NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Napier Boys High School's approved colours
#52: Napier Boys High School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2002 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2002 NISS Championship regatta results, filtered to show races with schools from the East Coast/Hawkes Bay region that competed in under-1 events.

Event 1 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thLytton High School 1[ crew ]8:05:211.1.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:39:712.2.3
3rdTaikura Rudolf Steiner School 2[ crew ]8:49:542.2.2
5thLytton High School 1[ crew ]9:01:352.2.6

Event 3 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:12:393.2.2

Event 6 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:51:326.2.3

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:03:428.1.2

Event 9 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]6:40:699.1.4

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]7:12:3213.1.1

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
5thNapier Girls High School 1[ crew ]8:34:2215.2.5
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:39:7615.2.6

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]6:50:5717.1.2

Event 19 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:35:2719.1.6

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:44:0021.1.3
5thLytton High School 1[ crew ]8:14:9821.1.5

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thWoodford House 1[ crew ]8:29:0022.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
4thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:37:3422.2.5

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:30:5024.1.4

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
5thNapier Boys High School 1[ crew ]7:57:3725.2.6

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thLytton High School 1[ crew ]7:40:9926.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
5thLytton High School 2[ crew ]9:23:8726.2.3

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:30:6427.2.2

Event 32 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:28:5032.2.3

Event 35 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:27:9735.1.2
6thLytton High School 1[ crew ]8:07:6835.1.6

Event 37 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]7:35:2437.1.2
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:43:6437.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
4thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:54:4037.2.1

Event 42 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:27:6942.1.5

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thNapier Girls High School 1[ crew ]8:29:4515.1.2
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:32:3515.3.1

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdWoodford House 1[ crew ]7:55:8222.2.2
5thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:01:3122.2.0

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thNapier Boys High School 1[ crew ]7:31:2225.2.6

Event 37 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]4:22:5437.1.6
6thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]4:47:9737.1.0
7thGisborne Boys High School 2[ crew ]4:52:0437.1.4
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]: : :37.2.3
 

Event 1 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndLytton High School 1[ crew ]8:37:231.1.3

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:58:442.1.3
4thTaikura Rudolf Steiner School 2[ crew ]9:02:722.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thLytton High School 1[ crew ]9:17:992.2.2

Event 3 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:32:043.1.3
6thHavelock North High School 1[ crew ]7:40:603.1.5

Event 6 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:07:806.1.3

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:47:0911.2.6

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:59:1712.1.1

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]7:23:3613.1.4
6thHavelock North High School 1[ crew ]7:46:2613.1.6

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:15:0615.2.3
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:18:8515.2.2

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Boys High School 1[ crew ]7:20:0017.1.4

Event 19 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:53:9819.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:28:5319.3.3
5thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:33:0719.3.6

Event 20 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thNapier Boys High School 1[ crew ]6:59:0920.1.5

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stLytton High School 1[ crew ]7:49:8421.2.3

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdNapier Girls High School 1[ crew ]8:29:1122.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:13:4522.2.3

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:37:1323.1.5

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thHavelock North High School 1[ crew ]7:44:9625.2.1
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:16:8125.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]7:27:7525.3.2

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stLytton High School 1[ crew ]8:00:4926.1.3
3rdLytton High School 2[ crew ]8:45:7026.1.4

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 2[ crew ]8:22:1927.1.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:11:0327.3.3

Event 32 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:04:7832.1.2

Event 35 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:39:5835.1.5
4thLytton High School 1[ crew ]7:58:3035.1.2

Event 37 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]7:30:1137.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:52:4137.2.4
3rdGisborne Boys High School 3[ crew ]8:00:0537.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdHavelock North High School 1[ crew ]7:02:6637.3.4

Event 40 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 2[ crew ]8:57:5640.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:51:8540.2.5
 

Event 1 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndLytton High School 1[ crew ]08:03:61.1.5
6thWoodford House 1[ crew ]13:20:491.1.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:47:232.1.1
3rdLytton High School 1[ crew ]8:51:842.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thTaikura Rudolf Steiner School 2[ crew ]9:00:302.2.4

Event 3 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:03:263.3.5
4thHavelock North High School 1[ crew ]7:21:553.3.1

Event 6 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:48:746.1.5

Event 9 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thNapier Boys High School 1[ crew ]6:45:689.1.2

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
7thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:48:2911.2.3

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:51:1612.2.1

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]7:24:4613.1.2
7thHavelock North High School 1[ crew ]7:54:2313.1.4

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:54:9215.3.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndNapier Girls High School 1[ crew ]9:03:6715.5.4

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:17:0417.1.4

Event 19 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:51:6819.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
7thGisborne Boys High School 2[ crew ]9:09:1519.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:52:4719.3.4

Event 20 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]7:06:2220.2.2

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:38:3621.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndLytton High School 1[ crew ]7:57:8621.2.4

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWoodford House 1[ crew ]8:16:6422.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:35:4222.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thNapier Girls High School 1[ crew ]9:11:1822.3.2
Scratched crews (Heats) 
SCRLYTT 1[ crew ]_:__:__22.1.0

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:33:0023.1.2

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:25:3924.2.3

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thHavelock North High School 1[ crew ]8:13:3025.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thNapier Boys High School 1[ crew ]7:57:2025.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:31:2425.4.2

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdLytton High School 2[ crew ]9:03:4926.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndLytton High School 1[ crew ]8:13:0226.3.3

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Girls High School 2[ crew ]9:01:4627.1.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:29:7127.3.2

Event 32 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:29:3832.3.3

Event 35 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:07:4735.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdLytton High School 1[ crew ]8:25:3735.2.4

Event 37 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:53:7337.1.6
7thGisborne Boys High School 3[ crew ]8:17:3537.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Boys High School 2[ crew ]7:51:4337.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Boys High School 1[ crew ]7:31:3837.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]7:33:5837.4.5
4thHavelock North High School 1[ crew ]8:07:4237.4.4

Event 40 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 2[ crew ]8:51:5140.3.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:56:3540.6.4

Event 42 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEGGHS 1[ crew ]_:__:__42.2.3

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis02 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

East Coast/Hawkes Bay's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis02 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA