NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Nayland College's approved colours
#54: Nayland College

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2013 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2013 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the Waikato/Bay of Plenty region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:30.051.1.1
B Final [ race results ]
7thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:48.361.2.8
C Final [ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:49.161.3.2
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:56.511.3.1
D Final [ race results ]
1stAquinas College 1[ crew ]8:00.481.4.5
---Western Heights High School 1[ crew ]DNS1.4.2

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:22.172.1.3
B Final [ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:38.972.2.5
3rdHillcrest High School 1[ crew ]7:43.342.2.2

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:02.323.1.5
7thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:29.103.1.2
B Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:29.413.2.4
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:30.703.2.5
4thWestern Heights High School 1[ crew ]7:36.513.2.8
5thSt Peter's School 2[ crew ]7:36.613.2.7
7thCambridge High School 1[ crew ]7:39.993.2.1
C Final [ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]7:38.933.3.4
4thCambridge High School 2[ crew ]7:49.863.3.6
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:55.053.3.2

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:28.654.1.5
8thWestern Heights High School 1[ crew ]7:51.564.1.2
B Final [ race results ]
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:54.754.2.6
6thTauranga Girls College 1[ crew ]7:54.814.2.8
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:55.544.2.1
C Final [ race results ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:51.124.3.4
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:57.814.3.7
D Final [ race results ]
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:10.884.4.6
6thAquinas College 1[ crew ]8:22.434.4.8
8thTrident High School 1[ crew ]8:33.564.4.7

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:46.445.1.5
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:01.185.1.2
B Final [ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:08.765.2.4

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:36.896.1.5
5thCambridge High School 1[ crew ]7:38.426.1.1
B Final [ race results ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:39.996.2.4
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:45.646.2.2
8thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:29.916.2.8
C Final [ race results ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:55.416.3.4

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:36.227.1.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]6:40.147.1.3
7thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:49.877.1.2
B Final [ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:48.047.2.3
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:00.257.2.7
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:02.647.2.1
8thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:03.627.2.6
C Final [ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:55.737.3.4
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:08.907.3.7

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:36.088.1.8
7thWhakatane High School 1[ crew ]8:36.708.1.5
B Final [ race results ]
8thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:48.698.2.3
C Final [ race results ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:48.988.3.8
4thPiopio College 1[ crew ]9:00.478.3.7
5thWhakatane High School 2[ crew ]9:00.818.3.5
---Trident High School 1[ crew ]SCR8.3.1
D Final [ race results ]
3rdOtumoetai College 3[ crew ]9:02.418.4.5
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]9:04.188.4.8
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:05.088.4.6

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:03.789.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:18.159.1.3
5thTe Awamutu College 1[ crew ]7:18.669.1.6
B Final [ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]7:19.749.2.5
6thTuakau College 1[ crew ]7:30.609.2.2
8thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:38.259.2.8
D Final [ race results ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:44.199.4.8
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:49.839.4.4
E Final [ race results ]
5thTe Awamutu College 2[ crew ]7:44.709.5.3
6thTuakau College 2[ crew ]8:01.289.5.6
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:07.469.5.8

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:07.9310.1.3

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]7:24.8611.1.4
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:38.1011.1.1
7thTauranga Girls College 1[ crew ]7:43.9611.1.8

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:49.5112.1.4

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:41.8913.1.4
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:54.9213.1.6
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:01.7213.1.3
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:04.2213.1.1
B Final [ race results ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:09.1513.2.3
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:22.4113.2.8

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:28.0114.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:32.9414.1.7
6thCambridge High School 1[ crew ]6:41.9114.1.1
B Final [ race results ]
4thWestern Heights High School 1[ crew ]7:03.6414.2.2

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:00.9115.1.2
B Final [ race results ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:34.7915.2.5

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:50.2116.1.4
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]6:52.0916.1.5
B Final [ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:04.9216.2.6
3rdHamilton Boys High School 3[ crew ]7:09.9416.2.1
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:15.6116.2.7

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:03.8117.1.5
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:18.4817.1.8

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:52.6418.1.6
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:53.4518.1.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:03.9018.1.8

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:54.9719.1.5
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]7:00.1419.1.3
B Final [ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:17.3019.2.8
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:20.7219.2.4
C Final [ race results ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:12.1719.3.6
D Final [ race results ]
E Final [ race results ]
2ndSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:20.5519.5.3
8thTauranga Boys College 2[ crew ]7:36.6619.5.1
Scratched crews (Finals) 
SCRSPLH 2[ crew ]_:__:__19.3.1
SCRWHHS 2[ crew ]_:__:__19.4.6

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:15.8820.1.5
B Final [ race results ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:26.7620.2.5
5thWestern Heights High School 1[ crew ]8:48.0320.2.7
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:55.8220.2.2
C Final [ race results ]
3rdHillcrest High School 1[ crew ]8:26.3020.3.4
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:40.9120.3.3
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:43.5720.3.7
D Final [ race results ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:41.0920.4.6
6thWhakatane High School 3[ crew ]8:46.6020.4.8
8thJohn Paul College 1[ crew ]8:49.6120.4.1

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:22.5821.1.5
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:34.1621.1.2
7thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:46.5821.1.8
B Final [ race results ]
2ndHamilton Boys High School 3[ crew ]6:44.2421.2.1

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:56.5522.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:57.4122.1.3
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:01.6122.1.6
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:03.2622.1.4
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:08.5522.1.2
8thKatikati College 1[ crew ]8:12.8822.1.8
B Final [ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:21.3922.2.7
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:22.3322.2.5
6thSt Peter's School 2[ crew ]8:29.7422.2.8
C Final [ race results ]
4thCambridge High School 1[ crew ]8:19.1122.3.5
D Final [ race results ]
2ndCambridge High School 2[ crew ]8:29.6422.4.8

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:31.7123.1.4
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:46.5123.1.5

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:24.2224.1.3

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:40.2925.1.1
B Final [ race results ]
4thWestern Heights High School 1[ crew ]7:42.9325.2.3
6thTauranga Girls College 1[ crew ]7:50.1825.2.1
C Final [ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:28.5625.3.4
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:44.5125.3.5
D Final [ race results ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:52.4125.4.4
Scratched crews (Finals) 
SCRSHGH 1[ crew ]_:__:__25.3.1
SCRTRGG 2[ crew ]_:__:__25.4.7

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:57.0726.1.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:02.5826.1.4
B Final [ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:12.0626.2.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:18.9726.2.1
7thSt Peter's School 2[ crew ]7:23.1826.2.7
C Final [ race results ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:13.4526.3.1
4thSt Peter's School 3[ crew ]7:18.7126.3.2
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:24.7726.3.5
D Final [ race results ]
4thHauraki Plains College 2[ crew ]7:20.8326.4.1
E Final [ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]7:19.8726.5.3

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thCambridge High School 1[ crew ]8:09.0527.1.2
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:10.5027.1.3
B Final [ race results ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:25.8627.2.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:28.4127.2.6
6thCambridge High School 2[ crew ]8:33.8927.2.7
C Final [ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:25.2127.3.4

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:13.2728.1.4
B Final [ race results ]
6thCambridge High School 1[ crew ]7:35.8128.2.7
D Final [ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:41.9028.4.1
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:46.4728.4.6
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:47.8728.4.3
Scratched crews (Finals) 
SCRSPLH 3[ crew ]_:__:__28.4.7

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdHillcrest High School 1[ crew ]7:53.2529.1.6
B Final [ race results ]
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]8:02.5829.2.6
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:03.6929.2.5
7thCambridge High School 1[ crew ]8:15.4929.2.4
C Final [ race results ]
6thCambridge High School 2[ crew ]8:37.3729.3.1
D Final [ race results ]
4thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:21.1129.4.3
---Hamilton Girls' High School 1[ crew ]DNF29.4.2
E Final [ race results ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:14.0829.5.7
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:24.8629.5.2
6thAquinas College 1[ crew ]8:26.5429.5.1
F Final [ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:18.9029.6.6
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:36.1429.6.4
6thAquinas College 2[ crew ]8:46.3729.6.1
Scratched crews (Finals) 
SCROTUM 2[ crew ]_:__:__29.5.3

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:51.7730.1.3
B Final [ race results ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]6:59.6330.2.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:04.2730.2.6
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:05.3730.2.7
6thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:12.1430.2.2
C Final [ race results ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:15.9530.3.7
Scratched crews (Finals) 
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__30.2.4

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:44.7531.1.5
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]6:53.2331.1.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]6:56.0731.1.1

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]6:35.9532.1.3

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:52.7933.1.1
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:56.5433.1.7
B Final [ race results ]
6thCambridge High School 1[ crew ]8:20.0533.2.4
---Tauranga Girls College 1[ crew ]NJ33.2.8

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:53.5434.1.5
2ndSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:57.0934.1.3
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:59.2434.1.4
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:06.4034.1.6
8thTe Awamutu College 1[ crew ]7:25.9834.1.8
B Final [ race results ]
1stSt John's College (Hamilton) 2[ crew ]7:10.0734.2.5

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:45.5035.1.8
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:48.0935.1.7

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:08.1636.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:18.6536.1.7

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:17.8437.1.7
B Final [ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:47.3037.2.7
6thWestern Heights High School 1[ crew ]7:53.5837.2.3

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:47.5338.1.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]6:52.3338.1.6
4thSt Peter's School 1[ crew ]6:57.1538.1.3
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:02.2238.1.7

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:01.9639.1.6
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:33.9939.1.1
B Final [ race results ]
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:55.2339.2.1

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:02.4740.1.5
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:07.8540.1.7
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:08.8140.1.4
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:12.1440.1.6
8thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:18.9940.1.8

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:40.7841.1.7
8thWestern Heights High School 1[ crew ]7:58.1341.1.8
B Final [ race results ]
2ndWestern Heights High School 2[ crew ]7:57.7841.2.5
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:06.4341.2.3
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:21.1141.2.2
C Final [ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:03.3141.3.6
Scratched crews (Finals) 
SCRTRID 1[ crew ]_:__:__41.3.2

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:37.3542.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:39.0842.1.6
B Final [ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:47.2742.2.7
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:01.3542.2.2

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:34.1743.1.5
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:45.7743.1.4
8thSt Peter's School 1[ crew ]8:09.2243.1.7
B Final [ race results ]
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:17.7043.2.2
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:25.5643.2.8

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:54.1144.1.2
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:57.1344.1.3
7thWestern Heights High School 1[ crew ]6:59.4744.1.8

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thSt Peter's School 1[ crew ]8:08.9345.1.8
B Final [ race results ]
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:02.8445.2.3
7thHauraki Plains College 1[ crew ]8:06.5145.2.6
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:20.5645.2.8
C Final [ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:55.1645.3.3
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:09.2145.3.8
D Final [ race results ]
3rdCambridge High School 2[ crew ]8:08.8745.4.1
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:15.1045.4.6
E Final [ race results ]
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:29.7845.5.1
---Hamilton Girls' High School 2[ crew ]DNF45.5.3
F Final [ race results ]
6thHauraki Plains College 2[ crew ]8:28.8745.6.3
7thOtumoetai College 2[ crew ]8:37.4945.6.1

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thHillcrest High School 1[ crew ]7:55.4946.1.1
B Final [ race results ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:55.4446.2.4
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:00.5846.2.3
C Final [ race results ]
2ndJohn Paul College 2[ crew ]7:48.3446.3.6
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:57.8346.3.8
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:04.3846.3.1
D Final [ race results ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:52.2146.4.4
4thOtumoetai College 2[ crew ]7:58.7446.4.8
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:08.0446.4.7

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:47.8447.1.3

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]5:54.7648.1.4
6thTauranga Boys College 1[ crew ]6:07.8948.1.7

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:36.661.1.6
8thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:57.211.1.3

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:17.273.1.3
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:27.063.1.2
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:35.933.1.6
7thSt Peter's School 2[ crew ]7:46.713.1.1
8thCambridge High School 1[ crew ]7:47.663.1.8
Semi-final 2[ race results ]
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:36.793.2.1
8thWestern Heights High School 1[ crew ]7:42.013.2.3

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:30.714.1.4
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]7:47.464.1.1
8thTauranga Girls College 1[ crew ]7:55.984.1.2
Semi-final 2[ race results ]
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:54.174.2.1
8thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:59.474.2.2

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:38.366.1.4
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:45.416.1.7
8thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:21.626.1.1
Semi-final 2[ race results ]
4thCambridge High School 1[ crew ]7:41.216.2.2
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:52.166.2.8

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:39.827.1.5
2ndWhakatane High School 1[ crew ]6:42.817.1.4
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:55.547.1.1
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:01.867.1.8
Semi-final 2[ race results ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:49.287.2.7
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:53.477.2.5
8thHauraki Plains College 1[ crew ]6:57.767.2.2

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:29.848.1.4
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:42.738.1.7
Semi-final 2[ race results ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:32.558.2.3

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:11.799.1.5
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:17.369.1.4
7thTuakau College 1[ crew ]7:31.329.1.3
Semi-final 2[ race results ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:17.139.2.5
5thWestern Heights High School 1[ crew ]7:21.089.2.6
8thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:40.919.2.8

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:32.2611.1.3
Semi-final 2[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]7:22.0411.2.5
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:29.3011.2.6

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:42.3813.1.4
8thTauranga Girls College 1[ crew ]8:12.4813.1.1
Semi-final 2[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:29.2913.2.4
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:37.1013.2.5
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:45.0913.2.2
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:00.5713.2.1

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:46.8416.1.5
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:05.4216.1.2
---St Paul's Collegiate School 2[ crew ]SCR16.1.1
Semi-final 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]6:46.3116.2.3
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:09.3816.2.8
8thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:24.8316.2.1

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]6:52.5119.1.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:55.4719.1.8
Semi-final 2[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:48.6819.2.4
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:06.2819.2.2

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:02.4020.1.8
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:14.6820.1.4
7thWestern Heights High School 1[ crew ]8:38.5620.1.2
Semi-final 2[ race results ]
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:41.2820.2.1

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:26.9521.1.4
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:30.7721.1.3
8thHamilton Boys High School 3[ crew ]6:44.2021.1.1
Semi-final 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:16.7721.2.4

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:48.5722.1.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:52.1922.1.6
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:57.1322.1.5
7thHillcrest High School 1[ crew ]8:16.8922.1.8
8thSt Peter's School 2[ crew ]8:18.2322.1.1
Semi-final 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:53.3122.2.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:57.6222.2.6
4thKatikati College 1[ crew ]8:01.0722.2.2
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:09.2322.2.7

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:26.1425.1.3
6thWestern Heights High School 1[ crew ]7:30.2225.1.7
Semi-final 2[ race results ]
8thTauranga Girls College 1[ crew ]7:38.7825.2.6

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:57.8326.1.5
8thOtumoetai College 1[ crew ]7:24.0026.1.1
Semi-final 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:59.3626.2.3
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:06.1826.2.8
7thSt Peter's School 2[ crew ]7:15.3826.2.1

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:57.5127.1.6
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:02.1327.1.5
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:17.3227.1.8
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:21.7627.1.2
Semi-final 2[ race results ]
7thCambridge High School 2[ crew ]8:27.0527.2.7

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:12.7728.1.4
Semi-final 2[ race results ]
7thCambridge High School 1[ crew ]7:32.9728.2.1

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:05.4529.1.5
5thCambridge High School 1[ crew ]8:11.9129.1.7
6thWestern Heights High School 1[ crew ]8:17.5329.1.3
Semi-final 2[ race results ]
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:12.0329.2.1

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:59.2630.1.7
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:07.1830.1.8
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:12.1730.1.4
7thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:20.3030.1.1
Semi-final 2[ race results ]
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:57.0930.2.1
7thWhakatane High School 1[ crew ]7:00.0430.2.3

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
7thTauranga Girls College 1[ crew ]33.1.5
Semi-final 2[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:51.3133.2.3
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:52.4833.2.6
6thCambridge High School 1[ crew ]8:13.1433.2.2

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:50.7034.1.4
2ndSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:52.9334.1.5
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:11.2734.1.7
5thSt John's College (Hamilton) 2[ crew ]7:13.7334.1.1
Semi-final 2[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:50.6034.2.5
2ndJohn Paul College 1[ crew ]6:58.7534.2.4

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:45.9038.1.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:53.0038.1.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:56.7938.1.6
Semi-final 2[ race results ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]6:47.5238.2.2

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:56.5940.1.1
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:58.5640.1.5
Semi-final 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:52.3240.2.4
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:59.7440.2.5
4thHamilton Boys High School 3[ crew ]6:59.9440.2.7

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thWestern Heights High School 1[ crew ]7:37.8841.1.5
5thWestern Heights High School 2[ crew ]7:39.9441.1.8
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:58.0541.1.7
Semi-final 2[ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:38.4641.2.4
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:06.7441.2.8

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:26.3342.1.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:27.8742.1.6
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:42.1542.1.2
Semi-final 2[ race results ]
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:49.5042.2.7

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:24.9743.1.4
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:56.0243.1.1
8thTauranga Girls College 1[ crew ]8:02.0243.1.8
Semi-final 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:15.6743.2.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:34.8943.2.2

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:47.1944.1.3
4thWestern Heights High School 1[ crew ]6:54.4044.1.6
Semi-final 2[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:44.4144.2.4

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:55.5445.1.8
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:07.0345.1.2
Semi-final 2[ race results ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:46.4145.2.5
6thTauranga Girls College 1[ crew ]7:50.6245.2.1

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:36.5646.1.6
Semi-final 2[ race results ]
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:34.9646.2.6
6thTe Awamutu College 1[ crew ]7:41.4746.2.1
 

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]8:21.301.1.5
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:24.881.1.6
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:34.021.1.3
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:39.861.1.1

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:43.782.1.5
Repechage 2[ race results ]
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:54.922.2.7

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]8:02.343.1.2
4thCambridge High School 2[ crew ]8:07.053.1.5
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:31.363.1.1
7thTauranga Boys College 1[ crew ]8:40.273.1.8
8thBethlehem College 1[ crew ]8:48.653.1.7
Repechage 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:49.293.2.5
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:55.453.2.3
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:10.343.2.6
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:38.173.2.1
Repechage 3[ race results ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:59.653.3.2
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:17.493.3.6

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:28.324.2.3
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:37.394.2.4
3rdTrident High School 1[ crew ]8:39.184.2.2
4thAquinas College 1[ crew ]8:59.794.2.7

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:12.475.1.5

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:03.516.1.5
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:06.936.1.4
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:22.046.1.6
6thSt Peter's School 2[ crew ]8:39.956.1.7
Repechage 2[ race results ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]8:27.866.2.4
Repechage 3[ race results ]
5thWestern Heights High School 1[ crew ]8:27.176.3.1
7thBethlehem College 1[ crew ]8:45.026.3.7

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:05.017.1.6
Repechage 2[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:06.067.2.6
5thAquinas College 1[ crew ]7:19.827.2.2
6thSt Peter's School 2[ crew ]7:22.477.2.7
8thTauranga Boys College 2[ crew ]8:27.617.2.1
Repechage 3[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:11.097.3.4
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:11.667.3.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:14.527.3.5
8thBethlehem College 1[ crew ]7:59.237.3.8

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
6thTauranga Girls College 2[ crew ]9:55.578.1.2
Repechage 2[ race results ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:39.238.2.3
3rdOtumoetai College 3[ crew ]9:40.218.2.4
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]9:48.098.2.5
5thOtumoetai College 2[ crew ]9:50.528.2.2

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thTe Awamutu College 2[ crew ]8:14.939.1.2
Repechage 2[ race results ]
4thTuakau College 2[ crew ]8:18.819.2.1
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:30.319.2.6

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:07.7810.1.5

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:54.6811.1.3
5thCambridge High School 1[ crew ]8:07.4311.1.6
Repechage 2[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:45.5211.2.4
6thCambridge High School 2[ crew ]8:25.3311.2.7
Repechage 3[ race results ]
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:39.9511.3.2

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:27.7213.1.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:34.7813.1.3
Repechage 2[ race results ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:42.3013.2.1
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]9:18.3613.2.6

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:33.2414.1.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]6:37.0214.1.3
6thWestern Heights High School 1[ crew ]7:00.2214.1.7

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:01.1615.1.4
8thJohn Paul College 1[ crew ]8:34.9315.1.1

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:33.8416.1.3
Repechage 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:04.3816.2.5
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:16.4116.2.4
Repechage 3[ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:31.3516.3.5
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:32.5116.3.3
Scratched crews (Repechages) 
SCRAQUI 1[ crew ]_:__:__16.3.6

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:05.9317.1.2
Repechage 2[ race results ]
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:43.7117.2.7

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:42.7418.1.2
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:42.9018.1.5
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:50.7018.1.6

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:43.2019.1.8
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:56.7619.1.1
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:06.4119.1.7
Repechage 2[ race results ]
Scratched crews (Repechages) 
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__19.2.4

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]9:19.5620.1.3
7thTrident High School 1[ crew ]9:54.8620.1.8
---Tauranga Girls College 2[ crew ]DNF20.1.4
Repechage 2[ race results ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]8:58.0420.2.3
4thWhakatane High School 3[ crew ]9:22.8420.2.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRPIOP 1[ crew ]_:__:__20.2.6

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:44.9521.1.3
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:59.2821.1.4
Repechage 2[ race results ]
3rdHamilton Boys High School 3[ crew ]7:02.3621.2.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:10.4721.2.5
Repechage 3[ race results ]
6thAquinas College 1[ crew ]8:02.8221.3.7

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
6thTuakau College 2[ crew ]9:31.0722.1.7
8thBethlehem College 2[ crew ]9:39.7422.1.1
Repechage 2[ race results ]
4thCambridge High School 2[ crew ]9:04.0322.2.5
6thTauranga Girls College 1[ crew ]9:24.0722.2.1
7thTuakau College 1[ crew ]9:31.2722.2.2
8thTe Awamutu College 1[ crew ]9:35.6522.2.8

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:18.5925.2.7
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:35.7225.2.6
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:39.0025.2.3
7thTrident High School 1[ crew ]9:36.1425.2.8
Scratched crews (Repechages) 
SCRAQUI 1[ crew ]_:__:__25.2.1

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:13.5926.2.7
Repechage 3[ race results ]
1stHauraki Plains College 2[ crew ]7:48.4526.3.4
2ndSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]7:56.4626.3.2
4thTauranga Boys College 2[ crew ]8:09.3526.3.5

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:58.0927.1.4
8thWhakatane High School 1[ crew ]9:53.8527.1.7
Repechage 2[ race results ]
1stCambridge High School 2[ crew ]8:53.4127.2.4
5thTrident High School 1[ crew ]9:39.0627.2.7
Repechage 3[ race results ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:47.6627.3.4

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]8:09.6628.1.3
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:46.9628.1.6
Repechage 2[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]8:12.1128.2.4

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thJohn Paul College 1[ crew ]9:29.5429.1.3
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]9:35.4529.1.7
Repechage 2[ race results ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:02.5829.2.7
4thTrident High School 1[ crew ]9:21.2629.2.2
Repechage 3[ race results ]
4thOtumoetai College 2[ crew ]9:36.4629.3.2
5thAquinas College 1[ crew ]9:41.5029.3.6
7thAquinas College 2[ crew ]10:22.3429.3.1
8thAquinas College 3[ crew ]11:12.3829.3.8
Repechage 4[ race results ]
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]10:03.6229.4.6

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:50.1030.1.4
8thHamilton Boys High School 4[ crew ]8:35.8030.1.3
Repechage 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:48.4230.2.6
2ndHamilton Boys High School 3[ crew ]7:50.5630.2.5
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:15.7030.2.1
Repechage 3[ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:55.5330.3.5
4thCambridge High School 1[ crew ]8:08.6830.3.3
5thTauranga Boys College 3[ crew ]8:11.5830.3.7
8thAquinas College 1[ crew ]9:06.1530.3.8

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]6:55.6631.1.7
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:00.2731.1.2

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thAquinas College 1[ crew ]7:06.7932.1.7
Repechage 2[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]6:41.2232.2.4

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:56.2133.1.7
Repechage 2[ race results ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]9:04.9133.2.3
Repechage 3[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:55.1333.3.4
Scratched crews (Repechages) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__33.2.7

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdSt John's College (Hamilton) 2[ crew ]8:04.0734.1.3
5thTauranga Boys College 2[ crew ]8:28.0734.1.6
Repechage 2[ race results ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:09.4334.2.5

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:39.8235.1.5
Repechage 2[ race results ]
---Tauranga Girls College 1[ crew ]SCR35.2.4

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:14.3036.2.3

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thWestern Heights High School 1[ crew ]7:43.6937.1.1
Repechage 2[ race results ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:25.1337.2.4
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:43.2337.2.2

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
6thWestern Heights High School 1[ crew ]8:27.4938.2.1

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:14.4539.2.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:31.6639.2.6

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
7thAquinas College 1[ crew ]7:41.6140.1.1
8thTauranga Boys College 2[ crew ]8:07.2340.1.8
Repechage 2[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:08.8540.2.4
Repechage 3[ race results ]
1stHamilton Boys High School 3[ crew ]7:12.3440.3.4
---Hauraki Plains College 1[ crew ]DNF40.3.7

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]8:00.6741.1.4
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:03.1441.1.5
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:16.1541.1.1
Repechage 2[ race results ]
2ndWestern Heights High School 2[ crew ]8:01.4441.2.4
4thTrident High School 1[ crew ]8:23.3941.2.2
5thCambridge High School 1[ crew ]8:25.7841.2.7
Repechage 3[ race results ]
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:18.7441.3.2
8thCambridge High School 2[ crew ]8:34.7341.3.7

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:39.8342.1.4
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:10.0542.1.1
Repechage 3[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:54.2542.3.4
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:01.9942.3.3
6thCambridge High School 1[ crew ]7:10.1142.3.8

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
7thBethlehem College 1[ crew ]8:32.3243.1.1
Repechage 2[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:06.8043.2.5
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:19.4943.2.3
7thTuakau College 1[ crew ]8:47.1443.2.2
Repechage 3[ race results ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:12.8943.3.2

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:55.0144.1.4
7thTe Awamutu College 1[ crew ]7:45.2644.1.8
Repechage 2[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]7:06.8544.2.4
8thTuakau College 1[ crew ]8:21.0344.2.8
Repechage 3[ race results ]
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:27.0044.3.2

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results ]
1stCambridge High School 2[ crew ]8:16.7145.3.2
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:20.3845.3.4
3rdHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:23.1645.3.5
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:25.9445.3.6
5thHauraki Plains College 2[ crew ]8:35.0245.3.3
6thOtumoetai College 2[ crew ]8:36.5845.3.8
Repechage 4[ race results ]
7thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:47.1545.4.3

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:14.8546.2.5

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:42.3547.1.4

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]5:59.6148.2.5
 

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:43.711.2.4
Heat 3[ race results ]
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:52.281.3.7
Heat 4[ race results ]
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]9:21.361.4.7
Heat 5[ race results ]
2ndSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:36.791.5.5
4thAquinas College 1[ crew ]9:03.461.5.3
5thCambridge High School 1[ crew ]9:12.651.5.1
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]10:12.471.5.4
Heat 7[ race results ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]8:37.761.7.3
5thWestern Heights High School 1[ crew ]8:58.021.7.7

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:48.192.1.7
Heat 2[ race results ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:35.302.2.3
Heat 3[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:21.282.3.6

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:28.433.1.7
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]9:25.863.1.6
7thTauranga Boys College 1[ crew ]9:58.623.1.4
Heat 2[ race results ]
5thCambridge High School 1[ crew ]9:17.823.2.6
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:31.583.2.2
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:43.503.2.7
Heat 3[ race results ]
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]8:38.463.3.1
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:55.073.3.7
5thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]9:01.573.3.6
8thTauranga Boys College 2[ crew ]9:46.203.3.4
Heat 4[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]8:21.133.4.1
3rdCambridge High School 2[ crew ]8:47.573.4.4
Heat 5[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]8:26.233.5.7
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:26.983.5.2
5thJohn Paul College 1[ crew ]9:27.643.5.5
6thBethlehem College 1[ crew ]9:49.233.5.6

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]8:25.954.1.5
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:45.654.1.8
6thTrident High School 1[ crew ]9:39.434.1.6
---Hauraki Plains College 1[ crew ]DNS4.1.2
Heat 2[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]8:37.854.2.3
---Hauraki Plains College 2[ crew ]DNS4.2.4
Heat 3[ race results ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:43.374.3.6
Heat 4[ race results ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:56.484.4.2
5thJohn Paul College 1[ crew ]9:22.134.4.6
Heat 5[ race results ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:51.874.5.2
6thAquinas College 1[ crew ]9:28.524.5.1
7thTauranga Girls College 2[ crew ]9:36.784.5.6
Heat 6[ race results ]
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:06.964.6.3

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:41.725.1.6
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:53.575.1.7
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:53.625.1.1
Heat 3[ race results ]
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 2[ crew ]_:__:__5.3.4

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:28.736.1.7
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:31.066.1.5
6thWestern Heights High School 1[ crew ]9:16.766.1.8
Heat 2[ race results ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:55.486.2.1
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:56.576.2.3
Heat 3[ race results ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:27.886.3.2
Heat 4[ race results ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:50.266.4.4
6thBethlehem College 1[ crew ]9:15.376.4.6
Heat 5[ race results ]
6thSt Peter's School 2[ crew ]9:22.766.5.4
7thBethlehem College 2[ crew ]9:59.196.5.1

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:41.047.1.5
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:42.097.1.1
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:18.157.2.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:32.237.2.2
4thCambridge High School 1[ crew ]7:43.547.2.5
Heat 3[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:24.067.3.2
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:35.057.3.7
6thSt Peter's School 2[ crew ]7:46.457.3.3
7thBethlehem College 1[ crew ]8:50.597.3.4
Heat 4[ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:49.087.4.2
5thAquinas College 1[ crew ]7:51.257.4.1
7thTauranga Boys College 2[ crew ]9:20.817.4.5
Heat 5[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:21.497.5.1

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]9:38.718.1.1
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]9:52.868.1.2
Heat 2[ race results ]
3rdPiopio College 1[ crew ]10:29.718.2.5
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]10:43.508.2.4
Heat 3[ race results ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]10:13.998.3.1
3rdTrident High School 1[ crew ]10:36.508.3.3
6thOtumoetai College 2[ crew ]11:11.898.3.6
Heat 4[ race results ]
4thWhakatane High School 2[ crew ]10:46.888.4.3
5thOtumoetai College 3[ crew ]11:00.748.4.5
6thTauranga Girls College 2[ crew ]11:14.048.4.4
Heat 6[ race results ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]10:30.408.6.3
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]10:42.388.6.2

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:57.469.1.2
Heat 2[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:12.429.2.7
Heat 3[ race results ]
3rdTuakau College 1[ crew ]8:42.329.3.4
Heat 4[ race results ]
6thTe Awamutu College 2[ crew ]9:21.449.4.4
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:58.429.4.2
Heat 5[ race results ]
4thWestern Heights High School 1[ crew ]8:42.339.5.4
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]9:07.019.5.2
Heat 6[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]8:45.619.6.2
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:51.999.6.3
7thWestern Heights High School 2[ crew ]9:36.229.6.5
Heat 7[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:21.449.7.3
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:26.139.7.5
6thTuakau College 2[ crew ]9:24.459.7.4
7thJohn Paul College 2[ crew ]10:03.849.7.6

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:54.1810.1.3

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thCambridge High School 2[ crew ]8:58.4411.1.6
Heat 3[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:14.8911.3.5
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:22.5411.3.6
Heat 4[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]8:12.7111.4.5
4thCambridge High School 1[ crew ]8:41.4511.4.2
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:02.8511.4.6

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:27.5712.1.4

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]9:39.0513.2.7
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:54.0813.2.5
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]10:19.4013.2.3
Heat 3[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]9:05.0313.3.7
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]9:46.8013.3.2
8thHauraki Plains College 2[ crew ]12:01.2913.3.3
Heat 4[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:12.0513.4.3
6thTauranga Girls College 1[ crew ]10:21.4913.4.7

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:13.1514.1.1
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:29.0614.1.2
4thCambridge High School 1[ crew ]7:38.8414.1.4
Heat 2[ race results ]
7thWestern Heights High School 1[ crew ]8:06.8814.2.5

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:27.1115.1.4
Heat 2[ race results ]
5thJohn Paul College 1[ crew ]10:45.4715.2.3

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]8:04.8016.1.4
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:51.8216.2.5
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:09.6416.2.3
Heat 3[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:53.3316.3.6
3rdHamilton Boys High School 3[ crew ]8:22.0516.3.2
4thAquinas College 1[ crew ]8:33.6616.3.4
Heat 4[ race results ]
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]8:03.2916.4.6

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:55.5717.1.6
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:59.7117.1.1
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:06.3117.1.4

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]9:04.2518.1.3
4thTauranga Girls College 1[ crew ]9:20.4518.1.6
Heat 2[ race results ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:05.6218.2.4

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:42.3719.1.1
Heat 2[ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:33.4019.2.8
5thTauranga Boys College 1[ crew ]8:58.7319.2.1
6thTauranga Boys College 2[ crew ]9:10.6719.2.5
Heat 4[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:54.1119.4.2
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]8:18.2919.4.6
6thOtumoetai College 1[ crew ]9:16.0019.4.3
7thBethlehem College 2[ crew ]10:22.1319.4.5
Heat 5[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:13.9119.5.5
4thWestern Heights High School 2[ crew ]8:47.8919.5.1
Heat 6[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:16.6719.6.3
7thBethlehem College 1[ crew ]9:15.2319.6.2
Heat 7[ race results ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]8:33.6919.7.5

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]10:18.4320.1.1
5thJohn Paul College 1[ crew ]10:44.5320.1.4
8thWhakatane High School 2[ crew ]11:19.5220.1.6
Heat 2[ race results ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]10:24.3620.2.2
7thWhakatane High School 3[ crew ]11:12.4520.2.7
Heat 3[ race results ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]10:41.3520.3.1
4thOtumoetai College 1[ crew ]10:54.2720.3.7
6thPiopio College 1[ crew ]11:17.3020.3.2
7thTrident High School 1[ crew ]11:29.7820.3.3
Heat 4[ race results ]
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]10:09.7220.4.7
Heat 5[ race results ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]9:54.8620.5.6
3rdHillcrest High School 1[ crew ]10:11.5720.5.5
5thTauranga Girls College 2[ crew ]10:24.6220.5.2
Heat 6[ race results ]
5thTe Kauwhata College 1[ crew ]10:15.5820.6.4

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:24.9421.1.2
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:41.7521.1.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:44.1921.1.3
Heat 2[ race results ]
6thAquinas College 1[ crew ]8:27.9521.2.2
Heat 3[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:11.5521.3.6
3rdSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:36.3521.3.4
Heat 4[ race results ]
3rdHamilton Boys High School 3[ crew ]7:49.3521.4.2

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]9:58.3222.1.6
6thTuakau College 1[ crew ]11:16.0622.1.7
7thBethlehem College 2[ crew ]11:16.4322.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]9:44.9222.2.5
5thCambridge High School 2[ crew ]10:43.0922.2.8
6thTuakau College 2[ crew ]10:45.9222.2.2
7thTauranga Girls College 1[ crew ]10:53.7322.2.1
8thOtumoetai College 1[ crew ]11:12.5822.2.6
Heat 3[ race results ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]9:42.0322.3.5
Heat 4[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]10:01.5922.4.2
3rdKatikati College 1[ crew ]10:40.3522.4.8
4thTrident High School 1[ crew ]10:41.1422.4.3
7thTe Awamutu College 1[ crew ]11:35.9022.4.1
8thTuakau College 3[ crew ]12:37.0822.4.6
Heat 5[ race results ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]10:22.1722.5.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]10:26.0322.5.2
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]11:16.3922.5.3
Heat 6[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]10:09.6722.6.1
3rdCambridge High School 1[ crew ]10:51.1122.6.6
7thAquinas College 1[ crew ]12:17.2922.6.7

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:32.0923.1.3
Heat 2[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:47.5223.2.2

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:40.9724.2.3

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]9:09.0425.1.1
3rdCambridge High School 1[ crew ]9:26.4625.1.5
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:31.0025.1.4
6thTauranga Girls College 2[ crew ]9:53.1825.1.8
Heat 2[ race results ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]9:19.0225.2.2
7thAquinas College 1[ crew ]10:48.0625.2.3
Heat 3[ race results ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:58.3425.3.2
Heat 4[ race results ]
7thTrident High School 1[ crew ]11:50.0625.4.3
Heat 5[ race results ]
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]8:49.6825.5.1
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:58.2925.5.5
Heat 6[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:05.7925.6.1
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]10:02.9425.6.6
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__25.3.5

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]9:00.6526.2.6
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]9:39.1926.2.3
Heat 3[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:34.4826.3.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:47.6426.3.1
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:57.0426.3.3
8thBethlehem College 2[ crew ]11:42.8026.3.8
Heat 5[ race results ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]9:12.9526.5.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]9:14.4226.5.8
7thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]9:46.1626.5.7
8thBethlehem College 1[ crew ]10:54.4326.5.4
Heat 6[ race results ]
5thHauraki Plains College 2[ crew ]9:19.8526.6.8
Heat 7[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:43.5026.7.8
3rdSt Peter's School 3[ crew ]8:59.4626.7.6
5thTauranga Boys College 2[ crew ]9:11.4326.7.4

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]9:53.4927.1.1
Heat 2[ race results ]
6thWhakatane High School 1[ crew ]10:52.1827.2.3
---Tauranga Girls College 2[ crew ]DNS27.2.5
Heat 3[ race results ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]9:46.8727.3.7
6thTrident High School 1[ crew ]11:00.9527.3.2
Heat 4[ race results ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:59.0427.4.5
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]10:05.0227.4.2
Heat 5[ race results ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]9:50.8927.5.1
3rdCambridge High School 2[ crew ]10:04.1227.5.3

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]8:53.7528.1.2
5thJohn Paul College 1[ crew ]9:36.8428.1.5
Heat 3[ race results ]
4thCambridge High School 1[ crew ]8:51.4728.3.5
Heat 4[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]8:20.1428.4.6
5thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]9:00.0028.4.3
Heat 5[ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:43.8228.5.2
Heat 7[ race results ]
5thTauranga Boys College 2[ crew ]9:00.7728.7.5
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__28.1.3

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thOtumoetai College 2[ crew ]10:14.1029.1.3
8thJohn Paul College 2[ crew ]11:00.1829.1.6
Heat 2[ race results ]
3rdCambridge High School 2[ crew ]9:46.3029.2.2
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]10:01.8129.2.4
Heat 3[ race results ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]9:15.8129.3.2
3rdHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:40.1229.3.7
7thAquinas College 3[ crew ]11:22.6129.3.6
8thTrident High School 2[ crew ]11:52.8129.3.5
Heat 4[ race results ]
5thJohn Paul College 1[ crew ]10:22.1329.4.7
7thAquinas College 2[ crew ]11:37.7329.4.1
Heat 6[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]9:18.5529.6.3
3rdCambridge High School 1[ crew ]9:45.1229.6.5
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]10:42.7029.6.2
Heat 7[ race results ]
5thAquinas College 1[ crew ]10:06.4429.7.3
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]10:18.6029.7.7
Heat 8[ race results ]
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]9:31.1729.8.7
6thTrident High School 1[ crew ]10:06.0029.8.4
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGG 2[ crew ]_:__:__29.2.8
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__29.8.2

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thCambridge High School 1[ crew ]8:02.8930.1.3
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]8:06.2730.1.7
6thTauranga Boys College 3[ crew ]8:22.2930.1.6
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:00.1430.2.6
4thHamilton Boys High School 4[ crew ]8:17.0930.2.4
Heat 3[ race results ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:03.2430.3.6
7thAquinas College 1[ crew ]8:48.9230.3.3
Heat 4[ race results ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:48.9430.4.6
4thTauranga Boys College 1[ crew ]8:00.0230.4.4
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:34.8330.4.3
Heat 5[ race results ]
3rdHamilton Boys High School 3[ crew ]8:07.3430.5.6
7thTauranga Boys College 2[ crew ]9:05.6130.5.7
Scratched crews (Heats) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__30.4.5

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:37.3231.1.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:59.3931.1.7
Heat 2[ race results ]
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:45.7531.2.5

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]7:20.9532.2.6
7thAquinas College 1[ crew ]8:13.3132.2.4

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:59.4233.1.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]9:29.7733.1.2
---St Peter's School 2[ crew ]EXC33.1.3
Heat 2[ race results ]
5thJohn Paul College 1[ crew ]10:04.7733.2.2
Heat 4[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]9:04.9533.4.5
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]10:55.8733.4.7

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:54.7834.1.2
Heat 2[ race results ]
1stSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:43.2134.2.1
Heat 3[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:50.5534.3.2
3rdSt John's College (Hamilton) 2[ crew ]8:02.7334.3.1
Heat 4[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:33.0234.4.1
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:01.1034.4.7
4thTauranga Boys College 2[ crew ]8:06.3534.4.3

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:23.0135.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:23.4635.2.1
Heat 3[ race results ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:37.8235.3.1

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:42.3136.1.2
Heat 2[ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:03.1736.2.2

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
8thWestern Heights High School 1[ crew ]8:43.5037.1.8
Heat 2[ race results ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:03.4237.2.3
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:29.4037.2.1

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:26.2138.1.6
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:27.6738.1.7
Heat 2[ race results ]
7thWestern Heights High School 1[ crew ]8:17.7138.2.6
Heat 3[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:29.5838.3.3
Heat 4[ race results ]
Heat 5[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:30.8438.5.4
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 2[ crew ]_:__:__38.4.5

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:40.0839.2.5
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:15.2639.2.4
Heat 3[ race results ]
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:43.6339.3.4

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thTauranga Boys College 2[ crew ]9:19.0840.1.3
Heat 2[ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:00.2640.2.7
Heat 3[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:46.3640.3.1
3rdHamilton Boys High School 3[ crew ]7:56.1940.3.3
Heat 4[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:42.9940.4.5
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:52.4140.4.6
Heat 5[ race results ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:41.6840.5.1
6thAquinas College 1[ crew ]8:43.4540.5.2

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]8:48.7241.1.8
3rdJohn Paul College 1[ crew ]9:12.9641.1.3
5thTrident High School 1[ crew ]9:18.8141.1.5
6thCambridge High School 2[ crew ]9:37.0741.1.7
Heat 3[ race results ]
6thCambridge High School 1[ crew ]9:26.6441.3.2
8thRotorua Lakes High School 1[ crew ]10:07.3541.3.4
Heat 4[ race results ]
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]9:08.8741.4.6
8thOtumoetai College 1[ crew ]11:09.1041.4.8
Heat 5[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]9:06.7341.5.6
3rdWestern Heights High School 2[ crew ]9:32.0941.5.7
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:47.9841.5.1
6thHillcrest High School 1[ crew ]9:49.1841.5.5
7thKatikati College 1[ crew ]9:54.3341.5.3

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:32.7642.1.5
7thCambridge High School 1[ crew ]7:57.7142.1.3
8thTauranga Boys College 1[ crew ]8:03.8242.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:38.3842.2.7
Heat 3[ race results ]
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:48.1842.3.2
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:50.7042.3.4
Heat 4[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:40.0142.4.5

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]8:37.1643.1.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:54.7843.1.4
Heat 3[ race results ]
5thTuakau College 1[ crew ]9:56.7943.3.2
6thBethlehem College 1[ crew ]10:35.2343.3.5
Heat 4[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:14.3843.4.6
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:03.5643.4.7
5thTauranga Girls College 1[ crew ]9:18.8243.4.2

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:50.1844.1.7
Heat 2[ race results ]
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:22.3544.2.3
Heat 3[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:43.1644.3.1
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]7:45.4044.3.4
7thTuakau College 1[ crew ]8:24.4044.3.6
Heat 4[ race results ]
5thTauranga Boys College 1[ crew ]8:18.2244.4.1

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thCambridge High School 2[ crew ]9:07.6545.1.2
Heat 2[ race results ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:53.7445.2.2
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]9:37.7945.2.6
Heat 3[ race results ]
7thOtumoetai College 2[ crew ]10:19.2245.3.5
Heat 4[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:43.2845.4.2
Heat 5[ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:53.6845.5.5
Heat 6[ race results ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:37.1945.6.3
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:43.9645.6.6
4thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:57.8545.6.5
8thTrident High School 1[ crew ]10:31.0945.6.2
Heat 7[ race results ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:51.0445.7.2
5thTe Awamutu College 1[ crew ]9:24.1045.7.3
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]10:18.7445.7.6
Heat 8[ race results ]
5thHauraki Plains College 2[ crew ]9:05.8445.8.4
Scratched crews (Heats) 
SCRSHGH 2[ crew ]_:__:__45.4.4

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:33.2146.1.1
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]9:31.0046.1.4
Heat 2[ race results ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:31.8946.2.5
4thJohn Paul College 2[ crew ]8:41.2646.2.2
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:46.9646.2.3
Heat 3[ race results ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:34.3646.3.1
Heat 4[ race results ]
7thJohn Paul College 3[ crew ]10:32.3946.4.4
Heat 6[ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:52.4146.6.4
Heat 7[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]8:39.7246.7.4
3rdOtumoetai College 2[ crew ]9:03.9346.7.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]9:06.9146.7.2

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:29.9147.2.3

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:17.9048.1.4
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:26.5848.1.2

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Waikato/Bay of Plenty's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA