NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Whangarei Girls High School's approved colours
#125: Whangarei Girls High School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2012 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2012 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdRutherford College 1[ crew ]7:40.811.1.2

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:49.392.1.4
B Final [ race results ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:57.052.2.7

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:52.673.1.4
B Final [ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:45.453.2.2

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:59.344.1.2
B Final [ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:16.004.2.2
6thPukekohe High School 1[ crew ]8:18.274.2.4

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:09.775.1.8
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:20.435.1.5
---Westlake Boys High School 1[ crew ]SCR5.1.7
B Final [ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:28.495.2.7
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:39.315.2.3
6thWentworth College 1[ crew ]7:42.085.2.2

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:00.216.2.7
4thRosehill College 1[ crew ]8:03.116.2.6
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:12.116.2.1

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stKings College 1[ crew ]6:43.107.1.6
8thKings College 2[ crew ]6:59.157.1.2
B Final [ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]6:58.827.2.8
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:04.177.2.1
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:07.107.2.2
8thSt Peter's College 1[ crew ]7:17.907.2.5

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:47.628.1.4
B Final [ race results ]
1stKings College 1[ crew ]8:31.358.2.6
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:38.678.2.3
4thRosehill College 1[ crew ]8:39.858.2.5
6thPukekohe High School 1[ crew ]8:45.088.2.4

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thACG Strathallan College 1[ crew ]7:19.649.1.5
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:43.009.1.1

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:05.0510.1.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:09.4010.1.5
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:39.6910.1.1

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:20.1811.1.7
B Final [ race results ]
8thKings College 1[ crew ]7:49.5511.2.6

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:11.1812.1.2
B Final [ race results ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:05.8812.2.5
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:36.8012.2.4

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:49.6113.1.3
B Final [ race results ]
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]8:11.6513.2.4
4thBaradene College 1[ crew ]8:11.9913.2.5

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:51.1414.1.1
B Final [ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]6:44.3014.2.6
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:50.2514.2.2
3rdKings College 1[ crew ]6:52.9614.2.3

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thBaradene College 1[ crew ]8:04.4815.1.4
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:20.2615.1.2
8thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:23.5015.1.1
B Final [ race results ]
3rdWentworth College 1[ crew ]8:25.7315.2.2
7thWentworth College 2[ crew ]8:42.8915.2.1
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:52.8515.2.6

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]6:52.6316.1.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:55.1116.1.5
B Final [ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:06.6516.2.7
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:09.1416.2.5

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:13.6417.1.3
B Final [ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:22.8717.2.6

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:42.6718.1.3
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:50.3118.1.7
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:54.6818.1.1
B Final [ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:08.1818.2.4
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:19.4318.2.5

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thKings College 1[ crew ]6:59.8919.1.5

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:09.0320.1.4

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:25.6421.1.7
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:28.3621.1.4
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]6:32.4421.1.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]6:41.4521.1.8
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:44.2221.1.1

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
5thKings College 1[ crew ]8:18.0522.2.5
6thMacleans College 1[ crew ]8:24.3822.2.1

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:29.4023.1.8
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:31.2123.1.7
5thMacleans College 1[ crew ]6:36.6123.1.3
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:38.5923.1.1
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:41.7823.1.4
B Final [ race results ]
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:05.9423.2.2

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:43.8924.2.4
4thWentworth College 1[ crew ]7:56.1124.2.3

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:09.4225.2.3

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thKings College 1[ crew ]7:39.8726.1.6

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:34.2927.2.3

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thRutherford College 1[ crew ]7:39.5828.1.1
B Final [ race results ]
6thDilworth School 1[ crew ]7:58.9028.2.5
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:15.6028.2.3

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thSt Peter's College 1[ crew ]7:16.2530.1.1
8thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:25.4330.1.2
B Final [ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:16.9330.2.5

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:15.1531.1.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:20.5631.1.8

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:48.3632.1.5
5thMacleans College 1[ crew ]6:59.6032.1.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:00.0732.1.6
B Final [ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:03.0632.2.5
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:04.1132.2.6
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:09.7532.2.3
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:12.1932.2.1

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:01.8033.1.7
8thPukekohe High School 1[ crew ]8:19.9333.1.8
B Final [ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:22.6833.2.7
6thMacleans College 2[ crew ]8:33.0133.2.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:33.1233.2.8
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:39.3233.2.1

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:08.4834.1.4
6thKings College 1[ crew ]7:18.5534.1.3
B Final [ race results ]
6thWentworth College 1[ crew ]7:31.7534.2.7
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:36.7134.2.1

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:18.3235.2.4
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:20.5735.2.2
8thPukekohe High School 1[ crew ]8:31.1235.2.5

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:15.9536.1.6
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:19.2236.1.8
8thKings College 1[ crew ]6:42.1836.1.2

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:34.0337.1.7
B Final [ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:51.1937.2.1
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:51.6937.2.4

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:13.6738.2.7
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:20.5838.2.3
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:24.5238.2.5

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:14.6739.1.7
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:39.3139.1.1

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thMacleans College 1[ crew ]7:15.2840.1.4
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:16.0040.1.5
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:17.8840.1.3
B Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:18.1140.2.5
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:22.1440.2.3
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:22.4040.2.7
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:34.7140.2.8

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:47.1041.1.5
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:57.7241.1.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:00.5941.1.2

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thKings College 1[ crew ]6:41.6842.1.5
8thSt Peter's College 1[ crew ]6:50.2142.1.7
B Final [ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:50.6342.2.7
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:58.0542.2.4
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:58.4842.2.2
7thKings College 2[ crew ]7:01.0042.2.5

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:13.5343.1.8
B Final [ race results ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:05.1243.2.7
2ndKings College 1[ crew ]8:11.5243.2.8

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:22.8844.1.8
B Final [ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:24.0844.2.7
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:34.3844.2.4

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:44.6745.1.8
5thBaradene College 1[ crew ]7:53.7745.1.3

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thKings College 1[ crew ]8:05.9946.1.3
B Final [ race results ]
5thWaiuku College 1[ crew ]8:05.0246.2.5

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thBaradene College 1[ crew ]7:00.2547.1.3
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:06.6647.1.2
B Final [ race results ]
3rdWentworth College 1[ crew ]7:29.2247.2.5

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]5:58.1148.1.7
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]5:59.4348.1.6
7thMacleans College 1[ crew ]6:06.8248.1.3
B Final [ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:10.5548.2.5
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:11.9348.2.3

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:49.281.1.6
Semi-final 2[ race results ]
5thRosehill College 1[ crew ]7:47.831.2.8
Semi-final 3[ race results ]
2ndRutherford College 1[ crew ]7:33.881.3.4
Semi-final 4[ race results ]
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:59.221.4.6
7thKings College 2[ crew ]8:06.811.4.8

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
5thKings College 1[ crew ]8:34.158.1.3
7thPukekohe High School 1[ crew ]8:48.948.1.8
Semi-final 2[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:31.068.2.7
6thRosehill College 1[ crew ]8:40.068.2.3
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:42.618.2.2

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]6:57.5419.1.5

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:31.7020.2.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:44.1420.2.1
Semi-final 4[ race results ]
8thPukekohe High School 2[ crew ]9:22.7120.4.8

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
6thKings College 1[ crew ]8:25.2022.1.1
Semi-final 2[ race results ]
8thMacleans College 1[ crew ]8:37.9622.2.8

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
6thRosehill College 1[ crew ]7:29.7726.1.2
Semi-final 3[ race results ]
6thKings College 2[ crew ]7:33.3026.3.2
Semi-final 4[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]7:21.7926.4.2
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:43.5326.4.8

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
6thRosehill College 1[ crew ]8:53.8627.2.2
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:15.3527.2.3
Semi-final 3[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:32.8227.3.6
Semi-final 4[ race results ]
8thPukekohe High School 1[ crew ]9:12.6627.4.2

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndRutherford College 1[ crew ]7:35.4328.1.4
7thRosehill College 1[ crew ]8:00.2228.1.3
Semi-final 2[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:43.2428.2.2
Semi-final 3[ race results ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:58.5628.3.2
Semi-final 4[ race results ]
3rdDilworth School 1[ crew ]7:45.3728.4.3

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:47.5841.2.1
5thKings College 1[ crew ]8:06.6341.2.3
6thKings College 2[ crew ]8:16.6741.2.8
Semi-final 3[ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:48.6141.3.3
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:25.8941.3.8
Semi-final 4[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:58.3041.4.5

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:00.5145.1.2
6thRosehill College 1[ crew ]8:16.1145.1.3
Semi-final 2[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:53.8945.2.2

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdWaiuku College 1[ crew ]7:58.8846.1.2
7thKings College 2[ crew ]8:18.5646.1.7
Semi-final 2[ race results ]
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:16.3546.2.8
Semi-final 3[ race results ]
5thRosehill College 1[ crew ]8:07.9046.3.7
6thWentworth College 1[ crew ]8:10.1646.3.2
Semi-final 4[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]7:55.9146.4.2
 

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]6:31.831.2.5
2ndKings College 2[ crew ]6:38.621.2.4
4thWaiuku College 1[ crew ]6:45.771.2.6
5thKings College 1[ crew ]6:47.651.2.1
6thMt Albert Grammar School 2[ crew ]6:50.691.2.2

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]6:31.342.2.2
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]6:59.162.2.1

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:28.313.1.1
Repechage 2[ race results ]
6thRosehill College 1[ crew ]6:59.413.2.7
8thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:43.673.2.5

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thPukekohe High School 1[ crew ]6:58.824.1.1
Repechage 2[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]6:31.654.2.4
6thMacleans College 1[ crew ]6:55.414.2.7
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:57.474.2.8

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:22.355.2.2
4thSt Kentigern College 2[ crew ]6:31.025.2.4
5thWentworth College 1[ crew ]6:40.545.2.5

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:43.826.1.2
Repechage 2[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]6:42.016.2.3
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]6:54.986.2.2

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndKings College 2[ crew ]5:36.727.1.3
4thSt Peter's College 1[ crew ]5:45.987.1.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]5:51.477.1.7
Repechage 2[ race results ]
4thRosehill College 1[ crew ]5:35.447.2.3
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]5:45.987.2.1

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:25.568.1.3
Repechage 2[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:13.608.2.5

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:16.879.2.2

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]9:49.6810.1.4
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]10:08.3810.1.2

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:11.2411.1.1
Repechage 2[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]8:12.3411.2.1

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:12.4912.1.2
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:23.3412.1.1
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:25.0712.1.8

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:05.6413.1.5
4thBaradene College 1[ crew ]8:22.2713.1.7
Repechage 2[ race results ]
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:27.6513.2.1

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thKings College 1[ crew ]7:05.6214.1.6
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:09.3914.1.7
Repechage 2[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:57.9914.2.2
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:02.5514.2.6

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWestlake Girls High School 2[ crew ]8:35.8015.1.5
5thWentworth College 1[ crew ]8:51.9515.1.6
6thSt Kentigern College 2[ crew ]9:03.1715.1.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:09.4615.1.1
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:30.3615.1.7
Repechage 2[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:40.6515.2.5
5thWentworth College 2[ crew ]9:07.5115.2.6

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:31.6816.1.6
8thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:58.7016.1.2
Repechage 2[ race results ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:29.3516.2.4
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:45.0116.2.6

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:47.6217.2.5

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:12.0818.1.4
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:27.4218.1.7
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:39.3718.1.2
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:43.7518.1.6

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thKings College 3[ crew ]7:44.4919.1.6
---Westlake Boys High School 2[ crew ]SCR19.1.1
---Westlake Boys High School 1[ crew ]NRR19.1.8
Repechage 2[ race results ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:41.4519.2.6
5thKings College 2[ crew ]7:43.8719.2.8

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:30.8520.2.2
4thPukekohe High School 2[ crew ]9:44.3520.2.4

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:59.1221.1.4
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:07.9921.1.7
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:11.7421.1.1

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thAvondale College 1[ crew ]9:24.6622.1.4
Repechage 2[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]9:01.6722.2.4
3rdMacleans College 1[ crew ]9:18.2822.2.6
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:24.0322.2.3

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:58.8223.1.4
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:07.6123.1.3
Repechage 2[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]6:58.9323.2.5
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:02.9923.2.6
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:37.4323.2.2

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thBaradene College 1[ crew ]8:09.0824.1.3
5thWentworth College 1[ crew ]8:26.5324.1.2

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:09.8225.2.1
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:13.1325.2.8

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50.6426.2.5
6thKings College 3[ crew ]7:55.5826.2.7

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:25.7227.1.3

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
6thListon College 1[ crew ]8:12.7028.2.2

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:13.9530.1.3
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:16.8130.1.6
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:36.5630.1.8
Repechage 2[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:06.1030.2.4

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:08.2731.1.4
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:12.4331.1.5
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:24.3631.1.2

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]6:53.3932.1.4
3rdSt Peter's College 1[ crew ]6:57.2532.1.6
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:04.1832.1.7
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:27.4432.1.8
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:28.9932.1.1
Repechage 2[ race results ]
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:02.3832.2.6

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:10.0433.1.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:12.3933.1.2
6thMacleans College 2[ crew ]8:22.0233.1.7
Repechage 2[ race results ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:23.8433.2.7
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:33.3833.2.1

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:26.6634.2.6
6thWentworth College 1[ crew ]7:29.6734.2.7

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:02.3935.1.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:13.0935.1.6
Repechage 2[ race results ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:00.4935.2.6
6thPukekohe High School 1[ crew ]8:26.3135.2.1
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:31.6535.2.3

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]6:27.7136.1.6
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:28.7436.1.3
Repechage 2[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:19.2336.2.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:30.2936.2.6

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:50.7637.2.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:51.6437.2.2

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:16.1438.1.4
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]NRR38.1.8
Repechage 2[ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:20.1838.2.2
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:23.6938.2.5
6thKings College 1[ crew ]7:28.4238.2.7

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:39.9139.2.3
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:01.3339.2.6

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:18.0540.1.4
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:30.3540.1.7
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:36.0140.1.1
Repechage 2[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:15.3040.2.5
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:24.9340.2.2
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:36.5540.2.3

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdKings College 2[ crew ]8:22.4841.1.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:29.9541.1.2
Repechage 2[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:01.2541.2.5

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdKings College 2[ crew ]6:55.4342.1.3
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:55.8542.1.7
Repechage 2[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:53.9642.2.6
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:55.4542.2.7

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:03.2843.1.5
3rdKings College 1[ crew ]8:10.1743.1.6
6thPukekohe High School 1[ crew ]8:26.6443.1.3

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:30.7144.1.5
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:37.9044.1.7
Repechage 2[ race results ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]13:34:0544.2.6

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thRosehill College 2[ crew ]8:40.0045.1.5

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]8:02.6146.1.2
Repechage 2[ race results ]
5thKings College 3[ crew ]8:27.1046.2.2

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]6:55.6047.1.7
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]6:57.2147.1.2
7thWentworth College 1[ crew ]7:25.2147.1.1

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]6:01.4948.1.5
Repechage 2[ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:08.6748.2.3
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:09.6348.2.6
 

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thKings College 1[ crew ]8:34.431.1.2
Heat 2[ race results ]
5thRosehill College 1[ crew ]8:05.831.2.5
Heat 3[ race results ]
6thMt Albert Grammar School 2[ crew ]8:34.921.3.5
Heat 6[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:04.511.6.5
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:07.901.6.6
5thKings College 2[ crew ]8:16.041.6.1
Heat 7[ race results ]
1stRutherford College 1[ crew ]7:53.851.7.3
6thWaiuku College 1[ crew ]8:37.631.7.2

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:54.902.2.5
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:22.102.2.2
8thWentworth College 1[ crew ]8:30.202.2.1
Heat 3[ race results ]
5thBaradene College 1[ crew ]8:12.532.3.4

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thRosehill College 1[ crew ]8:01.003.1.8
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:52.273.1.5
Heat 2[ race results ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:01.733.2.8
8thPukekohe High School 1[ crew ]8:50.323.2.4
Heat 3[ race results ]
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:36.853.3.7
Heat 4[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]8:00.093.4.7

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thMacleans College 1[ crew ]8:32.024.1.7
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:40.934.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:13.054.2.1
7thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:59.044.2.6
Heat 3[ race results ]
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:36.934.3.5
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:38.164.3.6
Heat 4[ race results ]
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:38.964.4.7

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:39.245.1.4
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:40.935.1.6
4thWentworth College 1[ crew ]8:13.205.1.7
Heat 2[ race results ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:04.595.2.5
Heat 3[ race results ]
1stAuckland Grammar School 2[ crew ]7:39.475.3.3
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:56.345.3.7

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:23.316.1.4
Heat 2[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:21.026.2.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:23.176.2.8

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdKings College 2[ crew ]7:09.647.1.3
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:25.037.1.8
Heat 2[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]6:57.257.2.3
3rdRosehill College 1[ crew ]7:20.137.2.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:20.357.2.2
Heat 3[ race results ]
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:32.317.3.6
Heat 4[ race results ]
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:32.777.4.4
6thKings College 3[ crew ]7:38.297.4.8

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]8:59.078.1.5
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:03.408.1.1
3rdPukekohe High School 1[ crew ]9:08.698.1.6
8thWentworth College 1[ crew ]10:12.278.1.4
Heat 4[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:05.058.4.7
Heat 5[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:58.328.5.7

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:53.549.1.5
Heat 4[ race results ]
1stACG Strathallan College 1[ crew ]7:28.719.4.5

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:18.1910.1.3
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:51.3310.1.6
Heat 2[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:22.8810.2.3

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thKings College 1[ crew ]7:54.7611.1.7
Heat 2[ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:28.8911.2.6
Heat 4[ race results ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:06.5011.4.7

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:38.0412.1.7
Heat 2[ race results ]
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:14.9812.2.7
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:15.7612.2.5

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:51.9713.1.7
Heat 2[ race results ]
4thBaradene College 1[ crew ]8:14.9513.2.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:33.0013.2.1
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:52.1313.2.6
Heat 3[ race results ]
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:16.9813.3.5
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:54.9313.3.6

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thSt Peter's College 1[ crew ]6:51.5114.1.6
Heat 2[ race results ]
5thKings College 1[ crew ]6:50.6414.2.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:51.0914.2.1
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:51.4514.2.2

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:22.5915.1.1
5thWentworth College 1[ crew ]8:31.2415.1.4
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:45.5115.1.6
Heat 2[ race results ]
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]8:19.7015.2.3
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:46.9815.2.1
Heat 3[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:09.5515.3.6
5thWentworth College 2[ crew ]8:41.9015.3.7
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:57.3015.3.4

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:01.0916.1.3
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]6:52.4516.2.1
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:11.8416.2.5
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:18.4316.2.4
Heat 3[ race results ]
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:09.2916.3.7
Heat 4[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:02.2616.4.3
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:17.7416.4.6

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:14.6217.1.4
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:23.0017.1.2

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:52.8618.1.5
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:56.2118.1.2
Heat 2[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:48.9418.2.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:09.0218.2.3
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:16.7318.2.4

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
4thKings College 3[ crew ]7:23.0419.2.2
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:30.5519.2.3
Heat 3[ race results ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07.9519.3.2
6thKings College 2[ crew ]7:24.5419.3.3
Heat 4[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:00.2719.4.1
8thKings College 4[ crew ]7:40.8219.4.5
Heat 5[ race results ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:16.9719.5.4

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:23.8420.2.4
Heat 3[ race results ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:58.6320.3.5
Heat 4[ race results ]
5thPukekohe High School 2[ crew ]9:09.7220.4.4

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:28.6921.1.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:35.0121.1.4
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]6:45.4521.1.2
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:55.1421.1.6
Heat 2[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:39.1921.2.5

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]8:21.7122.2.4
7thMacleans College 2[ crew ]9:17.3622.2.3
Heat 3[ race results ]
3rdAvondale College 1[ crew ]8:39.8222.3.6
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:40.7822.3.4
Heat 5[ race results ]
4thMacleans College 1[ crew ]8:33.5322.5.6

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:39.3623.1.5
3rdMacleans College 1[ crew ]6:42.4223.1.1
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:45.8123.1.8
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:48.5623.1.7
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:38.5223.2.3
8thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:14.5623.2.7

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thBaradene College 1[ crew ]7:54.0624.1.6
6thWentworth College 1[ crew ]8:06.4624.1.4

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:06.9025.1.3
Heat 3[ race results ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:03.9925.3.7
Heat 4[ race results ]
6thRosehill College 1[ crew ]8:18.4025.4.2

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thRosehill College 2[ crew ]8:05.2426.1.7
Heat 2[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:51.3326.2.2
Heat 3[ race results ]
6thKings College 3[ crew ]8:00.8826.3.2
Heat 5[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]7:35.5626.5.1
Heat 6[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:37.3526.6.8
4thKings College 2[ crew ]7:40.8726.6.7

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:28.9427.1.1
4thRosehill College 1[ crew ]9:01.6327.1.3
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:15.1127.1.5
7thRosehill College 2[ crew ]9:31.2527.1.6
Heat 2[ race results ]
8thMacleans College 1[ crew ]9:53.5027.2.8
Heat 4[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:40.7227.4.7

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stRutherford College 1[ crew ]7:42.0128.1.1
3rdDilworth School 1[ crew ]7:56.8528.1.2
Heat 2[ race results ]
7thWentworth College 1[ crew ]8:20.0528.2.6
8thACG Strathallan College 1[ crew ]8:31.8128.2.1
Heat 3[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:02.8928.3.5
Heat 5[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:00.5628.5.1
6thListon College 1[ crew ]8:21.6828.5.5
Heat 6[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:11.5928.6.4

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:07.9329.1.4
Heat 2[ race results ]
7thPukekohe High School 2[ crew ]9:26.5729.2.4
Heat 3[ race results ]
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:30.4029.3.8
Heat 4[ race results ]
6thPukekohe High School 1[ crew ]9:13.2529.4.6

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:33.7330.1.5
Heat 2[ race results ]
6thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:11.8430.2.4
Heat 3[ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:34.7130.3.2
Heat 4[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:21.6030.4.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:54.3430.4.2

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:24.2231.1.4
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:44.3631.1.6
Heat 2[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:23.3631.2.2

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]6:54.9332.1.4
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:55.6332.1.3
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:06.8632.1.8
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:27.8232.1.6
Heat 2[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:00.9332.2.5
---Westlake Boys High School 1[ crew ]NRR32.2.2
Heat 3[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:57.9332.3.6
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:12.9532.3.5
6thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:17.1932.3.1
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:43.8832.3.7

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:40.6633.1.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:07.7033.1.7
Heat 2[ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:38.4333.2.7
6thWentworth College 1[ crew ]9:08.0633.2.5
Heat 3[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:20.4433.3.4
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:39.7733.3.5
Heat 4[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:18.4533.4.6
4thMacleans College 2[ crew ]8:37.8433.4.4
6thKings College 1[ crew ]9:07.8133.4.3

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thWentworth College 1[ crew ]7:36.7034.1.7
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:04.4134.1.6
Heat 2[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:22.0734.2.2
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:41.6834.2.7
Heat 3[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]7:23.0734.3.1

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]8:31.2635.1.3
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:32.5435.1.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:36.3635.1.1
Heat 2[ race results ]
7thPukekohe High School 1[ crew ]8:40.7335.2.6
Heat 3[ race results ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:05.3735.3.4

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:34.8736.1.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:38.2436.1.1
Heat 2[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:20.8236.2.1
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:24.3136.2.5
5thKings College 1[ crew ]6:42.5836.2.2

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:39.3337.2.6
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:05.3737.2.4
Heat 3[ race results ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:58.2737.3.2

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:13.6738.1.3
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:25.5838.1.2
6thKings College 1[ crew ]7:30.2338.1.1
Heat 2[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:18.8438.2.3
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:21.4538.2.4
8thACG Strathallan College 1[ crew ]7:38.1438.2.5

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:45.0439.1.2
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:09.9939.2.2
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:28.3639.2.4

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:09.6740.1.5
2ndMacleans College 1[ crew ]7:13.7740.1.2
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:25.6140.1.7
Heat 2[ race results ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:19.1140.2.1
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:20.2740.2.6
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:27.7140.2.7
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:37.3240.2.2
Heat 4[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:19.2640.4.4

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:19.7241.2.8
Heat 4[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]8:36.4841.4.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:53.0641.4.1
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:15.6741.4.8
Heat 5[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:41.4141.5.4
Heat 6[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:42.5241.6.7
6thKings College 2[ crew ]8:55.5041.6.2

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:10.0942.1.6
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:34.1642.1.7
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:23.8342.2.1
Heat 3[ race results ]
4thKings College 2[ crew ]7:50.8842.3.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:56.7142.3.2
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:14.3942.3.4

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdBaradene College 1[ crew ]9:13.3443.1.6
5thKings College 1[ crew ]9:28.8643.1.3
Heat 3[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:38.8243.3.3
4thPukekohe High School 1[ crew ]10:20.1143.3.1

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]6:25.8444.1.7
Heat 2[ race results ]
5thPukekohe High School 1[ crew ]6:32.9044.2.5
Heat 3[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:14.4444.3.3
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:46.4244.3.6

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thPukekohe High School 1[ crew ]4:58.4645.1.3
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]5:20.6645.1.8
Heat 2[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]4:28.9745.2.2
Heat 3[ race results ]
3rdBaradene College 1[ crew ]4:45.7445.3.5
5thRosehill College 2[ crew ]4:58.4345.3.2
Heat 4[ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]4:47.2245.4.6
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]5:31.1345.4.7

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
3rdWaiuku College 1[ crew ]4:28.2746.2.6
4thWentworth College 1[ crew ]4:33.3946.2.5
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]4:43.1746.2.2
Heat 3[ race results ]
6thKings College 3[ crew ]4:41.1846.3.3
Heat 4[ race results ]
4thKings College 2[ crew ]4:20.3546.4.2
Heat 5[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]4:29.2346.5.2
Heat 6[ race results ]
4thRosehill College 1[ crew ]4:25.7746.6.7

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thBaradene College 1[ crew ]3:46.9447.1.4
6thWentworth College 1[ crew ]3:58.0447.1.2
Heat 2[ race results ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]3:56.1247.2.6

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]3:01.3548.1.2
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]3:07.5648.1.4
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]3:03.4448.2.2
3rdMacleans College 1[ crew ]3:08.2048.2.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]3:12.1448.2.5

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA