NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
New Plymouth Girls High School's approved colours
#59: New Plymouth Girls High School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2013 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2013 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]7:28.211.2.6
8thWentworth College 1[ crew ]7:50.991.2.1
C Final [ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:49.091.3.4

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:43.032.2.4

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
8thPukekohe High School 2[ crew ]7:40.063.2.6

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:39.504.1.3
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50.654.1.8
B Final [ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 2[ crew ]7:51.134.2.2
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:51.314.2.7
C Final [ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:53.084.3.3
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:59.954.3.5
D Final [ race results ]
3rdPukekohe High School 2[ crew ]8:09.274.4.3
7thPukekohe High School 3[ crew ]8:24.794.4.1

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:46.155.1.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:58.335.1.6
8thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:21.575.1.7
B Final [ race results ]
7thMacleans College 1[ crew ]7:28.405.2.8

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:22.636.1.4
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:40.656.1.3
B Final [ race results ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:43.086.2.5
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:51.116.2.1
C Final [ race results ]
5thKings College 1[ crew ]8:09.016.3.5
6thGlendowie College 2[ crew ]8:11.046.3.7

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]6:44.407.1.7
B Final [ race results ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:52.977.2.4
4thKings College 1[ crew ]6:56.267.2.2
6thMacleans College 1[ crew ]7:01.137.2.8
C Final [ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]6:57.817.3.5
6thKings College 2[ crew ]7:09.087.3.6

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

D Final [ race results ]
1stSancta Maria College 1[ crew ]8:51.028.4.2
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:58.488.4.4
5thSancta Maria College 2[ crew ]9:04.998.4.1

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thRosehill College 1[ crew ]7:23.009.1.7
B Final [ race results ]
4thSancta Maria College 1[ crew ]7:25.289.2.6
C Final [ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:28.059.3.3
5thGlendowie College 1[ crew ]7:32.639.3.4
E Final [ race results ]
4thRosehill College 2[ crew ]7:41.729.5.5

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:13.6710.1.1
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:25.2110.1.8
8thKings College 1[ crew ]6:25.2410.1.7

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:38.2211.2.7
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:50.4411.2.5
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:01.2511.2.3

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:47.5812.1.5
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:53.2712.1.3
7thGlendowie College 1[ crew ]7:08.9312.1.8
B Final [ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:13.8412.2.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:26.9512.2.7

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:58.7513.1.2
B Final [ race results ]
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:22.6913.2.1

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:32.0714.1.6
4thKings College 1[ crew ]6:33.1214.1.5
8thKings College 2[ crew ]7:01.4314.1.8
B Final [ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]6:48.4714.2.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:58.5714.2.6

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:57.3215.1.5
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:18.2215.1.6
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:21.4115.1.7
B Final [ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:33.4715.2.4

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thMacleans College 1[ crew ]7:01.6616.1.7
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07.0316.1.2
8thMt Albert Grammar School 2[ crew ]7:13.2316.1.1
B Final [ race results ]
Scratched crews (Finals) 
SCRMTAL 1[ crew ]_:__:__16.2.3

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:08.0517.1.3

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:47.9218.1.3
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:54.2618.1.5
B Final [ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:27.7318.2.4

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thSt Peter's College 1[ crew ]7:15.7119.1.6
B Final [ race results ]
6thGlendowie College 1[ crew ]7:22.0519.2.1
8thRosehill College 1[ crew ]7:22.3719.2.3
C Final [ race results ]
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:18.2519.3.8
D Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:10.1219.4.2
3rdKings College 1[ crew ]7:21.3919.4.8
4thGlendowie College 2[ crew ]7:27.7819.4.4
E Final [ race results ]
4thRosehill College 2[ crew ]7:25.4019.5.8
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:27.5819.5.6
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:32.7419.5.7
Scratched crews (Finals) 
SCRSTPA 2[ crew ]_:__:__19.3.4

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thKings College 1[ crew ]8:21.1220.1.8
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:24.6420.1.6
B Final [ race results ]
4thRosehill College 1[ crew ]8:44.4820.2.4
7thMarist College 1[ crew ]9:08.9020.2.1
D Final [ race results ]
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:42.6920.4.7

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:31.5821.1.3
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]6:45.8021.1.1
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:54.3921.1.6
B Final [ race results ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:47.9421.2.4
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]6:50.3421.2.6
7thSt Kentigern College 1[ crew ]6:51.5221.2.8

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

C Final [ race results ]
5thOnewhero Area School 1[ crew ]8:28.8922.3.8
D Final [ race results ]
1stHowick College 1[ crew ]8:24.0222.4.2
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:33.4222.4.4
Scratched crews (Finals) 
SCRWTLG 1[ crew ]_:__:__22.4.3
SCREGGS 1[ crew ]_:__:__22.4.6

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:32.2623.1.8
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:40.5123.1.6
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:43.3623.1.3
8thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:51.3423.1.7
B Final [ race results ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:08.1323.2.2

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:34.4324.1.4
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:43.9024.1.2
B Final [ race results ]
2ndWentworth College 1[ crew ]7:52.9924.2.5
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]8:02.7924.2.3

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:25.3625.1.3
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:39.3225.1.8
B Final [ race results ]
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:52.9425.2.8
C Final [ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:37.4125.3.3
D Final [ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:08.7625.4.8

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thRosehill College 1[ crew ]7:15.4226.1.2
B Final [ race results ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:16.0626.2.6
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:25.3426.2.8
C Final [ race results ]
D Final [ race results ]
E Final [ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]7:15.3626.5.4
Scratched crews (Finals) 
SCRPUKE 1[ crew ]_:__:__26.3.4
SCRPUKE 2[ crew ]_:__:__26.4.6

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:19.5627.2.3
7thLong Bay College 1[ crew ]8:39.0427.2.2
C Final [ race results ]
5thRosehill College 1[ crew ]8:36.0827.3.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:42.6427.3.2

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdRutherford College 1[ crew ]7:13.2028.1.6
6thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:22.7528.1.3
B Final [ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:28.6928.2.4
C Final [ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:34.3928.3.8
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:38.2528.3.6
Scratched crews (Finals) 
SCRSTPA 1[ crew ]_:__:__28.3.3

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thRosehill College 1[ crew ]8:18.3429.1.1
B Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:01.0029.2.3
C Final [ race results ]
E Final [ race results ]
---Pukekohe High School 1[ crew ]DNS29.5.4
F Final [ race results ]
4thOnewhero Area School 1[ crew ]8:34.3129.6.5
---Wentworth College 1[ crew ]DNS29.6.2
Scratched crews (Finals) 
SCRTAKA 2[ crew ]_:__:__29.3.7

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:46.1830.1.5
B Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 2[ crew ]6:57.9730.2.8
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:06.2530.2.5
C Final [ race results ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:24.2530.3.4
6thGlendowie College 1[ crew ]7:28.0430.3.2

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:11.2631.1.8

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:46.4932.1.1
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:47.9632.1.7
7thMt Albert Grammar School 1[ crew ]6:53.6232.1.2

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:32.0133.1.4
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:17.4533.1.2
B Final [ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:57.2233.2.6

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
2ndWentworth College 1[ crew ]7:10.3334.2.6
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:29.8534.2.7

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:25.0435.1.3
B Final [ race results ]
5thWentworth College 1[ crew ]8:01.6135.2.2

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:20.8436.1.2
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:20.9236.1.6
8thKings College 1[ crew ]6:32.9036.1.1

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:17.4437.1.3
5thKings College 1[ crew ]7:31.0937.1.6
7thGlendowie College 1[ crew ]7:33.5137.1.2
8thDiocesan School For Girls 2[ crew ]7:45.0837.1.8
B Final [ race results ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:46.3437.2.4

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]6:59.7138.2.4
3rdMacleans College 1[ crew ]6:59.7338.2.5
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:10.5638.2.8
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:15.9738.2.1

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:06.8139.1.5
5thBaradene College 1[ crew ]7:20.9939.1.7
B Final [ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:29.7539.2.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:38.7339.2.2
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:41.5439.2.7
8thPukekohe High School 1[ crew ]7:57.0039.2.8

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:15.9340.2.4
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:18.0040.2.6
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:21.1840.2.8
8thPukekohe High School 1[ crew ]7:29.1340.2.3
C Final [ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:08.1940.3.7
3rdMacleans College 1[ crew ]7:11.8240.3.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:22.6040.3.2

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:35.5541.1.5

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stKings College 1[ crew ]6:35.2142.1.5
4thSt Peter's College 1[ crew ]6:39.5242.1.2
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:47.7242.1.3
7thGlendowie College 1[ crew ]6:48.5442.1.1
8thKings College 2[ crew ]6:50.5042.1.7
B Final [ race results ]
6thRosehill College 1[ crew ]6:59.9342.2.1

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:50.7943.1.2
B Final [ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:06.5643.2.6
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:10.3043.2.3

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:14.2244.2.4
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:20.0944.2.6

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:56.4345.2.7
C Final [ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:56.5845.3.4
4thSancta Maria College 1[ crew ]8:01.1645.3.2
8thGlendowie College 1[ crew ]8:22.9245.3.5
D Final [ race results ]
6thGlendowie College 2[ crew ]8:16.2145.4.3
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:34.5445.4.2
E Final [ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:20.2145.5.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:26.5345.5.4
5thPukekohe High School 2[ crew ]8:28.6245.5.5
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:31.7545.5.2
F Final [ race results ]
1stOnewhero Area School 1[ crew ]8:17.1745.6.2

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdListon College 1[ crew ]7:46.6346.1.5
B Final [ race results ]
7thACG Sunderland 1[ crew ]8:18.0046.2.1
D Final [ race results ]
6thPukekohe High School 1[ crew ]8:05.4246.4.2

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:00.7347.1.6
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:18.1647.1.8
B Final [ race results ]
1stWentworth College 1[ crew ]7:27.7747.2.4

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]5:58.4748.1.6
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:00.1848.1.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]6:12.0648.1.8
B Final [ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]6:11.5048.2.5

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
6thGlendowie College 1[ crew ]7:34.981.2.1
8thWentworth College 1[ crew ]8:00.951.2.7

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:47.514.1.7
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]7:53.454.1.6
Semi-final 2[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:39.554.2.3
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:56.824.2.7

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:40.636.1.3
Semi-final 2[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:24.486.2.4
5thGlendowie College 1[ crew ]7:45.526.2.3
8thPukekohe High School 1[ crew ]7:57.916.2.1

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]6:44.997.1.2
8thMacleans College 1[ crew ]10:11.777.1.6
Semi-final 2[ race results ]
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:51.197.2.1
7thKings College 1[ crew ]6:53.977.2.8

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:18.849.2.7
6thSancta Maria College 1[ crew ]7:25.549.2.3

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:37.4211.1.2
Semi-final 2[ race results ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:34.8911.2.1

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50.9413.1.3
Semi-final 2[ race results ]
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:15.5313.2.8

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:00.2616.1.4
4thMt Albert Grammar School 2[ crew ]7:02.7616.1.3
Semi-final 2[ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]6:57.4216.2.2
6thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:03.2616.2.7

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
8thGlendowie College 1[ crew ]7:12.2719.1.1
Semi-final 2[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]6:51.4119.2.3
6thRosehill College 1[ crew ]7:05.7819.2.1

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thKings College 1[ crew ]8:05.3520.1.3
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]DNF20.1.6
Semi-final 2[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:03.0520.2.4
5thRosehill College 1[ crew ]8:22.1520.2.2
8thMarist College 1[ crew ]8:41.5420.2.8

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:23.1021.1.6
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:33.0321.1.7
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]6:36.4021.1.2
Semi-final 2[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:18.6621.2.5
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]6:30.4221.2.6
8thSt Kentigern College 1[ crew ]6:43.8521.2.2

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:19.6125.1.6
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:50.4925.1.8
Semi-final 2[ race results ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:23.3225.2.2

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:01.8826.1.6
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:09.2326.1.8
Semi-final 2[ race results ]
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:21.8526.2.2

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
7thLong Bay College 1[ crew ]8:24.8127.1.1
Semi-final 2[ race results ]
6thGlendowie College 1[ crew ]8:21.9027.2.1

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:15.9028.1.5
Semi-final 2[ race results ]
2ndRutherford College 1[ crew ]7:10.9928.2.5
5thRosehill College 1[ crew ]7:25.1028.2.8

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thRosehill College 1[ crew ]8:08.5929.1.8
Semi-final 2[ race results ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:12.8329.2.7

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:51.6130.2.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:56.7630.2.8
8thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:05.0130.2.6

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:36.0233.1.3
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:05.6833.1.8
Semi-final 2[ race results ]
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:56.9733.2.1

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:26.8134.1.2
Semi-final 2[ race results ]
6thWentworth College 1[ crew ]7:07.4134.2.1

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
5thMacleans College 1[ crew ]7:00.8138.1.2
8thSt Peter's College 1[ crew ]7:06.3938.1.1
Semi-final 2[ race results ]
5thRosehill College 1[ crew ]6:49.7038.2.5

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:05.0940.1.6
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:08.2040.1.8
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:18.1040.1.2
Semi-final 2[ race results ]
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:04.8440.2.8

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:29.1341.1.3

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdKings College 2[ crew ]6:29.9442.1.5
Semi-final 2[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]6:31.1442.2.5
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:33.1042.2.8
3rdSt Peter's College 1[ crew ]6:36.8442.2.4
4thGlendowie College 1[ crew ]6:40.3342.2.6
8thRosehill College 1[ crew ]6:58.2042.2.3

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:33.8243.1.5
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:47.4243.1.2
Semi-final 2[ race results ]
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:44.5443.2.3

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
5thPukekohe High School 1[ crew ]6:55.9544.2.1
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:02.4644.2.7

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:58.6645.1.1

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stListon College 1[ crew ]7:32.4446.1.4
8thACG Sunderland 1[ crew ]7:55.5846.1.1
 

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
7thPukekohe High School 1[ crew ]9:04.541.1.7
Repechage 2[ race results ]
4thRosehill College 2[ crew ]9:03.111.2.6

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:46.612.2.6

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]9:05.813.2.8
Repechage 3[ race results ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:41.153.3.1
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:47.903.3.8
Scratched crews (Repechages) 
SCRPUKE 1[ crew ]_:__:__3.3.7

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndPukekohe High School 2[ crew ]8:31.444.1.5
4thPukekohe High School 3[ crew ]8:40.144.1.4
Repechage 2[ race results ]
Scratched crews (Repechages) 
SCRDIOC 2[ crew ]_:__:__4.2.1

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
5thMacleans College 1[ crew ]8:07.755.2.2
---Auckland Grammar School 2[ crew ]DNS5.2.7

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:44.306.1.1
Repechage 2[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:19.436.2.5
3rdKings College 1[ crew ]8:30.046.2.2
Repechage 3[ race results ]
4thGlendowie College 2[ crew ]8:26.236.3.2

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]7:00.187.1.5
4thKings College 2[ crew ]7:08.987.1.3
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:17.207.1.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:18.237.1.8
Repechage 2[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:05.697.2.5
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:11.387.2.4
7thWentworth College 1[ crew ]7:23.827.2.8
Repechage 3[ race results ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:25.567.3.7

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:37.538.1.4
4thSancta Maria College 2[ crew ]9:39.488.1.7
Repechage 2[ race results ]
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]10:09.408.2.7

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
7thPukekohe High School 2[ crew ]8:31.509.1.1
8thWestlake Boys High School 1[ crew ]9:13.989.1.8
Repechage 2[ race results ]
3rdRosehill College 2[ crew ]8:16.599.2.4

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thKings College 1[ crew ]6:13.0110.1.3
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:14.9610.1.4
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:16.7210.1.6

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:03.5611.1.2
Repechage 2[ race results ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:04.4311.2.3
Repechage 3[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:06.0511.3.5
5thRosehill College 1[ crew ]8:18.0211.3.3

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:52.0012.1.4
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:14.1112.1.6
Repechage 2[ race results ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:00.0712.2.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:27.6112.2.7

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:23.3013.1.5
Repechage 2[ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:47.5113.2.3
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:58.6813.2.2
8thSt Kentigern College 2[ crew ]10:10.0513.2.8
Repechage 3[ race results ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:44.4413.3.3
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:33.8413.3.8
---St Kentigern College 1[ crew ]DNS13.3.1

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:27.9814.1.5
Repechage 2[ race results ]
3rdKings College 2[ crew ]6:40.2514.2.6
4thSt Peter's College 1[ crew ]6:43.3114.2.5
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:52.1114.2.3

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:59.0215.1.5
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:02.9815.1.6
7thMacleans College 1[ crew ]8:19.1515.1.2

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stMt Albert Grammar School 2[ crew ]7:27.0016.1.4
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:55.7316.1.6
Repechage 2[ race results ]
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:20.5916.2.2
6thWentworth College 1[ crew ]7:38.3616.2.6
Repechage 3[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:10.8916.3.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:52.5716.3.2

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:30.0517.1.3
Repechage 2[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]6:59.4417.2.4
4thWentworth College 1[ crew ]7:23.1517.2.2

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:38.3818.1.4
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:52.6818.1.1

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:31.4919.1.3
Repechage 2[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]7:52.2719.2.1
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:57.7819.2.7
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:59.8019.2.8
6thRosehill College 2[ crew ]8:00.7719.2.6

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]9:33.3620.1.1
Repechage 2[ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:17.5120.2.5
5thGlendowie College 1[ crew ]9:29.7820.2.4
6thRosehill College 2[ crew ]9:47.8320.2.8
7thEpsom Girls Grammar 3[ crew ]9:56.6120.2.2

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 2[ crew ]6:50.9421.1.2
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:51.6621.1.1
Repechage 2[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:46.4321.2.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:59.6321.2.2
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:34.5021.2.7
Repechage 3[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:03.2921.3.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:10.3721.3.3

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:57.5922.2.6
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:59.6222.2.3

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:27.4923.1.4
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]6:30.3523.1.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:31.3823.1.3
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:55.3623.1.2
Repechage 2[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:24.9623.2.6

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:25.6324.1.5
6thWentworth College 1[ crew ]7:46.2224.1.1
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]7:47.6524.1.2

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:52.9826.1.4
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:23.4026.1.6
Repechage 2[ race results ]
6thKings College 1[ crew ]8:17.4426.2.6
7thRosehill College 2[ crew ]8:18.6526.2.1
Repechage 3[ race results ]
Scratched crews (Repechages) 
SCRWENT 1[ crew ]_:__:__26.1.1
SCRWENT 2[ crew ]_:__:__26.3.1

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thRosehill College 1[ crew ]9:04.7027.1.5
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:36.9627.1.1
Repechage 2[ race results ]
2ndLong Bay College 1[ crew ]9:03.0727.2.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:10.5727.2.6
Repechage 3[ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]8:46.0827.3.2
6thGlendowie College 2[ crew ]9:59.7927.3.6

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdWentworth College 1[ crew ]8:12.2028.1.5

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdPukekohe High School 3[ crew ]9:05.7029.1.6
4thPukekohe High School 1[ crew ]9:15.2529.1.4
7thWentworth College 1[ crew ]10:20.9229.1.1
Repechage 2[ race results ]
5thOnewhero Area School 1[ crew ]9:24.5329.2.5
Repechage 4[ race results ]
2ndPukekohe High School 2[ crew ]9:32.0029.4.4
Scratched crews (Repechages) 
SCRTAKA 3[ crew ]_:__:__29.4.1
SCRPUKE 4[ crew ]_:__:__29.4.7

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:57.3230.1.5
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:12.8330.1.1
Repechage 2[ race results ]
4thGlendowie College 1[ crew ]8:03.3530.2.4
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:43.8030.2.8
8thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:20.1630.2.7
Repechage 3[ race results ]
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:21.8430.3.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:22.6330.3.6

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:03.4831.1.6
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:04.6731.1.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__31.1.3

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndMt Albert Grammar School 1[ crew ]6:49.6632.1.3
Repechage 2[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:44.1732.2.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:47.3532.2.3
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:50.6832.2.6

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:26.6133.1.5
4thPukekohe High School 1[ crew ]9:03.2233.1.3
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:21.7433.1.2
7thWentworth College 1[ crew ]9:51.3833.1.1
Repechage 2[ race results ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:34.1433.2.2
Repechage 3[ race results ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:18.4233.3.3
5thRosehill College 1[ crew ]9:28.4233.3.2

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
4thWentworth College 1[ crew ]8:12.9834.2.2
Repechage 3[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:13.2034.3.2
6thOnewhero Area School 1[ crew ]8:41.0034.3.1

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thWentworth College 1[ crew ]7:53.1135.1.2
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:00.8935.1.7

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:10.9436.1.5
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:15.3036.1.4
3rdKings College 1[ crew ]6:17.3036.1.3
Repechage 2[ race results ]
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]6:16.3736.2.7
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:16.8036.2.6

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:22.2737.1.5
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:25.5237.1.3
3rdDiocesan School For Girls 2[ crew ]7:34.9537.1.6
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:39.9237.1.2
Repechage 2[ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:22.5237.2.5

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:03.8038.1.7
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:08.0138.1.2
6thKings College 2[ crew ]8:10.7938.1.1
7thRosehill College 2[ crew ]8:12.3538.1.3
Repechage 2[ race results ]
7thKings College 1[ crew ]8:30.7638.2.2
Repechage 3[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:52.4438.3.6
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:05.7838.3.2
6thSt Peter's College 2[ crew ]8:20.7238.3.7

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:32.3939.1.6
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:43.5439.1.2
Repechage 2[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:19.4639.2.4
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:26.8739.2.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:39.9539.2.3

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:10.4040.1.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:29.2840.1.6
Repechage 2[ race results ]
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:41.3440.2.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:03.3340.2.1
8thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:16.3740.2.8
Repechage 3[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:15.0540.3.3
3rdMacleans College 1[ crew ]7:22.9840.3.6
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:36.9240.3.5

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:23.4241.1.2
6thWentworth College 1[ crew ]8:32.2741.1.7
---Epsom Girls Grammar 2[ crew ]DNS41.1.3
Repechage 3[ race results ]
5thRosehill College 1[ crew ]8:17.5141.3.8

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:44.9942.1.6
Repechage 2[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]6:45.8542.2.7
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:07.4942.2.8
8thKings College 3[ crew ]7:27.1842.2.2
Repechage 3[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]6:50.0642.3.5

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:22.3043.1.3
Repechage 3[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:56.2943.3.6
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:02.9243.3.5
---Edgewater College 1[ crew ]SCR43.3.7

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:13.0244.1.7
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:23.5144.1.6
Repechage 2[ race results ]
5thGlendowie College 1[ crew ]7:16.8844.2.6
7thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:48.4244.2.1
Repechage 3[ race results ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:12.1644.3.7
7thMacleans College 1[ crew ]7:27.7244.3.1
8thGlendowie College 2[ crew ]8:01.6244.3.8

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSancta Maria College 1[ crew ]8:12.0045.1.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:20.5545.1.2
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:27.9045.1.1
6thOnewhero Area School 1[ crew ]8:35.4745.1.6
7thHowick College 1[ crew ]8:43.1545.1.7
8thOnewhero Area School 2[ crew ]9:06.2845.1.8
Repechage 2[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:22.1745.2.2
3rdPukekohe High School 2[ crew ]8:24.3745.2.4
4thRosehill College 1[ crew ]8:30.2745.2.8
Repechage 4[ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]8:01.5245.4.6

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]6:48.5947.1.7
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:05.7247.1.2
7thWentworth College 1[ crew ]7:14.4247.1.1

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]5:55.5748.1.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]5:59.1448.1.6
Repechage 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]5:54.9248.2.4
4thKings College 1[ crew ]6:07.5148.2.3
 

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]8:49.601.1.3
6thRosehill College 2[ crew ]9:31.131.1.4
Heat 2[ race results ]
6thPukekohe High School 1[ crew ]9:34.481.2.6
Heat 3[ race results ]
4thWentworth College 1[ crew ]8:49.191.3.2
Heat 7[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:40.851.7.6
Scratched crews (Heats) 
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__1.1.2

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:49.052.2.6

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thPukekohe High School 1[ crew ]9:52.913.1.5
Heat 3[ race results ]
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:34.003.3.2
Heat 4[ race results ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:40.963.4.7
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]10:29.103.4.8

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thPukekohe High School 3[ crew ]9:37.824.1.1
Heat 2[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:41.584.2.2
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:45.084.2.5
Heat 3[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:39.314.3.1
Heat 4[ race results ]
7thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:32.764.4.5
Heat 5[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:33.004.5.3
5thPukekohe High School 2[ crew ]9:16.384.5.4
Heat 6[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:45.824.6.1
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:53.864.6.6

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thMacleans College 1[ crew ]9:01.345.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:59.795.2.7
7thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:37.145.2.6
Heat 3[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]8:01.825.3.3
2ndMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:13.205.3.2
Scratched crews (Heats) 
SCRMTAL 2[ crew ]_:__:__5.1.4
SCRWTLB 2[ crew ]_:__:__5.3.5

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:30.426.1.4
5thKings College 1[ crew ]9:04.916.1.2
8thWentworth College 1[ crew ]9:29.386.1.6
Heat 2[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:37.856.2.5
5thGlendowie College 2[ crew ]9:09.246.2.6
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:28.606.2.8
Heat 3[ race results ]
8thSt Kentigern College 1[ crew ]9:30.736.3.8
Heat 5[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:20.616.5.3
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:47.846.5.2

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:44.307.1.4
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:55.357.1.2
Heat 2[ race results ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:35.257.2.7
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:45.727.2.1
7thWentworth College 1[ crew ]8:00.517.2.6
Heat 4[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:29.307.4.6
3rdKings College 1[ crew ]7:38.637.4.7
Heat 5[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:33.477.5.6
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:38.367.5.4
4thKings College 2[ crew ]7:46.307.5.3

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]10:51.088.1.6
Heat 3[ race results ]
2ndSancta Maria College 1[ crew ]10:22.338.3.5
Heat 5[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]10:57.108.5.7
Heat 6[ race results ]
6thSancta Maria College 2[ crew ]11:08.398.6.5

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]10:24.469.1.3
Heat 2[ race results ]
3rdSancta Maria College 1[ crew ]8:32.899.2.1
5thRosehill College 2[ crew ]8:56.489.2.6
Heat 3[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:37.449.3.2
4thGlendowie College 1[ crew ]8:43.769.3.3
Heat 4[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:28.429.4.7
Heat 5[ race results ]
7thGlendowie College 2[ crew ]9:39.009.5.1
Heat 6[ race results ]
6thPukekohe High School 2[ crew ]9:35.509.6.1

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]7:06.3410.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:52.1010.2.5
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:13.8710.2.6

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thRosehill College 1[ crew ]8:51.0511.1.2
Heat 2[ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:27.0411.2.6
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:38.2611.2.7
Heat 4[ race results ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:36.3611.4.3

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:30.5312.1.7
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:26.7612.1.2
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:33.1512.2.3
4thGlendowie College 1[ crew ]8:02.9212.2.5
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:04.6412.2.1

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:27.7213.1.3
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:45.6213.1.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]10:18.2113.1.7
Heat 2[ race results ]
8thWentworth College 1[ crew ]11:08.6213.2.8
Heat 3[ race results ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]10:03.8713.3.4
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]10:15.3713.3.8
7thSt Kentigern College 2[ crew ]10:54.1313.3.1
Heat 4[ race results ]
---Baradene College 1[ crew ]DNS13.4.1
---Takapuna Grammar School 2[ crew ]NJ13.4.4

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:38.1014.1.5
5thKings College 2[ crew ]7:41.0614.1.3
Heat 2[ race results ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:23.9914.2.4
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:43.4414.2.2

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]9:30.7115.1.5
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]9:07.8115.2.2
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:24.9615.2.4
4thMacleans College 1[ crew ]10:19.4715.2.6

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:54.3716.1.7
Heat 2[ race results ]
2ndMt Albert Grammar School 2[ crew ]8:04.5116.2.6
4thWentworth College 1[ crew ]8:24.9516.2.2
6thMacleans College 1[ crew ]9:13.9216.2.4
Heat 3[ race results ]
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:33.8416.3.5
Heat 4[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:43.4916.4.5
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]16.4.3

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:41.2617.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:03.7917.2.6
6thWentworth College 1[ crew ]8:54.7317.2.3

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:53.1818.1.2
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:31.7118.1.4
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:59.3418.2.3

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSt Peter's College 2[ crew ]8:24.7619.1.2
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:30.9319.1.6
6thRosehill College 2[ crew ]8:39.8519.1.4
Heat 2[ race results ]
4thGlendowie College 2[ crew ]8:53.3719.2.6
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]9:16.7319.2.4
Heat 3[ race results ]
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:54.0619.3.2
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:04.7419.3.5
Heat 5[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:20.8019.5.2
3rdRosehill College 1[ crew ]8:26.7419.5.3
6thKings College 1[ crew ]8:52.5219.5.7
7thOnewhero Area School 1[ crew ]9:06.3119.5.6
Heat 6[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]8:13.9619.6.7
Heat 7[ race results ]
7thSancta Maria College 1[ crew ]9:01.7219.7.4

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thEpsom Girls Grammar 3[ crew ]10:51.0720.1.3
7thSt Kentigern College 1[ crew ]11:06.7820.1.7
Heat 2[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]9:47.3220.2.4
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:55.1620.2.6
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]10:34.2120.2.1
Heat 4[ race results ]
5thGlendowie College 1[ crew ]10:39.5020.4.2
7thRosehill College 2[ crew ]11:13.2720.4.5
Heat 5[ race results ]
4thMarist College 1[ crew ]10:15.7220.5.3
Heat 6[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:39.8820.6.3
3rdRosehill College 1[ crew ]9:52.5720.6.5

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:54.2121.1.7
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:55.0821.1.6
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:23.9721.1.4
Heat 3[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:14.8821.3.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:50.2921.3.5
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:56.3921.3.7
Heat 4[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:30.5321.4.4
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:01.7121.4.3

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thOnewhero Area School 1[ crew ]10:18.7222.1.2
Heat 3[ race results ]
4thHowick College 1[ crew ]10:07.2322.3.6
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]10:26.4222.3.1
Heat 6[ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]11:07.6022.6.5
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]11:25.1522.6.3

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:32.4323.1.1
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:50.3923.1.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:58.2823.1.4
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:34.2023.1.6
Heat 2[ race results ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]8:06.7123.2.3
Scratched crews (Heats) 
SCRMTAL 1[ crew ]_:__:__23.1.8

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:44.8824.1.3
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:57.2824.1.2
6thWentworth College 1[ crew ]10:02.9524.1.7
Heat 2[ race results ]
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:53.6624.2.6

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:11.8925.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]9:14.6225.2.1
4thSt Kentigern College 1[ crew ]9:24.7225.2.5
Heat 4[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]9:00.9925.4.2
Heat 6[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:49.5325.6.2
7thDiocesan School For Girls 2[ crew ]10:30.9425.6.5

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]8:56.0426.1.4
5thGlendowie College 1[ crew ]9:23.7526.1.6
Heat 3[ race results ]
7thRosehill College 2[ crew ]10:05.5026.3.5
Heat 4[ race results ]
6thSt Kentigern College 2[ crew ]9:27.5726.4.1
7thWentworth College 2[ crew ]9:37.0726.4.6
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]10:34.7026.4.4
Heat 5[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]9:08.5626.5.5
Heat 6[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:52.6926.6.1
8thWestlake Boys High School 1[ crew ]10:51.9426.6.6
Heat 7[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:45.2626.7.3
4thPukekohe High School 2[ crew ]9:03.6326.7.1
6thKings College 1[ crew ]9:18.4826.7.5
7thWentworth College 1[ crew ]9:38.5626.7.2

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]10:18.7027.1.6
5thLong Bay College 1[ crew ]10:39.4427.1.2
Heat 2[ race results ]
5thGlendowie College 2[ crew ]10:47.0227.2.2
Heat 3[ race results ]
Heat 4[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]10:33.6527.4.4
Heat 5[ race results ]
5thGlendowie College 1[ crew ]10:31.9127.5.4
6thSt Kentigern College 1[ crew ]10:53.5627.5.6
7thMarist College 1[ crew ]11:01.9727.5.7
Scratched crews (Heats) 
SCREGGS 1[ crew ]_:__:__27.3.6

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:40.7528.2.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:11.8928.2.6
Heat 3[ race results ]
1stRutherford College 1[ crew ]8:35.1428.3.2
5thWentworth College 1[ crew ]8:51.5828.3.4
7thKings College 2[ crew ]10:08.9028.3.6
Heat 4[ race results ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]8:47.1328.4.5
Heat 6[ race results ]
1stMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:31.1028.6.2
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:48.9428.6.5
Heat 7[ race results ]
6thKings College 1[ crew ]9:29.4428.7.6

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:20.6229.1.1
4thPukekohe High School 1[ crew ]9:44.9929.1.4
Heat 3[ race results ]
5thPukekohe High School 3[ crew ]10:12.7029.3.1
Heat 4[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:50.9429.4.2
4thOnewhero Area School 1[ crew ]10:09.3629.4.4
6thPukekohe High School 4[ crew ]10:27.8129.4.3
Heat 5[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]9:22.0229.5.1
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]12:02.5429.5.7
Heat 7[ race results ]
4thPukekohe High School 2[ crew ]10:04.6329.7.6
7thWentworth College 1[ crew ]11:21.7129.7.1

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:58.7130.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 2[ crew ]8:09.1930.2.7
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:11.6430.2.2
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:20.8930.2.3
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:24.5330.2.1
8thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:32.0630.2.8
Heat 3[ race results ]
6thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:44.9930.3.1
Heat 4[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:42.2730.4.2
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:22.5030.4.7
Heat 5[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:20.4230.5.4

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:58.6231.1.4
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:14.2831.1.5
Heat 2[ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:28.8031.2.3

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:38.3132.1.3
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:41.9332.1.5
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:45.7432.1.8
Heat 2[ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:39.7832.2.3

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:46.0833.1.7
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:52.9933.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:53.8933.2.6
Heat 3[ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]9:31.7133.3.7
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]10:10.1433.3.5
6thWentworth College 1[ crew ]10:26.5733.3.4
Heat 4[ race results ]
5thRosehill College 1[ crew ]10:15.4233.4.4

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thOnewhero Area School 1[ crew ]9:13.1634.1.5
Heat 3[ race results ]
5thWentworth College 1[ crew ]8:29.1434.3.7
Heat 4[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:17.3034.4.4

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:05.5135.1.6
Heat 2[ race results ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:55.5135.2.2
Heat 3[ race results ]
6thWentworth College 1[ crew ]8:56.4635.3.2

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:55.2036.1.1
4thKings College 1[ crew ]7:03.1436.1.5
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:08.3736.1.6
7thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:11.8236.1.4
Heat 2[ race results ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:58.4736.2.8

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:05.2737.1.7
4thGlendowie College 1[ crew ]8:12.2037.1.5
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:32.1837.1.3
Heat 2[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]8:08.8437.2.6
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:22.7137.2.4

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thSt Peter's College 2[ crew ]8:11.0338.1.2
Heat 2[ race results ]
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:49.1338.2.7
6thKings College 2[ crew ]8:11.1038.2.4
Heat 3[ race results ]
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:56.5038.3.4
Heat 4[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:30.0538.4.2
2ndMacleans College 1[ crew ]7:37.0938.4.3
5thKings College 1[ crew ]8:11.5238.4.6
Heat 5[ race results ]
4thRosehill College 2[ crew ]8:01.6538.5.3
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:02.3838.5.5
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:30.1038.5.6
Scratched crews (Heats) 
SCRGLDW 1[ crew ]_:__:__38.1.5

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:08.5339.1.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:32.6939.1.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:37.5139.1.5
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:42.3939.1.6
Heat 2[ race results ]
6thPukekohe High School 1[ crew ]8:50.2839.2.3
Heat 3[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:58.0339.3.2
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:12.3739.3.5

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:07.3240.1.5
Heat 2[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:09.9940.2.3
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]9:16.6740.2.6
Heat 4[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:52.1440.4.3
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:23.9740.4.2
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:44.5740.4.4
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:56.3640.4.7
Heat 5[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:55.6440.5.4
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:58.6340.5.3
5thMacleans College 1[ crew ]8:07.9340.5.5
7thSacred Heart College (Auckland) 3[ crew ]8:59.0840.5.6

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
8thSt Kentigern College 1[ crew ]10:02.4941.1.2
Heat 2[ race results ]
6thWentworth College 1[ crew ]9:26.6341.2.4
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]10:08.0341.2.7
Heat 3[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:39.8541.3.7
5thPukekohe High School 1[ crew ]9:21.0741.3.5
7thRosehill College 1[ crew ]9:40.4241.3.6
Heat 5[ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:34.9541.5.4

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
1stKings College 2[ crew ]7:31.9442.2.4
3rdRosehill College 1[ crew ]7:43.9642.2.2
Heat 3[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:18.4042.3.5
5thKings College 3[ crew ]7:49.7442.3.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:54.8442.3.6
Heat 4[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:27.9442.4.3
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:58.3442.4.6
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEGLDW 1[ crew ]_:__:__42.4.7

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:57.3843.1.1
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:38.7143.2.3
3rdPukekohe High School 1[ crew ]9:03.3943.2.6
6thEdgewater College 1[ crew ]10:12.3843.2.7
Heat 3[ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:17.1143.3.4

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thMacleans College 1[ crew ]8:16.7844.1.2
8thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:38.0244.1.6
Heat 2[ race results ]
4thGlendowie College 1[ crew ]7:51.7244.2.2
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:00.7744.2.5
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:12.9344.2.7
Heat 4[ race results ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:57.7944.4.3
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:27.3944.4.6
7thGlendowie College 2[ crew ]8:33.1944.4.2

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thSancta Maria College 1[ crew ]8:57.4045.1.1
5thGlendowie College 1[ crew ]9:01.8745.1.6
7thRosehill College 1[ crew ]9:41.5145.1.3
Heat 2[ race results ]
3rdGlendowie College 2[ crew ]8:59.6345.2.1
Heat 3[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:59.2445.3.8
Heat 4[ race results ]
4thPukekohe High School 2[ crew ]9:11.7145.4.5
5thOnewhero Area School 1[ crew ]9:27.7045.4.6
Heat 5[ race results ]
6thHowick College 1[ crew ]9:07.6545.5.3
Heat 6[ race results ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]9:08.0945.6.7
Heat 7[ race results ]
7thOnewhero Area School 2[ crew ]9:37.6045.7.1
Heat 8[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:29.8445.8.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:09.5245.8.3
7thSt Kentigern College 2[ crew ]9:10.1145.8.1
Scratched crews (Heats) 
SCRDIOC 2[ crew ]_:__:__45.2.8
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__45.3.2

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
2ndACG Sunderland 1[ crew ]8:35.4246.2.4
Heat 4[ race results ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:58.5746.4.5
Heat 6[ race results ]
1stListon College 1[ crew ]8:43.0946.6.5

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:00.4347.1.3
5thWentworth College 1[ crew ]8:30.4147.1.4
Heat 2[ race results ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:44.8647.2.6

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:19.0048.1.5
Heat 2[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:23.6948.2.7
4thKings College 1[ crew ]6:38.0248.2.6
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:45.2248.2.4
Scratched crews (Heats) 
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__48.2.2

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA