NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Otago Boys High School's approved colours
#60: Otago Boys High School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2005 North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2005 North Island Secondary Schools regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:14:301.1.6
4thBirkenhead College 1[ crew ]7:17:271.1.2
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:26:661.1.7
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:38:191.1.8
8thSt Kentigern College 2[ crew ]7:40:991.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:30:611.2.7
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:43:191.2.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:47:512.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdCarmel College 1[ crew ]9:01:072.2.6
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:10:902.2.5

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:04:623.1.6
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:08:853.1.8

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:39:474.1.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:50:024.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]7:01:454.2.5
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:04:364.2.2
5thGlendowie College 1[ crew ]7:27:274.2.8
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:35:064.2.4

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:00:735.1.6
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:26:385.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]7:18:645.2.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:28:915.2.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:41:155.2.1

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:11:496.1.4
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:14:356.1.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:18:316.1.6
5thKings College 1[ crew ]7:22:376.1.3

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:44:807.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 2[ crew ]8:10:497.2.5
5thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:23:347.2.7

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:04:528.1.4
8thGlendowie College 1[ crew ]7:39:128.1.2

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]6:55:129.1.5
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:19:629.1.4

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:52:7110.1.2
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:58:0410.1.8

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:31:7711.1.3
4thMacleans College 1[ crew ]7:55:2211.1.5
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:04:6111.1.2

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thBaradene College 1[ crew ]7:22:7012.1.7
6thRosehill College 1[ crew ]7:25:6712.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:40:2812.2.1
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:40:3712.2.3

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:42:0213.1.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:42:0713.1.5
4thKings College 1[ crew ]6:48:4813.1.7
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:58:1513.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:07:1613.2.3
8thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:45:4413.2.8

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]6:51:3914.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:01:9414.2.4
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:07:9814.2.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:08:1614.2.3
5thGlendowie College 1[ crew ]7:10:2314.2.5
6thRosehill College 1[ crew ]7:11:7714.2.7

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:27:9415.1.6
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:41:2915.1.2
8thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:10:1215.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndKings College 2[ crew ]6:45:8515.2.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:50:9615.2.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:51:5115.2.5
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:10:8415.2.8
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:41:6015.2.2

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:02:4216.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:30:6516.2.2
Scratched crews (Finals) 
SCRDIOC 2[ crew ]_:__:__16.2.4

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:00:1317.1.7

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:46:1718.1.6
5thKings College 1[ crew ]6:47:6018.1.2
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:56:1218.1.8
8thSt Kentigern College 1[ crew ]6:56:5518.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:56:6618.2.5
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]6:57:9818.2.6
4thKings College 2[ crew ]7:04:4618.2.7
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:06:5518.2.2
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:36:2618.2.8
Scratched crews (Finals) 
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__18.2.3

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:03:6819.1.5
3rdRangitoto College 1[ crew ]8:15:3819.1.6
5thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:23:8919.1.4

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:08:7920.1.5
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:30:3820.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:29:0020.2.8
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:43:0620.2.2

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:32:3321.1.6
6thMacleans College 1[ crew ]7:48:5121.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:51:2621.2.4
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:24:7721.2.2

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:40:1322.1.6
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:50:2422.1.2
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:14:9022.1.8

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thCarmel College 1[ crew ]8:12:3223.1.3
7thRosehill College 1[ crew ]8:24:9323.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stEdgewater College 1[ crew ]8:21:2523.2.6
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:41:6923.2.3
Scratched crews (Finals) 
SCREGGS 1[ crew ]_:__:__23.2.8

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:52:5224.1.6
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:11:3624.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdManurewa High School 1[ crew ]8:07:0924.2.6

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:16:9425.1.4
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:27:6025.1.3
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:48:4725.1.1
8thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:06:1025.1.8

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]7:00:4026.1.2
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:11:4426.1.4
8thKings College 2[ crew ]7:30:8826.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:19:6826.2.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:26:1026.2.3

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:37:4227.1.4
5thKings College 2[ crew ]8:01:4827.1.2
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:14:7727.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:17:7927.2.4
3rdSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:30:3127.2.5
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:48:6027.2.6
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:58:2127.2.7

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:12:2528.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:26:0328.2.4
4thDiocesan School For Girls 4[ crew ]8:28:2228.2.5
5thCarmel College 1[ crew ]8:36:4628.2.2
6thDiocesan School For Girls 3[ crew ]8:49:9228.2.7

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:07:1329.1.8

Event 30 Boys under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:48:2730.1.2
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:23:2030.1.5
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:23:2330.1.7

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:11:5231.1.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:29:4831.1.6
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:06:0031.1.2

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21:7132.1.2
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:22:8732.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:28:9632.2.7
4thKings College 1[ crew ]7:29:4032.2.3
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:38:5232.2.2

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:45:7733.1.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:58:1833.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:06:4733.2.5
2ndPukekohe High School 2[ crew ]8:13:3333.2.4
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:40:5933.2.1
Scratched crews (Finals) 
SCRROSE 1[ crew ]_:__:__33.2.3

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:46:2734.1.7
8thKings College 2[ crew ]7:54:3434.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:36:6134.2.5
3rdListon College 1[ crew ]7:46:0534.2.6

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:30:7935.1.6
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:31:8935.1.7
6thKings College 1[ crew ]6:40:8535.1.2

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]7:18:6936.1.4
5thMacleans College 1[ crew ]7:52:6936.1.7

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:04:5537.1.4
4thMacleans College 2[ crew ]8:21:1937.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:35:1037.2.4
8thManurewa High School 1[ crew ]9:21:4537.2.1

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:29:1938.2.6
5thEdgewater College 1[ crew ]7:30:1738.2.7
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:36:1138.2.2
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:45:6138.2.1
Scratched crews (Finals) 
SCRAGSB 1[ crew ]_:__:__38.2.8

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thPukekohe High School 1[ crew ]8:00:8739.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:59:4539.2.3
6thManurewa High School 1[ crew ]8:17:0339.2.4
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:27:9039.2.8

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:59:2340.1.1
8thRosehill College 1[ crew ]8:01:0440.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
4thCarmel College 1[ crew ]8:18:2940.2.8
Scratched crews (Finals) 
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__40.2.7

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:00:0041.1.5
8thRosehill College 1[ crew ]8:33:0741.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 2[ crew ]8:21:8041.2.2
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:23:8941.2.7
7thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:37:0741.2.8

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:42:7542.1.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:43:9042.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:49:1242.2.6
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:24:9842.2.1

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:13:8243.1.4
4thKings College 1[ crew ]6:18:7143.1.3
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:20:0843.1.2

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:02:5944.1.3
5thBaradene College 2[ crew ]7:22:5944.1.6
7thMacleans College 1[ crew ]7:32:0344.1.8

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdBirkenhead College 1[ crew ]7:29:681.1.4
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:32:651.1.3
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:47:591.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:28:361.2.6
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:30:441.2.5
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:33:191.2.2
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:39:781.2.8

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:57:342.1.4
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:12:172.2.1
6thCarmel College 1[ crew ]9:12:392.2.2

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:40:804.1.4
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:03:214.1.1
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:11:354.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:48:494.2.7
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:05:134.2.6
8thGlendowie College 1[ crew ]7:28:144.2.8

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:18:585.1.1
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:27:155.1.2
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:46:385.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07:875.2.3
5thKings College 1[ crew ]7:28:805.2.7

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:48:527.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thPukekohe High School 2[ crew ]8:10:057.2.8
7thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:41:807.2.3

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]7:29:8412.1.3
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:42:5312.1.7
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:59:7212.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:29:7912.2.6

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:00:4513.1.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:06:5513.1.4
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:24:7313.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:56:4013.2.4
3rdKings College 1[ crew ]7:04:2513.2.6
8thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:56:1613.2.9

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:12:5914.1.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:13:1014.1.1
7thSt Peter's College 1[ crew ]7:26:3814.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:03:7514.2.4
5thGlendowie College 1[ crew ]7:20:7314.2.8
7thRosehill College 1[ crew ]7:25:4514.2.1

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:40:3315.1.6
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:54:8215.1.2
5thKings College 2[ crew ]7:01:8615.1.1
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:30:9015.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:40:9515.2.6
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:52:9315.2.1
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:13:4715.2.2
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:27:3715.2.8

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:22:2416.1.3
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:25:9216.1.1
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:36:0816.1.7

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]6:54:0318.1.2
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:06:6618.1.6
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:19:8418.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:54:1418.2.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:00:1318.2.6
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:00:4618.2.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:08:4218.2.7
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:11:3918.2.2
7thKings College 2[ crew ]7:15:9518.2.1
8thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:27:8618.2.8

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:04:7520.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:16:0920.2.5
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:25:1520.2.6
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:58:3820.2.8

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thBaradene College 1[ crew ]8:00:3321.1.6
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:23:7821.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:41:1721.2.3
4thMacleans College 1[ crew ]7:56:8221.2.7

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]8:22:2423.1.2
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:44:9223.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:20:1023.2.5
6thEdgewater College 1[ crew ]8:33:2323.2.3
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:30:1823.2.1

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:57:5224.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:52:7424.2.5
6thManurewa High School 1[ crew ]8:14:0024.2.6

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:05:1326.1.5
3rdKings College 1[ crew ]7:08:7026.1.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:26:5526.1.7
7thRosehill College 1[ crew ]7:32:0426.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thKings College 2[ crew ]7:21:3326.2.1

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:46:3927.1.4
3rdKings College 2[ crew ]8:03:3027.1.3
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:25:0527.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:13:6227.2.6
5thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:28:5127.2.1
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:54:6527.2.7
7thSt Kentigern College 2[ crew ]9:04:6527.2.8

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:58:6328.1.2
5thMacleans College 1[ crew ]8:20:8728.1.3
7thCarmel College 1[ crew ]9:28:7028.1.8
---Diocesan School For Girls 2[ crew ]DNF28.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 4[ crew ]8:16:1428.2.7
7thDiocesan School For Girls 3[ crew ]8:37:2328.2.1

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:06:5532.1.2
6thKings College 1[ crew ]7:26:8232.1.1
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:42:1532.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:07:8732.2.7
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:22:8732.2.2

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:50:3833.1.5
5thPukekohe High School 2[ crew ]8:04:0133.1.7
6thRosehill College 1[ crew ]8:14:9933.1.1
8thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:33:4533.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:49:9033.2.4
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:05:2833.2.7

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:32:5834.2.2
4thKings College 2[ crew ]7:35:1134.2.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:35:4434.2.3
6thListon College 1[ crew ]7:45:9934.2.7

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:50:6637.1.4
2ndMacleans College 2[ crew ]8:02:1937.1.3
5thGlendowie College 1[ crew ]8:21:8637.1.1
8thManurewa High School 1[ crew ]9:15:5737.1.8

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:35:3938.1.8
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:51:3738.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:23:6438.2.2
7thEdgewater College 1[ crew ]7:30:5638.2.7
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:43:1938.2.8
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRBIRK 1[ crew ]_:__:__38.2.8

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:46:4339.1.3
5thManurewa High School 1[ crew ]8:01:1539.1.1
6thRosehill College 1[ crew ]8:02:0839.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:39:1039.2.2

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:49:6140.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]7:51:7040.2.7
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:02:3040.2.5
8thCarmel College 1[ crew ]8:12:7940.2.2

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:04:3341.1.3
4thRosehill College 2[ crew ]8:19:3341.1.6
6thManurewa High School 1[ crew ]8:29:0541.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:56:7141.2.5
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:20:0541.2.6
8thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:01:9641.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
7thBaradene College 1[ crew ]8:49:5941.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:17:9041.4.2
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:18:3441.4.6
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:28:9341.4.1
Scratched crews (Semi-finals) 
SCREGGS 2[ crew ]_:__:__41.3.5

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:23:6442.1.4
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:06:5442.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:28:5242.2.2
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:43:3042.2.6
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]7:51:051.2.4
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:05:221.2.5
4thEdgewater College 1[ crew ]8:15:111.2.6
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:57:241.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:49:181.3.4
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]8:19:281.3.3
5thListon College 2[ crew ]8:35:211.3.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:05:951.4.6
4thListon College 1[ crew ]8:14:351.4.5
6thTakapuna Grammar School 3[ crew ]10:06:901.4.7

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:20:792.1.3
5thRangitoto College 1[ crew ]9:56:982.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]9:17:442.2.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thEdgewater College 1[ crew ]9:33:422.4.5
5thManurewa High School 1[ crew ]9:53:252.4.2

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:30:043.2.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:42:953.2.6
4thMacleans College 1[ crew ]8:50:203.2.3

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 3[ crew ]7:40:884.1.6
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:00:164.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:30:234.2.4
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:40:454.2.3
3rdWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:42:314.2.6
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:25:874.2.7
Scratched crews (Repechages) 
SCRSTKT 4[ crew ]_:__:__4.2.5

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]8:05:825.1.3
5thSt Kentigern College 3[ crew ]8:59:205.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:49:885.2.5
4thSt Kentigern College 2[ crew ]9:51:785.2.3
Scratched crews (Repechages) 
SCRAGSB 2[ crew ]_:__:__5.2.7

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:04:506.1.4
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:56:856.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:58:236.2.5
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]8:29:216.2.4

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhangarei Girls High School 1[ crew ]9:37:777.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:20:387.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 2[ crew ]9:12:447.3.4
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:28:107.3.7
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]10:25:167.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:45:257.4.4
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]10:09:297.4.6
Scratched crews (Repechages) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__7.1.6

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:26:088.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thManurewa High School 1[ crew ]9:32:058.2.6

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:23:3110.1.6
4thEdgewater College 1[ crew ]7:45:7710.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:15:8310.2.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:16:9910.2.3
5thRangitoto College 1[ crew ]8:21:0910.2.2

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:29:3311.1.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:47:8411.1.6

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdCarmel College 1[ crew ]9:25:7412.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]9:04:7612.2.4
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:30:5712.2.5

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]8:11:1413.1.1
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:12:4113.1.2
6thSt Kentigern College 3[ crew ]8:31:0813.1.4
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:22:5513.1.7

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:58:3014.1.3
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:03:2914.1.7
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:14:4414.1.5
6thPukekohe High School 1[ crew ]8:15:3214.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:04:1114.2.4
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:48:9814.2.7

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:42:8015.1.4
2ndKings College 2[ crew ]7:43:1315.1.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]8:13:9515.1.6
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:29:3315.1.2
5thKings College 3[ crew ]9:01:0315.1.1
6thSt Kentigern College 2[ crew ]9:10:3115.1.7
7thAuckland Grammar School 2[ crew ]9:12:5115.1.3

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thBirkenhead College 1[ crew ]10:58:6316.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]9:53:2116.2.4
4thRosehill College 2[ crew ]10:27:4816.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:30:1816.3.4
3rdDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:47:5416.3.5
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]10:07:4816.3.2
6thRangitoto College 1[ crew ]10:33:9516.3.3
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
6thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:50:1816.4.2

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:53:5017.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:46:2717.2.5

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 2[ crew ]7:41:7618.1.4
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]7:46:1018.1.7
3rdSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:49:6218.1.3
5thEdgewater College 1[ crew ]8:20:6518.1.5
6thSt Peter's College 1[ crew ]8:31:6918.1.2

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRangitoto College 1[ crew ]9:20:3019.2.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]10:25:8219.2.7
6thManurewa High School 1[ crew ]10:52:6819.2.2

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]10:03:9020.2.6
6thSt Kentigern College 2[ crew ]10:47:0920.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:24:5920.3.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]9:56:7220.3.2
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]10:02:8820.3.1
5thTakapuna Grammar School 3[ crew ]11:00:2220.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]10:06:5520.4.6
5thBirkenhead College 1[ crew ]11:26:9620.4.2

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:57:2021.1.2

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:37:9722.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:32:9722.2.4
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:57:5222.2.5
4thRangitoto College 1[ crew ]8:29:1022.2.6
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:48:9322.2.7

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]10:00:8323.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:34:5823.2.1
5thKristin School 1[ crew ]9:36:0023.2.3
6thRosehill College 2[ crew ]9:54:4023.2.6
7thCarmel College 2[ crew ]9:58:3723.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]23.3.8
7thEdgewater College 2[ crew ]23.3.6
8thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]23.3.7
Scratched crews (Repechages) 
SCRGLDW 1[ crew ]_:__:__23.1.8

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]9:16:7224.2.3
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]9:38:8024.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stManurewa High School 1[ crew ]8:51:5724.3.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:53:3824.4.4
4thPukekohe High School 1[ crew ]9:43:6924.4.6

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:17:5725.1.4
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:23:3925.1.3
5thGlendowie College 1[ crew ]8:52:5025.1.1
7thManurewa High School 1[ crew ]9:26:7725.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:38:2825.2.7
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:52:4525.2.2

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 2[ crew ]7:56:4326.2.3
2ndRosehill College 1[ crew ]8:07:0926.2.5
3rdRosehill College 2[ crew ]8:22:8526.2.4
4thListon College 1[ crew ]8:32:3526.2.6
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:39:3326.2.2

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]: : :27.1.3
---St Kentigern College 1[ crew ]DNS27.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:33:9527.2.4

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 3[ crew ]8:38:1728.1.3
5thRosehill College 1[ crew ]9:04:8628.1.2
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:30:4528.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]9:02:5028.2.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:10:0328.2.2
6thWestlake Girls High School 3[ crew ]9:40:1328.2.1
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:08:1928.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:35:0428.3.4
2ndDiocesan School For Girls 4[ crew ]8:57:6228.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 2[ crew ]9:12:3328.4.3
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:30:5928.5.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]9:04:7128.5.6
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]10:18:4228.5.2

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:35:7629.2.4
4thMacleans College 1[ crew ]8:55:5829.2.2

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:22:5332.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:57:8132.2.5
3rdEdgewater College 1[ crew ]8:09:4632.2.3
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:28:0832.2.6
5thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:42:6932.2.2

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:30:0233.1.3
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:33:1533.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:55:0933.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 2[ crew ]8:46:4033.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:34:7133.4.4
3rdDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:44:8133.4.3
5thTakapuna Grammar School 3[ crew ]10:02:3133.4.2
6thTakapuna Grammar School 4[ crew ]10:04:2333.4.7
Scratched crews (Repechages) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__33.3.4

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:21:5034.1.3
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]9:04:7034.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thKristin School 1[ crew ]9:40:1234.2.7

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:41:3535.1.6
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:09:7035.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:45:7435.2.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:52:9935.2.3
Scratched crews (Repechages) 
SCRROSE 1[ crew ]_:__:__35.1.2

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:36:0236.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:08:2436.2.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:56:7436.2.2

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Repechages) 
YET TO RACEGLDW 1[ crew ]_:__:__37.1.4
YET TO RACEMANU 1[ crew ]_:__:__37.1.5

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:55:0038.1.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:02:8038.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stEdgewater College 1[ crew ]7:46:3738.2.3
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:51:2038.2.4
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:54:4438.2.2
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:21:4138.2.6
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:23:0038.2.5
6thManurewa High School 1[ crew ]8:25:3138.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndBirkenhead College 1[ crew ]7:53:4038.3.1
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]8:02:9638.3.6
4thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:13:5038.3.7
5thKings College 1[ crew ]8:17:6238.3.2
7thSt Peter's College 1[ crew ]8:48:8238.3.8
Scratched crews (Repechages) 
SCRSHAK 2[ crew ]_:__:__38.1.7

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stManurewa High School 1[ crew ]8:22:6839.1.5

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:44:7340.1.5
7thEdgewater College 1[ crew ]8:25:3240.1.4

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]8:29:1041.1.3
2ndBaradene College 1[ crew ]8:34:6041.1.4
3rdEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:41:5241.1.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 2[ crew ]8:49:0941.3.3
4thWestlake Girls High School 3[ crew ]9:08:2141.3.5
5thCarmel College 1[ crew ]9:12:6041.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
4thGlendowie College 1[ crew ]9:01:3541.4.5

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:55:3242.1.6
5thListon College 1[ crew ]8:06:4242.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:42:3142.2.4
5thTakapuna Grammar School 4[ crew ]8:35:7542.2.7
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:47:5642.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:56:5442.3.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:56:8742.3.3
4thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:21:4242.3.6
5thSt Peter's College 1[ crew ]8:38:3442.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:52:0642.4.7

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:10:6443.1.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:12:1243.1.4
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:32:9443.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]6:22:4043.2.6

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]6:58:2544.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 2[ crew ]7:06:8344.2.4
3rdMacleans College 1[ crew ]7:13:4244.2.7
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACETAKA 3[ crew ]_:__:__1.1.1
YET TO RACELIST 1[ crew ]_:__:__1.1.2
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__1.1.3
YET TO RACEBIRK 1[ crew ]_:__:__1.1.5
YET TO RACEEDWT 1[ crew ]_:__:__1.1.6
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__1.2.3
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__1.2.5
YET TO RACELIST 2[ crew ]_:__:__1.2.7
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__1.3.3
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__1.3.5
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__1.4.2
YET TO RACEPUKE 1[ crew ]_:__:__1.4.4

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEEDWT 1[ crew ]_:__:__2.1.2
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__2.1.3
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__2.2.4
YET TO RACEEGGS 1[ crew ]_:__:__2.3.5
YET TO RACECARM 1[ crew ]_:__:__2.3.6
YET TO RACEMANU 1[ crew ]_:__:__2.4.4
YET TO RACERGTT 1[ crew ]_:__:__2.4.7

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__3.1.3
YET TO RACEWHGG 1[ crew ]_:__:__3.2.3
YET TO RACEROSE 1[ crew ]_:__:__3.2.6
YET TO RACEMACL 1[ crew ]_:__:__3.2.7

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__4.1.2
SCRSTKT 4[ crew ]_:__:__4.1.3
YET TO RACESTKT 3[ crew ]_:__:__4.1.8
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__4.2.2
YET TO RACEWHGB 1[ crew ]_:__:__4.2.3
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__4.2.4
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__4.2.8
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__4.3.3
YET TO RACEGLDW 1[ crew ]_:__:__4.3.4
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__4.3.5
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__4.3.6

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__5.1.8
SCRAGSB 2[ crew ]_:__:__5.2.1
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__5.2.2
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__5.2.4
YET TO RACESTKT 3[ crew ]_:__:__5.3.2
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__5.3.4
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__5.3.5
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__5.3.6
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__5.3.7

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__6.1.1
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__6.1.4
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__6.1.5
YET TO RACEWTLB 2[ crew ]_:__:__6.2.1
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__6.2.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__7.1.3
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__7.1.5
YET TO RACEPUKE 1[ crew ]_:__:__7.1.6
YET TO RACEWHGG 1[ crew ]_:__:__7.2.1
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__7.2.2
YET TO RACEWTLG 2[ crew ]_:__:__7.2.3
YET TO RACEEGGS 1[ crew ]_:__:__7.2.6
YET TO RACEPUKE 2[ crew ]_:__:__7.2.7
YET TO RACESTDO 1[ crew ]_:__:__7.3.5

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEMACL 1[ crew ]_:__:__8.1.5
YET TO RACEDIOC 1[ crew ]_:__:__8.1.7
YET TO RACEMANU 1[ crew ]_:__:__8.2.3
YET TO RACEGLDW 1[ crew ]_:__:__8.2.7

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__10.1.2
YET TO RACEEDWT 1[ crew ]_:__:__10.1.5
YET TO RACERGTT 1[ crew ]_:__:__10.2.2
YET TO RACESHAK 1[ crew ]_:__:__10.2.4
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__10.2.6

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEBARA 1[ crew ]_:__:__11.1.2
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__11.2.5
YET TO RACEMACL 1[ crew ]_:__:__11.2.6

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEEGGS 1[ crew ]_:__:__12.1.1
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__12.1.2
YET TO RACEROSE 1[ crew ]_:__:__12.1.5
YET TO RACEBARA 1[ crew ]_:__:__12.1.6
YET TO RACECARM 1[ crew ]_:__:__12.3.1
YET TO RACEWTLG 2[ crew ]_:__:__12.3.4

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__13.1.1
YET TO RACEAGSB 2[ crew ]_:__:__13.1.4
YET TO RACESTKT 3[ crew ]_:__:__13.1.5
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__13.2.3
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__13.2.5
YET TO RACEWTLB 2[ crew ]_:__:__13.2.6
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__13.2.7
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__13.3.6
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__13.3.7

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESTPA 1[ crew ]_:__:__14.1.1
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__14.1.3
YET TO RACEROSE 1[ crew ]_:__:__14.1.5
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__14.1.6
YET TO RACEGLDW 1[ crew ]_:__:__14.1.8
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__14.2.7
YET TO RACEPUKE 1[ crew ]_:__:__14.3.1
YET TO RACESHAK 1[ crew ]_:__:__14.3.2
YET TO RACEWHGB 1[ crew ]_:__:__14.3.8

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__15.1.1
YET TO RACESHAK 1[ crew ]_:__:__15.1.3
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__15.1.4
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__15.1.5
YET TO RACEKGCA 3[ crew ]_:__:__15.1.7
YET TO RACEWTLB 2[ crew ]_:__:__15.2.3
YET TO RACESHAK 2[ crew ]_:__:__15.2.4
YET TO RACEKGCA 2[ crew ]_:__:__15.2.6
YET TO RACEAGSB 2[ crew ]_:__:__15.3.3
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__15.3.4
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__15.3.7

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACERGTT 1[ crew ]_:__:__16.1.3
YET TO RACEROSE 2[ crew ]_:__:__16.1.4
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__16.2.1
YET TO RACEDIOC 1[ crew ]_:__:__16.3.2
YET TO RACEBIRK 1[ crew ]_:__:__16.3.5
YET TO RACEEGGS 1[ crew ]_:__:__16.3.7
YET TO RACEROSE 1[ crew ]_:__:__16.4.5
SCRDIOC 2[ crew ]_:__:__16.4.6
YET TO RACEEGGS 2[ crew ]_:__:__16.4.7

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__17.1.6
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__17.1.7

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEEDWT 1[ crew ]_:__:__18.1.2
YET TO RACESTPA 1[ crew ]_:__:__18.1.4
YET TO RACEAGSB 2[ crew ]_:__:__18.1.6
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__18.1.7
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__18.2.3
YET TO RACESHAK 2[ crew ]_:__:__18.2.4
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__18.2.5
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__18.2.6
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__18.2.7
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__18.3.2
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__18.3.3
YET TO RACEKGCA 2[ crew ]_:__:__18.3.5

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__19.1.2
YET TO RACERGTT 1[ crew ]_:__:__19.1.4
YET TO RACESTDO 1[ crew ]_:__:__19.1.5
YET TO RACEMANU 1[ crew ]_:__:__19.2.4
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__19.2.5

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__20.1.1
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__20.1.5
YET TO RACEBIRK 1[ crew ]_:__:__20.1.6
YET TO RACEDIOC 2[ crew ]_:__:__20.1.7
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__20.2.2
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__20.2.4
YET TO RACEDIOC 1[ crew ]_:__:__20.2.6
YET TO RACEDIOC 3[ crew ]_:__:__20.3.3
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__20.3.4
YET TO RACETAKA 3[ crew ]_:__:__20.4.1

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEBARA 1[ crew ]_:__:__21.1.4
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__21.1.5
YET TO RACEMACL 1[ crew ]_:__:__21.2.2
YET TO RACEWHGG 1[ crew ]_:__:__21.2.4
YET TO RACEEGGS 1[ crew ]_:__:__21.3.6

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEWTLB 2[ crew ]_:__:__22.1.1
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__22.1.2
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__22.1.4
YET TO RACERGTT 1[ crew ]_:__:__22.1.7
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__22.2.6

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Heat 5[ race results || race reproduction ]
Heat 6[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEDIOC 1[ crew ]_:__:__23.1.3
YET TO RACEEGGS 2[ crew ]_:__:__23.1.5
YET TO RACEEDWT 1[ crew ]_:__:__23.1.6
YET TO RACECARM 1[ crew ]_:__:__23.1.7
YET TO RACECARM 2[ crew ]_:__:__23.2.5
YET TO RACEEDWT 2[ crew ]_:__:__23.2.7
YET TO RACESTDO 1[ crew ]_:__:__23.3.3
YET TO RACEKRIS 1[ crew ]_:__:__23.3.5
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__23.4.5
SCRGLDW 1[ crew ]_:__:__23.4.6
SCREGGS 1[ crew ]_:__:__23.4.7
YET TO RACEROSE 1[ crew ]_:__:__23.5.3
YET TO RACEROSE 2[ crew ]_:__:__23.6.3

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__24.2.2
YET TO RACEMANU 1[ crew ]_:__:__24.2.6
YET TO RACEPUKE 1[ crew ]_:__:__24.3.3
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__24.4.3
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__24.4.4
YET TO RACESHAK 1[ crew ]_:__:__24.4.7

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__25.1.2
YET TO RACEDIOC 1[ crew ]_:__:__25.1.3
YET TO RACEEGGS 2[ crew ]_:__:__25.1.4
YET TO RACEBARA 1[ crew ]_:__:__25.1.5
YET TO RACEGLDW 1[ crew ]_:__:__25.1.8
YET TO RACEMANU 1[ crew ]_:__:__25.2.3
YET TO RACEEGGS 1[ crew ]_:__:__25.2.6

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__26.1.1
YET TO RACEROSE 1[ crew ]_:__:__26.1.3
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__26.1.4
YET TO RACEROSE 2[ crew ]_:__:__26.2.5
YET TO RACELIST 1[ crew ]_:__:__26.2.6
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__26.2.7
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__26.3.1
YET TO RACEKRIS 1[ crew ]_:__:__26.3.6
YET TO RACEKGCA 2[ crew ]_:__:__26.3.7

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__27.1.2
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__27.1.4
YET TO RACESTDO 1[ crew ]_:__:__27.1.8
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__27.2.1
YET TO RACEKGCA 2[ crew ]_:__:__27.2.4
YET TO RACEEGGS 2[ crew ]_:__:__27.2.5
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__27.3.3
YET TO RACEEGGS 1[ crew ]_:__:__27.3.4

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Heat 5[ race results || race reproduction ]
Heat 6[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEWTLG 3[ crew ]_:__:__28.1.2
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__28.1.5
YET TO RACEROSE 1[ crew ]_:__:__28.2.1
YET TO RACEDIOC 3[ crew ]_:__:__28.2.5
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__28.3.2
YET TO RACEDIOC 4[ crew ]_:__:__28.3.4
YET TO RACEWTLG 2[ crew ]_:__:__28.3.5
YET TO RACEMACL 1[ crew ]_:__:__28.4.1
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__28.4.3
YET TO RACEDIOC 2[ crew ]_:__:__28.5.2
YET TO RACECARM 1[ crew ]_:__:__28.5.4
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__28.5.5
YET TO RACEROSE 2[ crew ]_:__:__28.6.3
YET TO RACEDIOC 1[ crew ]_:__:__28.6.4

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__29.2.3
YET TO RACEMACL 1[ crew ]_:__:__29.2.7

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__32.1.1
YET TO RACETAKA 3[ crew ]_:__:__32.1.7
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__32.1.8
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__32.2.3
YET TO RACEPUKE 1[ crew ]_:__:__32.2.6
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__32.2.7
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__32.3.2
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__32.3.5
YET TO RACEEDWT 1[ crew ]_:__:__32.3.7

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACETAKA 4[ crew ]_:__:__33.1.1
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__33.2.1
YET TO RACEDIOC 2[ crew ]_:__:__33.2.3
SCRROSE 1[ crew ]_:__:__33.2.4
YET TO RACEPUKE 1[ crew ]_:__:__33.2.6
YET TO RACEWTLG 2[ crew ]_:__:__33.3.2
YET TO RACEDIOC 1[ crew ]_:__:__33.3.5
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__33.3.6
YET TO RACEPUKE 2[ crew ]_:__:__33.4.5
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__33.4.6
YET TO RACETAKA 3[ crew ]_:__:__33.4.7

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESHAK 2[ crew ]_:__:__34.1.4
YET TO RACEWTLB 2[ crew ]_:__:__34.1.7
YET TO RACEKRIS 1[ crew ]_:__:__34.2.2
YET TO RACEKGCA 2[ crew ]_:__:__34.2.3
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__34.2.5
YET TO RACELIST 1[ crew ]_:__:__34.3.1
YET TO RACESHAK 1[ crew ]_:__:__34.3.5

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__35.1.1
SCRROSE 1[ crew ]_:__:__35.1.2
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__35.1.5
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__35.1.7
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__35.2.3

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEEGGS 1[ crew ]_:__:__36.1.2
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__36.1.5
YET TO RACEMACL 1[ crew ]_:__:__36.1.7
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__36.2.2

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEGLDW 1[ crew ]_:__:__37.1.5
YET TO RACEMACL 1[ crew ]_:__:__37.1.7
SCREGGS 1[ crew ]_:__:__37.1.7
YET TO RACEMANU 1[ crew ]_:__:__37.2.2
YET TO RACEMACL 2[ crew ]_:__:__37.3.3

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Heat 5[ race results || race reproduction ]
Heat 6[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__38.1.4
YET TO RACEEDWT 1[ crew ]_:__:__38.1.5
YET TO RACEEDWT 2[ crew ]_:__:__38.2.2
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__38.2.3
YET TO RACETAKA 3[ crew ]_:__:__38.2.7
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__38.3.4
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__38.3.6
YET TO RACEMANU 1[ crew ]_:__:__38.3.7
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__38.4.3
SCRBIRK 1[ crew ]_:__:__38.4.4
YET TO RACESHAK 1[ crew ]_:__:__38.5.2
SCRAGSB 1[ crew ]_:__:__38.5.4
YET TO RACEPUKE 1[ crew ]_:__:__38.5.6
SCRSHAK 2[ crew ]_:__:__38.6.2
YET TO RACESTPA 1[ crew ]_:__:__38.6.6
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__38.6.7

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESHAK 1[ crew ]_:__:__39.1.2
YET TO RACEPUKE 1[ crew ]_:__:__39.1.8
YET TO RACEROSE 1[ crew ]_:__:__39.2.6
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__39.2.7
YET TO RACEPUKE 2[ crew ]_:__:__39.3.4
YET TO RACEMANU 1[ crew ]_:__:__39.3.7

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__40.1.1
YET TO RACEEDWT 1[ crew ]_:__:__40.1.3
YET TO RACECARM 1[ crew ]_:__:__40.1.4
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__40.2.6
YET TO RACEROSE 1[ crew ]_:__:__40.3.5

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Heat 5[ race results || race reproduction ]
Heat 6[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEBARA 1[ crew ]_:__:__41.1.4
YET TO RACEMACL 1[ crew ]_:__:__41.1.8
SCREGGS 2[ crew ]_:__:__41.2.4
YET TO RACEWTLG 3[ crew ]_:__:__41.2.7
YET TO RACESTDO 1[ crew ]_:__:__41.2.8
YET TO RACEEGGS 1[ crew ]_:__:__41.3.3
YET TO RACEWTLG 2[ crew ]_:__:__41.3.6
YET TO RACEROSE 2[ crew ]_:__:__41.4.2
YET TO RACEGLDW 1[ crew ]_:__:__41.4.5
YET TO RACEWHGG 1[ crew ]_:__:__41.5.5
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__41.5.7
YET TO RACECARM 1[ crew ]_:__:__41.6.1
YET TO RACEMANU 1[ crew ]_:__:__41.6.2
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__41.6.4
YET TO RACEROSE 1[ crew ]_:__:__41.6.7

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACELIST 1[ crew ]_:__:__42.1.3
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__42.1.5
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__42.1.6
YET TO RACEAGSB 2[ crew ]_:__:__42.1.7
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__42.2.2
YET TO RACETAKA 3[ crew ]_:__:__42.2.6
YET TO RACEWTLB 2[ crew ]_:__:__42.2.7
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__42.3.2
YET TO RACETAKA 4[ crew ]_:__:__42.3.3
YET TO RACESTPA 1[ crew ]_:__:__42.3.4
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__42.4.5

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__43.1.1
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__43.1.3
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__43.1.6
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__43.2.4
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__43.2.5

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA