.1416.3.5
4thKings College 1[ crew ]7:31.9016.3.4

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:49.4817.1.4
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:03.4217.1.1
5thRosehill College 1[ crew ]7:04.0017.1.3
6thGlendowie College 1[ crew ]7:08.8417.1.2
Heat 2[ race results ]
5thDilworth School 1[ crew ]7:22.0717.2.3
Heat 3[ race results ]
7thSt Peter's College 1[ crew ]8:08.9417.3.4

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:43.1318.1.3
Heat 4[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:01.0918.4.2
Heat 5[ race results ]
4thMacleans College 1[ crew ]9:08.5718.5.4
6thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:16.7118.5.7
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:25.5718.5.1
Heat 6[ race results ]
4thGlendowie College 1[ crew ]9:12.3418.6.7

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results ]
---Glendowie College 2[ crew ]DNF19.3.7
Heat 4[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:03.7519.4.2
5thEdgewater College 1[ crew ]9:28.0519.4.3
6thWentworth College 1[ crew ]9:50.4719.4.6
Heat 5[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]9:14.6419.5.6
Heat 6[ race results ]
7thWestlake Girls High School 3[ crew ]11:08.1019.6.6
Heat 7[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:20.4819.7.1
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]10:31.5919.7.7
Heat 8[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:39.6119.8.1

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:17.5120.1.4
5thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:28.9120.1.1
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:35.2320.1.2
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:59.8420.2.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:05.4420.2.6
Heat 3[ race results ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:02.0920.3.6
4thKings College 1[ crew ]7:55.5220.3.3
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:30.2720.3.4

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:29.8621.1.3
Heat 2[ race results ]
7thPukekohe High School 1[ crew ]8:16.6121.2.3
8thKings College 1[ crew ]8:37.7721.2.5

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:16.1322.2.2
Heat 3[ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:06.8422.3.5
Heat 4[ race results ]
5thACG Strathallan College 1[ crew ]8:03.8622.4.6
Heat 5[ race results ]
4thRosehill College 1[ crew ]8:10.3822.5.4
---Takapuna Grammar School 2[ crew ]DNS22.5.2

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
8thDilworth School 2[ crew ]8:45.9323.1.8
Heat 3[ race results ]
4thRosehill College 3[ crew ]7:51.9623.3.3
Heat 4[ race results ]
2ndACG Strathallan College 1[ crew ]7:29.6823.4.6
3rdRosehill College 1[ crew ]7:44.5823.4.1
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:59.3223.4.3
Heat 5[ race results ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]7:48.5223.5.2
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:55.5623.5.6
Heat 6[ race results ]
5thDilworth School 1[ crew ]7:54.5823.6.6
Heat 7[ race results ]
5thRosehill College 2[ crew ]7:57.2223.7.5
Heat 8[ race results ]
5thSt Peter's College 2[ crew ]8:08.4023.8.6
6thACG Strathallan College 2[ crew ]8:13.9723.8.1

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]7:31.1224.1.6
Heat 2[ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:07.9824.2.7
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:17.1724.2.1
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:29.8724.2.8
8thWentworth College 1[ crew ]8:18.8324.2.4

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thSt Peter's College 2[ crew ]7:22.6925.1.3
Heat 2[ race results ]
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:02.2725.2.3
Heat 3[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:47.0625.3.3
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:16.3925.3.4
Heat 4[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]6:56.5825.4.2
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:59.8725.4.4
4thMacleans College 1[ crew ]7:08.4425.4.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:12.1925.4.7
Heat 5[ race results ]
4thKings College 1[ crew ]7:11.3125.5.7
---St Peter's College 1[ crew ]SCR25.5.5

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:53.1926.1.3
Heat 2[ race results ]
---Epsom Girls Grammar 1[ crew ]SCR26.2.1
Heat 3[ race results ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:40.3526.3.5
Heat 4[ race results ]
7thACG Strathallan College 1[ crew ]8:21.8426.4.3

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:43.6027.2.7
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:49.4327.2.6
Heat 3[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:48.9227.3.2
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:23.5127.3.1
Heat 4[ race results ]
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:36.6527.4.5
Heat 5[ race results ]
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:05.0427.5.4
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:13.4027.5.2

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thMacleans College 1[ crew ]7:42.4028.1.2

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:03.6929.1.6
Heat 2[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:10.8829.2.6
3rdKings College 1[ crew ]6:15.3529.2.3

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:58.1330.1.4
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:29.5830.1.8
Heat 2[ race results ]
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:11.3930.2.1
8thWentworth College 1[ crew ]7:59.6230.2.8
Heat 3[ race results ]
6thGlendowie College 1[ crew ]7:13.6230.3.2
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:13.7230.3.6
8thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:47.4330.3.7
Heat 4[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:12.0530.4.3

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:41.2931.1.3
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:57.7831.1.7
Heat 2[ race results ]
5thEdgewater College 1[ crew ]7:48.7031.2.4
Heat 3[ race results ]
6thCarmel College 1[ crew ]8:04.3631.3.4
Heat 4[ race results ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:55.4531.4.1
Heat 5[ race results ]
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]SCR31.5.2

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:24.2832.1.6
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:32.8832.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:08.6532.2.6
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:28.6432.2.1
6thGlendowie College 2[ crew ]8:08.7932.2.4
---St Peter's College 1[ crew ]SCR32.2.7
Heat 3[ race results ]
4thGlendowie College 1[ crew ]7:30.3232.3.4
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:38.2732.3.5
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]SCR32.3.3
Heat 4[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07.9532.4.1
6thSt Peter's College 2[ crew ]7:36.7632.4.2
Heat 5[ race results ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:04.8932.5.3
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:12.4832.5.2
4thDilworth School 1[ crew ]7:33.5632.5.5

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:34.7933.1.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:39.9633.1.6
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:10.6333.1.5
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:20.4233.2.6
3rdKings College 1[ crew ]6:23.3233.2.4
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:42.2333.2.7

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:01.5534.2.1
Heat 3[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:26.8434.3.7
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:47.0934.3.2
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:58.9934.3.3

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:12.2435.1.6
Heat 2[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:08.2635.2.4
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:25.3935.2.8
8thBaradene College 2[ crew ]8:51.3135.2.2
Heat 3[ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:18.5635.3.5
4thBaradene College 1[ crew ]8:29.1135.3.1
7thWentworth College 1[ crew ]9:05.1435.3.7

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndACG Strathallan College 1[ crew ]7:25.7836.1.6
5thGlendowie College 2[ crew ]7:33.3236.1.3
Heat 2[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:39.9136.2.1
Heat 3[ race results ]
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:38.8136.3.7
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:43.3736.3.1
---Rosehill College 2[ crew ]SCR36.3.5
Heat 4[ race results ]
5thGlendowie College 1[ crew ]7:40.2136.4.3
Heat 5[ race results ]
4thDilworth School 1[ crew ]7:28.5236.5.5
Heat 6[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:18.0536.6.1
3rdRosehill College 1[ crew ]7:18.9136.6.5

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thGlendowie College 2[ crew ]8:00.7237.1.4
Heat 2[ race results ]
6thSt Peter's College 1[ crew ]8:08.0737.2.2
Heat 3[ race results ]
5thGlendowie College 1[ crew ]8:03.5437.3.5
Heat 4[ race results ]
6thSt Peter's College 2[ crew ]8:06.6337.4.6
7thGlendowie College 3[ crew ]8:43.6037.4.5
Heat 5[ race results ]
---ACG Strathallan College 1[ crew ]SCR37.5.7

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:35.5838.1.1
Heat 2[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:24.3038.2.4
6thGlendowie College 1[ crew ]7:47.7238.2.7
Heat 3[ race results ]
7thMacleans College 1[ crew ]7:51.8938.3.3
Heat 4[ race results ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:31.9438.4.4
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:43.6638.4.5
6thRosehill College 1[ crew ]8:01.2438.4.3

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:48.6939.1.4
6thWentworth College 1[ crew ]8:28.3439.1.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:40.7239.1.6
Heat 2[ race results ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:53.3239.2.6
Heat 3[ race results ]
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:35.5239.3.6
Heat 4[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:56.9139.4.5
5thBaradene College 2[ crew ]8:05.4139.4.7
Heat 6[ race results ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:36.3139.6.5
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:49.5539.6.7

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:18.6740.1.6
Heat 2[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:33.0940.2.8
Heat 3[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:28.1540.3.3
4thSt Peter's College 2[ crew ]7:40.4540.3.6
Heat 4[ race results ]
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:09.3440.4.2
Heat 6[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:42.9640.6.5

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:04.7641.1.8
Heat 2[ race results ]
7thKings College 1[ crew ]7:18.5041.2.7

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]5:56.4242.1.8
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:09.2442.1.3
---Sacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]SCR42.1.1
Heat 2[ race results ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:08.5342.2.2
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:09.1942.2.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:19.3842.2.6
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:34.6042.2.7

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad09 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad09 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA