NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Cullinane College's approved colours
#18: Cullinane College

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2002 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2002 NISS Championship regatta results, filtered to show races with schools from the Waikato/Bay of Plenty region that competed in under-1 events.

Event 1 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]7:47:141.1.3

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]8:14:612.1.2
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:27:962.1.1
6thKatikati College 1[ crew ]8:31:692.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:52:062.2.1

Event 3 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:49:653.1.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:03:933.1.2
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:07:943.1.5
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:08:273.1.0
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:17:173.1.6

Event 4 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:12:874.1.3
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:20:404.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:38:024.2.2
4thHauraki Plains College 2[ crew ]7:53:244.2.6

Event 5 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:19:185.1.4

Event 6 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:41:326.1.6
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:42:316.1.3
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:00:936.1.4
6thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:15:606.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:12:136.2.4
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:17:966.2.1
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:19:556.2.5

Event 7 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:32:937.1.3
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:39:367.1.4

Event 8 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:54:038.1.6
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:01:128.1.5

Event 9 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:42:289.1.3
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:02:939.1.5

Event 10 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:58:3410.1.4
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:19:9810.1.2

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:09:2611.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:12:5011.1.5

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]6:57:0012.1.2
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:02:1612.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:02:4912.2.3
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:07:7912.2.5

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:14:7313.1.6
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:16:9313.1.2
Scratched crews (Finals) 
SCRHAMB 1[ crew ]_:__:__13.1.2

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:31:1214.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:59:1214.2.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:04:4514.2.2
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:12:4714.2.3

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndEdgecumbe College 1[ crew ]7:52:0415.1.6
3rdKatikati College 1[ crew ]7:54:1815.1.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:11:5415.1.3
6thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:16:5915.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:16:6415.2.4
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:18:2315.2.3
3rdRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:22:2415.2.1

Event 16 Boys under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:41:1316.1.2
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:03:8116.1.3

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:39:9117.1.3
2ndCambridge High School 1[ crew ]6:42:6617.1.4
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:55:3517.1.5
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]6:56:1217.1.1
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:00:8417.1.6

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]8:07:6318.1.4
6thCambridge High School 2[ crew ]8:49:3218.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:37:6718.2.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]9:00:9618.2.5
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:28:3118.2.2

Event 19 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 2[ crew ]7:25:6619.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 2[ crew ]7:38:0819.2.4
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:07:4119.2.1
6thCambridge High School 1[ crew ]8:29:6019.2.6

Event 20 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:36:7420.1.3
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]6:48:8820.1.4

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:01:5721.1.6
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:16:0721.1.1

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKatikati College 1[ crew ]8:09:2222.1.2
3rdEdgecumbe College 1[ crew ]8:12:1922.1.5
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:19:8222.1.4
5thBethlehem College 1[ crew ]8:28:6122.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:25:4822.2.6
3rdBethlehem College 3[ crew ]8:34:2122.2.4

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]8:02:1923.1.5
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:17:4123.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTuakau College 1[ crew ]8:19:6623.2.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:30:3723.2.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:28:5423.2.6

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:28:7424.1.5
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:03:0124.1.6

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:20:7825.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:25:0825.2.3

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKatikati College 1[ crew ]7:37:6926.1.2
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:39:5626.1.0
7thHillcrest High School 1[ crew ]8:28:8326.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:00:9926.2.4
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:12:5326.2.5
3rdCambridge High School 2[ crew ]8:43:6126.2.6

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:51:7027.1.5
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]7:54:9427.1.6
5thCambridge High School 1[ crew ]8:01:9727.1.1
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:06:5327.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:49:3127.2.5

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:41:6528.1.3
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:57:2028.1.1
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:07:0428.1.2
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:09:6828.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:35:9228.2.3
6thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:22:6628.2.1

Event 30 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:21:1330.1.5
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:26:4130.1.2

Event 31 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:25:4031.1.4
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:27:1531.1.1
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:28:2531.1.2

Event 32 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdTrident High School 1[ crew ]8:01:6432.1.0
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:04:4432.1.4
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:13:2932.1.5
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:13:5132.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:22:6832.2.4
5thCambridge High School 1[ crew ]8:36:9032.2.6
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:44:8132.2.1

Event 33 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:18:5333.1.2
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:21:5033.1.4
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:33:1433.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:35:5633.2.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:08:5733.2.5
---St Paul's Collegiate School 2[ crew ]DNF33.2.6

Event 35 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKatikati College 1[ crew ]7:26:6035.1.4
4thCambridge High School 1[ crew ]7:37:2035.1.5
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:50:6535.1.1

Event 36 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:24:5536.1.1
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:26:0336.1.3
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:28:6236.1.4
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:43:7236.1.5

Event 37 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stPiopio College 1[ crew ]7:33:7037.1.3
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:38:4237.1.4
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:41:0637.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:50:2937.2.5
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:58:8037.2.6

Event 38 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:51:5338.1.3
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:27:9538.1.2

Event 39 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:14:3339.1.2
5thBethlehem College 1[ crew ]8:23:2839.1.3
6thTrident High School 1[ crew ]8:37:3439.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:17:3539.2.4
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:25:4339.2.6
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:33:2839.2.5

Event 40 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:23:9940.1.4
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:31:2440.1.3
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:54:4240.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:47:2340.2.5
4thHauraki Plains College 1[ crew ]9:06:7840.2.2
5thTe Kauwhata College 1[ crew ]9:23:0440.2.1
6thCambridge High School 1[ crew ]9:33:1540.2.4

Event 41 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:04:4541.1.4
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:24:1141.1.1
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]6:29:3841.1.6

Event 42 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:16:2242.1.0
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:44:7242.1.6

Event 4 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:13:264.1.4
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:21:004.1.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:55:224.1.6
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:11:534.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thHauraki Plains College 2[ crew ]7:56:214.2.0

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:02:0915.1.3
2ndKatikati College 1[ crew ]8:05:6715.1.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:11:6515.1.5
6thTe Awamutu College 3[ crew ]8:40:2715.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:12:1415.2.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:18:3415.2.3
4thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:25:7015.2.6
5thWhakatane High School 2[ crew ]8:28:9415.2.5
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndEdgecumbe College 1[ crew ]8:11:4215.3.3
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]9:06:6815.3.5

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndKatikati College 1[ crew ]7:50:7222.1.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:55:4922.1.2
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:29:4422.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:52:9622.2.3
2ndEdgecumbe College 1[ crew ]7:53:6822.2.4
4thBethlehem College 3[ crew ]7:57:6922.2.5
6thTrident High School 1[ crew ]8:21:2522.2.1
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:22:1822.2.6

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:01:4525.1.6
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:03:3725.1.1

Event 33 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:43:7433.1.5
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:47:2033.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:15:5633.2.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:28:6333.2.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:52:1433.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:20:4533.3.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:24:7333.3.4
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:59:0133.3.2
6thBethlehem College 1[ crew ]8:32:5733.3.1

Event 37 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stPiopio College 1[ crew ]4:15:7937.1.3
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]4:25:5637.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]: : :37.2.4
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]: : :37.2.0
6thSt Peter's School 1[ crew ]: : :37.2.6
7thRotorua Boys High School 2[ crew ]: : :37.2.2

Event 40 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:55:4440.1.2
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:01:0440.1.3
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:19:7140.1.1
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:35:7040.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:00:3340.2.4
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:05:9340.2.3
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:16:0940.2.1
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:24:6040.2.5
6thSt Peter's School 2[ crew ]8:44:5440.2.2
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:16:6940.3.3
6thTauranga Girls College 3[ crew ]8:47:9540.3.6
 

Event 1 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:25:161.2.2
4thCambridge High School 1[ crew ]9:01:741.2.5
Scratched crews (Repechages) 
YET TO RACEKATI 1[ crew ]_:__:__1.1.2

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndKatikati College 1[ crew ]8:49:372.1.2
5thWhakatane High School 1[ crew ]9:17:662.1.6
7thTrident High School 1[ crew ]9:45:072.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]8:44:152.2.3
7thSt Peter's School 1[ crew ]10:49:602.2.0
Scratched crews (Repechages) 
SCRROTG 1[ crew ]_:__:__2.2.7

Event 3 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:13:643.1.4
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:15:563.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:14:353.2.4
6thHamilton Boys High School 3[ crew ]8:02:243.2.6

Event 4 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:46:924.1.4
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]7:58:684.1.2
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]8:01:154.1.3
---St Paul's Collegiate School 2[ crew ]DNS4.1.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:55:554.3.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:19:814.3.1

Event 6 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:44:436.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:14:846.2.3
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:39:836.2.4
4thTuakau College 1[ crew ]9:24:276.2.1
5thFraser High School 1[ crew ]10:48:746.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:02:646.3.4
4thTauranga Girls College 2[ crew ]9:04:766.3.1
5thCambridge High School 1[ crew ]9:47:776.3.2
Scratched crews (Repechages) 
SCRTEKC 1[ crew ]_:__:__6.1.5

Event 9 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:51:969.1.5
5thCambridge High School 1[ crew ]7:03:329.1.2
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:07:069.1.0
7thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:15:909.1.6

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:41:3211.1.4
5thTauranga Girls College 2[ crew ]7:50:5511.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:17:1011.2.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:46:6511.2.1

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:00:7912.1.6
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:09:8512.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:47:1912.2.6

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:10:3413.1.2
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:41:7613.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:19:5713.2.2

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]6:59:9114.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:22:8114.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:52:9314.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]6:46:7214.3.4
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:50:7114.3.6

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTrident High School 1[ crew ]8:52:0715.1.5
4thOtumoetai College 2[ crew ]8:54:4915.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:21:7615.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:16:6315.3.2
2ndRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:24:6515.3.4
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:29:8715.3.3
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:06:9715.4.4
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:17:1815.5.3
2ndTe Awamutu College 3[ crew ]8:32:5615.5.4
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]8:12:8415.6.4
5thTe Awamutu College 2[ crew ]8:56:1315.6.1

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:25:7317.1.2
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:28:6617.1.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:32:9617.1.6

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 2[ crew ]8:51:1318.1.1
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:09:4718.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:40:9418.2.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:42:4218.2.6

Event 19 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:45:9919.1.6
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]9:00:8519.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]7:29:8419.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:11:1519.3.4

Event 20 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thFraser High School 1[ crew ]7:11:0620.1.0
Scratched crews (Repechages) 
SCRHAMB 1[ crew ]_:__:__20.1.1

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:58:6821.1.4
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:25:4821.1.5
4thCambridge High School 1[ crew ]8:46:1921.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:54:7221.2.2
Scratched crews (Repechages) 
SCRSHGH 1[ crew ]_:__:__21.2.5

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:20:4322.1.4
5thBethlehem College 2[ crew ]8:36:0822.1.2
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:41:1322.1.1
7thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:46:3022.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:09:8322.2.5
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:29:3322.2.4
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:50:9122.2.6
---Te Awamutu College 2[ crew ]DNS22.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:00:4922.3.4
Scratched crews (Repechages) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__22.3.1

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:48:1923.1.3
2ndTuakau College 1[ crew ]8:02:0823.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]8:01:0423.2.4
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:44:7023.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:09:2823.3.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:20:7023.3.1
4thRotorua Boys High School 2[ crew ]8:21:7423.3.2
5thCambridge High School 1[ crew ]8:48:4923.3.4

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:09:8524.1.3
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:20:5624.1.6
6thTauranga Girls College 2[ crew ]7:48:5124.1.2

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:05:6325.1.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:39:5125.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:59:3525.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]6:55:7325.3.3
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:40:4425.3.1

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:26:8026.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:57:8526.2.1
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:09:7726.2.4
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:19:0526.2.3
5thCambridge High School 2[ crew ]9:01:7326.2.5
6thCambridge High School 3[ crew ]9:37:6526.2.6
Scratched crews (Repechages) 
SCRSPLH 2[ crew ]_:__:__26.1.5

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:47:1527.1.3
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:13:3527.1.2
5thTauranga Girls College 3[ crew ]8:33:3427.1.5
7thSt Peter's School 2[ crew ]8:56:6827.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]7:43:0727.2.0
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:47:5027.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:26:4727.3.1

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:07:4728.1.4
3rdHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:25:0428.1.5
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:31:3128.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]3:48:7128.2.3
5thFraser High School 1[ crew ]5:01:2628.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:52:7828.3.2
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:41:1728.3.1

Event 31 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:19:2531.1.4
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:21:8331.1.5

Event 32 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]7:58:4632.1.3
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:02:9132.1.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:44:9932.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTrident High School 1[ crew ]8:00:3232.2.3
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:12:9632.2.2
5thCambridge High School 1[ crew ]8:35:0932.2.5

Event 33 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]3:23:6733.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:46:4133.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:48:1833.3.4
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:34:0133.4.3
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:19:0033.4.5
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:38:2833.4.2
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:48:5233.5.4
4thHamilton Boys High School 3[ crew ]8:23:1233.5.5

Event 35 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:47:3235.1.3
3rdHillcrest High School 1[ crew ]7:54:7335.1.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:03:5835.1.1
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:20:2835.1.6
---Waikato Diocesan School 1[ crew ]DNS35.1.0

Event 36 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:31:9236.1.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:04:8236.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:23:1736.2.4
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:53:9336.2.2
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:55:8036.2.3
6thTauranga Girls College 1[ crew ]9 :02:0036.2.1

Event 37 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:52:9637.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:10:7637.1.2
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:37:4037.1.6
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:43:1737.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:09:2837.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:46:5737.3.3
4thCambridge High School 1[ crew ]7:09:9137.3.2
5thCambridge High School 2[ crew ]7:30:1837.3.5

Event 38 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:57:8538.1.3
3rdTuakau College 1[ crew ]8:28:0038.1.2
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:41:9038.1.5

Event 39 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTrident High School 1[ crew ]8:15:9839.1.5
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:07:6739.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:17:9539.2.2
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:18:6139.2.6
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:20:9239.2.4
6thTrident High School 2[ crew ]9:10:5739.2.1

Event 40 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]8:28:5640.1.3
2ndTauranga Girls College 3[ crew ]8:35:5440.1.4
7thJohn Paul College 1[ crew ]9:53:0440.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:32:0240.2.3
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:45:3740.2.4
4thOtumoetai College 2[ crew ]9:01:5740.2.1
5thHauraki Plains College 2[ crew ]9:16:8440.2.6
6thFraser High School 1[ crew ]10:01:4440.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Girls' High School 3[ crew ]9:11:8540.3.3
5thTuakau College 1[ crew ]9:40:1440.3.6

Event 41 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:21:0341.1.2
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:24:1641.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]6:19:8741.2.3
 

Event 1 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]07:52:701.1.2
5thCambridge High School 1[ crew ]08:38:241.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:34:601.2.2
Scratched crews (Heats) 
SCRWKDS 1[ crew ]_:__:__1.2.3

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thTrident High School 1[ crew ]9:13:322.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:32:952.2.6
6thSt Peter's School 1[ crew ]10:18:962.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]8:30:652.3.6
3rdKatikati College 1[ crew ]8:41:522.3.1
5thWhakatane High School 1[ crew ]9:07:672.3.2
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]9:30:902.3.3

Event 3 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:52:493.1.1
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:04:573.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]6:59:693.2.5
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:14:473.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:55:463.3.4
5thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:52:253.3.3

Event 4 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:18:644.1.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:35:784.1.2
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:51:434.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:10:894.2.2
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:39:944.2.5
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:46:244.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 2[ crew ]7:56:444.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:10:154.4.3

Event 6 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:42:486.1.3
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:51:766.1.4
5thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:26:866.1.1
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:58:886.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:49:286.2.5
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:54:946.2.6
4thCambridge High School 1[ crew ]8:32:346.2.2
5thFraser High School 1[ crew ]9:30:736.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:02:646.3.2
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:14:836.3.4
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:32:306.3.3
6thTuakau College 1[ crew ]9:02:016.3.6

Event 9 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:47:609.1.1
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:03:809.1.5
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:15:399.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:04:479.2.2
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:14:199.2.3

Event 11 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:32:3711.1.5
5thTauranga Girls College 2[ crew ]7:41:9811.1.6
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:47:4211.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:13:5811.2.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:24:0111.2.1

Event 12 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:04:1512.1.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]6:55:8012.3.3
2ndCambridge High School 1[ crew ]6:58:8212.3.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:09:7912.3.2

Event 13 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:28:6913.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:16:0513.2.3
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:30:0613.2.4

Event 14 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:41:2714.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:49:2514.2.5
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:11:2214.2.3
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:37:2914.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:58:3114.3.2
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:32:5314.3.6

Event 15 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:24:0015.1.5
3rdTe Awamutu College 3[ crew ]8:44:0515.1.4
---Waikato Diocesan School 1[ crew ]DNS15.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:24:8215.2.5
2ndHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:26:9115.2.0
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:32:6715.2.2
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:36:8515.2.1
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:45:9715.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:24:4315.3.1
3rdRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:46:8415.3.3
5thTrident High School 1[ crew ]9:16:8315.3.2
6thTe Awamutu College 2[ crew ]9:29:7415.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:57:4515.4.1
4thOtumoetai College 2[ crew ]9:24:2015.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]8:32:0315.5.0
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 2[ crew ]9:02:3515.6.6
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMG 1[ crew ]_:__:__15.3.4
SCRROTL 1[ crew ]_:__:__15.4.3

Event 17 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:10:5617.1.5
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:17:7617.1.2
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:41:6017.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:09:9117.2.5
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:14:3017.2.2

Event 18 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:32:1118.1.6
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:44:8518.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]8:57:8918.2.6
5thCambridge High School 2[ crew ]9:41:0018.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]9:05:9118.3.3

Event 19 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:40:9719.1.3
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]9:03:2719.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 2[ crew ]7:36:3819.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]7:57:4619.3.0
7thTe Awamutu College 1[ crew ]9:34:5219.3.5

Event 20 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:46:0620.1.4
5thFraser High School 1[ crew ]7:21:9820.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]6:44:9720.2.3
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:34:7320.2.5

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]8:42:1921.1.2
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:03:9421.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdHillcrest High School 1[ crew ]8:02:7521.2.2
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:03:5221.2.5
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:34:0521.2.3

Event 22 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:34:2122.1.4
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:46:9522.1.6
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:53:0022.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:11:0922.2.3
2ndBethlehem College 3[ crew ]8:20:3722.2.4
4thBethlehem College 2[ crew ]8:36:2422.2.1
6thTe Awamutu College 2[ crew ]8:46:2422.2.0
7thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:56:6222.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:04:9422.3.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:19:1122.3.3
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:32:8922.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]8:00:6522.4.0
4thTrident High School 1[ crew ]8:18:5122.4.1
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:38:2822.4.4
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:51:7422.4.3
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGG 2[ crew ]_:__:__22.4.6

Event 23 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]8:05:7023.1.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:31:0223.1.6
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:49:9223.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thRotorua Boys High School 2[ crew ]8:37:8423.2.1
5thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:53:5423.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]8:08:5423.3.3
4thTuakau College 1[ crew ]8:13:4323.3.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:27:4323.3.2

Event 24 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:12:4824.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]7:50:3824.2.2
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:53:5124.2.4

Event 25 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:29:3225.1.3
6thCambridge High School 1[ crew ]8:05:4125.1.4
7thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:07:6025.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:46:1725.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:24:4625.3.1

Event 26 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:31:4126.1.2
3rdHillcrest High School 1[ crew ]8:45:0926.1.5
4thCambridge High School 1[ crew ]8:49:0426.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:50:6426.2.2
4thCambridge High School 2[ crew ]9:19:8026.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:09:6126.3.5
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]9:46:3326.3.1
5thCambridge High School 3[ crew ]10:14:6226.3.4

Event 27 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:15:5427.1.5
---Tauranga Girls College 2[ crew ]DNS27.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:29:6027.2.3
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:44:4927.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 3[ crew ]8:59:5327.3.4
5thHauraki Plains College 1[ crew ]9:00:3027.3.3
6thJohn Paul College 1[ crew ]9:23:9827.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:04:1127.4.4
5thSt Peter's School 2[ crew ]10:07:7127.4.2

Event 28 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:54:5228.1.1
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:59:3828.1.6
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:43:0528.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:12:1328.2.1
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:15:9828.2.5
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:47:2828.2.4
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:55:3628.2.3
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:03:8728.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:15:8228.3.4
6thFraser High School 1[ crew ]9:56:8828.3.5

Event 31 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:41:2731.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:33:5331.2.5
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:55:9331.2.3

Event 32 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:20:7032.1.1
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:26:4732.1.2
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:26:7432.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:07:9032.2.1
2ndTrident High School 1[ crew ]8:12:6232.2.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:52:6132.2.5
4thCambridge High School 1[ crew ]8:54:4232.2.2

Event 33 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:35:5033.1.5
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:58:4033.1.1
5thHauraki Plains College 2[ crew ]8:20:4333.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:54:6733.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:40:6133.3.3
5thHamilton Boys High School 3[ crew ]8:26:9833.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:32:5433.4.5
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:09:7333.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:27:4333.5.3
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:38:1433.6.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:44:3233.6.2
4thJohn Paul College 1[ crew ]9:24:8633.6.1

Event 35 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:47:3135.1.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:27:1335.1.5
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:56:1935.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]7:51:3735.2.2
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:01:4235.2.5
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:31:8535.2.3

Event 36 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:29:0036.1.6
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:43:9436.1.5
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:46:8536.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:38:0636.2.3
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:05:0336.2.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]9:14:2036.2.5
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]9:14:5336.2.6
6thTauranga Girls College 1[ crew ]9:45:8436.2.1
Scratched crews (Heats) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__36.1.1

Event 37 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:39:8337.1.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:50:7737.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 2[ crew ]7:54:2837.2.4
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:05:7637.2.0
5thCambridge High School 2[ crew ]8:07:9637.2.3
6thSt Peter's School 2[ crew ]8:17:0237.2.6
7thHamilton Boys High School 1[ crew ]9:11:4037.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:40:3337.3.2
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:56:5937.3.3
5thCambridge High School 1[ crew ]8:03:8437.3.5
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:54:6537.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stPiopio College 1[ crew ]7:28:3637.4.3
Scratched crews (Heats) 
SCRCAMB 3[ crew ]_:__:__37.4.2

Event 38 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:40:0638.1.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:36:0338.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]8:08:5038.2.5
4thTuakau College 1[ crew ]8:28:8838.2.3

Event 39 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:10:8739.1.5
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:24:6539.1.4
4thTrident High School 2[ crew ]8:52:8339.1.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:02:8339.1.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:58:3439.3.2
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:18:0139.3.4
4thTrident High School 1[ crew ]8:20:4839.3.3
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:28:0639.3.1

Event 40 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:33:8840.1.4
5thOtumoetai College 2[ crew ]9:00:3540.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:10:5940.2.1
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]8:31:0340.2.4
3rdTauranga Girls College 3[ crew ]8:36:6340.2.2
5thHauraki Plains College 2[ crew ]9:18:0440.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:13:6740.3.1
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:22:4040.3.2
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:45:5340.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:21:0940.4.5
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:48:2840.4.1
5thTuakau College 1[ crew ]9:25:5240.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:29:0540.5.3
2ndSt Peter's School 2[ crew ]8:39:1140.5.1
3rdHamilton Girls' High School 3[ crew ]9:04:2640.5.2
4thFraser High School 1[ crew ]9:29:0940.5.4
5thJohn Paul College 1[ crew ]9:33:9840.5.5

Event 41 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]6:21:8041.1.2
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:25:2041.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:03:6641.2.1
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:23:6641.2.5
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMB 2[ crew ]_:__:__41.1.1

Event 42 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__42.1.3
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__42.1.4

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis02 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Waikato/Bay of Plenty's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis02 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA