NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Raphael House's approved colours
#161: Raphael House


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2013 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2013 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the Southland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thSouthland Boys High School 1[ crew ]7:28.961.1.7
C Final [ race results ]
5thSouthland Boys High School 2[ crew ]8:06.381.3.8

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
4thJames Hargest College 1[ crew ]7:11.775.2.7

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thSouthland Girls High School 1[ crew ]7:50.616.1.8

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thWakatipu High School 1[ crew ]6:48.517.1.8
B Final [ race results ]
2ndJames Hargest College 1[ crew ]6:52.227.2.5

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
2ndSouthland Girls High School 1[ crew ]8:34.288.2.6

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thWakatipu High School 1[ crew ]7:38.049.1.1

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thWakatipu High School 1[ crew ]7:29.1111.1.3
B Final [ race results ]
3rdSouthland Girls High School 1[ crew ]7:46.4111.2.6

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
---Wakatipu High School 1[ crew ]EXC12.2.6

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
2ndJames Hargest College 1[ crew ]6:53.1814.2.4

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thSouthland Boys High School 1[ crew ]7:08.3419.1.2
D Final [ race results ]
5thWakatipu High School 1[ crew ]7:39.7219.4.7

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
3rdWakatipu High School 1[ crew ]6:55.9223.2.6

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thSouthland Girls High School 1[ crew ]7:31.0524.1.7

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
1stSouthland Girls High School 1[ crew ]7:32.9225.2.4
8thSouthland Girls High School 2[ crew ]8:33.2825.2.2

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thWakatipu High School 1[ crew ]7:07.0026.1.3
5thJames Hargest College 1[ crew ]7:09.1126.1.7
7thSouthland Boys High School 1[ crew ]7:12.8126.1.8
D Final [ race results ]
6thWakatipu High School 2[ crew ]7:43.0226.4.7

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
---James Hargest College 1[ crew ]EXC28.2.8
C Final [ race results ]
7thSouthland Boys High School 1[ crew ]8:06.1228.3.5

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thSouthland Girls High School 2[ crew ]8:02.5129.1.2
B Final [ race results ]
5thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:12.5429.2.2

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thWakatipu High School 1[ crew ]6:59.3630.1.2

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:00.4433.1.3
B Final [ race results ]
5thSouthland Girls High School 2[ crew ]8:15.9333.2.2

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdSouthland Girls High School 1[ crew ]7:17.6137.1.5
B Final [ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]7:31.1337.2.1

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndJames Hargest College 1[ crew ]6:50.3138.1.1
7thWakatipu High School 1[ crew ]7:07.3138.1.2

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
6thWakatipu High School 1[ crew ]7:24.7040.2.2

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]6:41.0744.1.5

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdSouthland Girls High School 1[ crew ]7:51.7345.1.6
E Final [ race results ]
2ndWakatipu High School 1[ crew ]8:12.3245.5.6
F Final [ race results ]
4thSouthland Girls High School 2[ crew ]8:24.5745.6.4

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thJames Hargest College 1[ crew ]7:52.7246.1.7
C Final [ race results ]
1stSouthland Boys High School 2[ crew ]7:42.5446.3.5
6thSouthland Boys High School 1[ crew ]8:03.7246.3.4

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thSouthland Girls High School 1[ crew ]6:58.1647.1.7

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
2ndSouthland Boys High School 1[ crew ]7:33.191.2.8

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thSouthland Girls High School 1[ crew ]7:44.606.1.2

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thWakatipu High School 1[ crew ]6:46.107.1.3
5thJames Hargest College 1[ crew ]6:51.337.1.7

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
6thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:43.068.2.7

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thWakatipu High School 1[ crew ]7:20.879.1.8

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndWakatipu High School 1[ crew ]7:22.1311.1.6
6thSouthland Girls High School 1[ crew ]7:34.6811.1.7

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdSouthland Boys High School 1[ crew ]6:53.8319.1.6

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
7thSouthland Girls High School 2[ crew ]7:39.5325.1.1
Semi-final 2[ race results ]
5thSouthland Girls High School 1[ crew ]7:25.9225.2.3

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndWakatipu High School 1[ crew ]7:00.3726.1.4
4thSouthland Boys High School 1[ crew ]7:03.3426.1.2
Semi-final 2[ race results ]
3rdJames Hargest College 1[ crew ]7:00.8326.2.6

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
8thJames Hargest College 1[ crew ]7:28.4428.1.3

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdSouthland Girls High School 2[ crew ]8:07.3329.1.6
7thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:23.4929.1.2

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdWakatipu High School 1[ crew ]7:00.0930.1.3

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
3rdSouthland Girls High School 1[ crew ]7:51.9033.2.4

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRWAKA 1[ crew ]_:__:__34.1.3

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
3rdWakatipu High School 1[ crew ]6:49.0038.2.7
4thJames Hargest College 1[ crew ]6:49.2738.2.4

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
7thWakatipu High School 1[ crew ]7:12.4940.1.7

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]6:40.2544.2.5

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
2ndSouthland Girls High School 1[ crew ]7:43.8745.2.4

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdJames Hargest College 1[ crew ]7:35.7846.1.2
 

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
7thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:03.112.2.1

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
4thJames Hargest College 1[ crew ]7:17.175.2.4

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stJames Hargest College 1[ crew ]6:59.827.1.4
Repechage 3[ race results ]
5thSouthland Boys High School 1[ crew ]7:22.477.3.6
7thJames Hargest College 2[ crew ]7:30.047.3.1

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]7:42.4611.1.4
Repechage 2[ race results ]
3rdSouthland Girls High School 1[ crew ]7:55.2111.2.2

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
5thWakatipu High School 1[ crew ]7:12.1612.2.2

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thJames Hargest College 1[ crew ]6:43.2214.1.6

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]7:50.1919.2.3

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
5thWakatipu High School 1[ crew ]6:42.5223.2.7

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSouthland Girls High School 1[ crew ]7:27.3124.1.3

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thJames Hargest College 2[ crew ]8:06.0426.1.5

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thWakatipu High School 1[ crew ]7:04.1432.1.2

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
6thWakatipu High School 1[ crew ]9:38.3933.1.6

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]7:57.9034.2.3
6thWakatipu High School 2[ crew ]8:29.0834.2.8
Repechage 3[ race results ]
8thSouthland Boys High School 1[ crew ]9:18.3934.3.8

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thJames Hargest College 1[ crew ]6:20.5736.1.6

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
7thWakatipu High School 1[ crew ]37.1.4

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
5thJames Hargest College 2[ crew ]8:16.5538.2.6
Repechage 3[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]7:46.9638.3.4

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]7:10.1440.1.5

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
8thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:43.2441.2.1

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thSouthland Girls High School 2[ crew ]8:30.0145.1.3
Repechage 4[ race results ]
3rdWakatipu High School 1[ crew ]8:20.4545.4.7

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thSouthland Girls High School 1[ crew ]6:53.1047.1.6
 

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
3rdSouthland Boys High School 2[ crew ]8:58.441.2.1
Heat 5[ race results ]
3rdSouthland Boys High School 1[ crew ]8:36.841.5.7

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
7thSouthland Girls High School 1[ crew ]9:14.722.2.4

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results ]
3rdJames Hargest College 1[ crew ]8:13.685.3.6

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 5[ race results ]
2ndSouthland Girls High School 1[ crew ]8:41.456.5.6

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]7:26.377.1.8
3rdJames Hargest College 1[ crew ]7:31.167.1.7
Heat 4[ race results ]
6thJames Hargest College 2[ crew ]7:57.327.4.3
Heat 5[ race results ]
5thSouthland Boys High School 1[ crew ]7:52.127.5.7

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
2ndSouthland Girls High School 1[ crew ]9:54.628.2.3

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 6[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]8:44.429.6.7

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWakatipu High School 1[ crew ]8:20.4311.1.5
Heat 3[ race results ]
5thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:34.9711.3.2

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
6thWakatipu High School 1[ crew ]8:10.3912.2.7

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
5thJames Hargest College 1[ crew ]7:46.5014.2.6

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results ]
2ndSouthland Boys High School 1[ crew ]8:18.1419.3.6
Heat 6[ race results ]
5thWakatipu High School 1[ crew ]8:52.7319.6.4

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thWakatipu High School 1[ crew ]23.1.5

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thSouthland Girls High School 1[ crew ]9:02.3924.1.5

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 5[ race results ]
3rdSouthland Girls High School 1[ crew ]9:06.3825.5.3
Heat 6[ race results ]
3rdSouthland Girls High School 2[ crew ]9:22.4525.6.4

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSouthland Boys High School 1[ crew ]8:51.5426.1.1
3rdJames Hargest College 1[ crew ]9:12.9726.1.7
4thWakatipu High School 2[ crew ]9:22.0826.1.3
Heat 2[ race results ]
5thJames Hargest College 2[ crew ]9:33.7226.2.4
Heat 5[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]8:53.4326.5.1

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
2ndSouthland Boys High School 1[ crew ]8:53.0428.2.4
Heat 6[ race results ]
2ndJames Hargest College 1[ crew ]8:42.1628.6.7

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSouthland Girls High School 2[ crew ]9:35.2429.1.7
Heat 7[ race results ]
2ndSouthland Girls High School 1[ crew ]9:37.3229.7.4

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]7:50.6630.3.2

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thWakatipu High School 1[ crew ]7:46.9032.1.4

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results ]
1stSouthland Girls High School 1[ crew ]9:12.8933.3.3
Heat 4[ race results ]
4thWakatipu High School 1[ crew ]10:06.8533.4.6

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWakatipu High School 1[ crew ]8:20.6334.1.7
Heat 3[ race results ]
7thWakatipu High School 2[ crew ]8:47.6634.3.6
Heat 4[ race results ]
7thSouthland Boys High School 1[ crew ]8:51.6834.4.2

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
5thJames Hargest College 1[ crew ]7:04.0236.2.4

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWakatipu High School 1[ crew ]8:00.4837.1.1
Heat 2[ race results ]
1stSouthland Girls High School 1[ crew ]7:54.6437.2.2

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thJames Hargest College 2[ crew ]7:59.4938.1.1
Heat 3[ race results ]
3rdWakatipu High School 1[ crew ]7:34.6238.3.1
Heat 5[ race results ]
1stJames Hargest College 1[ crew ]7:29.2738.5.7

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 4[ race results ]
3rdWakatipu High School 1[ crew ]7:52.2540.4.1

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 4[ race results ]
7thSouthland Girls High School 1[ crew ]9:48.4841.4.7

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 4[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]7:26.6144.4.4

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
2ndSouthland Girls High School 1[ crew ]8:55.1445.2.7
Heat 3[ race results ]
5thSouthland Girls High School 2[ crew ]9:33.4945.3.3
Heat 4[ race results ]
6thWakatipu High School 1[ crew ]9:33.7345.4.8

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results ]
2ndJames Hargest College 1[ crew ]8:26.1946.3.2
4thSouthland Boys High School 2[ crew ]8:42.1346.3.5
Heat 5[ race results ]
3rdSouthland Boys High School 1[ crew ]8:42.9946.5.4

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSouthland Girls High School 1[ crew ]7:54.7647.1.5

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Southland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA