NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Mount Roskill Grammar School's approved colours
#150: Mount Roskill Grammar School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2002 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2002 NISS Championship regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:54:941.1.5
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:58:781.1.4
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:02:741.1.2

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdKristin School 1[ crew ]8:25:212.1.5
5thCarmel College 1[ crew ]8:29:442.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndNorthcote College 1[ crew ]8:43:662.2.4
Scratched crews (Finals) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__2.2.5

Event 3 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKings College 3[ crew ]6:55:363.1.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:58:993.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:10:193.2.5
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:26:673.2.3
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:40:563.2.6
Scratched crews (Finals) 
SCRSHAK 2[ crew ]_:__:__3.2.1
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__3.2.4

Event 4 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:11:064.1.4
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:28:314.1.6
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:30:894.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:42:974.2.4
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:53:794.2.1

Event 5 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:09:745.1.5
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:23:085.1.1
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:59:885.1.6
---Kings College 1[ crew ]DNF5.1.3

Event 6 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:08:466.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndMarist College 1[ crew ]8:09:446.2.2
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:58:386.2.6

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]7:27:488.1.3
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:38:688.1.1

Event 9 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:59:869.1.6
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:01:069.1.1

Event 10 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:06:0310.1.3

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:06:2911.1.2
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:20:0211.1.6
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:25:1811.1.1
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:26:8311.1.3

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:59:0312.1.0
---Auckland Grammar School 1[ crew ]DNF12.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:10:9512.2.2
3rdKings College 1[ crew ]7:30:4412.2.1
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:36:6012.2.4

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:52:8213.1.4
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:17:3213.1.5
Scratched crews (Finals) 
SCRROSE 1[ crew ]_:__:__13.1.2
SCRMACL 1[ crew ]_:__:__13.1.2

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:28:2714.1.6
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:33:7614.1.1
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:34:0314.1.2
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:52:3214.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:06:6514.2.6
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:17:5214.2.1

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stNorthcote College 1[ crew ]7:48:9115.1.2
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:05:9415.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:32:4015.2.2

Event 16 Boys under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:51:4016.1.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:53:4316.1.6
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:01:8316.1.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:03:2616.1.0
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:40:0616.1.1

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:25:2118.1.5
5thPukekohe High School 2[ crew ]8:38:0618.1.1
7thPukekohe High School 3[ crew ]8:54:3218.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]9:10:0218.2.3
5thKings College 1[ crew ]9:16:9418.2.1

Event 19 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:29:3419.1.2

Event 20 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:44:4320.1.2
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:46:9020.1.5
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:56:6820.1.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]20.1.6

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:39:3821.1.4
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:42:9521.1.2

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]8:26:3022.2.3
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:45:3122.2.2
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:49:4822.2.1

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:48:1823.1.2
2ndHowick College 1[ crew ]7:52:4723.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]8:23:6123.2.1
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:41:7423.2.4

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:48:4624.1.1

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:10:3925.1.4
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:12:8725.1.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:13:1425.1.5
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:16:4925.1.2
6thKings College 2[ crew ]7:23:2525.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
4thKings College 3[ crew ]7:48:6425.2.1
Scratched crews (Finals) 
SCRWTLB 1[ crew ]_:__:__25.2.4

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thPukekohe High School 1[ crew ]8:07:5226.1.1

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:55:5527.1.3
7thPukekohe High School 1[ crew ]8:11:0927.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]8:30:3127.2.1

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:49:2928.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:02:8028.2.4
2ndMarist College 1[ crew ]8:13:1228.2.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:50:7528.2.5

Event 29 Boys under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:08:1529.1.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:39:9529.1.1

Event 30 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKings College 2[ crew ]6:23:2830.1.3
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:27:4030.1.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:39:2030.1.0
6thKings College 1[ crew ]6:53:2130.1.4
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:56:6730.1.1

Event 32 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:54:2332.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:36:6332.2.2

Event 33 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:15:4633.1.3
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:23:4833.1.5
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:27:9833.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:36:1733.2.3
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:44:0233.2.2
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:53:0333.2.1

Event 34 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:34:0934.1.4
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:36:9534.1.6
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:42:3334.1.1
6thKings College 1[ crew ]6:46:8434.1.2

Event 36 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:13:2936.1.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:27:0836.1.6

Event 37 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:41:5537.2.3

Event 38 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:05:1538.1.5
3rdRosehill College 1[ crew ]8:09:8238.1.1
4thHowick College 1[ crew ]8:19:9838.1.4
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:26:6838.1.6

Event 39 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:39:0539.2.3

Event 40 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:26:3040.1.2
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:31:5740.1.6
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:47:3440.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 2[ crew ]9:01:8940.2.6
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:06:1240.2.3

Event 41 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:12:3041.1.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:16:4241.1.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:25:2641.1.5

Event 42 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:22:3142.1.4
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:26:4342.1.2
7thKings College 1[ crew ]8:03:1242.1.3

Event 4 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:56:374.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:19:304.2.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:27:044.2.2
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:30:564.2.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:48:304.2.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:59:614.2.5

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:34:9415.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:09:3315.2.4
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stNorthcote College 1[ crew ]8:00:0515.3.4
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:30:8715.3.2
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:38:7215.3.6

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thCarmel College 1[ crew ]7:59:2822.1.3
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:06:8122.1.1
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:26:4222.1.0

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:56:1225.1.3
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:56:3425.1.4
6thKings College 3[ crew ]7:35:5025.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:59:1425.2.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:00:2925.2.3
3rdKings College 2[ crew ]7:05:7325.2.5
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:14:7925.2.2
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:41:1025.2.0

Event 33 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:09:4133.1.3
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:18:2033.1.2
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:18:4733.1.4
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:28:3633.2.5
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:48:2433.2.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]33.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:41:2133.3.5
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:00:9833.3.6

Event 37 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]4:31:8337.1.5

Event 40 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:58:4040.1.5
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:00:2740.1.4
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:59:5640.3.4
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:02:6340.3.2
4thPukekohe High School 2[ crew ]8:21:9740.3.5
 

Event 1 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:19:431.1.4
3rdDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:59:041.1.2
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:07:711.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:53:911.2.3

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stKristin School 1[ crew ]8:41:852.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdNorthcote College 1[ crew ]8:58:432.2.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:16:062.2.6
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:59:292.2.1

Event 3 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:24:843.1.2
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:34:673.1.6
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:46:763.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:11:273.2.3
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:25:613.2.5
4thKings College 1[ crew ]7:35:503.2.2
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:40:053.2.1
7thKings College 2[ crew ]8:11:313.2.0

Event 4 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:30:424.1.1
5thWestlake Boys High School 3[ crew ]9:19:804.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:55:554.2.3
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]8:01:534.2.2
3rdSt Kentigern College 4[ crew ]8:27:514.2.5
---Kings College 1[ crew ]DNS4.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 3[ crew ]8:04:944.3.3

Event 6 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:13:256.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndMarist College 1[ crew ]8:32:526.3.3
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:00:266.3.5

Event 9 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:54:159.1.3
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:59:219.1.1

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:18:2011.1.3
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:25:1211.1.1
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:29:7311.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:20:2311.2.5

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:17:2112.1.4
5thKings College 1[ crew ]7:35:2812.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:59:8512.2.4
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:09:5712.2.3
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:42:0312.2.2

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:29:5113.1.5
4thMacleans College 1[ crew ]7:39:0713.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:17:5413.2.3
6thRosehill College 2[ crew ]8:18:1213.2.6

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:47:0014.1.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:04:5714.1.2
5thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:30:1714.1.1
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:37:5814.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:43:3214.2.3
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:12:2714.2.4
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:30:7214.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:34:2014.3.3
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:00:4514.3.2

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:19:9415.1.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:16:0415.4.3
3rdWestlake Girls High School 6[ crew ]8:34:4415.4.1
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]DNS15.4.2
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 2[ crew ]8:19:3315.6.3
3rdEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:33:7215.6.2
4thRosehill College 1[ crew ]8:51:9515.6.5
Scratched crews (Repechages) 
SCRWTLG 5[ crew ]_:__:__15.1.1
SCRDIOC 2[ crew ]_:__:__15.3.6
SCRWTLG 4[ crew ]_:__:__15.5.2

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:38:7718.1.3
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:59:4818.1.5
5thKings College 1[ crew ]9:28:1518.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 2[ crew ]8:22:8718.2.2
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:01:1818.2.0
Scratched crews (Repechages) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__18.1.4

Event 19 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:59:7719.1.1

Event 20 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:42:4520.1.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:43:9820.1.3
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:46:2920.1.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:54:8620.1.6

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:43:4121.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdMarist College 1[ crew ]8:17:0821.2.4

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:05:6522.1.3
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:32:7322.1.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:14:6622.3.3
3rdDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:26:4722.3.5
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:44:4822.3.2

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]8:20:9223.1.4
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:36:9123.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:14:5523.2.2

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:12:5424.1.1
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:25:7724.1.4

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:25:8425.1.6
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:31:6425.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 3[ crew ]7:14:2025.2.0
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:20:9525.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:50:2725.3.4

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:55:7626.2.2

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:35:2127.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]8:03:8927.2.4
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:07:4127.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 3[ crew ]8:29:7127.3.2
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:55:3627.3.5

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:43:0328.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]3:59:9728.2.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]4:27:2728.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndMarist College 1[ crew ]8:22:9528.3.3

Event 31 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:43:6431.1.2
6thKings College 1[ crew ]7:46:6031.1.6

Event 32 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:26:6432.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:48:1932.2.4
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:56:4032.2.6

Event 33 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]3:35:6433.1.2
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]4:00:3033.1.1
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]4:07:6133.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:23:5633.2.3
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:13:5533.2.5
5thSacred Heart College (Auckland) 4[ crew ]8:25:2433.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:39:8333.3.3
3rdWestlake Boys High School 3[ crew ]8:12:5733.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:38:2433.4.4
4thKings College 2[ crew ]8:27:7833.4.1
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:37:3133.5.3
3rdSacred Heart College (Auckland) 3[ crew ]8:12:0833.5.2
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:39:1833.6.3
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:00:2033.6.5

Event 34 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:29:0934.1.3
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:32:2234.1.2
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:37:0634.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:34:2034.2.3
3rdKings College 2[ crew ]6:44:7534.2.2
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:09:1234.2.5

Event 36 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:14:4536.1.3
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:44:3336.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:42:1736.2.5
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:59:0036.2.6

Event 37 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]9:20:7937.2.5

Event 38 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:58:2338.1.4
---St Kentigern College 2[ crew ]DNS38.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:00:7638.2.3
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]8:10:3738.2.2
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:22:7838.2.4
4thKings College 1[ crew ]8:34:1538.2.5

Event 39 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:20:9839.1.4

Event 40 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:37:2240.1.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:16:0340.3.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRBARA 2[ crew ]_:__:__40.3.2

Event 41 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:19:2241.1.3
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:33:8841.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:19:7041.2.4
3rdKings College 1[ crew ]6:21:9041.2.2
 

Event 1 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]08:32:11.1.3
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]08:48:61.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:58:791.2.5
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:06:481.2.4
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:25:041.2.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:07:832.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stCarmel College 1[ crew ]8:26:522.2.5
3rdKristin School 1[ crew ]8:50:362.2.1
4thNorthcote College 1[ crew ]8:54:702.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:06:292.3.5

Event 3 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:08:313.1.2
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:13:313.1.3
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:26:603.1.6
6thKings College 2[ crew ]7:45:933.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 3[ crew ]6:51:293.2.3
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:54:313.2.4
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:11:013.2.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:55:773.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]7:13:753.3.2
6thSt Kentigern College 3[ crew ]7:56:763.3.6

Event 4 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:09:744.1.0
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:43:304.1.4
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:58:624.1.6
---Auckland Grammar School 2[ crew ]DNS4.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:16:494.2.6
5thSt Kentigern College 4[ crew ]8:11:204.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:23:654.3.2
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:33:264.3.3
---Takapuna Grammar School 2[ crew ]DNS4.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:46:114.4.4
3rdSt Kentigern College 3[ crew ]8:09:404.4.5
4thKings College 1[ crew ]8:19:014.4.2
5thWestlake Boys High School 3[ crew ]8:39:504.4.6

Event 6 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:05:606.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndMarist College 1[ crew ]8:08:626.3.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:34:716.3.1
Scratched crews (Heats) 
SCRWTLG 1[ crew ]_:__:__6.2.3

Event 9 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:58:539.1.4
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:08:539.1.2

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:26:1111.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:19:0711.2.0
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:30:3911.2.6
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:32:5811.2.5
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:38:1311.2.4

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:00:0312.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:03:4312.2.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:24:6312.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:42:8212.3.5
4thKings College 1[ crew ]7:44:0812.3.1

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:21:3913.1.0
5thRosehill College 1[ crew ]7:41:3813.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:57:3213.2.6
6thMacleans College 1[ crew ]7:50:5513.2.2
7thRosehill College 2[ crew ]8:26:8513.2.1

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:54:3614.1.0
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:08:7514.1.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:09:5814.1.2
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:53:9614.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:58:4814.2.2
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:18:5814.2.4
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:36:6514.2.0
6thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:48:6814.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:53:2014.3.4
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:56:9414.3.3

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 2[ crew ]8:42:5115.1.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:48:1115.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 5[ crew ]9:33:5315.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:36:0215.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:46:4115.4.2
5thRosehill College 1[ crew ]9:42:7115.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:11:2515.5.3
6thWestlake Girls High School 6[ crew ]9:29:7015.5.2
7thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:38:0015.5.6
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stNorthcote College 1[ crew ]8:28:0215.6.4
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:50:6515.6.1
4thWestlake Girls High School 4[ crew ]9:07:1815.6.2

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
---St Kentigern College 2[ crew ]DNS17.2.4
Scratched crews (Heats) 
SCRSTKT 1[ crew ]_:__:__17.1.3

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]9:10:9118.1.3
3rdPukekohe High School 2[ crew ]9:14:0918.1.4
4thPukekohe High School 1[ crew ]9:18:8718.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:29:1918.2.3
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:45:7018.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 3[ crew ]9:05:6318.3.1
3rdKings College 1[ crew ]9:38:4818.3.5
Scratched crews (Heats) 
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__18.1.1

Event 19 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:38:5019.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:33:9619.3.1

Event 20 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:51:4520.1.3
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:56:3320.1.1
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:06:0620.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:47:3820.2.4

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:43:4221.1.3
3rdMarist College 1[ crew ]8:22:8021.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:38:9121.2.1

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stCarmel College 1[ crew ]8:11:6922.1.3
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:28:8822.1.5
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:43:9922.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:38:3822.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:52:7822.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:09:6122.4.2

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHowick College 1[ crew ]7:50:4323.1.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:32:7823.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]8:34:9223.2.6
6thSt Kentigern College 2[ crew ]9:07:6123.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:42:5623.3.5
Scratched crews (Heats) 
SCRWTLB 1[ crew ]_:__:__23.3.2

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:27:2524.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:44:8424.2.5

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:17:5125.1.6
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:40:0825.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:09:3725.2.3
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:16:6225.2.2
---Rosehill College 2[ crew ]DNS25.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:12:9925.3.2
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:03:6325.3.4
7thKings College 3[ crew ]9:00:0025.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:17:2025.4.1
2ndKings College 2[ crew ]7:28:9625.4.3
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:20:6425.4.4
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:42:7225.4.6

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
---Kings College 1[ crew ]DNS26.1.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:35:3726.3.2
Scratched crews (Heats) 
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__26.1.3

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:07:6327.1.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:32:1327.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 3[ crew ]8:49:5927.2.1
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:18:6527.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:18:6727.3.6
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]8:43:4427.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:18:9827.4.5
---Epsom Girls Grammar 1[ crew ]DNS27.4.6

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:05:5628.1.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:58:5628.1.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndMarist College 1[ crew ]8:29:0028.3.3
3rdKings College 1[ crew ]8:31:3628.3.6

Event 31 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:08:1331.1.5
4thKings College 1[ crew ]8:19:2831.1.3

Event 32 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:54:6432.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:06:9732.3.4
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:44:8732.3.2
Scratched crews (Heats) 
SCRWTLG 3[ crew ]_:__:__32.2.6

Event 33 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:43:1933.1.2
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]9:13:6533.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:33:2533.2.5
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:40:1233.2.6
4thSacred Heart College (Auckland) 3[ crew ]8:24:3333.2.2
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:27:2433.2.1
6thKings College 2[ crew ]8:48:9933.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:03:9233.3.2
6thSacred Heart College (Auckland) 4[ crew ]8:50:3733.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:17:6433.4.1
5thWestlake Boys High School 3[ crew ]8:31:5333.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:29:3533.5.1
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:55:6033.5.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:07:5233.5.5
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:48:6133.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:06:0933.6.3

Event 34 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:40:1334.1.2
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:55:2434.1.1
4thKings College 2[ crew ]7:07:1034.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:32:5534.2.1
2ndKings College 1[ crew ]6:37:0634.2.3
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:42:1134.2.5
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:01:5934.2.2
Scratched crews (Heats) 
SCRROSE 1[ crew ]_:__:__34.1.5

Event 36 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:37:2436.1.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:59:2136.1.2
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:13:0036.1.1
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:37:7736.1.0

Event 37 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:45:1137.1.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]9:29:3137.4.1

Event 38 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:49:7338.1.0
3rdRosehill College 1[ crew ]7:54:6738.1.1
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:14:0138.1.2
7thSt Kentigern College 2[ crew ]9:05:8638.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHowick College 1[ crew ]8:01:6938.2.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:21:0338.2.1
5thKings College 1[ crew ]8:41:0838.2.6

Event 39 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:24:7639.2.5

Event 40 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:18:7240.1.1
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:23:2840.1.2
4thBaradene College 2[ crew ]8:43:4940.1.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:25:1340.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 2[ crew ]8:21:8040.4.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:08:5140.6.1
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:21:4240.6.2
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:04:1940.6.3

Event 41 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:11:5341.1.6
4thKings College 1[ crew ]6:26:0341.1.3
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:26:5241.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:15:8641.2.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:19:3741.2.2

Event 42 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEDIOC 1[ crew ]_:__:__42.1.2
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__42.2.2
SCRDIOC 2[ crew ]_:__:__42.2.4
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__42.2.5

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis02 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis02 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA