NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Wakatipu High School's approved colours
#96: Wakatipu High School


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2003 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2022 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2003 NISS Championship regatta results, filtered to show races with schools from the North Island region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:12:531.1.2
2ndBethlehem College 2[ crew ]7:18:141.1.4
3rdKatikati College 1[ crew ]7:18:471.1.1
4thWellington College 1[ crew ]7:21:871.1.3
5thBethlehem College 1[ crew ]7:26:541.1.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:31:591.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:24:411.2.3
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:25:941.2.1
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:31:661.2.5
4thHauraki Plains College 2[ crew ]7:34:181.2.2
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:34:201.2.4
6thLytton High School 1[ crew ]7:56:591.2.6

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:17:132.1.4
2ndKristin School 1[ crew ]8:21:472.1.2
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]8:22:302.1.5
4thBethlehem College 2[ crew ]8:27:682.1.6
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:28:172.1.1
6thEdgecumbe College 2[ crew ]8:36:142.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:28:552.2.5
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:31:192.2.2
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:33:112.2.1
4thSt Orans College 1[ crew ]8:35:042.2.4
5thBethlehem College 1[ crew ]8:38:942.2.6
6thEdgecumbe College 1[ crew ]8:40:802.2.3

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:48:583.1.4
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:57:153.1.3
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:58:913.1.2
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:01:493.1.5
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:21:483.1.1
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:41:863.1.6

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:39:094.1.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:41:614.1.1
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:43:324.1.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:51:834.1.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:55:184.1.0
6thNapier Boys High School 1[ crew ]6:55:624.1.5
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:03:094.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:00:354.2.3
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:01:564.2.5
3rdWellington College 1[ crew ]7:12:714.2.1
4thRosehill College 1[ crew ]7:13:754.2.2
5thWaitara High School 1[ crew ]7:14:134.2.6
Scratched crews (Finals) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__4.2.4

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:53:765.1.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:57:445.1.1
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:03:985.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:11:015.1.0
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:14:635.1.3
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:19:965.1.2
7thCambridge High School 1[ crew ]7:22:055.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]7:13:585.2.4
2ndBethlehem College 2[ crew ]7:23:255.2.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:31:495.2.5
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:31:825.2.2
5thSt Kentigern College 3[ crew ]7:38:195.2.6
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:44:675.2.1

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stPiopio College 1[ crew ]7:02:056.1.3
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:06:446.1.1
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:08:256.1.4
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:11:446.1.5
5thWellington College 1[ crew ]7:31:766.1.2
6thKings College 1[ crew ]7:44:286.1.6

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:31:877.1.2
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:33:307.1.3
3rdBaradene College 1[ crew ]7:35:277.1.1
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:36:817.1.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:38:297.1.5
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:50:657.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:49:297.2.2
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:58:187.2.6
3rdFraser High School 1[ crew ]7:59:017.2.1
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:04:067.2.4
5thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:14:667.2.3
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:48:117.2.5

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:21:658.1.5
2ndSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]7:22:538.1.1
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:31:058.1.0
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:53:958.1.3
5thTe Awamutu College 1[ crew ]7:59:398.1.6
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:24:278.1.2
---Macleans College 1[ crew ]DIS8.1.4

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]6:54:209.1.3
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:01:179.1.2
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:02:829.1.4
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:06:789.1.1
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:08:709.1.6
6thTauranga Girls College 1[ crew ]7:13:379.1.5

Event 10 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:40:2410.1.3
2ndWellington College 1[ crew ]6:41:1210.1.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:46:3410.1.2
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]6:49:1910.1.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]6:57:7110.1.1
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:04:4110.1.4
7thEdgewater College 1[ crew ]7:11:2710.1.0

Event 11 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:43:9611.1.2
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:48:5211.1.4
3rdBaradene College 1[ crew ]8:09:0611.1.3

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:05:8412.1.4
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:13:8512.1.5
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:15:1712.1.3
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:16:0012.1.2
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:24:5112.1.6
6thTauranga Girls College 2[ crew ]7:24:5412.1.1

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:42:2713.1.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]6:48:7513.1.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:48:7713.1.4
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:48:8113.1.1
5thWellington College 1[ crew ]6:50:5113.1.5
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:16:6013.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:50:1313.2.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:56:2313.2.3
3rdWhanganui Collegiate School 2[ crew ]6:59:4713.2.6
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:08:6913.2.2
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:09:5213.2.1
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:14:7913.2.5

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:50:6814.1.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:57:0514.1.4
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:08:3714.1.5
5thFraser High School 1[ crew ]7:08:5014.1.1
6thWellington College 1[ crew ]7:09:8514.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:58:8114.2.3
2ndKings College 1[ crew ]7:08:1414.2.6
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:12:4814.2.2
4thTauranga Boys College 2[ crew ]7:13:9114.2.1
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:29:8414.2.5
Scratched crews (Finals) 
SCRWHGB 1[ crew ]_:__:__14.2.4

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:18:2715.1.3
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:25:2515.1.1
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:27:0615.1.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:27:0915.1.4
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:35:3015.1.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]6:36:7215.1.0
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:42:6615.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:38:8715.2.3
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]6:39:3615.2.2
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:47:9915.2.5
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:54:5215.2.4
5thKings College 1[ crew ]7:08:6415.2.6
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:20:3915.2.1

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:39:6816.1.3
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:45:4516.1.5
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:01:8716.1.1
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:05:2216.1.0
5thWhakatane High School 1[ crew ]8:06:9816.1.6
6thWestlake Girls High School 3[ crew ]8:18:5716.1.4
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:28:7316.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:08:0216.2.5
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:12:0316.2.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:26:5916.2.4
4thKatikati College 1[ crew ]8:40:3216.2.2
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:45:6516.2.1
6thMount Maunganui College 1[ crew ]8:52:5716.2.6

Event 17 Boys under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:42:8317.1.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:44:2617.1.2
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:45:0817.1.4
4thKings College 1[ crew ]6:53:5417.1.1
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:02:9317.1.3
6thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:28:8617.1.6

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]6:34:4218.1.2
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:39:2018.1.1
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:41:7818.1.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:42:2718.1.3
5thBethlehem College 2[ crew ]6:50:5618.1.5
6thNapier Boys High School 1[ crew ]6:59:7418.1.0
7thKings College 1[ crew ]7:04:9618.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWaitara High School 1[ crew ]6:51:8918.2.2
2ndRosehill College 1[ crew ]6:55:1318.2.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:01:8918.2.4
4thCambridge High School 1[ crew ]7:03:7518.2.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:05:5718.2.1
6thWellington College 2[ crew ]7:17:6018.2.6

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:57:3619.1.3
2ndNapier Girls High School 1[ crew ]8:12:1919.1.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:14:4919.1.2
4thQueen Margaret College 1[ crew ]8:23:7819.1.4
5thKristin School 1[ crew ]8:28:1219.1.1
6thKatikati College 1[ crew ]8:41:0819.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:23:6219.2.2
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:29:3819.2.6
3rdSt Cuthberts College 1[ crew ]8:34:1619.2.3
4thSt Orans College 1[ crew ]8:40:4219.2.4
5thWoodford House 1[ crew ]8:56:3019.2.5
6thRosehill College 1[ crew ]9:07:7219.2.1

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:04:6620.1.2
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:09:9320.1.1
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:09:9620.1.4
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:10:9220.1.5
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:34:6020.1.3
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:49:4320.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:28:5220.2.3
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:37:8520.2.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:43:1820.2.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:50:4320.2.6
5thCarmel College 1[ crew ]8:58:1820.2.2
6thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:18:5520.2.1

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:24:9521.1.4
2ndBaradene College 1[ crew ]7:28:4121.1.3
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:30:5021.1.2
4thKings College 1[ crew ]7:31:1621.1.5
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:45:8821.1.1
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:49:7321.1.6

Event 22 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:32:0122.1.3
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:43:7622.1.4
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:45:9622.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:47:2822.1.2
5thKings College 1[ crew ]7:11:4422.1.6
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:11:7722.1.1

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:38:3523.1.4
2ndEdgecumbe College 1[ crew ]7:41:1023.1.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:46:7023.1.3
4thNorthcote College 1[ crew ]8:00:3823.1.2
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:10:4923.1.1
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:26:4123.1.0
7thCambridge High School 1[ crew ]8:28:0123.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:07:5223.2.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:21:3123.2.5
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:24:8823.2.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:25:1623.2.4
5thTrident High School 1[ crew ]8:29:8223.2.6
6thTe Awamutu College 2[ crew ]8:36:3623.2.1

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:45:2224.1.5
2ndFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]7:51:8124.1.2
3rdWellington College 1[ crew ]7:56:9724.1.3
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:01:8624.1.4
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:06:4224.1.0
6thWellington College 2[ crew ]8:06:8024.1.1
7thWaitara High School 1[ crew ]8:13:4524.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:11:4224.2.3
2ndLytton High School 3[ crew ]8:17:4624.2.1
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]8:28:3424.2.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]8:54:7524.2.6
Scratched crews (Finals) 
SCRMACL 1[ crew ]_:__:__24.2.4
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__24.2.5

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]6:58:3325.1.3
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:01:5125.1.2
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:04:4825.1.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:05:7425.1.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:11:1325.1.1
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:13:6525.1.6

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:51:0026.1.2
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:56:0026.1.1
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:56:8826.1.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:59:0826.1.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:28:6826.1.5
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:14:8726.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:55:6826.2.2
2ndWellington College 1[ crew ]6:59:0326.2.4
3rdKings College 1[ crew ]7:01:0126.2.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:04:6426.2.5
Scratched crews (Finals) 
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__26.2.1
SCRAGSB 2[ crew ]_:__:__26.2.3

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWoodford House 1[ crew ]7:58:2927.1.5
2ndRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:59:2827.1.4
3rdNapier Girls High School 1[ crew ]8:02:2527.1.2
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:03:5727.1.1
5thRosehill College 1[ crew ]8:26:2527.1.6
6thBethlehem College 1[ crew ]8:26:8527.1.3

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:57:6328.1.2
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:01:4728.1.4
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:03:9528.1.3
4thCambridge High School 1[ crew ]8:16:8528.1.6
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:21:4728.1.0
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:25:7528.1.1
7thWhakatane High School 1[ crew ]8:29:8228.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stCarmel College 1[ crew ]8:20:0428.2.2
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:27:1828.2.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:29:8728.2.3
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:42:5628.2.1
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:48:1628.2.5
---Rotorua Girls High School 1[ crew ]RET28.2.6

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:46:3129.1.5
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:52:4729.1.3
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:53:8429.1.2
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:02:0229.1.4
5thKings College 1[ crew ]8:03:1229.1.1
6thBaradene College 1[ crew ]8:11:8029.1.6

Event 30 Boys under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:31:2530.1.5
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:47:5130.1.3
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:51:3530.1.2
4thWellington College 1[ crew ]6:51:6330.1.4

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:28:1031.1.1
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:33:7131.1.2
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:41:0731.1.4
4thKings College 1[ crew ]6:50:7931.1.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:15:6731.1.3

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:02:8732.1.4
2ndPiopio College 1[ crew ]7:09:0332.1.3
3rdRosehill College 1[ crew ]7:11:4432.1.5
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:16:1732.1.0
5thWaitara High School 1[ crew ]7:20:8932.1.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:32:2032.1.6
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:33:9132.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:22:5932.2.3
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:25:2332.2.2
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:27:0432.2.4
4thGisborne Boys High School 2[ crew ]7:39:3432.2.6
5thWellington College 1[ crew ]7:40:2232.2.5

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:41:0533.1.4
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:50:9933.1.2
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:57:8633.1.3
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:57:8833.1.1
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:05:1633.1.6
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:11:1533.1.5

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:21:8334.1.3
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:23:1034.1.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:31:5034.1.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:41:5034.1.6
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:44:6834.1.5
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:51:1134.1.0
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:54:9034.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:41:3234.2.3
2ndAuckland Grammar School 2[ crew ]7:45:3834.2.2
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]7:52:9634.2.5
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:00:8234.2.4
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:07:8534.2.6
Scratched crews (Finals) 
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__34.2.1

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:28:4335.1.3
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:31:4035.1.2
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:32:3935.1.4
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:42:1135.1.5
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:42:9935.1.1
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:48:1035.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:47:7635.2.2
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:52:6535.2.3
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:58:0335.2.4
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:01:0035.2.1
5thKings College 1[ crew ]7:08:4735.2.5
6thWellington College 1[ crew ]7:27:5335.2.6

Event 36 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:40:0036.1.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:51:3736.1.2
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:03:2936.1.3
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:15:8136.1.1
5thCambridge High School 1[ crew ]8:16:0936.1.5
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:26:0336.1.6

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:30:0437.1.6
2ndMacleans College 1[ crew ]8:32:6837.1.5
3rdSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:32:9537.1.2
4thMatamata College 1[ crew ]8:37:3537.1.4
5thBaradene College 1[ crew ]8:41:5837.1.1
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:58:8837.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]8:32:1837.2.4
2ndNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:50:0337.2.5
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:55:4137.2.3
4thSt Dominics College (Henderson) 2[ crew ]9:02:5037.2.2
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:14:2037.2.1
6thTauranga Girls College 1[ crew ]9:17:3337.2.6

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:24:9538.1.4
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:31:0538.1.6
3rdWellington College 3[ crew ]7:34:7338.1.1
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:39:5638.1.5
5thBethlehem College 1[ crew ]7:39:8438.1.0
6thHauraki Plains College 2[ crew ]7:40:2238.1.2
7thBethlehem College 2[ crew ]8:04:3538.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:49:2838.2.3
2ndWaitara High School 1[ crew ]7:52:5838.2.6
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:54:0038.2.4
4thWellington College 2[ crew ]7:55:1638.2.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:01:7538.2.1
6thEdgewater College 1[ crew ]8:10:9238.2.5

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:02:4639.1.3
2ndPiopio College 1[ crew ]8:07:7939.1.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:12:1339.1.6
4thFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]8:22:7339.1.2
5thHowick College 1[ crew ]8:23:4539.1.4
6thWellington College 1[ crew ]8:27:5139.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWaitara High School 1[ crew ]8:15:6539.2.1
2ndCambridge High School 2[ crew ]8:23:2839.2.3
3rdRosehill College 1[ crew ]8:25:3739.2.2
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:30:0439.2.4
5thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:34:1039.2.5
6thTauranga Boys College 2[ crew ]8:37:0739.2.6

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:54:4440.1.4
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:00:9340.1.3
3rdKings College 1[ crew ]8:04:8840.1.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:13:5040.1.6
5thKatikati College 1[ crew ]8:19:7740.1.1
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:20:8140.1.2
7thCambridge High School 1[ crew ]8:34:6540.1.0

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:22:4641.1.3
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:26:5341.1.2
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:35:3741.1.4
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:42:1341.1.1
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:47:8941.1.6
6thBaradene College 1[ crew ]8:57:2341.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:34:8841.2.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:42:4541.2.5
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:43:4441.2.3
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:46:9041.2.2
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:46:9341.2.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:54:3741.2.1

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:51:2642.1.4
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:59:8342.1.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]8:02:0842.1.1
4thRotorua Boys High School 2[ crew ]8:13:7842.1.5
5thKatikati College 1[ crew ]8:19:1642.1.2
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:31:3542.1.0
7thBethlehem College 1[ crew ]8:35:0342.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]8:20:8142.2.4
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:30:2042.2.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:42:0142.2.6
4thTauranga Boys College 1[ crew ]8:53:9842.2.2
5thOtumoetai College 1[ crew ]9:10:4142.2.1
Scratched crews (Finals) 
SCRBTHC 2[ crew ]_:__:__42.2.5

Event 43 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:20:1543.1.2
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:24:9343.1.5
3rdKings College 1[ crew ]6:25:4843.1.1
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:30:5943.1.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:34:1043.1.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:40:0943.1.4

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:22:0444.1.4
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:23:4744.1.5
3rdBaradene College 1[ crew ]7:26:0544.1.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:29:4044.1.2
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:31:2244.1.6
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:38:8544.1.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 2[ crew ]8:23:722.1.3
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]8:26:632.1.4
3rdEdgecumbe College 1[ crew ]8:26:912.1.5
4thKatikati College 1[ crew ]8:58:052.1.2
5thWhakatane High School 1[ crew ]9:01:242.1.1
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:03:652.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:26:532.2.4
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:30:812.2.3
3rdSt Orans College 1[ crew ]8:39:002.2.2
4thCambridge High School 1[ crew ]8:46:632.2.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:52:292.2.6
6thRangitoto College 1[ crew ]8:56:852.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stKristin School 1[ crew ]8:25:872.3.4
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:27:622.3.5
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:30:042.3.2
4thBethlehem College 1[ crew ]8:37:952.3.3
5thSt Cuthberts College 1[ crew ]8:44:382.3.1
6thWhakatane High School 2[ crew ]9:00:422.3.6

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:57:2126.1.5
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:06:5526.1.3
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:07:4826.1.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:15:1226.1.1
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:21:6526.1.6
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:31:8126.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:55:8926.2.1
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:57:1626.2.4
3rdWellington College 1[ crew ]6:59:9626.2.3
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:08:0326.2.5
5thFraser High School 1[ crew ]7:20:7226.2.2
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:48:1826.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:57:6126.3.4
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:01:7826.3.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:05:4626.3.3
4thKings College 1[ crew ]7:14:6926.3.2
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:23:8626.3.6
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:24:1426.3.1

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:40:8339.1.3
2ndFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]7:44:8939.1.4
3rdWellington College 1[ crew ]7:48:0339.1.2
4thCambridge High School 2[ crew ]7:49:5639.1.5
5thRosehill College 1[ crew ]7:50:8839.1.1
6thWaitara High School 1[ crew ]8:04:0139.1.6
7thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:10:7639.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHowick College 1[ crew ]7:37:2539.2.4
2ndPiopio College 1[ crew ]7:37:5839.2.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:38:4139.2.3
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:40:4439.2.6
5thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:51:9739.2.2
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:59:7239.2.0
7thWhakatane High School 1[ crew ]8:09:7139.2.1

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:58:6841.1.3
2ndBaradene College 1[ crew ]8:04:9441.1.4
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:10:4341.1.2
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:27:2941.1.1
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:53:1141.1.5
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:05:4741.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:02:7541.2.3
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:05:7741.2.5
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:09:6741.2.4
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:26:2041.2.2
5thBaradene College 2[ crew ]8:45:2641.2.6
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:45:3241.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:59:0141.3.2
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:08:2441.3.5
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:16:9741.3.4
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:26:3641.3.3
5thWhakatane High School 1[ crew ]8:34:6041.3.6
6thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:37:7941.3.1
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:30:011.1.3
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:35:061.1.4
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:43:851.1.2
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:46:051.1.5
---St Peter's School 1[ crew ]RET1.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]7:23:081.2.3
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:36:271.2.2
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:36:291.2.4
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:01:041.2.5
5thManurewa High School 1[ crew ]8:13:341.2.1
6thKings College 1[ crew ]9:04:971.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:34:181.3.3
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]7:43:741.3.4
3rdLytton High School 1[ crew ]7:48:301.3.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:49:291.3.2
5thCambridge High School 1[ crew ]8:21:911.3.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:56:182.1.3
2ndWhakatane High School 2[ crew ]8:57:112.1.4
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]9:14:092.1.5
4thTrident High School 1[ crew ]9:18:482.1.2
5thWhakatane High School 3[ crew ]9:28:532.1.6
6thSt Peter's School 1[ crew ]10:03:242.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRangitoto College 1[ crew ]8:51:032.2.2
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:00:642.2.3
3rdTrident High School 2[ crew ]9:15:742.2.4
4thBirkenhead College 1[ crew ]10:09:192.2.1
5thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]11:35:972.2.6
---Woodford House 1[ crew ]RET2.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Cuthberts College 1[ crew ]8:50:652.3.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]9:04:542.3.3
3rdHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:23:662.3.6
4thPiopio College 1[ crew ]9:26:022.3.2
5thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]10:11:882.3.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRTEKC 1[ crew ]_:__:__2.3.5

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:09:333.1.4
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:18:293.1.3
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:21:253.1.5
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:22:953.1.1
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:36:143.1.2
6thKings College 1[ crew ]8:40:643.1.6
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:42:513.1.0

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]7:03:314.1.3
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:03:704.1.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:07:054.1.0
4thRosehill College 1[ crew ]7:14:244.1.2
5thWellington College 1[ crew ]7:17:264.1.1
6thKings College 2[ crew ]7:24:184.1.6
7thPiopio College 1[ crew ]9:30:134.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:50:624.2.4
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:00:344.2.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:11:444.2.5
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:12:324.2.2
5thWaitara High School 1[ crew ]7:31:874.2.1
6thFraser High School 1[ crew ]7:35:054.2.0
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:46:624.2.6

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:07:765.1.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:26:985.1.3
3rdBethlehem College 2[ crew ]7:32:755.1.2
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:38:795.1.5
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:49:065.1.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:00:435.1.0
7thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]10:14:065.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07:275.2.3
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:20:405.2.5
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:28:855.2.2
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:42:425.2.4
5thSt Kentigern College 3[ crew ]7:45:005.2.1
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:13:235.2.6

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:17:106.1.5
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:20:346.1.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:23:856.1.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:38:136.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 2[ crew ]7:17:726.2.4
2ndKings College 1[ crew ]7:19:816.2.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:22:346.2.2
4thAuckland Grammar School 3[ crew ]8:03:646.2.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:53:137.1.3
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]8:09:447.1.4
3rdFraser High School 1[ crew ]8:10:267.1.2
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:11:207.1.6
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:39:927.1.5
6thMatamata College 1[ crew ]8:48:667.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:43:357.2.4
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:04:497.2.3
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:32:897.2.6
4thMacleans College 1[ crew ]8:36:197.2.1
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:42:947.2.5
6thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]9:02:397.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:40:727.3.3
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:48:357.3.4
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:05:437.3.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:18:837.3.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:36:807.3.1
6thPiopio College 1[ crew ]9:19:757.3.6

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:08:379.1.3
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:13:699.1.2
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:26:939.1.4
4thFairfield College 1[ crew ]8:15:929.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:13:099.2.3
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:14:529.2.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:25:619.2.5
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:33:259.2.2

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:27:0912.1.4
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]7:28:4712.1.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:38:6312.1.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:53:9512.1.2
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:25:7512.1.1
6thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:39:5412.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:30:8212.2.3
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:33:1312.2.4
3rdBaradene College 1[ crew ]7:36:6512.2.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:01:6412.2.5
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:06:0912.2.1
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:32:5112.2.6

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:02:4913.1.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:16:6613.1.2
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:33:1313.1.3
4thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:53:4613.1.5
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:10:5413.1.6
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]SCR13.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]6:59:3013.2.3
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:05:6213.2.4
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:19:9513.2.1
4thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]7:30:8313.2.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:44:5613.2.6
6thCambridge High School 1[ crew ]7:54:2813.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:02:7613.3.3
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:17:4213.3.5
3rdWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:25:9913.3.2
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:53:3513.3.4
5thWhanganui Collegiate School 4[ crew ]8:30:3113.3.1

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]7:08:3714.1.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:08:7014.1.3
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]7:31:0514.1.2
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:33:1414.1.1
5thPiopio College 1[ crew ]7:46:5414.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:14:6314.2.3
2ndWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:23:4714.2.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:34:9514.2.5
4thManurewa High School 1[ crew ]7:50:4414.2.2
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:59:7214.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:12:3314.3.2
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:14:5914.3.3
3rdKings College 1[ crew ]7:25:5714.3.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:32:3314.3.6
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:40:2914.3.1
6thNapier Boys High School 1[ crew ]7:44:4714.3.5

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:42:1215.1.2
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:43:7615.1.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]6:43:8115.1.5
4thSt Kentigern College 2[ crew ]6:50:6815.1.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:23:6415.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:35:4115.2.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:44:9715.2.3
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:56:2315.2.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:00:2915.2.2
5thKings College 1[ crew ]7:13:6415.2.1
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:12:1915.2.6
Scratched crews (Repechages) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__15.1.6

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:01:3716.1.4
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:03:6216.1.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:13:6716.1.2
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:34:7616.1.0
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:48:9916.1.5
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:54:4816.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:12:4116.2.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:31:2516.2.2
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:37:9516.2.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:44:4816.2.1
5thTuakau College 1[ crew ]8:47:3416.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:09:2716.3.2
2ndKatikati College 1[ crew ]8:34:4316.3.3
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]8:37:3416.3.4
4thPiopio College 1[ crew ]9:08:0516.3.5
Scratched crews (Repechages) 
SCRNPLG 1[ crew ]_:__:__16.1.6
SCRCARM 1[ crew ]_:__:__16.3.6

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]6:50:8518.1.2
2ndKings College 1[ crew ]6:57:0018.1.5
3rdRosehill College 1[ crew ]6:58:2118.1.3
4thWaitara High School 1[ crew ]7:00:6318.1.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:12:9818.1.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:22:7618.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:44:3118.2.4
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]6:54:8518.2.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:58:5318.2.5
4thCambridge High School 1[ crew ]6:59:0818.2.2
5thWellington College 2[ crew ]7:11:3918.2.6
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:26:4918.2.1

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:27:0719.1.3
2ndSt Cuthberts College 1[ crew ]8:42:6719.1.2
3rdRosehill College 1[ crew ]9:04:9219.1.1
4thRosehill College 2[ crew ]9:13:2119.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKristin School 1[ crew ]8:30:8719.2.3
2ndSt Orans College 1[ crew ]8:43:1219.2.2
3rdWoodford House 1[ crew ]8:56:6319.2.4
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:03:4919.2.5
5thTrident High School 1[ crew ]9:04:3219.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:25:7019.3.4
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:26:1919.3.3
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:45:6919.3.5
4thTauranga Girls College 1[ crew ]9:03:8719.3.2
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]10:13:3519.3.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__19.1.4

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:14:3420.1.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:27:1420.1.3
3rdHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:57:4020.1.2
4thGisborne Girls High School 2[ crew ]9:12:1220.1.1
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:32:6620.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:19:3920.2.3
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:37:0820.2.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:45:6520.2.5
4thHamilton Girls' High School 3[ crew ]8:52:0220.2.2
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:36:6720.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]8:45:9720.3.3
2ndCarmel College 1[ crew ]9:03:6620.3.1
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:13:9820.3.4
Scratched crews (Repechages) 
SCRPIOP 1[ crew ]_:__:__20.2.6
SCRWTLG 1[ crew ]_:__:__20.3.2
SCRWTLG 2[ crew ]_:__:__20.3.5

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:54:0621.1.3
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:01:0921.1.4
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:08:4521.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:58:0221.2.3
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:00:4921.2.4
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:23:7221.2.2
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:38:6621.2.5

Event 22 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:56:5022.1.2
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:01:3922.1.4
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:06:5022.1.5
4thKings College 1[ crew ]7:12:9322.1.3
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:21:0622.1.6
6thKings College 2[ crew ]7:30:2322.1.0
7thNapier Boys High School 1[ crew ]7:57:2522.1.1

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:19:5523.1.4
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:28:3423.1.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:35:4823.1.3
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:45:9723.1.5
5thMatamata College 1[ crew ]8:51:9023.1.1
6thSt Peter's School 2[ crew ]9:19:9723.1.6
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:30:2923.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:23:1223.2.3
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:40:8623.2.2
3rdTe Awamutu College 2[ crew ]8:43:8323.2.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:54:3223.2.4
5thTuakau College 1[ crew ]9:15:3023.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:23:0123.3.4
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:30:4223.3.6
3rdTrident High School 1[ crew ]8:39:2723.3.3
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:39:9823.3.5
5thKatikati College 1[ crew ]9:13:8723.3.2

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:02:8524.1.3
2ndWaitara High School 1[ crew ]8:18:0724.1.2
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:25:2124.1.4
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:30:3224.1.6
5thLytton High School 3[ crew ]8:33:1724.1.5
6thWellington College 3[ crew ]8:48:8324.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 2[ crew ]8:11:9724.2.2
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]8:16:5324.2.4
3rdMacleans College 1[ crew ]8:26:4724.2.1
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:34:4924.2.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]8:35:9224.2.0
6thLytton High School 1[ crew ]8:37:1324.2.5
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:44:9324.2.6

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:18:1925.1.3
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:24:4625.1.4
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:30:8325.1.2
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:53:4625.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:21:8325.2.3
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:27:3725.2.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:30:7825.2.2
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:11:3725.2.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRSTDO 1[ crew ]_:__:__25.2.5

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:15:7826.1.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:19:5226.1.2
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:23:5326.1.4
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:23:8026.1.3
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:05:5426.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:19:4726.2.3
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:21:9426.2.4
3rdAuckland Grammar School 3[ crew ]7:42:2026.2.1
4thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]7:42:9726.2.0
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:04:8326.2.2
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:10:6626.2.6
7thWhanganui Collegiate School 4[ crew ]8:29:7226.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]7:20:7226.3.3
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]7:30:4426.3.1
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:30:4626.3.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:31:7026.3.6
5thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]7:32:7526.3.5
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:35:0026.3.0
7thKings College 2[ crew ]7:53:6726.3.4

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:31:3627.1.4
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:31:6327.1.1
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:32:9027.1.3
4thTrident High School 1[ crew ]8:34:2727.1.2
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:57:9827.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWoodford House 1[ crew ]8:28:9527.2.3
2ndRosehill College 1[ crew ]8:40:7627.2.2
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:53:0627.2.4
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:57:1827.2.5

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:10:1728.1.3
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:17:3228.1.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:28:2528.1.2
4thTauranga Girls College 3[ crew ]8:33:4628.1.4
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:57:9128.1.6
6thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:12:1928.1.0
7thWestlake Girls High School 4[ crew ]9:27:7328.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:00:5428.2.3
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:23:2328.2.4
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:29:3228.2.2
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:32:5628.2.1
5thWestlake Girls High School 3[ crew ]8:38:9428.2.5
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:52:2328.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:06:9728.3.3
2ndCarmel College 1[ crew ]8:16:6928.3.4
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:20:3728.3.1
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:20:7028.3.2
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:41:3028.3.5
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:28:9228.3.6

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:39:9529.1.5
2ndKings College 1[ crew ]7:43:3029.1.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:46:2129.1.3
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:02:9129.1.2
5thFraser High School 1[ crew ]8:10:1629.1.6
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:12:0829.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:42:0429.2.3
2ndBaradene College 1[ crew ]7:46:4329.2.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:54:0729.2.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:03:2429.2.5
5thMount Maunganui College 1[ crew ]8:16:4829.2.1
6thFairfield College 1[ crew ]9:30:2429.2.6

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:04:5732.1.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:12:2632.1.2
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:15:6732.1.5
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:20:3432.1.3
---St Peter's School 2[ crew ]SCR32.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaitara High School 1[ crew ]7:02:9832.2.2
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:04:7432.2.3
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:06:2832.2.5
4thWellington College 1[ crew ]7:10:0132.2.4
5thGisborne Boys High School 2[ crew ]7:34:7832.2.1
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:41:2632.2.6
Scratched crews (Repechages) 
SCREDWT 2[ crew ]_:__:__32.1.6

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:42:3133.1.3
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:57:1433.1.2
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:14:9933.1.4
4thCarmel College 1[ crew ]8:27:7333.1.0
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:28:0133.1.6
6thCambridge High School 1[ crew ]8:42:1833.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:46:1633.2.5
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:47:4233.2.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:51:6033.2.3
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:12:8033.2.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:17:6333.2.6
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:34:3133.2.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRPUKE 1[ crew ]_:__:__33.1.1

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:18:0334.1.3
2ndKings College 1[ crew ]7:20:0634.1.2
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]7:27:7034.1.4
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:41:1634.1.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:13:4034.1.6
6thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]9:50:5134.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:21:8234.2.3
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:37:4834.2.2
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:44:9534.2.4
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:52:5334.2.1
5thSt Kentigern College 4[ crew ]7:55:6034.2.0
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:55:9334.2.5
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:39:7134.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:24:3434.3.3
2ndAuckland Grammar School 2[ crew ]7:40:8234.3.4
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:41:5434.3.2
4thSt Kentigern College 3[ crew ]7:42:2034.3.5
5thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:51:9234.3.1
6thKings College 2[ crew ]9:58:5234.3.6
Scratched crews (Repechages) 
SCRSPLH 3[ crew ]_:__:__34.1.1
SCRHAUR 2[ crew ]_:__:__34.3.0

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:22:2335.1.3
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:22:2435.1.4
3rdPukekohe High School 1[ crew ]6:37:3935.1.2
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:44:2635.1.5
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:01:2835.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:21:1335.2.3
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:32:3935.2.4
3rdKings College 1[ crew ]6:35:9035.2.5
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:37:4435.2.2
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:06:6035.2.1
6thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:17:0435.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:20:1535.3.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:30:0935.3.2
3rdWellington College 1[ crew ]6:37:8435.3.4
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:57:3335.3.1
5thSt Kentigern College 2[ crew ]6:58:2735.3.5

Event 36 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:43:4136.1.3
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:46:4336.1.5
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]7:47:4236.1.4
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:58:9036.1.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:11:7036.1.6
Scratched crews (Repechages) 
SCREGGS 2[ crew ]_:__:__36.1.1

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:03:0837.1.3
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:28:0737.1.4
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:28:3537.1.2
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:41:5937.1.1
5thTe Awamutu College 2[ crew ]8:51:7537.1.5
6thPiopio College 2[ crew ]9:49:4737.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:01:3737.2.4
2ndFraser High School 1[ crew ]8:06:8137.2.3
3rdNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:21:5337.2.2
4thFairfield College 1[ crew ]8:33:8337.2.1
5thPiopio College 1[ crew ]8:49:8137.2.5
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:15:9037.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]7:57:1437.3.3
2ndSt Dominics College (Henderson) 2[ crew ]8:19:5537.3.4
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:21:5837.3.1
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:24:5437.3.2
---Macleans College 2[ crew ]DNS37.3.5

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 3[ crew ]7:19:1338.1.3
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:29:6838.1.2
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:39:2938.1.5
4thKings College 1[ crew ]7:53:0838.1.4
5thLytton High School 1[ crew ]8:00:8838.1.1
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:11:3138.1.0
7thNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]8:25:5938.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:09:6238.2.3
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:22:0938.2.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:28:0238.2.2
4thWaitara High School 2[ crew ]7:50:4338.2.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:53:2438.2.1
6thKings College 2[ crew ]7:59:0638.2.0
7thKings College 3[ crew ]8:18:0138.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:21:7238.3.2
2ndWellington College 2[ crew ]7:27:7038.3.4
3rdWaitara High School 1[ crew ]7:33:2538.3.5
4thWellington College 4[ crew ]7:33:8038.3.3
5thLytton High School 2[ crew ]8:18:3438.3.6
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:45:8638.3.0
---St Peter's School 1[ crew ]RET38.3.1

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWaitara High School 1[ crew ]7:44:2939.1.3
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:52:8639.1.4
3rdRosehill College 2[ crew ]7:54:5639.1.0
4thTauranga Boys College 1[ crew ]8:07:2539.1.2
5thWhakatane High School 2[ crew ]8:09:5039.1.1
6thWaitara High School 2[ crew ]8:16:4239.1.5
7thWellington College 2[ crew ]8:27:1339.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:50:8339.2.4
2ndGisborne Boys High School 2[ crew ]7:52:8039.2.0
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:58:9039.2.3
4thPiopio College 2[ crew ]8:07:8039.2.2
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:13:7339.2.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:19:2839.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:51:8739.3.3
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:52:9139.3.4
3rdTauranga Boys College 3[ crew ]7:56:1039.3.2
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:13:1839.3.5
5thMacleans College 1[ crew ]9:04:4239.3.1

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:43:9040.1.3
2ndKatikati College 1[ crew ]7:52:4740.1.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:06:4240.1.5
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:24:1640.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:39:3540.2.2
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:49:2940.2.3
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:17:0840.2.1
---Cambridge High School 1[ crew ]DNS40.2.4
Scratched crews (Repechages) 
SCRHAMG 1[ crew ]_:__:__40.2.5

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:19:7741.1.3
2ndBaradene College 2[ crew ]8:20:2141.1.5
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:37:9541.1.4
4thHauraki Plains College 2[ crew ]8:59:0941.1.1
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:47:0041.1.6
6thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]10:17:6541.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:14:6741.2.3
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:23:3041.2.4
3rdHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:55:0441.2.2
4thWestlake Girls High School 3[ crew ]9:19:7041.2.5
5thWhanganui Collegiate School 4[ crew ]9:52:4941.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:21:4741.3.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:28:3341.3.6
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:30:9241.3.4
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:02:7241.3.2
5thWestlake Girls High School 4[ crew ]9:49:6841.3.5
Scratched crews (Repechages) 
SCRCARM 1[ crew ]_:__:__41.3.1

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 2[ crew ]7:32:0942.1.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:39:6242.1.2
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:47:1442.1.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]8:19:8242.1.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:39:2642.1.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:44:4642.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:31:1042.2.3
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:46:8742.2.5
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:51:8142.2.4
4thBethlehem College 2[ crew ]7:56:5942.2.6
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:04:9942.2.2
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:12:0242.2.1
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:13:2642.2.0

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:06:8344.1.3
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:07:7644.1.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:09:8544.1.4
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:24:7344.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:02:0544.2.3
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:06:2844.2.2
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:07:3844.2.4
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:36:9944.2.5
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:27:121.1.5
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:35:361.1.4
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]7:36:601.1.3
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:36:631.1.2
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:40:471.1.0
6thCambridge High School 1[ crew ]8:04:911.1.6
7thKings College 1[ crew ]8:57:751.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:33:191.2.3
2ndKatikati College 1[ crew ]7:34:901.2.1
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:42:641.2.0
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:59:231.2.2
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:10:271.2.6
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:53:221.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:24:951.3.1
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:30:721.3.5
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:46:201.3.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:48:951.3.3
5thLytton High School 1[ crew ]7:59:661.3.4
5thLytton High School 1[ crew ]7:59:661.3.4
6thManurewa High School 1[ crew ]8:08:061.3.6
Scratched crews (Heats) 
SCRTEKC 1[ crew ]_:__:__1.2.4

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 2[ crew ]8:34:392.1.5
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:37:192.1.3
3rdWhakatane High School 1[ crew ]9:02:842.1.1
4thPiopio College 1[ crew ]9:33:272.1.6
5thBirkenhead College 1[ crew ]10:09:462.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:40:432.2.3
2ndKatikati College 1[ crew ]8:50:862.2.1
3rdWhakatane High School 2[ crew ]8:57:622.2.5
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]10:52:692.2.6
5thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]11:22:242.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:40:362.3.1
2ndSt Orans College 1[ crew ]8:48:002.3.3
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:14:862.3.4
4thTrident High School 1[ crew ]9:43:752.3.2
5thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]10:15:932.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stQueen Margaret College 1[ crew ]8:37:122.4.4
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:48:982.4.1
3rdTrident High School 2[ crew ]9:18:042.4.3
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]9:19:522.4.5
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:32:492.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:38:062.5.2
2ndEdgecumbe College 1[ crew ]8:42:072.5.3
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:43:992.5.5
4thRangitoto College 1[ crew ]9:08:872.5.1
5thSt Peter's School 1[ crew ]10:25:002.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stKristin School 1[ crew ]8:38:612.6.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:42:842.6.1
3rdSt Cuthberts College 1[ crew ]8:46:912.6.2
4thWoodford House 1[ crew ]9:00:692.6.5
5thWhakatane High School 3[ crew ]9:30:572.6.3
Scratched crews (Heats) 
SCRNPLG 1[ crew ]_:__:__2.1.4
SCRPIOP 2[ crew ]_:__:__2.2.4
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__2.6.5

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:03:833.1.1
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:19:823.1.2
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:23:443.1.3
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:26:353.1.5
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:49:703.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:02:743.2.4
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:13:013.2.5
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:38:603.2.2
4thKings College 1[ crew ]8:45:523.2.3

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:48:314.1.6
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:51:944.1.1
3rdRosehill College 1[ crew ]7:11:934.1.3
4thWaitara High School 1[ crew ]7:23:914.1.2
5thKings College 2[ crew ]7:24:844.1.4
6thFraser High School 1[ crew ]7:38:524.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:48:984.2.5
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:56:504.2.1
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:07:324.2.3
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:08:154.2.6
5thWellington College 1[ crew ]7:12:874.2.4
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:15:404.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:57:994.3.3
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]7:05:184.3.2
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:08:044.3.1
4thPiopio College 1[ crew ]7:56:054.3.4
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:09:014.3.5

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]9:02:895.1.6
2ndCambridge High School 1[ crew ]9:08:935.1.4
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]9:10:745.1.3
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]9:22:175.1.1
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:45:895.1.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:53:255.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]9:00:535.2.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]9:07:345.2.1
3rdBethlehem College 1[ crew ]9:19:755.2.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]9:31:515.2.2
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]10:00:685.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:46:425.3.5
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:03:565.3.2
3rdBethlehem College 2[ crew ]9:13:675.3.4
4thSt Kentigern College 3[ crew ]9:15:095.3.1
5thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]11:52:185.3.3

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stPiopio College 1[ crew ]7:14:746.1.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:25:126.1.1
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:26:396.1.5
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:43:036.1.2
5thAuckland Grammar School 3[ crew ]8:04:896.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:16:006.2.3
2ndKings College 1[ crew ]7:25:676.2.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:28:856.2.1
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:29:906.2.5
5thWellington College 1[ crew ]7:48:356.2.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:47:477.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:53:847.1.3
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:01:757.1.2
4thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:31:257.1.0
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:33:997.1.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:51:137.1.4
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]9:26:457.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:52:537.2.5
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:11:757.2.2
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]8:12:967.2.1
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:35:157.2.4
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:47:517.2.0
6thMatamata College 1[ crew ]8:56:797.2.6
7thPiopio College 1[ crew ]9:41:557.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:48:907.3.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:57:197.3.0
3rdBaradene College 1[ crew ]8:02:197.3.6
4thFraser High School 1[ crew ]8:18:507.3.1
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:20:317.3.2
6thMacleans College 1[ crew ]8:23:447.3.5
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:28:777.3.4

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:09:529.1.5
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:15:289.1.1
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]7:23:859.1.3
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:26:939.1.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:36:389.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:17:389.2.2
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:19:359.2.3
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:34:189.2.5
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:34:739.2.4
5thFairfield College 1[ crew ]8:28:729.2.1

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:25:2812.1.0
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]7:31:2112.1.6
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:46:8712.1.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:50:5512.1.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:08:5612.1.2
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:19:3312.1.1
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:25:3712.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:23:4312.2.6
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:28:4812.2.5
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:30:7912.2.3
4thBaradene College 1[ crew ]7:39:1412.2.0
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:58:0312.2.4
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:00:5012.2.1
7thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:26:1512.2.2

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:56:5013.1.1
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:03:2513.1.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:09:5113.1.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:20:2813.1.6
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:24:3413.1.0
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:26:8713.1.3
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:27:3413.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:57:1113.2.4
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:00:5113.2.5
3rdWellington College 1[ crew ]7:01:6713.2.2
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:25:8913.2.0
5thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]7:40:8813.2.6
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:07:3613.2.1
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]DNS13.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:14:4713.3.4
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]7:29:8513.3.1
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:38:5213.3.6
4thCambridge High School 1[ crew ]7:48:6313.3.2
5thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:49:6213.3.3
6thWhanganui Collegiate School 4[ crew ]8:21:5313.3.5
Scratched crews (Heats) 
SCRBTHC 2[ crew ]_:__:__13.1.1

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:04:9114.1.1
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:12:6014.1.2
3rdKings College 1[ crew ]7:26:2214.1.5
4thManurewa High School 1[ crew ]7:44:0714.1.6
5thPiopio College 1[ crew ]7:49:7814.1.0
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:58:9014.1.4
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:17:0814.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:09:3614.2.4
2ndFraser High School 1[ crew ]7:19:6814.2.0
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]7:20:4514.2.6
4thWellington College 1[ crew ]7:22:7614.2.3
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:37:2014.2.2
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:37:2514.2.1
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:45:9914.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:21:7714.3.2
3rdWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:27:8114.3.3
4thTauranga Boys College 2[ crew ]7:31:4414.3.6
5thNapier Boys High School 1[ crew ]8:07:5214.3.5
---Auckland Grammar School 2[ crew ]DNS14.3.1
Scratched crews (Heats) 
SCRWTAR 1[ crew ]_:__:__14.3.1

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:44:3015.1.1
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]7:06:1115.1.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:06:9915.1.2
4thBethlehem College 1[ crew ]7:59:9915.1.4
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:42:3915.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:44:6915.2.2
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:45:8515.2.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:55:9015.2.1
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:11:5515.2.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:53:2415.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:47:7115.3.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:48:7015.3.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:03:0415.3.2
4thKings College 1[ crew ]7:40:3915.3.4
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:50:9915.3.1

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:31:4116.1.1
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]9:00:1416.1.6
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]9:18:4316.1.5
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]9:24:5216.1.2
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:34:4116.1.4
6thCarmel College 1[ crew ]9:57:8616.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 3[ crew ]8:55:4116.2.3
2ndWhakatane High School 1[ crew ]9:05:7416.2.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]9:06:4516.2.4
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]9:15:5216.2.6
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:33:6416.2.2
6thJohn Paul College 1[ crew ]9:40:2916.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]9:23:5516.3.1
2ndKatikati College 1[ crew ]9:54:2516.3.2
2ndKatikati College 1[ crew ]9:54:2516.3.2
3rdTuakau College 1[ crew ]10:04:4716.3.5
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:17:4916.3.3
---New Plymouth Girls High School 2[ crew ]DNS16.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:53:3916.4.3
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]9:00:4216.4.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]9:49:6916.4.5
4thPiopio College 1[ crew ]10:03:0316.4.2
5thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]10:34:1216.4.1

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:32:6618.1.1
2ndRosehill College 1[ crew ]7:41:0018.1.2
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:46:8818.1.5
4thKings College 1[ crew ]7:49:2418.1.4
5thWellington College 2[ crew ]8:06:9318.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:29:1818.2.4
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]7:43:5718.2.2
3rdWaitara High School 1[ crew ]7:50:6018.2.1
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:51:2618.2.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:59:2818.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:12:4818.3.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:19:9518.3.1
3rdBethlehem College 2[ crew ]8:07:0218.3.2
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:15:5918.3.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:33:8318.3.4
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__18.3.1

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]9:06:4019.1.0
2ndNapier Girls High School 1[ crew ]9:28:9219.1.3
3rdKatikati College 1[ crew ]9:50:8919.1.1
4thSt Orans College 1[ crew ]9:55:6219.1.2
5thRosehill College 2[ crew ]10:52:7919.1.4
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]11:11:4119.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stQueen Margaret College 1[ crew ]9:24:7519.2.6
2ndKristin School 1[ crew ]9:26:7219.2.2
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:42:9819.2.5
4thTauranga Girls College 1[ crew ]10:07:0919.2.4
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]10:16:7019.2.1
6thRosehill College 1[ crew ]10:17:7519.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:32:1619.3.4
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:38:6519.3.3
3rdWoodford House 1[ crew ]9:45:7919.3.1
4thSt Cuthberts College 1[ crew ]9:53:2019.3.2
5thCambridge High School 1[ crew ]10:06:6619.3.6
6thTrident High School 1[ crew ]10:20:6619.3.5
Scratched crews (Heats) 
SCRMACL 1[ crew ]_:__:__19.1.6

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]9:06:0720.1.6
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]9:12:1220.1.2
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:48:8620.1.4
4thHamilton Girls' High School 3[ crew ]9:51:4420.1.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]10:14:1320.1.5
6thCarmel College 1[ crew ]10:24:1220.1.0
7thPiopio College 1[ crew ]13:24:2120.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]9:10:8520.2.6
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]9:12:0620.2.2
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:29:9120.2.1
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:37:7620.2.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]10:06:9820.2.5
6thGisborne Girls High School 2[ crew ]10:07:3120.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:58:6620.3.5
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]9:36:1220.3.3
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]9:48:4720.3.6
4thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:56:2220.3.4
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:32:6920.3.1
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]11:21:8520.3.2

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:13:1221.1.3
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:19:9921.1.5
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:33:1721.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:37:0221.1.1
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:13:0521.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:20:3221.2.4
2ndKings College 1[ crew ]8:22:1921.2.2
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:40:4321.2.1
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:01:0821.2.5
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__21.2.3

Event 22 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:10:1322.1.4
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:17:2122.1.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:22:3722.1.1
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:44:4522.1.2
5thKings College 2[ crew ]7:49:4022.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:22:2622.2.2
2ndKings College 1[ crew ]7:39:9522.2.3
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:45:0022.2.4
4thNapier Boys High School 1[ crew ]8:35:9722.2.5

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:58:6123.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]9:26:6223.1.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:27:2823.1.1
4thTe Awamutu College 2[ crew ]9:29:4823.1.2
5thMatamata College 1[ crew ]9:54:6923.1.3
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]10:07:0423.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:39:7023.2.5
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:57:7223.2.1
3rdWhakatane High School 1[ crew ]9:11:0623.2.6
4thKatikati College 1[ crew ]10:00:2223.2.4
4thKatikati College 1[ crew ]10:00:2223.2.4
5thTuakau College 1[ crew ]10:20:3323.2.3
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]10:56:0323.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stNorthcote College 1[ crew ]8:52:2323.3.2
2ndTrident High School 1[ crew ]9:23:9823.3.5
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:39:0823.3.1
4thTauranga Girls College 2[ crew ]9:47:5423.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]8:33:6123.4.2
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:59:5323.4.3
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]9:19:3623.4.1
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:36:1123.4.4
5thSt Peter's School 2[ crew ]10:40:3723.4.5
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__23.3.2
SCREGGS 1[ crew ]_:__:__23.3.3
SCRHAMG 1[ crew ]_:__:__23.4.6

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]8:40:8024.1.1
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]8:59:7024.1.4
3rdWaitara High School 1[ crew ]9:09:3724.1.3
4thMacleans College 1[ crew ]9:13:5424.1.2
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:13:9824.1.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]9:19:5324.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:40:9224.2.3
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:07:6724.2.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]9:17:5024.2.4
4thLytton High School 1[ crew ]9:22:6124.2.2
5thWellington College 3[ crew ]9:30:6324.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]8:30:1524.3.5
2ndSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:52:3424.3.1
3rdWellington College 2[ crew ]8:58:1024.3.2
4thLytton High School 3[ crew ]9:22:3324.3.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]9:55:6724.3.4
Scratched crews (Heats) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__24.3.5

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:45:4925.1.4
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:53:6225.1.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:58:4525.1.6
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:12:7925.1.2
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:21:7425.1.1
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:27:1825.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:46:5925.2.1
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:51:7025.2.2
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:02:1925.2.5
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:06:9725.2.3
5thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:23:5025.2.4

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 2[ crew ]7:45:4926.1.3
2ndKings College 1[ crew ]7:51:1526.1.4
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]8:13:7226.1.5
4thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]8:26:3026.1.6
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:43:2726.1.2
6thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]8:59:4226.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:37:4226.2.3
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:46:9726.2.2
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:48:5126.2.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:53:7926.2.1
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:10:5426.2.5
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:51:7326.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:47:0426.3.4
2ndSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:58:4126.3.2
3rdKings College 2[ crew ]8:14:7826.3.3
4thWhanganui Collegiate School 4[ crew ]9:34:4226.3.1
---Manurewa High School 1[ crew ]DNS26.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:30:3426.4.3
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:36:1626.4.1
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]8:06:7026.4.5
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:49:5426.4.4
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:48:5826.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:06:5526.5.5
2ndFraser High School 1[ crew ]7:25:5026.5.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:29:9026.5.1
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:34:2326.5.4
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:47:9726.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:26:4926.6.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:32:8726.6.1
3rdWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:54:0126.6.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:12:8026.6.4
5thAuckland Grammar School 3[ crew ]8:22:5226.6.5

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:51:9027.1.3
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:54:3227.1.5
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:03:1027.1.1
4thTrident High School 1[ crew ]9:06:0727.1.4
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:10:0227.1.6
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]9:21:3927.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:28:6127.2.2
2ndWoodford House 1[ crew ]8:37:2927.2.4
3rdNapier Girls High School 1[ crew ]8:44:3727.2.3
4thRosehill College 1[ crew ]9:01:0727.2.5
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:45:4327.2.1
---Kings College 1[ crew ]DNS27.2.6
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__27.2.5

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]: : :28.1.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]: : :28.1.6
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]: : :28.1.2
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]: : :28.1.3
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]: : :28.1.4
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]28.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:44:7528.2.1
2ndCambridge High School 1[ crew ]9:05:8428.2.5
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]9:43:5828.2.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:45:7228.2.3
5thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]10:13:0728.2.2
6thHamilton Girls' High School 2[ crew ]10:55:2628.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:37:4028.3.3
2ndCarmel College 1[ crew ]9:00:2528.3.6
3rdTauranga Girls College 3[ crew ]9:32:7728.3.1
4thWestlake Girls High School 3[ crew ]9:44:8528.3.5
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]10:04:7428.3.4
6thSt Peter's School 1[ crew ]11:05:1528.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:50:0528.4.3
2ndJohn Paul College 1[ crew ]9:00:4328.4.4
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:15:0928.4.1
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:43:9828.4.2
5thWestlake Girls High School 4[ crew ]10:33:2528.4.5

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:14:0529.1.3
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:26:1929.1.4
3rdKings College 1[ crew ]8:34:3229.1.0
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:41:0229.1.1
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:43:3829.1.6
6thMount Maunganui College 1[ crew ]8:59:2629.1.2
7thFraser High School 1[ crew ]9:13:3229.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:34:3229.2.1
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:43:0029.2.5
3rdBaradene College 1[ crew ]8:43:2229.2.3
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]9:00:1929.2.6
5thTe Awamutu College 1[ crew ]9:02:2329.2.2
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:26:6129.2.4
7thFairfield College 1[ crew ]11:21:3029.2.0

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stPiopio College 1[ crew ]7:53:5132.1.5
2ndWellington College 1[ crew ]8:03:0132.1.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:22:4632.1.1
4thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:49:5932.1.4
5thEdgewater College 2[ crew ]8:54:5332.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:41:3232.2.2
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:58:1332.2.1
3rdRosehill College 1[ crew ]8:00:4932.2.3
4thEdgewater College 1[ crew ]8:12:1932.2.5
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:49:8132.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 2[ crew ]8:00:2732.3.2
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]8:06:4232.3.3
3rdWaitara High School 1[ crew ]8:07:8532.3.1
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:26:9132.3.5
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:52:6132.3.4

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:36:6333.1.2
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:42:8433.1.5
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:08:9333.1.0
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]9:17:3333.1.3
5thCambridge High School 1[ crew ]9:34:0333.1.1
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:57:5433.1.4
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]10:15:7733.1.6
---Carmel College 1[ crew ]DNF33.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:11:0433.2.3
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:28:1233.2.6
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:36:4733.2.0
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:40:7033.2.4
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:42:7933.2.5
6thPukekohe High School 1[ crew ]9:04:7633.2.1
7thSt Peter's School 1[ crew ]9:23:9233.2.2

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:43:4134.1.1
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:43:4134.1.1
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]8:06:7534.1.2
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]8:17:5834.1.4
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:51:4134.1.6
5thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]9:02:5634.1.0
6thKings College 2[ crew ]10:54:8334.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:45:9434.2.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:08:4634.2.1
3rdKings College 1[ crew ]8:12:7934.2.6
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:44:6534.2.3
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]9:04:5334.2.2
6thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]11:15:9234.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:47:1034.3.3
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:03:4134.3.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:19:9434.3.2
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:27:9134.3.5
5thWestlake Boys High School 3[ crew ]8:35:2134.3.1
---St Peter's School 1[ crew ]DNS34.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:50:8834.4.1
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]8:14:2834.4.6
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:21:0434.4.0
4thSt Kentigern College 3[ crew ]8:32:6334.4.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:48:2834.4.2
6thSt Kentigern College 4[ crew ]8:55:6934.4.4
7thHauraki Plains College 2[ crew ]10:09:6834.4.3

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:50:4135.1.5
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:57:0035.1.2
3rdWellington College 1[ crew ]7:12:3235.1.6
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:13:7535.1.4
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:21:7135.1.1
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:43:4135.1.0
7thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:09:9435.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:56:0635.2.5
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:03:6435.2.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:07:7135.2.6
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:09:0835.2.4
5thKings College 1[ crew ]8:23:8035.2.2
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:59:9435.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:58:6435.3.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:08:4735.3.3
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:12:8135.3.1
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:16:1635.3.5
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:41:5935.3.6
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:53:2935.3.2

Event 36 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:11:1436.1.4
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:22:2936.1.3
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:40:0936.1.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:50:3136.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:11:8636.2.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:35:3636.2.2
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:36:7936.2.4
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:15:6336.2.5

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:00:3637.1.3
2ndMacleans College 1[ crew ]9:02:1237.1.5
3rdSt Dominics College (Henderson) 2[ crew ]9:25:3037.1.0
4thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]9:31:4037.1.2
5thTe Awamutu College 2[ crew ]9:58:3637.1.1
6thTauranga Girls College 1[ crew ]10:07:1537.1.4
7thSt Peter's School 1[ crew ]10:16:5437.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stMatamata College 1[ crew ]9:03:3237.2.4
2ndFraser High School 1[ crew ]9:07:8237.2.5
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:29:8037.2.0
4thTe Awamutu College 1[ crew ]9:53:8537.2.3
5thPiopio College 1[ crew ]10:08:3537.2.1
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]12:12:9837.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:54:1537.3.1
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]8:58:4937.3.2
3rdBaradene College 1[ crew ]9:21:6737.3.6
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:27:5437.3.3
5thMacleans College 2[ crew ]9:39:3537.3.4
6thFairfield College 1[ crew ]10:12:6937.3.0
7thPiopio College 2[ crew ]11:14:9237.3.5
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGG 2[ crew ]_:__:__37.2.6

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:59:6238.1.1
2ndWellington College 4[ crew ]8:04:8438.1.3
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]8:21:2138.1.5
4thEdgewater College 1[ crew ]8:29:4538.1.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:45:3738.1.0
6thKings College 3[ crew ]9:10:8138.1.6
7thSt Kentigern College 2[ crew ]9:40:0338.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:42:3838.2.6
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:55:5638.2.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:14:4038.2.4
4thCambridge High School 1[ crew ]8:22:3638.2.2
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:57:2938.2.3
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:01:6338.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 2[ crew ]9:49:7338.3.3
2ndWellington College 2[ crew ]9:56:2738.3.4
3rdKings College 1[ crew ]10:38:3438.3.5
4thWaitara High School 2[ crew ]10:46:5338.3.6
5thNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]10:49:4438.3.1
6thLytton High School 2[ crew ]11:17:4538.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:51:4838.4.5
2ndWellington College 3[ crew ]7:56:5938.4.1
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:14:2238.4.4
4thWaitara High School 1[ crew ]8:16:7538.4.2
5thLytton High School 1[ crew ]8:58:5438.4.6
5thLytton High School 1[ crew ]8:58:5438.4.6
6thKings College 2[ crew ]9:12:1138.4.3

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHowick College 1[ crew ]8:33:2839.1.3
2ndCambridge High School 2[ crew ]8:34:7139.1.2
3rdWaitara High School 1[ crew ]8:39:8239.1.1
4thPiopio College 2[ crew ]8:51:7939.1.4
5thTauranga Boys College 3[ crew ]8:58:7739.1.6
6thWhakatane High School 2[ crew ]9:01:2939.1.0
7thGisborne Boys High School 2[ crew ]9:14:4239.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]8:33:8939.2.0
2ndSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:38:5639.2.5
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]8:50:3739.2.3
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:59:3739.2.4
6thWellington College 2[ crew ]9:34:8639.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:28:3339.3.6
2ndWellington College 1[ crew ]8:35:6439.3.0
3rdEdgewater College 1[ crew ]8:48:0539.3.4
4thTauranga Boys College 1[ crew ]9:00:6839.3.2
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:03:3239.3.3
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]9:06:3439.3.1
7thRosehill College 2[ crew ]10:12:1439.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:27:4039.4.0
2ndPiopio College 1[ crew ]8:27:7939.4.3
3rdRosehill College 1[ crew ]8:41:5239.4.6
4thWhakatane High School 1[ crew ]9:25:0239.4.2
5thWaitara High School 2[ crew ]9:34:7939.4.5
6thMacleans College 1[ crew ]9:50:4539.4.1
7thSt Peter's School 1[ crew ]9:57:6439.4.4
Scratched crews (Heats) 
SCRROTB 1[ crew ]_:__:__39.2.2

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:13:7340.1.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:23:9440.1.3
3rdKatikati College 1[ crew ]8:43:3940.1.1
3rdKatikati College 1[ crew ]8:43:3940.1.1
4thKings College 1[ crew ]8:55:6940.1.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:59:1540.1.2
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:15:3040.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:27:9540.2.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:46:6840.2.2
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:53:0040.2.1
4thTe Awamutu College 1[ crew ]9:25:1840.2.3
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]10:45:5940.2.5

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]9:32:5441.1.3
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:42:5441.1.1
3rdJohn Paul College 1[ crew ]10:42:0241.1.5
4thWestlake Girls High School 4[ crew ]12:07:2741.1.2
5thWhanganui Collegiate School 4[ crew ]12:59:3941.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]9:22:2741.2.1
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]10:01:0041.2.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]10:03:8541.2.5
4thBaradene College 2[ crew ]10:13:7441.2.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]11:18:8241.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]9:39:0941.3.4
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]9:56:8341.3.1
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]10:30:0141.3.2
4thWestlake Girls High School 3[ crew ]11:14:3341.3.5
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]12:28:8141.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 2[ crew ]9:24:2141.4.1
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:32:8941.4.4
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]10:00:5741.4.3
4thHamilton Girls' High School 2[ crew ]10:29:9041.4.2
5thHauraki Plains College 2[ crew ]10:37:0941.4.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:58:3841.5.3
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:16:3941.5.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]9:31:4441.5.2
4thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]10:27:7441.5.4
5thCarmel College 1[ crew ]10:54:5541.5.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:02:7841.6.3
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]9:17:4441.6.4
3rdWhanganui Collegiate School 2[ crew ]9:37:5541.6.5
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]10:14:7941.6.2

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]8:28:0642.1.6
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]8:49:5942.1.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]9:03:6542.1.2
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]9:37:3842.1.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]10:02:2642.1.1
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]11:29:6542.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]8:19:4442.2.2
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]8:22:9042.2.1
3rdRotorua Boys High School 2[ crew ]8:40:8642.2.5
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:52:7842.2.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]9:58:3642.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:28:8842.3.2
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:34:9842.3.1
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]9:16:7842.3.5
4thTauranga Boys College 1[ crew ]9:19:5242.3.3
5thBethlehem College 2[ crew ]9:31:0642.3.4

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:38:5744.1.3
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:43:6244.1.1
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:54:9444.1.4
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:05:1544.1.2
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:22:5144.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:40:9444.2.1
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:43:4144.2.2
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:53:7944.2.3
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:54:2344.2.4
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:57:8044.2.5
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGG 2[ crew ]_:__:__44.1.6

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

North Island's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA