NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Tauranga Boys College's approved colours
#113: Tauranga Boys College

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2012 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2012 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the Waikato/Bay of Plenty region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:00.061.2.2
4thCambridge High School 1[ crew ]8:01.191.2.8

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:42.752.1.8
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:54.512.1.7
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:01.602.1.3
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:09.502.1.2
B Final [ race results ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:07.592.2.5
8thTe Awamutu College 1[ crew ]8:22.972.2.2
---St Peter's School 1[ crew ]SCR2.2.2

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:22.893.1.8
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:31.183.1.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:34.243.1.1
B Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:48.383.2.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:51.003.2.1

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:11.114.2.7
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:18.234.2.1

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:16.825.1.3
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:31.285.1.2

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:50.126.1.3
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:54.276.1.5
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:59.186.1.2
B Final [ race results ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:56.696.2.8
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:06.606.2.5

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thWhakatane High School 1[ crew ]6:49.047.1.8
5thSt Peter's School 1[ crew ]6:50.467.1.7
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:52.217.1.3

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:29.958.1.1
B Final [ race results ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:38.608.2.7
5thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:44.618.2.1

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thWestern Heights High School 1[ crew ]7:22.209.1.4
7thJohn Paul College 1[ crew ]7:40.699.1.2
B Final [ race results ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:35.239.2.6

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:13.5810.1.7
7thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:32.1510.1.3

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:29.8411.1.2
6thCambridge High School 1[ crew ]7:37.0011.1.8
8thHauraki Plains College 1[ crew ]7:42.3311.1.3
B Final [ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:38.5211.2.8
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:41.7911.2.5
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:42.4511.2.7
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:47.5311.2.4

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:46.1812.1.6
3rdSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:59.1012.1.5
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:01.6712.1.4
7thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:10.1312.1.1

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:45.1713.1.8
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:49.5813.1.6
B Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:08.3413.2.7
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:14.0713.2.3

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:29.5014.1.7
5thTauranga Boys College 1[ crew ]6:41.7014.1.6
B Final [ race results ]
4thSt Peter's School 2[ crew ]7:00.0214.2.4
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:07.1614.2.7
6thTauranga Boys College 3[ crew ]7:13.2514.2.1

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:14.8015.1.3

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:50.6516.1.6
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:04.2616.1.3
B Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:07.7216.2.6
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:19.0516.2.4

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:00.3017.1.5
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:06.8517.1.4

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:44.6019.1.7
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:52.0919.1.3
B Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]6:59.4519.2.8
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:00.1819.2.4
4thCambridge High School 1[ crew ]7:00.5119.2.5
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:06.7319.2.1
8thSt Peter's School 3[ crew ]7:16.7619.2.7

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thCambridge High School 1[ crew ]8:23.4220.1.1
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:28.7820.1.5
B Final [ race results ]
3rdAquinas College 1[ crew ]8:31.6120.2.4

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:19.6321.1.5
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:36.0021.1.3

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:48.8222.1.7
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:07.4222.1.5
B Final [ race results ]
4thPiopio College 1[ crew ]8:16.9022.2.6
8thTauranga Girls College 1[ crew ]8:30.0922.2.8

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:41.9723.1.2
B Final [ race results ]
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:12.0023.2.6

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:20.1524.1.7
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:25.8224.1.5

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:43.9525.1.6
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:48.0725.1.4
8thWestern Heights High School 1[ crew ]7:54.9325.1.2
B Final [ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:55.1325.2.4
5thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:00.6925.2.5
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:01.6125.2.1

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:09.0426.1.2
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:10.1126.1.5
B Final [ race results ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:30.2626.2.1
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:33.4226.2.3
5thSt Peter's School 2[ crew ]7:35.7526.2.4
6thCambridge High School 1[ crew ]7:35.8026.2.6

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:28.6727.1.7
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:37.4527.1.2
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:42.1827.1.1
B Final [ race results ]
5thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:46.2727.2.8
7thAquinas College 1[ crew ]8:54.6827.2.4

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:12.0829.1.6
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:29.3229.1.7
8thTauranga Girls College 1[ crew ]8:44.7129.1.1
B Final [ race results ]
5thPiopio College 1[ crew ]8:41.5429.2.6

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdHillcrest High School 1[ crew ]7:02.5330.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:04.4030.1.8
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:12.0830.1.6
B Final [ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:26.6130.2.3
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:29.0730.2.7
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:39.0430.2.1

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:09.5431.1.7
7thTauranga Girls College 1[ crew ]7:30.0431.1.2

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:55.8032.1.1
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:59.1232.1.4
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:09.6132.1.8
B Final [ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:03.3332.2.7
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:10.8232.2.2
8thHauraki Plains College 1[ crew ]7:19.8632.2.8

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:26.8733.2.4

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:56.0134.1.6
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:14.6634.1.8
B Final [ race results ]
1stTauranga Boys College 2[ crew ]7:18.7534.2.6
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:24.1134.2.3
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:24.5134.2.5

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:43.9535.1.7
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:47.4035.1.3
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:51.9135.1.5
B Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:59.9735.2.6
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:17.9535.2.8

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:19.9036.1.5

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:31.8737.1.2
B Final [ race results ]
7thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:55.3237.2.5

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:51.9638.1.6
4thSt Peter's School 2[ crew ]7:03.3438.1.8
B Final [ race results ]
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:21.4138.2.8
8thTauranga Boys College 1[ crew ]7:35.8238.2.2

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:10.5839.1.6
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:18.1239.1.8

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:03.2340.1.7
3rdHillcrest High School 1[ crew ]7:07.4140.1.8
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:11.7640.1.2
B Final [ race results ]
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:28.2540.2.1
---St Paul's Collegiate School 2[ crew ]SCR40.2.2

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:08.0641.1.4
B Final [ race results ]
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:06.8041.2.7
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:13.8541.2.2

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:36.0442.1.6
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:37.7542.1.4
B Final [ race results ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]6:52.3442.2.6
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:57.3442.2.1

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:37.4443.1.1
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:46.9143.1.6
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:08.6443.1.4
B Final [ race results ]
4thWestern Heights High School 1[ crew ]8:20.8343.2.3
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:38.7543.2.6

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]7:05.5244.1.5
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:09.1244.1.7
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:11.5844.1.4
7thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:20.0244.1.1
B Final [ race results ]
8thTauranga Boys College 1[ crew ]7:49.7844.2.1

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:52.2045.1.5
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:56.8745.1.1
B Final [ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:59.2745.2.7
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:00.7945.2.1
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:03.6645.2.3
5thWestern Heights High School 1[ crew ]8:04.7445.2.5
7thHillcrest High School 1[ crew ]8:10.1645.2.4

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
6thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:07.8446.2.4

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:48.6547.1.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:51.5247.1.7

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:05.2048.1.5
B Final [ race results ]
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:25.2748.2.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]6:33.1648.2.2

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:00.971.1.7
8thSt Peter's School 3[ crew ]8:33.261.1.1
Semi-final 2[ race results ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:45.201.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:46.621.2.6
Semi-final 3[ race results ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:48.891.3.3
Semi-final 4[ race results ]
6thTrident High School 1[ crew ]8:05.391.4.5

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:31.088.2.6
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:31.438.2.5
8thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:49.478.2.8

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:51.5919.1.4
5thSt Peter's School 3[ crew ]7:06.5319.1.1
6thSt Peter's School 2[ crew ]7:08.2519.1.6
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:26.5419.1.8
Semi-final 2[ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:01.3019.2.2
6thCambridge High School 1[ crew ]7:08.3519.2.6
7thWhakatane High School 1[ crew ]7:10.2419.2.1

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:22.2420.1.5
4thAquinas College 1[ crew ]8:41.2020.1.2
Semi-final 2[ race results ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]8:27.0920.2.5
8thTauranga Girls College 1[ crew ]9:01.7620.2.8
Semi-final 3[ race results ]
7thHillcrest High School 1[ crew ]8:56.9920.3.3
Semi-final 4[ race results ]
6thBethlehem College 1[ crew ]8:56.9720.4.1

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:59.5122.1.3
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:15.3422.1.5
5thPiopio College 1[ crew ]8:19.7422.1.4
Semi-final 2[ race results ]
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:34.4722.2.1

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:04.6326.1.4
5thCambridge High School 1[ crew ]7:25.7926.1.7
Semi-final 2[ race results ]
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:20.0726.2.6
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:39.3626.2.8
Semi-final 3[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:04.1526.3.4
4thSt Peter's School 2[ crew ]7:23.7826.3.7
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:25.8626.3.6
Semi-final 4[ race results ]
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:23.7126.4.3
7thSt Peter's School 3[ crew ]7:42.8826.4.1

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:21.6927.1.4
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:40.3227.1.1
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:51.4627.1.6
7thBethlehem College 1[ crew ]9:00.2027.1.2
8thHillcrest High School 1[ crew ]9:33.1327.1.8
Semi-final 2[ race results ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:21.0627.2.6
4thAquinas College 1[ crew ]8:33.7427.2.1
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:54.4627.2.8
Semi-final 4[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:20.6127.4.4
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]8:23.7727.4.5

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
6thSt Peter's School 2[ crew ]7:58.2228.1.8
8thCambridge High School 1[ crew ]8:08.8028.1.2
Semi-final 2[ race results ]
8thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:10.8628.2.8
Semi-final 3[ race results ]
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:57.5728.3.1

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]7:51.9741.1.3
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:06.1941.1.6
6thCambridge High School 1[ crew ]8:11.4141.1.1
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:12.6341.1.5
Semi-final 2[ race results ]
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:30.3441.2.7
Semi-final 3[ race results ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:01.7641.3.5
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:18.4041.3.7

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:52.2045.1.4
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]8:01.0845.1.5
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:06.0945.1.6
Semi-final 2[ race results ]
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:04.3645.2.3
6thJohn Paul College 2[ crew ]8:18.2745.2.7
7thTauranga Girls College 2[ crew ]8:22.5145.2.1
8thWestern Heights High School 2[ crew ]8:45.9245.2.8
Semi-final 3[ race results ]
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:12.2645.3.4
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:15.7945.3.6
Semi-final 4[ race results ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:58.8745.4.3
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:06.9145.4.4
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:23.5745.4.1
7thCambridge High School 1[ crew ]8:25.9045.4.8

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:04.0846.1.5
Semi-final 2[ race results ]
5thAquinas College 1[ crew ]8:10.4946.2.2
Semi-final 3[ race results ]
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:06.6346.3.1
 

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thAquinas College 1[ crew ]6:40.181.1.3
7thSt Peter's School 4[ crew ]6:54.521.1.7
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:04.341.1.6

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]6:30.402.1.5
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]6:38.502.1.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]6:43.872.1.1
6thTe Awamutu College 1[ crew ]6:53.102.1.2

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:28.873.1.5
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:02.743.1.8
Repechage 2[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:27.063.2.4
5thSt Peter's School 2[ crew ]6:56.923.2.6

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:50.454.1.5
6thTauranga Girls College 1[ crew ]7:03.394.1.6
7thTauranga Girls College 2[ crew ]7:30.974.1.7

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:13.245.2.3

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]6:33.046.1.5
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]6:47.356.1.6
Repechage 2[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:34.996.2.5
4thTauranga Girls College 1[ crew ]6:50.386.2.6
---St Paul's Collegiate School 2[ crew ]SCR6.2.1

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]5:54.787.1.6
Repechage 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]5:30.897.2.4

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thWestern Heights High School 1[ crew ]7:26.668.1.1
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:40.238.1.6
Repechage 2[ race results ]
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]7:16.938.2.3

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]6:36.219.1.1
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:41.929.1.2
Repechage 2[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]9:08.279.2.5
8thWestern Heights High School 2[ crew ]9:54.569.2.8

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]10:05.3210.1.1

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:36.8411.1.2
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]6:54.4411.1.4
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:03.4111.1.5
Repechage 2[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:06.9011.2.5
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:21.4711.2.3
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:27.8111.2.6

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:00.5912.1.5
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:13.1612.1.6

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:30.0013.1.6
7thHauraki Plains College 1[ crew ]8:55.1713.1.2
Repechage 2[ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:24.7913.2.6
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:45.4013.2.8

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thSt Peter's School 2[ crew ]7:05.0514.1.2
7thTauranga Boys College 3[ crew ]7:46.4814.1.1
Repechage 2[ race results ]
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:42.2814.2.7

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:18.8916.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:27.4016.1.7
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:35.1916.1.3

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:29.9119.1.3
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:35.3319.1.5
Repechage 2[ race results ]
2ndSt Peter's School 3[ crew ]7:31.3619.2.5
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:13.8119.2.7

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]9:37.0320.1.7
Repechage 2[ race results ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]9:34.7320.2.3
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:46.9820.2.7

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:03.0521.1.6
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:16.4721.1.5

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]9:10.7622.1.7
7thWestern Heights High School 2[ crew ]9:55.4522.1.8
Repechage 2[ race results ]
7thWestern Heights High School 1[ crew ]9:44.2222.2.1

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:11.0323.1.5
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:44.6423.1.7
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]NRR23.1.6

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:48.8624.2.4

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:56.4325.1.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:04.5225.1.2
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:09.9025.1.7
Repechage 2[ race results ]
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]7:54.1225.2.3
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:08.8725.2.6

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:45.0826.1.4
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:17.2126.1.7
Repechage 2[ race results ]
2ndSt Peter's School 3[ crew ]7:47.0626.2.3

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:53.4827.1.7
3rdSt Peter's School 1[ crew ]9:05.8127.1.5
Repechage 2[ race results ]
1stAquinas College 1[ crew ]8:42.0427.2.5
3rdHillcrest High School 1[ crew ]8:59.0227.2.4
5thBethlehem College 1[ crew ]9:02.8627.2.3

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:01.3928.1.7
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]8:09.7528.1.5
Repechage 2[ race results ]
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:00.1328.2.6

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:25.1229.1.7
Repechage 2[ race results ]
3rdPiopio College 1[ crew ]8:20.7929.2.8

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:33.6730.1.7
Repechage 2[ race results ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:06.5130.2.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:28.3630.2.8
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:29.7430.2.3
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:35.1630.2.2

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:18.1331.1.8

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:06.8432.1.5
Repechage 2[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:50.2532.2.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:56.5732.2.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:57.8432.2.5
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:23.3432.2.7

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:19.8533.1.3

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:15.9134.1.4
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:30.2034.1.2
7thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:33.0534.1.7
Repechage 2[ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:18.9334.2.5
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:21.7634.2.2

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:54.3835.1.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:58.0035.1.2

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:17.2636.1.4
Repechage 2[ race results ]
5thSt Peter's School 1[ crew ]6:33.3136.2.2

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:55.7237.1.6
Repechage 2[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:34.9837.2.3
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]7:48.2037.2.7

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:17.0338.1.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:31.9438.1.7

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:22.6439.1.4
Repechage 2[ race results ]
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:03.9539.2.2

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:18.5740.1.3
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:50.5340.1.5
8thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:54.3140.1.8
Repechage 2[ race results ]
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:39.0440.2.1

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:20.5541.1.5

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]6:50.6142.1.5
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:03.2042.1.1
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:11.9942.1.2
Repechage 2[ race results ]
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:00.6942.2.3

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:40.2143.1.8
4thWestern Heights High School 1[ crew ]8:14.7243.1.4
8thTauranga Girls College 1[ crew ]8:53.2343.1.1
Repechage 2[ race results ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:17.4043.2.7

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:19.9144.1.4
Repechage 2[ race results ]
5thTauranga Boys College 1[ crew ]13:34:1544.2.1
7thTauranga Boys College 2[ crew ]13:34:4144.2.7

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
1stWestern Heights High School 2[ crew ]8:08.6145.2.3
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:10.1445.2.1
3rdTrident High School 1[ crew ]8:13.8645.2.2
6thTauranga Girls College 3[ crew ]8:36.4145.2.7

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:59.2846.1.5
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:11.1446.1.4
6thSt Peter's School 2[ crew ]8:32.2046.1.6

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:00.8948.1.4
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:20.0948.1.2
6thTauranga Boys College 1[ crew ]6:26.9648.1.6
 

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndTrident High School 1[ crew ]8:08.271.1.1
5thAquinas College 1[ crew ]8:21.111.1.5
Heat 2[ race results ]
6thSt Peter's School 4[ crew ]8:14.591.2.3
7thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:25.321.2.2
Heat 3[ race results ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:02.651.3.6
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:04.721.3.7
Heat 4[ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:54.491.4.6
4thSt Peter's School 3[ crew ]8:17.221.4.2
Heat 7[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:05.211.7.7
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:28.371.7.4

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:57.762.1.2
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:59.792.1.3
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:05.252.1.7
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:22.382.1.6
8thTauranga Girls College 2[ crew ]8:48.962.1.5
Heat 3[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:47.042.3.2
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:12.202.3.3
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:31.712.3.7

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:48.043.1.2
7thTauranga Boys College 1[ crew ]8:43.703.1.7
Heat 2[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:36.873.2.6
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:44.273.2.3
Heat 4[ race results ]
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:03.843.4.1
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:14.463.4.3
7thTauranga Boys College 2[ crew ]8:27.643.4.8

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:24.744.1.2
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:29.074.1.4
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:49.454.1.1
Heat 2[ race results ]
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:38.014.2.2

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:39.715.2.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:53.385.2.6

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:09.966.3.5
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:10.266.3.1
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:19.446.3.2
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:43.596.3.3
Heat 4[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:23.196.4.5
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:24.776.4.4

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:51.377.1.5
Heat 2[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:13.407.2.8
Heat 3[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:05.007.3.2
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:24.067.3.5
Heat 4[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:08.457.4.2

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]9:17.138.1.7
Heat 2[ race results ]
7thOtumoetai College 2[ crew ]9:53.828.2.7
Heat 3[ race results ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:51.308.3.1
8thTauranga Girls College 1[ crew ]9:51.368.3.6
Heat 4[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:51.128.4.6
4thOtumoetai College 1[ crew ]9:13.438.4.8
Heat 5[ race results ]
5thWestern Heights High School 1[ crew ]9:26.518.5.6

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thWestern Heights High School 2[ crew ]7:57.869.1.7
Heat 4[ race results ]
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]7:30.379.4.3
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:41.809.4.2
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:48.999.4.4

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:18.3210.2.4
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:45.8110.2.5

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:46.9511.1.1
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:51.5411.1.8
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:02.4311.1.5
Heat 2[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:43.6911.2.4
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]7:49.3911.2.5
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:50.1411.2.1
Heat 3[ race results ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:47.2711.3.6
6thWestern Heights High School 1[ crew ]8:02.0411.3.2
7thTauranga Girls College 2[ crew ]8:04.0911.3.1
Heat 4[ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:55.0011.4.4

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:52.0512.1.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:04.8212.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:01.6212.2.3
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:14.0112.2.2

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:46.2013.1.1
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:26.3713.1.3
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:33.1113.1.2
Heat 3[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:49.8513.3.7
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:12.9613.3.3
Heat 4[ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:13.4913.4.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:36.9513.4.2
6thTauranga Girls College 2[ crew ]9:00.8913.4.7

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:38.7514.1.2
6thSt Peter's School 2[ crew ]6:59.6014.1.3
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:02.9314.1.4
8thTauranga Boys College 3[ crew ]7:06.5914.1.8
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:32.0014.2.7

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:13.4415.1.7

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:14.2916.1.4
8thTauranga Boys College 2[ crew ]7:44.6316.1.8
Heat 2[ race results ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:11.9816.2.2
8thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:28.2416.2.3
Heat 3[ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:00.7516.3.8
Heat 4[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:55.8116.4.5

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:02.4117.2.5
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:11.5317.2.3

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:52.7819.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:05.3719.1.7
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:12.2719.1.8
7thHauraki Plains College 2[ crew ]7:31.7619.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:09.0819.2.8
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:35.3419.2.7
Heat 3[ race results ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:03.3519.3.4
Heat 4[ race results ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:06.1419.4.2
3rdSt Peter's School 3[ crew ]7:11.6119.4.7
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:25.7319.4.4
Heat 5[ race results ]
7thJohn Paul College 1[ crew ]7:44.6419.5.5

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:28.5720.1.4
Heat 2[ race results ]
3rdAquinas College 1[ crew ]8:47.2920.2.6
7thTe Awamutu College 1[ crew ]9:12.2820.2.7
Heat 3[ race results ]
7thWestern Heights High School 1[ crew ]9:21.3620.3.8
Heat 5[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:52.8920.5.6
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:12.4920.5.7
Heat 6[ race results ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]8:33.5720.6.4
5thBethlehem College 1[ crew ]8:54.1520.6.3
6thTauranga Girls College 1[ crew ]9:07.4320.6.5

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:31.8521.1.7
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:43.3521.1.5
Heat 2[ race results ]
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:54.2621.2.4

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:13.0122.1.3
5thWestern Heights High School 1[ crew ]8:59.6422.1.5
Heat 2[ race results ]
5thWestern Heights High School 2[ crew ]8:53.1722.2.5
Heat 3[ race results ]
6thTauranga Girls College 3[ crew ]9:39.0422.3.7
Heat 4[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:01.8022.4.7
7thTauranga Girls College 2[ crew ]9:29.1722.4.3
Heat 5[ race results ]
1stPiopio College 1[ crew ]8:23.8422.5.2
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:36.4922.5.3

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:48.2523.2.5
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:00.9023.2.2
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:13.3823.2.4

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:27.4824.2.2
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:32.2124.2.7

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:41.8525.1.8
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:44.6125.1.7
Heat 2[ race results ]
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]7:55.9925.2.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:57.1925.2.2
Heat 4[ race results ]
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]7:58.5325.4.1
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:04.5825.4.5

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:45.9026.1.6
Heat 2[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:35.0126.2.7
4thSt Peter's School 2[ crew ]7:45.1726.2.8
Heat 3[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:09.2226.3.4
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:29.8826.3.6
Heat 4[ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:34.1926.4.6
4thCambridge High School 1[ crew ]7:34.5226.4.7
5thSt Peter's School 3[ crew ]7:47.6626.4.2
Heat 5[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:19.7726.5.4
Heat 6[ race results ]
7thHauraki Plains College 1[ crew ]8:05.8826.6.1

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]8:38.3427.2.1
5thBethlehem College 1[ crew ]8:59.9027.2.7
Heat 3[ race results ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:42.1427.3.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:03.2127.3.2
Heat 4[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:36.6627.4.2
5thAquinas College 1[ crew ]8:51.0427.4.1
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:52.8127.4.4
Heat 5[ race results ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:38.7927.5.2
Heat 6[ race results ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]9:03.2327.6.3
5thHillcrest High School 1[ crew ]9:19.5527.6.2

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thSt Peter's School 2[ crew ]8:23.6828.1.4
Heat 3[ race results ]
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:15.2128.3.7
Heat 4[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:48.9428.4.3
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:12.5928.4.1
---Rotorua Boys High School 2[ crew ]DNF28.4.7
Heat 6[ race results ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:08.8028.6.5

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:29.3829.1.7
5thPiopio College 1[ crew ]8:51.2129.1.8
8thTauranga Girls College 2[ crew ]9:52.8029.1.5
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:34.1129.2.6
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:55.1929.2.5
Heat 4[ race results ]
8thTauranga Girls College 3[ crew ]9:33.2629.4.4

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:19.6430.1.3
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:59.2230.1.2
Heat 2[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:14.9230.2.3
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:42.7730.2.7
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:47.4030.2.5
Heat 3[ race results ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:50.5530.3.7
6thHamilton Boys High School 3[ crew ]8:05.8130.3.5
Heat 4[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:19.2830.4.7
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:24.2330.4.6
6thTauranga Boys College 2[ crew ]8:52.1230.4.5

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:14.1131.1.2
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:52.8631.1.5

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:55.4032.1.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:59.5532.1.5
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:17.7932.1.1
Heat 2[ race results ]
3rdSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:05.4632.2.1
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:08.2732.2.8
Heat 3[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:00.0132.3.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:01.6432.3.3

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:39.5233.3.3

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:58.9334.1.1
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:16.4934.1.2
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:28.1834.1.4
Heat 2[ race results ]
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]7:22.8734.2.5
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:44.9734.2.3
Heat 3[ race results ]
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:34.0434.3.6
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:54.3734.3.7
---St Peter's School 1[ crew ]EXC34.3.4

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:59.6335.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:49.7435.2.8
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:01.2535.2.5
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:16.6635.2.2
Heat 3[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:45.1635.3.6

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:24.4036.1.4
Heat 2[ race results ]
6thSt Peter's School 1[ crew ]6:42.7936.2.3

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:40.4637.1.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:56.0937.1.1
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:59.8437.1.2

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:53.2638.1.6
Heat 2[ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:01.2338.2.1
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:30.3838.2.8
Heat 3[ race results ]
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:14.5138.3.1
8thTauranga Boys College 2[ crew ]7:41.4138.3.3

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:05.6239.1.3
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:15.0139.1.4
Heat 2[ race results ]
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:05.0039.2.3

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:13.9140.1.3
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:46.8740.1.1
7thTauranga Boys College 2[ crew ]8:49.7240.1.6
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:04.7540.2.5
Heat 3[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:30.2440.3.2
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:00.6440.3.5
Heat 4[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:11.7540.4.5
5thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:45.1340.4.7
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:45.9440.4.2

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:18.0341.1.1
Heat 2[ race results ]
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:29.5641.2.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:36.4441.2.2
8thTrident High School 1[ crew ]8:51.8641.2.3
Heat 3[ race results ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:27.3541.3.5
5thCambridge High School 1[ crew ]8:41.3941.3.2
Heat 5[ race results ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:40.0441.5.3
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:55.9441.5.2
---Cambridge High School 2[ crew ]SCR41.5.2

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:19.5442.1.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:24.1042.1.2
7thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:34.2642.1.3
Heat 2[ race results ]
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]8:11.4042.2.2
Heat 3[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:32.3142.3.6
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:36.0042.3.7

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]10:02.7743.1.5
7thTauranga Girls College 1[ crew ]10:43.1143.1.7
Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:57.4643.2.5
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:29.8143.2.1
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]9:45.6443.2.3
Heat 3[ race results ]
7thSt Peter's School 1[ crew ]rele43.3.5

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]6:05.8244.1.5
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:51.1344.1.6
Heat 2[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:05.5944.2.7
2ndSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:07.8844.2.3
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:13.8244.2.1
7thTauranga Boys College 1[ crew ]6:49.6544.2.4

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]4:20.9745.1.1
3rdOtumoetai College 1[ crew ]4:33.4645.1.4
4thJohn Paul College 2[ crew ]4:41.6545.1.5
6thTrident High School 1[ crew ]4:48.5745.1.2
Heat 2[ race results ]
5thWestern Heights High School 2[ crew ]4:57.8745.2.4
Heat 3[ race results ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]4:36.5845.3.4
4thTauranga Girls College 1[ crew ]4:54.5645.3.3
Heat 4[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]4:37.4945.4.5
Heat 5[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]4:50.8045.5.5
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]4:51.2245.5.4
4thTauranga Girls College 2[ crew ]4:55.5445.5.7
6thCambridge High School 1[ crew ]5:03.3745.5.3
Heat 6[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]4:51.2245.6.7
8thTe Kauwhata College 2[ crew ]6:07.7045.6.4
Heat 7[ race results ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]4:55.2145.7.7
6thTauranga Girls College 3[ crew ]5:17.4145.7.6

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]4:28.9646.1.4
Heat 3[ race results ]
7thJohn Paul College 1[ crew ]4:48.7246.3.6
Heat 4[ race results ]
7thSt Peter's School 1[ crew ]4:44.0946.4.5
Heat 5[ race results ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]4:17.0346.5.1
4thAquinas College 1[ crew ]4:32.5046.5.4
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]4:37.5846.5.5
Heat 6[ race results ]
6thSt Peter's School 2[ crew ]4:36.9746.6.3

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]3:35.9647.1.3
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]3:42.2747.2.3

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]3:05.6848.1.1
8thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]3:24.7148.1.6
Heat 2[ race results ]
5thTauranga Boys College 1[ crew ]3:25.5148.2.6

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Waikato/Bay of Plenty's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA