NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Villa Maria College's approved colours
#95: Villa Maria College


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2004 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2022 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2004 NISS Championship regatta results, filtered to show races with schools from the North Island region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:10:891.1.2
2ndRotorua Boys High School 2[ crew ]7:12:261.1.3
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:14:571.1.4
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:25:941.1.6
5thBethlehem College 2[ crew ]7:27:421.1.5
6thBethlehem College 1[ crew ]7:37:031.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:23:641.2.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:32:041.2.5
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:36:051.2.3
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:46:601.2.2
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:59:671.2.6
---Otumoetai College 1[ crew ]DNS1.2.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:24:732.1.4
2ndKings College 1[ crew ]8:31:372.1.3
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:35:932.1.5
4thRangitoto College 1[ crew ]8:40:272.1.6
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:42:472.1.2
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:53:952.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:49:002.2.5
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:52:082.2.6
3rdWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:52:682.2.4
4thSt Cuthberts College 1[ crew ]8:56:032.2.3
5thHutt Valley High School 1[ crew ]9:08:172.2.2
6thPiopio College 1[ crew ]9:18:932.2.1

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:26:803.1.3
2ndMacleans College 1[ crew ]8:38:993.1.4
3rdHastings Girls High School 1[ crew ]8:40:313.1.5
4thNapier Girls High School 1[ crew ]8:50:633.1.1
5thKings College 1[ crew ]8:53:543.1.2
6thBaradene College 1[ crew ]9:04:533.1.6

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:57:164.1.2
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:02:054.1.1
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:03:974.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:06:394.1.0
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:09:854.1.3
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:14:354.1.4
7thRosehill College 1[ crew ]7:21:774.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:17:424.2.3
2ndWestlake Boys High School 3[ crew ]7:25:174.2.5
3rdWaitara High School 1[ crew ]7:56:374.2.1
---St Kentigern College 2[ crew ]DNS4.2.4
Scratched crews (Finals) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__4.2.2
SCRWTLB 1[ crew ]_:__:__4.2.4
SCRWLCO 1[ crew ]_:__:__4.2.6

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:59:365.1.3
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:05:355.1.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:05:905.1.5
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:14:915.1.2
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:36:275.1.1
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:42:975.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:29:185.2.4
2ndWhanganui High School 1[ crew ]7:43:515.2.2
3rdWellington College 1[ crew ]7:56:095.2.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:06:585.2.1
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:14:555.2.5
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:37:235.2.6

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:13:536.1.4
2ndKings College 1[ crew ]7:15:126.1.2
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:25:456.1.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:28:366.1.5
5thWellington College 1[ crew ]7:31:886.1.0
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:32:486.1.6
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:35:946.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:40:886.2.3
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:48:416.2.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:56:266.2.6
4thHorowhenua College 1[ crew ]8:00:226.2.1
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:17:966.2.2
---Kings College 2[ crew ]DNS6.2.4

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:50:617.1.4
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:55:947.1.6
3rdBaradene College 1[ crew ]7:57:977.1.5
4thWaikato Diocesan School 3[ crew ]7:59:847.1.0
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:12:477.1.2
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:17:147.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:07:917.2.4
2ndBaradene College 2[ crew ]8:08:417.2.2
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:15:997.2.3
4thCarmel College 1[ crew ]8:25:327.2.6
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:25:347.2.1
6thWestlake Girls High School 3[ crew ]8:51:807.2.5

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:38:908.1.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:49:178.1.3
3rdMacleans College 1[ crew ]7:53:468.1.2
4thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]7:57:638.1.5
5thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:04:618.1.1
6thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:20:598.1.6

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:14:199.1.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:17:159.1.2
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:19:639.1.5
4thMount Maunganui College 1[ crew ]7:20:679.1.1
5thWhanganui Girls College 1[ crew ]7:25:619.1.4
6thTauranga Girls College 1[ crew ]7:33:419.1.6

Event 10 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:56:2310.1.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:02:4410.1.2
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:12:7610.1.5
4thLytton High School 1[ crew ]7:20:8410.1.3
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:25:6710.1.1

Event 11 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:11:3111.1.6
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:15:3711.1.1
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:20:1511.1.5
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:22:4011.1.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:32:8411.1.4
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:35:2011.1.3
---Macleans College 1[ crew ]DNS11.1.0

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stAquinas College 1[ crew ]7:44:9412.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:49:6712.1.3
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:50:8212.1.4
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:51:8112.1.1
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:00:8712.1.2
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:13:7812.1.6

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:56:5013.1.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:00:5713.1.2
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:06:1213.1.6
4thBethlehem College 1[ crew ]7:07:2713.1.3
5thCullinane College 1[ crew ]7:24:0213.1.1
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:32:4813.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:14:1913.2.2
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:25:6113.2.4
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:26:8813.2.3
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:32:3213.2.6
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:36:6013.2.1
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:39:7313.2.5

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:26:4914.1.5
2ndFraser High School 1[ crew ]7:36:4314.1.4
3rdLindisfarne College 1[ crew ]7:39:1714.1.2
4thWaitara High School 1[ crew ]7:40:0514.1.0
5thKings College 1[ crew ]7:57:6314.1.1
6thNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]8:08:7214.1.6
7thCullinane College 1[ crew ]8:10:7014.1.3
8thWellington College 2[ crew ]8:12:8414.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:07:4114.2.5
2ndNew Plymouth Boys High School 2[ crew ]8:36:3014.2.2
3rdWhangarei Boys High School 1[ crew ]9:32:0514.2.1
Scratched crews (Finals) 
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__14.2.4
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__14.2.6

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:08:7515.1.3
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:16:2815.1.2
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:18:5315.1.4
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:27:8615.1.6
5thKings College 1[ crew ]7:29:9515.1.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:34:5115.1.5

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:24:6016.1.3
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:34:6516.1.4
3rdRosehill College 1[ crew ]8:36:2516.1.2
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:44:8716.1.6
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:49:3216.1.5
6thHauraki Plains College 1[ crew ]9:07:2816.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:53:7816.2.3
2ndCullinane College 1[ crew ]9:01:5816.2.6
3rdCambridge High School 1[ crew ]9:12:0116.2.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]9:17:5616.2.1
5thWhanganui High School 1[ crew ]9:27:1216.2.2
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:47:8216.2.5
Scratched crews (Finals) 
SCRWTLG 2[ crew ]_:__:__16.2.5

Event 17 Boys under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:32:7517.1.4
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:38:8517.1.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:39:9517.1.5
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:12:4617.1.2

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:58:6418.1.2
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:00:5718.1.4
3rdWellington College 1[ crew ]7:05:7318.1.3
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:11:9418.1.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:18:8018.1.0
6thCullinane College 1[ crew ]7:21:3818.1.6
7thJohn Paul College 1[ crew ]7:26:2218.1.1
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:55:8218.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:18:5818.2.2
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:21:5518.2.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:21:8218.2.4
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:29:1318.2.5
5thRosehill College 1[ crew ]7:46:3718.2.1

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 2[ crew ]8:43:7119.1.2
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:50:8019.1.3
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:55:9619.1.4
4thMatamata College 1[ crew ]9:01:6219.1.6
5thSt Cuthberts College 1[ crew ]9:08:9819.1.1
6thBethlehem College 2[ crew ]9:11:1219.1.0
---Edgecumbe College 1[ crew ]DNF19.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRangitoto College 1[ crew ]9:06:9519.2.2
2ndHutt Valley High School 1[ crew ]9:29:1419.2.3
3rdOtumoetai College 1[ crew ]9:31:5519.2.0
5thPukekohe High School 1[ crew ]9:36:7219.2.5
6thCullinane College 1[ crew ]9:44:9019.2.6
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]10:03:5719.2.4

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:20:6520.1.2
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:21:5920.1.5
3rdWhanganui High School 1[ crew ]8:34:9920.1.1
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:43:1220.1.3
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:48:7720.1.0
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:55:6420.1.6
7thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:59:7620.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:01:9020.2.3
2ndRotorua Girls High School 2[ crew ]9:08:6620.2.1
3rdCambridge High School 1[ crew ]9:14:1520.2.4
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]9:17:6620.2.5
5thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]9:31:1820.2.6
6thBethlehem College 2[ crew ]10:27:2020.2.2

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:44:6221.1.3
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]7:48:2421.1.2
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:53:0821.1.4
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:09:5021.1.6
6thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:23:6221.1.1
7thBaradene College 1[ crew ]8:24:3321.1.0

Event 22 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:48:8122.1.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:53:4222.1.2
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:56:0022.1.5
4thKings College 2[ crew ]7:00:0122.1.3
5thWellington College 1[ crew ]7:06:3322.1.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:08:4222.1.1

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:04:2223.1.3
2ndKatikati College 1[ crew ]8:08:0723.1.0
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:12:9023.1.4
4thRosehill College 1[ crew ]8:29:5523.1.2
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:30:0423.1.6
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:37:5623.1.5
7thWhakatane High School 2[ crew ]8:43:3923.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:31:5723.2.2
2ndSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:39:1523.2.4
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]8:40:5323.2.1
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:48:1123.2.3
5thWaitara High School 1[ crew ]8:52:2823.2.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:59:1523.2.6

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:57:4124.1.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:00:9324.1.3
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:09:7124.1.2
4thBethlehem College 2[ crew ]8:14:5524.1.5
5thBethlehem College 1[ crew ]8:32:6724.1.1
---Cullinane College 1[ crew ]RET24.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:17:0824.2.3
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]8:23:5124.2.2
3rdHorowhenua College 2[ crew ]8:23:5324.2.4
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:34:0524.2.1
5thPiopio College 1[ crew ]8:45:4824.2.6
6thWaitara High School 1[ crew ]8:45:5124.2.5

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:32:7625.1.4
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:36:7225.1.2
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:39:4125.1.3
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:45:9525.1.1
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:49:1925.1.5
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:02:8125.1.6

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:04:9126.1.3
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:08:6426.1.4
3rdKings College 1[ crew ]7:16:0026.1.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:19:5726.1.1
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:37:0426.1.2
6thLindisfarne College 1[ crew ]7:46:4326.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]7:25:5626.2.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:32:1026.2.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:37:3126.2.5
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:38:9626.2.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:44:7826.2.2
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:00:7126.2.1

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]7:54:0627.1.2
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:55:1027.1.3
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:02:4627.1.4
4thKings College 1[ crew ]8:04:9927.1.1
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:12:1327.1.5
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:16:3027.1.0
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:31:6827.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]8:29:0027.2.3
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:35:7027.2.4
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:40:4827.2.6
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:41:1927.2.1
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:43:5027.2.5
6thWaitara High School 1[ crew ]8:45:2027.2.2

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:54:7728.1.3
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:57:5228.1.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:08:2328.1.1
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:09:4928.1.6
5thBethlehem College 1[ crew ]8:11:8628.1.5
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:13:2828.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:15:2628.2.3
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:24:3228.2.4
3rdBethlehem College 2[ crew ]8:27:6228.2.2
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:33:5028.2.5
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:56:3528.2.6
Scratched crews (Finals) 
SCRMTMA 1[ crew ]_:__:__28.2.1

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:45:9329.1.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:49:8329.1.2
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]7:50:3829.1.5
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]7:53:3529.1.0
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:54:8829.1.3
6thMacleans College 1[ crew ]8:03:9529.1.1
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:13:0129.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:09:2229.2.4
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:15:4229.2.1
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:29:2729.2.5
5thFraser High School 1[ crew ]8:35:3129.2.6
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:45:5229.2.2

Event 30 Boys under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]6:54:8730.1.6
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:57:6130.1.3
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:02:5030.1.4
4thKings College 1[ crew ]7:08:1630.1.2
5thNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]7:20:2430.1.1
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:47:1530.1.5
7thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:54:6830.1.0

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:31:5631.1.6
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:36:3931.1.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:38:8631.1.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:39:0131.1.3
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:40:7931.1.0
6thKings College 1[ crew ]6:49:7431.1.4
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:51:6131.1.1

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:14:5732.1.4
2ndWellington College 2[ crew ]7:17:6532.1.2
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:18:4232.1.5
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:18:9732.1.3
5thCambridge High School 1[ crew ]8:09:7732.1.1
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:26:9632.1.6

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:46:9333.1.3
2ndWhanganui High School 1[ crew ]7:56:1533.1.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:00:9333.1.5
4thCambridge High School 1[ crew ]8:03:0733.1.1
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:16:4233.1.2
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:20:1633.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:09:0033.2.1
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:09:5533.2.3
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:10:4333.2.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:17:1933.2.4
5thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:19:0533.2.6
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:31:8533.2.5

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:15:7334.1.4
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:22:8134.1.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:28:8534.1.2
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:33:3034.1.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:45:6134.1.1
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:49:8934.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 3[ crew ]7:39:9634.2.2
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:44:6334.2.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:45:1234.2.3
4thKings College 2[ crew ]7:49:1334.2.6
5thOtumoetai College 2[ crew ]7:49:4634.2.1
6thKings College 1[ crew ]8:03:5834.2.5

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:39:9735.1.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:42:7735.1.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:47:0635.1.5
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:56:6135.1.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:03:0935.1.6
6thCullinane College 1[ crew ]7:04:1935.1.1

Event 36 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:52:0336.1.3
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:59:5036.1.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:06:1536.1.5
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:07:3636.1.1
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:25:8136.1.2
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:38:9936.1.6

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:11:5937.1.1
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:12:6337.1.3
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:18:4037.1.0
4thAquinas College 1[ crew ]8:25:1537.1.5
5thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:44:5437.1.6
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:48:1737.1.2
7thMacleans College 1[ crew ]9:33:0437.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:45:3637.2.4
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:48:8237.2.2
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:56:4037.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]9:04:3737.2.5
5thCambridge High School 1[ crew ]9:11:9537.2.1
6thOtumoetai College 1[ crew ]9:20:6237.2.6

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWellington College 2[ crew ]7:16:2938.1.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:26:1838.1.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:27:6038.1.1
4thWellington College 1[ crew ]7:28:3738.1.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:39:5838.1.6
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:50:7838.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:39:2538.2.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:45:1838.2.3
3rdRosehill College 1[ crew ]7:46:2238.2.1
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:50:1238.2.6
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:56:0638.2.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:16:1638.2.5

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:59:3339.1.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:02:6339.1.1
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:03:1239.1.2
4thWellington College 1[ crew ]8:13:2339.1.5
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:19:1139.1.0
6thWellington College 2[ crew ]8:24:5439.1.4
7thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:30:6939.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]8:16:6939.2.3
2ndWhangarei Boys High School 1[ crew ]8:18:7239.2.6
3rdKatikati College 1[ crew ]8:35:7039.2.5
4thCambridge High School 1[ crew ]8:38:8839.2.1
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:40:4239.2.4
---Napier Boys High School 1[ crew ]DNS39.2.2

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:56:8640.1.2
2ndWhanganui Girls College 1[ crew ]7:59:4440.1.3
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:05:5440.1.5
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:13:2940.1.1
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:24:4440.1.6
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:27:7340.1.4
7thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:31:9640.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Girls College 2[ crew ]8:28:1740.2.3
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:29:4940.2.2
3rdMacleans College 1[ crew ]8:30:0440.2.5
4thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:41:5240.2.1
5thCambridge High School 1[ crew ]8:49:6540.2.6
Scratched crews (Finals) 
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__40.2.4

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:41:3541.1.2
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:46:9541.1.4
3rdBaradene College 1[ crew ]8:49:2141.1.3
4thAquinas College 1[ crew ]8:59:4241.1.1
5thTauranga Girls College 2[ crew ]9:03:0541.1.5
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:03:7141.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:53:3841.2.2
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]9:03:8141.2.1
3rdSt Peter's School 1[ crew ]9:04:7541.2.3
4thCambridge High School 1[ crew ]9:10:3041.2.6
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:21:8941.2.4
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]9:28:5341.2.5

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:47:8542.1.3
2ndRotorua Boys High School 2[ crew ]7:54:5542.1.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:55:2142.1.1
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:57:4742.1.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:18:1742.1.6
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:31:1442.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:08:0142.2.4
2ndWhanganui High School 1[ crew ]8:15:4242.2.1
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:21:4142.2.3
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:39:0442.2.2
5thWellington College 1[ crew ]8:49:2042.2.6
6thCambridge High School 1[ crew ]8:54:5342.2.5

Event 43 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:21:0743.1.2
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:26:6243.1.3
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:29:0443.1.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:30:0343.1.5
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:38:1643.1.6
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:48:7043.1.1

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:27:2644.1.3
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:28:0344.1.2
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]7:34:5144.1.4
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:39:0744.1.5
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:56:8144.1.0

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 2[ crew ]7:26:101.1.3
2ndBethlehem College 2[ crew ]7:35:171.1.2
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:37:531.1.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:45:331.1.6
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:56:921.1.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:04:111.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]7:29:461.2.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:32:101.2.5
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:36:761.2.4
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:51:151.2.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:57:471.2.6
6thWellington College 1[ crew ]7:58:841.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:27:651.3.3
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:35:231.3.5
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:50:441.3.2
4thTauranga Boys College 2[ crew ]7:57:641.3.1
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:06:041.3.6
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:08:731.3.4

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:31:642.1.4
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:34:502.1.3
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:38:892.1.2
4thSt Cuthberts College 1[ crew ]8:45:262.1.1
5thHutt Valley High School 1[ crew ]9:02:072.1.6
6thPiopio College 1[ crew ]9:07:292.1.0
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:13:992.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:37:132.2.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:42:842.2.5
3rdRangitoto College 1[ crew ]8:45:812.2.3
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:52:672.2.2
5thOtumoetai College 1[ crew ]9:08:112.2.1
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]9:10:582.2.0
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:18:822.2.6

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:16:8016.1.3
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:22:0216.1.4
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:38:8816.1.1
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:49:7016.1.2
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:12:0016.1.5
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]9:15:0216.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:18:2916.2.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:37:0216.2.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:44:8216.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:53:5016.2.6
5thCarmel College 1[ crew ]9:01:0816.2.2
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:22:8316.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:22:9016.3.4
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:30:2616.3.2
3rdWhanganui High School 1[ crew ]8:33:0116.3.5
4thCullinane College 1[ crew ]8:39:8716.3.3
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:52:3416.3.1
6thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]9:22:3316.3.6

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:04:1124.1.4
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:08:1224.1.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:12:0724.1.5
4thKatikati College 1[ crew ]8:17:2424.1.2
5thTauranga Boys College 1[ crew ]8:28:3324.1.3
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:41:3524.1.0
7thRosehill College 2[ crew ]9:13:1124.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:04:5624.2.2
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:14:6724.2.3
3rdCullinane College 1[ crew ]8:23:3524.2.0
4thHorowhenua College 2[ crew ]8:28:2424.2.1
5thWaitara High School 1[ crew ]8:29:9924.2.6
6thPiopio College 1[ crew ]8:46:5324.2.5
---Rosehill College 1[ crew ]DNF24.2.4

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:10:6528.1.4
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]8:19:6528.1.2
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:26:5828.1.6
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:36:0228.1.5
5thBethlehem College 2[ crew ]8:48:6628.1.3
6thMount Maunganui College 1[ crew ]9:06:2328.1.1
7thTe Awamutu College 1[ crew ]9:25:8428.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:16:9128.2.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:24:3828.2.1
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:28:1128.2.4
4thCambridge High School 1[ crew ]8:35:8628.2.2
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:52:1728.2.5
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:57:3328.2.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]9:01:8428.2.0

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:39:0734.1.2
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:44:6234.1.6
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:51:4334.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:58:0234.1.1
5thHamilton Boys High School 3[ crew ]8:00:1634.1.4
6thOtumoetai College 2[ crew ]8:08:2934.1.0
7thWellington College 1[ crew ]8:13:7334.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:37:7334.2.4
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:54:2134.2.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]8:10:9634.2.0
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:14:5934.2.1
5thKings College 1[ crew ]8:24:0334.2.2
6thKings College 2[ crew ]8:35:8434.2.6
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]9:17:5334.2.5

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:29:6238.1.3
2ndWellington College 1[ crew ]7:32:3138.1.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:41:5938.1.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:41:6138.1.1
5thLytton High School 2[ crew ]7:54:6638.1.6
6thCambridge High School 1[ crew ]8:10:2638.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 2[ crew ]7:16:5038.2.4
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:25:3438.2.3
3rdBethlehem College 2[ crew ]7:31:2238.2.5
4thRosehill College 1[ crew ]7:46:7638.2.2
5thWellington College 4[ crew ]7:49:2938.2.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:05:3238.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]7:37:5338.3.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:38:9638.3.3
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:41:9838.3.1
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:46:0438.3.6
5thHorowhenua College 1[ crew ]7:46:3738.3.5
6thTauranga Boys College 2[ crew ]8:06:5438.3.2

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:24:7141.1.3
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:28:7241.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:30:5341.1.5
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:45:4741.1.2
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:49:8641.1.6
6thMount Maunganui College 1[ crew ]10:23:5741.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:23:7741.2.1
2ndAquinas College 1[ crew ]8:27:2941.2.4
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:33:0041.2.2
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:35:8041.2.3
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:39:1541.2.6
6thPukekohe High School 1[ crew ]9:26:7741.2.5
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:17:1341.3.4
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:17:1541.3.1
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:26:6341.3.5
4thCambridge High School 1[ crew ]8:28:6141.3.3
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:43:8841.3.2
6thTauranga Girls College 3[ crew ]9:48:4241.3.6
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:48:411.1.3
2ndWellington College 1[ crew ]7:59:831.1.4
3rdRosehill College 1[ crew ]8:09:061.1.2
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:54:371.1.5
5thKings College 2[ crew ]9:15:851.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:38:521.2.2
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:54:061.2.3
3rdCambridge High School 2[ crew ]7:59:011.2.5
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:04:611.2.4
5thManurewa High School 1[ crew ]8:25:921.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Boys High School 1[ crew ]7:38:081.3.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:50:981.3.4
3rdSt Kentigern College 3[ crew ]8:09:601.3.2
4thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]9:09:421.3.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:19:801.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:57:571.4.3
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:13:341.4.4
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]8:34:151.4.1
4thWhanganui City College 1[ crew ]8:40:971.4.5
---Cambridge High School 3[ crew ]DNS1.4.2
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:43:411.5.2
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:49:391.5.4
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:57:411.5.3
4thCambridge High School 1[ crew ]8:24:881.5.5
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:38:851.6.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:57:141.6.4
3rdHorowhenua College 1[ crew ]8:25:701.6.2
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:29:761.6.5
Scratched crews (Repechages) 
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__1.5.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHutt Valley High School 1[ crew ]9:12:662.1.2
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]9:16:722.1.4
3rdKatikati College 2[ crew ]9:21:612.1.3
4thPukekohe High School 1[ crew ]9:28:922.1.5
6thCambridge High School 2[ crew ]10:05:942.1.6
7thWhanganui Collegiate School 5[ crew ]10:08:852.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]9:15:252.2.3
2ndPiopio College 1[ crew ]9:19:642.2.5
3rdKatikati College 1[ crew ]9:30:632.2.4
4thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]9:45:892.2.1
5thWaitara High School 1[ crew ]9:52:652.2.2
6thManurewa High School 1[ crew ]10:14:732.2.0
---Whanganui Collegiate School 6[ crew ]DNF2.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Cuthberts College 1[ crew ]9:13:002.3.3
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]9:30:472.3.4
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:35:412.3.5
4thCambridge High School 1[ crew ]9:43:432.3.1
5thWhanganui Collegiate School 4[ crew ]10:13:702.3.2
6thBirkenhead College 1[ crew ]10:31:932.3.6

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]9:00:253.1.3
2ndHastings Girls High School 1[ crew ]9:00:473.1.5
3rdNapier Girls High School 1[ crew ]9:11:953.1.1
4thBaradene College 1[ crew ]9:17:613.1.2

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:16:054.1.3
2ndRosehill College 1[ crew ]7:22:374.1.2
3rdKings College 1[ crew ]7:22:974.1.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:41:484.1.4
5thWaitara High School 1[ crew ]8:49:984.1.0
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:50:364.1.1
---Hamilton Boys High School 2[ crew ]DNS4.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:09:024.2.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:15:344.2.6
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:20:564.2.2
4thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:24:404.2.1
5thWellington College 1[ crew ]7:39:184.2.3
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:09:614.2.5

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:24:135.1.3
2ndWellington College 1[ crew ]8:00:665.1.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:03:795.1.1
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:29:335.1.2
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:34:985.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:29:685.2.2
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:33:915.2.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:00:715.2.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:10:875.2.5
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:28:765.2.1
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]10:07:535.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:41:985.3.4
2ndWhanganui High School 1[ crew ]7:58:355.3.3
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]8:16:755.3.5
4thKings College 1[ crew ]8:50:095.3.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRTRGB 2[ crew ]_:__:__5.3.2

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:40:896.1.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:47:046.1.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:58:246.1.2
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:14:886.1.1
5thHorowhenua College 1[ crew ]8:16:376.1.4
6thTauranga Boys College 2[ crew ]8:20:386.1.0
7thLytton High School 1[ crew ]8:40:046.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:41:546.2.4
2ndWellington College 1[ crew ]7:44:296.2.2
3rdKings College 2[ crew ]7:48:466.2.3
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:03:516.2.6
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:06:426.2.1
6thWaitara High School 1[ crew ]8:13:076.2.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:21:967.1.4
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:33:337.1.5
3rdWestlake Girls High School 3[ crew ]8:37:677.1.2
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:39:987.1.3
5thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]9:00:417.1.6
7thMatamata College 1[ crew ]9:45:297.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:21:267.2.3
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:35:107.2.2
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]8:45:757.2.4
4thWhanganui High School 1[ crew ]8:53:947.2.5
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:54:277.2.1
6thRosehill College 1[ crew ]9:25:527.2.6
7thWestlake Girls High School 4[ crew ]10:14:517.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:18:467.3.3
2ndBaradene College 2[ crew ]8:37:087.3.2
3rdCarmel College 1[ crew ]8:42:087.3.5
4thGisborne Girls High School 2[ crew ]8:51:697.3.4
5thWellington Girls College 1[ crew ]9:22:397.3.1
6thOtumoetai College 1[ crew ]9:30:917.3.6
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:48:547.3.0

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:02:148.1.3
2ndSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:11:038.1.5
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:12:138.1.4
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:15:158.1.1
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:25:318.1.6
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:35:208.1.2
7thCullinane College 1[ crew ]9:15:688.1.0

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:25:399.1.5
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:26:169.1.4
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]7:27:819.1.3
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:34:739.1.2
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:35:509.1.1
6thFraser High School 1[ crew ]8:04:779.1.6
7thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:07:799.1.0

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:25:3112.1.3
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:29:5412.1.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:39:8712.1.1
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:46:1312.1.2
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:05:3012.1.5
6thWhanganui High School 1[ crew ]8:48:5812.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAquinas College 1[ crew ]2:32:9712.2.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]2:46:4212.2.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]2:55:8712.2.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]3:00:2612.2.1
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]3:17:5712.2.2
6thWellington Girls College 1[ crew ]4:03:4312.2.6

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]7:30:9413.1.3
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:35:3313.1.4
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:40:5013.1.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:41:4913.1.5
5thSt Kentigern College 3[ crew ]7:42:9113.1.1
6thWellington College 1[ crew ]8:34:3213.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]7:23:1413.2.3
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:37:9713.2.2
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:45:1113.2.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:00:6013.2.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:13:2413.2.1
6thKings College 1[ crew ]8:51:4113.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:12:6013.3.3
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:30:4013.3.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:42:1513.3.2
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:45:8913.3.1
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:06:8113.3.6
6thCambridge High School 2[ crew ]8:20:0513.3.5

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:25:4514.1.3
2ndWellington College 2[ crew ]7:57:7414.1.4
3rdNew Plymouth Boys High School 2[ crew ]8:32:2414.1.2
4thWhangarei Boys High School 1[ crew ]9:20:9014.1.6
---New Plymouth Boys High School 1[ crew ]DIS14.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:35:8814.2.3
2ndWaitara High School 1[ crew ]7:37:3114.2.2
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:44:5014.2.4
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:46:7614.2.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:27:1314.2.1
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:35:4814.2.5
Scratched crews (Repechages) 
SCRPUKE 1[ crew ]_:__:__14.1.5
YET TO RACEFRAS 1[ crew ]_:__:__14.2.3

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:39:9215.1.3
2ndKings College 1[ crew ]6:50:2415.1.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:07:3815.1.2
4thKings College 2[ crew ]7:21:6615.1.1
5thListon College 1[ crew ]7:43:1415.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:48:7015.2.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:48:7915.2.5
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:50:5715.2.3
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:45:4415.2.2
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:38:4415.2.1

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:09:6616.1.3
2ndSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:28:4516.1.4
3rdCambridge High School 2[ crew ]8:28:8316.1.2
4thCambridge High School 3[ crew ]8:34:2716.1.0
5thEdgewater College 1[ crew ]8:40:5316.1.5
6thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:46:4616.1.6
7thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:50:4216.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:26:5816.2.5
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:31:1416.2.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:36:6316.2.3
4thFraser High School 1[ crew ]8:38:8816.2.1
5thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:42:4016.2.2
6thHorowhenua College 1[ crew ]8:48:5016.2.6
7thJohn Paul College 2[ crew ]9:07:0116.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:13:9016.3.2
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:23:6216.3.3
3rdWestlake Girls High School 3[ crew ]8:29:7116.3.4
4thCambridge High School 4[ crew ]8:47:2916.3.6
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:59:4816.3.5
Scratched crews (Repechages) 
SCRBIRK 1[ crew ]_:__:__16.3.1

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:49:2518.1.2
2ndCullinane College 1[ crew ]6:53:7018.1.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:56:7218.1.5
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:58:3118.1.6
5thRosehill College 1[ crew ]7:13:8018.1.4
6thEdgewater College 1[ crew ]7:23:9618.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]6:49:7418.2.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:53:4818.2.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:57:6518.2.2
4thPukekohe High School 1[ crew ]6:59:5218.2.1
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:06:8318.2.6
6thWhanganui High School 1[ crew ]7:19:7918.2.5
Scratched crews (Repechages) 
SCRTEAW 1[ crew ]_:__:__18.1.0

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Cuthberts College 1[ crew ]8:34:9319.1.3
2ndHutt Valley High School 1[ crew ]8:48:6019.1.5
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:54:2119.1.4
4thTe Awamutu College 1[ crew ]9:05:8519.1.6
5thTrident High School 1[ crew ]9:25:1319.1.2
6thTe Awamutu College 2[ crew ]9:55:9419.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stMatamata College 1[ crew ]8:25:2619.2.4
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:46:9619.2.3
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:58:0519.2.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:12:1719.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]8:18:4519.3.4
2ndRangitoto College 1[ crew ]8:20:6519.3.3
3rdCullinane College 1[ crew ]9:02:3919.3.1
4thNapier Girls High School 1[ crew ]9:16:0119.3.2
5thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]10:03:1419.3.5

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui High School 1[ crew ]8:16:1420.1.4
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:29:4920.1.3
3rdWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:40:5320.1.6
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:41:5220.1.2
5thBethlehem College 1[ crew ]8:53:9920.1.5
6thWhanganui Girls College 1[ crew ]9:02:8320.1.1
7thWhanganui High School 3[ crew ]9:28:6520.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:21:0420.2.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:27:8020.2.2
3rdRotorua Girls High School 2[ crew ]8:30:4320.2.3
4thWhanganui Girls College 2[ crew ]8:55:0420.2.0
5thWhanganui City College 1[ crew ]8:56:5820.2.5
6thWhanganui High School 2[ crew ]9:44:4720.2.6
7thHorowhenua College 1[ crew ]9:45:0820.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:20:5420.3.3
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:43:1720.3.5
3rdWhanganui Collegiate School 3[ crew ]8:47:5020.3.2
4thBirkenhead College 1[ crew ]9:17:9320.3.6
5thWhanganui High School 4[ crew ]10:04:4020.3.1
---Carmel College 1[ crew ]DNS20.3.4

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]7:45:1721.1.3
2ndRotorua Girls High School 2[ crew ]8:02:8521.1.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:07:4121.1.2
4thMatamata College 1[ crew ]8:21:2521.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:55:7621.2.4
3rdBaradene College 1[ crew ]8:07:6321.2.2
4thWhanganui High School 1[ crew ]8:34:3221.2.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:40:7521.2.1

Event 22 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:41:7222.1.3
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:44:0322.1.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:46:3922.1.2
4thWellington College 1[ crew ]6:52:1122.1.5
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:00:0722.1.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:04:8522.1.1

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]8:11:6923.1.3
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:20:8623.1.4
3rdWaitara High School 1[ crew ]8:22:9023.1.1
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:31:3523.1.5
5thEdgewater College 1[ crew ]8:43:7723.1.0
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:50:2523.1.2
7thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:52:0623.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:07:1423.2.4
2ndSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:10:0023.2.3
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]8:14:5523.2.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:25:2623.2.5
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:45:5923.2.1
6thHorowhenua College 1[ crew ]9:07:8323.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]7:50:8323.3.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:03:0823.3.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:19:0023.3.2
4thHastings Girls High School 1[ crew ]8:27:8523.3.5
5thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:46:3023.3.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:08:0023.3.6

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:46:6024.1.4
2ndCullinane College 1[ crew ]8:07:0824.1.3
3rdLytton High School 2[ crew ]8:13:7824.1.2
4thLytton High School 3[ crew ]8:14:2824.1.6
5thLytton High School 1[ crew ]8:24:6024.1.1
6thNapier Boys High School 1[ crew ]8:57:5624.1.5
7thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:59:5424.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHorowhenua College 2[ crew ]7:59:5024.2.3
2ndSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:10:5424.2.2
3rdHorowhenua College 1[ crew ]8:23:6724.2.5
4thNapier Boys High School 2[ crew ]8:31:3024.2.1
5thCambridge High School 1[ crew ]8:37:1824.2.4
6thWhanganui High School 1[ crew ]8:38:8824.2.0
7thTe Awamutu College 2[ crew ]8:46:7424.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 2[ crew ]8:04:2824.3.4
2ndWaitara High School 1[ crew ]8:08:5624.3.3
3rdWhanganui City College 1[ crew ]8:12:2424.3.2
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:41:1324.3.5
5thWhanganui High School 2[ crew ]9:17:0024.3.1

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:10:8325.1.3
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:18:9625.1.4
3rdAquinas College 1[ crew ]7:23:4725.1.2
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]7:45:3325.1.5
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:18:1325.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:16:7225.2.3
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:21:4525.2.4
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:51:3825.2.5
Scratched crews (Repechages) 
SCRWHAK 1[ crew ]_:__:__25.2.1

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stLindisfarne College 1[ crew ]7:05:1826.1.5
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:09:7926.1.4
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:31:9326.1.2
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:42:2526.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:01:9326.2.3
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]7:03:6426.2.2
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:11:6026.2.6
4thKings College 2[ crew ]7:24:7326.2.4
5thWellington College 1[ crew ]7:50:9826.2.5
6thCambridge High School 2[ crew ]7:51:5326.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:56:8826.3.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:15:5626.3.1
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:23:4126.3.3
4thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:43:5126.3.2
---St Kentigern College 3[ crew ]DNS26.3.5
Scratched crews (Repechages) 
SCRHAMB 2[ crew ]_:__:__26.1.3

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:53:6827.1.3
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:05:0527.1.2
3rdCullinane College 1[ crew ]8:07:4727.1.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:16:0927.1.5
6thWaitara High School 1[ crew ]8:35:2627.1.6
7thWhanganui High School 2[ crew ]9:23:2127.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:53:4127.2.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:00:2727.2.3
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:16:1527.2.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:17:0827.2.1
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:22:9027.2.5
6thTrident High School 1[ crew ]8:28:3427.2.0
7thWhanganui High School 1[ crew ]8:57:6727.2.6

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:58:3528.1.3
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:20:3228.1.2
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:20:3428.1.4
4thWhanganui City College 1[ crew ]8:46:4728.1.6
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:53:5528.1.5
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:00:2528.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:10:4328.2.3
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:34:6028.2.2
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:38:5028.2.4
4thWhanganui High School 1[ crew ]8:52:1828.2.5
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:04:3728.2.0
6thPukekohe High School 2[ crew ]9:16:5128.2.6
7thWhanganui High School 2[ crew ]10:04:1828.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:25:4328.3.3
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:47:2928.3.1
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]9:16:8428.3.5
4thCullinane College 1[ crew ]9:39:9128.3.6
5thHamilton Girls' High School 3[ crew ]10:14:0728.3.2
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]RET28.3.4

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:55:1629.1.4
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:57:9629.1.3
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:19:8229.1.5
4thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:22:3529.1.6
5thKings College 1[ crew ]8:30:2629.1.1
6thBaradene College 2[ crew ]9:04:4829.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:57:9029.2.2
2ndBaradene College 1[ crew ]8:02:8529.2.4
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:14:4929.2.3
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:18:5029.2.0
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:26:9129.2.6
6thFraser High School 2[ crew ]8:32:7329.2.5
7thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:55:4129.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Girls College 1[ crew ]8:05:0029.3.4
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:21:0929.3.1
3rdFraser High School 1[ crew ]8:32:9029.3.2
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:33:5029.3.5
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:42:1829.3.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]9:16:2929.3.6
Scratched crews (Repechages) 
SCRMTMA 2[ crew ]_:__:__29.1.2

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 2[ crew ]7:32:3732.1.1
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:42:9732.1.3
3rdRosehill College 1[ crew ]7:46:7632.1.4
4thCambridge High School 2[ crew ]8:06:9232.1.5
5thLytton High School 1[ crew ]8:13:0132.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:26:5532.2.3
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:37:4232.2.5
3rdWaitara High School 1[ crew ]7:56:1532.2.2
4thFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]7:57:6932.2.4
5thOtumoetai College 2[ crew ]8:21:3632.2.1
Scratched crews (Repechages) 
YET TO RACESHAK 1[ crew ]_:__:__32.1.1

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:04:6633.1.3
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:17:1933.1.2
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:24:6033.1.5
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:28:8933.1.4
5thCarmel College 1[ crew ]8:31:9133.1.1
6thWestlake Girls High School 4[ crew ]10:04:5133.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:15:9733.2.3
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:27:2933.2.2
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:34:4833.2.5
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:42:0633.2.4
5thWestlake Girls High School 3[ crew ]9:05:6333.2.6
---Cullinane College 1[ crew ]DNS33.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:12:6833.3.4
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:16:1433.3.1
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]8:17:5233.3.2
4thGisborne Girls High School 2[ crew ]8:20:9233.3.3
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:09:6433.3.5

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:42:6434.1.2
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:56:9234.1.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:10:2734.1.6
4thKings College 3[ crew ]8:14:9934.1.3
5thListon College 1[ crew ]8:31:1934.1.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:58:8834.1.0
7thAuckland Grammar School 2[ crew ]9:00:9134.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:59:2234.2.2
2ndOtumoetai College 2[ crew ]7:59:2334.2.5
3rdWhanganui High School 1[ crew ]8:28:6634.2.0
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:32:9534.2.1
5thTauranga Boys College 2[ crew ]8:51:1334.2.4
6thListon College 2[ crew ]9:46:4934.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]8:00:1134.3.4
2ndKings College 2[ crew ]8:15:2734.3.5
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:30:7034.3.2
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:33:7234.3.3
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]9:15:6334.3.1
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]10:06:7734.3.6
Scratched crews (Repechages) 
SCRHAMB 2[ crew ]_:__:__34.2.3

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:51:2335.1.3
2ndCullinane College 1[ crew ]7:00:4635.1.2
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:11:0635.1.4
4thKings College 1[ crew ]7:23:8635.1.5
5thNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]7:42:5935.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:51:6235.2.3
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:59:5335.2.4
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:06:7835.2.5
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:11:6235.2.2
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:54:7935.2.1

Event 36 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:10:7636.1.3
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:14:9336.1.4
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:48:4436.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:03:7336.2.3
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:10:7036.2.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:45:9136.2.5
4thWhanganui High School 1[ crew ]9:24:1936.2.2

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:07:6337.1.3
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:25:2637.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:44:5937.1.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:47:0137.1.1
5thHorowhenua College 1[ crew ]9:07:8237.1.5
6thCullinane College 1[ crew ]9:47:4337.1.6
7thWhangarei Girls High School 2[ crew ]10:19:0137.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:29:6637.2.3
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:43:2237.2.4
4thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:54:2137.2.5
5thMatamata College 1[ crew ]9:10:5237.2.1
6thSacred Heart Girls College (New Plymouth 2[ crew ]9:16:8437.2.6
7thWellington Girls College 1[ crew ]9:35:7337.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:05:3237.3.4
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:37:1837.3.3
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:51:9537.3.5
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:59:9737.3.2
5thKings College 1[ crew ]9:10:4137.3.0
6thMacleans College 2[ crew ]9:22:1037.3.6
Scratched crews (Repechages) 
SCRROSE 1[ crew ]_:__:__37.3.1

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 2[ crew ]7:36:7638.1.3
2ndWellington College 4[ crew ]7:38:4638.1.2
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:56:2638.1.5
4thFraser High School 1[ crew ]8:11:0438.1.4
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:36:3038.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:37:5338.2.4
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:40:6038.2.2
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:47:5238.2.3
4thWhanganui High School 1[ crew ]8:13:7838.2.5
5thCambridge High School 2[ crew ]9:04:7038.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stHorowhenua College 1[ crew ]7:41:3738.3.3
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:48:9538.3.5
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:59:0638.3.4
4thEdgewater College 1[ crew ]8:05:4838.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:39:0238.4.3
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:50:1138.4.2
3rdPiopio College 1[ crew ]8:04:8938.4.5
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:20:4838.4.4
5thWellington College 3[ crew ]9:02:0138.4.1
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:37:4238.5.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:41:2738.5.4
3rdSt Peter's School 3[ crew ]8:24:9338.5.5
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:25:7038.5.1
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:43:0838.6.3
2ndLytton High School 2[ crew ]7:59:4438.6.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]8:14:3938.6.5
4thNapier Boys High School 1[ crew ]8:20:7738.6.2
5thLytton High School 1[ crew ]8:59:8238.6.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__38.5.2

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:13:4139.1.3
2ndFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]8:22:2539.1.4
3rdKatikati College 1[ crew ]8:38:3539.1.5
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:48:5139.1.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:54:7239.1.6
6thRosehill College 2[ crew ]8:55:1039.1.1
7thOtumoetai College 2[ crew ]9:28:7739.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 2[ crew ]8:15:1039.2.4
2ndSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:24:7239.2.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:31:6939.2.3
4thCambridge High School 2[ crew ]8:45:9239.2.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:52:4539.2.6
6thWaitara High School 1[ crew ]8:53:4439.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:03:9439.3.1
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]8:22:2939.3.3
3rdWhangarei Boys High School 1[ crew ]8:24:4339.3.4
4thRosehill College 1[ crew ]8:56:5639.3.2
5thLytton High School 1[ crew ]9:00:5239.3.5

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:51:9840.1.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:07:7440.1.2
3rdWhanganui Girls College 2[ crew ]8:15:5440.1.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:26:7540.1.4
5thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:34:2740.1.1
6thKings College 1[ crew ]8:42:4040.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:51:0540.2.4
2ndSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:07:3040.2.2
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:18:5640.2.3
4thMacleans College 1[ crew ]8:21:0940.2.1
5thCambridge High School 1[ crew ]8:36:2540.2.5

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:13:7841.1.4
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:25:7541.1.6
3rdOtumoetai College 2[ crew ]8:49:5441.1.2
4thWellington Girls College 1[ crew ]8:58:8241.1.3
5thHauraki Plains College 2[ crew ]9:05:6341.1.0
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:21:8341.1.5
7thWhangarei Girls High School 1[ crew ]10:57:9041.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:27:0741.2.5
2ndTauranga Girls College 3[ crew ]8:32:7941.2.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:38:9441.2.2
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:55:6941.2.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:55:7141.2.1
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:13:5441.2.6
7thWellington Girls College 2[ crew ]9:17:8841.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:18:2941.3.4
2ndSt Peter's School 2[ crew ]8:34:6641.3.3
3rdRosehill College 1[ crew ]8:50:0441.3.5
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:17:5041.3.2
5thWhanganui Girls College 1[ crew ]9:17:9941.3.0
6thTe Awamutu College 1[ crew ]9:28:9841.3.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRPUKE 2[ crew ]_:__:__41.3.6

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:41:5442.1.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:48:1942.1.3
3rdWhanganui High School 1[ crew ]7:50:3342.1.2
4thHorowhenua College 1[ crew ]8:09:9442.1.6
5thWhakatane High School 2[ crew ]8:13:5642.1.1
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:29:5242.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:40:1742.2.3
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:50:1142.2.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:05:0042.2.1
4thNapier Boys High School 1[ crew ]8:06:3142.2.5
5thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:33:3942.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:38:4042.3.3
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:55:4342.3.2
3rdWellington College 1[ crew ]7:59:7242.3.4
4thBethlehem College 2[ crew ]8:10:1042.3.5
5thWhanganui High School 2[ crew ]8:48:3842.3.1
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:00:3042.3.6

Event 43 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:14:3743.1.3
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:27:9443.1.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:38:4343.1.2
4thSt Kentigern College 2[ crew ]6:40:7943.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:18:7843.2.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:22:4643.2.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:23:4443.2.2
4thCullinane College 1[ crew ]6:45:8043.2.5
5thSt Kentigern College 3[ crew ]7:08:8143.2.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRSTKT 4[ crew ]_:__:__43.1.1

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:27:5644.1.3
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:33:9344.1.4
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:45:9044.1.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:06:2344.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:27:5944.2.4
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:49:1244.2.2
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 2[ crew ]7:46:701.1.1
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:56:481.1.4
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]8:01:481.1.5
4thBethlehem College 2[ crew ]8:25:481.1.3
5thWhanganui City College 1[ crew ]9:01:181.1.2
6thKings College 2[ crew ]9:57:921.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]7:50:821.2.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:00:211.2.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:08:341.2.1
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:15:761.2.4
5thCambridge High School 2[ crew ]8:38:391.2.6
6thNapier Boys High School 1[ crew ]9:13:651.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:57:031.3.3
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:09:281.3.6
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:12:791.3.4
4thSt Kentigern College 3[ crew ]8:20:481.3.2
5thCambridge High School 1[ crew ]8:39:051.3.5
6thManurewa High School 1[ crew ]8:54:151.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:57:471.4.2
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:25:151.4.6
3rdWellington College 1[ crew ]8:47:561.4.5
4thHorowhenua College 1[ crew ]8:55:301.4.1
5thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]9:07:441.4.3
6thKings College 1[ crew ]10:23:461.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:36:761.5.3
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]8:07:911.5.6
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:15:931.5.1
4thRosehill College 1[ crew ]8:34:771.5.5
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:41:741.5.4
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:33:811.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]8:02:691.6.5
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]8:05:931.6.1
3rdSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:20:541.6.2
4thCambridge High School 3[ crew ]8:53:391.6.4
5thSt Peter's School 2[ crew ]9:41:391.6.3

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]9:06:072.1.4
2ndWestlake Girls High School 2[ crew ]9:38:042.1.1
3rdKatikati College 2[ crew ]9:55:232.1.2
4thWaitara High School 1[ crew ]10:13:302.1.6
5thWhanganui Collegiate School 4[ crew ]10:20:002.1.0
6thWhanganui Collegiate School 5[ crew ]10:35:932.1.5
7thManurewa High School 1[ crew ]10:49:932.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:45:752.2.4
2ndWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:54:982.2.3
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]9:05:082.2.1
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:13:922.2.6
5thPiopio College 1[ crew ]9:22:662.2.2
6thCambridge High School 2[ crew ]9:55:942.2.0
7thBirkenhead College 1[ crew ]10:15:942.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRangitoto College 1[ crew ]8:59:652.3.1
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:04:812.3.6
3rdOtumoetai College 1[ crew ]9:11:562.3.4
4thHutt Valley High School 1[ crew ]9:33:922.3.0
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:36:342.3.3
6thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]9:42:272.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]9:03:272.4.0
2ndBethlehem College 1[ crew ]9:10:912.4.2
3rdSt Cuthberts College 1[ crew ]9:22:722.4.5
4thKatikati College 1[ crew ]9:35:352.4.6
5thPukekohe High School 1[ crew ]9:38:322.4.1
6thCambridge High School 1[ crew ]9:54:792.4.3
7thWhanganui Collegiate School 6[ crew ]10:40:882.4.4

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:54:413.1.5
2ndKings College 1[ crew ]10:16:553.1.4
3rdHastings Girls High School 1[ crew ]3.1.3
4thNapier Girls High School 1[ crew ]3.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:53:663.2.5
3rdBaradene College 1[ crew ]9:33:543.2.4
---Sacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]SCR3.2.2

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:08:864.1.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:09:694.1.2
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:12:544.1.1
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:14:744.1.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:16:884.1.5
6thWaitara High School 1[ crew ]7:56:214.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:03:594.2.3
2ndWellington College 1[ crew ]7:12:984.2.2
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:20:174.2.5
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:37:374.2.4
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:17:354.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:47:444.3.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]6:51:614.3.1
3rdRosehill College 1[ crew ]7:09:414.3.5
4thWestlake Boys High School 3[ crew ]7:10:234.3.3
5thKings College 1[ crew ]7:17:654.3.2

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]5.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]5.1.2
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]5.1.1
4thWhakatane High School 1[ crew ]5.1.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]5.1.0
6thKings College 1[ crew ]5.1.6
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]5.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]5.2.6
2ndPukekohe High School 1[ crew ]5.2.4
3rdWellington College 1[ crew ]5.2.1
4thTauranga Boys College 2[ crew ]5.2.2
5thHauraki Plains College 1[ crew ]5.2.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]5.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:15:725.3.3
2ndWhanganui High School 1[ crew ]7:34:185.3.6
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:05:055.3.5
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:18:235.3.1
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:27:185.3.4
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:46:745.3.2

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]6.1.3
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6.1.1
3rdWellington College 1[ crew ]6.1.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]6.1.6
5thTe Kauwhata College 1[ crew ]6.1.5
6thTauranga Boys College 2[ crew ]6.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:09:466.2.1
2ndKings College 2[ crew ]7:23:476.2.5
3rdHorowhenua College 1[ crew ]7:40:166.2.4
4thWaitara High School 1[ crew ]7:43:076.2.3
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:47:256.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:29:736.3.2
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:40:226.3.1
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:46:706.3.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:56:816.3.3
5thLytton High School 1[ crew ]8:30:096.3.4

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:01:267.1.0
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:12:357.1.3
3rdGisborne Girls High School 2[ crew ]8:14:167.1.6
4thWhanganui High School 1[ crew ]8:15:987.1.4
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:31:807.1.2
6thOtumoetai College 1[ crew ]9:02:447.1.5
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:10:417.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:48:977.2.6
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:05:347.2.3
3rdWestlake Girls High School 3[ crew ]8:18:907.2.5
4thBaradene College 2[ crew ]8:29:617.2.2
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:33:137.2.1
6thMatamata College 1[ crew ]9:02:797.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:11:477.3.2
2ndWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:12:907.3.1
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]8:23:897.3.3
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:24:777.3.5
5thWellington Girls College 1[ crew ]9:01:357.3.6
6thRosehill College 1[ crew ]9:11:347.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:02:477.4.4
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:09:177.4.3
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:16:047.4.2
4thCarmel College 1[ crew ]8:32:847.4.5
5thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:51:907.4.1
6thWestlake Girls High School 4[ crew ]9:48:097.4.6

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:52:478.1.2
2ndMacleans College 1[ crew ]8:00:498.1.5
3rdSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:04:228.1.1
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:24:008.1.4
5thCullinane College 1[ crew ]8:56:518.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:34:738.2.5
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:49:128.2.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:55:938.2.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:03:248.2.3

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:23:579.1.2
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]7:26:219.1.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:36:379.1.4
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:41:819.1.5
5thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]7:58:189.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Girls College 1[ crew ]7:30:949.2.2
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:35:719.2.5
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:48:139.2.4
4thFraser High School 1[ crew ]8:04:559.2.3

Event 11 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__11.1.2
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__11.1.4
YET TO RACEMACL 1[ crew ]_:__:__11.1.5
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__11.2.2
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__11.2.3
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__11.2.4
YET TO RACEBARA 1[ crew ]_:__:__11.2.5

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:44:5612.1.5
2ndAquinas College 1[ crew ]7:52:2012.1.2
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:58:9012.1.4
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:09:7712.1.6
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:18:2912.1.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:20:7012.1.0
7thWhanganui High School 1[ crew ]8:53:3812.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:50:2212.2.4
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:55:6512.2.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:01:6912.2.0
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:06:7512.2.1
5thBethlehem College 1[ crew ]8:08:6712.2.6
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:13:5612.2.2
7thWellington Girls College 1[ crew ]9:10:4612.2.5

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:13:4213.1.0
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]7:28:2013.1.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:30:8913.1.3
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:33:5813.1.5
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:47:1413.1.6
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:03:2913.1.2
7thKings College 1[ crew ]8:51:0813.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:06:6113.2.0
2ndCullinane College 1[ crew ]7:23:0313.2.5
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:33:9613.2.1
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:36:9813.2.2
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:44:5113.2.6
6thSt Kentigern College 3[ crew ]7:50:3813.2.3
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:14:4413.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:14:0713.3.6
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:15:8313.3.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:44:1713.3.2
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:48:0213.3.0
5thCambridge High School 2[ crew ]8:12:1313.3.4
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:18:7213.3.1
7thWellington College 1[ crew ]8:19:9313.3.3

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]7:56:0414.1.2
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:59:7714.1.1
3rdNew Plymouth Boys High School 2[ crew ]8:27:5714.1.3
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:31:1414.1.5
5thWhangarei Boys High School 1[ crew ]9:46:6014.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:42:5914.2.4
2ndKings College 1[ crew ]7:32:6514.2.5
3rdWellington College 2[ crew ]7:57:3114.2.3
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:45:8714.2.1
---New Plymouth Boys High School 1[ crew ]DIS14.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stLindisfarne College 1[ crew ]7:29:1414.3.5
2ndWellington College 1[ crew ]7:33:2114.3.2
3rdWaitara High School 1[ crew ]7:37:8214.3.3
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:51:5014.3.4
5thWhakatane High School 1[ crew ]8:00:1214.3.1
Scratched crews (Heats) 
SCRMANU 1[ crew ]_:__:__14.2.3

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:00:6815.1.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:09:3615.1.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:21:9915.1.3
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:27:0415.1.1
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:36:7115.1.2
6thKings College 2[ crew ]8:03:4615.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:11:3315.2.6
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:12:7615.2.2
3rdKings College 1[ crew ]7:19:9515.2.5
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:16:0315.2.4
5thListon College 1[ crew ]8:35:9215.2.1
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]9:32:7115.2.3
Scratched crews (Heats) 
SCRWNCS 1[ crew ]_:__:__15.2.2

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:53:9516.1.4
2ndWhanganui High School 1[ crew ]8:05:6516.1.5
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:09:4416.1.6
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:18:5016.1.1
5thFraser High School 1[ crew ]8:38:3816.1.2
6thCambridge High School 3[ crew ]8:45:1416.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:15:4816.2.3
2ndWestlake Girls High School 2[ crew ]8:18:8916.2.5
3rdSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:40:3116.2.4
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:47:3416.2.6
5thHorowhenua College 1[ crew ]8:53:9316.2.1
6thJohn Paul College 2[ crew ]9:19:3116.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]8:14:2716.3.2
2ndCarmel College 1[ crew ]8:23:5616.3.5
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:33:1116.3.3
4thCambridge High School 2[ crew ]8:34:8216.3.1
5thBirkenhead College 1[ crew ]9:21:5616.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:58:9616.4.5
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:20:4416.4.4
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:23:9016.4.1
4thEdgewater College 1[ crew ]8:41:1516.4.2
5thCambridge High School 4[ crew ]8:55:9816.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:57:5316.5.5
2ndDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:18:0716.5.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:24:3316.5.1
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:49:2716.5.2
5thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:55:1516.5.3
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:01:5916.6.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:16:3716.6.4
3rdWestlake Girls High School 3[ crew ]8:28:6716.6.3
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:34:4416.6.2
5thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:56:3016.6.1
Scratched crews (Heats) 
SCRWNCC 1[ crew ]_:__:__16.4.1

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]6:47:1118.1.1
2ndCullinane College 1[ crew ]6:56:7318.1.2
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:01:1218.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:01:6718.1.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:08:7518.1.4
6thTe Awamutu College 1[ crew ]7:15:6218.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:49:2518.2.3
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:59:4718.2.5
3rdRosehill College 1[ crew ]7:09:7418.2.4
4thWhanganui High School 1[ crew ]7:13:3618.2.1
5thEdgewater College 1[ crew ]7:27:4218.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:40:2518.3.4
2ndJohn Paul College 1[ crew ]6:56:9518.3.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:59:0318.3.2
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:00:1918.3.5
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:04:0318.3.1
Scratched crews (Heats) 
SCRMANU 1[ crew ]_:__:__18.3.2

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:28:5019.1.6
2ndRangitoto College 1[ crew ]8:34:7619.1.5
3rdMatamata College 1[ crew ]8:36:9019.1.1
4thHutt Valley High School 1[ crew ]8:56:3419.1.3
5thCullinane College 1[ crew ]9:06:9519.1.4
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:16:0119.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:38:6619.2.4
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]9:07:6119.2.1
3rdNapier Girls High School 1[ crew ]9:15:4619.2.5
4thTrident High School 1[ crew ]9:31:1719.2.2
---Piopio College 1[ crew ]DNF19.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 2[ crew ]8:25:5919.3.4
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:50:8619.3.2
3rdPukekohe High School 1[ crew ]9:04:3719.3.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]9:14:8119.3.1
5thTe Awamutu College 1[ crew ]9:42:2719.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]8:42:5119.4.1
2ndSt Cuthberts College 1[ crew ]8:48:0519.4.4
4thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]9:38:4219.4.2
5thTe Awamutu College 2[ crew ]9:52:8719.4.5

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:34:2720.1.4
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:49:9820.1.1
3rdCarmel College 1[ crew ]9:01:7320.1.6
4thWhanganui City College 1[ crew ]9:21:5620.1.0
5thWhanganui Girls College 1[ crew ]9:27:7120.1.2
6thBirkenhead College 1[ crew ]9:38:3720.1.3
7thWhanganui High School 4[ crew ]10:01:8720.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:32:3620.2.5
2ndRotorua Girls High School 2[ crew ]8:44:1720.2.6
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:47:7420.2.2
4thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]8:54:6020.2.1
5thHorowhenua College 1[ crew ]9:26:6220.2.4
6thWhanganui High School 3[ crew ]9:40:2420.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:06:3120.3.6
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:20:1020.3.1
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:33:6720.3.3
4thBethlehem College 1[ crew ]8:46:1320.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:09:4520.4.3
2ndWhanganui High School 1[ crew ]8:25:3820.4.2
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:43:6720.4.5
4thBethlehem College 2[ crew ]8:46:3120.4.1
5thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:59:0520.4.6
6thWhanganui Girls College 2[ crew ]8:59:9320.4.4
Scratched crews (Heats) 
SCRTEAW 3[ crew ]_:__:__20.3.4
YET TO RACEWNHS 2[ crew ]_:__:__20.3.5

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:35:3921.1.5
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]7:39:7921.1.1
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:03:4021.1.4
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:08:6221.1.2
5thWhanganui High School 1[ crew ]8:59:9821.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:47:3121.2.1
3rdRotorua Girls High School 2[ crew ]8:09:0621.2.3
4thBaradene College 1[ crew ]8:14:7121.2.5
5thMatamata College 1[ crew ]8:28:6121.2.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:32:7321.2.6
Scratched crews (Heats) 
SCRWKDS 1[ crew ]_:__:__21.1.6

Event 22 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 2[ crew ]6:44:9122.1.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:46:9422.1.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:50:2322.1.2
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:03:9122.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:40:1322.2.2
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:44:8522.2.4
3rdWellington College 1[ crew ]6:56:7222.2.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:12:1522.2.5

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:55:1123.1.4
2ndKatikati College 1[ crew ]8:03:2423.1.5
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:42:0723.1.2
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:45:9223.1.1
5thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:55:2023.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:07:3023.2.3
2ndSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:09:0123.2.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:11:8123.2.6
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:13:9023.2.1
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:16:9723.2.5
6thEdgewater College 1[ crew ]8:20:5423.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]23.3.2
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]23.3.6
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]23.3.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]23.3.5
5thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]23.3.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]23.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:20:5323.4.5
2ndWhakatane High School 2[ crew ]8:27:6223.4.4
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]8:39:3223.4.6
4thHastings Girls High School 1[ crew ]8:40:2523.4.2
5thWaitara High School 1[ crew ]8:48:1123.4.1
6thHorowhenua College 1[ crew ]9:38:6423.4.3
Scratched crews (Heats) 
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__23.3.6

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:04:7724.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:06:5824.1.2
3rdCullinane College 1[ crew ]8:26:6324.1.1
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:27:1324.1.6
5thWhanganui City College 1[ crew ]8:32:3424.1.3
6thLytton High School 1[ crew ]8:45:5324.1.4
7thWhanganui High School 1[ crew ]8:50:6924.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:56:7024.2.3
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:57:3024.2.0
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:07:3624.2.4
4thRosehill College 2[ crew ]8:40:1524.2.2
5thHorowhenua College 1[ crew ]8:44:8724.2.1
6thLytton High School 3[ crew ]8:45:4724.2.5
---Francis Douglas Memorial College 1[ crew ]DNF24.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]8:19:3824.3.5
2ndKatikati College 1[ crew ]8:27:0224.3.6
3rdHorowhenua College 2[ crew ]8:32:8924.3.3
4thLytton High School 2[ crew ]8:56:3524.3.1
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:58:8224.3.0
6thNapier Boys High School 2[ crew ]9:17:8824.3.4
7thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]9:44:6824.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]8:02:9624.4.0
2ndPiopio College 1[ crew ]8:12:0824.4.2
3rdWaitara High School 1[ crew ]8:16:3624.4.5
4thCambridge High School 1[ crew ]8:31:4124.4.4
5thNapier Boys High School 1[ crew ]8:35:1524.4.3
6thWhanganui High School 2[ crew ]8:43:2224.4.1
7thTe Awamutu College 2[ crew ]8:49:2624.4.6

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]6:11:0225.1.1
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]6:17:6125.1.4
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]6:21:7325.1.6
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]6:27:0625.1.3
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]6:50:5625.1.0
6thWhakatane High School 1[ crew ]6:53:3725.1.5
7thWellington Girls College 1[ crew ]7:01:4925.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:25:0625.2.3
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:27:5925.2.5
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:51:3725.2.2
4thAquinas College 1[ crew ]8:02:7425.2.4
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:14:0625.2.6
---Mount Maunganui College 1[ crew ]DNS25.2.1

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:09:9526.1.1
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:15:0626.1.0
3rdKings College 1[ crew ]7:22:2626.1.4
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:22:7526.1.6
5thLindisfarne College 1[ crew ]7:30:3926.1.3
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:36:7026.1.5
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:39:4526.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:09:6326.2.1
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:22:6026.2.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:29:7426.2.6
4thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:53:7926.2.3
5thWellington College 1[ crew ]7:59:2326.2.5
6thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:05:2226.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:20:2826.3.4
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:35:9926.3.5
3rdKings College 2[ crew ]7:36:7626.3.3
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:42:9726.3.6
5thSt Kentigern College 3[ crew ]7:50:0026.3.2
6thCambridge High School 2[ crew ]8:32:6826.3.1

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:55:8227.1.3
2ndKings College 1[ crew ]7:56:0927.1.2
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:16:3627.1.1
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:33:6627.1.6
5thWaitara High School 1[ crew ]8:46:5727.1.4
6thTrident High School 1[ crew ]9:06:7827.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:01:7527.2.1
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:13:9527.2.4
3rdCullinane College 1[ crew ]8:21:6927.2.5
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:34:9827.2.3
6thWhanganui High School 2[ crew ]9:33:3727.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:03:4527.3.5
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:13:2327.3.4
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:29:6527.3.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:37:3427.3.3
5thWhanganui High School 1[ crew ]9:24:4127.3.1

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]3:16:9228.1.5
2ndPukekohe High School 1[ crew ]3:17:5328.1.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]3:19:1228.1.0
4thTe Awamutu College 1[ crew ]3:58:2828.1.6
5thHamilton Girls' High School 3[ crew ]4:09:7628.1.1
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]4:11:1328.1.2
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]4:26:6228.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:56:8728.2.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:04:4528.2.3
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:27:3028.2.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:35:1028.2.2
5thWhanganui High School 1[ crew ]8:50:0428.2.5
6thWhanganui City College 1[ crew ]8:52:2928.2.0
7thCullinane College 1[ crew ]9:57:1128.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:54:4528.3.4
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]8:03:2928.3.1
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:06:2528.3.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:37:2328.3.3
5thWhanganui Girls College 1[ crew ]9:22:3328.3.6
6thWhanganui High School 2[ crew ]9:46:7728.3.2
---Wellington Girls College 1[ crew ]DNS28.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]8:14:4928.4.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:17:8428.4.2
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]8:24:0028.4.0
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:36:6328.4.4
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:44:5428.4.5
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:49:8728.4.6
7thPukekohe High School 2[ crew ]9:13:7628.4.1

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:53:2429.1.0
2ndHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:03:8929.1.2
3rdBaradene College 1[ crew ]8:06:6429.1.3
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:21:5229.1.1
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:24:4929.1.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:34:5429.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:00:7129.2.6
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:05:3229.2.2
3rdFraser High School 1[ crew ]8:33:1729.2.1
4thMount Maunganui College 2[ crew ]8:39:7629.2.4
5thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:48:1629.2.3
6thBaradene College 2[ crew ]9:07:2229.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:48:9029.3.5
2ndWhanganui Girls College 1[ crew ]7:49:3429.3.2
3rdMacleans College 1[ crew ]8:08:0129.3.6
4thFraser High School 2[ crew ]8:22:8429.3.3
5thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:31:4629.3.4
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:36:7429.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]7:47:7429.4.2
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:49:3429.4.6
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:05:0529.4.3
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:22:1329.4.5
5thKings College 1[ crew ]8:28:8829.4.1
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:30:5329.4.4
Scratched crews (Heats) 
SCRMATA 1[ crew ]_:__:__29.1.4

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]9:07:9432.1.4
2ndWellington College 2[ crew ]9:04:3732.1.3
3rdFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]9:06:0732.1.1
4thCambridge High School 1[ crew ]9:05:3632.1.2
5thOtumoetai College 1[ crew ]9:07:5032.1.5
6thLytton High School 1[ crew ]9:06:9532.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]32.2.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]32.2.2
3rdRosehill College 1[ crew ]32.2.1
4thWaitara High School 1[ crew ]32.2.6
5thCambridge High School 2[ crew ]32.2.5
6thOtumoetai College 2[ crew ]32.2.4
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMB 1[ crew ]_:__:__32.1.0

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]3:08:7833.1.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:50:4833.1.6
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:51:4133.1.1
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:52:6733.1.0
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:54:8733.1.2
6thWhakatane High School 1[ crew ]9:09:9233.1.5
7thWestlake Girls High School 3[ crew ]9:22:6133.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui High School 1[ crew ]8:00:6533.2.6
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:05:7133.2.2
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:12:6833.2.5
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:19:5533.2.0
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:24:1633.2.1
6thCarmel College 1[ crew ]8:28:9433.2.3
---Rotorua Girls High School 1[ crew ]DNS33.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:18:9233.3.0
2ndGisborne Girls High School 2[ crew ]7:31:2733.3.2
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]7:34:0233.3.4
4thTauranga Girls College 2[ crew ]7:36:1633.3.3
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:58:3033.3.5
6thCullinane College 1[ crew ]8:44:0133.3.1
7thWestlake Girls High School 4[ crew ]9:08:2833.3.6

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:18:8134.1.2
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:42:5934.1.0
3rdKings College 3[ crew ]7:55:8334.1.1
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:01:5434.1.4
5thHauraki Plains College 2[ crew ]8:23:3534.1.6
6thListon College 1[ crew ]8:35:3234.1.3
7thWhanganui High School 1[ crew ]8:36:9234.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 3[ crew ]3:03:5634.2.1
2ndKings College 1[ crew ]3:08:1234.2.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]3:09:5534.2.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]3:10:1034.2.4
5thOtumoetai College 2[ crew ]3:12:4634.2.0
6thHauraki Plains College 1[ crew ]3:21:3034.2.3
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]5:02:6934.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]6:21:9634.3.2
2ndOtumoetai College 1[ crew ]6:28:6634.3.4
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:31:7934.3.5
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:39:1534.3.3
5thKings College 2[ crew ]6:59:6434.3.6
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:16:5034.3.1
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:18:0234.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:48:4734.4.3
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:08:9034.4.6
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:09:3434.4.0
4thTauranga Boys College 2[ crew ]8:22:9034.4.1
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:28:8934.4.4
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:35:3234.4.5
7thListon College 2[ crew ]9:16:4634.4.2

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:27:7835.1.3
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:37:2835.1.1
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:52:9935.1.2
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:55:4135.1.6
5thKings College 1[ crew ]7:00:8435.1.5
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:47:8635.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:29:3135.2.4
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:33:4935.2.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:44:9735.2.1
4thCullinane College 1[ crew ]6:47:4935.2.2
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:04:3035.2.3
6thNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]7:30:5635.2.6

Event 36 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:42:0936.1.2
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:52:0336.1.1
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:01:4836.1.3
4thWhanganui High School 1[ crew ]8:59:7636.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:34:7936.2.4
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:49:5636.2.1
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:57:8036.2.5
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:09:7236.2.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:25:9236.2.3

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:53:1837.1.0
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]7:58:7837.1.1
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:03:9537.1.5
4thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:27:8437.1.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:29:2737.1.4
6thMacleans College 2[ crew ]9:02:8837.1.6
7thKings College 1[ crew ]9:04:8637.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:34:4937.2.4
2ndTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:42:2937.2.1
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:50:0937.2.5
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]9:19:0937.2.3
5thMatamata College 1[ crew ]9:24:9137.2.6
6thWhangarei Girls High School 2[ crew ]10:29:8337.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:34:5437.3.2
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:36:6937.3.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:44:9337.3.6
4thHorowhenua College 1[ crew ]8:59:1537.3.3
5thRosehill College 1[ crew ]9:03:8737.3.5
6thSacred Heart Girls College (New Plymouth 2[ crew ]9:19:8137.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stAquinas College 1[ crew ]8:20:1137.4.2
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:24:6137.4.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:48:8937.4.1
4thOtumoetai College 1[ crew ]9:22:2937.4.3
5thCullinane College 1[ crew ]9:31:5137.4.5
6thWellington Girls College 1[ crew ]9:31:7937.4.6

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:27:0538.1.5
2ndBethlehem College 2[ crew ]7:34:8538.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:42:9838.1.6
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:47:5438.1.1
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:58:8538.1.3
6thCambridge High School 2[ crew ]8:55:1538.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:42:4238.2.2
2ndRosehill College 1[ crew ]7:43:4038.2.4
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:07:5738.2.5
4thEdgewater College 1[ crew ]8:09:9938.2.6
5thWhanganui High School 1[ crew ]8:19:3838.2.3
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:28:8838.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:22:0938.3.4
2ndWellington College 1[ crew ]7:32:4738.3.6
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:42:2538.3.1
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:56:1538.3.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:01:9138.3.3
6thLytton High School 1[ crew ]8:37:6238.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:26:6038.4.5
2ndHorowhenua College 1[ crew ]7:33:5838.4.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:46:9838.4.2
4thWellington College 4[ crew ]7:50:2738.4.1
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:00:7638.4.3
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:24:9338.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]7:36:7638.5.3
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:43:9038.5.5
3rdFraser High School 1[ crew ]7:57:6338.5.6
4thNapier Boys High School 1[ crew ]8:00:7638.5.2
5thSt Peter's School 3[ crew ]8:09:2238.5.4
6thWellington College 3[ crew ]8:41:5238.5.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 2[ crew ]7:16:4438.6.3
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:38:0338.6.6
3rdLytton High School 2[ crew ]7:40:1138.6.1
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:47:6938.6.4
5thPiopio College 1[ crew ]7:59:2338.6.5
Scratched crews (Heats) 
SCRMANU 1[ crew ]_:__:__38.2.2
SCRMANU 2[ crew ]_:__:__38.3.6
SCRHAUR 2[ crew ]_:__:__38.6.2

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:44:4039.1.6
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]7:54:1739.1.2
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]8:09:8839.1.5
4thKatikati College 1[ crew ]8:23:4039.1.4
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:38:1239.1.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:42:9539.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 2[ crew ]8:16:2039.2.2
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:25:3139.2.4
3rdRosehill College 1[ crew ]8:31:6839.2.6
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:44:2139.2.1
5thWaitara High School 1[ crew ]8:59:9239.2.3
6thOtumoetai College 2[ crew ]9:46:2239.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:58:6339.3.4
2ndWhangarei Boys High School 1[ crew ]8:08:9039.3.5
3rdFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]8:15:4939.3.3
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:24:3939.3.1
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:40:9739.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:53:9039.4.2
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:09:1739.4.5
3rdCambridge High School 2[ crew ]8:36:4239.4.3
4thLytton High School 1[ crew ]8:36:9639.4.4
5thRosehill College 2[ crew ]8:50:4239.4.1
Scratched crews (Heats) 
SCRAGSB 1[ crew ]_:__:__39.3.2

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Girls College 1[ crew ]7:44:4040.1.5
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:44:9540.1.1
3rdSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:14:6140.1.3
4thKings College 1[ crew ]8:28:5040.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:00:7740.2.5
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:14:8340.2.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:17:7440.2.1
4thCambridge High School 1[ crew ]8:22:0840.2.4
5thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:28:1840.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:49:4540.3.3
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:54:6140.3.2
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:03:4040.3.4
4thMacleans College 1[ crew ]8:23:1740.3.5
5thWhanganui Girls College 2[ crew ]8:24:5540.3.1
Scratched crews (Heats) 
SCRJPCR 1[ crew ]_:__:__40.1.4
SCRTEAW 1[ crew ]_:__:__40.3.2

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]4:14:0441.1.6
2ndPukekohe High School 1[ crew ]4:28:8741.1.5
3rdWellington Girls College 1[ crew ]4:49:5741.1.1
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]5:17:2641.1.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]5:22:5841.1.4
6thHauraki Plains College 2[ crew ]6:17:5641.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAquinas College 1[ crew ]8:14:5541.2.2
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:22:9041.2.6
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:27:0241.2.4
4thRosehill College 1[ crew ]8:54:4341.2.3
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:58:2241.2.1
6thWellington Girls College 2[ crew ]9:29:6941.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]8:27:6841.3.4
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:40:2041.3.1
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:00:3641.3.6
4thOtumoetai College 2[ crew ]9:13:4341.3.2
5thTe Awamutu College 1[ crew ]9:27:0041.3.5
6thWhanganui Girls College 1[ crew ]9:27:6041.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:01:4241.4.3
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:18:9941.4.5
3rdTauranga Girls College 3[ crew ]8:34:0441.4.2
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:57:7741.4.1
5thPukekohe High School 2[ crew ]9:46:7141.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:19:8241.5.2
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:32:3541.5.3
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:37:1841.5.1
4thBethlehem College 1[ crew ]9:18:4841.5.4
5thWhangarei Girls High School 1[ crew ]10:08:9641.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:11:7541.6.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:20:2141.6.3
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:25:1541.6.2
4thMount Maunganui College 1[ crew ]8:36:6841.6.1
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:41:1341.6.5

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:30:0142.1.0
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:39:6242.1.6
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:53:4642.1.2
4thWhanganui High School 1[ crew ]7:59:9442.1.5
5thBethlehem College 2[ crew ]8:14:9942.1.3
6thCambridge High School 1[ crew ]8:15:8242.1.4
7thHorowhenua College 1[ crew ]8:27:9642.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 2[ crew ]7:36:1542.2.6
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:36:5942.2.1
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:37:2042.2.3
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:57:9642.2.5
5thNapier Boys High School 1[ crew ]8:16:1942.2.2
6thWhakatane High School 2[ crew ]8:32:1242.2.0
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:35:8042.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:48:9042.3.2
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:10:0542.3.4
3rdWellington College 1[ crew ]8:25:4842.3.5
4thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:56:9642.3.3
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:58:2042.3.1
6thWhanganui High School 2[ crew ]11:14:4442.3.6
Scratched crews (Heats) 
SCRWLCO 2[ crew ]_:__:__42.2.3

Event 43 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:25:1443.1.1
2ndKings College 1[ crew ]6:27:8943.1.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:38:0043.1.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:01:2343.1.2
5thCullinane College 1[ crew ]7:25:8943.1.5
6thSt Kentigern College 4[ crew ]7:31:8843.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:27:6743.2.1
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:34:1543.2.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:38:2743.2.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:49:0343.2.5
5thSt Kentigern College 2[ crew ]6:53:7643.2.3
6thSt Kentigern College 3[ crew ]7:04:8543.2.2

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:26:9844.1.4
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:32:9244.1.2
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:34:6744.1.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:19:6644.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:25:6744.2.2
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:32:9844.2.5
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:42:8144.2.1
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:43:9744.2.4
Scratched crews (Heats) 
SCRMTMA 1[ crew ]_:__:__44.1.3

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

North Island's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA