NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Riccarton High School's approved colours
#149: Riccarton High School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2004 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2004 NISS Championship regatta results, filtered to show races with schools from the East Coast/Hawkes Bay region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:25:941.1.6

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:24:732.1.4
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:42:472.1.2

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdHastings Girls High School 1[ crew ]8:40:313.1.5
4thNapier Girls High School 1[ crew ]8:50:633.1.1

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:12:477.1.2

Event 10 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thLytton High School 1[ crew ]7:20:8410.1.3

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdLindisfarne College 1[ crew ]7:39:1714.1.2

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:44:8716.1.6

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 2[ crew ]8:43:7119.1.2

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:53:0821.1.4

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:48:1123.2.3

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:45:9525.1.1

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thLindisfarne College 1[ crew ]7:46:4326.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:00:7126.2.1

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]7:54:0627.1.2

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:45:9329.1.4

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:20:1633.1.6

Event 36 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:38:9936.1.6

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:44:5437.1.6

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
---Napier Boys High School 1[ crew ]DNS39.2.2

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:46:9541.1.4

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:28:0344.1.2

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:35:231.3.5

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:34:502.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:37:132.2.4

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:30:2616.3.2

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thLytton High School 2[ crew ]7:54:6638.1.6

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:23:7741.2.1
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Boys High School 1[ crew ]7:38:081.3.3
4thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]9:09:421.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]8:34:151.4.1

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHastings Girls High School 1[ crew ]9:00:473.1.5
3rdNapier Girls High School 1[ crew ]9:11:953.1.1

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:28:765.2.1

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thLytton High School 1[ crew ]8:40:046.1.6

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]9:00:417.1.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 2[ crew ]8:51:697.3.4

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:06:8113.3.6

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thNapier Girls High School 1[ crew ]9:16:0119.3.2

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:20:8623.1.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thHastings Girls High School 1[ crew ]8:27:8523.3.5

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdLytton High School 2[ crew ]8:13:7824.1.2
4thLytton High School 3[ crew ]8:14:2824.1.6
5thLytton High School 1[ crew ]8:24:6024.1.1
6thNapier Boys High School 1[ crew ]8:57:5624.1.5
7thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:59:5424.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thNapier Boys High School 2[ crew ]8:31:3024.2.1

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:18:9625.1.4

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stLindisfarne College 1[ crew ]7:05:1826.1.5
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:31:9326.1.2

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thLytton High School 1[ crew ]8:13:0132.1.2

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:12:6833.3.4
4thGisborne Girls High School 2[ crew ]8:20:9233.3.3

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]10:06:7734.3.6

Event 36 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:10:7036.2.4

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:29:6637.2.3

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 6[ race results || race reproduction ]
2ndLytton High School 2[ crew ]7:59:4438.6.4
4thNapier Boys High School 1[ crew ]8:20:7738.6.2
5thLytton High School 1[ crew ]8:59:8238.6.1

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]8:22:2939.3.3
5thLytton High School 1[ crew ]9:00:5239.3.5

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:18:2941.3.4

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:29:5242.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thNapier Boys High School 1[ crew ]8:06:3142.2.5
5thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:33:3942.2.2

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:27:5644.1.3
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:56:481.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thNapier Boys High School 1[ crew ]9:13:651.2.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]9:07:441.4.3

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]9:06:072.1.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]9:03:272.4.0

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdHastings Girls High School 1[ crew ]3.1.3
4thNapier Girls High School 1[ crew ]3.1.2

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:46:745.3.2

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thLytton High School 1[ crew ]8:30:096.3.4

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 2[ crew ]8:14:167.1.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:11:477.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:51:907.4.1

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:14:4413.2.4

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stLindisfarne College 1[ crew ]7:29:1414.3.5

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:20:4416.4.4

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdNapier Girls High School 1[ crew ]9:15:4619.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 2[ crew ]8:25:5919.3.4

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:47:3121.2.1

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]23.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thHastings Girls High School 1[ crew ]8:40:2523.4.2

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thLytton High School 1[ crew ]8:45:5324.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thLytton High School 3[ crew ]8:45:4724.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thLytton High School 2[ crew ]8:56:3524.3.1
6thNapier Boys High School 2[ crew ]9:17:8824.3.4
7thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]9:44:6824.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thNapier Boys High School 1[ crew ]8:35:1524.4.3

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]6:21:7325.1.6

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thLindisfarne College 1[ crew ]7:30:3926.1.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:42:9726.3.6

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:03:4527.3.5

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:00:7129.2.6

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thLytton High School 1[ crew ]9:06:9532.1.6

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:51:4133.1.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 2[ crew ]7:31:2733.3.2

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]5:02:6934.2.2

Event 36 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:57:8036.2.5

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:42:2937.2.1

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thLytton High School 1[ crew ]8:37:6238.3.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thNapier Boys High School 1[ crew ]8:00:7638.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdLytton High School 2[ crew ]7:40:1138.6.1

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]7:54:1739.1.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thLytton High School 1[ crew ]8:36:9639.4.4

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 6[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:25:1541.6.2

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thNapier Boys High School 1[ crew ]8:16:1942.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:56:9642.3.3
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:58:2042.3.1

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:32:9244.1.2

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

East Coast/Hawkes Bay's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA