NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
John Paul College's approved colours
#36: John Paul College

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2010 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2010 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thSt Peter's College 1[ crew ]7:52.811.1.7

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:54.402.1.1
B Final [ race results ]
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:11.982.2.6
5thPukekohe High School 1[ crew ]9:11.072.2.2
---Carmel College 1[ crew ]DNS2.2.9

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thMacleans College 1[ crew ]9:10.693.1.8
8thSt Kentigern College 1[ crew ]9:11.853.1.6

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:20.224.1.6
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:20.434.1.4
B Final [ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:28.284.2.3
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:40.674.2.2
---Westlake Boys High School 2[ crew ]SCR4.2.1

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:25.115.1.3
B Final [ race results ]
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:05.715.2.7
7thSt Kentigern College 2[ crew ]9:09.595.2.6

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:46.856.1.7
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:02.516.1.5
B Final [ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:17.706.2.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thMacleans College 1[ crew ]8:32.217.1.1

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thBaradene College 1[ crew ]7:48.068.1.7
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:53.498.1.8

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:08.919.2.1
5thDilworth School 1[ crew ]7:17.449.2.7

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thBaradene College 1[ crew ]8:20.6510.1.6
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:29.8910.1.1
B Final [ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:21.9510.2.6

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thMacleans College 1[ crew ]8:00.2911.1.8

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:04.5212.1.6
B Final [ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:20.5212.2.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:29.1212.2.1

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:36.6513.1.2
7thMacleans College 1[ crew ]7:38.3413.1.7
B Final [ race results ]
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:02.7113.2.3
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:08.7113.2.5

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:51.0114.1.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:56.6714.1.5
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:03.9714.1.2
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:05.0114.1.6

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thRosehill College 1[ crew ]8:44.2815.1.3
B Final [ race results ]
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:54.0515.2.7

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:16.5416.1.5
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:31.4116.1.2
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:48.6316.1.8
B Final [ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:33.9716.2.5
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:44.0416.2.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:49.5116.2.3

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]6:59.4117.1.2
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:10.9217.1.6
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:11.5317.1.4
B Final [ race results ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:25.6517.2.1
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]SCR17.2.3

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thCarmel College 1[ crew ]8:58.7718.1.8
B Final [ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:08.3918.2.8

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:32.6019.1.8
B Final [ race results ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:51.3019.2.2

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:53.2520.1.7
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:02.5620.1.5
B Final [ race results ]
---Westlake Boys High School 2[ crew ]SCR20.2.4

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
4thMacleans College 1[ crew ]8:15.9521.2.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:27.8521.2.8
---Westlake Girls High School 2[ crew ]21.2.1
---Westlake Girls High School 1[ crew ]21.2.9

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:25.2322.1.7
B Final [ race results ]
7thKings College 1[ crew ]8:52.5122.2.8
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:58.5722.2.6

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:41.1023.1.4

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thMacleans College 1[ crew ]7:28.0724.1.2
B Final [ race results ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:19.3724.2.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:37.6524.2.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:43.6524.2.7

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]6:49.2525.1.5
B Final [ race results ]
---Auckland Grammar School 1[ crew ]SCR25.2.2
---Westlake Boys High School 1[ crew ]SCR25.2.4

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:08.0426.2.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:25.7526.2.7

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:55.9827.1.8

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:09.0429.1.3
4thKings College 1[ crew ]6:13.0629.1.6
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:16.5129.1.2
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:23.6029.1.8
7thSt Kentigern College 1[ crew ]6:23.7229.1.1

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
6thDilworth School 1[ crew ]7:26.4430.2.7

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:42.4731.1.7
7thMacleans College 1[ crew ]7:47.1431.1.8
B Final [ race results ]
5thRosehill College 1[ crew ]7:49.2231.2.8

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:01.7432.1.4
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:08.6232.1.6
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:21.2932.1.7
8thPukekohe High School 1[ crew ]7:23.6332.1.1
B Final [ race results ]
8thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:42.5532.2.8

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:11.9633.1.5
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:20.8333.1.1
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:23.9433.1.7
B Final [ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:37.8933.2.6
---St Kentigern College 1[ crew ]SCR33.2.4

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:18.6134.1.2
B Final [ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:44.4334.2.2
Scratched crews (Finals) 
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__34.2.8

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:02.3435.2.6

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thSt Peter's College 2[ crew ]7:22.9736.1.7
9thTakapuna Grammar School 4[ crew ]7:31.0236.1.3
B Final [ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:08.8736.2.5

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
---Kings College 1[ crew ]SCR37.2.3

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:37.4138.1.4

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:41.9039.1.4
B Final [ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 2[ crew ]7:56.8839.2.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:02.0339.2.6

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:44.9640.1.4
B Final [ race results ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:44.9740.2.2

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]6:48.5341.1.6
B Final [ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:14.2441.2.6
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:21.9541.2.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:46.5341.2.7

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]5:57.8342.1.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:02.5242.1.5
5thKings College 1[ crew ]6:10.0142.1.8
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:15.6942.1.1
B Final [ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:25.9242.2.3
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]6:26.5842.2.1
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:28.1642.2.5
7thKings College 2[ crew ]6:33.2142.2.7

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:46.221.2.5
Semi-final 3[ race results ]
6thSt Peter's College 2[ crew ]8:08.581.3.7
Semi-final 4[ race results ]
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:12.601.4.1
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:25.111.4.7

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:06.622.1.3
Semi-final 3[ race results ]
3rdCarmel College 1[ crew ]8:54.382.3.3
Semi-final 4[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:44.162.4.5
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:55.302.4.7

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
4thMacleans College 1[ crew ]8:05.597.2.6

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:12.8912.1.4
7thSt Peter's College 1[ crew ]7:23.4312.1.6
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:33.3012.1.8

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 3[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:14.7515.3.5
6thRosehill College 2[ crew ]8:32.7015.3.2
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:49.8715.3.6
Semi-final 4[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:25.4315.4.2

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 3[ race results ]
2ndCarmel College 1[ crew ]8:57.7418.3.3
Semi-final 4[ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:02.8118.4.4

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
6thPukekohe High School 1[ crew ]8:45.9619.1.3
Semi-final 2[ race results ]
8thSt Kentigern College 2[ crew ]9:08.2519.2.8
Semi-final 4[ race results ]
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:42.5219.4.2
4thGlendowie College 1[ crew ]8:57.4619.4.5

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:23.1822.1.3
Semi-final 4[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:54.0122.4.6
5thKings College 1[ crew ]8:54.8422.4.3

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
8thWhangarei Boys High School 1[ crew ]8:38.9123.1.1
Semi-final 2[ race results ]
5thSt Peter's College 2[ crew ]8:25.5523.2.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:39.1323.2.2
Semi-final 3[ race results ]
5thWhangarei Boys High School 2[ crew ]8:33.1923.3.6
Semi-final 4[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:59.0923.4.4

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:23.7725.1.3
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:24.3825.1.5
Semi-final 2[ race results ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:24.7625.2.5

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:13.9526.1.2
Semi-final 2[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:28.4426.2.8

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]27.2.1

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 4[ race results ]
4thDilworth School 1[ crew ]30.4.6
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]30.4.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]30.4.7

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]31.1.6
Semi-final 2[ race results ]
4thRosehill College 1[ crew ]31.2.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]31.2.6
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]31.2.7
Semi-final 3[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]31.3.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]31.3.7
Semi-final 4[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]31.4.6
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]31.4.8

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
5thWhangarei Boys High School 1[ crew ]36.1.5
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]SCR36.1.6
Semi-final 2[ race results ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]36.2.5
Semi-final 3[ race results ]
2ndSt Peter's College 2[ crew ]36.3.5
3rdTakapuna Grammar School 4[ crew ]36.3.1
6thDilworth School 1[ crew ]36.3.6
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]36.3.8

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]37.1.6
7thMacleans College 1[ crew ]37.1.8
Semi-final 3[ race results ]
6thDilworth School 1[ crew ]37.3.2

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]39.1.2
Semi-final 2[ race results ]
1stBaradene College 1[ crew ]39.2.3
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]39.2.1

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 3[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]40.3.5
Semi-final 4[ race results ]
4thSt Peter's College 1[ crew ]40.4.6
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:02.521.1.5
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:24.621.1.4
Repechage 2[ race results ]
3rdSt Peter's College 3[ crew ]7:58.271.2.4

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thWestern Springs College 1[ crew ]9:12.392.1.5
Repechage 3[ race results ]
4thKings College 1[ crew ]9:33.112.3.4
Repechage 5[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:34.962.5.2
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]10:14.612.5.6

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]9:19.533.2.4

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:20.964.1.7
7thKings College 1[ crew ]8:39.354.1.8
8thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:50.804.1.1
Repechage 2[ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:59.884.2.7
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:13.624.2.8

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:21.265.1.1
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:28.245.1.8
Repechage 2[ race results ]
8thPukekohe High School 1[ crew ]8:45.625.2.1

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]9:34.816.2.7

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:58.047.1.2
Repechage 2[ race results ]
6thBaradene College 2[ crew ]9:32.037.2.2

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:55.628.1.4
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:00.348.1.2
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:06.368.1.5

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:55.279.1.3
Repechage 2[ race results ]
4thDilworth School 1[ crew ]7;38.789.2.6

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:57.6610.1.2
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:48.2810.1.8

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:18.0111.1.2
Repechage 2[ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:26.9211.2.6
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:26.9311.2.5
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:40.2311.2.2

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:38.3112.1.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:46.0512.1.8
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:57.0212.1.7
Repechage 2[ race results ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:42.7512.2.4

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:49.2913.1.3
Repechage 2[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:40.9813.2.5
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:05.8613.2.3
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:11.1113.2.7

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07.3414.1.5
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:11.0714.1.2
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:12.0914.1.4
8thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:37.8414.1.1

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:21.4715.1.2

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:40.7116.1.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:43.4416.1.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:45.3016.1.2
Repechage 2[ race results ]
4thKings College 1[ crew ]7:44.2916.2.5
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:57.4816.2.2

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:23.8117.1.3
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:32.9417.1.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:36.9717.1.2
Repechage 2[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:05.9817.2.5
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:19.3817.2.6
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:43.4017.2.2

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
5thWestern Springs College 1[ crew ]9:35.0318.2.1

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]10:33.4219.1.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]10:35.3819.1.5
Repechage 2[ race results ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]10:32.1219.2.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]10:57.3619.2.1

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]8:04.1420.1.3
---Kings College 1[ crew ]SCR20.1.1
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]DNS20.1.2

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thMacleans College 1[ crew ]9:14.8921.1.1
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:20.4921.1.3
Repechage 2[ race results ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]9:24.4121.2.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]9:51.3121.2.1

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdBaradene College 1[ crew ]24.1.4
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]24.1.7
Repechage 2[ race results ]
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]24.2.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]24.2.7

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]25.1.1
Repechage 2[ race results ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]25.2.7
6thWestlake Boys High School 3[ crew ]25.2.5
---Westlake Boys High School 2[ crew ]DNS25.2.6

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]26.1.1
8thKings College 1[ crew ]26.1.6
Repechage 2[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]26.2.3
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]26.2.5
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]26.2.1

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]27.1.3
Repechage 2[ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]27.2.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]27.2.5

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]CAN29.1.1
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]CAN29.1.4
1stKings College 1[ crew ]CAN29.1.5
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]CAN29.1.6
1stSt Kentigern College 1[ crew ]CAN29.1.7

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]30.1.6
6thTakapuna Grammar School 3[ crew ]30.1.7
Repechage 2[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 2[ crew ]30.2.2

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]31.2.2

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]32.1.7
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]32.1.3
8thAuckland Grammar School 3[ crew ]32.1.5
Repechage 2[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]32.2.3
7thSt Kentigern College 1[ crew ]32.2.8

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]33.1.5
Repechage 2[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]33.2.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]33.2.2

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]34.1.6
7thMacleans College 1[ crew ]34.1.7
Repechage 2[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]34.2.5
7thKings College 1[ crew ]34.2.7

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
3rdBaradene College 1[ crew ]35.2.5
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]35.2.7

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 3[ crew ]36.1.5
Repechage 2[ race results ]
Scratched crews (Repechages) 
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__36.2.2
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__36.2.3

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]37.2.3

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]38.2.7

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stDiocesan School For Girls 2[ crew ]39.1.2
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]39.1.6
8thWestlake Girls High School 2[ crew ]39.1.8
Repechage 2[ race results ]
4thMacleans College 1[ crew ]39.2.6

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thBaradene College 1[ crew ]7:52.4341.1.5
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:16.2241.1.7
Repechage 2[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:25.1241.2.4
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:46.0841.2.3

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]6:31.2142.1.5
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]6:37.0542.1.3
---Sacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]SCR42.1.6
Repechage 2[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:33.3442.2.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:45.4742.2.2
4thKings College 2[ crew ]6:56.3242.2.5
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
---Westlake Boys High School 1[ crew ]SCR1.1.3
Heat 3[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:05.101.3.7
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:05.141.3.2
Heat 4[ race results ]
5thSt Peter's College 3[ crew ]8:07.541.4.4
Heat 6[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]8:14.441.6.1
4thSt Peter's College 2[ crew ]8:40.471.6.7
Heat 7[ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:47.901.7.6
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:54.111.7.7

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]9:54.692.2.4
6thTakapuna Grammar School 3[ crew ]10:07.072.2.1
Heat 3[ race results ]
4thKings College 1[ crew ]10:23.702.3.7
---Kings College 2[ crew ]NRR2.3.8
Heat 4[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:34.152.4.2
8thKings College 3[ crew ]11:18.442.4.3
Heat 6[ race results ]
2ndCarmel College 1[ crew ]9:29.192.6.3
4thWestern Springs College 1[ crew ]9:41.752.6.6
Heat 7[ race results ]
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:54.122.7.6
Heat 9[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:14.552.9.5

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:53.833.3.5
3rdMacleans College 1[ crew ]8:59.593.3.4

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:24.454.1.1
Heat 2[ race results ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:29.834.2.3
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:49.644.2.2
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:54.094.2.6
Heat 3[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:00.934.3.4
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:27.964.3.2
6thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:31.434.3.7
Heat 4[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:04.134.4.5
5thKings College 1[ crew ]7:30.204.4.7

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:06.765.1.8
Heat 2[ race results ]
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:40.245.2.4
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:19.845.2.3
Heat 3[ race results ]
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:42.845.3.4
7thAuckland Grammar School 2[ crew ]9:31.455.3.6
Heat 4[ race results ]
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:40.825.4.2

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]8:06.916.1.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]9:08.786.1.1
Heat 2[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:47.546.2.6

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thBaradene College 1[ crew ]9:05.627.1.1
Heat 2[ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:44.807.2.5
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:11.907.2.4
Heat 3[ race results ]
4thBaradene College 2[ crew ]8:43.477.3.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]9:03.747.3.5
Heat 5[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:09.167.5.2

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:42.538.1.6
Heat 2[ race results ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:31.628.2.6
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:38.858.2.5

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
---Takapuna Grammar School 3[ crew ]SCR9.1.3
---Takapuna Grammar School 2[ crew ]SCR9.1.7
Heat 2[ race results ]
5thDilworth School 1[ crew ]7:15.249.2.2
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:15.759.2.5

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:22.0310.1.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:50.8610.1.4
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:18.1410.1.6

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:36.6111.1.1
5thMacleans College 1[ crew ]8:41.7811.1.2
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:45.9611.1.3
Heat 2[ race results ]
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:38.5611.2.5

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:15.6112.1.4
Heat 2[ race results ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:14.8112.2.3
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:33.8612.2.2
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:01.5912.2.6
Heat 3[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:07.0012.3.2
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:13.1812.3.6
Heat 5[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:00.2712.5.5

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]8:23.5813.1.7
4thMacleans College 1[ crew ]8:28.5813.1.6
7thAuckland Grammar School 2[ crew ]9:02.3313.1.5
Heat 2[ race results ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:37.3413.2.5

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:24.3714.1.3
Heat 2[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:09.5514.2.6
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:09.9414.2.3
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:18.3014.2.4
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:46.7614.2.2

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]9:19.6915.3.3
Heat 5[ race results ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:46.8515.5.6
Heat 6[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:10.4015.6.1
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]10:13.3515.6.6
Heat 7[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:56.1115.7.7
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:41.0915.7.6
Heat 8[ race results ]
3rdRosehill College 2[ crew ]9:10.9515.8.2

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:28.3316.1.5
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:36.0416.1.2
3rdKings College 1[ crew ]7:41.4816.1.3
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:43.9116.1.1
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:57.0816.1.6
Heat 2[ race results ]
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:38.4016.2.3

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:07.3517.1.2
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:39.3517.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:21.3617.2.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:46.1417.2.6
Heat 3[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:24.2817.3.6
Heat 4[ race results ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:23.7217.4.1
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:39.5017.4.2

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndCarmel College 1[ crew ]9:51.3918.1.3
Heat 4[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]10:21.4418.4.1
7thWestern Springs College 1[ crew ]11:33.7718.4.8
Heat 5[ race results ]
7thKings College 1[ crew ]9:25.2218.5.7
Heat 6[ race results ]
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]SCR18.6.1

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:05.4119.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:28.7919.2.5
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:51.6219.2.8
8thPukekohe High School 3[ crew ]9:13.9319.2.3
Heat 3[ race results ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:44.7919.3.1
8thPukekohe High School 2[ crew ]9:23.4919.3.2
Heat 5[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:19.5519.5.4
Heat 6[ race results ]
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:11.9019.6.5
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:43.5619.6.3
Heat 7[ race results ]
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:58.6119.7.5

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:30.8920.1.5
7thKings College 1[ crew ]7:55.5820.1.6
Heat 2[ race results ]
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:28.2620.2.6
Heat 3[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:43.0720.3.7
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:46.7020.3.2

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]7:48.3421.1.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:02.8121.1.3
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:24.0021.1.6
Heat 4[ race results ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:46.7421.4.6
5thMacleans College 1[ crew ]7:54.4521.4.3

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]8:10.1822.1.7
Heat 2[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:08.3922.2.4
Heat 6[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:51.1622.6.1

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWhangarei Boys High School 2[ crew ]8:03.7023.1.2
Heat 4[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:37.8023.4.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:57.6423.4.5
4thWhangarei Boys High School 1[ crew ]8:04.4623.4.1
Heat 7[ race results ]
2ndSt Peter's College 2[ crew ]7:52.3323.7.5

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:47.3124.1.1
Heat 2[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:22.7224.2.5
3rdBaradene College 1[ crew ]7:26.9624.2.4
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:37.5624.2.7
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:48.1224.2.3

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]6:58.7125.1.3
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:15.8825.1.2
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:05.1725.2.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:26.4125.2.5
6thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:35.6925.2.6
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:49.3525.2.2
Heat 3[ race results ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:43.7625.3.6
Heat 5[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:16.2525.5.2
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:44.0625.5.3
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:34.2425.5.5

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:59.8026.2.2
4thKings College 1[ crew ]9:17.5726.2.4
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:28.2726.2.6
Heat 3[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:59.7726.3.8
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:07.4726.3.4
Heat 4[ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:28.5626.4.2
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]10:12.3626.4.6

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thPukekohe High School 1[ crew ]10:25.9527.1.2
Heat 3[ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:43.9327.3.3
Heat 4[ race results ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:35.6027.4.5
Heat 5[ race results ]
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:31.5227.5.4

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:34.6228.1.3
Heat 2[ race results ]
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:45.5728.2.2

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]6:32.5629.1.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:33.7529.1.6
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:02.5529.1.5
Heat 2[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:34.7029.2.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:48.5729.2.4

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdDilworth School 1[ crew ]7:41.0630.1.2
Heat 2[ race results ]
6thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:12.6630.2.7
Heat 3[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:52.3830.3.4
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:58.3430.3.6
Heat 6[ race results ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:45.3230.6.4
7thKings College 1[ crew ]8:09.6730.6.5

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:41.1531.1.3
4thRosehill College 1[ crew ]7:57.4631.1.2
Heat 2[ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:05.1831.2.2
Heat 3[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:46.3131.3.3
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:13.5631.3.5
Heat 4[ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:49.1331.4.2
Heat 5[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:12.9631.5.3
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:56.5331.5.1
Heat 6[ race results ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:55.1131.6.2

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:28.3832.1.3
6thSacred Heart College (Auckland) 3[ crew ]7:29.3432.1.2
Heat 2[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:11.1632.2.3
Heat 3[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 3[ crew ]7:32.2332.3.7
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:34.3132.3.2
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:39.9832.3.5
Heat 4[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:10.7832.4.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:19.3832.4.6
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:25.2332.4.5
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:28.8932.4.7

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:27.8133.1.4
Heat 2[ race results ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:33.9033.2.7
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:47.1933.2.4
Heat 3[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:32.8033.3.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:49.5233.3.3

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:02.2134.3.6
4thKings College 1[ crew ]8:26.5034.3.7
---Takapuna Grammar School 2[ crew ]SCR34.3.4
Heat 4[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:42.5734.4.2
4thMacleans College 1[ crew ]7:57.4034.4.3

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thBaradene College 1[ crew ]8:35.6935.1.7
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:45.1835.1.3

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:15.6836.2.6
Heat 3[ race results ]
1stSt Peter's College 2[ crew ]7:19.1236.3.1
5thTakapuna Grammar School 3[ crew ]7:28.7436.3.4
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:42.6436.3.6
Heat 5[ race results ]
1stWhangarei Boys High School 1[ crew ]36.5.8
3rdDilworth School 1[ crew ]36.5.5
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]36.5.6
Heat 6[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:32.2536.6.1
4thTakapuna Grammar School 4[ crew ]7:42.7436.6.7
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:48.1236.6.4

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdDilworth School 1[ crew ]8:08.2437.1.1
Heat 2[ race results ]
7thKings College 2[ crew ]9:08.9837.2.1
Heat 5[ race results ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:41.2837.5.2
Heat 7[ race results ]
4thMacleans College 1[ crew ]8:35.9137.7.2
Heat 8[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]8:23.2537.8.5

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:01.2438.1.2
Heat 3[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:02.0238.3.4
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:41.4838.3.2

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:15.1839.1.7
Heat 2[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:28.3839.2.2
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:34.7839.2.7
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:38.7139.2.3
7thMacleans College 2[ crew ]9:12.7639.2.6
Heat 3[ race results ]
4thMacleans College 1[ crew ]8:36.1739.3.7
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:43.6839.3.1
Heat 4[ race results ]
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:20.2239.4.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:51.1939.4.1
Heat 5[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:17.2339.5.4

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:46.5440.1.3
Heat 5[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:28.9340.5.7

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:01.6441.2.1
3rdBaradene College 1[ crew ]7:19.2541.2.4
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:20.0141.2.3
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:42.6241.2.5

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:16.1142.1.5
4thKings College 2[ crew ]6:58.6442.1.2
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:03.1742.1.7
Heat 2[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]6:32.7242.2.5
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:49.9742.2.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:50.8042.2.7
Heat 3[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:23.0342.3.2
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:34.4342.3.7

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA