NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Wakatipu High School's approved colours
#121: Wakatipu High School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2003 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2003 NISS Championship regatta results, filtered to show races with schools from the Waikato/Bay of Plenty region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:12:531.1.2
2ndBethlehem College 2[ crew ]7:18:141.1.4
3rdKatikati College 1[ crew ]7:18:471.1.1
5thBethlehem College 1[ crew ]7:26:541.1.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:31:591.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:25:941.2.1
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:31:661.2.5
4thHauraki Plains College 2[ crew ]7:34:181.2.2
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:34:201.2.4

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 2[ crew ]8:27:682.1.6
6thEdgecumbe College 2[ crew ]8:36:142.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:28:552.2.5
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:31:192.2.2
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:33:112.2.1
5thBethlehem College 1[ crew ]8:38:942.2.6
6thEdgecumbe College 1[ crew ]8:40:802.2.3

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:58:913.1.2
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:01:493.1.5
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:21:483.1.1
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:41:863.1.6

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:51:834.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:00:354.2.3
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:01:564.2.5
Scratched crews (Finals) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__4.2.4

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:53:765.1.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:03:985.1.5
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:14:635.1.3
7thCambridge High School 1[ crew ]7:22:055.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]7:23:255.2.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:31:495.2.5

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stPiopio College 1[ crew ]7:02:056.1.3

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:33:307.1.3
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:36:817.1.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:38:297.1.5
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:50:657.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:49:297.2.2
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:58:187.2.6
3rdFraser High School 1[ crew ]7:59:017.2.1
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:04:067.2.4
5thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:14:667.2.3
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:48:117.2.5

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:21:658.1.5
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:53:958.1.3
5thTe Awamutu College 1[ crew ]7:59:398.1.6
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:24:278.1.2

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:02:829.1.4
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:08:709.1.6
6thTauranga Girls College 1[ crew ]7:13:379.1.5

Event 10 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:40:2410.1.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]6:57:7110.1.1

Event 11 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:48:5211.1.4

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:13:8512.1.5
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:15:1712.1.3
6thTauranga Girls College 2[ crew ]7:24:5412.1.1

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:42:2713.1.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]6:48:7513.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:56:2313.2.3
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:08:6913.2.2

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:50:6814.1.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:57:0514.1.4
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:08:3714.1.5
5thFraser High School 1[ crew ]7:08:5014.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:12:4814.2.2
4thTauranga Boys College 2[ crew ]7:13:9114.2.1

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:18:2715.1.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:27:0615.1.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:27:0915.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:38:8715.2.3
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:54:5215.2.4
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:20:3915.2.1

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:39:6816.1.3
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:45:4516.1.5
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:01:8716.1.1
5thWhakatane High School 1[ crew ]8:06:9816.1.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:28:7316.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:08:0216.2.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:26:5916.2.4
4thKatikati College 1[ crew ]8:40:3216.2.2
6thMount Maunganui College 1[ crew ]8:52:5716.2.6

Event 17 Boys under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:42:8317.1.5
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:02:9317.1.3

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:39:2018.1.1
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:41:7818.1.4
5thBethlehem College 2[ crew ]6:50:5618.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]7:03:7518.2.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:05:5718.2.1

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:57:3619.1.3
6thKatikati College 1[ crew ]8:41:0819.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:23:6219.2.2
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:29:3819.2.6

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:04:6620.1.2
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:09:9320.1.1
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:09:9620.1.4
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:10:9220.1.5
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:49:4320.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:28:5220.2.3
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:43:1820.2.5
6thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:18:5520.2.1

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:30:5021.1.2
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:49:7321.1.6

Event 22 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:32:0122.1.3
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:45:9622.1.5
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:11:7722.1.1

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:38:3523.1.4
2ndEdgecumbe College 1[ crew ]7:41:1023.1.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:46:7023.1.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:10:4923.1.1
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:26:4123.1.0
7thCambridge High School 1[ crew ]8:28:0123.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:07:5223.2.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:21:3123.2.5
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:25:1623.2.4
5thTrident High School 1[ crew ]8:29:8223.2.6
6thTe Awamutu College 2[ crew ]8:36:3623.2.1

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:06:4224.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:11:4224.2.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]8:54:7524.2.6
Scratched crews (Finals) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__24.2.5

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:01:5125.1.2
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:04:4825.1.5

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:51:0026.1.2
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:56:8826.1.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:59:0826.1.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:28:6826.1.5
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:14:8726.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:55:6826.2.2

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:59:2827.1.4
6thBethlehem College 1[ crew ]8:26:8527.1.3

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:01:4728.1.4
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:03:9528.1.3
4thCambridge High School 1[ crew ]8:16:8528.1.6
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:21:4728.1.0
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:25:7528.1.1
7thWhakatane High School 1[ crew ]8:29:8228.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:42:5628.2.1
---Rotorua Girls High School 1[ crew ]RET28.2.6

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:46:3129.1.5
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:52:4729.1.3
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:02:0229.1.4

Event 30 Boys under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:31:2530.1.5
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:51:3530.1.2

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:41:0731.1.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:15:6731.1.3

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:02:8732.1.4
2ndPiopio College 1[ crew ]7:09:0332.1.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:16:1732.1.0
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:32:2032.1.6
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:33:9132.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:22:5932.2.3

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:41:0533.1.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:57:8633.1.3
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:57:8833.1.1
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:05:1633.1.6

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:21:8334.1.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:31:5034.1.2
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:54:9034.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]7:52:9634.2.5
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:00:8234.2.4

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:28:4335.1.3
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:48:1035.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:47:7635.2.2

Event 36 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:40:0036.1.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:51:3736.1.2
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:15:8136.1.1
5thCambridge High School 1[ crew ]8:16:0936.1.5

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:30:0437.1.6
4thMatamata College 1[ crew ]8:37:3537.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]8:32:1837.2.4
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:55:4137.2.3
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:14:2037.2.1
6thTauranga Girls College 1[ crew ]9:17:3337.2.6

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:31:0538.1.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:39:5638.1.5
5thBethlehem College 1[ crew ]7:39:8438.1.0
6thHauraki Plains College 2[ crew ]7:40:2238.1.2
7thBethlehem College 2[ crew ]8:04:3538.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:49:2838.2.3
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:54:0038.2.4

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:02:4639.1.3
2ndPiopio College 1[ crew ]8:07:7939.1.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:12:1339.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 2[ crew ]8:23:2839.2.3
6thTauranga Boys College 2[ crew ]8:37:0739.2.6

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:54:4440.1.4
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:13:5040.1.6
5thKatikati College 1[ crew ]8:19:7740.1.1
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:20:8140.1.2
7thCambridge High School 1[ crew ]8:34:6540.1.0

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:22:4641.1.3
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:26:5341.1.2
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:35:3741.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:42:4541.2.5
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:46:9041.2.2

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:59:8342.1.3
4thRotorua Boys High School 2[ crew ]8:13:7842.1.5
5thKatikati College 1[ crew ]8:19:1642.1.2
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:31:3542.1.0
7thBethlehem College 1[ crew ]8:35:0342.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]8:53:9842.2.2
5thOtumoetai College 1[ crew ]9:10:4142.2.1
Scratched crews (Finals) 
SCRBTHC 2[ crew ]_:__:__42.2.5

Event 43 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:20:1543.1.2
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:24:9343.1.5

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:22:0444.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:29:4044.1.2
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:38:8544.1.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 2[ crew ]8:23:722.1.3
3rdEdgecumbe College 1[ crew ]8:26:912.1.5
4thKatikati College 1[ crew ]8:58:052.1.2
5thWhakatane High School 1[ crew ]9:01:242.1.1
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:03:652.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]8:46:632.2.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:52:292.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:27:622.3.5
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:30:042.3.2
4thBethlehem College 1[ crew ]8:37:952.3.3
6thWhakatane High School 2[ crew ]9:00:422.3.6

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:57:2126.1.5
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:06:5526.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:55:8926.2.1
5thFraser High School 1[ crew ]7:20:7226.2.2
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:57:6126.3.4
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:01:7826.3.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:05:4626.3.3
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:24:1426.3.1

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:40:8339.1.3
4thCambridge High School 2[ crew ]7:49:5639.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndPiopio College 1[ crew ]7:37:5839.2.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:38:4139.2.3
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:59:7239.2.0
7thWhakatane High School 1[ crew ]8:09:7139.2.1

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:58:6841.1.3
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:27:2941.1.1
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:53:1141.1.5
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:05:4741.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:02:7541.2.3
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:45:3241.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:59:0141.3.2
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:16:9741.3.4
5thWhakatane High School 1[ crew ]8:34:6041.3.6
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:30:011.1.3
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:43:851.1.2
---St Peter's School 1[ crew ]RET1.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]7:23:081.2.3
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:36:271.2.2
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:36:291.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:34:181.3.3
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]7:43:741.3.4
5thCambridge High School 1[ crew ]8:21:911.3.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:56:182.1.3
2ndWhakatane High School 2[ crew ]8:57:112.1.4
4thTrident High School 1[ crew ]9:18:482.1.2
5thWhakatane High School 3[ crew ]9:28:532.1.6
6thSt Peter's School 1[ crew ]10:03:242.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:00:642.2.3
3rdTrident High School 2[ crew ]9:15:742.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]9:04:542.3.3
3rdHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:23:662.3.6
4thPiopio College 1[ crew ]9:26:022.3.2
Scratched crews (Repechages) 
SCRTEKC 1[ crew ]_:__:__2.3.5

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:09:333.1.4
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:18:293.1.3
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:21:253.1.5
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:22:953.1.1
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:36:143.1.2

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:07:054.1.0
7thPiopio College 1[ crew ]9:30:134.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:11:444.2.5
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:12:324.2.2
6thFraser High School 1[ crew ]7:35:054.2.0
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:46:624.2.6

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:07:765.1.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:26:985.1.3
3rdBethlehem College 2[ crew ]7:32:755.1.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:00:435.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:42:425.2.4

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:23:856.1.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:38:136.1.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:53:137.1.3
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]8:09:447.1.4
3rdFraser High School 1[ crew ]8:10:267.1.2
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:11:207.1.6
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:39:927.1.5
6thMatamata College 1[ crew ]8:48:667.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:04:497.2.3
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:32:897.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:40:727.3.3
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:48:357.3.4
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:05:437.3.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:18:837.3.2
6thPiopio College 1[ crew ]9:19:757.3.6

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thFairfield College 1[ crew ]8:15:929.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:13:099.2.3
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:14:529.2.4
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:33:259.2.2

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]7:28:4712.1.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:38:6312.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:30:8212.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:01:6412.2.5
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:06:0912.2.1

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:16:6613.1.2
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]SCR13.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thCambridge High School 1[ crew ]7:54:2813.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:02:7613.3.3
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:17:4213.3.5

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]7:08:3714.1.4
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]7:31:0514.1.2
5thPiopio College 1[ crew ]7:46:5414.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:14:6314.2.3
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:59:7214.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:14:5914.3.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:32:3314.3.6
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:40:2914.3.1

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]6:43:8115.1.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:23:6415.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:56:2315.2.5
Scratched crews (Repechages) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__15.1.6

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:01:3716.1.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:13:6716.1.2
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:34:7616.1.0
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:54:4816.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:12:4116.2.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:31:2516.2.2
5thTuakau College 1[ crew ]8:47:3416.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndKatikati College 1[ crew ]8:34:4316.3.3
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]8:37:3416.3.4
4thPiopio College 1[ crew ]9:08:0516.3.5

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]6:50:8518.1.2
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:12:9818.1.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:22:7618.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:44:3118.2.4
4thCambridge High School 1[ crew ]6:59:0818.2.2

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:03:4919.2.5
5thTrident High School 1[ crew ]9:04:3219.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:25:7019.3.4
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:26:1919.3.3
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:45:6919.3.5
4thTauranga Girls College 1[ crew ]9:03:8719.3.2

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:14:3420.1.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:27:1420.1.3
3rdHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:57:4020.1.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:32:6620.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:19:3920.2.3
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:45:6520.2.5
4thHamilton Girls' High School 3[ crew ]8:52:0220.2.2
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:36:6720.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]8:45:9720.3.3
Scratched crews (Repechages) 
SCRPIOP 1[ crew ]_:__:__20.2.6

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:54:0621.1.3
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:08:4521.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:00:4921.2.4

Event 22 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:01:3922.1.4
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:06:5022.1.5

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:19:5523.1.4
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:28:3423.1.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:35:4823.1.3
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:45:9723.1.5
5thMatamata College 1[ crew ]8:51:9023.1.1
6thSt Peter's School 2[ crew ]9:19:9723.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:23:1223.2.3
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:40:8623.2.2
3rdTe Awamutu College 2[ crew ]8:43:8323.2.5
5thTuakau College 1[ crew ]9:15:3023.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:23:0123.3.4
3rdTrident High School 1[ crew ]8:39:2723.3.3
5thKatikati College 1[ crew ]9:13:8723.3.2

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:25:2124.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]8:16:5324.2.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:34:4924.2.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]8:35:9224.2.0

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:18:1925.1.3
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:30:8325.1.2
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:53:4625.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:21:8325.2.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:30:7825.2.2
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:11:3725.2.1

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:23:5326.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:19:4726.2.3
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:04:8326.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]7:20:7226.3.3
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:30:4626.3.2
5thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]7:32:7526.3.5
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:35:0026.3.0

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thTrident High School 1[ crew ]8:34:2727.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:53:0627.2.4
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:57:1827.2.5

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:10:1728.1.3
4thTauranga Girls College 3[ crew ]8:33:4628.1.4
6thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:12:1928.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:00:5428.2.3
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:29:3228.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:06:9728.3.3
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:20:3728.3.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:28:9228.3.6

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:46:2129.1.3
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:02:9129.1.2
5thFraser High School 1[ crew ]8:10:1629.1.6
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:12:0829.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:42:0429.2.3
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:54:0729.2.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:03:2429.2.5
5thMount Maunganui College 1[ crew ]8:16:4829.2.1
6thFairfield College 1[ crew ]9:30:2429.2.6

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:12:2632.1.2
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:15:6732.1.5
---St Peter's School 2[ crew ]SCR32.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:04:7432.2.3

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:57:1433.1.2
6thCambridge High School 1[ crew ]8:42:1833.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:47:4233.2.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:51:6033.2.3
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:12:8033.2.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:17:6333.2.6
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:34:3133.2.1

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:18:0334.1.3
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]7:27:7034.1.4
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:13:4034.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:37:4834.2.2
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:39:7134.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Repechages) 
SCRSPLH 3[ crew ]_:__:__34.1.1
SCRHAUR 2[ crew ]_:__:__34.3.0

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:37:4435.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:20:1535.3.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:30:0935.3.2
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:57:3335.3.1

Event 36 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:43:4136.1.3
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:46:4336.1.5
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]7:47:4236.1.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:11:7036.1.6

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:28:0737.1.4
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:28:3537.1.2
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:41:5937.1.1
5thTe Awamutu College 2[ crew ]8:51:7537.1.5
6thPiopio College 2[ crew ]9:49:4737.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndFraser High School 1[ crew ]8:06:8137.2.3
4thFairfield College 1[ crew ]8:33:8337.2.1
5thPiopio College 1[ crew ]8:49:8137.2.5
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:15:9037.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]7:57:1437.3.3
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:21:5837.3.1
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:24:5437.3.2

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:29:6838.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:09:6238.2.3
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:22:0938.2.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:53:2438.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:21:7238.3.2
---St Peter's School 1[ crew ]RET38.3.1

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:52:8639.1.4
4thTauranga Boys College 1[ crew ]8:07:2539.1.2
5thWhakatane High School 2[ crew ]8:09:5039.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:50:8339.2.4
4thPiopio College 2[ crew ]8:07:8039.2.2
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:13:7339.2.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:19:2839.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 3[ crew ]7:56:1039.3.2

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:43:9040.1.3
2ndKatikati College 1[ crew ]7:52:4740.1.4
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:24:1640.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:49:2940.2.3
---Cambridge High School 1[ crew ]DNS40.2.4
Scratched crews (Repechages) 
SCRHAMG 1[ crew ]_:__:__40.2.5

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:37:9541.1.4
4thHauraki Plains College 2[ crew ]8:59:0941.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:14:6741.2.3
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:23:3041.2.4
3rdHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:55:0441.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:21:4741.3.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:28:3341.3.6
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:30:9241.3.4

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 2[ crew ]7:32:0942.1.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:39:6242.1.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]8:19:8242.1.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:39:2642.1.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:44:4642.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:46:8742.2.5
4thBethlehem College 2[ crew ]7:56:5942.2.6
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:12:0242.2.1

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:06:8344.1.3
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:07:7644.1.5
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:24:7344.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:07:3844.2.4
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:35:361.1.4
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]7:36:601.1.3
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:36:631.1.2
6thCambridge High School 1[ crew ]8:04:911.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:33:191.2.3
2ndKatikati College 1[ crew ]7:34:901.2.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:53:221.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:24:951.3.1
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:30:721.3.5
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:46:201.3.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:48:951.3.3
Scratched crews (Heats) 
SCRTEKC 1[ crew ]_:__:__1.2.4

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 2[ crew ]8:34:392.1.5
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:37:192.1.3
3rdWhakatane High School 1[ crew ]9:02:842.1.1
4thPiopio College 1[ crew ]9:33:272.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndKatikati College 1[ crew ]8:50:862.2.1
3rdWhakatane High School 2[ crew ]8:57:622.2.5
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]10:52:692.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:40:362.3.1
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:14:862.3.4
4thTrident High School 1[ crew ]9:43:752.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:48:982.4.1
3rdTrident High School 2[ crew ]9:18:042.4.3
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:32:492.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndEdgecumbe College 1[ crew ]8:42:072.5.3
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:43:992.5.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]10:25:002.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:42:842.6.1
5thWhakatane High School 3[ crew ]9:30:572.6.3
Scratched crews (Heats) 
SCRPIOP 2[ crew ]_:__:__2.2.4
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__2.6.5

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:19:823.1.2
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:23:443.1.3
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:26:353.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:13:013.2.5
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:38:603.2.2

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thFraser High School 1[ crew ]7:38:524.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:08:154.2.6
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:15:404.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:57:994.3.3
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:08:044.3.1
4thPiopio College 1[ crew ]7:56:054.3.4
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:09:014.3.5

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]9:02:895.1.6
2ndCambridge High School 1[ crew ]9:08:935.1.4
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:53:255.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]9:00:535.2.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]9:19:755.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:03:565.3.2
3rdBethlehem College 2[ crew ]9:13:675.3.4

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stPiopio College 1[ crew ]7:14:746.1.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:25:126.1.1
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:43:036.1.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:47:477.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:53:847.1.3
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:01:757.1.2
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:33:997.1.6
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]9:26:457.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:52:537.2.5
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:11:757.2.2
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]8:12:967.2.1
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:35:157.2.4
6thMatamata College 1[ crew ]8:56:797.2.6
7thPiopio College 1[ crew ]9:41:557.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:57:197.3.0
4thFraser High School 1[ crew ]8:18:507.3.1
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:20:317.3.2
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:28:777.3.4

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]7:23:859.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:17:389.2.2
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:19:359.2.3
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:34:739.2.4
5thFairfield College 1[ crew ]8:28:729.2.1

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:25:2812.1.0
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]7:31:2112.1.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:08:5612.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:28:4812.2.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:58:0312.2.4
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:00:5012.2.1

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:56:5013.1.1
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:03:2513.1.5
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:20:2813.1.6
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:24:3413.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:07:3613.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]7:48:6313.3.2
Scratched crews (Heats) 
SCRBTHC 2[ crew ]_:__:__13.1.1

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:04:9114.1.1
5thPiopio College 1[ crew ]7:49:7814.1.0
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:58:9014.1.4
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:17:0814.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:09:3614.2.4
2ndFraser High School 1[ crew ]7:19:6814.2.0
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]7:20:4514.2.6
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:45:9914.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:21:7714.3.2
4thTauranga Boys College 2[ crew ]7:31:4414.3.6

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:44:3015.1.1
4thBethlehem College 1[ crew ]7:59:9915.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:44:6915.2.2
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:11:5515.2.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:53:2415.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:47:7115.3.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:50:9915.3.1

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:31:4116.1.1
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]9:18:4316.1.5
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:34:4116.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]9:05:7416.2.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]9:06:4516.2.4
6thJohn Paul College 1[ crew ]9:40:2916.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]9:23:5516.3.1
2ndKatikati College 1[ crew ]9:54:2516.3.2
2ndKatikati College 1[ crew ]9:54:2516.3.2
3rdTuakau College 1[ crew ]10:04:4716.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:53:3916.4.3
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]9:00:4216.4.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]9:49:6916.4.5
4thPiopio College 1[ crew ]10:03:0316.4.2

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:46:8818.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:29:1818.2.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:59:2818.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:19:9518.3.1
3rdBethlehem College 2[ crew ]8:07:0218.3.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:33:8318.3.4
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__18.3.1

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]9:06:4019.1.0
3rdKatikati College 1[ crew ]9:50:8919.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]10:07:0919.2.4
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]10:16:7019.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:38:6519.3.3
5thCambridge High School 1[ crew ]10:06:6619.3.6
6thTrident High School 1[ crew ]10:20:6619.3.5

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]9:12:1220.1.2
4thHamilton Girls' High School 3[ crew ]9:51:4420.1.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]10:14:1320.1.5
7thPiopio College 1[ crew ]13:24:2120.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]9:10:8520.2.6
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]9:12:0620.2.2
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:29:9120.2.1
5thOtumoetai College 1[ crew ]10:06:9820.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:58:6620.3.5
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]9:36:1220.3.3
4thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:56:2220.3.4
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]11:21:8520.3.2

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:19:9921.1.5
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:33:1721.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:37:0221.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__21.2.3

Event 22 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:10:1322.1.4
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:17:2122.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:45:0022.2.4

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:58:6123.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]9:26:6223.1.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:27:2823.1.1
4thTe Awamutu College 2[ crew ]9:29:4823.1.2
5thMatamata College 1[ crew ]9:54:6923.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:39:7023.2.5
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:57:7223.2.1
3rdWhakatane High School 1[ crew ]9:11:0623.2.6
4thKatikati College 1[ crew ]10:00:2223.2.4
4thKatikati College 1[ crew ]10:00:2223.2.4
5thTuakau College 1[ crew ]10:20:3323.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTrident High School 1[ crew ]9:23:9823.3.5
4thTauranga Girls College 2[ crew ]9:47:5423.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]8:33:6123.4.2
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:59:5323.4.3
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]9:19:3623.4.1
5thSt Peter's School 2[ crew ]10:40:3723.4.5
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__23.3.2
SCRHAMG 1[ crew ]_:__:__23.4.6

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]8:59:7024.1.4
6thTauranga Boys College 1[ crew ]9:19:5324.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:07:6724.2.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]9:17:5024.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__24.3.5

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:53:6225.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:12:7925.1.2
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:21:7425.1.1
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:27:1825.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:51:7025.2.2
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:06:9725.2.3

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]8:13:7226.1.5
4thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]8:26:3026.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:51:7326.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:47:0426.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:36:1626.4.1
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]8:06:7026.4.5
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:49:5426.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:06:5526.5.5
2ndFraser High School 1[ crew ]7:25:5026.5.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:29:9026.5.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:26:4926.6.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:32:8726.6.1
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:12:8026.6.4

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:51:9027.1.3
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:03:1027.1.1
4thTrident High School 1[ crew ]9:06:0727.1.4
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:10:0227.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:28:6127.2.2
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__27.2.5

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]: : :28.1.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]: : :28.1.6
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]: : :28.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:44:7528.2.1
2ndCambridge High School 1[ crew ]9:05:8428.2.5
6thHamilton Girls' High School 2[ crew ]10:55:2628.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 3[ crew ]9:32:7728.3.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]11:05:1528.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:50:0528.4.3
2ndJohn Paul College 1[ crew ]9:00:4328.4.4
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:15:0928.4.1

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:14:0529.1.3
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:26:1929.1.4
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:41:0229.1.1
6thMount Maunganui College 1[ crew ]8:59:2629.1.2
7thFraser High School 1[ crew ]9:13:3229.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:34:3229.2.1
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:43:0029.2.5
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]9:00:1929.2.6
5thTe Awamutu College 1[ crew ]9:02:2329.2.2
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:26:6129.2.4
7thFairfield College 1[ crew ]11:21:3029.2.0

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stPiopio College 1[ crew ]7:53:5132.1.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:22:4632.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:41:3232.2.2
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:58:1332.2.1
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:49:8132.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 2[ crew ]8:00:2732.3.2
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:26:9132.3.5

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:36:6333.1.2
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:42:8433.1.5
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]9:17:3333.1.3
5thCambridge High School 1[ crew ]9:34:0333.1.1
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:57:5433.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:11:0433.2.3
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:36:4733.2.0
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:40:7033.2.4
7thSt Peter's School 1[ crew ]9:23:9233.2.2

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:43:4134.1.1
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:43:4134.1.1
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]8:06:7534.1.2
5thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]9:02:5634.1.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:47:1034.3.3
---St Peter's School 1[ crew ]DNS34.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]8:14:2834.4.6
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:21:0434.4.0
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:48:2834.4.2
7thHauraki Plains College 2[ crew ]10:09:6834.4.3

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:50:4135.1.5
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:13:7535.1.4
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:43:4135.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:09:0835.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:08:4735.3.3

Event 36 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:22:2936.1.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:50:3136.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:11:8636.2.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:35:3636.2.2
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:36:7936.2.4

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thTe Awamutu College 2[ crew ]9:58:3637.1.1
6thTauranga Girls College 1[ crew ]10:07:1537.1.4
7thSt Peter's School 1[ crew ]10:16:5437.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stMatamata College 1[ crew ]9:03:3237.2.4
2ndFraser High School 1[ crew ]9:07:8237.2.5
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:29:8037.2.0
4thTe Awamutu College 1[ crew ]9:53:8537.2.3
5thPiopio College 1[ crew ]10:08:3537.2.1
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]12:12:9837.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]8:58:4937.3.2
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:27:5437.3.3
6thFairfield College 1[ crew ]10:12:6937.3.0
7thPiopio College 2[ crew ]11:14:9237.3.5
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGG 2[ crew ]_:__:__37.2.6

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:59:6238.1.1
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]8:21:2138.1.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:45:3738.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:55:5638.2.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:14:4038.2.4
4thCambridge High School 1[ crew ]8:22:3638.2.2
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:57:2938.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 2[ crew ]9:49:7338.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:51:4838.4.5

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 2[ crew ]8:34:7139.1.2
4thPiopio College 2[ crew ]8:51:7939.1.4
5thTauranga Boys College 3[ crew ]8:58:7739.1.6
6thWhakatane High School 2[ crew ]9:01:2939.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]8:50:3739.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:28:3339.3.6
4thTauranga Boys College 1[ crew ]9:00:6839.3.2
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]9:06:3439.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:27:4039.4.0
2ndPiopio College 1[ crew ]8:27:7939.4.3
4thWhakatane High School 1[ crew ]9:25:0239.4.2
7thSt Peter's School 1[ crew ]9:57:6439.4.4
Scratched crews (Heats) 
SCRROTB 1[ crew ]_:__:__39.2.2

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:23:9440.1.3
3rdKatikati College 1[ crew ]8:43:3940.1.1
3rdKatikati College 1[ crew ]8:43:3940.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:27:9540.2.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:46:6840.2.2
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:53:0040.2.1
4thTe Awamutu College 1[ crew ]9:25:1840.2.3
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]10:45:5940.2.5

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]9:32:5441.1.3
3rdJohn Paul College 1[ crew ]10:42:0241.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]10:01:0041.2.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]10:03:8541.2.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]11:18:8241.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]10:30:0141.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]10:00:5741.4.3
4thHamilton Girls' High School 2[ crew ]10:29:9041.4.2
5thHauraki Plains College 2[ crew ]10:37:0941.4.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:58:3841.5.3
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:16:3941.5.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]9:31:4441.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:02:7841.6.3

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]8:28:0642.1.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]9:03:6542.1.2
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]9:37:3842.1.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]10:02:2642.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Boys High School 2[ crew ]8:40:8642.2.5
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:52:7842.2.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]9:58:3642.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:28:8842.3.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]9:19:5242.3.3
5thBethlehem College 2[ crew ]9:31:0642.3.4

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:43:6244.1.1
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:54:9444.1.4
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:05:1544.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:40:9444.2.1
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:57:8044.2.5
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGG 2[ crew ]_:__:__44.1.6

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Waikato/Bay of Plenty's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA