NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
ACG Sunderland's approved colours
#145: ACG Sunderland

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2011 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2011 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
5thDilworth School 1[ crew ]7:53.151.2.3

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:44.502.2.4
5thWentworth College 1[ crew ]8:02.932.2.6
7thCarmel College 1[ crew ]8:12.542.2.1

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:27.983.1.8
6thKings College 1[ crew ]7:29.553.1.1
B Final [ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:32.693.2.4
7thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:47.173.2.8

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:44.214.1.1
B Final [ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:59.114.2.6
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:07.834.2.3
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:24.474.2.1

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:00.275.1.3

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thRosehill College 1[ crew ]7:48.356.1.1
B Final [ race results ]
7thAlbany Senior High School 1[ crew ]8:12.186.2.8

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]6:39.127.1.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:39.927.1.2
6thKings College 2[ crew ]6:44.937.1.7
8thMacleans College 1[ crew ]6:56.247.1.1
B Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:50.957.2.5

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:17.128.1.2
6thGlendowie College 1[ crew ]8:30.098.1.1
B Final [ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:37.808.2.3
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:43.878.2.2

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thGlendowie College 1[ crew ]7:15.729.1.7
B Final [ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:28.729.2.4

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:03.5310.1.4
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:06.4710.1.6
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:09.6210.1.3

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:25.3311.1.1

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:03.3512.1.6
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:11.9512.1.7
B Final [ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:03.9412.2.4
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:16.9512.2.2

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thBaradene College 1[ crew ]8:18.7113.1.1
B Final [ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:20.8413.2.1
---Westlake Girls High School 1[ crew ]NRR13.2.2

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]6:43.9414.1.2
7thKings College 1[ crew ]6:55.3414.1.1
8thKings College 2[ crew ]7:00.3914.1.8
B Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:55.7414.2.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:56.8314.2.5
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:05.3114.2.6

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thRosehill College 1[ crew ]8:32.6315.1.1
B Final [ race results ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:57.0815.2.5

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:06.0616.1.5
2ndMacleans College 1[ crew ]7:09.2016.1.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:10.0716.1.6
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:16.2016.1.8
B Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:19.8916.2.6
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:35.9216.2.7
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:37.6716.2.3

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:42.3617.1.7

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:59.4818.1.4
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:27.5418.1.7
B Final [ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:23.9318.2.2
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:38.5418.2.3

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thRosehill College 1[ crew ]7:25.7019.1.8
8thSt Peter's College 2[ crew ]7:35.4419.1.5
B Final [ race results ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:34.0219.2.3
7thSt Peter's College 1[ crew ]7:39.9719.2.5
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:40.0319.2.1

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:52.3220.2.5

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:30.0421.1.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:30.5521.1.3
6thKings College 1[ crew ]6:46.0221.1.7
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:50.6121.1.6
B Final [ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:04.1721.2.5
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:21.8721.2.7
8thKings College 2[ crew ]8:01.7821.2.1

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:54.1722.1.5
5thAlbany Senior High School 1[ crew ]8:10.3922.1.7
B Final [ race results ]
2ndKings College 2[ crew ]8:18.2422.2.4
8thGlendowie College 1[ crew ]8:49.3022.2.1

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:36.9923.1.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:47.8923.1.7
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:48.6923.1.8

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:17.0924.2.5
3rdWentworth College 1[ crew ]8:23.2324.2.6
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:38.0724.2.3

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:32.8625.1.1
B Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:34.5125.2.5
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:35.5825.2.1

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:07.8326.2.6
5thKings College 2[ crew ]7:09.0426.2.3

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:30.6327.2.7

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:23.4728.1.5
B Final [ race results ]
5thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:42.0328.2.3
6thDilworth School 1[ crew ]7:44.6728.2.2

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:46.6329.1.3

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thKings College 1[ crew ]6:54.8730.1.2
B Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:01.9230.2.7
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:02.7830.2.4
5thRosehill College 1[ crew ]7:03.5930.2.2
---Westlake Boys High School 2[ crew ]NRR30.2.1
---Westlake Boys High School 1[ crew ]NRR30.2.6

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdBaradene College 1[ crew ]6:47.4731.1.3
7thWentworth College 1[ crew ]7:08.6931.1.8

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:31.9832.1.5
3rdMacleans College 1[ crew ]6:33.8632.1.6
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:36.2832.1.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:36.3132.1.8
B Final [ race results ]
2ndMacleans College 2[ crew ]6:45.0732.2.4
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]6:54.4332.2.7
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]6:56.7732.2.3

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:04.6433.1.1
8thMacleans College 1[ crew ]8:04.7433.1.8
B Final [ race results ]
4thMacleans College 2[ crew ]8:11.0533.2.8
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:13.8033.2.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:15.2233.2.7
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:19.6533.2.1

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thGlendowie College 1[ crew ]7:11.4734.1.8
B Final [ race results ]
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:14.0034.2.8
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:17.8834.2.1

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:13.6536.1.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:19.8336.1.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:21.3636.1.7
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:23.8436.1.1
8thKings College 1[ crew ]6:26.8436.1.6

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:20.9837.1.2

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thSt Peter's College 2[ crew ]7:01.5338.1.6
8thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:05.2238.1.1
B Final [ race results ]
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:05.5538.2.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:16.4038.2.8
---Kings College 1[ crew ]NRR38.2.3

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:17.5939.1.6
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:27.5339.1.7
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:30.3539.1.8
7thBaradene College 1[ crew ]7:37.9039.1.1

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:00.0040.1.6
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:04.8640.1.5
8thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:19.6540.1.2
B Final [ race results ]
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:29.4040.2.2

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thRosehill College 1[ crew ]7:45.1741.1.3

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thMacleans College 1[ crew ]6:41.9642.1.4
B Final [ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]6:43.6142.2.2
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:45.3242.2.1
4thKings College 1[ crew ]6:46.5642.2.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:52.0242.2.6

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thKings College 1[ crew ]7:38.8643.1.6
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:48.4643.1.7
B Final [ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:52.4143.2.4
6thGlendowie College 1[ crew ]8:18.3743.2.3

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thEdgewater College 1[ crew ]6:58.6644.1.1
B Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:07.4144.2.4
5thGlendowie College 1[ crew ]7:16.7044.2.5
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:19.7644.2.8
---Pukekohe High School 1[ crew ]NRR44.2.7

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:51.8745.2.6
8thGlendowie College 1[ crew ]8:13.4745.2.8

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thKings College 1[ crew ]7:39.3946.1.4
7thRutherford College 1[ crew ]7:51.8046.1.1
B Final [ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:42.7946.2.4
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:48.7046.2.1

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thBaradene College 1[ crew ]7:02.4247.1.3
B Final [ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]7:08.7547.2.2
5thBaradene College 2[ crew ]7:17.6647.2.6
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:17.7947.2.7

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]5:55.7248.1.4
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:00.9648.1.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:03.2748.1.3
8thKings College 1[ crew ]6:11.6848.1.8

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
8thSt Peter's College 2[ crew ]8:13.051.1.1
Semi-final 4[ race results ]
3rdDilworth School 1[ crew ]7:42.391.4.2

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thKings College 1[ crew ]7:22.223.1.2
Semi-final 2[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:25.163.2.6
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:26.993.2.3
8thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:35.753.2.7

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
4thRosehill College 1[ crew ]7:46.156.2.6

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:27.508.1.3
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:41.618.1.5
Semi-final 3[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:35.268.3.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:37.778.3.3

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:15.389.1.7
Semi-final 2[ race results ]
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:30.799.2.6

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stSt Peter's College 2[ crew ]7:08.0119.1.6
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:09.8419.1.7
Semi-final 2[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:06.6519.2.2
Semi-final 3[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:22.6219.3.1
7thKings College 1[ crew ]7:32.8519.3.6
Semi-final 4[ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:24.3219.4.1
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:32.1619.4.5

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
5thRangitoto College 1[ crew ]9:04.7720.1.7
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:15.8320.1.8
7thRosehill College 1[ crew ]9:20.2720.1.3
Semi-final 2[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:12.0820.2.8
Semi-final 3[ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:48.9420.3.3
6thKings College 1[ crew ]9:24.6620.3.7
Semi-final 4[ race results ]
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:53.0120.4.7

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]8:25.0022.1.4
5thKings College 2[ crew ]9:02.4222.1.5
Semi-final 2[ race results ]
3rdAlbany Senior High School 1[ crew ]8:39.5722.2.5
8thGlendowie College 1[ crew ]9:27.0422.2.8

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:29.5725.1.8
Semi-final 2[ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:08.2925.2.1
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:14.8225.2.6

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdKings College 2[ crew ]7:54.4226.1.3
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:55.8226.1.4
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:04.9126.1.7
Semi-final 3[ race results ]
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:22.2226.3.8
Semi-final 4[ race results ]
6thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:05.1726.4.1
8thKings College 1[ crew ]8:12.6626.4.5

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:17.0227.1.6
6thRosehill College 1[ crew ]9:27.5927.1.2
Semi-final 3[ race results ]
6thRangitoto College 1[ crew ]9:49.5327.3.8
Semi-final 4[ race results ]
6thWestern Springs College 1[ crew ]9:28.7827.4.1
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:59.1827.4.8

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
6thWhangarei Boys High School 1[ crew ]8:33.3728.1.2
7thDilworth School 1[ crew ]8:37.4228.1.8
Semi-final 2[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]8:12.2528.2.5

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:47.6029.2.4
5thPukekohe High School 1[ crew ]9:12.5629.2.3
Semi-final 4[ race results ]
5thPukekohe High School 2[ crew ]9:19.3929.4.6

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
7thRosehill College 1[ crew ]7:55.2930.1.1
Semi-final 2[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]7:30.0430.2.3
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:39.3030.2.2
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:41.2130.2.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:45.3930.2.7
8thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:08.1430.2.8

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:43.4733.1.4
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:19.5133.1.1
Semi-final 2[ race results ]
4thMacleans College 1[ crew ]8:42.9733.2.7
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:04.6733.2.8
8thMacleans College 2[ crew ]9:06.5733.2.1

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
8thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:05.5734.1.1
Semi-final 2[ race results ]
4thGlendowie College 1[ crew ]7:43.3234.2.1
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:11.9134.2.8

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:18.5041.2.4
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:17.6541.2.8
Semi-final 4[ race results ]
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:32.3441.4.8

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:23.3545.1.7
4thGlendowie College 1[ crew ]8:28.3545.1.3
7thCarmel College 1[ crew ]8:43.0645.1.6
Semi-final 3[ race results ]
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:48.5545.3.2
Semi-final 4[ race results ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:41.2445.4.6

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:34.7046.1.7
Semi-final 2[ race results ]
2ndRutherford College 1[ crew ]8:08.2646.2.5
Semi-final 3[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]8:11.0946.3.3
3rdRosehill College 1[ crew ]8:24.0646.3.6
 

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]8:03.831.1.1

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:00.932.1.5
5thCarmel College 1[ crew ]8:17.592.1.2
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:19.562.1.7
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:44.062.1.1
Repechage 2[ race results ]
4thWentworth College 1[ crew ]8:10.622.2.2

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
1stMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:38.293.2.1

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:47.894.1.6
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:04.584.1.3
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:21.554.1.8
Repechage 2[ race results ]
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:04.154.2.3
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:13.164.2.7

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
---Westlake Boys High School 1[ crew ]NRR5.1.4
Repechage 2[ race results ]
---St Kentigern College 1[ crew ]NRR5.2.6

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
6thAlbany Senior High School 1[ crew ]8:11.976.2.7

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stKings College 2[ crew ]6:54.837.1.4
2ndMacleans College 1[ crew ]6:57.057.1.7
---Westlake Boys High School 1[ crew ]NRR7.1.3
Repechage 2[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:50.477.2.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:58.437.2.6

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]7:22.199.1.3
7thGlendowie College 2[ crew ]8:07.369.1.8

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]6:41.0410.1.7

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:35.2711.1.4
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:03.0111.1.8
8thCarmel College 1[ crew ]8:25.5511.1.1
Repechage 2[ race results ]
7thWentworth College 1[ crew ]8:18.7311.2.1

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:02.3112.1.4
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:03.8212.1.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:08.5012.1.3
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:19.0012.1.2
Repechage 2[ race results ]
---Kings College 1[ crew ]NRR12.2.3

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:53.9013.1.4
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:07.3613.1.6
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:09.5513.1.8

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]6:27.2914.1.5
3rdKings College 1[ crew ]6:36.4914.1.6
4thKings College 2[ crew ]6:39.9014.1.2
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:40.1514.1.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:40.5214.1.7
7thGlendowie College 1[ crew ]6:46.6714.1.1

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:05.0215.2.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:12.4515.2.5

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:09.3816.1.7
8thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:16.7816.1.8
Repechage 2[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]6:54.9616.2.4
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:10.5116.2.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:14.0316.2.2

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:00.7517.2.3
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:04.4317.2.5

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:55.5118.1.2
Repechage 2[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:54.3418.2.2
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:04.2018.2.7

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
---Kings College 2[ crew ]NRR19.1.2
Repechage 2[ race results ]
6thDilworth School 1[ crew ]7:46.4119.2.7

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:00.0620.1.3
5thPukekohe High School 2[ crew ]9:05.4820.1.5
Repechage 2[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:54.0920.2.5

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:32.8321.1.4
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]6:48.8621.1.6
5thKings College 2[ crew ]7:09.3621.1.7
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:19.5921.1.2

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:26.7222.2.5
---Kings College 3[ crew ]NRR22.2.6

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:32.5023.1.3
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:36.4523.1.4

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thMacleans College 1[ crew ]7:52.4324.1.2
5thWentworth College 1[ crew ]8:11.9424.1.6
Repechage 2[ race results ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:29.4324.2.2

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:32.8225.1.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:38.5025.1.6

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:19.1626.1.5

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndRangitoto College 1[ crew ]8:36.7727.1.5
Repechage 2[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:42.0027.2.3
5thKings College 1[ crew ]9:04.6527.2.4

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdDilworth School 1[ crew ]7:41.0928.1.6
Repechage 2[ race results ]
4thSt Peter's College 2[ crew ]7:41.3028.2.7

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
5thWentworth College 1[ crew ]8:55.9129.2.7

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:08.9630.1.5
4thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:25.0530.1.8
Repechage 2[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:00.7230.2.5
2ndRosehill College 1[ crew ]7:03.6330.2.3
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:10.4530.2.6

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stBaradene College 1[ crew ]6:46.0031.1.4
6thWentworth College 1[ crew ]7:13.9031.1.7

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:07.1332.1.6
Repechage 2[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:37.2932.2.4
2ndMacleans College 2[ crew ]6:44.5732.2.3
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:03.1232.2.2

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndMacleans College 2[ crew ]8:01.6433.1.3
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:09.7333.1.2
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:23.9933.1.8
Repechage 2[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:02.4033.2.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:03.8833.2.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:05.5333.2.6

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:04.3934.1.3
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:13.0934.1.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:33.9234.1.6
Repechage 2[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:08.7734.2.2
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:10.3134.2.4
4thKings College 1[ crew ]7:11.9034.2.5

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:51.6835.1.8

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:12.6336.1.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:16.6236.1.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:19.9336.1.3
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]6:52.6636.1.7
Repechage 2[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]6:17.6436.2.5

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:53.5638.1.5
3rdKings College 1[ crew ]7:06.1238.1.4
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:12.0338.1.2
Repechage 2[ race results ]
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:02.7238.2.5
6thGlendowie College 1[ crew ]7:03.8438.2.7

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:00.6239.1.4
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:05.3239.1.5
3rdBaradene College 1[ crew ]7:16.9039.1.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:36.2539.1.6
Repechage 2[ race results ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:19.2139.2.5

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:05.5340.1.6
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:18.4540.1.3
7thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:22.4940.1.1
Repechage 2[ race results ]
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:43.3840.2.2

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:00.7541.1.3
Repechage 2[ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:11.2641.2.6

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thSt Peter's College 1[ crew ]6:36.3942.1.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]6:37.5142.1.7
Repechage 2[ race results ]
4thKings College 1[ crew ]6:40.6742.2.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:41.6542.2.7
7thPukekohe High School 1[ crew ]6:51.9342.2.1

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:38.0543.1.5
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:48.0843.1.3
4thGlendowie College 1[ crew ]8:00.4143.1.2
Repechage 2[ race results ]
8thKings College 2[ crew ]8:39.5143.2.8

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stEdgewater College 1[ crew ]6:57.2344.1.5
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:01.4944.1.4
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:03.3544.1.3
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]NRR44.1.8
Repechage 2[ race results ]
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:17.4544.2.7
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:26.8144.2.6

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
6thPukekohe High School 2[ crew ]8:09.3945.2.5

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stBaradene College 1[ crew ]6:42.6147.1.3
5thBaradene College 2[ crew ]7:02.2947.1.6
6thKings College 1[ crew ]7:11.4147.1.2
Repechage 2[ race results ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:18.7647.2.2

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]6:00.3548.1.6
Repechage 2[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]5:51.3648.2.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]5:51.8448.2.4
---Westlake Boys High School 2[ crew ]NRR48.2.7
 

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
---Kings College 4[ crew ]NRR1.1.8
Heat 2[ race results ]
---Kings College 3[ crew ]NRR1.2.5
Heat 3[ race results ]
7thRosehill College 1[ crew ]7:51.421.3.8
Heat 4[ race results ]
4thSt Peter's College 2[ crew ]7:56.591.4.3
---Kings College 2[ crew ]NRR1.4.4
Heat 5[ race results ]
---Kings College 1[ crew ]NRR1.5.4
---St Peter's College 1[ crew ]DNS1.5.5
Heat 6[ race results ]
3rdDilworth School 1[ crew ]8:08.431.6.6

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:44.662.1.4
Heat 2[ race results ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:48.722.2.1
6thCarmel College 1[ crew ]8:25.342.2.7
Heat 3[ race results ]
5thWentworth College 1[ crew ]8:14.752.3.3
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:32.432.3.4

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:42.933.1.4
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:06.763.1.7
Heat 2[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]7:25.023.2.1
Heat 4[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:32.453.4.4
---Westlake Boys High School 1[ crew ]DNS3.4.1
Heat 5[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:25.243.5.4

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:42.414.1.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:05.434.1.3
Heat 2[ race results ]
3rdDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:08.014.2.8
8thWentworth College 1[ crew ]8:50.614.2.2
Heat 3[ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:58.394.3.8
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:44.484.3.5
Heat 4[ race results ]
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:12.774.4.8

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:16.895.1.3
Heat 2[ race results ]
---Auckland Grammar School 2[ crew ]NRR5.2.5
Heat 3[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:04.595.3.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:33.435.3.3

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:47.966.1.6
Heat 2[ race results ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:23.546.2.7
Heat 4[ race results ]
5thAlbany Senior High School 1[ crew ]8:05.096.4.2
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:14.986.4.5

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
8thRosehill College 1[ crew ]7:31.337.1.6
Heat 2[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:00.927.2.6
Heat 3[ race results ]
2ndKings College 2[ crew ]6:56.037.3.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:00.287.3.4
Heat 4[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]6:47.067.4.1
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:57.817.4.6
4thMacleans College 1[ crew ]7:04.347.4.7

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:48.668.1.7
Heat 3[ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]8:48.448.3.3
2ndTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:55.388.3.5
Heat 4[ race results ]
7thGlendowie College 2[ crew ]9:34.428.4.1
Heat 5[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:35.328.5.6

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]11:13.159.2.5
Heat 3[ race results ]
5thGlendowie College 2[ crew ]8:21.819.3.7
Heat 4[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:38.689.4.4
7thWentworth College 1[ crew ]8:13.069.4.3
Heat 5[ race results ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:26.449.5.3

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:13.8310.1.7
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:16.3410.1.3
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]6:41.6810.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:15.3110.2.5

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thCarmel College 1[ crew ]8:14.5911.1.2
Heat 2[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:37.9411.2.8
7thWentworth College 1[ crew ]8:14.4711.2.1
Heat 3[ race results ]
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:03.1011.3.5

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:05.4712.1.1
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:10.1412.1.2
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:24.1612.1.5
Heat 2[ race results ]
4thKings College 1[ crew ]7:10.7712.2.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:10.9512.2.2

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
---Westlake Girls High School 1[ crew ]NRR13.1.5
Heat 2[ race results ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:14.1813.2.6
Heat 3[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:14.4013.3.3
8thWentworth College 1[ crew ]9:28.7613.3.1

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thKings College 1[ crew ]6:43.7514.1.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:47.7914.1.3
6thGlendowie College 1[ crew ]6:57.8814.1.7
Heat 2[ race results ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]6:42.0014.2.2
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:50.3014.2.5
5thKings College 2[ crew ]6:54.6314.2.6

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:30.3915.1.7
Heat 3[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:09.2115.3.4

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:26.0416.1.3
Heat 2[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:04.0216.2.5
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:05.0616.2.7
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:14.9716.2.4
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:22.9416.2.2
---Sacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]NRR16.2.6
Heat 3[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:06.1416.3.6
Heat 4[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:53.5416.4.6
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:24.8216.4.7

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:18.1617.1.3
Heat 2[ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:27.4817.2.1

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:07.7318.1.7
Heat 2[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:50.1818.2.8
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:13.3118.2.5
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:30.0918.2.7

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
8thWentworth College 1[ crew ]8:14.1419.1.3
Heat 3[ race results ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:16.7719.3.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:25.0119.3.1
Heat 4[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:16.0919.4.8
7thKings College 3[ crew ]7:52.2019.4.6
Heat 5[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:18.1819.5.7
3rdKings College 1[ crew ]7:22.9519.5.4
Heat 6[ race results ]
2ndSt Peter's College 2[ crew ]7:09.3919.6.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:15.2519.6.2
6thKings College 2[ crew ]7:29.9519.6.4
Heat 7[ race results ]
6thDilworth School 1[ crew ]7:49.8719.7.5

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:46.4820.1.4
Heat 2[ race results ]
4thKings College 1[ crew ]8:49.6820.2.8
Heat 3[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:56.5120.3.6
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:05.7220.3.8
5thPukekohe High School 2[ crew ]9:08.5420.3.7
Heat 4[ race results ]
4thRangitoto College 1[ crew ]8:47.2220.4.8
Heat 5[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:41.1120.5.1
Heat 6[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:55.7120.6.7

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:36.6621.1.7
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]6:59.9721.1.4
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:34.1521.2.4
2ndKings College 1[ crew ]6:41.0721.2.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:42.5521.2.2
6thKings College 2[ crew ]7:35.1921.2.3
Heat 3[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:31.2021.3.7
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:33.7921.3.3

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]8:02.2222.1.5
6thGlendowie College 2[ crew ]9:10.0622.1.4
Heat 2[ race results ]
1stAlbany Senior High School 1[ crew ]8:13.4822.2.4
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:34.4822.2.7
Heat 3[ race results ]
4thKings College 3[ crew ]8:32.0622.3.6
Heat 4[ race results ]
1stKings College 2[ crew ]8:19.2822.4.6
Heat 5[ race results ]
6thKings College 4[ crew ]9:16.7822.5.4

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:39.7923.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:30.0123.2.7
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:33.8723.2.3

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thMacleans College 1[ crew ]7:56.4524.1.4
Heat 2[ race results ]
5thWentworth College 1[ crew ]7:59.7824.2.3
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:15.1224.2.7

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:43.0225.2.5
Heat 3[ race results ]
7thPukekohe High School 1[ crew ]8:06.5625.3.8
Heat 5[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:37.3925.5.7
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:40.7625.5.5

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:05.3526.1.6
Heat 3[ race results ]
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:23.1026.3.7
Heat 5[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]7:18.3626.5.1
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:25.3226.5.2
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:45.0326.5.3
Heat 6[ race results ]
2ndKings College 2[ crew ]7:13.8226.6.1
Heat 7[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:09.9526.7.4

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:03.9027.2.4
Heat 3[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:30.1427.3.4
4thWestern Springs College 1[ crew ]8:35.7427.3.6
Heat 4[ race results ]
5thKings College 1[ crew ]9:07.9227.4.7
Heat 5[ race results ]
5thRangitoto College 1[ crew ]8:42.7627.5.3
Heat 6[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:21.6427.6.2

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thSt Peter's College 2[ crew ]7:53.7228.1.1
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:28.8128.2.1
Heat 3[ race results ]
2ndWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:33.0428.3.3
6thKings College 2[ crew ]7:52.5728.3.6
Heat 4[ race results ]
4thDilworth School 1[ crew ]7:46.2228.4.2
---Kings College 1[ crew ]NRR28.4.6

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thWentworth College 1[ crew ]9:13.8329.1.6
Heat 2[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:05.8629.2.2
Heat 4[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:19.5229.4.5
Heat 5[ race results ]
3rdPukekohe High School 2[ crew ]8:34.7729.5.3

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:25.7230.1.1
7thKings College 3[ crew ]7:52.9530.1.7
Heat 2[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:03.7030.2.3
Heat 3[ race results ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:09.4030.3.4
4thRosehill College 1[ crew ]7:14.4530.3.3
5thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:20.0230.3.7
6thKings College 2[ crew ]7:33.9030.3.1
Heat 4[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:11.5330.4.1
7thKings College 4[ crew ]9:18.7630.4.3
Heat 5[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:19.9530.5.7

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]6:57.7531.2.5
4thWentworth College 1[ crew ]7:24.3331.2.3

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thMacleans College 2[ crew ]7:10.2032.1.6
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:13.5232.1.5
Heat 2[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:42.7832.2.7
2ndMacleans College 1[ crew ]6:44.2232.2.4
---Auckland Grammar School 1[ crew ]NRR32.2.5
Heat 3[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:42.0932.3.2
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:42.2032.3.4
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:11.8932.3.7

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdMacleans College 2[ crew ]8:19.9633.1.4
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:24.7233.1.7
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:55.8833.1.3
---Epsom Girls Grammar 1[ crew ]DNS33.1.6
Heat 2[ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:16.6733.2.2
Heat 4[ race results ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:24.9933.4.2
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:31.7133.4.4
Heat 5[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:02.0733.5.7
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:36.6333.5.6

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:18.5934.2.6
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:18.9034.2.4
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:43.9234.2.3
Heat 3[ race results ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:14.8634.3.3
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:15.7534.3.2
7thEdgewater College 1[ crew ]7:57.4134.3.5
Heat 4[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]7:26.6734.4.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:28.9234.4.6
6thWentworth College 1[ crew ]8:04.7834.4.2

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:28.1335.1.2
Heat 3[ race results ]
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:13.5935.3.4

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:19.9936.1.2
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:27.6136.1.4
3rdKings College 1[ crew ]6:30.5136.1.6
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:32.6836.1.1
Heat 2[ race results ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:33.4836.2.4
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:12.6836.2.1

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:33.5737.3.4

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]7:10.7038.1.3
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:17.0838.1.8
6thGlendowie College 1[ crew ]7:33.1138.1.5
Heat 2[ race results ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:10.3938.2.4
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:23.4038.2.1
8thDilworth School 1[ crew ]7:56.7838.2.8
Heat 3[ race results ]
2ndSt Peter's College 2[ crew ]7:03.8938.3.3

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:15.9039.1.5
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:32.0439.1.2
4thBaradene College 1[ crew ]7:37.5339.1.4
Heat 2[ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:26.2539.2.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:58.3139.2.5

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:20.0740.1.8
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:48.0040.1.2
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:03.8040.2.6
Heat 3[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:10.9640.3.4
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:28.9540.3.5
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:37.6940.3.2
Heat 4[ race results ]
5thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:37.9940.4.5

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thWentworth College 1[ crew ]9:08.0841.1.8
Heat 2[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:03.7241.2.5
Heat 3[ race results ]
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:36.1041.3.3
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:39.4941.3.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:49.7341.3.1

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]6:51.9542.1.6
Heat 2[ race results ]
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:15.9342.2.7
Heat 3[ race results ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]6:58.7642.3.1
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:04.9842.3.5
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:10.8142.3.3
Heat 4[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]6:55.0742.4.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:55.8842.4.2

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:06.5243.1.5
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:07.9843.1.6
Heat 2[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:49.2043.2.4
4thGlendowie College 1[ crew ]8:29.3643.2.7
Heat 3[ race results ]
5thKings College 2[ crew ]8:46.4643.3.7

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:21.0644.1.3
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:49.7244.1.4
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:59.7544.1.5
Heat 2[ race results ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:36.4644.2.3
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:48.2844.2.2
Heat 3[ race results ]
4thGlendowie College 1[ crew ]7:35.4244.3.6

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:23.6445.1.6
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:31.2745.1.3
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:49.5445.1.4
Heat 2[ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:27.8545.2.4
Heat 4[ race results ]
2ndCarmel College 1[ crew ]8:23.3045.4.1
Heat 6[ race results ]
5thPukekohe High School 2[ crew ]8:45.8245.6.5
Heat 8[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:22.4145.8.7

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]8:14.5446.1.7
Heat 4[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:03.4646.4.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:05.9646.4.8
Heat 6[ race results ]
1stRutherford College 1[ crew ]8:03.4946.6.4

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thBaradene College 1[ crew ]7:13.3647.1.1
6thKings College 1[ crew ]7:25.1447.1.4
Heat 2[ race results ]
5thBaradene College 2[ crew ]7:37.7047.2.3
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:40.7247.2.6

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:05.7448.1.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:11.4548.1.2
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:26.0348.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:16.2348.2.4
5thKings College 1[ crew ]6:25.0148.2.7
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]NRR48.2.6

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA