NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Queens High School's approved colours
#68: Queens High School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2004 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2004 NISS Championship regatta results, filtered to show races with schools from the Waikato/Bay of Plenty region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:10:891.1.2
2ndRotorua Boys High School 2[ crew ]7:12:261.1.3
5thBethlehem College 2[ crew ]7:27:421.1.5
6thBethlehem College 1[ crew ]7:37:031.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:23:641.2.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:32:041.2.5
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:36:051.2.3
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:59:671.2.6
---Otumoetai College 1[ crew ]DNS1.2.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:35:932.1.5
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:53:952.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:49:002.2.5
6thPiopio College 1[ crew ]9:18:932.2.1

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:26:803.1.3

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:57:164.1.2
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:02:054.1.1
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:06:394.1.0
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:09:854.1.3

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:59:365.1.3
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:05:905.1.5
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:14:915.1.2
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:36:275.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:14:555.2.5

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:32:486.1.6
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:35:946.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:40:886.2.3
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:48:416.2.5
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:17:966.2.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:50:617.1.4
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:55:947.1.6
4thWaikato Diocesan School 3[ crew ]7:59:847.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:15:997.2.3

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:38:908.1.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:49:178.1.3

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:17:159.1.2
4thMount Maunganui College 1[ crew ]7:20:679.1.1
6thTauranga Girls College 1[ crew ]7:33:419.1.6

Event 10 Boys under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:02:4410.1.2
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:12:7610.1.5

Event 11 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:15:3711.1.1
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:20:1511.1.5
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:35:2011.1.3

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stAquinas College 1[ crew ]7:44:9412.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:49:6712.1.3
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:50:8212.1.4
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:51:8112.1.1
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:13:7812.1.6

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:56:5013.1.4
4thBethlehem College 1[ crew ]7:07:2713.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:14:1913.2.2
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:32:3213.2.6

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndFraser High School 1[ crew ]7:36:4314.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:07:4114.2.5
Scratched crews (Finals) 
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__14.2.4

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:08:7515.1.3
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:16:2815.1.2
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:18:5315.1.4

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:24:6016.1.3
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:34:6516.1.4
6thHauraki Plains College 1[ crew ]9:07:2816.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:53:7816.2.3
3rdCambridge High School 1[ crew ]9:12:0116.2.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]9:17:5616.2.1

Event 17 Boys under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:39:9517.1.5

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:58:6418.1.2
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:00:5718.1.4
7thJohn Paul College 1[ crew ]7:26:2218.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:18:5818.2.2
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:21:5518.2.3

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:50:8019.1.3
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:55:9619.1.4
4thMatamata College 1[ crew ]9:01:6219.1.6
6thBethlehem College 2[ crew ]9:11:1219.1.0
---Edgecumbe College 1[ crew ]DNF19.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]9:31:5519.2.0

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:21:5920.1.5
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:43:1220.1.3
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:55:6420.1.6
7thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:59:7620.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 2[ crew ]9:08:6620.2.1
3rdCambridge High School 1[ crew ]9:14:1520.2.4
6thBethlehem College 2[ crew ]10:27:2020.2.2

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]7:48:2421.1.2
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:09:5021.1.6
6thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:23:6221.1.1

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:04:2223.1.3
2ndKatikati College 1[ crew ]8:08:0723.1.0
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:12:9023.1.4
7thWhakatane High School 2[ crew ]8:43:3923.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:31:5723.2.2
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:59:1523.2.6

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:57:4124.1.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:00:9324.1.3
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:09:7124.1.2
4thBethlehem College 2[ crew ]8:14:5524.1.5
5thBethlehem College 1[ crew ]8:32:6724.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:17:0824.2.3
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]8:23:5124.2.2
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:34:0524.2.1
5thPiopio College 1[ crew ]8:45:4824.2.6

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:36:7225.1.2
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:39:4125.1.3
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:49:1925.1.5

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:08:6426.1.4
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:37:0426.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:32:1026.2.3
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:44:7826.2.2

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:55:1027.1.3
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:02:4627.1.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:12:1327.1.5
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:16:3027.1.0
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:35:7027.2.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:41:1927.2.1
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:43:5027.2.5

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:54:7728.1.3
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:08:2328.1.1
5thBethlehem College 1[ crew ]8:11:8628.1.5
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:13:2828.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:24:3228.2.4
3rdBethlehem College 2[ crew ]8:27:6228.2.2
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:33:5028.2.5
Scratched crews (Finals) 
SCRMTMA 1[ crew ]_:__:__28.2.1

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:49:8329.1.2
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]7:50:3829.1.5
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:13:0129.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:15:4229.2.1
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:29:2729.2.5
5thFraser High School 1[ crew ]8:35:3129.2.6

Event 30 Boys under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:57:6130.1.3
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:02:5030.1.4

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:31:5631.1.6
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:38:8631.1.2
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:51:6131.1.1

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:18:4232.1.5
5thCambridge High School 1[ crew ]8:09:7732.1.1
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:26:9632.1.6

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:46:9333.1.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:00:9333.1.5
4thCambridge High School 1[ crew ]8:03:0733.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:09:0033.2.1
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:09:5533.2.3
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:10:4333.2.2

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:15:7334.1.4
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:33:3034.1.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:45:6134.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 3[ crew ]7:39:9634.2.2
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:44:6334.2.4
5thOtumoetai College 2[ crew ]7:49:4634.2.1

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:39:9735.1.4

Event 36 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:52:0336.1.3
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:59:5036.1.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:06:1536.1.5

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:11:5937.1.1
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:12:6337.1.3
4thAquinas College 1[ crew ]8:25:1537.1.5
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:48:1737.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:45:3637.2.4
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:48:8237.2.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]9:04:3737.2.5
5thCambridge High School 1[ crew ]9:11:9537.2.1
6thOtumoetai College 1[ crew ]9:20:6237.2.6

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:26:1838.1.3
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:39:5838.1.6
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:50:7838.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:39:2538.2.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:45:1838.2.3
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:50:1238.2.6
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:56:0638.2.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:16:1638.2.5

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:59:3339.1.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:02:6339.1.1
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:03:1239.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdKatikati College 1[ crew ]8:35:7039.2.5
4thCambridge High School 1[ crew ]8:38:8839.2.1

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:56:8640.1.2
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:05:5440.1.5
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:13:2940.1.1
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:24:4440.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
5thCambridge High School 1[ crew ]8:49:6540.2.6

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:41:3541.1.2
4thAquinas College 1[ crew ]8:59:4241.1.1
5thTauranga Girls College 2[ crew ]9:03:0541.1.5
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:03:7141.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:53:3841.2.2
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]9:03:8141.2.1
3rdSt Peter's School 1[ crew ]9:04:7541.2.3
4thCambridge High School 1[ crew ]9:10:3041.2.6
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:21:8941.2.4

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:47:8542.1.3
2ndRotorua Boys High School 2[ crew ]7:54:5542.1.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:55:2142.1.1
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:57:4742.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:08:0142.2.4
6thCambridge High School 1[ crew ]8:54:5342.2.5

Event 43 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:29:0443.1.4

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:27:2644.1.3
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]7:34:5144.1.4
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:39:0744.1.5

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 2[ crew ]7:26:101.1.3
2ndBethlehem College 2[ crew ]7:35:171.1.2
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:37:531.1.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:45:331.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:32:101.2.5
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:36:761.2.4
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:51:151.2.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:57:471.2.6
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:27:651.3.3
4thTauranga Boys College 2[ crew ]7:57:641.3.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:38:892.1.2
6thPiopio College 1[ crew ]9:07:292.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:42:842.2.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]9:08:112.2.1

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:16:8016.1.3
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:38:8816.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:18:2916.2.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:37:0216.2.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:44:8216.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:53:5016.2.6

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:04:1124.1.4
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:08:1224.1.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:12:0724.1.5
4thKatikati College 1[ crew ]8:17:2424.1.2
5thTauranga Boys College 1[ crew ]8:28:3324.1.3
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:41:3524.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:04:5624.2.2
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:14:6724.2.3
6thPiopio College 1[ crew ]8:46:5324.2.5

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:10:6528.1.4
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]8:19:6528.1.2
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:26:5828.1.6
5thBethlehem College 2[ crew ]8:48:6628.1.3
6thMount Maunganui College 1[ crew ]9:06:2328.1.1
7thTe Awamutu College 1[ crew ]9:25:8428.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:24:3828.2.1
4thCambridge High School 1[ crew ]8:35:8628.2.2
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:52:1728.2.5
7thOtumoetai College 1[ crew ]9:01:8428.2.0

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:39:0734.1.2
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:51:4334.1.5
5thHamilton Boys High School 3[ crew ]8:00:1634.1.4
6thOtumoetai College 2[ crew ]8:08:2934.1.0
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:37:7334.2.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:14:5934.2.1
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]9:17:5334.2.5

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:29:6238.1.3
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:41:5938.1.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:41:6138.1.1
6thCambridge High School 1[ crew ]8:10:2638.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 2[ crew ]7:31:2238.2.5
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]7:37:5338.3.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:38:9638.3.3
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:41:9838.3.1
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:46:0438.3.6
6thTauranga Boys College 2[ crew ]8:06:5438.3.2

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:28:7241.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:30:5341.1.5
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:49:8641.1.6
6thMount Maunganui College 1[ crew ]10:23:5741.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndAquinas College 1[ crew ]8:27:2941.2.4
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:33:0041.2.2
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:35:8041.2.3
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:17:1341.3.4
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:17:1541.3.1
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:26:6341.3.5
4thCambridge High School 1[ crew ]8:28:6141.3.3
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:43:8841.3.2
6thTauranga Girls College 3[ crew ]9:48:4241.3.6
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:54:371.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:38:521.2.2
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:54:061.2.3
3rdCambridge High School 2[ crew ]7:59:011.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:50:981.3.4
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
---Cambridge High School 3[ crew ]DNS1.4.2
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:43:411.5.2
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:57:411.5.3
4thCambridge High School 1[ crew ]8:24:881.5.5
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:38:851.6.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:57:141.6.4

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdKatikati College 2[ crew ]9:21:612.1.3
6thCambridge High School 2[ crew ]10:05:942.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]9:15:252.2.3
2ndPiopio College 1[ crew ]9:19:642.2.5
3rdKatikati College 1[ crew ]9:30:632.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:35:412.3.5
4thCambridge High School 1[ crew ]9:43:432.3.1

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:50:364.1.1
---Hamilton Boys High School 2[ crew ]DNS4.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:09:024.2.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:15:344.2.6

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:24:135.1.3
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:34:985.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:29:685.2.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:00:715.2.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:10:875.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Repechages) 
SCRTRGB 2[ crew ]_:__:__5.3.2

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:47:046.1.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:58:246.1.2
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:14:886.1.1
6thTauranga Boys College 2[ crew ]8:20:386.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:41:546.2.4
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:03:516.2.6

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:21:967.1.4
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:33:337.1.5
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:39:987.1.3
7thMatamata College 1[ crew ]9:45:297.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:21:267.2.3
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:54:277.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:18:467.3.3
6thOtumoetai College 1[ crew ]9:30:917.3.6

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:25:318.1.6

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:25:399.1.5
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]7:27:819.1.3
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:34:739.1.2
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:35:509.1.1
6thFraser High School 1[ crew ]8:04:779.1.6

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:29:5412.1.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:39:8712.1.1
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:46:1312.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAquinas College 1[ crew ]2:32:9712.2.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]2:46:4212.2.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]2:55:8712.2.5

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:41:4913.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:13:2413.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:30:4013.3.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:42:1513.3.2
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:45:8913.3.1
6thCambridge High School 2[ crew ]8:20:0513.3.5

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:44:5014.2.4
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:46:7614.2.6
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:35:4814.2.5
Scratched crews (Repechages) 
YET TO RACEFRAS 1[ crew ]_:__:__14.2.3

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:39:9215.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:50:5715.2.3

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:09:6616.1.3
3rdCambridge High School 2[ crew ]8:28:8316.1.2
4thCambridge High School 3[ crew ]8:34:2716.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:36:6316.2.3
4thFraser High School 1[ crew ]8:38:8816.2.1
7thJohn Paul College 2[ crew ]9:07:0116.2.0
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:23:6216.3.3
4thCambridge High School 4[ crew ]8:47:2916.3.6
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:59:4816.3.5

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:56:7218.1.5
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:58:3118.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]6:49:7418.2.4
Scratched crews (Repechages) 
SCRTEAW 1[ crew ]_:__:__18.1.0

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thTe Awamutu College 1[ crew ]9:05:8519.1.6
5thTrident High School 1[ crew ]9:25:1319.1.2
6thTe Awamutu College 2[ crew ]9:55:9419.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stMatamata College 1[ crew ]8:25:2619.2.4
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:58:0519.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]8:18:4519.3.4

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:41:5220.1.2
5thBethlehem College 1[ crew ]8:53:9920.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:21:0420.2.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:27:8020.2.2
3rdRotorua Girls High School 2[ crew ]8:30:4320.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:43:1720.3.5

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]7:45:1721.1.3
2ndRotorua Girls High School 2[ crew ]8:02:8521.1.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:07:4121.1.2
4thMatamata College 1[ crew ]8:21:2521.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:55:7621.2.4

Event 22 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:00:0722.1.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:04:8522.1.1

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]8:11:6923.1.3
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:31:3523.1.5
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:50:2523.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:45:5923.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]7:50:8323.3.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:03:0823.3.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:19:0023.3.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:08:0023.3.6

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:46:6024.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:10:5424.2.2
5thCambridge High School 1[ crew ]8:37:1824.2.4
7thTe Awamutu College 2[ crew ]8:46:7424.2.6

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:10:8325.1.3
3rdAquinas College 1[ crew ]7:23:4725.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:16:7225.2.3
Scratched crews (Repechages) 
SCRWHAK 1[ crew ]_:__:__25.2.1

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:09:7926.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thCambridge High School 2[ crew ]7:51:5326.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:15:5626.3.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRHAMB 2[ crew ]_:__:__26.1.3

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:53:6827.1.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:16:0927.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:00:2727.2.3
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:16:1527.2.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:17:0827.2.1
6thTrident High School 1[ crew ]8:28:3427.2.0

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:58:3528.1.3
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:20:3228.1.2
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:20:3428.1.4
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:53:5528.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:10:4328.2.3
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:34:6028.2.2
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:38:5028.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:25:4328.3.3
5thHamilton Girls' High School 3[ crew ]10:14:0728.3.2

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:57:9629.1.3
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:19:8229.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:57:9029.2.2
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:14:4929.2.3
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:18:5029.2.0
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:26:9129.2.6
6thFraser High School 2[ crew ]8:32:7329.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdFraser High School 1[ crew ]8:32:9029.3.2
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:33:5029.3.5
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:42:1829.3.3
Scratched crews (Repechages) 
SCRMTMA 2[ crew ]_:__:__29.1.2

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:42:9732.1.3
4thCambridge High School 2[ crew ]8:06:9232.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:26:5532.2.3
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:37:4232.2.5
5thOtumoetai College 2[ crew ]8:21:3632.2.1

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:04:6633.1.3
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:17:1933.1.2
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:24:6033.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:15:9733.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:16:1433.3.1

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:10:2734.1.6
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:58:8834.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:59:2234.2.2
2ndOtumoetai College 2[ crew ]7:59:2334.2.5
5thTauranga Boys College 2[ crew ]8:51:1334.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:30:7034.3.2
Scratched crews (Repechages) 
SCRHAMB 2[ crew ]_:__:__34.2.3

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:11:6235.2.2

Event 36 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:03:7336.2.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:45:9136.2.5

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:07:6337.1.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:44:5937.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:43:2237.2.4
5thMatamata College 1[ crew ]9:10:5237.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:37:1837.3.3
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:51:9537.3.5

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 2[ crew ]7:36:7638.1.3
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:56:2638.1.5
4thFraser High School 1[ crew ]8:11:0438.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:37:5338.2.4
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:40:6038.2.2
5thCambridge High School 2[ crew ]9:04:7038.2.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:50:1138.4.2
3rdPiopio College 1[ crew ]8:04:8938.4.5
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:20:4838.4.4
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:41:2738.5.4
3rdSt Peter's School 3[ crew ]8:24:9338.5.5
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:25:7038.5.1
Repechage 6[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:43:0838.6.3

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:13:4139.1.3
3rdKatikati College 1[ crew ]8:38:3539.1.5
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:48:5139.1.2
7thOtumoetai College 2[ crew ]9:28:7739.1.0
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:31:6939.2.3
4thCambridge High School 2[ crew ]8:45:9239.2.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:52:4539.2.6

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:51:9840.1.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:07:7440.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:51:0540.2.4
5thCambridge High School 1[ crew ]8:36:2540.2.5

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:13:7841.1.4
3rdOtumoetai College 2[ crew ]8:49:5441.1.2
5thHauraki Plains College 2[ crew ]9:05:6341.1.0
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:21:8341.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:27:0741.2.5
2ndTauranga Girls College 3[ crew ]8:32:7941.2.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:38:9441.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]8:34:6641.3.3
6thTe Awamutu College 1[ crew ]9:28:9841.3.1

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thWhakatane High School 2[ crew ]8:13:5642.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:40:1742.2.3
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:50:1142.2.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:05:0042.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thBethlehem College 2[ crew ]8:10:1042.3.5

Event 43 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:38:4343.1.2

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:33:9344.1.4
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:45:9044.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:27:5944.2.4
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 2[ crew ]7:46:701.1.1
4thBethlehem College 2[ crew ]8:25:481.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:00:211.2.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:08:341.2.1
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:15:761.2.4
5thCambridge High School 2[ crew ]8:38:391.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:57:031.3.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:12:791.3.4
5thCambridge High School 1[ crew ]8:39:051.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:57:471.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:36:761.5.3
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]8:07:911.5.6
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]8:05:931.6.1
4thCambridge High School 3[ crew ]8:53:391.6.4
5thSt Peter's School 2[ crew ]9:41:391.6.3

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdKatikati College 2[ crew ]9:55:232.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thPiopio College 1[ crew ]9:22:662.2.2
6thCambridge High School 2[ crew ]9:55:942.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:04:812.3.6
3rdOtumoetai College 1[ crew ]9:11:562.3.4
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:36:342.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]9:10:912.4.2
4thKatikati College 1[ crew ]9:35:352.4.6
6thCambridge High School 1[ crew ]9:54:792.4.3

Event 3 Girls under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:54:413.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
---Sacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]SCR3.2.2

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:08:864.1.4
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:14:744.1.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:16:884.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:17:354.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:47:444.3.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]6:51:614.3.1

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]5.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]5.1.2
4thWhakatane High School 1[ crew ]5.1.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]5.1.0
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Boys College 2[ crew ]5.2.2
5thHauraki Plains College 1[ crew ]5.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:15:725.3.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:05:055.3.5

Event 6 Boys under-19 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]6.1.6
5thTe Kauwhata College 1[ crew ]6.1.5
6thTauranga Boys College 2[ crew ]6.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:47:256.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:40:226.3.1
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:46:706.3.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:12:357.1.3
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:31:807.1.2
6thOtumoetai College 1[ crew ]9:02:447.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:48:977.2.6
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:05:347.2.3
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:33:137.2.1
6thMatamata College 1[ crew ]9:02:797.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:12:907.3.1
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:24:777.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:09:177.4.3

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:52:478.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:34:738.2.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:03:248.2.3

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]7:26:219.1.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:36:379.1.4
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:41:819.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:48:139.2.4
4thFraser High School 1[ crew ]8:04:559.2.3

Event 11 Girls under-19 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__11.1.4
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__11.2.2
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__11.2.3

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:44:5612.1.5
2ndAquinas College 1[ crew ]7:52:2012.1.2
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:58:9012.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:50:2212.2.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:01:6912.2.0
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:06:7512.2.1
5thBethlehem College 1[ crew ]8:08:6712.2.6
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:13:5612.2.2

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:13:4213.1.0
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:30:8913.1.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:47:1413.1.6
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:03:2913.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:06:6113.2.0
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:36:9813.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thCambridge High School 2[ crew ]8:12:1313.3.4
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:18:7213.3.1

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:59:7714.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:42:5914.2.4
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:45:8714.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thWhakatane High School 1[ crew ]8:00:1214.3.1

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:00:6815.1.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:09:3615.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:11:3315.2.6
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:12:7615.2.2

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:53:9516.1.4
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:09:4416.1.6
5thFraser High School 1[ crew ]8:38:3816.1.2
6thCambridge High School 3[ crew ]8:45:1416.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:15:4816.2.3
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:47:3416.2.6
6thJohn Paul College 2[ crew ]9:19:3116.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:33:1116.3.3
4thCambridge High School 2[ crew ]8:34:8216.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thCambridge High School 4[ crew ]8:55:9816.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:57:5316.5.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:24:3316.5.1
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:16:3716.6.4

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:01:6718.1.6
6thTe Awamutu College 1[ crew ]7:15:6218.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:49:2518.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:40:2518.3.4
2ndJohn Paul College 1[ crew ]6:56:9518.3.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:04:0318.3.1

Event 19 Girls under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:28:5019.1.6
3rdMatamata College 1[ crew ]8:36:9019.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:38:6619.2.4
4thTrident High School 1[ crew ]9:31:1719.2.2
---Piopio College 1[ crew ]DNF19.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:50:8619.3.2
4thOtumoetai College 1[ crew ]9:14:8119.3.1
5thTe Awamutu College 1[ crew ]9:42:2719.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]8:42:5119.4.1
5thTe Awamutu College 2[ crew ]9:52:8719.4.5

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:34:2720.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:32:3620.2.5
2ndRotorua Girls High School 2[ crew ]8:44:1720.2.6
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:47:7420.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:33:6720.3.3
4thBethlehem College 1[ crew ]8:46:1320.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:09:4520.4.3
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:43:6720.4.5
4thBethlehem College 2[ crew ]8:46:3120.4.1
Scratched crews (Heats) 
SCRTEAW 3[ crew ]_:__:__20.3.4

Event 21 Girls under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]7:39:7921.1.1
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:03:4021.1.4
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:08:6221.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 2[ crew ]8:09:0621.2.3
5thMatamata College 1[ crew ]8:28:6121.2.2
Scratched crews (Heats) 
SCRWKDS 1[ crew ]_:__:__21.1.6

Event 22 Boys under-19 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:03:9122.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:12:1522.2.5

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:55:1123.1.4
2ndKatikati College 1[ crew ]8:03:2423.1.5
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:45:9223.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:07:3023.2.3
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:11:8123.2.6
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:13:9023.2.1
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:16:9723.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]23.3.6
6thSt Peter's School 1[ crew ]23.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 2[ crew ]8:27:6223.4.4

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:06:5824.1.2
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:27:1324.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:56:7024.2.3
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:57:3024.2.0
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:07:3624.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]8:19:3824.3.5
2ndKatikati College 1[ crew ]8:27:0224.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]8:02:9624.4.0
2ndPiopio College 1[ crew ]8:12:0824.4.2
4thCambridge High School 1[ crew ]8:31:4124.4.4
7thTe Awamutu College 2[ crew ]8:49:2624.4.6

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]6:11:0225.1.1
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]6:17:6125.1.4
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]6:27:0625.1.3
6thWhakatane High School 1[ crew ]6:53:3725.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:27:5925.2.5
4thAquinas College 1[ crew ]8:02:7425.2.4
---Mount Maunganui College 1[ crew ]DNS25.2.1

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:15:0626.1.0
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:36:7026.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:09:6326.2.1
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:29:7426.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:20:2826.3.4
6thCambridge High School 2[ crew ]8:32:6826.3.1

Event 27 Girls under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:55:8227.1.3
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:33:6627.1.6
6thTrident High School 1[ crew ]9:06:7827.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:01:7527.2.1
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:13:9527.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:13:2327.3.4
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:29:6527.3.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:37:3427.3.3

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]3:19:1228.1.0
4thTe Awamutu College 1[ crew ]3:58:2828.1.6
5thHamilton Girls' High School 3[ crew ]4:09:7628.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:56:8728.2.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:04:4528.2.3
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:27:3028.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]8:03:2928.3.1
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:06:2528.3.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:37:2328.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]8:14:4928.4.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:17:8428.4.2
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]8:24:0028.4.0
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:36:6328.4.4
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:44:5428.4.5

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:03:8929.1.2
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:21:5229.1.1
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:34:5429.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:05:3229.2.2
3rdFraser High School 1[ crew ]8:33:1729.2.1
4thMount Maunganui College 2[ crew ]8:39:7629.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:48:9029.3.5
4thFraser High School 2[ crew ]8:22:8429.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]7:47:7429.4.2
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:49:3429.4.6
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:05:0529.4.3
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:22:1329.4.5
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:30:5329.4.4
Scratched crews (Heats) 
SCRMATA 1[ crew ]_:__:__29.1.4

Event 32 Boys under-19 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]9:05:3632.1.2
5thOtumoetai College 1[ crew ]9:07:5032.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]32.2.2
5thCambridge High School 2[ crew ]32.2.5
6thOtumoetai College 2[ crew ]32.2.4
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMB 1[ crew ]_:__:__32.1.0

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]3:08:7833.1.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:50:4833.1.6
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:54:8733.1.2
6thWhakatane High School 1[ crew ]9:09:9233.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:05:7133.2.2
---Rotorua Girls High School 1[ crew ]DNS33.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 2[ crew ]7:36:1633.3.3

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:18:8134.1.2
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:42:5934.1.0
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:01:5434.1.4
5thHauraki Plains College 2[ crew ]8:23:3534.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 3[ crew ]3:03:5634.2.1
5thOtumoetai College 2[ crew ]3:12:4634.2.0
6thHauraki Plains College 1[ crew ]3:21:3034.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]6:28:6634.3.4
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:31:7934.3.5
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:18:0234.3.0
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:08:9034.4.6
4thTauranga Boys College 2[ crew ]8:22:9034.4.1

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:55:4135.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:29:3135.2.4

Event 36 Girls under-19 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:42:0936.1.2
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:52:0336.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:34:7936.2.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:25:9236.2.3

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:53:1837.1.0
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]7:58:7837.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:50:0937.2.5
5thMatamata College 1[ crew ]9:24:9137.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:34:5437.3.2
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:36:6937.3.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:44:9337.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stAquinas College 1[ crew ]8:20:1137.4.2
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:48:8937.4.1
4thOtumoetai College 1[ crew ]9:22:2937.4.3

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]7:34:8538.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:42:9838.1.6
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:47:5438.1.1
6thCambridge High School 2[ crew ]8:55:1538.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:42:4238.2.2
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:07:5738.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:22:0938.3.4
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:56:1538.3.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:01:9138.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:26:6038.4.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:46:9838.4.2
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:24:9338.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]7:36:7638.5.3
3rdFraser High School 1[ crew ]7:57:6338.5.6
5thSt Peter's School 3[ crew ]8:09:2238.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:38:0338.6.6
5thPiopio College 1[ crew ]7:59:2338.6.5
Scratched crews (Heats) 
SCRHAUR 2[ crew ]_:__:__38.6.2

Event 39 Boys under-19 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:44:4039.1.6
4thKatikati College 1[ crew ]8:23:4039.1.4
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:42:9539.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:25:3139.2.4
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:44:2139.2.1
6thOtumoetai College 2[ crew ]9:46:2239.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:58:6339.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:09:1739.4.5
3rdCambridge High School 2[ crew ]8:36:4239.4.3

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:44:9540.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]8:22:0840.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:49:4540.3.3
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:54:6140.3.2
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:03:4040.3.4
Scratched crews (Heats) 
SCRJPCR 1[ crew ]_:__:__40.1.4
SCRTEAW 1[ crew ]_:__:__40.3.2

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]4:14:0441.1.6
6thHauraki Plains College 2[ crew ]6:17:5641.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAquinas College 1[ crew ]8:14:5541.2.2
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:22:9041.2.6
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:27:0241.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]8:27:6841.3.4
4thOtumoetai College 2[ crew ]9:13:4341.3.2
5thTe Awamutu College 1[ crew ]9:27:0041.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:01:4241.4.3
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:18:9941.4.5
3rdTauranga Girls College 3[ crew ]8:34:0441.4.2
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:57:7741.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:19:8241.5.2
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:32:3541.5.3
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:37:1841.5.1
4thBethlehem College 1[ crew ]9:18:4841.5.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:20:2141.6.3
4thMount Maunganui College 1[ crew ]8:36:6841.6.1

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:30:0142.1.0
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:53:4642.1.2
5thBethlehem College 2[ crew ]8:14:9942.1.3
6thCambridge High School 1[ crew ]8:15:8242.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 2[ crew ]7:36:1542.2.6
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:36:5942.2.1
6thWhakatane High School 2[ crew ]8:32:1242.2.0
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:48:9042.3.2

Event 43 Boys under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:01:2343.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:27:6743.2.1

Event 44 Girls under-19 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:26:9844.1.4
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:34:6744.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:25:6744.2.2
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:32:9844.2.5
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:43:9744.2.4
Scratched crews (Heats) 
SCRMTMA 1[ crew ]_:__:__44.1.3

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Waikato/Bay of Plenty's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA