NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Te Kura Kaupapa Maori Horouta Wananga's approved colours
#161: Te Kura Kaupapa Maori Horouta Wananga

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2003 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2003 NISS Championship regatta results, filtered to show races with schools from the East Coast/Hawkes Bay region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
6thLytton High School 1[ crew ]7:56:591.2.6

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:17:132.1.4

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thNapier Boys High School 1[ crew ]6:55:624.1.5

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]6:54:209.1.3

Event 10 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]6:49:1910.1.5

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:05:2216.1.0

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thNapier Boys High School 1[ crew ]6:59:7418.1.0

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndNapier Girls High School 1[ crew ]8:12:1919.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
5thWoodford House 1[ crew ]8:56:3019.2.5

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:37:8520.2.4

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:24:9521.1.4

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:24:8823.2.2

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:45:2224.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndLytton High School 3[ crew ]8:17:4624.2.1
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]8:28:3424.2.2

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWoodford House 1[ crew ]7:58:2927.1.5
3rdNapier Girls High School 1[ crew ]8:02:2527.1.2
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:03:5727.1.1

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:57:6328.1.2

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:53:8429.1.2

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:25:2332.2.2
4thGisborne Boys High School 2[ crew ]7:39:3432.2.6

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:50:9933.1.2

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
5thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:34:1039.2.5

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:43:4441.2.3

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:23:4744.1.5

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:26:532.2.4

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
7thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:10:7639.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:51:9739.2.2

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:10:4341.1.2
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:01:041.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdLytton High School 1[ crew ]7:48:301.3.5

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
---Woodford House 1[ crew ]RET2.2.5

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]7:03:314.1.3

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:10:5413.1.6

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
6thNapier Boys High School 1[ crew ]7:44:4714.3.5

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:09:2716.3.2

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]6:54:8518.2.3

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:27:0719.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdWoodford House 1[ crew ]8:56:6319.2.4

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 2[ crew ]9:12:1220.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:37:0820.2.4

Event 22 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:21:0622.1.6
7thNapier Boys High School 1[ crew ]7:57:2522.1.1

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:30:4223.3.6

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:02:8524.1.3
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:30:3224.1.6
5thLytton High School 3[ crew ]8:33:1724.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thLytton High School 1[ crew ]8:37:1324.2.5

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:05:5426.1.1

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:31:3627.1.4
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:31:6327.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWoodford House 1[ crew ]8:28:9527.2.3

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:39:9529.1.5

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:20:3432.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 2[ crew ]7:34:7832.2.1

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:42:3133.1.3

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thLytton High School 1[ crew ]8:00:8838.1.1
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:11:3138.1.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thLytton High School 2[ crew ]8:18:3438.3.6

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 2[ crew ]7:52:8039.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:13:1839.3.5

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:13:2642.2.0

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:02:0544.2.3
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:10:271.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thLytton High School 1[ crew ]7:59:661.3.4
5thLytton High School 1[ crew ]7:59:661.3.4

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:38:062.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thWoodford House 1[ crew ]9:00:692.6.5

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]7:05:184.3.2

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:09:529.1.5

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:27:3413.1.4

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thNapier Boys High School 1[ crew ]8:07:5214.3.5

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]9:15:5216.2.6

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]7:43:5718.2.2

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndNapier Girls High School 1[ crew ]9:28:9219.1.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdWoodford House 1[ crew ]9:45:7919.3.1

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Girls High School 2[ crew ]10:07:3120.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]9:48:4720.3.6

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:20:3221.2.4

Event 22 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:44:4522.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thNapier Boys High School 1[ crew ]8:35:9722.2.5

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]10:07:0423.1.6

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:13:9824.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thLytton High School 1[ crew ]9:22:6124.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:52:3424.3.1
4thLytton High School 3[ crew ]9:22:3324.3.3

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:48:5826.4.2

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]9:21:3927.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWoodford House 1[ crew ]8:37:2927.2.4
3rdNapier Girls High School 1[ crew ]8:44:3727.2.3

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:37:4028.3.3

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:43:3829.1.6

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:49:5932.1.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]8:06:4232.3.3

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:28:1233.2.6

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:01:6338.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thLytton High School 2[ crew ]11:17:4538.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thLytton High School 1[ crew ]8:58:5438.4.6
5thLytton High School 1[ crew ]8:58:5438.4.6

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thGisborne Boys High School 2[ crew ]9:14:4239.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:38:5639.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:03:3239.3.3

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]9:56:8341.3.1

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]11:29:6542.1.3

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:43:4144.2.2

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

East Coast/Hawkes Bay's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA