NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Roncalli College's approved colours
#74: Roncalli College


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2009 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2009 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the North Island region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]6:56.321.1.6
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:00.261.1.5
4thHorowhenua College 1[ crew ]7:00.651.1.1
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:05.601.1.4
6thWellington College 1[ crew ]7:08.451.1.2
8thWanganui High School 1[ crew ]7:16.011.1.8
B Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:13.351.2.3
3rdWhakatane High School 3[ crew ]7:20.051.2.1
5thSt Peter's School 2[ crew ]7:26.401.2.8
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:28.631.2.2
7thSt Peter's College 2[ crew ]7:30.911.2.7

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]8:04.712.1.4
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:16.972.1.2
5thBethlehem College 1[ crew ]8:17.412.1.6
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:21.142.1.8
7thWanganui High School 1[ crew ]8:26.952.1.7
B Final [ race results ]
6thGlendowie College 1[ crew ]8:33.402.2.1
7thAquinas College 1[ crew ]8:38.922.2.8
8thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:41.632.2.4

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:40.513.1.7
8thTauranga Girls College 21[ crew ]7:52.953.1.2
B Final [ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:47.213.2.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:50.643.2.4
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:04.463.2.7
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:10.823.2.2
6thPiopio College 1[ crew ]8:29.693.2.1
7thOnslow College 1[ crew ]8:30.323.2.8
---Whanganui Collegiate School 1[ crew ]SCR3.2.6

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:32.034.1.5
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:38.534.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:41.114.1.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]6:48.844.1.2
6thWellington College 1[ crew ]6:58.344.1.7
7thHauraki Plains College 1[ crew ]6:58.744.1.1
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:14.584.1.8
B Final [ race results ]
1stOnslow College 1[ crew ]6:52.984.2.5
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:55.094.2.1
6thPukekohe High School 2[ crew ]7:07.204.2.8
7thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:12.104.2.6
8thOnslow College 2[ crew ]7:18.344.2.3

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:47.235.1.6
3rdWellington College 1[ crew ]6:57.565.1.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:09.045.1.8
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:09.825.1.2
7thSt Peter's College 1[ crew ]7:18.235.1.7
8thTrident High School 1[ crew ]7:29.655.1.1
B Final [ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:13.935.2.2
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:18.425.2.7
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:22.255.2.8
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:23.685.2.3
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:28.415.2.1

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]re-row 1st6.1.2
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]re-row 2nd6.1.4
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]re-row 4th6.1.6
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:05.16 est.6.1.8
7thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:05.37 est.6.1.1
8thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:08.12 est.6.1.7
B Final [ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:17.686.2.4
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:35.906.2.8
5thWanganui High School 1[ crew ]7:36.036.2.2
6thGlendowie College 1[ crew ]7:36.856.2.1
7thWellington College 1[ crew ]7:48.696.2.6
8thSt Kentigern College 2[ crew ]7:56.036.2.7

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:29.037.1.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:46.287.1.1
B Final [ race results ]
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]7:50.167.2.2
4thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]7:52.357.2.1
6thKings College 1[ crew ]7:56.537.2.3
7thTauranga Girls College 21[ crew ]7:57.067.2.4

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]6:56.878.1.6
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:06.838.1.2
8thMacleans College 1[ crew ]7:19.958.1.1

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]6:27.979.1.3
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]6:42.589.1.2
B Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:41.449.2.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:45.599.2.7
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:47.209.2.3
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:01.559.2.6
---Tauranga Boys College 1[ crew ]SCR9.2.4

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:45.7710.1.4
6thBaradene College 1[ crew ]7:52.4310.1.7
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:56.5910.1.6
8thTauranga Girls College 21[ crew ]8:03.2410.1.8
9thFraser High School 1[ crew ]8:46.6910.1.9

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:05.2611.1.3
4thMacleans College 1[ crew ]7:20.4311.1.6
7thTauranga Girls College 21[ crew ]7:29.0411.1.2
8thBaradene College 1[ crew ]7:32.2411.1.7
B Final [ race results ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:29.9911.2.5
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:40.9611.2.6
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:41.7011.2.2
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:43.9911.2.3
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:44.8411.2.7
7thWanganui High School 1[ crew ]7:54.9511.2.1

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]6:42.1812.1.4
6thSt Peter's College 1[ crew ]6:51.2312.1.5
8thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:54.4312.1.1
B Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:55.5612.2.5
6thWhakatane High School 2[ crew ]7:07.2612.2.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:12.5712.2.8
8thWanganui High School 1[ crew ]7:13.4412.2.7

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:51.9613.1.3
3rdLindisfarne College 1[ crew ]6:57.0213.1.5
4thNapier Boys High School 1[ crew ]7:05.6113.1.8
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:10.0313.1.1
6thWellington College 1[ crew ]7:13.0913.1.7
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:27.2313.1.2
B Final [ race results ]
1stPukekohe High School 2[ crew ]7:09.5713.2.7
2ndMacleans College 1[ crew ]7:14.4313.2.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:14.7013.2.3
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:17.9013.2.6
5thKings College 1[ crew ]7:26.3613.2.2
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:35.7613.2.1
8thOnslow College 1[ crew ]7:49.6813.2.8

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:29.0314.1.4
2ndKings College 1[ crew ]6:36.7414.1.6
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:38.3414.1.7
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:40.5314.1.3
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:47.1314.1.2
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:51.3314.1.8
8thSt Kentigern College 1[ crew ]6:55.1614.1.1

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:07.2315.1.2
3rdNapier Girls High School 1[ crew ]8:15.7015.1.3
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:18.3915.1.5
6thCambridge High School 2[ crew ]8:20.0315.1.4
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:24.4515.1.7
B Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:23.3815.2.2
8thBethlehem College 1[ crew ]8:33.0215.2.4
9thCullinane College 1[ crew ]8:34.9415.2.8

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:04.6316.1.3
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:07.3116.1.4
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:08.6416.1.6
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:21.5516.1.2
7thWellington College 1[ crew ]7:22.2116.1.1
B Final [ race results ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:20.9016.2.4
2ndKings College 1[ crew ]7:26.1316.2.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:28.9116.2.7
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:33.8016.2.3
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:38.6816.2.6
8thOnslow College 1[ crew ]7:46.6816.2.1

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:55.2017.1.2
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:57.6717.1.5
6thSt Peter's School 1[ crew ]6:59.5617.1.7
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:05.2717.1.8
8thWellington College 1[ crew ]7:05.6617.1.1
B Final [ race results ]
1stOnslow College 1[ crew ]7:04.4817.2.5
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:07.6217.2.7
3rdRosehill College 1[ crew ]7:08.4117.2.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:13.2017.2.4
6thDilworth School 1[ crew ]7:17.3617.2.6
7thBethlehem College 1[ crew ]7:18.4917.2.1

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHutt Valley High School 1[ crew ]8:32.5518.1.4
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]8:37.0318.1.3
5thWoodford House 1[ crew ]8:43.5818.1.2
6thWoodford House 2[ crew ]8:51.4018.1.8
8thGisborne Girls High School 1[ crew ]9:02.2818.1.1
B Final [ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:52.1318.2.5
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:52.6818.2.6
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:59.5618.2.2
6thHillcrest High School 1[ crew ]9:03.4418.2.1

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:30.4719.1.2
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:36.0719.1.5
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:51.1819.1.8
B Final [ race results ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:39.7219.2.6
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:47.5219.2.2

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:50.3920.1.4
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]6:52.0520.1.3
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:52.1120.1.7
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:53.3620.1.5
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:06.0020.1.2
8thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:09.1920.1.8
B Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:02.4520.2.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:04.6620.2.5
3rdLindisfarne College 1[ crew ]7:17.8520.2.6
4thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:23.0120.2.3
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:28.2220.2.7
6thNapier Boys High School 1[ crew ]7:32.8720.2.2
7thKings College 1[ crew ]7:35.6920.2.1
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:47.3520.2.8

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:42.9821.1.6
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:48.1821.1.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:52.1421.1.7
9thHauraki Plains College 1[ crew ]8:10.2821.1.9
B Final [ race results ]
1stWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:02.9621.2.6
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:16.2821.2.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:17.1521.2.5
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:20.2621.2.7
6thKings College 1[ crew ]8:41.7721.2.1
7thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:42.4021.2.4

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]7:26.5522.1.6
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:33.7822.1.2
B Final [ race results ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:47.0922.2.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:48.7122.2.1
4thNapier Girls High School 1[ crew ]7:54.5022.2.2
6thOnslow College 1[ crew ]8:05.1522.2.8
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:26.9922.2.7

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdAquinas College 1[ crew ]7:20.3323.1.1
5thCambridge High School 1[ crew ]7:22.6623.1.5
6thSt Peter's School 2[ crew ]7:26.1323.1.3
7thBethlehem College 1[ crew ]7:34.3323.1.8
B Final [ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:28.5123.2.4
2ndHorowhenua College 1[ crew ]7:34.5223.2.5
3rdACG Strathallan College 1[ crew ]7:35.7423.2.2
5thNapier Boys High School 1[ crew ]7:43.5323.2.1
8thSt Peter's School 1[ crew ]8:01.0623.2.8

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:53.3524.1.5
7thMacleans College 1[ crew ]7:14.8224.1.7
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:15.3024.1.1

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:41.0925.1.5
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:46.6525.1.4
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:46.6725.1.3
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:47.6425.1.7
B Final [ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:05.7725.2.2
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:07.7225.2.8
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:13.7225.2.6
---Kings College 1[ crew ]SCR25.2.1
---Westlake Boys High School 2[ crew ]SCR25.2.4

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:30.1626.1.6
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]7:30.4826.1.8
3rdWoodford House 1[ crew ]7:31.3926.1.5
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:40.0926.1.3
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:46.9026.1.1
B Final [ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:56.1126.2.8
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:05.1626.2.1

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thTauranga Girls College 21[ crew ]7:41.0727.1.3
B Final [ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:43.7227.2.5
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]7:46.0227.2.4
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:01.2827.2.7
7thHauraki Plains College 1[ crew ]8:03.3427.2.1
---Waikato Diocesan School 1[ crew ]SCR27.2.6

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:18.4928.1.4
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:24.5628.1.5
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:28.9528.1.8
5thWellington Girls College 1[ crew ]7:32.5528.1.7
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:36.1328.1.2
B Final [ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:37.6628.2.5
3rdSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]7:45.7428.2.2
4thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:48.0728.2.1
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:52.1128.2.8
---Napier Girls High School 1[ crew ]SCR28.2.6

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]5:57.7729.1.4
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:02.9429.1.6
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:13.4329.1.3
5thOnslow College 1[ crew ]6:15.4529.1.1
8thKings College 1[ crew ]6:23.6429.1.8

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]6:37.9830.1.3
4thJohn Paul College 1[ crew ]6:45.9030.1.7
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]6:49.7530.1.8
8thRotorua Boys High School 1[ crew ]6:51.9730.1.1
B Final [ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:54.2530.2.7
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:54.3630.2.4
4thGisborne Boys High School 2[ crew ]7:04.6930.2.1
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:13.3230.2.3

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:16.2331.1.5
4thCambridge High School 1[ crew ]7:28.3231.1.1
B Final [ race results ]
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]7:35.7431.2.7
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:42.9531.2.1
5thTauranga Girls College 21[ crew ]7:44.0131.2.3
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:46.1031.2.5
8thJohn Paul College 1[ crew ]7:57.6931.2.2

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:50.1232.1.4
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]6:55.5632.1.1
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:02.5532.1.6
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:03.3732.1.2
6thWellington College 1[ crew ]7:10.1232.1.7
8thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:13.4932.1.8
B Final [ race results ]
1stSt Patrick's College 1[ crew ]7:13.9632.2.6
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:14.5832.2.3
3rdSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]7:15.2832.2.7
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:17.0032.2.5
6thWanganui High School 1[ crew ]7:25.3732.2.1
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:28.8832.2.8

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:06.7333.1.4
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:11.2233.1.3
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:15.0933.1.5
5thKings College 1[ crew ]6:16.0733.1.2
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:25.5233.1.8
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:28.2033.1.1

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:16.2834.1.3
4thNapier Girls High School 1[ crew ]7:19.6534.1.8
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:27.6134.1.5
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:31.3534.1.1
B Final [ race results ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]7:38.9834.2.7
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:42.1934.2.6
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:43.2134.2.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:49.1734.2.2
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]7:51.3434.2.1
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:52.1134.2.8

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdNapier Girls High School 1[ crew ]7:41.5835.1.6
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:44.0935.1.7
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:44.4835.1.3
8thMacleans College 1[ crew ]7:56.3835.1.2
B Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:50.7135.2.6
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:53.2535.2.4
3rdFraser High School 1[ crew ]7:55.2835.2.1
4thWellington Girls College 1[ crew ]7:56.5935.2.8
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:00.6435.2.3
7thBaradene College 1[ crew ]8:03.0535.2.2
8thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:09.0335.2.5

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:44.0536.1.5
4thHauraki Plains College 1[ crew ]6:50.8336.1.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]6:54.3736.1.7
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:56.7636.1.4
8thACG Strathallan College 1[ crew ]7:01.7136.1.3
B Final [ race results ]
1stHauraki Plains College 2[ crew ]7:03.3536.2.4
2ndWellington College 1[ crew ]7:04.5536.2.3
6thCullinane College 1[ crew ]7:10.0736.2.2
8thBethlehem College 1[ crew ]7:18.2736.2.6

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHavelock North High School 1[ crew ]7:13.8937.1.3
4thAquinas College 1[ crew ]7:26.0337.1.6
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:27.3937.1.8
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:39.7537.1.5
8thRotorua Lakes High School 3[ crew ]7:45.6237.1.4
B Final [ race results ]
3rdLindisfarne College 1[ crew ]7:37.2237.2.1
6thJohn Paul College 2[ crew ]7:40.1637.2.8
7thCambridge High School 1[ crew ]7:43.2037.2.5
8thNapier Boys High School 1[ crew ]7:46.4437.2.7

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:23.8338.1.7
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:36.3938.1.8
B Final [ race results ]
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:31.2538.2.6
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:33.9238.2.2
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:36.5038.2.4
6thWellington Girls College 1[ crew ]7:38.5238.2.3
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:44.1138.2.8
8thBethlehem College 1[ crew ]7:45.0238.2.1

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:47.9839.1.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:50.8639.1.5
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:04.6239.1.8
B Final [ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:03.7039.2.7
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:07.1239.2.2
4thMacleans College 1[ crew ]8:07.5439.2.4
8thWellington Girls College 1[ crew ]8:30.7039.2.8

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:30.6440.1.3
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]7:32.1640.1.6
5thWanganui High School 1[ crew ]7:37.3140.1.8
6thLytton High School 1[ crew ]7:41.6740.1.1
8thSt Peter's College 1[ crew ]7:47.7040.1.7
B Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:35.8840.2.5
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:38.1540.2.6
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:41.5640.2.1
8thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:00.7140.2.7

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:43.4841.1.3
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:44.1741.1.5
6thSt Peter's School 1[ crew ]6:50.1341.1.7
B Final [ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:04.9741.2.5
3rdKings College 1[ crew ]7:21.1141.2.3
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:33.1241.2.2
5thOnslow College 1[ crew ]7:33.8441.2.7
6thFraser High School 1[ crew ]7:35.1641.2.6

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]5:53.2142.1.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]5:53.7642.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]5:58.8342.1.6
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:08.7842.1.8
6thSt Kentigern College 1[ crew ]6:09.4242.1.2
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:13.7642.1.7
8thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:16.2942.1.1
B Final [ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:11.4742.2.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:12.1542.2.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:22.3642.2.2

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:02.621.1.5
2ndHorowhenua College 1[ crew ]7:03.841.1.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:16.881.1.6
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:18.131.1.1
7thCambridge High School 1[ crew ]7:27.471.1.2
9thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:47.271.1.9
Semi-final 2[ race results ]
2ndWellington College 1[ crew ]7:06.681.2.4
4thWhakatane High School 3[ crew ]7:20.781.2.2
6thOnslow College 2[ crew ]7:23.361.2.8
7thWellington College 2[ crew ]7:23.411.2.3
8thNapier Boys High School 1[ crew ]7:33.681.2.7
Semi-final 3[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:09.941.3.5
4thSt Peter's College 2[ crew ]7:26.361.3.7
5thWanganui High School 2[ crew ]7:27.851.3.8
Semi-final 4[ race results ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]7:03.081.4.4
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:08.741.4.5
4thSt Peter's School 2[ crew ]7:16.071.4.1
6thCullinane College 1[ crew ]7:23.721.4.2
7thDilworth School 1[ crew ]7:31.501.4.8

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]8:20.052.1.4
3rdSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:27.352.1.2
4thGlendowie College 1[ crew ]8:28.922.1.5
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:34.012.1.8
7thWhakatane High School 1[ crew ]8:42.792.1.7
Semi-final 2[ race results ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:14.652.2.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:19.932.2.5
6thOnslow College 1[ crew ]8:32.462.2.1
7thNapier Girls High School 1[ crew ]8:33.992.2.7
8thEdgecumbe College 2[ crew ]8:42.322.2.8
Semi-final 3[ race results ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]8:11.242.3.4
2ndWanganui High School 1[ crew ]8:14.242.3.5
4thAquinas College 1[ crew ]8:23.592.3.7
8thACG Strathallan College 1[ crew ]9:04.552.3.8
Semi-final 4[ race results ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:21.502.4.5
5thGlendowie College 2[ crew ]8:39.462.4.1

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:44.795.1.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:05.725.1.5
4thTrident High School 1[ crew ]7:08.995.1.7
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:15.325.1.6
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:17.165.1.1
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21.025.1.8
Semi-final 2[ race results ]
1stWellington College 1[ crew ]6:52.995.2.5
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:59.265.2.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:00.735.2.3
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:01.955.2.2
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:09.005.2.6
8thHauraki Plains College 1[ crew ]7:13.145.2.8

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
7thQueen Margaret College 1[ crew ]8:16.257.1.1
---Sacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]SCR7.1.8
Semi-final 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:29.547.2.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:40.287.2.6
5thTauranga Girls College 21[ crew ]7:48.647.2.1
6thKings College 1[ crew ]7:49.087.2.7
8thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]7:52.417.2.2

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stCambridge High School 2[ crew ]7:52.3715.1.7
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:53.0415.1.5
7thTrident High School 1[ crew ]8:17.3015.1.2
8thAquinas College 1[ crew ]8:30.4915.1.8
Semi-final 2[ race results ]
1stWellington Girls College 1[ crew ]7:55.2615.2.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:00.5415.2.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:04.1115.2.2
4thCullinane College 1[ crew ]8:05.3315.2.1
5thCambridge High School 1[ crew ]8:06.9115.2.6
6thTauranga Girls College 22[ crew ]8:12.6615.2.7
8thEdgewater College 1[ crew ]8:24.6515.2.3
Semi-final 3[ race results ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]7:55.8915.3.4
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:06.5215.3.3
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:11.6115.3.1
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:17.6015.3.2
8thTauranga Girls College 21[ crew ]8:26.6115.3.8
Semi-final 4[ race results ]
6thQueen Margaret College 1[ crew ]8:16.1915.4.1
7thWanganui High School 1[ crew ]8:16.7815.4.5

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:22.9418.1.3
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:25.4418.1.5
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:31.2418.1.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:33.0818.1.2
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:40.8618.1.7
8thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:41.5918.1.8
Semi-final 2[ race results ]
1stTauranga Girls College 21[ crew ]8:17.4618.2.6
2ndWoodford House 1[ crew ]8:23.1518.2.5
3rdMacleans College 1[ crew ]8:31.8318.2.7
6thAquinas College 1[ crew ]8:39.1018.2.4
Semi-final 3[ race results ]
2ndWoodford House 2[ crew ]8:23.8218.3.3
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:28.8718.3.5
6thNapier Girls High School 1[ crew ]8:40.8818.3.7
7thGlendowie College 1[ crew ]8:45.7518.3.2
Semi-final 4[ race results ]
1stHutt Valley High School 1[ crew ]8:13.7918.4.4
6thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:42.5218.4.6
7thJohn Paul College 2[ crew ]8:49.0618.4.8
8thWhakatane High School 1[ crew ]8:53.8718.4.1

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:01.8219.1.3
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:06.0819.1.5
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:17.3819.1.2
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:18.6919.1.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:35.9719.1.7
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:39.6119.1.1
Semi-final 2[ race results ]
7thWhakatane High School 2[ crew ]8:26.6919.2.1
8thOnslow College 1[ crew ]8:53.8619.2.8
Semi-final 3[ race results ]
6thEdgewater College 1[ crew ]8:34.1119.3.8
7thCambridge High School 1[ crew ]8:38.4519.3.2
8thAquinas College 1[ crew ]8:48.8219.3.1
Semi-final 4[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:05.3019.4.5
3rdTrident High School 1[ crew ]8:06.9219.4.3
6thGlendowie College 1[ crew ]8:27.8119.4.6
7thWanganui High School 1[ crew ]8:43.3919.4.1
---Takapuna Grammar School 2[ crew ]DNS19.4.2

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]7:29.6823.1.5
2ndAquinas College 1[ crew ]7:33.3923.1.4
4thNapier Boys High School 1[ crew ]7:48.4923.1.3
6thSt Peter's College 1[ crew ]8:02.5323.1.7
Semi-final 2[ race results ]
8thRosehill College 2[ crew ]8:09.9423.2.8
Semi-final 3[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:28.0823.3.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:30.4023.3.3
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:32.9323.3.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:40.9123.3.8
6thOnslow College 1[ crew ]7:45.5423.3.2
7thRosehill College 1[ crew ]7:50.8923.3.7
8thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:56.5223.3.1
Semi-final 4[ race results ]
3rdHorowhenua College 1[ crew ]7:38.9023.4.4
4thACG Strathallan College 1[ crew ]7:39.5723.4.6
5thEdgewater College 1[ crew ]7:53.6723.4.3
6thDilworth School 1[ crew ]7:58.4623.4.8
7thHorowhenua College 2[ crew ]8:06.9623.4.2
8thRosehill College 3[ crew ]8:26.2123.4.1

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:49.7725.1.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:50.8525.1.2
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:20.9225.1.8
Semi-final 2[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:54.9425.2.2
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:59.0025.2.4
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:06.1625.2.3
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:13.6025.2.1
7thMacleans College 1[ crew ]7:14.4625.2.7
8thKings College 1[ crew ]7:35.6725.2.8

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:53.6327.1.6
5thCambridge High School 1[ crew ]8:06.2427.1.7
6thWellington Girls College 1[ crew ]8:11.0027.1.1
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:20.0227.1.8
8thGlendowie College 1[ crew ]8:20.1727.1.2
Semi-final 2[ race results ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:57.8827.2.3
6thTauranga Girls College 22[ crew ]8:06.5827.2.7
8thWanganui High School 2[ crew ]8:24.1827.2.2
Semi-final 3[ race results ]
1stTauranga Girls College 21[ crew ]7:50.4727.3.4
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]8:00.8927.3.7
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:03.3727.3.1
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:09.8327.3.6
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:14.7127.3.2
Semi-final 4[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:55.1327.4.3
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:00.2727.4.2
5thWhakatane High School 1[ crew ]8:00.7927.4.6
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:26.4927.4.8

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:24.9531.1.3
4thCambridge High School 1[ crew ]7:30.7231.1.6
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:32.1831.1.4
7thQueen Margaret College 1[ crew ]7:44.8931.1.8
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:56.5731.1.1
Semi-final 2[ race results ]
6thTauranga Girls College 21[ crew ]7:40.6131.2.2
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:03.2431.2.3

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:00.9132.1.4
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:04.7832.1.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:05.6632.1.2
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07.7732.1.6
6thSt Patrick's College 1[ crew ]7:21.5132.1.7
7thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]7:27.7232.1.1
8thWanganui High School 1[ crew ]7:36.1532.1.8
Semi-final 2[ race results ]
3rdWellington College 1[ crew ]7:07.2432.2.2
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:10.4232.2.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:15.6032.2.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:22.3332.2.3
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:28.1132.2.8

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]6:57.3236.1.5
5thRosehill College 1[ crew ]7:11.3336.1.2
7thWanganui High School 1[ crew ]7:16.2736.1.3
8thGlendowie College 1[ crew ]7:33.2536.1.8
Semi-final 2[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:56.5236.2.4
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]7:08.7836.2.3
5thDilworth School 1[ crew ]7:10.1836.2.2
7thOnslow College 1[ crew ]7:19.0436.2.1
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:26.4636.2.8
Semi-final 3[ race results ]
1stACG Strathallan College 1[ crew ]6:58.3336.3.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:58.8536.3.3
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:09.1236.3.6
4thCullinane College 1[ crew ]7:10.1236.3.4
5thGlendowie College 2[ crew ]7:10.3636.3.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:24.1636.3.7
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:47.1236.3.8
Semi-final 4[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:01.5436.4.5
3rdWellington College 1[ crew ]7:05.4636.4.3
7thSt Peter's College 1[ crew ]7:26.7136.4.7

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:25.7437.1.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:40.6237.1.7
6thNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]7:46.7137.1.1
7thRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:48.3337.1.6
Semi-final 2[ race results ]
1stAquinas College 1[ crew ]7:26.6837.2.5
4thLindisfarne College 1[ crew ]7:39.8237.2.3
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:48.8137.2.6
6thGisborne Boys High School 2[ crew ]7:52.8037.2.2
7thTrident High School 1[ crew ]7:54.6337.2.1
8thGlendowie College 1[ crew ]8:06.0537.2.8
Semi-final 3[ race results ]
1stRotorua Lakes High School 3[ crew ]7:25.4737.3.5
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:26.0137.3.4
4thNapier Boys High School 1[ crew ]7:50.0837.3.2
5thSt Peter's College 2[ crew ]7:58.5737.3.8
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:05.1137.3.7
7thWellington College 1[ crew ]8:05.7137.3.1
---Horowhenua College 1[ crew ]SCR37.3.6
Semi-final 4[ race results ]
1stHavelock North High School 1[ crew ]7:23.2937.4.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:42.6237.4.2
4thJohn Paul College 2[ crew ]7:46.1137.4.7
5thCambridge High School 2[ crew ]7:48.4237.4.5
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:51.2937.4.6
7thGlendowie College 2[ crew ]7:51.8537.4.1
8thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:57.0437.4.8

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:42.4239.1.4
4thWellington Girls College 1[ crew ]7:56.0439.1.2
5thBaradene College 2[ crew ]8:05.4339.1.1
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:13.3939.1.7
8thWanganui High School 1[ crew ]8:17.8939.1.8
Semi-final 2[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:46.2539.2.4
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:46.3939.2.3
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:53.5939.2.5
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:06.3539.2.7
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:11.0039.2.2
8thSt Peter's School 2[ crew ]8:24.3539.2.8
Semi-final 3[ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:51.1439.3.5
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:53.2539.3.1
5thBaradene College 1[ crew ]7:58.1939.3.6
8thOnslow College 1[ crew ]8:24.5839.3.8
Semi-final 4[ race results ]
6thTauranga Girls College 21[ crew ]8:03.0239.4.2
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:11.4239.4.1
8thWentworth College 1[ crew ]8:25.1339.4.8

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:36.3440.1.5
5thWellington College 1[ crew ]7:46.6740.1.2
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:59.8740.1.8
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]SCR40.1.3
Semi-final 2[ race results ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]7:28.6340.2.4
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:31.3040.2.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:38.8240.2.6
5thCambridge High School 1[ crew ]7:42.9440.2.2
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:51.8040.2.1
7thSt Peter's School 2[ crew ]7:52.4040.2.7
8thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:20.0040.2.8
Semi-final 3[ race results ]
2ndLytton High School 1[ crew ]7:31.1040.3.5
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:37.5640.3.2
6thTrident High School 2[ crew ]7:44.7040.3.7
7thSt Patrick's College 2[ crew ]7:46.2840.3.1
8thTauranga Boys College 1[ crew ]8:15.7240.3.8
Semi-final 4[ race results ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:22.4840.4.4
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:25.7940.4.3
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:28.9240.4.5
5thWanganui High School 2[ crew ]7:40.6140.4.1
6thSt Peter's College 2[ crew ]7:40.9240.4.7
7thTrident High School 1[ crew ]7:46.1940.4.6
8thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:03.3040.4.8
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndWanganui High School 2[ crew ]1:19.721.1.6
3rdSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]1:22.961.1.3
4thBethlehem College 1[ crew ]1:25.141.1.5
5thSt Patrick's College 1[ crew ]1:25.921.1.7
6thWhakatane High School 4[ crew ]1:38.161.1.4
7thOnslow College 1[ crew ]1:38.901.1.1
Repechage 2[ race results ]
1stOnslow College 2[ crew ]7:29.891.2.3
2ndDilworth School 1[ crew ]7:38.591.2.4
3rdCambridge High School 2[ crew ]7:50.911.2.2
4thSt John's College (Hamilton) 2[ crew ]7:55.051.2.7

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:38.852.1.5
2ndACG Strathallan College 1[ crew ]8:44.402.1.7
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:52.382.1.4
7thSancta Maria College 1[ crew ]10:08.362.1.2
Repechage 2[ race results ]
1stEdgecumbe College 2[ crew ]8:43.222.2.4
3rdRosehill College 2[ crew ]9:01.742.2.1
6thBethlehem College 2[ crew ]9:55.892.2.3
---Waikato Diocesan School 1[ crew ]DNF2.2.2

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:53.943.1.3
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:14.593.1.5
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:28.913.1.6
5thOnslow College 1[ crew ]8:57.503.1.2
Repechage 2[ race results ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:58.363.2.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:42.653.2.3
5thPiopio College 1[ crew ]9:32.293.2.2

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:53.794.1.6
2ndOnslow College 1[ crew ]7:00.074.1.3
3rdOnslow College 2[ crew ]7:10.024.1.8
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:18.234.1.4
6thHillcrest High School 1[ crew ]7:48.334.1.7
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]DNS4.1.1
Repechage 2[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:50.234.2.4
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:02.374.2.6
5thPukekohe High School 2[ crew ]7:32.974.2.2
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:56.124.2.7

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:12.695.1.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21.535.1.8
4thSt Peter's School 3[ crew ]7:26.355.1.3
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:29.235.1.2
6thWhakatane High School 1[ crew ]7:36.225.1.6
7thSt Patrick's College 1[ crew ]8:04.925.1.7
8thWanganui High School 1[ crew ]8:18.425.1.1
Repechage 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:13.275.2.5
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:13.305.2.7
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:17.795.2.6
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:33.245.2.1
---Westlake Boys High School 1[ crew ]SCR5.2.2

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 3[ crew ]7:08.326.1.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:24.806.1.3
3rdWellington College 1[ crew ]7:37.136.1.5
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:53.516.1.7
5thGlendowie College 1[ crew ]8:16.326.1.2
Repechage 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:03.466.2.4
4thWanganui High School 1[ crew ]7:08.066.2.6
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:08.356.2.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]7:52.127.1.3
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:01.667.1.1
6thQueen Margaret College 2[ crew ]8:05.117.1.7
7thCarmel College 1[ crew ]8:05.987.1.5
---Westlake Girls High School 1[ crew ]SCR7.1.2
Repechage 2[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:50.147.2.3
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]7:51.027.2.5
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:52.627.2.6
5thWanganui High School 1[ crew ]8:01.937.2.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:10.197.2.4
7thHillcrest High School 1[ crew ]8:23.177.2.1

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]6:55.868.1.4
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:03.338.1.5
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:09.508.1.3
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]7:41.028.1.7
Repechage 2[ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:06.098.2.4
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:08.418.2.2
5thWellington Girls College 1[ crew ]7:13.558.2.6
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:13.558.2.7
7thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:32.538.2.1

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:37.259.1.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:41.759.1.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:56.949.1.1
6thWanganui High School 1[ crew ]7:23.339.1.7
---Hauraki Plains College 1[ crew ]SCR9.1.2
Repechage 2[ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:39.999.2.5
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:45.569.2.3
---Westlake Boys High School 1[ crew ]SCR9.2.6

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:45.6410.1.4
4thTauranga Girls College 21[ crew ]8:03.3510.1.2
5thFraser High School 1[ crew ]8:33.4610.1.7
---Aquinas College 1[ crew ]NRR10.1.6

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:24.6711.1.3
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:31.0311.1.7
5thWanganui High School 1[ crew ]7:45.9311.1.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:52.9311.1.6
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:59.4611.1.1
Repechage 2[ race results ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:19.5411.2.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:25.3211.2.6
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:35.8111.2.3
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]7:43.1811.2.7

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:55.4812.1.5
5thWanganui High School 1[ crew ]7:01.5112.1.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:04.1212.1.7
7thWellington College 1[ crew ]7:09.0412.1.2
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:11.8212.1.8
Repechage 2[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:48.0112.2.5
5thWhakatane High School 2[ crew ]7:00.2612.2.6
8thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:06.4712.2.1

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:03.5213.1.5
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:12.4513.1.3
4thKings College 1[ crew ]7:23.6813.1.6
5thOnslow College 1[ crew ]7:31.3313.1.7
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:32.8213.1.8
7thCullinane College 1[ crew ]7:58.2113.1.2
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:11.6313.1.1
Repechage 2[ race results ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]6:54.8713.2.4
2ndMacleans College 1[ crew ]7:00.7613.2.3
3rdSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:01.0013.2.5
4thPukekohe High School 2[ crew ]7:01.2313.2.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:20.6113.2.7
6thPukekohe High School 3[ crew ]7:25.0713.2.2
7thWentworth College 1[ crew ]7:52.8313.2.1

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:24.2914.1.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:30.0014.1.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:34.6214.1.6
5thTauranga Boys College 1[ crew ]6:38.9114.1.2
Repechage 2[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]6:25.6214.2.3
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:29.5214.2.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:40.5214.2.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]6:44.8014.2.6
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]6:56.5214.2.7
6thGlendowie College 1[ crew ]7:13.4714.2.2

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]8:08.6115.1.4
4thTauranga Girls College 21[ crew ]8:15.5915.1.8
5thQueen Margaret College 2[ crew ]8:17.4715.1.3
---John Paul College 2[ crew ]SCR15.1.1
---Wanganui High School 3[ crew ]SCR15.1.6
Repechage 2[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:02.1115.2.6
2ndCullinane College 1[ crew ]8:04.1515.2.1
4thAquinas College 1[ crew ]8:22.1815.2.8
5thGlendowie College 1[ crew ]8:22.4615.2.3
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:24.0515.2.2

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWellington College 1[ crew ]6:53.8116.1.5
2ndWanganui High School 1[ crew ]6:59.0316.1.4
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]7:07.9316.1.6
4thKings College 1[ crew ]7:13.6416.1.3
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:17.6616.1.2
Repechage 2[ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:07.0216.2.7
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:13.5616.2.5
5thOnslow College 1[ crew ]7:15.9516.2.6
6thHillcrest High School 1[ crew ]7:18.9316.2.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:24.0516.2.1

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:39.7317.1.4
2ndOnslow College 1[ crew ]6:41.7517.1.5
3rdRosehill College 1[ crew ]6:44.7417.1.6
6thCullinane College 1[ crew ]7:12.7017.1.7
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:14.1617.1.2
Repechage 2[ race results ]
1stWellington College 1[ crew ]6:42.0717.2.4
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:48.2217.2.3
3rdDilworth School 1[ crew ]6:56.6117.2.6
4thGlendowie College 1[ crew ]7:00.0217.2.7
5thBethlehem College 1[ crew ]7:05.1317.2.2
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:35.7017.2.1

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
6thSacred Heart College (Lower Hutt) 1[ crew ]9:22.8018.1.6
Repechage 2[ race results ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:41.6018.2.2
3rdEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:47.8918.2.7
4thJohn Paul College 2[ crew ]8:48.2218.2.4
5thCullinane College 1[ crew ]9:01.0718.2.6

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:19.2119.1.4
2ndAquinas College 1[ crew ]8:24.0619.1.5
4thOnslow College 1[ crew ]8:30.7319.1.6
5thQueen Margaret College 1[ crew ]8:39.3819.1.7
6thJohn Paul College 2[ crew ]8:39.8419.1.2
7thCambridge High School 3[ crew ]9:10.5419.1.1
Repechage 2[ race results ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]8:20.1219.2.3
2ndWanganui High School 1[ crew ]8:25.0519.2.6
4thEdgewater College 1[ crew ]8:36.3419.2.8
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:41.5119.2.4
7thCambridge High School 2[ crew ]8:48.3919.2.2
8thOnslow College 2[ crew ]8:51.2819.2.7

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:38.9320.1.5
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:45.7120.1.4
3rdWestlake Boys High School 3[ crew ]7:01.2120.1.6
4thNapier Boys High School 1[ crew ]7:07.5320.1.2
5thKings College 1[ crew ]7:22.6020.1.3
Repechage 2[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:50.4720.2.3
3rdLindisfarne College 1[ crew ]6:56.1820.2.2
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:00.1220.2.7
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:41.9820.2.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:12.3021.1.4
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:22.0021.1.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:32.9221.1.6
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:59.5621.1.1
7thPukekohe High School 1[ crew ]8:08.2421.1.7
Repechage 2[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:16.9221.2.5
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:41.4221.2.2
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:43.9921.2.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:57.8821.2.7
7thKings College 1[ crew ]8:02.4721.2.1

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:46.6722.1.7
---Hauraki Plains College 1[ crew ]SCR22.1.4
Repechage 2[ race results ]
1stACG Strathallan College 1[ crew ]8:07.2722.2.3
2ndWanganui High School 2[ crew ]8:11.7722.2.4
4thQueen Margaret College 1[ crew ]8:19.3622.2.7
6thWellington Girls College 2[ crew ]8:34.8022.2.2

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndRosehill College 3[ crew ]7:52.8323.1.5
3rdRosehill College 2[ crew ]7:54.7023.1.8
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:56.9023.1.4
5thWellington College 2[ crew ]8:01.1823.1.1
7thWanganui High School 1[ crew ]8:11.9123.1.3
Repechage 2[ race results ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:48.3323.2.5
3rdDilworth School 1[ crew ]7:58.0323.2.1
7thSt Peter's College 2[ crew ]8:08.9423.2.8

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:08.1324.1.5
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:08.6824.1.3
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:16.7124.1.6
5thWanganui High School 1[ crew ]7:22.6724.1.2
6thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]7:47.7024.1.7
7thWentworth College 1[ crew ]7:51.8924.1.1
Repechage 2[ race results ]
4thTauranga Girls College 21[ crew ]7:21.7324.2.6
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]7:27.3724.2.7
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:34.9024.2.2

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:03.3925.1.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:04.0425.1.6
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:11.7325.1.7
7thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:16.7525.1.8
8thOtumoetai College 1[ crew ]7:25.5825.1.3
Repechage 2[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:03.4025.2.6
3rdKings College 1[ crew ]7:13.2825.2.2
4thSt Peter's College 2[ crew ]7:17.3125.2.7
5thWellington College 1[ crew ]7:17.3725.2.5

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:35.2326.1.3
6thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]7:50.5926.1.8
7thNapier Girls High School 2[ crew ]7:55.9126.1.1
Repechage 2[ race results ]
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]7:39.2926.2.1
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:55.8926.2.3
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:11.6526.2.8

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWellington Girls College 1[ crew ]7:49.7527.1.2
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:56.0527.1.4
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:10.5227.1.7
6thOnslow College 1[ crew ]8:12.9827.1.5
Repechage 2[ race results ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:02.7427.2.7
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:05.2527.2.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:09.7827.2.2

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:38.8528.1.4
2ndMacleans College 1[ crew ]7:46.3228.1.5
3rdNapier Girls High School 1[ crew ]7:49.7228.1.7
4thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]7:50.4228.1.3
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:01.4228.1.2
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:26.1328.1.1
Repechage 2[ race results ]
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:51.0828.2.6
6thOnslow College 1[ crew ]7:56.2228.2.2

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdOnslow College 1[ crew ]6:17.6729.1.6
4thKings College 1[ crew ]6:22.1329.1.4
5thTauranga Boys College 1[ crew ]6:26.0529.1.7
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:26.4529.1.2
7thWellington College 1[ crew ]6:33.0229.1.8
8thWanganui High School 1[ crew ]6:47.5329.1.1

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]6:53.3830.1.4
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:54.0730.1.6
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:04.3230.1.3
6thGisborne Boys High School 2[ crew ]7:11.3730.1.7
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:18.4030.1.8
Repechage 2[ race results ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]6:52.9030.2.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:09.4330.2.6
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:14.0130.2.1

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:43.6431.1.5
6thEdgewater College 1[ crew ]7:51.3931.1.1
7thQueen Margaret College 2[ crew ]7:51.9231.1.6
8thWanganui High School 1[ crew ]7:56.9031.1.8
Repechage 2[ race results ]
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]7:44.3631.2.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:52.9431.2.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:03.1231.2.1

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSt Patrick's College 1[ crew ]7:17.9132.1.8
2ndSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]7:24.9132.1.4
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:27.9632.1.3
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:30.6432.1.6
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:32.8632.1.5
6thDilworth School 1[ crew ]7:37.2132.1.2
---Hauraki Plains College 1[ crew ]DNS32.1.1
Repechage 2[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:23.5532.2.2
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:31.5732.2.1
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:38.6232.2.7
5thGlendowie College 1[ crew ]7:42.6832.2.6
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:19.8132.2.3

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]6:19.8033.1.5
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:32.1333.1.3
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:36.3433.1.6
5thOnslow College 1[ crew ]6:58.7633.1.1
6thCullinane College 1[ crew ]7:05.1533.1.2
---St Patrick's College 1[ crew ]SCR33.1.7
Repechage 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]6:18.5533.2.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:24.5433.2.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:31.3033.2.7
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:42.9833.2.6

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]7:21.9034.1.4
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:37.2534.1.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:43.0134.1.7
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:56.3034.1.2
6thFraser High School 1[ crew ]8:24.8234.1.1
---St Peter's School 1[ crew ]SCR34.1.5
Repechage 2[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:29.1234.2.3
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:38.6234.2.2
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:39.9134.2.4
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]7:42.5034.2.7
7thOnslow College 1[ crew ]8:04.7534.2.1

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:08.1235.1.6
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:09.0135.1.2
4thBaradene College 1[ crew ]8:13.8935.1.3
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:16.3735.1.5
6thTrident High School 1[ crew ]8:24.4835.1.7
7thWentworth College 1[ crew ]8:40.1635.1.8
8thAquinas College 1[ crew ]8:42.6635.1.1
Repechage 2[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:56.2535.2.3
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:56.8335.2.4
5thFraser High School 1[ crew ]8:09.4235.2.6
6thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:22.4535.2.1

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndGlendowie College 2[ crew ]7:13.7236.1.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:23.9536.1.5
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:34.5236.1.3
5thFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]7:36.0336.1.7
Repechage 2[ race results ]
1stOnslow College 1[ crew ]7:17.2836.2.7
4thGlendowie College 1[ crew ]7:28.1936.2.5
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:42.7936.2.6

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]7:56.4037.1.5
2ndWellington College 1[ crew ]8:00.1937.1.3
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:05.7937.1.4
4thSt Peter's College 2[ crew ]8:07.4837.1.6
5thSt Peter's College 1[ crew ]8:10.0637.1.2
6thHorowhenua College 2[ crew ]9:41.4937.1.7
Repechage 2[ race results ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:56.9037.2.5
2ndGlendowie College 2[ crew ]7:57.2837.2.7
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:03.6937.2.6
5thWellington College 2[ crew ]8:10.4737.2.4
6thCullinane College 1[ crew ]8:12.1237.2.2

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:28.1338.1.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:36.6238.1.2
4thWanganui High School 1[ crew ]7:37.8138.1.3
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:46.1038.1.7
8thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:03.9638.1.8
Repechage 2[ race results ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:27.7638.2.6
4thWellington Girls College 1[ crew ]7:33.3238.2.7
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:33.8938.2.3
6thBethlehem College 1[ crew ]7:40.5438.2.2
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:45.1638.2.1
8thWellington Girls College 2[ crew ]7:48.3938.2.8

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:03.6439.1.5
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:09.9739.1.2
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:17.8339.1.4
4thOnslow College 1[ crew ]8:21.8639.1.3
5thAquinas College 1[ crew ]8:31.4739.1.7
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:46.7839.1.6
Repechage 2[ race results ]
1stBaradene College 2[ crew ]7:59.9639.2.3
3rdWanganui High School 1[ crew ]8:18.5339.2.5
4thWentworth College 1[ crew ]8:20.2739.2.7
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:23.7839.2.6
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:38.2939.2.4

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSt Patrick's College 2[ crew ]7:52.5740.1.3
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:53.1040.1.6
4thTauranga Boys College 1[ crew ]8:00.5240.1.2
5thRotorua Boys High School 2[ crew ]8:13.0640.1.7
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:19.1340.1.4
Repechage 2[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:37.9140.2.3
2ndWanganui High School 2[ crew ]7:43.0340.2.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:51.8340.2.4
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:59.2840.2.7

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:47.4641.1.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:50.6441.1.5
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:09.6941.1.3
5thKings College 1[ crew ]7:20.6241.1.7
6thFraser High School 1[ crew ]7:44.6241.1.2
Repechage 2[ race results ]
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:36.9541.2.1
6thOnslow College 1[ crew ]7:37.7041.2.7

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:00.9542.1.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:07.4842.1.6
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:08.4342.1.5
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:14.8042.1.7
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:16.8042.1.3
Repechage 2[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]6:05.9642.2.5
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:07.3042.2.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:30.3342.2.2
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thNapier Boys High School 1[ crew ]7:22.751.1.5
5thWanganui High School 2[ crew ]7:23.311.1.6
6thCambridge High School 2[ crew ]7:52.471.1.7
7thCullinane College 2[ crew ]7:55.531.1.3
8thGlendowie College 2[ crew ]8:37.971.1.2
Heat 2[ race results ]
1stWellington College 1[ crew ]7:09.231.2.6
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:22.271.2.1
3rdCullinane College 1[ crew ]7:23.941.2.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:35.271.2.4
6thSt Patrick's College 1[ crew ]7:37.501.2.5
7thLytton High School 1[ crew ]7:55.461.2.2
Heat 3[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:10.541.3.7
5thWhakatane High School 4[ crew ]7:40.721.3.3
6thSt John's College (Hamilton) 2[ crew ]7:48.671.3.2
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:59.381.3.6
---Tauranga Boys College 1[ crew ]SCR1.3.8
Heat 4[ race results ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]7:03.601.4.6
3rdWhakatane High School 3[ crew ]7:19.421.4.8
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:22.191.4.3
5thOnslow College 2[ crew ]7:26.851.4.2
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:05.501.4.5
8thCullinane College 3[ crew ]8:16.181.4.1
Heat 5[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:08.701.5.4
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:18.621.5.1
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:36.601.5.8
7thSt Patrick's College 2[ crew ]8:16.401.5.7
8thWentworth College 1[ crew ]8:39.641.5.2
Heat 6[ race results ]
2ndHorowhenua College 1[ crew ]7:09.711.6.5
4thSt Peter's College 2[ crew ]7:24.981.6.6
5thDilworth School 1[ crew ]7:35.241.6.2
6thOnslow College 1[ crew ]7:46.521.6.1
7thGlendowie College 1[ crew ]8:06.681.6.3
Heat 7[ race results ]
2ndWellington College 2[ crew ]7:27.711.7.2
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:29.351.7.6
4thSt Peter's School 2[ crew ]7:29.781.7.1
5thBethlehem College 1[ crew ]7:34.371.7.7

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]8:35.912.1.2
4thOnslow College 1[ crew ]8:45.832.1.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]9:07.842.1.8
7thPiopio College 1[ crew ]9:37.132.1.6
8thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]9:56.002.1.3
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:24.422.2.2
7thQueen Margaret College 1[ crew ]8:40.522.2.6
8thWhanganui Girls College 2[ crew ]8:46.942.2.7
Heat 3[ race results ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:20.862.3.5
3rdSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:32.282.3.8
4thGlendowie College 2[ crew ]8:38.712.3.6
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:58.102.3.2
Heat 4[ race results ]
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:42.792.4.1
6thRosehill College 2[ crew ]9:01.012.4.2
7thACG Strathallan College 2[ crew ]9:11.462.4.7
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:36.432.4.4
Heat 5[ race results ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]8:20.992.5.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:27.642.5.1
4thNapier Girls High School 1[ crew ]8:43.632.5.2
5thEdgecumbe College 2[ crew ]8:49.472.5.5
7thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:54.902.5.3
8thRosehill College 1[ crew ]9:45.042.5.7
Heat 6[ race results ]
4thAquinas College 1[ crew ]8:39.052.6.2
6thSancta Maria College 1[ crew ]9:40.212.6.8
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:52.352.6.3
Heat 7[ race results ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]8:14.822.7.7
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:29.672.7.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:38.792.7.6
5thBethlehem College 2[ crew ]8:56.482.7.8
6thACG Strathallan College 1[ crew ]9:02.342.7.2
7thSacred Heart College (Lower Hutt) 1[ crew ]9:24.282.7.1

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]7:48.173.1.7
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:57.263.1.3
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:22.603.1.2
6thPiopio College 1[ crew ]8:42.693.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:46.853.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:00.923.2.2
Heat 3[ race results ]
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:59.203.3.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:13.143.3.3
5thOnslow College 1[ crew ]8:39.003.3.2

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:50.564.1.3
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:52.184.1.6
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:56.974.1.2
4thOnslow College 1[ crew ]7:00.034.1.1
6thHillcrest High School 1[ crew ]7:47.514.1.5
---Kings College 1[ crew ]DNS4.1.4
Heat 2[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:46.804.2.8
2ndWellington College 1[ crew ]7:00.214.2.1
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:00.674.2.3
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:12.174.2.4
6thPukekohe High School 2[ crew ]7:14.254.2.2
7thOnslow College 2[ crew ]7:17.334.2.5
8thSt Peter's College 1[ crew ]7:46.524.2.6
Heat 3[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:39.114.3.1
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:11.154.3.6
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:24.964.3.8
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:33.784.3.5
8thWanganui High School 1[ crew ]7:43.094.3.4

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:14.465.1.4
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:17.565.1.7
4thSt Peter's School 3[ crew ]7:26.185.1.6
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:28.325.1.3
6thCullinane College 1[ crew ]7:35.515.1.1
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:40.455.1.5
Heat 2[ race results ]
1stWellington College 1[ crew ]7:12.785.2.6
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:24.945.2.1
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:34.525.2.3
5thWanganui High School 1[ crew ]7:46.765.2.4
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:14.495.2.7
Heat 3[ race results ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:30.665.3.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:39.985.3.4
6thGlendowie College 1[ crew ]7:40.745.3.1
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:47.785.3.3
Heat 4[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:15.705.4.6
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:25.115.4.2
3rdTrident High School 1[ crew ]7:31.285.4.5
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:32.035.4.1
5thSt Patrick's College 1[ crew ]7:35.215.4.7
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:17.475.4.4
7thGlendowie College 2[ crew ]8:24.955.4.3
Heat 5[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:04.225.5.6
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:22.885.5.7
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:32.075.5.3
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:44.505.5.2
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:12.595.5.4

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:23.106.1.7
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:34.976.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:40.906.1.3
---Rotorua Lakes High School 1[ crew ]SCR6.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:30.106.2.2
3rdHamilton Boys High School 3[ crew ]7:35.216.2.4
4thWellington College 1[ crew ]8:00.706.2.3
5thWanganui High School 1[ crew ]8:01.136.2.5
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:35.956.2.6
Heat 3[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:24.936.3.5
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:37.266.3.3
5thGlendowie College 1[ crew ]8:16.666.3.4
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:32.606.3.6

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:24.427.1.5
3rdTauranga Girls College 21[ crew ]8:26.017.1.8
4thQueen Margaret College 1[ crew ]8:35.027.1.6
5thWanganui High School 1[ crew ]8:47.497.1.3
6thFraser High School 1[ crew ]8:56.337.1.2
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:05.787.1.1
8thWentworth College 2[ crew ]9:30.297.1.4
Heat 2[ race results ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:40.487.2.3
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:58.767.2.7
7thHauraki Plains College 1[ crew ]9:15.177.2.2
Heat 3[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]8:41.987.3.7
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:50.907.3.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:56.557.3.5
6thOnslow College 1[ crew ]9:07.957.3.1
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:08.497.3.4
Heat 4[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:14.797.4.7
5thQueen Margaret College 2[ crew ]8:36.497.4.3
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]9:15.587.4.4
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:49.167.4.5
Heat 5[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:32.257.5.2
3rdCarmel College 1[ crew ]8:44.717.5.1
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:47.277.5.6
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:51.767.5.4
6thAquinas College 1[ crew ]9:09.367.5.3
---Wentworth College 1[ crew ]SCR7.5.5

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:22.208.1.2
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:56.158.1.5
8thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:07.578.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:43.408.2.3
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:44.308.2.1
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:51.498.2.6
5thWellington Girls College 1[ crew ]7:56.428.2.4
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:59.968.2.5
7thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:27.208.2.7

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:01.149.1.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:09.329.1.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:17.139.1.2
Heat 2[ race results ]
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:12.469.2.7
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:21.589.2.4
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]SCR9.2.6
Heat 3[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:53.669.3.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:09.229.3.7
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:13.849.3.2
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:29.119.3.4
6thWanganui High School 1[ crew ]7:37.039.3.3

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:06.1810.1.2
5thTauranga Girls College 21[ crew ]8:31.5810.1.5
6thFraser High School 1[ crew ]9:21.0910.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:16.4310.2.6
3rdBaradene College 1[ crew ]8:18.7910.2.5
4thAquinas College 1[ crew ]9:04.3910.2.2

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:47.0511.1.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:05.8911.1.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:12.8511.1.1
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:23.3711.1.5
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:39.4211.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:41.3411.2.6
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:01.1111.2.3
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:06.5011.2.5
6thWanganui High School 1[ crew ]8:24.3711.2.2
Heat 3[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:34.0311.3.2
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]7:42.8311.3.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:00.3111.3.6
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:19.1711.3.7

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:17.5712.1.8
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:18.5112.1.4
6thOnslow College 1[ crew ]7:50.5212.1.1
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:55.2012.1.3
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:08.6112.1.5
Heat 2[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:14.6412.2.1
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:40.2312.2.3
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:41.6512.2.8
6thSt Peter's College 2[ crew ]8:01.4912.2.6
7thSt Patrick's College 1[ crew ]8:04.5512.2.2
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:39.4012.2.4
Heat 3[ race results ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:41.5912.3.3
7thCullinane College 1[ crew ]8:08.9412.3.6
8thOtumoetai College 2[ crew ]8:26.5512.3.1
Heat 4[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:25.4512.4.4
3rdWhakatane High School 2[ crew ]7:37.5812.4.7
4thWellington College 1[ crew ]7:37.8012.4.5
5thWanganui High School 1[ crew ]7:41.7712.4.6
6thBethlehem College 1[ crew ]8:01.2812.4.8
7thCambridge High School 1[ crew ]8:11.1612.4.3
8thGlendowie College 1[ crew ]8:38.4212.4.1

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:27.7313.1.8
4thMacleans College 1[ crew ]7:29.2413.1.5
5thKings College 1[ crew ]7:52.0013.1.4
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:57.9413.1.6
7thPukekohe High School 1[ crew ]8:00.5313.1.2
8thSt John's College (Hamilton) 2[ crew ]8:20.1813.1.7
Heat 2[ race results ]
1stLindisfarne College 1[ crew ]7:27.8713.2.5
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:36.8613.2.2
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:41.4713.2.6
5thPukekohe High School 3[ crew ]7:58.4213.2.4
6thOnslow College 1[ crew ]8:07.5113.2.1
7thWentworth College 1[ crew ]8:27.5213.2.3
Heat 3[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:11.8213.3.4
2ndWellington College 1[ crew ]7:20.6913.3.5
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]7:21.8013.3.2
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:29.6913.3.6
5thPukekohe High School 2[ crew ]7:35.4513.3.1
6thCullinane College 1[ crew ]8:20.4613.3.7
7thHauraki Plains College 1[ crew ]8:36.6213.3.3

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:55.8714.1.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:57.3414.1.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:16.3914.1.4
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:18.0214.1.6
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:32.8714.1.3
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:42.3014.2.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:50.9314.2.6
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:54.8114.2.5
4thKings College 1[ crew ]6:56.2814.2.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:05.9214.2.2
6thGlendowie College 1[ crew ]7:59.4114.2.3

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:27.0315.1.2
3rdTauranga Girls College 22[ crew ]8:41.3515.1.6
4thQueen Margaret College 2[ crew ]8:50.3815.1.4
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:04.3915.1.5
7thOtumoetai College 1[ crew ]9:16.4415.1.7
8thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]9:56.2715.1.8
Heat 2[ race results ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:28.8215.2.4
4thWanganui High School 3[ crew ]8:54.4315.2.3
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]9:02.3415.2.8
6thCarmel College 1[ crew ]9:11.0415.2.2
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:31.7815.2.6
8thWentworth College 1[ crew ]9:52.2615.2.1
Heat 3[ race results ]
3rdCambridge High School 2[ crew ]8:26.1315.3.6
4thQueen Margaret College 1[ crew ]8:33.3915.3.2
5thCullinane College 1[ crew ]8:37.1215.3.1
7thWellington Girls College 2[ crew ]8:58.1115.3.5
8thOnslow College 1[ crew ]9:50.9715.3.4
Heat 4[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:33.0015.4.3
5thAquinas College 1[ crew ]8:55.4015.4.1
6thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:57.0315.4.7
7thWhanganui Girls College 2[ crew ]9:36.1515.4.4
Heat 5[ race results ]
1stWellington Girls College 1[ crew ]8:34.1915.5.5
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:39.9715.5.4
3rdTrident High School 1[ crew ]8:52.6115.5.1
4thGlendowie College 1[ crew ]9:04.8715.5.3
5thJohn Paul College 2[ crew ]9:11.3915.5.7
6thSt Peter's School 2[ crew ]9:27.1715.5.2
7thBethlehem College 2[ crew ]9:57.5215.5.6
Heat 6[ race results ]
1stWanganui High School 1[ crew ]8:36.1315.6.3
2ndEdgewater College 1[ crew ]8:40.7415.6.6
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:43.6515.6.1
6thWhanganui Girls College 1[ crew ]9:04.1115.6.2
7thSancta Maria College 1[ crew ]9:08.0315.6.5
Heat 7[ race results ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:21.1315.7.3
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:25.0915.7.7
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:49.4115.7.1
Heat 8[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:03.4615.8.5
5thTauranga Girls College 21[ crew ]8:35.8715.8.4
7thQueen Margaret College 3[ crew ]8:59.6315.8.7

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:11.4516.1.2
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:12.9116.1.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:18.9016.1.7
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:20.1516.1.6
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:22.5516.1.1
Heat 2[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:00.6416.2.4
3rdWellington College 1[ crew ]7:12.9216.2.7
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:33.7516.2.6
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:36.8216.2.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:41.7216.2.1
Heat 3[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:05.6616.3.1
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:08.1416.3.5
4thKings College 1[ crew ]7:31.9016.3.4
5thOnslow College 1[ crew ]7:36.2616.3.2

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:49.4817.1.4
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:52.0617.1.5
3rdOnslow College 1[ crew ]6:57.9317.1.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:03.4217.1.1
5thRosehill College 1[ crew ]7:04.0017.1.3
6thGlendowie College 1[ crew ]7:08.8417.1.2
Heat 2[ race results ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:05.6017.2.4
5thDilworth School 1[ crew ]7:22.0717.2.3
6thCullinane College 1[ crew ]7:32.2917.2.1
Heat 3[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:04.3017.3.5
3rdWellington College 1[ crew ]7:06.0017.3.7
5thBethlehem College 1[ crew ]7:20.8517.3.1
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:30.0217.3.2
7thSt Peter's College 1[ crew ]8:08.9417.3.4

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:43.1318.1.3
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:45.1418.1.1
6thCullinane College 1[ crew ]9:14.9318.1.5
7thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]9:39.9118.1.4
---Tauranga Girls College 22[ crew ]SCR18.1.2
Heat 2[ race results ]
1stWoodford House 1[ crew ]8:39.3918.2.8
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:54.4018.2.2
4thNapier Girls High School 1[ crew ]8:56.4318.2.7
5thJohn Paul College 2[ crew ]9:09.7818.2.1
7thWhanganui Girls College 1[ crew ]9:22.1718.2.5
8thCambridge High School 1[ crew ]10:02.7718.2.4
Heat 3[ race results ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:41.7518.3.3
3rdTauranga Girls College 21[ crew ]8:50.0918.3.7
6thWhakatane High School 1[ crew ]9:17.4918.3.6
8thTe Awamutu College 1[ crew ]10:01.7518.3.2
Heat 4[ race results ]
1stHutt Valley High School 1[ crew ]8:38.5518.4.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:01.0918.4.2
Heat 5[ race results ]
2ndWoodford House 2[ crew ]8:51.9818.5.6
3rdSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:03.6418.5.3
4thMacleans College 1[ crew ]9:08.5718.5.4
6thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:16.7118.5.7
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:25.5718.5.1
Heat 6[ race results ]
1stAquinas College 1[ crew ]9:01.2218.6.3
3rdHillcrest High School 1[ crew ]9:07.6218.6.2
4thGlendowie College 1[ crew ]9:12.3418.6.7
6thSacred Heart College (Lower Hutt) 1[ crew ]9:52.8018.6.4
8thJohn Paul College 1[ crew ]13:38.6218.6.6

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndTrident High School 1[ crew ]8:42.9819.1.2
5thOnslow College 2[ crew ]9:12.5719.1.6
7thWanganui High School 2[ crew ]9:27.0119.1.1
Heat 2[ race results ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]9:15.9519.2.5
4thOnslow College 1[ crew ]9:18.3519.2.8
7thHauraki Plains College 1[ crew ]9:54.2619.2.7
---Tauranga Girls College 21[ crew ]SCR19.2.6
Heat 3[ race results ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:42.9019.3.6
4thAquinas College 1[ crew ]9:16.4919.3.2
5thCambridge High School 2[ crew ]9:19.6419.3.4
6thQueen Margaret College 3[ crew ]9:34.5119.3.5
---Glendowie College 2[ crew ]DNF19.3.7
Heat 4[ race results ]
2ndWellington Girls College 1[ crew ]8:48.6319.4.1
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:03.7519.4.2
5thEdgewater College 1[ crew ]9:28.0519.4.3
6thWentworth College 1[ crew ]9:50.4719.4.6
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]10:32.9619.4.4
Heat 5[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:57.5119.5.2
2ndGlendowie College 1[ crew ]9:14.6419.5.6
4thWanganui High School 1[ crew ]9:30.4319.5.3
5thCambridge High School 3[ crew ]9:45.6119.5.4
7thTrident High School 2[ crew ]11:04.3419.5.1
Heat 6[ race results ]
4thWhakatane High School 2[ crew ]9:20.7219.6.4
5thQueen Margaret College 1[ crew ]9:23.2719.6.7
7thWestlake Girls High School 3[ crew ]11:08.1019.6.6
Heat 7[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:20.4819.7.1
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:38.2219.7.6
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]10:31.5919.7.7
Heat 8[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:39.6119.8.1
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:44.6119.8.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]9:03.9919.8.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]9:20.7719.8.3
5thJohn Paul College 2[ crew ]9:25.1719.8.4
6thSamuel Marsden Collegiate School 2[ crew ]9:30.6919.8.6
7thWanganui High School 3[ crew ]9:40.0719.8.7

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:01.3320.1.5
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:15.4520.1.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:17.5120.1.4
5thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:28.9120.1.1
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:35.2320.1.2
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:59.8420.2.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:04.8720.2.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:05.4420.2.6
5thLindisfarne College 1[ crew ]7:30.0620.2.7
6thNapier Boys High School 1[ crew ]7:35.1620.2.1
Heat 3[ race results ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:02.0920.3.6
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:05.8820.3.7
4thKings College 1[ crew ]7:55.5220.3.3
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:30.2720.3.4

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:47.1721.1.6
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:56.4721.1.5
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:28.0221.1.8
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:29.8621.1.3
8thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:49.4221.1.4
Heat 2[ race results ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:46.9621.2.4
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:05.1321.2.8
6thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:10.3421.2.7
7thPukekohe High School 1[ crew ]8:16.6121.2.3
8thKings College 1[ crew ]8:37.7721.2.5

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:35.1022.1.8
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:19.0322.1.3
6thQueen Margaret College 1[ crew ]8:20.1722.1.2
Heat 2[ race results ]
4thOnslow College 1[ crew ]7:55.3522.2.6
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:16.1322.2.2
8thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:35.4522.2.8
Heat 3[ race results ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]7:41.1122.3.3
2ndNapier Girls High School 1[ crew ]7:51.0122.3.8
3rdSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:00.9922.3.7
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:06.8422.3.5
6thWellington Girls College 2[ crew ]8:28.9522.3.2
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:42.6522.3.4
Heat 4[ race results ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:41.0622.4.1
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:51.7522.4.2
5thACG Strathallan College 1[ crew ]8:03.8622.4.6
8thHillcrest High School 1[ crew ]8:22.8022.4.4
Heat 5[ race results ]
4thRosehill College 1[ crew ]8:10.3822.5.4
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:44.9322.5.1
---Takapuna Grammar School 2[ crew ]DNS22.5.2
---Cullinane College 1[ crew ]SCR22.5.5
Heat 6[ race results ]
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:02.2122.6.7
5thWanganui High School 2[ crew ]8:08.8522.6.8
8thTe Awamutu College 2[ crew ]8:41.7222.6.6

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stAquinas College 1[ crew ]7:24.2923.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:42.7423.1.4
8thDilworth School 2[ crew ]8:45.9323.1.8
Heat 2[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:38.7123.2.4
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]7:45.4323.2.8
3rdHorowhenua College 2[ crew ]7:51.4823.2.6
6thBethlehem College 2[ crew ]8:05.8623.2.1
8thSt Patrick's College 1[ crew ]8:28.1023.2.2
Heat 3[ race results ]
4thRosehill College 3[ crew ]7:51.9623.3.3
Heat 4[ race results ]
2ndACG Strathallan College 1[ crew ]7:29.6823.4.6
3rdRosehill College 1[ crew ]7:44.5823.4.1
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:52.8523.4.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:59.3223.4.3
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:16.6223.4.4
Heat 5[ race results ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]7:48.5223.5.2
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:55.5623.5.6
4thWanganui High School 1[ crew ]7:56.5323.5.4
5thWellington College 2[ crew ]8:02.1223.5.1
6thFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]8:05.4123.5.5
Heat 6[ race results ]
1stHorowhenua College 1[ crew ]7:34.5423.6.5
3rdOnslow College 1[ crew ]7:40.9823.6.3
5thDilworth School 1[ crew ]7:54.5823.6.6
6thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]8:23.9323.6.7
---Wellington College 1[ crew ]SCR23.6.1
Heat 7[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:30.7923.7.2
5thRosehill College 2[ crew ]7:57.2223.7.5
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:05.3923.7.7
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:11.1223.7.3
Heat 8[ race results ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]7:30.0723.8.2
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:37.0823.8.4
5thSt Peter's College 2[ crew ]8:08.4023.8.6
6thACG Strathallan College 2[ crew ]8:13.9723.8.1
7thCullinane College 1[ crew ]8:16.1623.8.7

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:47.5424.1.3
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:21.0824.1.8
6thWanganui High School 1[ crew ]7:22.7724.1.7
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]7:31.1224.1.6
Heat 2[ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:07.9824.2.7
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:17.1724.2.1
5thTauranga Girls College 21[ crew ]7:26.9324.2.6
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:29.8724.2.8
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]7:52.6324.2.3
8thWentworth College 1[ crew ]8:18.8324.2.4

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thSt Peter's College 2[ crew ]7:22.6925.1.3
6thOtumoetai College 2[ crew ]7:30.0725.1.4
Heat 2[ race results ]
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:02.2725.2.3
6thSt Patrick's College 1[ crew ]7:29.1125.2.5
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:42.7225.2.2
Heat 3[ race results ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]6:45.7525.3.1
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:47.0625.3.3
3rdWellington College 1[ crew ]7:09.3425.3.2
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:12.0025.3.7
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:16.3925.3.4
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:25.4825.3.6
7thCambridge High School 1[ crew ]7:32.4525.3.5
Heat 4[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]6:56.5825.4.2
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:59.8725.4.4
4thMacleans College 1[ crew ]7:08.4425.4.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:12.1925.4.7
7thHillcrest High School 1[ crew ]7:20.6525.4.6
Heat 5[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:41.7125.5.1
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:48.2125.5.2
4thKings College 1[ crew ]7:11.3125.5.7
6thOnslow College 1[ crew ]7:31.7025.5.4
---St Peter's College 1[ crew ]SCR25.5.5

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:39.9926.1.1
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:53.1926.1.3
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]7:59.2526.1.7
6thCullinane College 1[ crew ]8:07.0126.1.5
8thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:28.7126.1.2
Heat 2[ race results ]
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:59.2126.2.2
6thFraser High School 1[ crew ]8:35.5726.2.5
7thNapier Girls High School 1[ crew ]8:51.2426.2.3
---Epsom Girls Grammar 1[ crew ]SCR26.2.1
Heat 3[ race results ]
1stWoodford House 1[ crew ]7:30.8226.3.7
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:40.3526.3.5
5thTauranga Girls College 21[ crew ]7:47.6526.3.1
6thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:49.4326.3.8
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:57.3726.3.4
Heat 4[ race results ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:31.7626.4.5
5thNapier Girls High School 2[ crew ]7:59.3526.4.4
7thACG Strathallan College 1[ crew ]8:21.8426.4.3

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:49.6627.1.6
4thWanganui High School 2[ crew ]7:52.4827.1.2
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:59.5427.1.4
7thTrident High School 1[ crew ]8:00.3627.1.8
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:31.0127.1.7
Heat 2[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:43.6027.2.7
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:49.4327.2.6
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:53.1627.2.5
5thOnslow College 1[ crew ]8:05.7727.2.2
7thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:14.9727.2.8
8thAquinas College 1[ crew ]8:21.0427.2.1
Heat 3[ race results ]
1stTauranga Girls College 21[ crew ]7:39.1827.3.7
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:48.9227.3.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:06.3627.3.5
7thWanganui High School 1[ crew ]8:18.6827.3.8
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:23.5127.3.1
Heat 4[ race results ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:43.5127.4.6
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:48.4427.4.2
4thCambridge High School 1[ crew ]7:49.8027.4.4
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:36.6527.4.5
Heat 5[ race results ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:47.0927.5.6
4thTauranga Girls College 22[ crew ]7:50.1327.5.3
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:05.0427.5.4
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:13.4027.5.2
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:20.1527.5.1
Heat 6[ race results ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:39.1927.6.3
4thQueen Margaret College 1[ crew ]7:43.6327.6.6
6thWellington Girls College 1[ crew ]7:51.3627.6.1
7thFraser High School 1[ crew ]8:21.0627.6.2

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:28.0828.1.1
4thMacleans College 1[ crew ]7:42.4028.1.2
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:45.9628.1.5
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:52.3128.1.4
8thOnslow College 2[ crew ]8:10.0128.1.3
Heat 2[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:21.7328.2.4
2ndWellington Girls College 1[ crew ]7:31.2828.2.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:35.1428.2.8
7thHillcrest High School 1[ crew ]8:34.9028.2.3
---Hamilton Girls' High School 1[ crew ]SCR28.2.2
Heat 3[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:33.3728.3.5
4thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]7:43.2128.3.6
5thOnslow College 1[ crew ]7:48.8328.3.2
6thNapier Girls High School 1[ crew ]8:55.7728.3.1

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:03.6929.1.6
5thTauranga Boys College 1[ crew ]6:23.7729.1.2
6thWanganui High School 1[ crew ]6:43.3429.1.4
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:04.1729.2.2
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:10.8829.2.6
3rdKings College 1[ crew ]6:15.3529.2.3
4thOnslow College 1[ crew ]6:16.6329.2.7
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:23.5829.2.5
6thWellington College 1[ crew ]6:25.8829.2.4

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]6:51.5730.1.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:58.1330.1.4
6thWanganui High School 2[ crew ]7:21.7430.1.2
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:29.5830.1.8
8thFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]7:53.8730.1.7
Heat 2[ race results ]
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:58.2330.2.7
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:11.3930.2.1
8thWentworth College 1[ crew ]7:59.6230.2.8
Heat 3[ race results ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]6:59.0330.3.8
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:59.9730.3.3
6thGlendowie College 1[ crew ]7:13.6230.3.2
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:13.7230.3.6
8thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:47.4330.3.7
Heat 4[ race results ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]6:43.3630.4.5
4thGisborne Boys High School 2[ crew ]7:09.1730.4.4
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:12.0530.4.3
6thWellington College 1[ crew ]7:15.1130.4.7
7thWanganui High School 1[ crew ]7:21.6330.4.2

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:32.9631.1.8
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:41.2931.1.3
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:41.8831.1.6
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:57.7831.1.7
7thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:05.2231.1.1
8thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:18.4431.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:28.9831.2.1
5thEdgewater College 1[ crew ]7:48.7031.2.4
7thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:08.4131.2.5
8thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:02.0731.2.3
Heat 3[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:22.6031.3.1
4thQueen Margaret College 1[ crew ]7:38.7031.3.2
6thCarmel College 1[ crew ]8:04.3631.3.4
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:10.7231.3.7
8thAquinas College 1[ crew ]8:13.7331.3.6
Heat 4[ race results ]
4thQueen Margaret College 2[ crew ]7:51.5831.4.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:55.4531.4.1
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:58.5631.4.6
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:00.9331.4.5
Heat 5[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:35.0131.5.7
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]7:39.8631.5.1
5thWanganui High School 1[ crew ]7:49.7031.5.4
6thBethlehem College 1[ crew ]8:04.0531.5.3
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]SCR31.5.2

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSt Patrick's College 1[ crew ]7:20.8132.1.4
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:24.2832.1.6
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:32.8832.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:08.6532.2.6
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:23.2232.2.5
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:28.6432.2.1
6thGlendowie College 2[ crew ]8:08.7932.2.4
---St Peter's College 1[ crew ]SCR32.2.7
Heat 3[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:01.8632.3.7
2ndWellington College 1[ crew ]7:06.9432.3.2
3rdSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]7:19.0632.3.1
4thGlendowie College 1[ crew ]7:30.3232.3.4
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:31.0032.3.6
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:38.2732.3.5
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]SCR32.3.3
Heat 4[ race results ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:00.1732.4.3
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07.9532.4.1
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:17.1432.4.5
5thWanganui High School 1[ crew ]7:29.0132.4.6
6thSt Peter's College 2[ crew ]7:36.7632.4.2
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:54.7032.4.7
Heat 5[ race results ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:04.8932.5.3
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:12.4832.5.2
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:22.6532.5.6
4thDilworth School 1[ crew ]7:33.5632.5.5
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:40.6732.5.1

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:11.3733.1.2
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:34.7933.1.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:39.9633.1.6
6thCullinane College 1[ crew ]7:09.4633.1.7
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:10.6333.1.5
8thOnslow College 1[ crew ]7:13.5333.1.1
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:20.4233.2.6
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]6:21.3533.2.2
3rdKings College 1[ crew ]6:23.3233.2.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:26.6333.2.5
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:42.2333.2.7
7thSt Patrick's College 1[ crew ]6:53.7433.2.3

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:40.0834.1.1
3rdNapier Girls High School 1[ crew ]7:41.6534.1.3
6thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:18.5434.1.7
7thFraser High School 1[ crew ]8:57.0634.1.5
Heat 2[ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:47.7034.2.5
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:59.3134.2.6
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:59.5234.2.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:01.5534.2.1
7thOnslow College 1[ crew ]9:05.0734.2.2
Heat 3[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:26.8434.3.7
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]7:46.0034.3.6
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:47.0934.3.2
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:58.9934.3.3

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:59.4835.1.2
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:00.7235.1.4
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:11.0835.1.7
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:12.2435.1.6
5thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:20.5235.1.5
7thAquinas College 1[ crew ]8:59.3335.1.8
8thHauraki Plains College 1[ crew ]9:00.4235.1.1
Heat 2[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:08.2635.2.4
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:25.3935.2.8
7thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:38.8335.2.5
8thBaradene College 2[ crew ]8:51.3135.2.2
Heat 3[ race results ]
2ndNapier Girls High School 1[ crew ]8:10.6635.3.2
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:18.5635.3.5
4thBaradene College 1[ crew ]8:29.1135.3.1
5thFraser High School 1[ crew ]8:33.8635.3.6
6thTrident High School 1[ crew ]8:47.8535.3.3
7thWentworth College 1[ crew ]9:05.1435.3.7

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndACG Strathallan College 1[ crew ]7:25.7836.1.6
5thGlendowie College 2[ crew ]7:33.3236.1.3
7thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:28.5136.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndWellington College 1[ crew ]7:30.4436.2.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:39.9136.2.1
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:05.6236.2.8
---St Peter's School 2[ crew ]SCR36.2.5
Heat 3[ race results ]
1stCullinane College 1[ crew ]7:30.1536.3.3
2ndWanganui High School 1[ crew ]7:32.4036.3.4
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:38.8136.3.7
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:43.3736.3.1
---Rosehill College 2[ crew ]SCR36.3.5
Heat 4[ race results ]
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]7:20.5236.4.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:22.5736.4.5
5thGlendowie College 1[ crew ]7:40.2136.4.3
7thCullinane College 3[ crew ]8:54.4036.4.2
Heat 5[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:11.3036.5.1
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:24.6336.5.6
4thDilworth School 1[ crew ]7:28.5236.5.5
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:51.2336.5.4
6thFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]7:53.0236.5.7
7thWanganui High School 2[ crew ]8:10.7336.5.2
Heat 6[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:07.7336.6.7
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:18.0536.6.1
3rdRosehill College 1[ crew ]7:18.9136.6.5
6thOnslow College 1[ crew ]7:32.9236.6.2
7thCullinane College 2[ crew ]8:08.1736.6.4

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:48.0637.1.6
5thNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]7:53.2237.1.5
6thGlendowie College 2[ crew ]8:00.7237.1.4
7thSt Patrick's College 1[ crew ]8:24.5037.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndCambridge High School 2[ crew ]7:54.6637.2.3
3rdRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:55.9937.2.7
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:02.3637.2.4
5thWellington College 2[ crew ]8:05.0837.2.5
6thSt Peter's College 1[ crew ]8:08.0737.2.2
Heat 3[ race results ]
1stGisborne Boys High School 1[ crew ]7:37.9137.3.6
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:42.1337.3.7
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:43.2437.3.3
4thJohn Paul College 2[ crew ]7:51.1737.3.2
5thGlendowie College 1[ crew ]8:03.5437.3.5
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:06.2237.3.1
Heat 4[ race results ]
1stHavelock North High School 1[ crew ]7:29.8437.4.2
2ndLindisfarne College 1[ crew ]7:41.3137.4.3
3rdHorowhenua College 1[ crew ]7:41.6837.4.4
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:49.4337.4.7
6thSt Peter's College 2[ crew ]8:06.6337.4.6
7thGlendowie College 3[ crew ]8:43.6037.4.5
Heat 5[ race results ]
2ndRotorua Lakes High School 3[ crew ]7:45.5437.5.6
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:48.7737.5.2
4thGisborne Boys High School 2[ crew ]7:52.7837.5.1
5thWellington College 1[ crew ]8:04.9737.5.3
6thCullinane College 1[ crew ]8:10.4337.5.4
---ACG Strathallan College 1[ crew ]SCR37.5.7
Heat 6[ race results ]
1stAquinas College 1[ crew ]7:30.4037.6.3
4thNapier Boys High School 1[ crew ]7:45.8937.6.6
5thTrident High School 1[ crew ]7:50.0337.6.1
6thHorowhenua College 2[ crew ]8:00.7937.6.5
7thBethlehem College 1[ crew ]8:06.1537.6.7

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:31.1838.1.6
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:35.5838.1.1
8thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:17.0838.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:24.3038.2.4
3rdWanganui High School 1[ crew ]7:26.5838.2.1
4thWellington Girls College 1[ crew ]7:37.0438.2.2
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:43.2538.2.5
6thGlendowie College 1[ crew ]7:47.7238.2.7
7thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:06.7438.2.3
Heat 3[ race results ]
4thBethlehem College 1[ crew ]7:37.1938.3.2
5thWellington Girls College 2[ crew ]7:46.0138.3.4
7thMacleans College 1[ crew ]7:51.8938.3.3
Heat 4[ race results ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:31.9438.4.4
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:43.6638.4.5
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:53.5838.4.6
6thRosehill College 1[ crew ]8:01.2438.4.3
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:17.5438.4.2

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:48.6939.1.4
4thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:12.9939.1.2
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:20.1739.1.5
6thWentworth College 1[ crew ]8:28.3439.1.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:40.7239.1.6
Heat 2[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:45.4739.2.5
3rdBaradene College 1[ crew ]7:53.3239.2.6
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:54.2239.2.1
Heat 3[ race results ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:50.2839.3.4
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:13.0239.3.7
5thOnslow College 1[ crew ]8:18.7239.3.5
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:24.0539.3.1
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:35.5239.3.6
Heat 4[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:56.9139.4.5
4thWellington Girls College 1[ crew ]8:04.0439.4.1
5thBaradene College 2[ crew ]8:05.4139.4.7
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:13.7639.4.4
Heat 5[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:47.8439.5.4
3rdTauranga Girls College 21[ crew ]8:08.9039.5.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:15.4339.5.3
5thWanganui High School 1[ crew ]8:37.5839.5.7
6thAquinas College 1[ crew ]8:39.0739.5.6
7thCambridge High School 1[ crew ]8:41.2739.5.1
Heat 6[ race results ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:36.3139.6.5
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:49.5539.6.7

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdTrident High School 1[ crew ]7:38.8940.1.2
4thSt Peter's School 2[ crew ]7:41.5840.1.1
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:18.6740.1.6
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:33.0540.1.4
8thWanganui High School 3[ crew ]8:41.0440.1.7
Heat 2[ race results ]
1stWanganui High School 1[ crew ]7:23.9940.2.1
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:33.0940.2.8
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:42.1840.2.6
5thSt Patrick's College 2[ crew ]7:55.7240.2.3
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:01.8340.2.2
8thHauraki Plains College 2[ crew ]8:08.1740.2.7
Heat 3[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:28.1540.3.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:32.9840.3.8
4thSt Peter's College 2[ crew ]7:40.4540.3.6
7thBethlehem College 1[ crew ]8:05.4340.3.4
8thCullinane College 2[ crew ]8:14.2840.3.5
Heat 4[ race results ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:24.5040.4.3
5thWanganui High School 2[ crew ]7:38.2740.4.7
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:55.5140.4.6
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:09.3440.4.2
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:16.8240.4.5
Heat 5[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:20.4140.5.2
2ndLytton High School 1[ crew ]7:29.6140.5.1
4thCambridge High School 1[ crew ]7:33.9940.5.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:35.5940.5.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:07.5640.5.8
7thWhakatane High School 2[ crew ]8:08.4240.5.7
8thCullinane College 1[ crew ]8:18.9740.5.3
Heat 6[ race results ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]7:20.6540.6.6
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:27.6640.6.2
3rdWellington College 1[ crew ]7:39.5540.6.1
4thTrident High School 2[ crew ]7:41.0440.6.7
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:42.9640.6.5
6thRotorua Boys High School 2[ crew ]8:14.8840.6.4
7thOnslow College 1[ crew ]8:31.2440.6.8
---St Patrick's College 1[ crew ]DNF40.6.3

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:42.6641.1.3
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:43.5841.1.7
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:04.7641.1.8
6thFraser High School 1[ crew ]7:34.6441.1.1
7thOnslow College 1[ crew ]7:44.6641.1.6
---Sacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]SCR41.1.5
Heat 2[ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:48.1441.2.6
7thKings College 1[ crew ]7:18.5041.2.7
8thHillcrest High School 1[ crew ]7:43.7241.2.8

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]5:56.4242.1.8
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:01.3542.1.6
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:06.1942.1.5
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:06.6642.1.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:09.2442.1.3
---Sacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]SCR42.1.1
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]5:57.7842.2.4
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:08.5342.2.2
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:09.1942.2.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:19.3842.2.6
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:34.6042.2.7

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad09 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

North Island's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad09 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA