NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Auckland Grammar School's approved colours
#0: Auckland Grammar School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2011 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2011 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the Waikato/Bay of Plenty region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:32.171.1.2
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:34.601.1.4
B Final [ race results ]
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:53.251.2.8

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:25.392.1.4
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:34.982.1.7
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:38.672.1.2
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:50.242.1.8
B Final [ race results ]
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:59.972.2.2
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:04.592.2.5

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:12.823.1.4
B Final [ race results ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:34.353.2.3
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:38.223.2.6
8thHauraki Plains College 1[ crew ]7:47.373.2.1

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]7:40.874.1.4
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:40.874.1.7
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:49.544.1.8
B Final [ race results ]
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]7:57.714.2.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:00.904.2.7

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
---St John's College (Hamilton) 1[ crew ]NRR5.2.4

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:35.496.1.5
6thSt Peter's School 2[ crew ]7:43.246.1.8
B Final [ race results ]
4thTauranga Girls College 21[ crew ]7:55.616.2.3
6thBethlehem College 2[ crew ]8:01.766.2.7

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:38.067.1.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]6:39.947.1.8
B Final [ race results ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:55.397.2.2
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:56.347.2.3
6thWhakatane High School 1[ crew ]6:58.007.2.6
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:58.897.2.7

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:33.258.2.7

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:07.129.1.6
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:13.659.1.3
8thWestern Heights High School 1[ crew ]7:40.859.1.8
B Final [ race results ]
2ndFraser High School 2[ crew ]7:21.499.2.6
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:36.999.2.3
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:37.449.2.8

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:06.9210.1.5
8thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:23.3910.1.8

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:31.8511.1.2
B Final [ race results ]
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:44.3111.2.1

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:49.4312.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:58.9512.1.2
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:12.7712.1.1
B Final [ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:12.9312.2.6

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:45.6213.1.6
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:58.8113.1.3
6thWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:11.8213.1.7
B Final [ race results ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:04.3113.2.4
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]8:12.4113.2.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:27.8513.2.7

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thSt Peter's School 1[ crew ]6:48.5514.1.6

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:05.1815.1.3
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:21.2915.1.8
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:27.2115.1.6
B Final [ race results ]
4thBethlehem College 1[ crew ]8:48.9615.2.2

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:23.7216.1.7
B Final [ race results ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:20.1616.2.5
4thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:30.0316.2.2

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:20.2417.1.5
3rdTauranga Girls College 21[ crew ]7:28.4917.1.6

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thHillcrest High School 1[ crew ]8:20.3918.1.8
B Final [ race results ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:24.5218.2.4

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:18.2019.1.1
B Final [ race results ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:25.8719.2.7

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:34.3820.1.4
B Final [ race results ]
1stTauranga Girls College 21[ crew ]8:51.4420.2.4
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:16.6020.2.8

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:27.5121.1.4
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:40.6021.1.2
B Final [ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:15.3121.2.3

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thBethlehem College 1[ crew ]8:08.4322.1.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:22.6222.1.8
B Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:14.4622.2.2
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:20.5722.2.6
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:26.0522.2.3
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:42.7322.2.7

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:49.0823.1.3
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:55.3223.1.1

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:48.0724.1.4

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thTauranga Girls College 21[ crew ]7:34.8325.1.2
B Final [ race results ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]7:39.5625.2.4
8thHauraki Plains College 1[ crew ]7:51.4425.2.3

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:54.0326.1.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]6:55.3226.1.1
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:05.6726.1.3
B Final [ race results ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]7:02.0226.2.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:06.0826.2.1
---Tauranga Boys College 1[ crew ]NRR26.2.8

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:59.5927.1.6
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:01.1727.1.4
B Final [ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:14.0327.2.6
8thTauranga Girls College 21[ crew ]8:33.4327.2.1

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]7:17.3028.1.6
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:34.6028.1.2
B Final [ race results ]
7thCambridge High School 1[ crew ]8:10.9628.2.1
---Tauranga Boys College 1[ crew ]NRR28.2.8

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thTauranga Girls College 21[ crew ]7:57.1329.1.8
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:02.8529.1.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:07.1329.1.2
7thTauranga Girls College 22[ crew ]8:18.3429.1.6
B Final [ race results ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:02.9029.2.6
2ndTrident High School 1[ crew ]8:08.0929.2.4
5thWestern Heights High School 1[ crew ]8:16.4729.2.8
6thWestern Heights High School 2[ crew ]8:19.1829.2.7

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:44.2630.1.5
4thWhakatane High School 1[ crew ]6:50.9430.1.6
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:01.5830.1.8
B Final [ race results ]
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:08.9030.2.8

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:39.6131.1.5

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:10.3833.2.3

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:52.5634.1.4
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:05.6234.1.3
8thSt Peter's School 2[ crew ]7:23.4234.1.2
B Final [ race results ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:03.6834.2.5

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:23.1835.1.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:36.3835.1.2
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:45.4135.1.7
B Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:54.2835.2.6
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]8:00.1435.2.5
6thTauranga Girls College 21[ crew ]8:05.8535.2.4
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:06.6935.2.1

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:18.6336.1.5

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:04.4337.1.5
7thTauranga Girls College 21[ crew ]7:25.5537.1.8
B Final [ race results ]
4thCambridge High School 1[ crew ]7:33.7037.2.6
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:04.0037.2.7

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:59.7538.1.2
6thWestern Heights High School 1[ crew ]7:01.4138.1.8
B Final [ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:03.0238.2.7
8thCambridge High School 1[ crew ]7:17.8338.2.6

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:02.9239.1.4

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:00.7640.1.1
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:05.3940.1.7
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:16.1040.1.8
B Final [ race results ]
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:25.4840.2.6
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:43.0040.2.7

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:41.2341.1.7
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:53.8441.1.1
B Final [ race results ]
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:54.4141.2.4
5thTauranga Girls College 21[ crew ]7:54.8341.2.8
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:58.9341.2.2

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:34.0842.1.1
B Final [ race results ]
7thOtumoetai College 1[ crew ]6:53.0942.2.7
8thRotorua Boys High School 1[ crew ]6:54.9142.2.8

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:28.7943.1.4
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:46.9243.1.5
8thHillcrest High School 1[ crew ]7:50.9543.1.1

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:46.5344.1.5
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:51.7644.1.4
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:53.5744.1.6
7thSt John's College (Hamilton) 2[ crew ]7:09.4744.1.7
8thFraser High School 1[ crew ]7:10.2444.1.2
9thJohn Paul College 1[ crew ]7:11.7844.1.9
B Final [ race results ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:14.5144.2.2
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:17.4344.2.1

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:45.3245.1.5
8thTauranga Girls College 21[ crew ]8:14.9545.1.7
B Final [ race results ]
5thTauranga Girls College 22[ crew ]8:02.3045.2.5
6thTauranga Girls College 23[ crew ]8:05.6645.2.2
7thBethlehem College 2[ crew ]8:08.3245.2.7

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:31.5946.1.8
8thTauranga Boys College 1[ crew ]7:52.4546.1.3
B Final [ race results ]
7thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:03.7246.2.8
8thCambridge High School 1[ crew ]8:06.1046.2.7

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:46.4047.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]6:59.3147.1.7
B Final [ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:09.0847.2.4

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:03.6148.1.5
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:10.1448.1.1
B Final [ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:13.0448.2.3

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:43.941.1.3
6thTrident High School 1[ crew ]7:52.781.1.2
Semi-final 2[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:33.681.2.4
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:54.161.2.1
7thHillcrest High School 1[ crew ]8:04.951.2.8
Semi-final 3[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:31.271.3.5

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:17.853.1.3
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:31.433.1.6
8thHauraki Plains College 1[ crew ]7:44.613.1.7
Semi-final 2[ race results ]
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:31.703.2.8

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:33.876.1.5
4thSt Peter's School 2[ crew ]7:37.976.1.6
6thTauranga Girls College 21[ crew ]8:00.136.1.2
7thBethlehem College 2[ crew ]8:02.036.1.1

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
4thCambridge High School 1[ crew ]8:40.848.2.6
7thHillcrest High School 1[ crew ]9:00.258.2.7
Semi-final 3[ race results ]
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:50.398.3.2
Semi-final 4[ race results ]
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:46.438.4.6
7thBethlehem College 2[ crew ]9:09.048.4.8
8thBethlehem College 1[ crew ]9:11.458.4.1

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:07.329.1.4
6thFraser High School 2[ crew ]7:30.999.1.8
8thTauranga Boys College 2[ crew ]7:41.469.1.1
Semi-final 2[ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:10.169.2.5
4thWestern Heights High School 1[ crew ]7:29.719.2.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:31.139.2.8

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:09.5519.1.5
5thCambridge High School 1[ crew ]7:17.3019.1.2
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:30.0519.1.8
Semi-final 2[ race results ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:12.7219.2.3
7thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:22.5619.2.8
Semi-final 4[ race results ]
8thOtumoetai College 2[ crew ]7:38.9019.4.8

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:37.8820.2.3
3rdTauranga Girls College 21[ crew ]8:59.9220.2.5
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:10.2720.2.2
6thTauranga Girls College 22[ crew ]9:14.2220.2.7

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:54.2722.1.7
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:12.1722.1.8
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:14.1622.1.1
Semi-final 2[ race results ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:38.8822.2.2
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:52.8622.2.6
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:03.2622.2.1

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:13.0225.1.1
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:19.8525.1.7
Semi-final 2[ race results ]
3rdTauranga Girls College 21[ crew ]8:08.2125.2.3

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:42.2726.1.6
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:59.8026.1.1
Semi-final 2[ race results ]
3rdSt Peter's School 2[ crew ]7:53.3426.2.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:54.4626.2.8
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:03.6926.2.6
Semi-final 3[ race results ]
1stTauranga Boys College 2[ crew ]7:42.0326.3.4
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:45.1626.3.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:52.9026.3.3
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:08.3326.3.1
8thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:24.2926.3.2
Semi-final 4[ race results ]
7thCambridge High School 1[ crew ]8:08.7526.4.8

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:59.8427.1.4
7thSt Peter's School 2[ crew ]9:30.1027.1.1
Semi-final 2[ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]9:16.9327.2.3
6thBethlehem College 1[ crew ]9:31.6727.2.1
Semi-final 3[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:02.5027.3.5
---Hillcrest High School 1[ crew ]NRR27.3.1
Semi-final 4[ race results ]
4thTauranga Girls College 21[ crew ]9:20.1227.4.5

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
8thCambridge High School 1[ crew ]8:40.1028.1.4
Semi-final 2[ race results ]
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]8:14.1028.2.7
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:18.9428.2.4
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:24.2828.2.1

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]9:02.1129.1.6
3rdTrident High School 1[ crew ]9:05.0729.1.3
Semi-final 2[ race results ]
4thWestern Heights High School 2[ crew ]9:08.7129.2.7
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:23.1329.2.6
Semi-final 3[ race results ]
1stTauranga Girls College 22[ crew ]8:59.2929.3.5
2ndJohn Paul College 1[ crew ]9:00.8729.3.4
4thWestern Heights High School 1[ crew ]9:12.4529.3.6
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:32.8729.3.3
7thHillcrest High School 1[ crew ]9:36.5429.3.1
8thCambridge High School 1[ crew ]9:42.9229.3.8
Semi-final 4[ race results ]
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]8:55.5329.4.5
3rdOtumoetai College 1[ crew ]9:04.4429.4.3
7thSt Peter's School 2[ crew ]9:44.4129.4.1
8thTauranga Girls College 23[ crew ]10:06.5029.4.8

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:27.2230.1.4
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:28.8830.1.3
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:40.1430.1.6
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:55.7230.1.8

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:54.9233.2.3

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:35.7034.1.3
Semi-final 2[ race results ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:41.4034.2.5
3rdSt Peter's School 2[ crew ]7:42.8634.2.2
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:43.6134.2.6

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:22.2441.1.4
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:38.7341.1.1
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:39.4541.1.3
Semi-final 2[ race results ]
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:56.2441.2.6
Semi-final 3[ race results ]
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]9:09.1941.3.1
Semi-final 4[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:31.6541.4.2
4thTauranga Girls College 21[ crew ]8:40.2741.4.6

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
8thTe Awamutu College 1[ crew ]9:02.1045.2.2
Semi-final 3[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:11.1845.3.5
4thBethlehem College 2[ crew ]8:32.0345.3.3
5thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:42.5345.3.1
8thSt Peter's School 3[ crew ]8:52.0245.3.8
Semi-final 4[ race results ]
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]8:29.3245.4.2
3rdTauranga Girls College 22[ crew ]8:32.4945.4.3
4thTauranga Girls College 23[ crew ]8:35.8945.4.7
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:36.1945.4.5

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]8:15.2146.1.3
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:48.6546.1.1
Semi-final 3[ race results ]
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:24.1646.3.5
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:54.4346.3.8
8thWhakatane High School 1[ crew ]8:56.5446.3.7
Semi-final 4[ race results ]
2ndTrident High School 1[ crew ]8:08.5246.4.4
4thCambridge High School 1[ crew ]8:23.5646.4.1
 

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thPiopio College 1[ crew ]8:15.701.1.7
Repechage 2[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]8:08.051.2.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]8:11.131.2.1
5thCambridge High School 1[ crew ]8:30.151.2.3
6thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:33.301.2.6
7thAquinas College 1[ crew ]8:57.271.2.7

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:17.072.1.3
Repechage 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:50.692.2.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:09.592.2.6

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:42.603.1.6
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:27.613.1.7
Repechage 2[ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:43.973.2.5

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]7:46.914.1.4
7thCambridge High School 1[ crew ]8:25.944.1.2
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:35.944.1.1
Repechage 2[ race results ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:51.284.2.6
3rdTauranga Girls College 21[ crew ]7:57.604.2.1
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:04.184.2.2

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:34.605.1.3
---St Paul's Collegiate School 2[ crew ]NRR5.1.1
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]NRR5.1.2
---Hillcrest High School 1[ crew ]NRR5.1.7

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]7:59.366.2.3
4thCambridge High School 1[ crew ]8:05.126.2.2

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:00.457.1.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:07.577.1.6
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:31.697.1.8
Repechage 2[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:54.487.2.5
4thWhakatane High School 1[ crew ]6:59.847.2.8
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:00.837.2.2
8thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:12.437.2.1

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdBethlehem College 2[ crew ]9:17.408.1.4
4thHillcrest High School 1[ crew ]9:31.708.1.2
Repechage 2[ race results ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]9:17.258.2.4

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]7:40.069.1.5
3rdFraser High School 2[ crew ]7:41.549.1.2
4thCambridge High School 1[ crew ]7:47.539.1.6
8thJohn Paul College 1[ crew ]8:09.789.1.1
Repechage 2[ race results ]
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:33.529.2.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:37.379.2.3
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:58.569.2.2
6thAquinas College 1[ crew ]8:04.219.2.7

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:27.3610.1.2
7thTauranga Boys College 1[ crew ]6:45.1910.1.6

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:49.7011.2.2
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:13.8011.2.7

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:17.7712.1.7
Repechage 2[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:56.0712.2.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:07.8212.2.6

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 3[ crew ]7:47.8113.1.5
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:56.8313.1.3
Repechage 2[ race results ]
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]7:51.1013.2.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:08.0113.2.6

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:49.1615.1.4
Repechage 2[ race results ]
4thBethlehem College 1[ crew ]8:22.0015.2.6

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:10.0216.1.2
Repechage 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:54.0616.2.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:01.2716.2.3
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:37.9716.2.1
---Hamilton Boys High School 2[ crew ]NRR16.2.8

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
1stTauranga Girls College 21[ crew ]6:59.3917.2.4
6thTauranga Girls College 22[ crew ]8:14.5917.2.7

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:50.1318.1.7
---St Peter's School 1[ crew ]NRR18.1.3
Repechage 2[ race results ]
3rdHillcrest High School 1[ crew ]7:54.3718.2.5

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:23.3619.1.6
Repechage 2[ race results ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:18.8019.2.5
2ndOtumoetai College 2[ crew ]7:20.6319.2.1

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
5thWhakatane High School 1[ crew ]9:07.8720.2.2
6thOtumoetai College 1[ crew ]9:37.0420.2.6

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:43.5221.2.6

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:06.4722.1.5
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:10.7422.1.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:19.6722.1.3
4thWestern Heights High School 1[ crew ]8:23.8822.1.2
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:28.7322.1.1
Repechage 2[ race results ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:15.2822.2.3

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:36.1623.1.5
---St John's College (Hamilton) 1[ crew ]SCR23.1.8

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:31.0825.1.3
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:53.7925.1.7
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:19.5425.1.8
Repechage 2[ race results ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:32.0825.2.4
4thCambridge High School 1[ crew ]7:44.9625.2.7
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:02.7325.2.1
7thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:21.1125.2.6

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdSt Peter's School 3[ crew ]7:26.4326.1.2
4thWestern Heights High School 1[ crew ]7:34.5126.1.4
Repechage 2[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:06.8626.2.3
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:23.4126.2.5
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:24.0126.2.7
4thBethlehem College 1[ crew ]7:24.8526.2.6
7thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]8:08.5426.2.2

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
7thWhakatane High School 1[ crew ]9:24.1627.1.1
Repechage 2[ race results ]
3rdBethlehem College 2[ crew ]8:43.7727.2.2
6thPiopio College 1[ crew ]9:12.1327.2.6

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:37.8028.1.3
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:52.6428.1.2
Repechage 2[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]7:26.3128.2.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:49.6828.2.6

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:26.4829.1.4
4thCambridge High School 1[ crew ]8:47.7129.1.7
6thTrident High School 2[ crew ]9:15.8929.1.6
Repechage 2[ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]8:16.3929.2.4
4thTauranga Girls College 23[ crew ]8:49.8029.2.2

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:11.1130.1.6
5thSt Peter's School 2[ crew ]7:26.8030.1.3
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:30.5930.1.7
Repechage 2[ race results ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:13.5730.2.4
5thCambridge High School 1[ crew ]7:23.3230.2.7

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
8thHauraki Plains College 2[ crew ]8:51.4333.1.1
Repechage 2[ race results ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:11.4233.2.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:16.5733.2.3
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:36.9133.2.1

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:26.6034.1.1

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]7:39.8435.1.3
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:40.9835.1.5
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:49.8535.1.7
7thSt Peter's School 2[ crew ]8:04.5435.1.6
8thTauranga Girls College 22[ crew ]8:26.4035.1.1
Repechage 2[ race results ]
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:42.2235.2.1
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:59.4035.2.2

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:19.9536.1.6
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:26.5036.1.2

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stTauranga Girls College 21[ crew ]7:15.0737.1.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:27.2637.1.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:50.8837.1.6

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:09.9438.1.6
8thWestern Heights High School 2[ crew ]7:28.1738.1.8
Repechage 2[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]6:50.9038.2.4
4thCambridge High School 1[ crew ]7:01.3638.2.2

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:26.9239.2.6
5thTauranga Girls College 21[ crew ]7:49.7439.2.2
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:54.5839.2.7

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:09.6140.1.7
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:11.3540.1.4
Repechage 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]6:50.6140.2.5
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:51.9540.2.4
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:18.0640.2.1
---Hamilton Boys High School 3[ crew ]NRR40.2.8

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:49.6541.1.4
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:58.7941.1.5
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:11.7141.1.7
Repechage 2[ race results ]
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:26.3341.2.7

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:27.5242.1.4
7thRotorua Boys High School 1[ crew ]6:41.5242.1.1
8thSt Peter's School 2[ crew ]6:48.2042.1.8
Repechage 2[ race results ]
6thOtumoetai College 1[ crew ]6:43.9642.2.2

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:44.4043.1.4

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:12.8044.1.7
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:17.2144.1.6
Repechage 2[ race results ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:04.6144.2.4

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndRotorua Girls High School 2[ crew ]8:09.0145.1.4
5thCambridge High School 1[ crew ]8:12.9745.1.8
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:18.7245.1.6
Repechage 2[ race results ]
4thSt Peter's School 3[ crew ]8:02.9645.2.3
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:18.5245.2.2
---Tauranga Girls College 23[ crew ]NRR45.2.5

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:52.0746.1.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:58.0346.1.2
Repechage 2[ race results ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:52.7446.2.3
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:12.0746.2.6

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:43.6247.1.4
Repechage 2[ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:54.0047.2.6

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]5:58.1048.2.6
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:04.3148.2.2
 

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:04.711.2.7
Heat 3[ race results ]
3rdTrident High School 1[ crew ]7:25.731.3.2
6thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:48.941.3.4
Heat 4[ race results ]
6thPiopio College 1[ crew ]8:06.021.4.8
Heat 5[ race results ]
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:49.761.5.1
6thAquinas College 1[ crew ]8:45.311.5.3
Heat 6[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:50.671.6.5
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:00.941.6.2
5thCambridge High School 1[ crew ]8:34.981.6.1
Heat 7[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:42.841.7.7
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:10.701.7.6
7thWestern Heights High School 1[ crew ]8:11.461.7.2

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:29.522.1.1
Heat 2[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:43.572.2.2
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:11.372.2.4
Heat 3[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:44.672.3.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:47.342.3.2
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:12.172.3.7

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:18.993.1.2
8thTauranga Boys College 1[ crew ]8:19.643.1.6
Heat 2[ race results ]
6thSt Peter's School 2[ crew ]7:46.213.2.2
7thCambridge High School 1[ crew ]7:56.773.2.5
Heat 3[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:35.473.3.7
Heat 4[ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:33.013.4.2
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:44.543.4.7
Heat 5[ race results ]
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:51.223.5.5

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:22.364.1.8
8thTauranga Girls College 23[ crew ]8:53.834.1.6
Heat 2[ race results ]
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:26.404.2.3
6thTauranga Girls College 22[ crew ]8:28.344.2.6
Heat 3[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]7:44.104.3.2
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:48.144.3.6
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:59.394.3.7
5thTauranga Girls College 21[ crew ]7:59.484.3.3
6thTrident High School 1[ crew ]8:03.854.3.4
8thCambridge High School 2[ crew ]8:45.844.3.1
Heat 4[ race results ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:52.934.4.3
4thCambridge High School 1[ crew ]8:07.694.4.2

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:19.275.1.4
Heat 2[ race results ]
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:21.545.2.6
Heat 3[ race results ]
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:31.105.3.5
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:42.765.3.7

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thBethlehem College 2[ crew ]8:04.096.1.1
8thFraser High School 1[ crew ]8:47.506.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]8:00.286.2.4
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:39.016.2.3
Heat 3[ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:45.876.3.7
4thCambridge High School 1[ crew ]8:08.306.3.6
Heat 5[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:41.506.5.2
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:48.596.5.1

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]6:56.747.1.1
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:58.897.1.5
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:07.967.1.4
6thWestern Heights High School 1[ crew ]7:23.467.1.8
Heat 2[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:45.917.2.2
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:57.577.2.5
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:19.157.2.3
6thBethlehem College 1[ crew ]7:30.927.2.1
Heat 3[ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:08.007.3.2
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:11.057.3.5
6thCambridge High School 1[ crew ]7:17.887.3.6
Heat 4[ race results ]
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:39.077.4.3

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thBethlehem College 2[ crew ]9:31.628.1.6
Heat 2[ race results ]
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]9:03.688.2.7
5thBethlehem College 1[ crew ]9:25.448.2.4
Heat 3[ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]9:06.268.3.6
6thHillcrest High School 1[ crew ]9:33.268.3.7
Heat 6[ race results ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:50.928.6.7

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:01.719.1.6
Heat 2[ race results ]
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]7:47.969.2.1
4thFraser High School 2[ crew ]7:56.579.2.3
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:08.049.2.6
6thWestern Heights High School 2[ crew ]8:36.449.2.2
Heat 3[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:26.579.3.3
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]7:47.109.3.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:47.819.3.1
7thFraser High School 1[ crew ]11:59.389.3.6
Heat 4[ race results ]
4thCambridge High School 1[ crew ]7:51.169.4.7
5thAquinas College 1[ crew ]7:54.319.4.5
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:55.299.4.2
Heat 5[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:16.989.5.5

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:39.4410.1.2
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:14.1910.2.2
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:29.3010.2.6

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:51.0811.1.7
Heat 3[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:35.3411.3.4
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:48.3211.3.7
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:05.1511.3.1

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:09.6512.1.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:15.7812.1.4
Heat 2[ race results ]
1stSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:54.0912.2.4
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:51.8512.2.3

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 3[ crew ]4:57.1013.1.4
---Hillcrest High School 1[ crew ]NRR13.1.2
---Hamilton Girls' High School 1[ crew ]NRR13.1.6
Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:39.3213.2.1
6thTe Awamutu College 2[ crew ]8:17.6213.2.4
8thTauranga Girls College 22[ crew ]9:35.0413.2.3
Heat 3[ race results ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:20.6013.3.8
6thTe Awamutu College 1[ crew ]9:00.1513.3.6
7thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:25.5413.3.7
Heat 4[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:51.2113.4.7
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]8:00.6513.4.6
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:05.9013.4.1
8thTauranga Girls College 21[ crew ]9:17.0313.4.3

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:34.6914.1.2

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:00.4315.1.6
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:06.5015.1.3
3rdHillcrest High School 1[ crew ]8:11.8815.1.1
Heat 3[ race results ]
5thBethlehem College 1[ crew ]8:49.6215.3.3

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:29.8516.1.1
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:35.4616.1.5
Heat 2[ race results ]
4thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:21.9616.2.1
Heat 3[ race results ]
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:34.4616.3.3
Heat 4[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:10.6316.4.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:13.5816.4.5
6thHillcrest High School 1[ crew ]7:51.4116.4.2

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thTauranga Girls College 22[ crew ]8:37.6717.1.5
Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:58.8417.2.6
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]7:16.0717.2.2

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thHauraki Plains College 1[ crew ]8:10.2418.1.6
Heat 2[ race results ]
3rdHillcrest High School 1[ crew ]8:04.0518.2.1
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:08.7918.2.4

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
7thJohn Paul College 1[ crew ]7:48.5519.2.4
Heat 3[ race results ]
6thOtumoetai College 2[ crew ]7:35.7319.3.4
8thFraser High School 2[ crew ]8:17.2319.3.2
Heat 4[ race results ]
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:23.5719.4.4
Heat 5[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:14.3919.5.5
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:31.1519.5.8
---St Paul's Collegiate School 2[ crew ]NRR19.5.1
Heat 6[ race results ]
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:36.3619.6.5
Heat 7[ race results ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:15.9119.7.3
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:22.3419.7.2
7thFraser High School 1[ crew ]8:02.2319.7.6

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:38.2020.1.6
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:57.0520.1.5
Heat 3[ race results ]
6thWhakatane High School 1[ crew ]9:35.5420.3.3
Heat 4[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:38.0020.4.6
7thTe Awamutu College 1[ crew ]9:26.1420.4.1
Heat 5[ race results ]
4thTauranga Girls College 22[ crew ]8:57.0420.5.7
6thOtumoetai College 1[ crew ]9:16.6320.5.4
Heat 6[ race results ]
1stTauranga Girls College 21[ crew ]8:35.7820.6.5

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:31.5721.1.2
Heat 2[ race results ]
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:11.5621.2.5
Heat 3[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]6:37.6421.3.5

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:29.1922.1.2
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:38.1522.1.3
4thWestern Heights High School 1[ crew ]8:50.7422.1.1
Heat 3[ race results ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:24.7522.3.3
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:46.6922.3.1
6thTrident High School 1[ crew ]9:18.6422.3.5
Heat 5[ race results ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:07.7622.5.5
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:24.4022.5.6
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:28.2822.5.2

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:32.5423.1.2
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:38.1323.1.3
Heat 2[ race results ]
---St John's College (Hamilton) 1[ crew ]EXC23.2.5

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:17.1824.1.7

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]7:44.1325.1.4
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:50.4525.1.2
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:54.7225.1.6
Heat 2[ race results ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]7:41.4925.2.3
Heat 3[ race results ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:35.5225.3.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:44.6925.3.7
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:15.2125.3.1
Heat 4[ race results ]
5thCambridge High School 1[ crew ]7:52.8525.4.2
---Bethlehem College 1[ crew ]NRR25.4.7
Heat 5[ race results ]
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:18.0625.5.4
6thTauranga Girls College 22[ crew ]8:20.4925.5.3
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]NRR25.5.2

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]7:39.9126.1.8
7thWestern Heights High School 2[ crew ]7:52.9226.1.2
8thTauranga Boys College 3[ crew ]8:38.3626.1.7
Heat 2[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:56.3126.2.1
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:10.5826.2.8
7thAquinas College 1[ crew ]7:37.1526.2.7
Heat 3[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:04.5826.3.3
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:08.3326.3.8
5thWestern Heights High School 1[ crew ]7:30.4326.3.4
6thBethlehem College 1[ crew ]7:33.7426.3.2
8thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:01.3626.3.1
Heat 4[ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:10.0526.4.6
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:18.2726.4.1
5thCambridge High School 1[ crew ]7:26.9326.4.2
6thSt Peter's School 3[ crew ]7:32.9026.4.4
Heat 5[ race results ]
3rdRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:19.0626.5.6
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:36.4626.5.4
Heat 6[ race results ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:26.3126.6.5
Heat 7[ race results ]
1stTauranga Boys College 2[ crew ]7:05.3326.7.7
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:08.2426.7.1
7thBethlehem College 2[ crew ]8:02.2926.7.6

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:17.1627.1.7
6thBethlehem College 2[ crew ]8:51.2627.1.5
Heat 2[ race results ]
6thWhakatane High School 1[ crew ]9:15.0427.2.5
Heat 3[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:16.4127.3.7
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:21.6227.3.5
6thPiopio College 1[ crew ]9:11.4627.3.1
Heat 4[ race results ]
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:44.8127.4.4
Heat 5[ race results ]
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]8:21.1527.5.7
4thBethlehem College 1[ crew ]8:35.1027.5.6
Heat 6[ race results ]
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:27.3227.6.7

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:35.2828.1.5
6thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:55.8128.1.2
7thHillcrest High School 1[ crew ]7:58.8328.1.7
Heat 2[ race results ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:51.6928.2.6
6thPiopio College 1[ crew ]7:57.9028.2.5
Heat 3[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:31.3628.3.4
Heat 4[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:24.2228.4.3
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]7:36.2028.4.1
Heat 5[ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:48.5828.5.4

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndTauranga Girls College 22[ crew ]8:20.3229.1.4
4thWestern Heights High School 2[ crew ]8:26.8829.1.3
7thRotorua Lakes High School 2[ crew ]9:22.8329.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]8:10.2229.2.1
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:11.9029.2.6
Heat 3[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:17.1029.3.4
2ndTrident High School 1[ crew ]8:19.6829.3.1
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:29.4629.3.5
6thTauranga Girls College 23[ crew ]8:47.9929.3.2
7thCambridge High School 2[ crew ]9:10.6829.3.7
Heat 4[ race results ]
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]8:27.1329.4.1
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:33.8429.4.4
6thCambridge High School 1[ crew ]8:36.4329.4.6
Heat 5[ race results ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:34.4629.5.7
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:45.6529.5.1
Heat 6[ race results ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:18.8929.6.5
6thTrident High School 2[ crew ]9:10.3129.6.6

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:08.4730.2.6
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:25.8530.2.2
Heat 3[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:05.4330.3.5
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:54.0730.3.2
Heat 4[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:00.0330.4.7
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:25.0330.4.6
5thCambridge High School 1[ crew ]7:30.1330.4.2
Heat 5[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:02.4230.5.2
3rdSt Peter's School 2[ crew ]7:28.3930.5.5

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:53.5131.1.4

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:39.9633.2.6
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:46.0033.2.5
Heat 3[ race results ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:39.4233.3.5
5thHauraki Plains College 2[ crew ]9:07.9333.3.4
Heat 4[ race results ]
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:42.3833.4.5
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]NRR33.4.1
Heat 5[ race results ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:14.1933.5.3
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:20.9733.5.2

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:56.5334.1.2
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:07.5634.1.7
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:29.3034.1.1
8thFraser High School 1[ crew ]8:05.2134.1.5
Heat 2[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:10.6034.2.8
Heat 3[ race results ]
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:22.7234.3.1
Heat 4[ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:20.2434.4.3
Heat 5[ race results ]
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:36.9634.5.4

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:41.8435.1.1
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:57.8935.1.7
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:15.5635.1.8
7thTauranga Girls College 22[ crew ]8:20.4035.1.5
Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:33.6735.2.7
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:50.9835.2.5
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:08.2235.2.4
7thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:15.4835.2.2
Heat 3[ race results ]
4thTauranga Girls College 21[ crew ]8:04.0835.3.7
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:12.1235.3.5

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:42.5836.1.8
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:25.7336.2.2
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:40.6936.2.3

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdTauranga Girls College 21[ crew ]7:33.1137.1.5
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:17.0237.1.4
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:16.2537.2.7
Heat 3[ race results ]
4thCambridge High School 1[ crew ]7:56.7237.3.5

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:02.9838.1.1
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:19.9538.1.4
7thWestern Heights High School 2[ crew ]7:50.9238.1.6
Heat 2[ race results ]
5thCambridge High School 1[ crew ]7:21.4738.2.7
Heat 3[ race results ]
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]7:07.7838.3.2

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thTe Awamutu College 1[ crew ]7:38.7739.1.3
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:14.3239.1.6
Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:02.7339.2.3
6thTauranga Girls College 21[ crew ]8:19.6839.2.4

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:29.4640.1.5
Heat 2[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:08.6840.2.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:21.3040.2.3
Heat 3[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:24.3640.3.3
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:42.7640.3.1
Heat 4[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:09.1140.4.2

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:51.4041.1.2
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:04.6541.1.6
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:29.5141.1.1
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:45.3241.1.3
Heat 3[ race results ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:11.2341.3.7
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:21.6941.3.4
Heat 4[ race results ]
6thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:48.1341.4.4
7thTe Awamutu College 1[ crew ]9:02.6941.4.7
Heat 5[ race results ]
3rdTauranga Girls College 21[ crew ]8:14.0041.5.5
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:24.5341.5.7
7thFraser High School 1[ crew ]9:11.5341.5.2

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:03.7242.1.2
Heat 2[ race results ]
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:11.0242.2.2
Heat 3[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:51.6342.3.2
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:14.4642.3.6
Heat 4[ race results ]
5thSt Peter's School 2[ crew ]7:02.7442.4.4
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:18.2642.4.7

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:49.6443.1.7
Heat 2[ race results ]
7thHillcrest High School 2[ crew ]9:10.3543.2.6
Heat 3[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:06.5043.3.3
Heat 4[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:01.1943.4.6

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:20.1344.1.6
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:44.4944.1.2
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:18.4844.2.4
2ndSt John's College (Hamilton) 2[ crew ]7:28.8144.2.5
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:49.5844.2.7
Heat 3[ race results ]
1stSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:07.5244.3.4
2ndFraser High School 1[ crew ]7:23.0644.3.7
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:30.2544.3.8

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:39.7345.1.5
7thTauranga Girls College 24[ crew ]9:43.3045.1.2
Heat 2[ race results ]
4thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:35.7345.2.5
6thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:49.9245.2.3
Heat 3[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:05.4845.3.3
6thHauraki Plains College 2[ crew ]8:56.2045.3.2
Heat 4[ race results ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]8:17.6345.4.3
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:37.6245.4.7
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:50.5845.4.6
---Hauraki Plains College 1[ crew ]NRR45.4.5
Heat 5[ race results ]
2ndTauranga Girls College 22[ crew ]8:18.9645.5.5
Heat 6[ race results ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:13.7445.6.1
3rdTauranga Girls College 23[ crew ]8:16.2545.6.2
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]DNS45.6.7
Heat 7[ race results ]
3rdTauranga Girls College 21[ crew ]8:17.5045.7.7
4thSt Peter's School 3[ crew ]8:27.3945.7.4
5thCambridge High School 1[ crew ]8:27.8645.7.1
7thBethlehem College 1[ crew ]8:35.2045.7.3
Heat 8[ race results ]
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:36.8045.8.6
7thWestern Heights High School 1[ crew ]8:58.9145.8.4

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:31.2546.1.3
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:43.8646.1.5
7thAquinas College 1[ crew ]8:46.8446.1.1
8thAquinas College 2[ crew ]8:53.2946.1.6
Heat 2[ race results ]
5thCambridge High School 1[ crew ]8:16.2846.2.8
8thOtumoetai College 1[ crew ]8:51.5546.2.6
Heat 3[ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]8:03.7646.3.3
7thBethlehem College 2[ crew ]8:57.1846.3.1
8thCambridge High School 2[ crew ]9:40.1646.3.7
Heat 4[ race results ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:53.9546.4.7
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:26.8446.4.6
Heat 5[ race results ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]8:15.9546.5.7
7thBethlehem College 1[ crew ]8:40.0846.5.5
8thAquinas College 3[ crew ]9:01.0046.5.6
Heat 6[ race results ]
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:24.7446.6.2
---St Peter's School 1[ crew ]NRR46.6.7

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:58.6747.1.6
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:06.7647.1.5
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:21.1947.1.3

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:16.8448.1.3
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:12.1048.2.1
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:39.6648.2.2

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Waikato/Bay of Plenty's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA