NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Hamilton Boys High School's approved colours
#26: Hamilton Boys High School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2010 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2010 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the Waikato/Bay of Plenty region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thTrident High School 1[ crew ]7:47.471.1.8
B Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]9:08.101.2.3
3rdSt Peter's School 2[ crew ]9:21.761.2.4
---Otumoetai College 1[ crew ]DNS1.2.5

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:45.002.1.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:46.422.1.2
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:13.132.1.6
B Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]9:07.172.2.1

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:53.763.1.7
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:55.553.1.2
B Final [ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]8:42.853.2.4
6thTrident High School 1[ crew ]9:28.953.2.6

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:13.784.1.5
---St John's College (Hamilton) 1[ crew ]SCR4.1.2
B Final [ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:48.324.2.5

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:27.075.1.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:32.185.1.1
8thTauranga Boys College 1[ crew ]7:54.755.1.7
---Hamilton Boys High School 1[ crew ]SCR5.1.9
B Final [ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:38.445.2.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:50.585.2.5
5thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]7:53.955.2.2

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
---Hamilton Boys High School 1[ crew ]SCR6.1.3

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:18.557.1.4
8thSt Peter's School 1[ crew ]8:35.527.1.8

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:21.198.1.6

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:40.669.1.5

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:19.1710.1.7
8thTauranga Girls College 1[ crew ]8:30.4410.1.8
B Final [ race results ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:36.2710.2.3

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:28.1211.1.5
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:30.3511.1.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:45.7911.1.2
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:59.2411.1.7

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:13.9412.1.1
B Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:22.0412.2.3

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:13.5413.1.4
B Final [ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:50.6113.2.4
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:58.4813.2.2
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]DNS13.2.7

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:45.8614.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:57.6714.1.7

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:35.9415.1.8
B Final [ race results ]
2ndTrident High School 1[ crew ]8:35.7015.2.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:41.4215.2.6

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:17.3316.1.4

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:19.9517.2.2

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thEdgecumbe College 1[ crew ]8:46.1118.1.3
7thSt Peter's School 1[ crew ]9:02.2618.1.2
B Final [ race results ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:57.7518.2.2
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]9:07.2318.2.1
---Waikato Diocesan School 1[ crew ]SCR18.2.5

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:27.2019.1.2
7thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:39.8619.1.1
---Tauranga Girls College 1[ crew ]SCR19.1.9
B Final [ race results ]
1stJohn Paul College 2[ crew ]8:37.6119.2.6
---Tauranga Girls College 2[ crew ]SCR19.2.5

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:51.9620.1.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:00.0620.1.1
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:10.6720.1.6
---Hamilton Boys High School 2[ crew ]SCR20.1.9

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:49.7321.1.4
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:53.0021.1.1
B Final [ race results ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:10.8321.2.3

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:01.7622.1.3
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:21.0422.1.2
B Final [ race results ]
4thBethlehem College 1[ crew ]8:39.2222.2.5

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thWestern Heights High School 1[ crew ]7:49.1623.1.1
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:52.2423.1.2
B Final [ race results ]
5thTauranga Boys College 1[ crew ]8:11.6923.2.2

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:07.1824.1.3
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:38.4124.1.4
---Tauranga Girls College 1[ crew ]SCR24.1.9
B Final [ race results ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:25.1624.2.3

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:51.8025.1.4
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:15.4625.1.1

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:47.8126.1.4
B Final [ race results ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:03.9426.2.2
---Hamilton Girls' High School 1[ crew ]SCR26.2.1

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:40.3827.1.6
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:47.3627.1.1
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:50.3427.1.5
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:09.5627.1.7
B Final [ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:55.9527.2.3
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:05.3827.2.4

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:33.2728.1.7
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:33.3528.1.3
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:44.5528.1.1
8thHillcrest High School 1[ crew ]7:48.7828.1.2
B Final [ race results ]
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:55.0328.2.1

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:27.6429.1.7

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:43.7730.1.4
B Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:10.4130.2.8
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:11.8330.2.6

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:33.3231.1.6
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:43.0131.1.2

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:05.5932.1.3
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:09.9532.1.2
B Final [ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:17.2432.2.6
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:27.5232.2.7
4thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:27.5332.2.1

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:13.5533.1.2
B Final [ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:27.2133.2.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:31.2433.2.8
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:35.2933.2.7
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]6:56.6233.2.2

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:10.2634.1.5
B Final [ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:40.5334.2.3
7thBethlehem College 1[ crew ]7:52.9934.2.7

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:36.8435.1.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:00.3135.1.6
B Final [ race results ]
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:19.8235.2.5
5thCambridge High School 1[ crew ]8:23.9835.2.7

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:00.7336.1.6
6thWestern Heights High School 1[ crew ]7:16.2736.1.8
B Final [ race results ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:12.7036.2.3
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:24.8236.2.8
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:25.0236.2.7

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:26.2537.1.6
B Final [ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:32.3137.2.8
4thSt Peter's School 2[ crew ]7:51.1637.2.7

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:19.1438.1.3
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:29.9438.1.5
B Final [ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:42.0438.2.2
---Cambridge High School 1[ crew ]SCR38.2.8

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:37.4639.1.5
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:39.8439.1.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:45.9139.1.2
7thTauranga Girls College 2[ crew ]8:01.0339.1.8
B Final [ race results ]
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:02.5639.2.3
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:08.3939.2.2
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:17.7139.2.1

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:19.2540.1.6
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:21.4940.1.3
6thSt Peter's School 2[ crew ]7:49.6340.1.7
8thHauraki Plains College 1[ crew ]7:58.6440.1.8
B Final [ race results ]
1stTauranga Boys College 2[ crew ]7:29.8940.2.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:41.0140.2.6

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:50.4141.1.3

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]5:55.6442.1.4
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:14.3342.1.2

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:59.161.1.7
Semi-final 2[ race results ]
3rdSt Peter's School 2[ crew ]7:51.241.2.6
7thOtumoetai College 2[ crew ]8:14.021.2.8
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:53.021.2.1
Semi-final 3[ race results ]
2ndTrident High School 1[ crew ]7:40.061.3.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:41.271.3.1
7thCambridge High School 1[ crew ]8:13.251.3.8
Semi-final 4[ race results ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:48.351.4.4
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:55.931.4.8

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]9:00.922.1.5
7thTauranga Girls College 2[ crew ]9:42.172.1.6
8thJohn Paul College 2[ crew ]9:56.172.1.7
Semi-final 2[ race results ]
4thSt Peter's School 2[ crew ]9:04.812.2.5
7thTauranga Girls College 1[ crew ]9:24.272.2.7
8thOtumoetai College 2[ crew ]9:30.712.2.1
Semi-final 3[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:45.582.3.6
6thBethlehem College 2[ crew ]9:20.432.3.2
Semi-final 4[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:42.002.4.4

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:55.137.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:08.717.1.6

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:22.0012.1.7
Semi-final 2[ race results ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:14.3912.2.6

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:19.6715.1.6
8thJohn Paul College 1[ crew ]8:40.4815.1.5
Semi-final 3[ race results ]
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:28.4315.3.1
Semi-final 4[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:14.6015.4.6
3rdTrident High School 1[ crew ]8:17.2015.4.5
5thCambridge High School 1[ crew ]8:38.0615.4.3

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]9:00.0218.1.6
5thAquinas College 1[ crew ]9:09.2218.1.4
Semi-final 2[ race results ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]8:37.5818.2.4
4thBethlehem College 1[ crew ]8:50.5118.2.2
7thSt Peter's School 2[ crew ]9:19.4818.2.1
Semi-final 3[ race results ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:04.3218.3.5
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:15.9118.3.1
Semi-final 4[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:55.4318.4.6
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:14.4818.4.8

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]8:24.7219.1.5
5thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:44.9119.1.7
---St Peter's School 1[ crew ]SCR19.1.8
Semi-final 2[ race results ]
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:37.2519.2.6
Semi-final 3[ race results ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:35.9719.3.5
3rdJohn Paul College 2[ crew ]8:43.0119.3.6
5thHauraki Plains College 1[ crew ]9:05.8519.3.1
Semi-final 4[ race results ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:40.6719.4.3

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
5thAquinas College 1[ crew ]8:41.7122.1.8
---Cambridge High School 1[ crew ]SCR22.1.5
Semi-final 2[ race results ]
7thOtumoetai College 1[ crew ]9:03.5322.2.1
Semi-final 3[ race results ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:37.8222.3.3
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:44.9722.3.7
---Trident High School 1[ crew ]SCR22.3.6
Semi-final 4[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:23.9022.4.4
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:46.6922.4.2
6thTauranga Girls College 1[ crew ]9:04.0722.4.1

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:14.8723.1.2
Semi-final 2[ race results ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]8:23.7623.2.6
7thSt Peter's School 2[ crew ]8:53.2223.2.1
Semi-final 3[ race results ]
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]8:13.0523.3.4
7thOtumoetai College 3[ crew ]8:49.4523.3.1
Semi-final 4[ race results ]
8thOtumoetai College 2[ crew ]8:43.5723.4.6

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:47.6325.1.8
Semi-final 2[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:15.4225.2.6
---Hamilton Boys High School 1[ crew ]SCR25.2.3

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:39.4526.1.3
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:25.2026.1.1
Semi-final 2[ race results ]
7thBethlehem College 1[ crew ]9:40.6726.2.1

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]27.1.7
6thJohn Paul College 1[ crew ]27.1.4
Semi-final 2[ race results ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]27.2.4
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]27.2.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]27.2.2
5thTauranga Girls College 2[ crew ]27.2.3

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thSt Peter's School 2[ crew ]30.1.4
7thBethlehem College 1[ crew ]30.1.1
Semi-final 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]30.2.5
8thSt Peter's School 3[ crew ]30.2.8
Semi-final 4[ race results ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]30.4.2
6thWhakatane High School 1[ crew ]30.4.5

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]31.1.4
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]31.1.8
Semi-final 2[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]31.2.3
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]31.2.1
Semi-final 3[ race results ]
8thTe Awamutu College 1[ crew ]31.3.8
Semi-final 4[ race results ]
6thTauranga Girls College 1[ crew ]31.4.1

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]36.1.8
Semi-final 3[ race results ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]36.3.2
Semi-final 4[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]36.4.4
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]36.4.2
3rdOtumoetai College 1[ crew ]36.4.1

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thCambridge High School 1[ crew ]37.1.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]37.1.7
Semi-final 2[ race results ]
4thSt Peter's School 2[ crew ]37.2.3
Semi-final 3[ race results ]
1stBethlehem College 1[ crew ]37.3.5
5thTauranga Boys College 1[ crew ]37.3.6
7thSt Peter's School 3[ crew ]37.3.7

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]39.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]39.1.3
4thTauranga Girls College 2[ crew ]39.1.1
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]39.1.7
8thJohn Paul College 1[ crew ]39.1.8
Semi-final 2[ race results ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]39.2.2
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]39.2.8

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stTrident High School 1[ crew ]40.1.4
Semi-final 2[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]40.2.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]40.2.1
3rdSt Peter's School 1[ crew ]40.2.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]40.2.6
6thRotorua Boys High School 1[ crew ]40.2.5
Semi-final 3[ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]40.3.3
Semi-final 4[ race results ]
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]40.4.2
7thHauraki Plains College 2[ crew ]40.4.8
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:49.331.1.8
Repechage 2[ race results ]
1stOtumoetai College 2[ crew ]7:44.571.2.3
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:51.811.2.5
7thBethlehem College 1[ crew ]8:11.441.2.7

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
3rdAquinas College 1[ crew ]9:35.242.2.2
5thAquinas College 2[ crew ]9:40.392.2.6
Repechage 4[ race results ]
---Bethlehem College 1[ crew ]SCR2.4.1

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]9:10.313.1.5
---Bethlehem College 1[ crew ]SCR3.1.2
Repechage 2[ race results ]
3rdTrident High School 1[ crew ]9:42.783.2.7

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:45.834.1.4
Repechage 2[ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:56.874.2.6
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]8:14.134.2.2

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:07.875.1.4
8thHamilton Boys High School 2[ crew ]8:46.605.1.7
Repechage 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:06.585.2.5
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]8:17.615.2.3
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:22.345.2.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:25.005.2.8
5thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]8:30.775.2.6

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
---Hamilton Boys High School 3[ crew ]SCR6.1.4
Repechage 2[ race results ]
---St Paul's Collegiate School 2[ crew ]SCR6.2.3
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]SCR6.2.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
4thHillcrest High School 1[ crew ]9:26.287.2.1
7thTauranga Girls College 1[ crew ]10:09.937.2.7

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:49.4310.1.3
4thTauranga Girls College 1[ crew ]9:01.8510.1.4
7thTe Awamutu College 1[ crew ]9:16.8310.1.7

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:11.7211.1.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:13.5611.1.5
7thTauranga Girls College 2[ crew ]9:25.4811.1.7
Repechage 2[ race results ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:22.2311.2.7

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:34.0512.1.2
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:51.3112.1.6
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:53.5912.1.4
Repechage 2[ race results ]
6thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:50.8612.2.6

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]8:07.9213.1.2
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]8:10.7813.1.1
Repechage 2[ race results ]
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:55.7113.2.2

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:20.8014.1.6

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:04.3515.1.4
Repechage 2[ race results ]
5thHauraki Plains College 1[ crew ]9:25.3315.2.5

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:22.4417.2.7

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:40.1918.1.2
Repechage 2[ race results ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]9:22.9918.2.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:32.2318.2.6

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]10:05.1419.1.6

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:48.0020.1.4

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:50.7721.1.5
4thHauraki Plains College 1[ crew ]9:08.4721.1.7

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stAquinas College 1[ crew ]7:18.2922.1.3

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thBethlehem College 1[ crew ]23.1.4

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]24.2.2
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]24.2.5

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]25.1.2
8thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]25.1.7

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]26.1.8
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]26.1.2
Repechage 2[ race results ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]26.2.2
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]26.2.4

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]27.1.4
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]27.1.7
Repechage 2[ race results ]
7thTauranga Girls College 3[ crew ]27.2.1

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]28.1.6
6thHauraki Plains College 1[ crew ]28.1.4
7thTauranga Girls College 1[ crew ]28.1.7

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]CAN29.1.3

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stBethlehem College 1[ crew ]30.1.3
3rdSt Peter's School 3[ crew ]30.1.4

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thTe Awamutu College 1[ crew ]31.1.7
Repechage 2[ race results ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]31.2.3
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]31.2.6
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]31.2.5

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]32.1.1
4thHauraki Plains College 1[ crew ]32.1.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]32.1.4
Repechage 2[ race results ]
6thHamilton Boys High School 3[ crew ]32.2.7

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]33.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]33.1.3
Repechage 2[ race results ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]33.2.7
5thSt Peter's School 1[ crew ]33.2.5

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]34.1.1
Repechage 2[ race results ]
6thBethlehem College 1[ crew ]34.2.2

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]35.1.4
4thCambridge High School 1[ crew ]35.1.5

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]36.1.1
4thCambridge High School 1[ crew ]36.1.6

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
6thTauranga Boys College 2[ crew ]37.1.9

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thHauraki Plains College 1[ crew ]38.1.6
Repechage 2[ race results ]
6thCambridge High School 1[ crew ]38.2.8
7thTauranga Girls College 1[ crew ]38.2.1

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]39.1.5
3rdJohn Paul College 1[ crew ]39.1.7
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]39.1.4
Repechage 2[ race results ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]39.2.7
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]39.2.4

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thBethlehem College 1[ crew ]40.1.4
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]40.1.6
Repechage 2[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]40.2.3
4thHauraki Plains College 2[ crew ]40.2.6

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:20.5641.1.4

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
---Hamilton Boys High School 2[ crew ]SCR42.2.6
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:29.991.2.6
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:43.861.2.2
---Cambridge High School 1[ crew ]SCR1.2.7
Heat 3[ race results ]
7thTauranga Boys College 1[ crew ]8:10.841.3.4
Heat 4[ race results ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:54.981.4.6
Heat 5[ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:47.681.5.1
Heat 6[ race results ]
5thOtumoetai College 2[ crew ]8:45.841.6.3
Heat 7[ race results ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:22.421.7.1
2ndSt Peter's School 2[ crew ]8:24.561.7.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:27.341.7.4
6thBethlehem College 1[ crew ]9:17.881.7.2

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]9:48.112.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:47.982.2.3
7thBethlehem College 1[ crew ]11:01.222.2.5
8thOtumoetai College 1[ crew ]11:23.112.2.7
Heat 3[ race results ]
5thAquinas College 2[ crew ]10:37.092.3.5
Heat 4[ race results ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]9:43.942.4.7
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]9:44.742.4.5
Heat 6[ race results ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]9:25.202.6.4
Heat 7[ race results ]
3rdJohn Paul College 2[ crew ]9:40.852.7.3
Heat 8[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]9:28.972.8.2
3rdOtumoetai College 2[ crew ]9:42.552.8.4
Heat 9[ race results ]
3rdBethlehem College 2[ crew ]9:30.392.9.6
6thAquinas College 1[ crew ]9:56.582.9.1

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:34.793.1.4
6thTrident High School 1[ crew ]9:26.213.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:48.033.2.7
3rdHillcrest High School 1[ crew ]8:55.963.2.4
Heat 3[ race results ]
6thBethlehem College 1[ crew ]9:28.603.3.3

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:52.964.2.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:14.834.2.1
Heat 3[ race results ]
2ndSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:03.014.3.6
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:12.524.3.5

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:17.255.1.4
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:25.445.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:17.735.2.8
3rdSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]7:23.955.2.6
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:39.475.2.2
Heat 3[ race results ]
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]9:10.505.3.5
Heat 4[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:05.535.4.7
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:12.315.4.1
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:22.005.4.4

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]8:02.326.1.7
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:51.526.1.2
---Hamilton Boys High School 2[ crew ]SCR6.1.5
Heat 2[ race results ]
3rdHamilton Boys High School 3[ crew ]8:08.856.2.2
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:36.396.2.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thHillcrest High School 1[ crew ]9:00.247.1.4
Heat 2[ race results ]
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:25.967.2.7
Heat 3[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:15.917.3.6
Heat 4[ race results ]
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:44.077.4.5
Heat 5[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:00.527.5.5

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:22.498.1.5

Event 9 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:37.969.1.6

Event 10 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:29.9610.1.3
Heat 2[ race results ]
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:27.4510.2.2
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:36.9410.2.4

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:41.5211.1.8
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:00.7111.1.5
Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:36.1511.2.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:59.9211.2.4
7thTauranga Girls College 2[ crew ]9:59.3311.2.6

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]7:30.8012.1.6
6thSt Peter's School 2[ crew ]7:37.7512.1.8
Heat 2[ race results ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:26.0812.2.8
Heat 3[ race results ]
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:16.8412.3.4
Heat 4[ race results ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:12.2712.4.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:16.6712.4.3
Heat 5[ race results ]
6thBethlehem College 1[ crew ]8:33.1412.5.7

Event 13 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:53.2713.1.3
8thHamilton Boys High School 2[ crew ]9:03.4913.1.2
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:40.8213.2.3
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:26.4713.2.6

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:06.5214.1.4
Heat 2[ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:17.3514.2.5

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]9:09.6215.1.3
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:21.2515.1.5
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]10:34.5115.1.8
Heat 4[ race results ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]9:22.4415.4.5
Heat 5[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:52.6915.5.3
2ndCambridge High School 1[ crew ]9:02.7515.5.1
Heat 6[ race results ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]9:27.3315.6.7
Heat 8[ race results ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:53.8915.8.3

Event 16 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
1stSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:09.6716.2.4

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
7thOtumoetai College 2[ crew ]7:59.5017.2.4
Heat 3[ race results ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:25.9217.3.5
Heat 4[ race results ]
6thCambridge High School 1[ crew ]7:53.8817.4.6
---Tauranga Boys College 1[ crew ]SCR17.4.4

Event 18 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stAquinas College 1[ crew ]9:50.9618.1.2
4thBethlehem College 1[ crew ]10:18.7518.1.6
Heat 2[ race results ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]10:00.9018.2.6
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]10:21.8318.2.2
5thSt Peter's School 2[ crew ]10:42.6418.2.7
Heat 3[ race results ]
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]11:49.4718.3.7
---Bethlehem College 2[ crew ]SCR18.3.8
Heat 4[ race results ]
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]11:04.6918.4.7
Heat 5[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:34.5018.5.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:36.6818.5.4

Event 19 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:18.4919.1.3
3rdJohn Paul College 2[ crew ]8:23.9219.1.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:41.4119.1.8
Heat 3[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:16.4519.3.4
3rdRotorua Girls High School 2[ crew ]8:38.8719.3.8
7thBethlehem College 2[ crew ]9:20.2419.3.3
Heat 4[ race results ]
7thHauraki Plains College 2[ crew ]9:06.1819.4.5
Heat 5[ race results ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:05.3819.5.1
Heat 6[ race results ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:32.1219.6.2
7thBethlehem College 1[ crew ]9:05.3019.6.7
Heat 7[ race results ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:15.1119.7.2

Event 20 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:29.9620.1.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:44.3920.1.2
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]6:39.1320.2.5
Heat 3[ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:46.4620.3.5

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:34.2021.1.4
Heat 3[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:38.4821.3.1
6thHillcrest High School 2[ crew ]8:14.1721.3.6
7thPiopio College 1[ crew ]8:20.5621.3.4
Heat 4[ race results ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:51.7821.4.7

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:00.0722.1.3
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:11.4422.1.4
7thJohn Paul College 2[ crew ]8:29.5122.1.5
8thTauranga Girls College 2[ crew ]8:38.0222.1.8
Heat 3[ race results ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]22.3.5
Heat 4[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:48.5122.4.5
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:56.5822.4.7
Heat 5[ race results ]
3rdTrident High School 1[ crew ]8:10.7122.5.2
5thAquinas College 1[ crew ]8:21.4422.5.6
Heat 6[ race results ]
3rdSt Peter's School 2[ crew ]7:57.0522.6.4
4thBethlehem College 1[ crew ]8:08.9822.6.7

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:07.8823.1.3
Heat 3[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]7:49.2223.3.7
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:51.1023.3.6
Heat 6[ race results ]
3rdOtumoetai College 2[ crew ]8:15.4423.6.2
4thOtumoetai College 3[ crew ]8:22.3223.6.4
Heat 7[ race results ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:53.6123.7.1
5thBethlehem College 1[ crew ]8:23.8723.7.2

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:11.2024.1.2
Heat 2[ race results ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:20.2624.2.2
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:29.7724.2.6
Heat 3[ race results ]
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:28.7224.3.5

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:03.5525.1.7
Heat 3[ race results ]
5thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]7:35.4925.3.1
Heat 4[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:09.5725.4.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:26.3425.4.2
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:41.6325.4.6

Event 26 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:25.3726.1.1
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:56.0126.1.4
Heat 2[ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:07.8526.2.5
Heat 4[ race results ]
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:32.2226.4.7
Heat 5[ race results ]
5thBethlehem College 1[ crew ]9:21.5626.5.3
7thHauraki Plains College 1[ crew ]9:28.1926.5.6

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]9:14.7227.1.1
3rdSt Peter's School 1[ crew ]9:16.1527.1.5
Heat 2[ race results ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:15.6827.2.2
Heat 3[ race results ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]9:12.3227.3.5
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:57.8027.3.6
6thBethlehem College 1[ crew ]10:55.9827.3.7
---Sacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]SCR27.3.1
Heat 4[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:19.3427.4.7
5thTauranga Girls College 3[ crew ]8:48.8927.4.6
Heat 5[ race results ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:31.3727.5.7
7thTauranga Girls College 4[ crew ]9:42.3027.5.3

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:05.5228.1.2
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:10.2928.1.6
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:14.2028.1.1
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:20.2628.1.5
Heat 2[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:58.4828.2.8
Heat 3[ race results ]
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:21.1528.3.2

Event 29 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:37.6429.2.5

Event 30 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results ]
5thSt Peter's School 3[ crew ]7:57.5730.3.1
Heat 5[ race results ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]7:09.3230.5.7
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:21.2730.5.6
5thBethlehem College 1[ crew ]7:32.3730.5.5
---Hauraki Plains College 1[ crew ]SCR30.5.3
Heat 6[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:54.7730.6.7
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:04.1130.6.1

Event 31 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thTauranga Girls College 1[ crew ]7:38.9031.1.4
7thSt Peter's School 1[ crew ]31.1.5
Heat 2[ race results ]
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:16.9831.2.5
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:18.0931.2.6
Heat 4[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:45.9131.4.7
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:06.6631.4.5
Heat 5[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:39.5431.5.2

Event 32 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:04.9732.1.1
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:16.8132.1.7
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:16.9032.1.4
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:32.7832.1.6
Heat 3[ race results ]
4thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:35.3732.3.3
Heat 4[ race results ]
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:25.8732.4.4

Event 33 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:32.0133.1.2
6thTauranga Boys College 1[ crew ]6:54.1533.1.7
Heat 2[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:27.3833.2.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]6:46.1633.2.5
Heat 3[ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]6:58.8433.3.6

Event 34 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thBethlehem College 1[ crew ]7:54.2734.1.1
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:31.0034.2.3
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:17.5534.2.5
6thPiopio College 1[ crew ]8:32.0934.2.7

Event 35 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:22.9035.1.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:34.3635.1.2
Heat 2[ race results ]
3rdHillcrest High School 1[ crew ]8:17.1335.2.2
Heat 3[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:57.3835.3.7

Event 36 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:32.2336.1.7
5thCambridge High School 1[ crew ]7:38.0436.1.2
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:47.0036.1.1
Heat 2[ race results ]
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]7:26.2836.2.1
Heat 3[ race results ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:23.6636.3.2
8thOtumoetai College 2[ crew ]7:56.5436.3.3
Heat 4[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]36.4.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]36.4.3
Heat 5[ race results ]
8thTauranga Boys College 2[ crew ]36.5.4

Event 37 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:58.1637.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:54.1237.2.6
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:59.1137.2.8
Heat 3[ race results ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:08.2637.3.1
6thBethlehem College 2[ crew ]8:28.2437.3.7
---Tauranga Boys College 2[ crew ]NRR37.3.8
Heat 5[ race results ]
7thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:41.8037.5.5
Heat 7[ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]8:18.1737.7.4
Heat 8[ race results ]
3rdSt Peter's School 3[ crew ]8:28.3837.8.6

Event 38 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thTauranga Girls College 1[ crew ]9:01.3138.1.7
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:58.4838.2.5
Heat 3[ race results ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:12.5638.3.5
5thCambridge High School 1[ crew ]8:19.5738.3.1
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:30.3438.3.7
Heat 4[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:08.7238.4.4
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:06.1738.4.8

Event 39 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:41.1139.1.3
7thTauranga Girls College 3[ crew ]9:52.0639.1.6
Heat 2[ race results ]
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:38.0539.2.5
Heat 3[ race results ]
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:54.7339.3.6
Heat 4[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:00.9439.4.3
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:04.0939.4.7
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:11.1339.4.2
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:35.2939.4.5
7thTauranga Girls College 4[ crew ]9:46.2839.4.4
Heat 5[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:10.2539.5.7
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:35.4439.5.6

Event 40 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:29.4540.1.2
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:43.3540.1.5
Heat 2[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:37.7340.2.4
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:17.2040.2.6
Heat 3[ race results ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]8:06.3040.3.7
6thHauraki Plains College 2[ crew ]8:40.0740.3.3
Heat 4[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:30.3540.4.7
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:38.2040.4.6
7thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]8:55.3640.4.3
Heat 5[ race results ]
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]7:35.3240.5.2
5thBethlehem College 1[ crew ]7:59.5840.5.3
Heat 6[ race results ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:32.8640.6.4

Event 41 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:53.7341.1.5

Event 42 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:14.3842.2.6
Heat 3[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:28.8242.3.5
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:38.6042.3.6

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Waikato/Bay of Plenty's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA