NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Hastings Boys High School's approved colours
#144: Hastings Boys High School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2003 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2003 NISS Championship regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:24:411.2.3

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKristin School 1[ crew ]8:21:472.1.2
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:28:172.1.1

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:48:583.1.4
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:57:153.1.3

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:39:094.1.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:41:614.1.1
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:43:324.1.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:55:184.1.0
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:03:094.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]7:13:754.2.2

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:57:445.1.1
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:11:015.1.0
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:19:965.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]7:13:585.2.4
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:31:825.2.2
5thSt Kentigern College 3[ crew ]7:38:195.2.6

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:06:446.1.1
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:08:256.1.4
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:11:446.1.5
6thKings College 1[ crew ]7:44:286.1.6

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:31:877.1.2
3rdBaradene College 1[ crew ]7:35:277.1.1

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]7:22:538.1.1
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:31:058.1.0
---Macleans College 1[ crew ]DIS8.1.4

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:01:179.1.2
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:06:789.1.1

Event 10 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:46:3410.1.2
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:04:4110.1.4
7thEdgewater College 1[ crew ]7:11:2710.1.0

Event 11 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:43:9611.1.2
3rdBaradene College 1[ crew ]8:09:0611.1.3

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:05:8412.1.4
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:16:0012.1.2

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:48:7713.1.4
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:48:8113.1.1
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:16:6013.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:50:1313.2.4
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:09:5213.2.1

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:58:8114.2.3
2ndKings College 1[ crew ]7:08:1414.2.6
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:29:8414.2.5
Scratched crews (Finals) 
SCRWHGB 1[ crew ]_:__:__14.2.4

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:25:2515.1.1
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:35:3015.1.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]6:36:7215.1.0
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:42:6615.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]6:39:3615.2.2
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:47:9915.2.5
5thKings College 1[ crew ]7:08:6415.2.6

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 3[ crew ]8:18:5716.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:12:0316.2.3

Event 17 Boys under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:44:2617.1.2
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:45:0817.1.4
4thKings College 1[ crew ]6:53:5417.1.1
6thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:28:8617.1.6

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:42:2718.1.3
7thKings College 1[ crew ]7:04:9618.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]6:55:1318.2.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:01:8918.2.4

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:14:4919.1.2
5thKristin School 1[ crew ]8:28:1219.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Cuthberts College 1[ crew ]8:34:1619.2.3
6thRosehill College 1[ crew ]9:07:7219.2.1

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:50:4320.2.6
5thCarmel College 1[ crew ]8:58:1820.2.2

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:28:4121.1.3
4thKings College 1[ crew ]7:31:1621.1.5
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:45:8821.1.1

Event 22 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:43:7622.1.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:47:2822.1.2
5thKings College 1[ crew ]7:11:4422.1.6

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thNorthcote College 1[ crew ]8:00:3823.1.2

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:01:8624.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Finals) 
SCRMACL 1[ crew ]_:__:__24.2.4

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]6:58:3325.1.3
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:05:7425.1.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:11:1325.1.1
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:13:6525.1.6

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:56:0026.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]7:01:0126.2.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:04:6426.2.5
Scratched crews (Finals) 
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__26.2.1
SCRAGSB 2[ crew ]_:__:__26.2.3

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 1[ crew ]8:26:2527.1.6

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stCarmel College 1[ crew ]8:20:0428.2.2
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:27:1828.2.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:29:8728.2.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:48:1628.2.5

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]8:03:1229.1.1
6thBaradene College 1[ crew ]8:11:8029.1.6

Event 30 Boys under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:47:5130.1.3

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:28:1031.1.1
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:33:7131.1.2
4thKings College 1[ crew ]6:50:7931.1.5

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:11:4432.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:27:0432.2.4

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:11:1533.1.5

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:23:1034.1.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:41:5034.1.6
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:44:6834.1.5
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:51:1134.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:41:3234.2.3
2ndAuckland Grammar School 2[ crew ]7:45:3834.2.2
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:07:8534.2.6
Scratched crews (Finals) 
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__34.2.1

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:31:4035.1.2
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:32:3935.1.4
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:42:1135.1.5
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:42:9935.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:52:6535.2.3
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:01:0035.2.1
5thKings College 1[ crew ]7:08:4735.2.5

Event 36 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:03:2936.1.3
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:26:0336.1.6

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:32:6837.1.5
3rdSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:32:9537.1.2
5thBaradene College 1[ crew ]8:41:5837.1.1
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:58:8837.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Dominics College (Henderson) 2[ crew ]9:02:5037.2.2

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:01:7538.2.1
6thEdgewater College 1[ crew ]8:10:9238.2.5

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thHowick College 1[ crew ]8:23:4539.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:25:3739.2.2
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:30:0439.2.4

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:00:9340.1.3
3rdKings College 1[ crew ]8:04:8840.1.5

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:42:1341.1.1
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:47:8941.1.6
6thBaradene College 1[ crew ]8:57:2341.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:46:9341.2.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:54:3741.2.1

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]8:02:0842.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]8:20:8142.2.4
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:30:2042.2.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:42:0142.2.6

Event 43 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]6:25:4843.1.1
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:30:5943.1.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:34:1043.1.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:40:0943.1.4

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:26:0544.1.3
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:31:2244.1.6

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:30:812.2.3
6thRangitoto College 1[ crew ]8:56:852.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stKristin School 1[ crew ]8:25:872.3.4
5thSt Cuthberts College 1[ crew ]8:44:382.3.1

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:07:4826.1.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:15:1226.1.1
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:31:8126.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:57:1626.2.4
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:08:0326.2.5
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:48:1826.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
4thKings College 1[ crew ]7:14:6926.3.2
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:23:8626.3.6

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 1[ crew ]7:50:8839.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHowick College 1[ crew ]7:37:2539.2.4
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:40:4439.2.6

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:04:9441.1.4
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:05:7741.2.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:26:2041.2.2
5thBaradene College 2[ crew ]8:45:2641.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:08:2441.3.5
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:26:3641.3.3
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:35:061.1.4
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:46:051.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thManurewa High School 1[ crew ]8:13:341.2.1
6thKings College 1[ crew ]9:04:971.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:49:291.3.2

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRangitoto College 1[ crew ]8:51:032.2.2
4thBirkenhead College 1[ crew ]10:09:192.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Cuthberts College 1[ crew ]8:50:652.3.4

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thKings College 1[ crew ]8:40:643.1.6
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:42:513.1.0

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:03:704.1.4
4thRosehill College 1[ crew ]7:14:244.1.2
6thKings College 2[ crew ]7:24:184.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:50:624.2.4
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:00:344.2.3

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:38:795.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07:275.2.3
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:20:405.2.5
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:28:855.2.2
5thSt Kentigern College 3[ crew ]7:45:005.2.1
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:13:235.2.6

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:20:346.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 2[ crew ]7:17:726.2.4
2ndKings College 1[ crew ]7:19:816.2.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:22:346.2.2
4thAuckland Grammar School 3[ crew ]8:03:646.2.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:43:357.2.4
4thMacleans College 1[ crew ]8:36:197.2.1
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:42:947.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:36:807.3.1

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:08:379.1.3
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:13:699.1.2
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:26:939.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:25:619.2.5

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:27:0912.1.4
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:53:9512.1.2
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:25:7512.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:36:6512.2.2
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:32:5112.2.6

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:33:1313.1.3
4thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:53:4613.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]6:59:3013.2.3
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:05:6213.2.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:44:5613.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:53:3513.3.4

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:08:7014.1.3
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:33:1414.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:23:4714.2.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:34:9514.2.5
4thManurewa High School 1[ crew ]7:50:4414.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]7:25:5714.3.4

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:42:1215.1.2
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:43:7615.1.4
4thSt Kentigern College 2[ crew ]6:50:6815.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:35:4115.2.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:44:9715.2.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:00:2915.2.2
5thKings College 1[ crew ]7:13:6415.2.1

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:03:6216.1.3
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:48:9916.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:44:4816.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Repechages) 
SCRCARM 1[ crew ]_:__:__16.3.6

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:57:0018.1.5
3rdRosehill College 1[ crew ]6:58:2118.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:58:5318.2.5
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:26:4918.2.1

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Cuthberts College 1[ crew ]8:42:6719.1.2
3rdRosehill College 1[ crew ]9:04:9219.1.1
4thRosehill College 2[ crew ]9:13:2119.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKristin School 1[ crew ]8:30:8719.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]10:13:3519.3.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__19.1.4

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]9:03:6620.3.1
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:13:9820.3.4
Scratched crews (Repechages) 
SCRWTLG 1[ crew ]_:__:__20.3.2
SCRWTLG 2[ crew ]_:__:__20.3.5

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:01:0921.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:58:0221.2.3
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:23:7221.2.2
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:38:6621.2.5

Event 22 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:56:5022.1.2
4thKings College 1[ crew ]7:12:9322.1.3
6thKings College 2[ crew ]7:30:2322.1.0

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:30:2923.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:54:3223.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:39:9823.3.5

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:26:4724.2.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:44:9324.2.6

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:24:4625.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:27:3725.2.4
Scratched crews (Repechages) 
SCRSTDO 1[ crew ]_:__:__25.2.5

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:15:7826.1.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:19:5226.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 3[ crew ]7:42:2026.2.1
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:10:6626.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]7:30:4426.3.1
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:31:7026.3.6
7thKings College 2[ crew ]7:53:6726.3.4

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:32:9027.1.3
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:57:9827.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:40:7627.2.2

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:17:3228.1.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:28:2528.1.2
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:57:9128.1.6
7thWestlake Girls High School 4[ crew ]9:27:7328.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:23:2328.2.4
5thWestlake Girls High School 3[ crew ]8:38:9428.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]8:16:6928.3.4
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:20:7028.3.2
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:41:3028.3.5

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]7:43:3029.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:46:4329.2.4

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:04:5732.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:06:2832.2.5
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:41:2632.2.6
Scratched crews (Repechages) 
SCREDWT 2[ crew ]_:__:__32.1.6

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:14:9933.1.4
4thCarmel College 1[ crew ]8:27:7333.1.0
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:28:0133.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:46:1633.2.5
Scratched crews (Repechages) 
SCRPUKE 1[ crew ]_:__:__33.1.1

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]7:20:0634.1.2
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:41:1634.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:21:8234.2.3
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:44:9534.2.4
5thSt Kentigern College 4[ crew ]7:55:6034.2.0
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:55:9334.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:24:3434.3.3
2ndAuckland Grammar School 2[ crew ]7:40:8234.3.4
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:41:5434.3.2
4thSt Kentigern College 3[ crew ]7:42:2034.3.5
5thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:51:9234.3.1
6thKings College 2[ crew ]9:58:5234.3.6

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:22:2335.1.3
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:22:2435.1.4
3rdPukekohe High School 1[ crew ]6:37:3935.1.2
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:44:2635.1.5
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:01:2835.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:21:1335.2.3
3rdKings College 1[ crew ]6:35:9035.2.5
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:06:6035.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 2[ crew ]6:58:2735.3.5

Event 36 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:58:9036.1.2
Scratched crews (Repechages) 
SCREGGS 2[ crew ]_:__:__36.1.1

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:03:0837.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:01:3737.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Dominics College (Henderson) 2[ crew ]8:19:5537.3.4
---Macleans College 2[ crew ]DNS37.3.5

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:39:2938.1.5
4thKings College 1[ crew ]7:53:0838.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:28:0238.2.2
6thKings College 2[ crew ]7:59:0638.2.0
7thKings College 3[ crew ]8:18:0138.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:45:8638.3.0

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 2[ crew ]7:54:5639.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:58:9039.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:51:8739.3.3
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:52:9139.3.4
5thMacleans College 1[ crew ]9:04:4239.3.1

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:06:4240.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:39:3540.2.2
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:17:0840.2.1

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 2[ crew ]8:20:2141.1.5
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:47:0041.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 3[ crew ]9:19:7041.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:02:7241.3.2
5thWestlake Girls High School 4[ crew ]9:49:6841.3.5
Scratched crews (Repechages) 
SCRCARM 1[ crew ]_:__:__41.3.1

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:47:1442.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:31:1042.2.3
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:51:8142.2.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:04:9942.2.2

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:09:8544.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:06:2844.2.2
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:36:9944.2.5
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:40:471.1.0
7thKings College 1[ crew ]8:57:751.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:42:641.2.0
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:59:231.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thManurewa High School 1[ crew ]8:08:061.3.6

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thBirkenhead College 1[ crew ]10:09:462.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:40:432.2.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thRangitoto College 1[ crew ]9:08:872.5.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stKristin School 1[ crew ]8:38:612.6.4
3rdSt Cuthberts College 1[ crew ]8:46:912.6.2

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:03:833.1.1
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:49:703.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:02:743.2.4
4thKings College 1[ crew ]8:45:523.2.3

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:48:314.1.6
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:51:944.1.1
3rdRosehill College 1[ crew ]7:11:934.1.3
5thKings College 2[ crew ]7:24:844.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:48:984.2.5
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:56:504.2.1
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:07:324.2.3

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]9:10:745.1.3
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]9:22:175.1.1
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:45:895.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]9:07:345.2.1
4thSt Kentigern College 1[ crew ]9:31:515.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:46:425.3.5
4thSt Kentigern College 3[ crew ]9:15:095.3.1

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:26:396.1.5
5thAuckland Grammar School 3[ crew ]8:04:896.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:16:006.2.3
2ndKings College 1[ crew ]7:25:676.2.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:28:856.2.1
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:29:906.2.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:51:137.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:47:517.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:48:907.3.3
3rdBaradene College 1[ crew ]8:02:197.3.6
6thMacleans College 1[ crew ]8:23:447.3.5

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:15:289.1.1
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:26:939.1.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:36:389.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:34:189.2.5

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:50:5512.1.3
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:19:3312.1.1
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:25:3712.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:23:4312.2.6
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:30:7912.2.3
4thBaradene College 1[ crew ]7:39:1412.2.0

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:09:5113.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:57:1113.2.4
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:00:5113.2.5
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]DNS13.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:14:4713.3.4
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]7:29:8513.3.1
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:38:5213.3.6
5thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:49:6213.3.3

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:12:6014.1.2
3rdKings College 1[ crew ]7:26:2214.1.5
4thManurewa High School 1[ crew ]7:44:0714.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:37:2014.2.2
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:37:2514.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:27:8114.3.3
---Auckland Grammar School 2[ crew ]DNS14.3.1

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]7:06:1115.1.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:06:9915.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:45:8515.2.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:55:9015.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:48:7015.3.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:03:0415.3.2
4thKings College 1[ crew ]7:40:3915.3.4

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]9:00:1416.1.6
6thCarmel College 1[ crew ]9:57:8616.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 3[ crew ]8:55:4116.2.3
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:33:6416.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:17:4916.3.3

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:32:6618.1.1
2ndRosehill College 1[ crew ]7:41:0018.1.2
4thKings College 1[ crew ]7:49:2418.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:51:2618.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:15:5918.3.3

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 2[ crew ]10:52:7919.1.4
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]11:11:4119.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndKristin School 1[ crew ]9:26:7219.2.2
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:42:9819.2.5
6thRosehill College 1[ crew ]10:17:7519.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:32:1619.3.4
4thSt Cuthberts College 1[ crew ]9:53:2019.3.2
Scratched crews (Heats) 
SCRMACL 1[ crew ]_:__:__19.1.6

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:48:8620.1.4
6thCarmel College 1[ crew ]10:24:1220.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:37:7620.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:32:6920.3.1

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:13:1221.1.3
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:13:0521.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]8:22:1921.2.2
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:40:4321.2.1
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:01:0821.2.5

Event 22 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:22:3722.1.1
5thKings College 2[ crew ]7:49:4022.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:22:2622.2.2
2ndKings College 1[ crew ]7:39:9522.2.3

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]10:56:0323.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stNorthcote College 1[ crew ]8:52:2323.3.2
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:39:0823.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:36:1123.4.4
Scratched crews (Heats) 
SCREGGS 1[ crew ]_:__:__23.3.3

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thMacleans College 1[ crew ]9:13:5424.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:40:9224.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]9:55:6724.3.4

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:45:4925.1.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:58:4525.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:46:5925.2.1
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:02:1925.2.5
5thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:23:5025.2.4

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 2[ crew ]7:45:4926.1.3
2ndKings College 1[ crew ]7:51:1526.1.4
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:43:2726.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:37:4226.2.3
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:46:9726.2.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:53:7926.2.1
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:10:5426.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:58:4126.3.2
3rdKings College 2[ crew ]8:14:7826.3.3
---Manurewa High School 1[ crew ]DNS26.3.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:34:2326.5.4
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:47:9726.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
5thAuckland Grammar School 3[ crew ]8:22:5226.6.5

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:54:3227.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]9:01:0727.2.5
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:45:4327.2.1
---Kings College 1[ crew ]DNS27.2.6

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]: : :28.1.2
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]: : :28.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]9:43:5828.2.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:45:7228.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]9:00:2528.3.6
4thWestlake Girls High School 3[ crew ]9:44:8528.3.5
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]10:04:7428.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:43:9828.4.2
5thWestlake Girls High School 4[ crew ]10:33:2528.4.5

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]8:34:3229.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]8:43:2229.2.3

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thEdgewater College 2[ crew ]8:54:5332.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:00:4932.2.3
4thEdgewater College 1[ crew ]8:12:1932.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:52:6132.3.4

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:08:9333.1.0
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]10:15:7733.1.6
---Carmel College 1[ crew ]DNF33.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:42:7933.2.5
6thPukekohe High School 1[ crew ]9:04:7633.2.1

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]8:17:5834.1.4
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:51:4134.1.6
6thKings College 2[ crew ]10:54:8334.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:45:9434.2.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:08:4634.2.1
3rdKings College 1[ crew ]8:12:7934.2.6
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:44:6534.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:03:4134.3.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:19:9434.3.2
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:27:9134.3.5
5thWestlake Boys High School 3[ crew ]8:35:2134.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:50:8834.4.1
4thSt Kentigern College 3[ crew ]8:32:6334.4.5
6thSt Kentigern College 4[ crew ]8:55:6934.4.4

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:57:0035.1.2
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:21:7135.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:56:0635.2.5
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:03:6435.2.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:07:7135.2.6
5thKings College 1[ crew ]8:23:8035.2.2
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:59:9435.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:58:6435.3.4
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:16:1635.3.5
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:41:5935.3.6
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:53:2935.3.2

Event 36 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:11:1436.1.4
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:40:0936.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:15:6336.2.5

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:00:3637.1.3
2ndMacleans College 1[ crew ]9:02:1237.1.5
3rdSt Dominics College (Henderson) 2[ crew ]9:25:3037.1.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:54:1537.3.1
3rdBaradene College 1[ crew ]9:21:6737.3.6
5thMacleans College 2[ crew ]9:39:3537.3.4

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thEdgewater College 1[ crew ]8:29:4538.1.4
6thKings College 3[ crew ]9:10:8138.1.6
7thSt Kentigern College 2[ crew ]9:40:0338.1.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]10:38:3438.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:14:2238.4.4
6thKings College 2[ crew ]9:12:1138.4.3

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHowick College 1[ crew ]8:33:2839.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:59:3739.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]8:48:0539.3.4
7thRosehill College 2[ crew ]10:12:1439.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:41:5239.4.6
6thMacleans College 1[ crew ]9:50:4539.4.1

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:13:7340.1.4
4thKings College 1[ crew ]8:55:6940.1.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:59:1540.1.2
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:15:3040.1.6

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:42:5441.1.1
4thWestlake Girls High School 4[ crew ]12:07:2741.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thBaradene College 2[ crew ]10:13:7441.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]9:39:0941.3.4
4thWestlake Girls High School 3[ crew ]11:14:3341.3.5
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]12:28:8141.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 2[ crew ]9:24:2141.4.1
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:32:8941.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
5thCarmel College 1[ crew ]10:54:5541.5.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]9:17:4441.6.4
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]10:14:7941.6.2

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]8:49:5942.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]8:22:9042.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:34:9842.3.1
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]9:16:7842.3.5

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:38:5744.1.3
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:22:5144.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:53:7944.2.3
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:54:2344.2.4

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA