NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Wakatipu High School's approved colours
#103: Wakatipu High School


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2005 North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2021 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2005 North Island Secondary Schools regatta results, filtered to show races with schools from the North Island region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:05:621.1.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:07:931.1.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:14:301.1.6
4thBirkenhead College 1[ crew ]7:17:271.1.2
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:26:661.1.7
6thSt Peter's School 2[ crew ]7:33:251.1.4
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:38:191.1.8
8thSt Kentigern College 2[ crew ]7:40:991.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:28:421.2.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:30:611.2.7
3rdAquinas College 1[ crew ]7:31:271.2.6
4thWellington College 1[ crew ]7:33:091.2.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:34:731.2.2
6thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:35:611.2.5
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:43:191.2.1
8thTe Awamutu College 1[ crew ]8:00:551.2.8

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:11:702.1.5
2ndCullinane College 1[ crew ]8:12:632.1.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:26:312.1.7
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:36:412.1.3
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:46:632.1.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:47:512.1.1
7thCambridge High School 3[ crew ]8:48:062.1.2
8thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:48:502.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWellington Girls College 1[ crew ]8:55:852.2.3
2ndSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]8:57:282.2.2
3rdCarmel College 1[ crew ]9:01:072.2.6
4thQueen Margaret College 1[ crew ]9:08:822.2.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]9:10:302.2.8
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:10:902.2.5
7thQueen Margaret College 2[ crew ]9:14:252.2.1
8thCambridge High School 1[ crew ]9:20:902.2.7

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:40:953.1.5
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:43:643.1.4
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:48:863.1.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:03:913.1.2
5thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:04:623.1.6
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:08:853.1.8
7thHastings Girls High School 1[ crew ]8:14:453.1.7
8thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:32:533.1.1

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:37:994.1.6
2ndKings College 1[ crew ]6:39:474.1.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]6:42:004.1.7
4thHamilton Boys High School 3[ crew ]6:48:214.1.8
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:50:024.1.5
6thRotorua Boys High School 1[ crew ]6:50:734.1.3
8thFraser High School 1[ crew ]6:58:814.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stLindisfarne College 1[ crew ]6:58:484.2.3
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]7:01:454.2.5
3rdWellington College 1[ crew ]7:01:894.2.6
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:04:364.2.2
5thGlendowie College 1[ crew ]7:27:274.2.8
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:35:064.2.4
---Hamilton Boys High School 2[ crew ]SCR4.2.1
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]SCR4.2.7

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:58:215.1.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:59:085.1.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:00:735.1.6
4thOtumoetai College 2[ crew ]7:01:285.1.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:12:825.1.2
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:15:785.1.7
7thWhakatane High School 1[ crew ]7:21:005.1.8
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:26:385.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:18:205.2.4
2ndKings College 1[ crew ]7:18:645.2.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:28:915.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:30:115.2.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:41:155.2.1
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:43:855.2.7
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:45:445.2.6
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:07:465.2.8

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:05:296.1.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:11:496.1.4
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:14:356.1.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:18:316.1.6
5thKings College 1[ crew ]7:22:376.1.3
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:42:476.1.8
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:48:196.1.2
8thWellington College 1[ crew ]7:59:996.1.1

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:39:527.1.2
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:39:917.1.5
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:42:497.1.6
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:44:807.1.4
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:51:287.1.8
6thTauranga Girls College 2[ crew ]7:58:917.1.7
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:59:307.1.1
8thTe Awamutu College 1[ crew ]8:07:207.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:00:557.2.4
2ndPukekohe High School 2[ crew ]8:10:497.2.5
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:13:027.2.2
4thFraser High School 1[ crew ]8:19:117.2.6
5thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:23:347.2.7
6thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:24:887.2.3
---New Plymouth Girls High School 1[ crew ]RET7.2.1

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:00:298.1.5
2ndMacleans College 1[ crew ]7:04:528.1.4
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:19:688.1.3
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:21:938.1.8
5thTrident High School 1[ crew ]7:30:178.1.7
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:30:508.1.6
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:37:368.1.1
8thGlendowie College 1[ crew ]7:39:128.1.2

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]6:55:129.1.5
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:00:739.1.6
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:01:449.1.2
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:11:499.1.7
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:13:589.1.3
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:19:629.1.4

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:24:2610.1.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:28:8710.1.3
3rdWellington College 1[ crew ]6:29:2010.1.5
4thCullinane College 1[ crew ]6:43:1010.1.6
5thOtumoetai College 1[ crew ]6:44:2510.1.1
6thJohn Paul College 1[ crew ]6:48:9210.1.7
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:52:7110.1.2
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:58:0410.1.8

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:24:9011.1.4
2ndBaradene College 1[ crew ]7:31:7711.1.3
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:43:8011.1.6
4thMacleans College 1[ crew ]7:55:2211.1.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:55:7111.1.1
6thTauranga Girls College 1[ crew ]7:56:0411.1.7
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:04:6111.1.2
8thSt Peter's School 1[ crew ]8:18:6211.1.8

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:04:5212.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:07:4912.1.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:14:7412.1.6
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:16:5512.1.3
5thBaradene College 1[ crew ]7:22:7012.1.7
6thRosehill College 1[ crew ]7:25:6712.1.1
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:27:7512.1.8
8thHauraki Plains College 1[ crew ]7:30:1712.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:40:2812.2.1
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:40:3712.2.3
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:40:4512.2.5
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:41:5512.2.4
5thAquinas College 1[ crew ]7:43:8012.2.6
6thSt Peter's School 2[ crew ]7:46:1612.2.7
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:58:1312.2.2
8thWellington Girls College 1[ crew ]8:04:6212.2.8

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:41:8913.1.6
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:42:0213.1.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:42:0713.1.5
4thKings College 1[ crew ]6:48:4813.1.7
5thWellington College 1[ crew ]6:55:2413.1.3
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:58:1513.1.2
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:01:9413.1.8
8thHauraki Plains College 1[ crew ]7:10:6213.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:05:5613.2.5
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:07:1613.2.3
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:14:0813.2.4
4thCullinane College 1[ crew ]7:14:4113.2.6
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:27:4813.2.1
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:27:8613.2.2
7thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:36:1613.2.7
8thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:45:4413.2.8

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:46:2214.1.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:50:2914.1.3
3rdKings College 1[ crew ]6:51:3914.1.5
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:59:3014.1.6
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:00:5114.1.1
6thNapier Boys High School 1[ crew ]7:05:6114.1.2
7thWellington College 1[ crew ]7:12:0414.1.7
8thCambridge High School 2[ crew ]7:23:1914.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:01:9414.2.4
2ndWellington College 2[ crew ]7:07:9314.2.6
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:07:9814.2.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:08:1614.2.3
5thGlendowie College 1[ crew ]7:10:2314.2.5
6thRosehill College 1[ crew ]7:11:7714.2.7
7thCambridge High School 1[ crew ]7:27:8614.2.1
8thTe Awamutu College 1[ crew ]7:42:4714.2.8

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:27:1115.1.5
2ndKings College 1[ crew ]6:27:9415.1.6
3rdOtumoetai College 1[ crew ]6:29:7015.1.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:32:0015.1.4
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:41:2915.1.2
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:43:5415.1.7
7thCambridge High School 1[ crew ]6:50:6215.1.8
8thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:10:1215.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]6:42:1115.2.3
2ndKings College 2[ crew ]6:45:8515.2.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:50:9615.2.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:51:5115.2.5
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:03:8615.2.6
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:10:8415.2.8
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:41:6015.2.2
Scratched crews (Finals) 
SCRSPLH 2[ crew ]_:__:__15.2.1

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:45:8316.1.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:55:6116.1.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:56:6016.1.6
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:02:4216.1.2
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:12:9116.1.3
6thAquinas College 1[ crew ]8:14:7316.1.8
7thBethlehem College 1[ crew ]8:19:6116.1.7
8thCambridge High School 1[ crew ]8:31:3716.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:12:7416.2.5
2ndAquinas College 2[ crew ]8:21:4216.2.8
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:24:1716.2.3
4thBethlehem College 2[ crew ]8:25:5416.2.6
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:30:2716.2.7
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:30:6516.2.2
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:46:2516.2.1
Scratched crews (Finals) 
SCRDIOC 2[ crew ]_:__:__16.2.4

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:40:8517.1.5
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:44:9717.1.6
3rdWhakatane High School 1[ crew ]6:49:8617.1.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:00:1317.1.7
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:03:5317.1.4
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:06:0617.1.2
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:06:6617.1.8
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:19:6317.1.1

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:32:9918.1.3
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:35:7918.1.4
3rdCullinane College 1[ crew ]6:41:2918.1.5
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:46:1718.1.6
5thKings College 1[ crew ]6:47:6018.1.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]6:51:6718.1.1
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:56:1218.1.8
8thSt Kentigern College 1[ crew ]6:56:5518.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]6:54:4118.2.4
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:56:6618.2.5
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]6:57:9818.2.6
4thKings College 2[ crew ]7:04:4618.2.7
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:06:5518.2.2
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:24:1818.2.1
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:36:2618.2.8
Scratched crews (Finals) 
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__18.2.3

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:03:6819.1.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:13:0719.1.3
3rdRangitoto College 1[ crew ]8:15:3819.1.6
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:21:3719.1.2
5thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:23:8919.1.4
6thKatikati College 1[ crew ]8:27:3019.1.8
7thBethlehem College 1[ crew ]8:28:8419.1.1
8thWhakatane High School 1[ crew ]8:40:8619.1.7

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:57:5920.1.3
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:01:8220.1.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:08:7920.1.5
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:19:6720.1.7
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:21:1020.1.8
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:23:2420.1.2
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:27:0820.1.1
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:30:3820.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 2[ crew ]8:10:2720.2.5
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]8:18:0120.2.6
3rdRotorua Girls High School 2[ crew ]8:21:2020.2.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:29:0020.2.8
5thTrident High School 1[ crew ]8:29:0520.2.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:43:0620.2.2
7thGisborne Girls High School 1[ crew ]9:05:4720.2.7

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:12:6421.1.4
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:22:7521.1.5
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:32:3121.1.2
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:32:3321.1.6
5thMount Maunganui College 1[ crew ]7:39:3921.1.3
6thMacleans College 1[ crew ]7:48:5121.1.8
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:54:9421.1.7
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:56:3121.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:51:2621.2.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:52:2021.2.5
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:58:1821.2.3
4thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]7:58:5721.2.7
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:00:4321.2.6
6thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:11:5821.2.8
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:24:7721.2.2
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:27:2421.2.1

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]6:30:0322.1.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:40:1322.1.6
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:41:2322.1.5
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:42:1122.1.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:50:2422.1.2
6thFraser High School 1[ crew ]7:00:1322.1.7
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:14:9022.1.8
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:26:9322.1.1

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]8:00:3323.1.5
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:08:7923.1.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:12:3023.1.1
4thCarmel College 1[ crew ]8:12:3223.1.3
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:14:3323.1.2
6thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:18:9523.1.8
7thRosehill College 1[ crew ]8:24:9323.1.7
8thWellington Girls College 1[ crew ]8:26:2523.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stEdgewater College 1[ crew ]8:21:2523.2.6
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:25:3723.2.2
3rdSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:25:7623.2.5
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:37:5723.2.4
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:41:6923.2.3
7thFraser High School 1[ crew ]8:48:8323.2.7
Scratched crews (Finals) 
SCREGGS 1[ crew ]_:__:__23.2.8

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:38:3024.1.4
2ndCullinane College 1[ crew ]7:46:9824.1.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:49:2324.1.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:52:5224.1.6
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:59:8824.1.2
6thCullinane College 2[ crew ]8:06:4224.1.8
7thWaitara High School 1[ crew ]8:09:3324.1.7
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:11:3624.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stLindisfarne College 1[ crew ]8:01:0424.2.5
2ndGisborne Boys High School 2[ crew ]8:02:8024.2.4
3rdManurewa High School 1[ crew ]8:07:0924.2.6
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:09:2324.2.1
5thWaitara High School 2[ crew ]8:21:1524.2.2
6thCullinane College 3[ crew ]8:28:7824.2.7
7thWellington College 2[ crew ]8:33:0124.2.8
Scratched crews (Finals) 
SCROTUM 2[ crew ]_:__:__24.2.3

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:08:5425.1.5
2ndBaradene College 1[ crew ]7:16:9425.1.4
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:21:4525.1.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:27:6025.1.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:37:2125.1.2
6thAquinas College 1[ crew ]7:46:1625.1.7
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:48:4725.1.1
8thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:06:1025.1.8

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:52:5526.1.5
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]6:59:1926.1.1
3rdKings College 1[ crew ]7:00:4026.1.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:04:3026.1.3
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:11:4426.1.4
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:16:6626.1.6
7thWellington College 1[ crew ]7:18:4726.1.7
8thKings College 2[ crew ]7:30:8826.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]7:16:6026.2.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:17:4226.2.5
3rdRosehill College 1[ crew ]7:19:6826.2.2
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:21:5426.2.1
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:26:1026.2.3
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:33:6326.2.7
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:37:0326.2.6
8thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:09:9926.2.8

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:37:4227.1.4
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:40:2227.1.3
3rdKatikati College 1[ crew ]7:42:5827.1.5
4thCullinane College 1[ crew ]8:00:4327.1.6
5thKings College 2[ crew ]8:01:4827.1.2
6thHastings Girls High School 1[ crew ]8:09:0027.1.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:14:7727.1.7
8thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:33:7227.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:17:7927.2.4
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:23:5027.2.3
3rdSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:30:3127.2.5
4thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:30:5327.2.2
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:48:6027.2.6
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:49:2027.2.1
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:58:2127.2.7

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:46:5428.1.5
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:55:9328.1.6
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:04:2828.1.3
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:12:2528.1.2
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:13:1828.1.4
6thOtumoetai College 2[ crew ]8:20:0528.1.8
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:25:4328.1.7
8thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:31:3628.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:09:2228.2.3
2ndMacleans College 1[ crew ]8:26:0328.2.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:26:3028.2.6
4thDiocesan School For Girls 4[ crew ]8:28:2228.2.5
5thCarmel College 1[ crew ]8:36:4628.2.2
6thDiocesan School For Girls 3[ crew ]8:49:9228.2.7

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:46:3729.1.4
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:57:0829.1.3
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:58:8929.1.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:02:3629.1.5
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:05:0529.1.1
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:07:1329.1.8
7thMount Maunganui College 1[ crew ]8:08:8929.1.7
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:17:4629.1.2

Event 30 Boys under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:36:6830.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:41:7830.1.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:48:2730.1.2
4thCambridge High School 1[ crew ]6:51:4030.1.8
5thWellington College 1[ crew ]6:57:3330.1.3
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:05:8430.1.1
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:23:2030.1.5
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:23:2330.1.7

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:11:5231.1.7
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:12:5631.1.1
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:16:5231.1.3
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:23:1131.1.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:29:4831.1.6
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:06:0031.1.2
Scratched crews (Finals) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__31.1.5

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]6:54:4232.1.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]6:54:9132.1.5
3rdBethlehem College 2[ crew ]6:57:7732.1.3
4thHauraki Plains College 2[ crew ]7:13:8632.1.1
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:15:8432.1.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21:7132.1.2
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:22:8732.1.7
8thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:32:5332.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]7:20:7332.2.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:24:9532.2.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:28:9632.2.7
4thKings College 1[ crew ]7:29:4032.2.3
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:33:6932.2.6
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:38:5232.2.2
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:41:2732.2.8
8thWellington College 2[ crew ]8:01:2132.2.1

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:39:2933.1.4
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:45:7733.1.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:46:1633.1.6
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:58:1833.1.3
5thCambridge High School 1[ crew ]8:00:8233.1.7
6thAquinas College 1[ crew ]8:06:3133.1.8
7thHauraki Plains College 1[ crew ]8:08:0233.1.1
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:08:8933.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:06:4733.2.5
2ndPukekohe High School 2[ crew ]8:13:3333.2.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:18:7333.2.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:19:0633.2.7
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:40:5933.2.1
6thWellington Girls College 2[ crew ]8:41:9633.2.8
Scratched crews (Finals) 
SCRROSE 1[ crew ]_:__:__33.2.3
SCRSTMW 1[ crew ]_:__:__33.2.6

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:11:0134.1.5
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:14:9134.1.4
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:25:6734.1.2
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:26:9434.1.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:38:6934.1.6
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:44:8434.1.1
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:46:2734.1.7
8thKings College 2[ crew ]7:54:3434.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:36:6134.2.5
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:36:6334.2.4
3rdListon College 1[ crew ]7:46:0534.2.6
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:50:2334.2.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:51:7734.2.2
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:59:8434.2.7
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:09:4534.2.8
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:12:6934.2.1

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:17:2335.1.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:27:5535.1.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:30:7935.1.6
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:31:8935.1.7
5thOtumoetai College 1[ crew ]6:36:5135.1.8
6thKings College 1[ crew ]6:40:8535.1.2
7thTauranga Boys College 2[ crew ]6:41:7835.1.5
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:56:6135.1.1

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:14:1336.1.3
2ndKings College 1[ crew ]7:18:6936.1.4
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:31:1636.1.5
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:49:7236.1.6
5thMacleans College 1[ crew ]7:52:6936.1.7
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:03:7336.1.2
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:25:5436.1.1
---Cullinane College 1[ crew ]DIS36.1.8

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:58:3437.1.5
2ndMacleans College 1[ crew ]8:04:5537.1.4
3rdSt Mary's Diocesan School for Girls 1[ crew ]8:08:6137.1.6
4thMacleans College 2[ crew ]8:21:1937.1.3
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:25:3737.1.2
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:37:7237.1.7
8thTrident High School 1[ crew ]8:50:9137.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:27:5237.2.3
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:32:4037.2.6
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:35:1037.2.4
4thAquinas College 1[ crew ]8:43:9437.2.7
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:45:4237.2.5
6thCambridge High School 2[ crew ]9:05:9137.2.8
7thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]9:13:7637.2.2
8thManurewa High School 1[ crew ]9:21:4537.2.1

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:50:9638.1.5
2ndWellington College 1[ crew ]6:53:4338.1.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]6:54:8638.1.7
4thJohn Paul College 1[ crew ]6:55:4138.1.3
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:00:5738.1.2
6thCambridge High School 1[ crew ]7:02:2738.1.6
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:04:4738.1.1
8thOtumoetai College 1[ crew ]7:04:8038.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]7:13:4838.2.4
2ndCambridge High School 2[ crew ]7:19:1938.2.3
3rdWaitara High School 1[ crew ]7:20:0738.2.5
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:29:1938.2.6
5thEdgewater College 1[ crew ]7:30:1738.2.7
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:36:1138.2.2
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:45:6138.2.1
Scratched crews (Finals) 
SCRAGSB 1[ crew ]_:__:__38.2.8

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:29:0139.1.4
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:35:9939.1.6
3rdWellington College 3[ crew ]7:40:0039.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:45:1639.1.7
5thWellington College 2[ crew ]7:51:4839.1.3
6thWhakatane High School 1[ crew ]7:54:1139.1.1
7thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:58:8939.1.8
8thPukekohe High School 1[ crew ]8:00:8739.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:56:2139.2.6
2ndRosehill College 1[ crew ]7:59:4539.2.3
3rdSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:05:4939.2.2
4thCullinane College 1[ crew ]8:08:6239.2.5
5thNapier Boys High School 1[ crew ]8:11:2639.2.7
6thManurewa High School 1[ crew ]8:17:0339.2.4
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:27:9039.2.8
8thBethlehem College 1[ crew ]8:38:4539.2.1

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:27:9240.1.5
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:29:9540.1.4
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]7:39:5140.1.6
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:47:8640.1.7
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:52:9740.1.3
6thCullinane College 1[ crew ]7:57:4240.1.2
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:59:2340.1.1
8thRosehill College 1[ crew ]8:01:0440.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:54:8340.2.4
2ndWellington Girls College 1[ crew ]8:00:4440.2.5
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:08:5640.2.6
4thCarmel College 1[ crew ]8:18:2940.2.8
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]9:08:6540.2.3
Scratched crews (Finals) 
SCRSTMW 1[ crew ]_:__:__40.2.1
SCRTRGG 2[ crew ]_:__:__40.2.2
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__40.2.7

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:47:3141.1.3
2ndCambridge High School 2[ crew ]7:55:8341.1.4
3rdMacleans College 1[ crew ]8:00:0041.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:01:2641.1.6
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:05:6641.1.1
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:10:6041.1.7
7thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:22:4641.1.8
8thRosehill College 1[ crew ]8:33:0741.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]8:12:3041.2.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:16:4741.2.4
3rdRosehill College 2[ crew ]8:21:8041.2.2
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:23:8941.2.7
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:32:8441.2.6
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:35:9741.2.3
7thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:37:0741.2.8
8thOtumoetai College 1[ crew ]8:41:0841.2.1

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:31:4942.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:34:4042.1.4
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:35:0642.1.6
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:42:7542.1.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:43:9042.1.3
6thRotorua Boys High School 2[ crew ]7:54:6742.1.2
7thWhakatane High School 1[ crew ]8:02:7442.1.1
---Gisborne Boys High School 1[ crew ]DNF42.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:48:5742.2.5
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:49:1242.2.6
3rdWhakatane High School 2[ crew ]7:53:9542.2.7
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:58:2342.2.8
5thOtumoetai College 2[ crew ]8:03:3442.2.2
6thRotorua Boys High School 3[ crew ]8:07:1342.2.4
7thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:10:1042.2.3
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:24:9842.2.1

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:05:2043.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:12:3943.1.7
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:13:8243.1.4
4thKings College 1[ crew ]6:18:7143.1.3
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:20:0843.1.2
6thHamilton Boys High School 4[ crew ]6:26:9543.1.6
7thHauraki Plains College 1[ crew ]6:28:1643.1.1
8thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:39:1443.1.8

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]6:57:2744.1.4
2ndBaradene College 1[ crew ]7:02:5944.1.3
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:03:5344.1.5
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:16:8244.1.2
5thBaradene College 2[ crew ]7:22:5944.1.6
6thMount Maunganui College 1[ crew ]7:24:8444.1.1
7thMacleans College 1[ crew ]7:32:0344.1.8
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:39:1744.1.7

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]7:25:511.1.7
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:27:761.1.5
3rdBirkenhead College 1[ crew ]7:29:681.1.4
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:32:651.1.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:36:111.1.6
6thWellington College 1[ crew ]7:41:981.1.1
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:47:041.1.2
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:47:591.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:23:961.2.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:28:361.2.6
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:30:441.2.5
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:33:191.2.2
5thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:33:631.2.3
6thAquinas College 1[ crew ]7:39:401.2.7
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:39:781.2.8
8thTe Awamutu College 1[ crew ]7:50:051.2.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]8:34:992.1.5
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]8:37:242.1.6
3rdCambridge High School 3[ crew ]8:55:032.1.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:57:342.1.4
5thQueen Margaret College 1[ crew ]9:02:892.1.2
6thWellington Girls College 1[ crew ]9:05:912.1.8
7thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]9:27:002.1.7
8thQueen Margaret College 2[ crew ]9:31:402.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:33:722.2.6
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:52:782.2.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:55:422.2.5
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:59:262.2.4
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:12:172.2.1
6thCarmel College 1[ crew ]9:12:392.2.2
7thCambridge High School 1[ crew ]9:17:502.2.7
8thOtumoetai College 1[ crew ]9:50:232.2.8

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:40:804.1.4
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:50:854.1.5
4thFraser High School 1[ crew ]6:54:754.1.2
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:03:214.1.1
6thLindisfarne College 1[ crew ]7:11:234.1.6
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:11:354.1.7
8thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:12:874.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:48:494.2.7
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:54:584.2.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]6:58:874.2.3
4thHamilton Boys High School 3[ crew ]6:59:424.2.4
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:05:134.2.6
6thWellington College 1[ crew ]7:06:014.2.1
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:14:364.2.2
8thGlendowie College 1[ crew ]7:28:144.2.8

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:55:465.1.5
2ndOtumoetai College 2[ crew ]7:05:185.1.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:11:555.1.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:18:585.1.1
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:24:955.1.7
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:27:155.1.2
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:35:175.1.8
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:46:385.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:01:125.2.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07:875.2.3
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:11:335.2.6
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:18:535.2.1
5thKings College 1[ crew ]7:28:805.2.7
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:43:795.2.5
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:48:135.2.8
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:01:875.2.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:48:527.1.6
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:56:547.1.3
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:57:427.1.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:58:407.1.5
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:08:907.1.1
6thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:24:227.1.8
7thWellington Girls College 1[ crew ]8:26:647.1.7
8thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:52:347.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:46:987.2.4
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:50:007.2.6
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:00:007.2.5
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:05:057.2.2
5thPukekohe High School 2[ crew ]8:10:057.2.8
6thFraser High School 1[ crew ]8:26:097.2.7
7thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:41:807.2.3

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:15:8912.1.4
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:18:0912.1.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:28:5212.1.6
4thRosehill College 1[ crew ]7:29:8412.1.3
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:36:9812.1.1
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:42:5312.1.7
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:46:3712.1.2
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:59:7212.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:20:8412.2.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:27:9812.2.5
3rdBaradene College 1[ crew ]7:29:7912.2.6
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:35:2312.2.3
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:48:1912.2.2
6thAquinas College 1[ crew ]7:49:5612.2.7
7thSt Peter's School 2[ crew ]7:56:1012.2.8
8thWellington Girls College 1[ crew ]8:24:2712.2.1

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:00:4513.1.5
2ndWellington College 1[ crew ]7:05:4513.1.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:06:5513.1.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:14:9013.1.6
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:18:6913.1.1
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:24:7313.1.7
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:35:9913.1.2
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:49:2313.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:56:4013.2.4
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:58:3213.2.5
3rdKings College 1[ crew ]7:04:2513.2.6
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:09:0313.2.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:23:0313.2.3
6thCullinane College 1[ crew ]7:42:4213.2.8
7thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:50:9413.2.7
8thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:56:1613.2.9

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:00:7314.1.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:04:9014.1.5
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]7:11:8214.1.6
4thTauranga Boys College 2[ crew ]7:12:2114.1.7
5thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:12:5914.1.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:13:1014.1.1
7thSt Peter's College 1[ crew ]7:26:3814.1.3
8thCambridge High School 1[ crew ]7:36:0414.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:03:7514.2.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:06:0114.2.3
3rdWellington College 1[ crew ]7:15:4014.2.5
4thCambridge High School 2[ crew ]7:18:0914.2.6
5thGlendowie College 1[ crew ]7:20:7314.2.8
6thWellington College 2[ crew ]7:23:0314.2.7
7thRosehill College 1[ crew ]7:25:4514.2.1
8thTe Awamutu College 1[ crew ]7:39:8414.2.2

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:34:4815.1.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]6:38:7815.1.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:40:3315.1.6
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:54:8215.1.2
5thKings College 2[ crew ]7:01:8615.1.1
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:12:0615.1.5
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:30:9015.1.8
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:49:9015.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:32:5015.2.4
2ndKings College 1[ crew ]6:40:9515.2.6
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:49:1415.2.3
4thCambridge High School 1[ crew ]6:51:3415.2.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:52:9315.2.1
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:09:7915.2.7
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:13:4715.2.2
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:27:3715.2.8

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:05:3816.1.6
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:11:9216.1.4
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:22:2416.1.3
4thCambridge High School 1[ crew ]8:25:4816.1.5
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:25:9216.1.1
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:30:4316.1.8
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:36:0816.1.7
8thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:57:0616.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:59:6616.2.5
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:06:6416.2.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:17:3516.2.2
4thAquinas College 1[ crew ]8:19:8816.2.3
5thMount Maunganui College 1[ crew ]8:20:3116.2.7
6thBethlehem College 2[ crew ]8:21:5216.2.6
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:44:3716.2.1
8thAquinas College 2[ crew ]8:48:4916.2.8

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:49:8518.1.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]6:51:8318.1.5
3rdKings College 1[ crew ]6:54:0318.1.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]6:56:7718.1.3
5thWellington College 1[ crew ]7:00:0118.1.7
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:06:6618.1.6
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:19:8418.1.1
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:41:8718.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]6:49:2018.2.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:54:1418.2.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:00:1318.2.6
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:00:4618.2.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:08:4218.2.7
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:11:3918.2.2
7thKings College 2[ crew ]7:15:9518.2.1
8thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:27:8618.2.8

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]8:16:6420.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:16:7820.1.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:26:6920.1.6
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:37:0220.1.3
5thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:49:5420.1.2
6thTrident High School 1[ crew ]8:53:8820.1.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:04:7520.1.8
---John Paul College 1[ crew ]DNF20.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:16:0920.2.5
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:25:1520.2.6
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:25:6520.2.4
4thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:26:0320.2.2
5thJohn Paul College 2[ crew ]8:26:5820.2.3
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:29:2720.2.1
7thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:45:8620.2.7
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:58:3820.2.8

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:24:6821.1.5
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]7:45:0621.1.2
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:49:2321.1.4
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:53:4121.1.3
5thBaradene College 1[ crew ]8:00:3321.1.6
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:09:5521.1.1
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:23:7821.1.7
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:24:9321.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:36:6721.2.5
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:41:1721.2.3
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:43:3721.2.4
4thMacleans College 1[ crew ]7:56:8221.2.7
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:01:7121.2.1
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:07:0421.2.2
7thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:09:5721.2.6
8thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:22:3621.2.8

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:14:0023.1.4
2ndCarmel College 1[ crew ]8:22:2423.1.2
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:22:6823.1.5
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:26:0823.1.6
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:35:9123.1.1
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:44:9223.1.3
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:49:0423.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]8:11:6423.2.4
2ndWellington Girls College 1[ crew ]8:18:3423.2.7
3rdRosehill College 1[ crew ]8:20:1023.2.5
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:20:7623.2.6
5thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:31:5223.2.2
6thEdgewater College 1[ crew ]8:33:2323.2.3
7thFraser High School 1[ crew ]8:53:1623.2.8
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:30:1823.2.1
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__23.2.1
SCRROTG 1[ crew ]_:__:__23.2.1
SCROTUM 1[ crew ]_:__:__23.2.8

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:46:2624.1.4
2ndCullinane College 1[ crew ]7:49:9424.1.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:53:8924.1.7
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:57:5224.1.6
5thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:05:0424.1.8
6thOtumoetai College 2[ crew ]8:06:3624.1.1
7thWaitara High School 2[ crew ]8:17:9524.1.5
8thWhakatane High School 1[ crew ]8:19:4424.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:48:0724.2.4
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:52:7424.2.5
3rdWaitara High School 1[ crew ]7:56:7024.2.2
4thCullinane College 2[ crew ]7:59:6124.2.3
5thLindisfarne College 1[ crew ]8:05:0524.2.7
6thManurewa High School 1[ crew ]8:14:0024.2.6
7thCullinane College 3[ crew ]8:24:3324.2.8
8thWellington College 2[ crew ]8:34:4924.2.1

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:05:1326.1.5
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:08:3726.1.2
3rdKings College 1[ crew ]7:08:7026.1.6
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:12:1026.1.4
5thNapier Boys High School 1[ crew ]7:24:4126.1.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:26:5526.1.7
7thRosehill College 1[ crew ]7:32:0426.1.8
8thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:35:5626.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:10:1226.2.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:16:3326.2.5
3rdWellington College 1[ crew ]7:17:0426.2.4
4thKings College 2[ crew ]7:21:3326.2.1
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:25:2326.2.2
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:29:0726.2.7
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:30:8926.2.6
8thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:58:0726.2.8

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:46:3927.1.4
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:55:7227.1.5
3rdKings College 2[ crew ]8:03:3027.1.3
4thHastings Girls High School 1[ crew ]8:12:7027.1.6
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:25:0527.1.7
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:28:6827.1.2
7thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:44:0627.1.1
8thTe Awamutu College 1[ crew ]8:59:9927.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:01:3727.2.4
2ndCullinane College 1[ crew ]8:07:0927.2.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:13:6227.2.6
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:22:4127.2.2
5thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:28:5127.2.1
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:54:6527.2.7
7thSt Kentigern College 2[ crew ]9:04:6527.2.8
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__27.2.3

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:55:8828.1.6
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:57:0328.1.5
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:58:6328.1.2
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:10:4928.1.4
5thMacleans College 1[ crew ]8:20:8728.1.3
6thJohn Paul College 1[ crew ]9:05:3628.1.1
7thCarmel College 1[ crew ]9:28:7028.1.8
---Diocesan School For Girls 2[ crew ]DNF28.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:47:6328.2.3
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:54:3928.2.5
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:05:5928.2.8
4thOtumoetai College 2[ crew ]8:08:8928.2.6
5thDiocesan School For Girls 4[ crew ]8:16:1428.2.7
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:17:7328.2.2
7thDiocesan School For Girls 3[ crew ]8:37:2328.2.1
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__28.2.4

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]6:54:1932.1.4
2ndBethlehem College 2[ crew ]6:59:6932.1.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:06:5532.1.2
4thHauraki Plains College 2[ crew ]7:06:5932.1.6
5thCullinane College 1[ crew ]7:10:3432.1.3
6thKings College 1[ crew ]7:26:8232.1.1
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:42:1532.1.7
8thWellington College 2[ crew ]7:54:5632.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:00:8432.2.3
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:03:7532.2.4
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:07:8732.2.7
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:08:3732.2.1
5thBethlehem College 1[ crew ]7:08:9232.2.5
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:15:8932.2.6
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:22:8732.2.2
8thOtumoetai College 1[ crew ]7:50:7732.2.8

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:46:4333.1.4
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:50:3833.1.5
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:52:1433.1.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:01:4233.1.3
5thPukekohe High School 2[ crew ]8:04:0133.1.7
6thRosehill College 1[ crew ]8:14:9933.1.1
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:26:4733.1.2
8thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:33:4533.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:49:9033.2.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:54:7933.2.3
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:57:5933.2.8
4thAquinas College 1[ crew ]7:59:7933.2.5
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:05:2833.2.7
6thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:13:9033.2.2
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:19:1833.2.6
8thWellington Girls College 2[ crew ]8:48:6233.2.1

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:16:6634.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:18:8034.1.3
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:21:3834.1.5
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:30:9434.1.7
5thCambridge High School 1[ crew ]7:32:3734.1.6
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:51:1034.1.1
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:56:9234.1.8
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:03:6834.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:11:3334.2.5
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:27:0434.2.4
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:32:5834.2.2
4thKings College 2[ crew ]7:35:1134.2.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:35:4434.2.3
6thListon College 1[ crew ]7:45:9934.2.7
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:00:3834.2.1
8thSt Peter's School 1[ crew ]8:06:5334.2.8

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:50:6637.1.4
2ndMacleans College 2[ crew ]8:02:1937.1.3
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:09:1137.1.5
5thGlendowie College 1[ crew ]8:21:8637.1.1
6thCambridge High School 1[ crew ]8:40:7037.1.6
7thNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]8:58:7137.1.2
8thManurewa High School 1[ crew ]9:15:5737.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:48:0237.2.4
2ndSt Mary's Diocesan School for Girls 1[ crew ]7:50:4937.2.5
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:12:3037.2.8
4thTrident High School 1[ crew ]8:16:5837.2.1
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:18:7837.2.6
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:29:8237.2.7
7thAquinas College 1[ crew ]8:32:0237.2.2
8thCambridge High School 2[ crew ]8:36:5837.2.3

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:02:8238.1.4
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:03:7538.1.5
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:06:4438.1.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:07:1038.1.3
5thSt Peter's School 2[ crew ]7:07:7638.1.7
6thCambridge High School 2[ crew ]7:11:7138.1.2
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:35:3938.1.8
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:51:3738.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:01:8938.2.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:08:0438.2.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:10:6238.2.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:11:2338.2.1
5thWaitara High School 1[ crew ]7:16:9938.2.3
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:23:6438.2.2
7thEdgewater College 1[ crew ]7:30:5638.2.7
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:43:1938.2.8
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRBIRK 1[ crew ]_:__:__38.2.8

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:37:2039.1.5
2ndWellington College 2[ crew ]7:45:8839.1.2
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:46:4339.1.3
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:52:0939.1.4
5thManurewa High School 1[ crew ]8:01:1539.1.1
6thRosehill College 1[ crew ]8:02:0839.1.6
7thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:10:8739.1.7
8thBethlehem College 1[ crew ]8:39:1039.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 3[ crew ]7:43:7439.2.4
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:46:7639.2.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:48:4639.2.7
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:55:8739.2.6
5thCullinane College 1[ crew ]8:09:3339.2.1
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:15:4339.2.5
7thNapier Boys High School 1[ crew ]8:33:9939.2.8
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:39:1039.2.2

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:32:0940.1.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:42:9140.1.3
3rdCullinane College 1[ crew ]7:48:4640.1.4
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:49:6140.1.1
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:51:2040.1.7
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:53:1340.1.2
7thTauranga Girls College 2[ crew ]8:12:8440.1.8
8thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:14:8840.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:33:7440.2.4
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:39:7840.2.3
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:43:4640.2.6
4thRosehill College 1[ crew ]7:51:7040.2.7
5thWellington Girls College 1[ crew ]7:58:0140.2.8
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:58:4040.2.1
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:02:3040.2.5
8thCarmel College 1[ crew ]8:12:7940.2.2

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 2[ crew ]7:55:7641.1.4
2ndRosehill College 1[ crew ]8:04:3341.1.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:06:6441.1.5
4thRosehill College 2[ crew ]8:19:3341.1.6
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:23:8341.1.2
6thManurewa High School 1[ crew ]8:29:0541.1.7
7thWellington Girls College 1[ crew ]8:36:0841.1.1
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:53:7141.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:56:7141.2.5
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:01:5441.2.4
3rdFraser High School 1[ crew ]8:11:8141.2.3
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:20:0541.2.6
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:32:3041.2.1
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:36:7541.2.2
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:46:8541.2.7
8thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:01:9641.2.8
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:41:6541.3.4
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:04:3941.3.3
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:22:9041.3.1
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:30:3141.3.2
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:42:0141.3.6
6thOtumoetai College 2[ crew ]8:42:6141.3.7
7thBaradene College 1[ crew ]8:49:5941.3.8
---Samuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]SCR41.3.5
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:50:8841.4.4
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:01:6441.4.3
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:05:2141.4.5
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:17:9041.4.2
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:18:3441.4.6
6thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:28:8941.4.8
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:28:9341.4.1
8thHauraki Plains College 2[ crew ]8:31:6341.4.7
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRSTPC 2[ crew ]_:__:__41.3.5
SCREGGS 2[ crew ]_:__:__41.3.5

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:21:7242.1.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:23:6442.1.4
3rdRotorua Boys High School 2[ crew ]7:36:9942.1.6
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:40:0142.1.3
5thRotorua Boys High School 3[ crew ]7:42:8642.1.2
6thGisborne Boys High School 2[ crew ]7:54:0142.1.8
7thOtumoetai College 2[ crew ]8:04:6142.1.7
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:06:5442.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:23:5842.2.3
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:25:8342.2.4
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:28:5242.2.2
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:34:0142.2.7
5thBethlehem College 2[ crew ]7:37:9142.2.5
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:43:3042.2.6
7thWhakatane High School 2[ crew ]7:52:9642.2.1
8thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:23:7242.2.8
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:50:391.1.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:54:621.1.6
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:55:221.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:58:791.1.3
5thTe Awamutu College 2[ crew ]8:41:741.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]7:51:051.2.4
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:05:221.2.5
3rdWellington College 1[ crew ]8:07:751.2.3
4thEdgewater College 1[ crew ]8:15:111.2.6
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:57:241.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:49:181.3.4
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:59:511.3.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]8:19:281.3.3
4thOtumoetai College 2[ crew ]8:19:351.3.2
5thListon College 2[ crew ]8:35:211.3.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:52:821.4.4
2ndAquinas College 1[ crew ]7:59:691.4.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:05:951.4.6
4thListon College 1[ crew ]8:14:351.4.5
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:40:611.4.2
6thTakapuna Grammar School 3[ crew ]10:06:901.4.7

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]9:12:392.1.5
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]9:15:082.1.4
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:20:792.1.3
4thOnslow College 1[ crew ]9:43:092.1.2
5thRangitoto College 1[ crew ]9:56:982.1.6
6thSt Peter's School 1[ crew ]10:22:692.1.7
---Whanganui Collegiate School 1[ crew ]DNF2.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 3[ crew ]9:05:972.2.4
2ndCarmel College 1[ crew ]9:17:442.2.5
3rdQueen Margaret College 2[ crew ]9:21:622.2.3
4thAquinas College 2[ crew ]9:31:232.2.2
5thAquinas College 1[ crew ]9:40:842.2.6
6thWellington Girls College 3[ crew ]10:19:072.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]9:13:432.3.4
2ndSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]9:37:932.3.3
3rdOtumoetai College 1[ crew ]9:40:952.3.6
4thCullinane College 2[ crew ]9:42:432.3.5
5thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]10:02:702.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]9:00:962.4.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]9:18:432.4.6
3rdWellington Girls College 1[ crew ]9:25:082.4.3
4thEdgewater College 1[ crew ]9:33:422.4.5
5thManurewa High School 1[ crew ]9:53:252.4.2
6thCambridge High School 2[ crew ]10:02:262.4.7
Scratched crews (Repechages) 
SCRWLGC 2[ crew ]_:__:__2.3.7

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:37:953.1.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:46:903.1.5
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:58:933.1.2
4thCambridge High School 2[ crew ]9:02:503.1.6
5thMatamata College 1[ crew ]9:29:253.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:30:043.2.4
2ndHastings Girls High School 1[ crew ]8:37:953.2.5
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:42:953.2.6
4thMacleans College 1[ crew ]8:50:203.2.3
5thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]9:07:233.2.2
6thCambridge High School 1[ crew ]9:27:173.2.7
Scratched crews (Repechages) 
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__3.1.3
SCRWTAR 1[ crew ]_:__:__3.1.7

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWellington College 1[ crew ]7:18:364.1.4
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:19:684.1.3
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:20:834.1.5
4thSt Kentigern College 3[ crew ]7:40:884.1.6
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:00:164.1.7
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:23:234.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:30:234.2.4
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:40:454.2.3
3rdWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:42:314.2.6
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:01:924.2.2
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:25:874.2.7
Scratched crews (Repechages) 
SCRSTKT 4[ crew ]_:__:__4.2.5

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]8:05:825.1.3
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]8:25:425.1.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:27:245.1.4
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:55:305.1.6
5thSt Kentigern College 3[ crew ]8:59:205.1.2
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]10:23:845.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:17:095.2.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:28:905.2.6
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:49:885.2.5
4thSt Kentigern College 2[ crew ]9:51:785.2.3
Scratched crews (Repechages) 
SCRAGSB 2[ crew ]_:__:__5.2.7

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:04:506.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:21:206.1.5
3rdWellington College 1[ crew ]8:21:426.1.3
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:56:856.1.2
5thTauranga Boys College 1[ crew ]9:12:676.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:58:236.2.5
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]8:29:216.2.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:54:486.2.3
4thFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]9:28:046.2.6
5thLytton High School 1[ crew ]10:02:586.2.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhangarei Girls High School 1[ crew ]9:37:777.1.3
2ndNew Plymouth Girls High School 1[ crew ]10:04:957.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:44:327.2.3
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:50:747.2.4
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]9:10:747.2.5
4thWaikato Diocesan School 3[ crew ]9:33:377.2.6
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:20:387.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:46:247.3.5
2ndWellington Girls College 1[ crew ]9:06:627.3.3
3rdPukekohe High School 2[ crew ]9:12:447.3.4
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:28:107.3.7
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]10:25:167.3.2
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]10:56:317.3.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:45:257.4.4
2ndFraser High School 1[ crew ]9:16:677.4.2
3rdSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:16:947.4.3
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]9:20:517.4.5
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]10:09:297.4.6
Scratched crews (Repechages) 
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__7.1.4
SCRMTMA 1[ crew ]_:__:__7.1.5
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__7.1.6

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:17:688.1.4
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:26:088.1.5
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:29:278.1.2
4thAquinas College 1[ crew ]8:29:498.1.6
5thCambridge High School 1[ crew ]8:45:758.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:28:678.2.3
2ndTrident High School 1[ crew ]8:31:368.2.5
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:45:648.2.4
4thHillcrest High School 1[ crew ]9:07:618.2.2
5thManurewa High School 1[ crew ]9:32:058.2.6

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:18:5310.1.4
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:23:3110.1.6
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:24:4010.1.3
4thEdgewater College 1[ crew ]7:45:7710.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]7:08:3110.2.5
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:10:2910.2.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:15:8310.2.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:16:9910.2.3
5thRangitoto College 1[ crew ]8:21:0910.2.2
Scratched crews (Repechages) 
SCRWHAK 1[ crew ]_:__:__10.1.5
SCRHAMB 1[ crew ]_:__:__10.2.7

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:29:3311.1.4
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:37:0211.1.3
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:47:8411.1.6
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:57:0111.1.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]9:05:3611.1.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:13:3211.1.7
7thAquinas College 1[ crew ]11:23:0011.1.8
Scratched crews (Repechages) 
SCRWLGC 1[ crew ]_:__:__11.1.1

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:43:9412.1.4
2ndSt Peter's School 2[ crew ]9:01:3012.1.3
3rdCarmel College 1[ crew ]9:25:7412.1.5
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:34:2512.1.6
5thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]10:14:1312.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington Girls College 1[ crew ]8:59:9212.2.6
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]9:04:7612.2.4
3rdHillcrest High School 1[ crew ]9:14:6412.2.3
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:30:5712.2.5

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:02:1913.1.5
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]8:10:0513.1.3
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]8:11:1413.1.1
4thCullinane College 1[ crew ]8:11:6413.1.6
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:12:4113.1.2
6thSt Kentigern College 3[ crew ]8:31:0813.1.4
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:22:5513.1.7

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:58:3014.1.3
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:03:2914.1.7
3rdFraser High School 1[ crew ]8:04:5614.1.4
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:13:6814.1.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:14:4414.1.5
6thPukekohe High School 1[ crew ]8:15:3214.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:04:1114.2.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:07:6214.2.5
3rdAquinas College 1[ crew ]8:25:2614.2.6
4thMatamata College 1[ crew ]8:35:2514.2.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:36:4114.2.2
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:48:9814.2.7

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:42:8015.1.4
2ndKings College 2[ crew ]7:43:1315.1.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]8:13:9515.1.6
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:29:3315.1.2
5thKings College 3[ crew ]9:01:0315.1.1
6thSt Kentigern College 2[ crew ]9:10:3115.1.7
7thAuckland Grammar School 2[ crew ]9:12:5115.1.3

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stAquinas College 1[ crew ]9:34:4216.1.3
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]9:52:5516.1.5
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]9:57:3816.1.4
4thNapier Girls High School 1[ crew ]10:05:2916.1.2
5thOtumoetai College 2[ crew ]10:52:0916.1.6
6thBirkenhead College 1[ crew ]10:58:6316.1.1
7thLytton High School 1[ crew ]12:26:0716.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]9:41:2416.2.5
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]9:53:2116.2.4
3rdAquinas College 2[ crew ]9:59:9716.2.3
4thRosehill College 2[ crew ]10:27:4816.2.6
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]10:49:8916.2.7
6thWellington Girls College 2[ crew ]11:06:1016.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:30:1816.3.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]9:34:7416.3.7
3rdDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:47:5416.3.5
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]10:07:4816.3.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]10:12:2516.3.6
6thRangitoto College 1[ crew ]10:33:9516.3.3
7thWellington Girls College 1[ crew ]11:17:1816.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]9:08:6516.4.4
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]9:13:1016.4.5
3rdOtumoetai College 1[ crew ]9:26:5016.4.6
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:36:4416.4.3
5thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]9:46:9916.4.7
6thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:50:1816.4.2

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:55:3817.1.4
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:59:7217.1.5
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:04:0617.1.3
4thWellington College 2[ crew ]8:05:9817.1.6
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:53:5017.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:35:8817.2.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:46:2717.2.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]8:03:1817.2.3
4thFraser High School 1[ crew ]8:17:9017.2.2
5thWellington College 1[ crew ]8:26:2017.2.6

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 2[ crew ]7:41:7618.1.4
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]7:46:1018.1.7
3rdSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:49:6218.1.3
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:04:5018.1.6
5thEdgewater College 1[ crew ]8:20:6518.1.5
6thSt Peter's College 1[ crew ]8:31:6918.1.2

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]9:11:3419.1.4
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:24:2519.1.3
3rdBethlehem College 1[ crew ]9:39:2419.1.5
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:56:0019.1.6
6thOtumoetai College 1[ crew ]10:48:1719.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRangitoto College 1[ crew ]9:20:3019.2.5
2ndWhakatane High School 1[ crew ]9:32:0019.2.4
3rdKatikati College 1[ crew ]9:41:0019.2.6
4thCambridge High School 1[ crew ]10:11:1619.2.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]10:25:8219.2.7
6thManurewa High School 1[ crew ]10:52:6819.2.2

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 2[ crew ]9:12:6120.1.3
2ndRotorua Girls High School 2[ crew ]9:15:0820.1.4
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]9:25:2420.1.5
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:38:5320.1.6
5thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:43:6920.1.2
6thLytton High School 1[ crew ]11:11:8520.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]9:30:8420.2.5
2ndRotorua Lakes High School 2[ crew ]9:41:3820.2.4
3rdTrident High School 1[ crew ]9:53:1920.2.3
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]10:03:9020.2.6
5thSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]10:40:4420.2.7
6thSt Kentigern College 2[ crew ]10:47:0920.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:24:5920.3.4
2ndJohn Paul College 1[ crew ]9:49:8020.3.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]9:56:7220.3.2
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]10:02:8820.3.1
5thTakapuna Grammar School 3[ crew ]11:00:2220.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:24:4220.4.3
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]9:31:3420.4.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]10:06:5520.4.6
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]10:11:3320.4.7
5thBirkenhead College 1[ crew ]11:26:9620.4.2
Scratched crews (Repechages) 
SCRTEAW 1[ crew ]_:__:__20.3.6
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__20.4.5

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:58:0521.1.5
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:14:6421.1.3
3rdSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:18:7621.1.6
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:37:4321.1.4
5thNapier Girls High School 1[ crew ]9:51:8221.1.8
6thWaikato Diocesan School 3[ crew ]9:56:0021.1.7
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:57:2021.1.2

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:32:6422.1.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:37:9722.1.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:05:3222.1.3
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:29:7722.1.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:42:2322.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:32:9722.2.4
2ndFraser High School 1[ crew ]7:50:9322.2.3
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:57:5222.2.5
4thRangitoto College 1[ crew ]8:29:1022.2.6
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:48:9322.2.7

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:32:4423.1.5
3rdCullinane College 2[ crew ]9:42:3823.1.4
4thWhakatane High School 2[ crew ]9:43:5323.1.6
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:53:7523.1.3
6thWellington Girls College 2[ crew ]9:57:9823.1.2
7thSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]10:00:8323.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWellington Girls College 1[ crew ]9:19:0323.2.5
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]9:20:6223.2.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]9:27:0023.2.2
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:34:5823.2.1
5thKristin School 1[ crew ]9:36:0023.2.3
6thRosehill College 2[ crew ]9:54:4023.2.6
7thCarmel College 2[ crew ]9:58:3723.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]23.3.1
2ndFraser High School 1[ crew ]23.3.4
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]23.3.3
4thOtumoetai College 1[ crew ]23.3.2
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]23.3.8
6thQueen Margaret College 1[ crew ]23.3.5
7thEdgewater College 2[ crew ]23.3.6
8thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]23.3.7
Scratched crews (Repechages) 
SCRGLDW 1[ crew ]_:__:__23.1.8

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 2[ crew ]8:57:9424.1.4
2ndWhakatane High School 1[ crew ]9:15:4724.1.5
3rdWellington College 2[ crew ]9:19:6924.1.3
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:26:0124.1.7
5thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]9:56:2224.1.6
---Lytton High School 1[ crew ]DNF24.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]8:49:9224.2.4
2ndWaitara High School 1[ crew ]9:00:2424.2.6
3rdOtumoetai College 2[ crew ]9:04:8024.2.1
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]9:16:7224.2.3
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]9:38:8024.2.2
6thAquinas College 2[ crew ]10:52:0724.2.7
---Bethlehem College 1[ crew ]DNF24.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stManurewa High School 1[ crew ]8:51:5724.3.6
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]9:03:2724.3.3
3rdCullinane College 3[ crew ]9:09:9724.3.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]9:15:6324.3.4
5thNapier Boys High School 1[ crew ]9:30:3024.3.1
6thSt John's College (Hastings) 2[ crew ]9:56:1724.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:53:3824.4.4
2ndLindisfarne College 1[ crew ]9:14:6924.4.3
3rdGisborne Boys High School 2[ crew ]9:17:4424.4.5
4thPukekohe High School 1[ crew ]9:43:6924.4.6
5thWellington College 1[ crew ]9:51:8824.4.2
6thLytton High School 2[ crew ]10:28:5724.4.1
7thAquinas College 1[ crew ]11:38:4924.4.7

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:17:5725.1.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:18:0125.1.5
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:23:3925.1.3
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:31:1925.1.2
5thGlendowie College 1[ crew ]8:52:5025.1.1
6thWellington Girls College 1[ crew ]9:11:8925.1.6
7thManurewa High School 1[ crew ]9:26:7725.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:04:7225.2.4
2ndAquinas College 1[ crew ]8:25:2625.2.3
3rdEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:38:2825.2.7
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:43:3925.2.5
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:52:4525.2.2
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:31:8325.2.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRWKDS 1[ crew ]_:__:__25.2.6

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]9:30:8626.1.4
2ndWhanganui Collegiate School 2[ crew ]9:31:3526.1.5
3rdCullinane College 1[ crew ]9:31:7326.1.6
4thOtumoetai College 1[ crew ]9:32:0626.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 2[ crew ]7:56:4326.2.3
2ndRosehill College 1[ crew ]8:07:0926.2.5
3rdRosehill College 2[ crew ]8:22:8526.2.4
4thListon College 1[ crew ]8:32:3526.2.6
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:39:3326.2.2

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]: : :27.1.4
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]: : :27.1.3
3rdSt Mary's College (Wgtn) 2[ crew ]: : :27.1.5
4thOnslow College 1[ crew ]: : :27.1.6
---St Kentigern College 1[ crew ]DNS27.1.2
---Lytton High School 1[ crew ]DNF27.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Dominics College (Henderson) 1[ crew ]8:33:9527.2.4
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]9:14:0427.2.3
3rdMatamata College 1[ crew ]9:33:6027.2.6
4thWellington Girls College 1[ crew ]9:37:5527.2.5

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:10:0428.1.5
2ndDiocesan School For Girls 3[ crew ]8:38:1728.1.3
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:43:2728.1.4
4thWellington Girls College 1[ crew ]8:52:7228.1.7
5thRosehill College 1[ crew ]9:04:8628.1.2
6thAquinas College 1[ crew ]9:06:7828.1.1
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:30:4528.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:50:8028.2.4
2ndCarmel College 1[ crew ]9:02:5028.2.5
3rdSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:07:3428.2.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:10:0328.2.2
5thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]9:37:5528.2.6
6thWestlake Girls High School 3[ crew ]9:40:1328.2.1
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:08:1928.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:35:0428.3.4
2ndDiocesan School For Girls 4[ crew ]8:57:6228.3.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]9:00:3128.3.3
4thTe Awamutu College 1[ crew ]9:17:1728.3.7
5thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]9:45:5728.3.6
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:47:6528.3.1
7thWellington Girls College 2[ crew ]10:14:1828.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 2[ crew ]8:34:7628.4.5
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:48:6128.4.4
3rdRosehill College 2[ crew ]9:12:3328.4.3
4thOtumoetai College 1[ crew ]9:19:1428.4.6
5thSt Peter's School 2[ crew ]9:44:0328.4.7
6thWhanganui Collegiate School 4[ crew ]10:32:8528.4.1
---Hamilton Girls' High School 1[ crew ]DNS28.4.2
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:30:5928.5.7
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:31:9128.5.3
3rdCambridge High School 2[ crew ]9:00:6928.5.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]9:04:7128.5.6
5thTrident High School 1[ crew ]9:28:4428.5.5
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]10:18:4228.5.2

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:16:4729.1.4
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:22:6829.1.3
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:25:1529.1.5
4thSt Mary's Diocesan School for Girls 1[ crew ]8:40:3629.1.6
5thWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:56:2929.1.2
6thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]10:24:8929.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:23:8929.2.5
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]8:27:9629.2.3
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:35:7629.2.4
4thMacleans College 1[ crew ]8:55:5829.2.2
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:03:6629.2.1
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:10:2529.2.6
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:39:6929.2.7

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:57:2132.1.4
2ndWellington College 2[ crew ]8:10:2832.1.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:15:6632.1.6
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:22:5332.1.5
5thFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]8:34:7232.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:57:8132.2.5
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:08:0832.2.4
3rdEdgewater College 1[ crew ]8:09:4632.2.3
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:28:0832.2.6
5thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:42:6932.2.2

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:24:2233.1.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:54:1533.1.5
3rdWellington Girls College 2[ crew ]9:15:8533.1.6
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:30:0233.1.3
5thWellington Girls College 1[ crew ]9:32:7733.1.2
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:33:1533.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:33:4533.2.4
2ndSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:34:7133.2.3
3rdRosehill College 1[ crew ]8:55:0933.2.2
4thOtumoetai College 2[ crew ]9:11:9033.2.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:17:3333.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:41:0233.3.6
2ndPukekohe High School 2[ crew ]8:46:4033.3.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:50:9633.3.3
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:24:6533.4.5
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:34:7133.4.4
3rdDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:44:8133.4.3
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:53:1133.4.6
5thTakapuna Grammar School 3[ crew ]10:02:3133.4.2
6thTakapuna Grammar School 4[ crew ]10:04:2333.4.7
Scratched crews (Repechages) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__33.3.4

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:08:5134.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:21:4734.1.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:21:5034.1.3
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:32:8934.1.2
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]9:04:7034.1.6
6thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]9:23:1034.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:58:5134.2.6
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:06:3134.2.4
3rdMatamata College 1[ crew ]8:18:1734.2.5
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:35:0934.2.3
5thKristin School 1[ crew ]9:40:1234.2.7

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:34:4935.1.4
2ndKings College 1[ crew ]6:41:3535.1.6
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:49:5435.1.7
4thWellington College 1[ crew ]6:51:3535.1.3
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:09:7035.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:45:7435.2.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:52:9935.2.3
3rdOtumoetai College 1[ crew ]6:58:9835.2.4
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:07:8835.2.2
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:16:4435.2.6
Scratched crews (Repechages) 
SCRROSE 1[ crew ]_:__:__35.1.2

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:55:9336.1.4
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:18:1236.1.5
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:24:6536.1.3
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:36:0236.1.6
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:53:9936.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:59:3436.2.4
2ndMacleans College 1[ crew ]8:08:2436.2.3
3rdCullinane College 1[ crew ]8:13:4636.2.5
4thSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]8:38:0136.2.6
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:56:7436.2.2

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Repechages) 
YET TO RACETRID 1[ crew ]_:__:__37.1.3
YET TO RACEGLDW 1[ crew ]_:__:__37.1.4
YET TO RACEMANU 1[ crew ]_:__:__37.1.5
YET TO RACEWKDS 2[ crew ]_:__:__37.1.7

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]7:41:5438.1.5
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:55:0038.1.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:02:8038.1.1
4thCullinane College 2[ crew ]8:05:9938.1.4
5thLytton High School 1[ crew ]8:25:5438.1.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:26:0338.1.2
7thGisborne Boys High School 2[ crew ]10:01:6638.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stEdgewater College 1[ crew ]7:46:3738.2.3
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:51:2038.2.4
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:54:4438.2.2
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:21:4138.2.6
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:23:0038.2.5
6thManurewa High School 1[ crew ]8:25:3138.2.1
7thAquinas College 2[ crew ]8:28:6638.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:35:9338.3.4
2ndBirkenhead College 1[ crew ]7:53:4038.3.1
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]8:02:9638.3.6
4thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:13:5038.3.7
5thKings College 1[ crew ]8:17:6238.3.2
6thAquinas College 1[ crew ]8:26:9138.3.5
7thSt Peter's College 1[ crew ]8:48:8238.3.8
Scratched crews (Repechages) 
SCRSHAK 2[ crew ]_:__:__38.1.7
SCRCULI 1[ crew ]_:__:__38.3.3

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stManurewa High School 1[ crew ]8:22:6839.1.5
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]8:27:8439.1.4
3rdWellington College 1[ crew ]8:32:1839.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stCullinane College 1[ crew ]8:29:7739.2.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:34:8739.2.5
3rdNapier Boys High School 2[ crew ]8:42:1239.2.4
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:43:1739.2.6

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:44:7340.1.5
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:48:9040.1.2
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]7:50:3340.1.7
4thWellington Girls College 1[ crew ]7:53:4040.1.3
5thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]7:56:6540.1.8
6thTauranga Girls College 3[ crew ]8:11:2640.1.6
7thEdgewater College 1[ crew ]8:25:3240.1.4
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:53:2240.1.1

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]8:29:1041.1.3
2ndBaradene College 1[ crew ]8:34:6041.1.4
3rdEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:41:5241.1.5
4thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]10:20:6741.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]8:27:6941.2.3
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:35:5441.2.4
3rdAquinas College 1[ crew ]8:49:8241.2.5
4thCambridge High School 1[ crew ]9:06:3541.2.2
---Whanganui Collegiate School 2[ crew ]DNF41.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWellington Girls College 1[ crew ]8:34:3241.3.4
2ndWestlake Girls High School 2[ crew ]8:49:0941.3.3
3rdSt Mary's College (Wgtn) 1[ crew ]9:01:4041.3.6
4thWestlake Girls High School 3[ crew ]9:08:2141.3.5
5thCarmel College 1[ crew ]9:12:6041.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:22:1341.4.4
2ndSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:40:9241.4.3
3rdWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:53:1741.4.2
4thGlendowie College 1[ crew ]9:01:3541.4.5
5thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]9:51:1741.4.6

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:31:8242.1.4
2ndRotorua Boys High School 3[ crew ]7:46:5942.1.5
3rdWhakatane High School 2[ crew ]7:48:2442.1.3
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:55:3242.1.6
5thListon College 1[ crew ]8:06:4242.1.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:08:5142.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:42:3142.2.4
2ndOtumoetai College 2[ crew ]7:51:1542.2.3
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:56:5942.2.5
4thWhakatane High School 3[ crew ]8:26:1442.2.6
5thTakapuna Grammar School 4[ crew ]8:35:7542.2.7
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:47:5642.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:45:1742.3.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:56:5442.3.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:56:8742.3.3
4thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:21:4242.3.6
5thSt Peter's College 1[ crew ]8:38:3442.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 2[ crew ]7:33:5742.4.5
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:37:1442.4.4
3rdGisborne Boys High School 2[ crew ]8:01:1442.4.6
4thWellington College 1[ crew ]8:07:3542.4.3
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:40:2042.4.2
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:52:0642.4.7

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:10:6443.1.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:12:1243.1.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:27:2343.1.6
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:32:9443.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 4[ crew ]6:11:2543.2.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:12:3443.2.4
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:21:1343.2.5
4thSt Kentigern College 2[ crew ]6:22:4043.2.6
5thFraser High School 1[ crew ]6:39:0443.2.2
Scratched crews (Repechages) 
SCRHAMB 3[ crew ]_:__:__43.1.3
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__43.2.7

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]6:58:2544.1.4
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:03:6444.1.5
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]7:09:4044.1.6
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:14:4044.1.3
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:18:8044.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 2[ crew ]7:06:8344.2.4
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:06:8744.2.5
3rdMacleans College 1[ crew ]7:13:4244.2.7
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:13:5044.2.3
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]7:24:2444.2.6
6thAquinas College 1[ crew ]7:34:2444.2.2
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACETAKA 3[ crew ]_:__:__1.1.1
YET TO RACELIST 1[ crew ]_:__:__1.1.2
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__1.1.3
YET TO RACETEAW 2[ crew ]_:__:__1.1.4
YET TO RACEBIRK 1[ crew ]_:__:__1.1.5
YET TO RACEEDWT 1[ crew ]_:__:__1.1.6
YET TO RACESJHS 1[ crew ]_:__:__1.1.7
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__1.2.1
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__1.2.2
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__1.2.3
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__1.2.4
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__1.2.5
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__1.2.6
YET TO RACELIST 2[ crew ]_:__:__1.2.7
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__1.3.2
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__1.3.3
YET TO RACETRGB 2[ crew ]_:__:__1.3.4
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__1.3.5
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__1.3.6
YET TO RACEOTUM 2[ crew ]_:__:__1.3.7
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__1.4.2
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__1.4.3
YET TO RACEPUKE 1[ crew ]_:__:__1.4.4
YET TO RACESTPC 2[ crew ]_:__:__1.4.5
YET TO RACEGBHS 1[ crew ]_:__:__1.4.6
YET TO RACEWLCO 1[ crew ]_:__:__1.4.7

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESHGN 1[ crew ]_:__:__2.1.1
YET TO RACEEDWT 1[ crew ]_:__:__2.1.2
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__2.1.3
YET TO RACECAMB 2[ crew ]_:__:__2.1.4
YET TO RACEONSL 1[ crew ]_:__:__2.1.5
YET TO RACEQMAR 1[ crew ]_:__:__2.1.6
YET TO RACESTMW 2[ crew ]_:__:__2.1.7
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__2.1.8
YET TO RACECAMB 3[ crew ]_:__:__2.2.1
YET TO RACESTMW 1[ crew ]_:__:__2.2.2
YET TO RACEWLGC 1[ crew ]_:__:__2.2.3
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__2.2.4
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__2.2.4
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__2.2.5
YET TO RACEAQUI 2[ crew ]_:__:__2.2.6
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__2.2.7
YET TO RACECULI 2[ crew ]_:__:__2.2.8
YET TO RACEWNCS 1[ crew ]_:__:__2.3.1
YET TO RACECULI 1[ crew ]_:__:__2.3.2
YET TO RACEKATI 1[ crew ]_:__:__2.3.3
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__2.3.4
YET TO RACEEGGS 1[ crew ]_:__:__2.3.5
YET TO RACECARM 1[ crew ]_:__:__2.3.6
YET TO RACEWLGC 3[ crew ]_:__:__2.3.7
YET TO RACETRGG 2[ crew ]_:__:__2.3.8
YET TO RACEQMAR 2[ crew ]_:__:__2.4.1
SCRWLGC 2[ crew ]_:__:__2.4.2
YET TO RACEROTG 1[ crew ]_:__:__2.4.3
YET TO RACEMANU 1[ crew ]_:__:__2.4.4
YET TO RACEGGHS 1[ crew ]_:__:__2.4.5
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__2.4.6
YET TO RACERGTT 1[ crew ]_:__:__2.4.7

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESHGH 2[ crew ]_:__:__3.1.1
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__3.1.2
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__3.1.3
YET TO RACEHASG 1[ crew ]_:__:__3.1.4
YET TO RACEMATA 1[ crew ]_:__:__3.1.5
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__3.1.6
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__3.1.7
YET TO RACEGGHS 1[ crew ]_:__:__3.1.8
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__3.2.1
SCRWTAR 1[ crew ]_:__:__3.2.2
YET TO RACEWHGG 1[ crew ]_:__:__3.2.3
YET TO RACECAMB 2[ crew ]_:__:__3.2.4
YET TO RACERSHA 1[ crew ]_:__:__3.2.5
YET TO RACEROSE 1[ crew ]_:__:__3.2.6
YET TO RACEMACL 1[ crew ]_:__:__3.2.7
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__3.2.8

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEHLCR 1[ crew ]_:__:__4.1.1
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__4.1.2
SCRSTKT 4[ crew ]_:__:__4.1.3
YET TO RACELIND 1[ crew ]_:__:__4.1.4
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__4.1.5
YET TO RACEWLCO 1[ crew ]_:__:__4.1.6
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__4.1.7
YET TO RACESTKT 3[ crew ]_:__:__4.1.8
YET TO RACESPLH 2[ crew ]_:__:__4.2.1
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__4.2.2
YET TO RACEWHGB 1[ crew ]_:__:__4.2.3
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__4.2.4
YET TO RACEHAMB 2[ crew ]_:__:__4.2.5
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__4.2.6
YET TO RACEFRAS 1[ crew ]_:__:__4.2.7
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__4.2.8
YET TO RACEROTB 1[ crew ]_:__:__4.3.1
YET TO RACEGBHS 1[ crew ]_:__:__4.3.2
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__4.3.3
YET TO RACEGLDW 1[ crew ]_:__:__4.3.4
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__4.3.5
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__4.3.6
YET TO RACEHAMB 3[ crew ]_:__:__4.3.7

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEGBHS 1[ crew ]_:__:__5.1.1
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__5.1.2
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__5.1.3
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__5.1.4
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__5.1.5
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__5.1.6
SCRWHAK 2[ crew ]_:__:__5.1.6
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__5.1.7
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__5.1.8
SCRAGSB 2[ crew ]_:__:__5.2.1
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__5.2.2
YET TO RACEWNCS 2[ crew ]_:__:__5.2.3
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__5.2.4
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__5.2.5
YET TO RACEWNCS 1[ crew ]_:__:__5.2.6
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__5.2.7
YET TO RACEOTUM 2[ crew ]_:__:__5.2.8
YET TO RACEROTB 1[ crew ]_:__:__5.3.1
YET TO RACESTKT 3[ crew ]_:__:__5.3.2
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__5.3.3
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__5.3.4
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__5.3.5
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__5.3.6
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__5.3.7

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__6.1.1
YET TO RACENPLB 1[ crew ]_:__:__6.1.2
YET TO RACETRGB 2[ crew ]_:__:__6.1.3
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__6.1.4
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__6.1.5
YET TO RACEFRAN 1[ crew ]_:__:__6.1.6
YET TO RACEHLCR 1[ crew ]_:__:__6.1.7
YET TO RACEWLCO 1[ crew ]_:__:__6.1.8
YET TO RACEWTLB 2[ crew ]_:__:__6.2.1
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__6.2.2
YET TO RACEHLCR 2[ crew ]_:__:__6.2.3
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__6.2.4
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__6.2.5
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__6.2.6
YET TO RACELYTT 1[ crew ]_:__:__6.2.7
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__6.2.8

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEFRAS 1[ crew ]_:__:__7.1.1
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__7.1.2
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__7.1.3
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__7.1.4
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__7.1.5
YET TO RACEPUKE 1[ crew ]_:__:__7.1.6
YET TO RACEWKDS 2[ crew ]_:__:__7.1.7
YET TO RACEWHGG 1[ crew ]_:__:__7.2.1
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__7.2.2
YET TO RACEWTLG 2[ crew ]_:__:__7.2.3
YET TO RACEWNCS 1[ crew ]_:__:__7.2.4
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__7.2.5
YET TO RACEEGGS 1[ crew ]_:__:__7.2.6
YET TO RACEPUKE 2[ crew ]_:__:__7.2.7
SCRMTMA 1[ crew ]_:__:__7.3.2
YET TO RACESAMU 1[ crew ]_:__:__7.3.3
YET TO RACESTMW 1[ crew ]_:__:__7.3.4
YET TO RACESTDO 1[ crew ]_:__:__7.3.5
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__7.3.6
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__7.3.7
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__7.4.2
YET TO RACETRGG 2[ crew ]_:__:__7.4.3
YET TO RACEWKDS 3[ crew ]_:__:__7.4.4
YET TO RACENPLG 1[ crew ]_:__:__7.4.5
YET TO RACEWNCS 2[ crew ]_:__:__7.4.6
YET TO RACEWLGC 1[ crew ]_:__:__7.4.7

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__8.1.1
YET TO RACEHAMG 1[ crew ]_:__:__8.1.2
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__8.1.3
YET TO RACETRID 1[ crew ]_:__:__8.1.4
YET TO RACEMACL 1[ crew ]_:__:__8.1.5
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__8.1.6
YET TO RACEDIOC 1[ crew ]_:__:__8.1.7
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__8.2.2
YET TO RACEMANU 1[ crew ]_:__:__8.2.3
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__8.2.4
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__8.2.5
YET TO RACEHLCR 1[ crew ]_:__:__8.2.6
YET TO RACEGLDW 1[ crew ]_:__:__8.2.7

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__10.1.1
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__10.1.2
YET TO RACECULI 1[ crew ]_:__:__10.1.3
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__10.1.4
YET TO RACEEDWT 1[ crew ]_:__:__10.1.5
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__10.1.6
SCRHAMB 1[ crew ]_:__:__10.1.7
YET TO RACERGTT 1[ crew ]_:__:__10.2.2
YET TO RACEWLCO 1[ crew ]_:__:__10.2.3
YET TO RACESHAK 1[ crew ]_:__:__10.2.4
YET TO RACEJPCR 1[ crew ]_:__:__10.2.5
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__10.2.6
SCRWHAK 1[ crew ]_:__:__10.2.7

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEBARA 1[ crew ]_:__:__11.1.2
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__11.1.3
SCRWLGC 1[ crew ]_:__:__11.1.4
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__11.1.5
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__11.1.6
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__11.2.2
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__11.2.3
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__11.2.4
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__11.2.5
YET TO RACEMACL 1[ crew ]_:__:__11.2.6

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEEGGS 1[ crew ]_:__:__12.1.1
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__12.1.2
YET TO RACEGGHS 1[ crew ]_:__:__12.1.3
YET TO RACEWLGC 1[ crew ]_:__:__12.1.4
YET TO RACEROSE 1[ crew ]_:__:__12.1.5
YET TO RACEBARA 1[ crew ]_:__:__12.1.6
YET TO RACESTPC 2[ crew ]_:__:__12.1.7
YET TO RACEWNCS 1[ crew ]_:__:__12.2.1
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__12.2.2
YET TO RACEHAMG 1[ crew ]_:__:__12.2.3
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__12.2.4
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__12.2.5
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__12.2.6
YET TO RACEHLCR 1[ crew ]_:__:__12.2.7
YET TO RACECARM 1[ crew ]_:__:__12.3.1
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__12.3.2
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__12.3.3
YET TO RACEWTLG 2[ crew ]_:__:__12.3.4
YET TO RACEWNCS 2[ crew ]_:__:__12.3.5
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__12.3.6
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__12.3.7

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__13.1.1
YET TO RACECULI 1[ crew ]_:__:__13.1.2
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__13.1.3
YET TO RACEAGSB 2[ crew ]_:__:__13.1.4
YET TO RACESTKT 3[ crew ]_:__:__13.1.5
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__13.1.6
YET TO RACEROTB 1[ crew ]_:__:__13.1.7
YET TO RACEWLCO 1[ crew ]_:__:__13.2.2
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__13.2.3
YET TO RACEWNCS 1[ crew ]_:__:__13.2.4
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__13.2.5
YET TO RACEWTLB 2[ crew ]_:__:__13.2.6
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__13.2.7
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__13.3.2
YET TO RACEWNCS 2[ crew ]_:__:__13.3.3
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__13.3.4
YET TO RACEGBHS 1[ crew ]_:__:__13.3.5
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__13.3.6
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__13.3.7

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESTPA 1[ crew ]_:__:__14.1.1
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__14.1.2
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__14.1.3
YET TO RACETRGB 2[ crew ]_:__:__14.1.4
YET TO RACEROSE 1[ crew ]_:__:__14.1.5
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__14.1.6
YET TO RACECAMB 2[ crew ]_:__:__14.1.7
YET TO RACEGLDW 1[ crew ]_:__:__14.1.8
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__14.2.1
YET TO RACEFRAS 1[ crew ]_:__:__14.2.2
YET TO RACENAPB 1[ crew ]_:__:__14.2.3
YET TO RACEMATA 1[ crew ]_:__:__14.2.4
YET TO RACEGBHS 1[ crew ]_:__:__14.2.5
YET TO RACEWLCO 1[ crew ]_:__:__14.2.6
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__14.2.7
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__14.2.8
YET TO RACEPUKE 1[ crew ]_:__:__14.3.1
YET TO RACESHAK 1[ crew ]_:__:__14.3.2
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__14.3.3
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__14.3.4
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__14.3.5
YET TO RACEWLCO 2[ crew ]_:__:__14.3.6
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__14.3.7
YET TO RACEWHGB 1[ crew ]_:__:__14.3.8

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__15.1.1
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__15.1.2
YET TO RACESHAK 1[ crew ]_:__:__15.1.3
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__15.1.4
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__15.1.5
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__15.1.6
YET TO RACEKGCA 3[ crew ]_:__:__15.1.7
YET TO RACEHAMB 2[ crew ]_:__:__15.2.2
YET TO RACEWTLB 2[ crew ]_:__:__15.2.3
YET TO RACESHAK 2[ crew ]_:__:__15.2.4
SCRWHAK 1[ crew ]_:__:__15.2.5
YET TO RACEWNCS 1[ crew ]_:__:__15.2.5
YET TO RACEKGCA 2[ crew ]_:__:__15.2.6
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__15.2.7
SCRSPLH 2[ crew ]_:__:__15.3.2
YET TO RACEAGSB 2[ crew ]_:__:__15.3.3
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__15.3.4
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__15.3.5
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__15.3.6
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__15.3.7

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACENAPG 1[ crew ]_:__:__16.1.1
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__16.1.2
YET TO RACERGTT 1[ crew ]_:__:__16.1.3
YET TO RACEROSE 2[ crew ]_:__:__16.1.4
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__16.1.5
YET TO RACEMTMA 1[ crew ]_:__:__16.1.6
YET TO RACEWLGC 1[ crew ]_:__:__16.1.7
YET TO RACEWNCS 2[ crew ]_:__:__16.1.8
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__16.2.1
YET TO RACESTMW 1[ crew ]_:__:__16.2.2
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__16.2.3
YET TO RACEWNCS 1[ crew ]_:__:__16.2.4
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__16.2.5
YET TO RACEWLGC 2[ crew ]_:__:__16.2.6
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__16.2.7
YET TO RACELYTT 1[ crew ]_:__:__16.2.8
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__16.3.1
YET TO RACEDIOC 1[ crew ]_:__:__16.3.2
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__16.3.3
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__16.3.4
YET TO RACEBIRK 1[ crew ]_:__:__16.3.5
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__16.3.6
YET TO RACEEGGS 1[ crew ]_:__:__16.3.7
YET TO RACEBTHC 2[ crew ]_:__:__16.3.8
YET TO RACEROTG 1[ crew ]_:__:__16.4.1
YET TO RACEOTUM 2[ crew ]_:__:__16.4.2
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__16.4.3
YET TO RACEAQUI 2[ crew ]_:__:__16.4.4
YET TO RACEROSE 1[ crew ]_:__:__16.4.5
SCRDIOC 2[ crew ]_:__:__16.4.6
YET TO RACEEGGS 2[ crew ]_:__:__16.4.7

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEWLCO 2[ crew ]_:__:__17.1.1
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__17.1.2
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__17.1.3
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__17.1.4
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__17.1.5
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__17.1.6
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__17.1.7
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__17.2.2
YET TO RACEFRAS 1[ crew ]_:__:__17.2.3
YET TO RACEWLCO 1[ crew ]_:__:__17.2.4
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__17.2.5
YET TO RACESPLH 2[ crew ]_:__:__17.2.6
YET TO RACETRGB 2[ crew ]_:__:__17.2.7

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEEDWT 1[ crew ]_:__:__18.1.2
YET TO RACEROTB 1[ crew ]_:__:__18.1.3
YET TO RACESTPA 1[ crew ]_:__:__18.1.4
YET TO RACECULI 1[ crew ]_:__:__18.1.5
YET TO RACEAGSB 2[ crew ]_:__:__18.1.6
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__18.1.7
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__18.2.2
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__18.2.3
YET TO RACESHAK 2[ crew ]_:__:__18.2.4
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__18.2.5
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__18.2.6
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__18.2.7
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__18.3.2
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__18.3.3
YET TO RACEWLCO 1[ crew ]_:__:__18.3.4
YET TO RACEKGCA 2[ crew ]_:__:__18.3.5
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__18.3.6
YET TO RACEGBHS 1[ crew ]_:__:__18.3.7

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACENPLG 1[ crew ]_:__:__19.1.1
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__19.1.2
YET TO RACEKATI 1[ crew ]_:__:__19.1.3
YET TO RACERGTT 1[ crew ]_:__:__19.1.4
YET TO RACESTDO 1[ crew ]_:__:__19.1.5
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__19.1.6
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__19.1.7
SCRWHAK 2[ crew ]_:__:__19.1.8
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__19.2.1
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__19.2.2
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__19.2.3
YET TO RACEMANU 1[ crew ]_:__:__19.2.4
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__19.2.5
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__19.2.6
YET TO RACESTMW 1[ crew ]_:__:__19.2.7

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Heat 5[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__20.1.1
YET TO RACESTMW 1[ crew ]_:__:__20.1.2
YET TO RACEBTHC 2[ crew ]_:__:__20.1.3
YET TO RACEWNCS 2[ crew ]_:__:__20.1.4
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__20.1.5
YET TO RACEBIRK 1[ crew ]_:__:__20.1.6
YET TO RACEDIOC 2[ crew ]_:__:__20.1.7
YET TO RACEGGHS 1[ crew ]_:__:__20.2.1
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__20.2.2
YET TO RACEROTG 1[ crew ]_:__:__20.2.3
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__20.2.4
YET TO RACESTMW 2[ crew ]_:__:__20.2.5
YET TO RACEDIOC 1[ crew ]_:__:__20.2.6
YET TO RACETRID 1[ crew ]_:__:__20.2.7
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__20.3.1
YET TO RACEROTG 2[ crew ]_:__:__20.3.2
YET TO RACEDIOC 3[ crew ]_:__:__20.3.3
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__20.3.4
YET TO RACEJPCR 1[ crew ]_:__:__20.3.5
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__20.3.6
YET TO RACEROTL 2[ crew ]_:__:__20.3.7
YET TO RACETAKA 3[ crew ]_:__:__20.4.1
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__20.4.2
YET TO RACEWKDS 2[ crew ]_:__:__20.4.3
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__20.4.4
YET TO RACETRGG 2[ crew ]_:__:__20.4.5
YET TO RACEWNCS 1[ crew ]_:__:__20.4.6
YET TO RACELYTT 1[ crew ]_:__:__20.4.7
SCRTEAW 1[ crew ]_:__:__20.5.2
YET TO RACEJPCR 2[ crew ]_:__:__20.5.3
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__20.5.4
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__20.5.5
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__20.5.6
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__20.5.7

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__21.1.1
YET TO RACEWKDS 2[ crew ]_:__:__21.1.2
YET TO RACEGGHS 1[ crew ]_:__:__21.1.3
YET TO RACEBARA 1[ crew ]_:__:__21.1.4
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__21.1.5
YET TO RACENAPG 1[ crew ]_:__:__21.1.6
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__21.1.7
YET TO RACEMACL 1[ crew ]_:__:__21.2.2
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__21.2.3
YET TO RACEWHGG 1[ crew ]_:__:__21.2.4
YET TO RACEHAMG 1[ crew ]_:__:__21.2.5
YET TO RACEWKDS 3[ crew ]_:__:__21.2.6
YET TO RACEMTMA 1[ crew ]_:__:__21.2.7
YET TO RACERSHA 1[ crew ]_:__:__21.3.2
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__21.3.3
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__21.3.4
YET TO RACESTMW 1[ crew ]_:__:__21.3.5
YET TO RACEEGGS 1[ crew ]_:__:__21.3.6
YET TO RACESHGH 2[ crew ]_:__:__21.3.7

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEWTLB 2[ crew ]_:__:__22.1.1
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__22.1.2
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__22.1.3
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__22.1.4
YET TO RACEHAMB 2[ crew ]_:__:__22.1.5
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__22.1.6
YET TO RACERGTT 1[ crew ]_:__:__22.1.7
YET TO RACEFRAS 1[ crew ]_:__:__22.2.2
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__22.2.3
YET TO RACESPLH 2[ crew ]_:__:__22.2.4
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__22.2.5
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__22.2.6
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__22.2.7

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Heat 5[ race results || race reproduction ]
Heat 6[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEWLGC 2[ crew ]_:__:__23.1.2
YET TO RACEDIOC 1[ crew ]_:__:__23.1.3
YET TO RACECULI 1[ crew ]_:__:__23.1.4
YET TO RACEEGGS 2[ crew ]_:__:__23.1.5
YET TO RACEEDWT 1[ crew ]_:__:__23.1.6
YET TO RACECARM 1[ crew ]_:__:__23.1.7
YET TO RACEQMAR 1[ crew ]_:__:__23.2.2
YET TO RACESHGN 1[ crew ]_:__:__23.2.3
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__23.2.4
YET TO RACECARM 2[ crew ]_:__:__23.2.5
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__23.2.6
YET TO RACEEDWT 2[ crew ]_:__:__23.2.7
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__23.3.2
YET TO RACESTDO 1[ crew ]_:__:__23.3.3
YET TO RACEJPCR 1[ crew ]_:__:__23.3.4
YET TO RACEKRIS 1[ crew ]_:__:__23.3.5
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__23.3.6
YET TO RACEWLGC 3[ crew ]_:__:__23.3.7
YET TO RACETRGG 2[ crew ]_:__:__23.4.2
YET TO RACEFRAS 1[ crew ]_:__:__23.4.3
SCRROTG 1[ crew ]_:__:__23.4.4
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__23.4.5
SCRGLDW 1[ crew ]_:__:__23.4.6
SCREGGS 1[ crew ]_:__:__23.4.7
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__23.5.2
YET TO RACEROSE 1[ crew ]_:__:__23.5.3
YET TO RACESTMW 1[ crew ]_:__:__23.5.4
YET TO RACEWHAK 2[ crew ]_:__:__23.5.5
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__23.5.6
YET TO RACEWTAR 1[ crew ]_:__:__23.6.2
YET TO RACEROSE 2[ crew ]_:__:__23.6.3
SCROTUM 1[ crew ]_:__:__23.6.4
YET TO RACECULI 2[ crew ]_:__:__23.6.5
YET TO RACEWLGC 1[ crew ]_:__:__23.6.6

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__24.1.1
YET TO RACELYTT 1[ crew ]_:__:__24.1.2
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__24.1.3
YET TO RACEGBHS 2[ crew ]_:__:__24.1.4
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__24.1.5
YET TO RACEWTAR 1[ crew ]_:__:__24.1.6
YET TO RACENAPB 1[ crew ]_:__:__24.1.7
YET TO RACECULI 2[ crew ]_:__:__24.1.8
YET TO RACELYTT 2[ crew ]_:__:__24.2.1
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__24.2.2
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__24.2.3
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__24.2.4
YET TO RACELIND 1[ crew ]_:__:__24.2.5
YET TO RACEMANU 1[ crew ]_:__:__24.2.6
YET TO RACECULI 1[ crew ]_:__:__24.2.7
YET TO RACEGBHS 1[ crew ]_:__:__24.2.8
YET TO RACEWTAR 2[ crew ]_:__:__24.3.1
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__24.3.2
YET TO RACEPUKE 1[ crew ]_:__:__24.3.3
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__24.3.4
YET TO RACESJHS 2[ crew ]_:__:__24.3.5
YET TO RACEWLCO 2[ crew ]_:__:__24.3.6
YET TO RACEAQUI 2[ crew ]_:__:__24.3.7
SCROTUM 2[ crew ]_:__:__24.4.1
YET TO RACECULI 3[ crew ]_:__:__24.4.2
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__24.4.3
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__24.4.4
YET TO RACEWLCO 1[ crew ]_:__:__24.4.5
YET TO RACESJHS 1[ crew ]_:__:__24.4.6
YET TO RACESHAK 1[ crew ]_:__:__24.4.7

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__25.1.1
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__25.1.2
YET TO RACEDIOC 1[ crew ]_:__:__25.1.3
YET TO RACEEGGS 2[ crew ]_:__:__25.1.4
YET TO RACEBARA 1[ crew ]_:__:__25.1.5
YET TO RACEWNCS 1[ crew ]_:__:__25.1.6
SCRWKDS 1[ crew ]_:__:__25.1.7
YET TO RACEGLDW 1[ crew ]_:__:__25.1.8
YET TO RACEWLGC 1[ crew ]_:__:__25.2.1
YET TO RACESAMU 1[ crew ]_:__:__25.2.2
YET TO RACEMANU 1[ crew ]_:__:__25.2.3
YET TO RACEWKDS 2[ crew ]_:__:__25.2.4
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__25.2.5
YET TO RACEEGGS 1[ crew ]_:__:__25.2.6
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__25.2.7
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__25.2.8

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__26.1.1
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__26.1.2
YET TO RACEROSE 1[ crew ]_:__:__26.1.3
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__26.1.4
YET TO RACECULI 1[ crew ]_:__:__26.1.5
YET TO RACEHAMB 2[ crew ]_:__:__26.1.6
YET TO RACENAPB 1[ crew ]_:__:__26.1.7
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__26.1.8
YET TO RACESPLH 2[ crew ]_:__:__26.2.1
YET TO RACEWLCO 1[ crew ]_:__:__26.2.2
YET TO RACEWNCS 1[ crew ]_:__:__26.2.3
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__26.2.4
YET TO RACEROSE 2[ crew ]_:__:__26.2.5
YET TO RACELIST 1[ crew ]_:__:__26.2.6
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__26.2.7
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__26.3.1
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__26.3.2
YET TO RACEGBHS 1[ crew ]_:__:__26.3.3
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__26.3.4
YET TO RACEWNCS 2[ crew ]_:__:__26.3.5
YET TO RACEKRIS 1[ crew ]_:__:__26.3.6
YET TO RACEKGCA 2[ crew ]_:__:__26.3.7

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACELYTT 1[ crew ]_:__:__27.1.1
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__27.1.2
YET TO RACEMATA 1[ crew ]_:__:__27.1.3
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__27.1.4
YET TO RACESTMW 1[ crew ]_:__:__27.1.5
YET TO RACEHASG 1[ crew ]_:__:__27.1.6
YET TO RACECULI 1[ crew ]_:__:__27.1.7
YET TO RACESTDO 1[ crew ]_:__:__27.1.8
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__27.2.1
YET TO RACENPLG 1[ crew ]_:__:__27.2.2
YET TO RACESHGN 1[ crew ]_:__:__27.2.3
YET TO RACEKGCA 2[ crew ]_:__:__27.2.4
YET TO RACEEGGS 2[ crew ]_:__:__27.2.5
YET TO RACEKATI 1[ crew ]_:__:__27.2.6
YET TO RACEONSL 1[ crew ]_:__:__27.2.7
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__27.2.8
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__27.3.1
YET TO RACEWLGC 1[ crew ]_:__:__27.3.2
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__27.3.3
YET TO RACEEGGS 1[ crew ]_:__:__27.3.4
YET TO RACESTMW 2[ crew ]_:__:__27.3.5
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__27.3.6
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__27.3.7

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Heat 5[ race results || race reproduction ]
Heat 6[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEOTUM 2[ crew ]_:__:__28.1.1
YET TO RACEWTLG 3[ crew ]_:__:__28.1.2
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__28.1.3
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__28.1.4
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__28.1.5
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__28.1.6
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__28.1.7
YET TO RACEROSE 1[ crew ]_:__:__28.2.1
YET TO RACESTPC 2[ crew ]_:__:__28.2.2
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__28.2.3
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__28.2.4
YET TO RACEDIOC 3[ crew ]_:__:__28.2.5
YET TO RACETRGG 2[ crew ]_:__:__28.2.6
YET TO RACEROTG 1[ crew ]_:__:__28.2.7
YET TO RACEHAMG 1[ crew ]_:__:__28.3.1
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__28.3.2
YET TO RACEGGHS 1[ crew ]_:__:__28.3.3
YET TO RACEDIOC 4[ crew ]_:__:__28.3.4
YET TO RACEWTLG 2[ crew ]_:__:__28.3.5
YET TO RACEWNCS 1[ crew ]_:__:__28.3.6
YET TO RACEJPCR 1[ crew ]_:__:__28.3.7
YET TO RACEMACL 1[ crew ]_:__:__28.4.1
YET TO RACEWLGC 1[ crew ]_:__:__28.4.2
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__28.4.3
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__28.4.4
YET TO RACEWNCS 3[ crew ]_:__:__28.4.5
YET TO RACESTMW 1[ crew ]_:__:__28.4.6
YET TO RACECAMB 2[ crew ]_:__:__28.4.7
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__28.5.1
YET TO RACEDIOC 2[ crew ]_:__:__28.5.2
YET TO RACEWNCS 4[ crew ]_:__:__28.5.3
YET TO RACECARM 1[ crew ]_:__:__28.5.4
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__28.5.5
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__28.5.6
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__28.5.7
YET TO RACEWLGC 2[ crew ]_:__:__28.6.2
YET TO RACEROSE 2[ crew ]_:__:__28.6.3
YET TO RACEDIOC 1[ crew ]_:__:__28.6.4
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__28.6.5
YET TO RACEWNCS 2[ crew ]_:__:__28.6.6
YET TO RACETRID 1[ crew ]_:__:__28.6.7

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__29.1.1
YET TO RACEWKDS 2[ crew ]_:__:__29.1.2
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__29.1.3
YET TO RACEHAMG 2[ crew ]_:__:__29.1.4
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__29.1.5
YET TO RACEMTMA 1[ crew ]_:__:__29.1.6
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__29.1.7
YET TO RACEWKDS 3[ crew ]_:__:__29.1.8
YET TO RACESTMD 1[ crew ]_:__:__29.2.1
YET TO RACEGGHS 1[ crew ]_:__:__29.2.2
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__29.2.3
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__29.2.4
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__29.2.5
YET TO RACESHGN 1[ crew ]_:__:__29.2.6
YET TO RACEMACL 1[ crew ]_:__:__29.2.7
YET TO RACEHAMG 1[ crew ]_:__:__29.2.8

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__32.1.1
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__32.1.2
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__32.1.3
YET TO RACEHAUR 2[ crew ]_:__:__32.1.4
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__32.1.5
YET TO RACEWLCO 1[ crew ]_:__:__32.1.6
YET TO RACETAKA 3[ crew ]_:__:__32.1.7
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__32.1.8
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__32.2.1
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__32.2.2
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__32.2.3
YET TO RACEBTHC 2[ crew ]_:__:__32.2.4
YET TO RACEWLCO 2[ crew ]_:__:__32.2.5
YET TO RACEPUKE 1[ crew ]_:__:__32.2.6
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__32.2.7
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__32.3.1
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__32.3.2
YET TO RACEFRAN 1[ crew ]_:__:__32.3.3
YET TO RACEJPCR 1[ crew ]_:__:__32.3.4
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__32.3.5
YET TO RACECULI 1[ crew ]_:__:__32.3.6
YET TO RACEEDWT 1[ crew ]_:__:__32.3.7

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACETAKA 4[ crew ]_:__:__33.1.1
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__33.1.2
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__33.1.3
YET TO RACEWNCS 1[ crew ]_:__:__33.1.4
YET TO RACEWLGC 1[ crew ]_:__:__33.1.5
YET TO RACEOTUM 2[ crew ]_:__:__33.1.6
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__33.1.7
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__33.2.1
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__33.2.2
YET TO RACEDIOC 2[ crew ]_:__:__33.2.3
SCRROSE 1[ crew ]_:__:__33.2.4
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__33.2.5
YET TO RACEPUKE 1[ crew ]_:__:__33.2.6
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__33.2.7
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__33.3.1
YET TO RACEWTLG 2[ crew ]_:__:__33.3.2
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__33.3.3
YET TO RACEWNCS 2[ crew ]_:__:__33.3.4
YET TO RACEDIOC 1[ crew ]_:__:__33.3.5
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__33.3.6
YET TO RACETRID 1[ crew ]_:__:__33.3.7
YET TO RACEWLGC 2[ crew ]_:__:__33.4.2
SCRSTMW 1[ crew ]_:__:__33.4.3
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__33.4.4
YET TO RACEPUKE 2[ crew ]_:__:__33.4.5
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__33.4.6
YET TO RACETAKA 3[ crew ]_:__:__33.4.7

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEFRAS 1[ crew ]_:__:__34.1.1
YET TO RACESPLH 3[ crew ]_:__:__34.1.2
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__34.1.3
YET TO RACESHAK 2[ crew ]_:__:__34.1.4
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__34.1.5
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__34.1.6
YET TO RACEWTLB 2[ crew ]_:__:__34.1.7
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__34.1.8
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__34.2.1
YET TO RACEKRIS 1[ crew ]_:__:__34.2.2
YET TO RACEKGCA 2[ crew ]_:__:__34.2.3
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__34.2.4
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__34.2.5
YET TO RACEHAMB 2[ crew ]_:__:__34.2.6
YET TO RACEWNCS 2[ crew ]_:__:__34.2.7
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__34.2.8
YET TO RACELIST 1[ crew ]_:__:__34.3.1
YET TO RACESPLH 2[ crew ]_:__:__34.3.2
YET TO RACEMATA 1[ crew ]_:__:__34.3.3
YET TO RACEWNCS 1[ crew ]_:__:__34.3.4
YET TO RACESHAK 1[ crew ]_:__:__34.3.5
YET TO RACEROTB 1[ crew ]_:__:__34.3.6
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__34.3.7

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__35.1.1
SCRROSE 1[ crew ]_:__:__35.1.2
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__35.1.3
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__35.1.4
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__35.1.5
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__35.1.6
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__35.1.7
YET TO RACETRGB 2[ crew ]_:__:__35.2.2
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__35.2.3
YET TO RACEWLCO 1[ crew ]_:__:__35.2.4
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__35.2.5
YET TO RACEHAMB 2[ crew ]_:__:__35.2.6
YET TO RACEWNCS 1[ crew ]_:__:__35.2.7

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEEGGS 1[ crew ]_:__:__36.1.2
YET TO RACECULI 1[ crew ]_:__:__36.1.3
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__36.1.4
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__36.1.5
YET TO RACEWLGC 1[ crew ]_:__:__36.1.6
YET TO RACEMACL 1[ crew ]_:__:__36.1.7
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__36.2.2
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__36.2.3
YET TO RACEGGHS 1[ crew ]_:__:__36.2.4
YET TO RACESTMW 1[ crew ]_:__:__36.2.5
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__36.2.6
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__36.2.7

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__37.1.2
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__37.1.3
YET TO RACESTMD 1[ crew ]_:__:__37.1.4
YET TO RACEGLDW 1[ crew ]_:__:__37.1.5
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__37.1.6
YET TO RACEMACL 1[ crew ]_:__:__37.1.7
SCREGGS 1[ crew ]_:__:__37.1.7
YET TO RACEMANU 1[ crew ]_:__:__37.2.2
YET TO RACEHAMG 1[ crew ]_:__:__37.2.3
YET TO RACEWKDS 3[ crew ]_:__:__37.2.4
YET TO RACENPLG 1[ crew ]_:__:__37.2.5
YET TO RACECAMB 2[ crew ]_:__:__37.2.6
YET TO RACEHLCR 1[ crew ]_:__:__37.2.7
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__37.3.2
YET TO RACEMACL 2[ crew ]_:__:__37.3.3
YET TO RACEWKDS 2[ crew ]_:__:__37.3.4
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__37.3.5
YET TO RACETRID 1[ crew ]_:__:__37.3.6
YET TO RACEHLCR 2[ crew ]_:__:__37.3.7

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Heat 5[ race results || race reproduction ]
Heat 6[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEAQUI 2[ crew ]_:__:__38.1.2
YET TO RACECULI 2[ crew ]_:__:__38.1.3
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__38.1.4
YET TO RACEEDWT 1[ crew ]_:__:__38.1.5
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__38.1.6
YET TO RACECAMB 2[ crew ]_:__:__38.1.7
YET TO RACEEDWT 2[ crew ]_:__:__38.2.2
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__38.2.3
YET TO RACEWLCO 1[ crew ]_:__:__38.2.4
SCRCULI 1[ crew ]_:__:__38.2.5
YET TO RACEJPCR 1[ crew ]_:__:__38.2.6
YET TO RACETAKA 3[ crew ]_:__:__38.2.7
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__38.3.2
YET TO RACEWTAR 1[ crew ]_:__:__38.3.3
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__38.3.4
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__38.3.5
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__38.3.6
YET TO RACEMANU 1[ crew ]_:__:__38.3.7
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__38.4.2
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__38.4.3
SCRBIRK 1[ crew ]_:__:__38.4.4
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__38.4.5
YET TO RACEROTB 1[ crew ]_:__:__38.4.6
YET TO RACESTPC 2[ crew ]_:__:__38.4.7
YET TO RACESHAK 1[ crew ]_:__:__38.5.2
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__38.5.3
SCRAGSB 1[ crew ]_:__:__38.5.4
YET TO RACEGBHS 1[ crew ]_:__:__38.5.5
YET TO RACEPUKE 1[ crew ]_:__:__38.5.6
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__38.5.7
SCRSHAK 2[ crew ]_:__:__38.6.2
YET TO RACEGBHS 2[ crew ]_:__:__38.6.3
YET TO RACENPLB 1[ crew ]_:__:__38.6.4
YET TO RACELYTT 1[ crew ]_:__:__38.6.5
YET TO RACESTPA 1[ crew ]_:__:__38.6.6
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__38.6.7

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__39.1.1
YET TO RACESHAK 1[ crew ]_:__:__39.1.2
YET TO RACENAPB 1[ crew ]_:__:__39.1.3
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__39.1.4
YET TO RACESJHM 1[ crew ]_:__:__39.1.5
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__39.1.6
YET TO RACEWLCO 3[ crew ]_:__:__39.1.7
YET TO RACEPUKE 1[ crew ]_:__:__39.1.8
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__39.2.1
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__39.2.2
YET TO RACENAPB 2[ crew ]_:__:__39.2.3
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__39.2.4
YET TO RACEWLCO 1[ crew ]_:__:__39.2.5
YET TO RACEROSE 1[ crew ]_:__:__39.2.6
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__39.2.7
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__39.3.1
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__39.3.2
YET TO RACEWLCO 2[ crew ]_:__:__39.3.3
YET TO RACEPUKE 2[ crew ]_:__:__39.3.4
YET TO RACECULI 1[ crew ]_:__:__39.3.5
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__39.3.6
YET TO RACEMANU 1[ crew ]_:__:__39.3.7

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__40.1.1
YET TO RACETRGG 3[ crew ]_:__:__40.1.2
YET TO RACEEDWT 1[ crew ]_:__:__40.1.3
YET TO RACECARM 1[ crew ]_:__:__40.1.4
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__40.1.5
YET TO RACECULI 1[ crew ]_:__:__40.1.6
SCRSTMW 1[ crew ]_:__:__40.1.7
YET TO RACEJPCR 1[ crew ]_:__:__40.2.1
YET TO RACEHAMG 1[ crew ]_:__:__40.2.2
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__40.2.3
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__40.2.4
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__40.2.5
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__40.2.6
YET TO RACERSHA 1[ crew ]_:__:__40.2.7
YET TO RACEROTG 1[ crew ]_:__:__40.3.2
YET TO RACEWLGC 1[ crew ]_:__:__40.3.3
YET TO RACEGGHS 1[ crew ]_:__:__40.3.4
YET TO RACEROSE 1[ crew ]_:__:__40.3.5
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__40.3.6
SCRTRGG 2[ crew ]_:__:__40.3.7

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Heat 5[ race results || race reproduction ]
Heat 6[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEHAUR 2[ crew ]_:__:__41.1.1
YET TO RACEWNCS 1[ crew ]_:__:__41.1.2
YET TO RACEGGHS 1[ crew ]_:__:__41.1.3
YET TO RACEBARA 1[ crew ]_:__:__41.1.4
YET TO RACEWKDS 3[ crew ]_:__:__41.1.5
YET TO RACEHLCR 1[ crew ]_:__:__41.1.6
YET TO RACESTMW 1[ crew ]_:__:__41.1.7
YET TO RACEMACL 1[ crew ]_:__:__41.1.8
YET TO RACEOTUM 2[ crew ]_:__:__41.2.1
YET TO RACEROTG 1[ crew ]_:__:__41.2.2
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__41.2.3
SCREGGS 2[ crew ]_:__:__41.2.4
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__41.2.5
YET TO RACEWNCS 2[ crew ]_:__:__41.2.6
YET TO RACEWTLG 3[ crew ]_:__:__41.2.7
YET TO RACESTDO 1[ crew ]_:__:__41.2.8
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__41.3.1
YET TO RACEWNCS 3[ crew ]_:__:__41.3.2
YET TO RACEEGGS 1[ crew ]_:__:__41.3.3
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__41.3.4
YET TO RACEFRAS 1[ crew ]_:__:__41.3.5
YET TO RACEWTLG 2[ crew ]_:__:__41.3.6
YET TO RACEHAMG 1[ crew ]_:__:__41.3.7
YET TO RACETRGG 2[ crew ]_:__:__41.3.8
SCRSTPC 2[ crew ]_:__:__41.4.1
YET TO RACEROSE 2[ crew ]_:__:__41.4.2
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__41.4.3
YET TO RACECAMB 2[ crew ]_:__:__41.4.4
YET TO RACEGLDW 1[ crew ]_:__:__41.4.5
YET TO RACESAMU 1[ crew ]_:__:__41.4.6
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__41.4.7
YET TO RACESHGH 2[ crew ]_:__:__41.5.1
YET TO RACESHGN 1[ crew ]_:__:__41.5.2
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__41.5.3
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__41.5.4
YET TO RACEWHGG 1[ crew ]_:__:__41.5.5
YET TO RACEWLGC 1[ crew ]_:__:__41.5.6
YET TO RACEWTLG 1[ crew ]_:__:__41.5.7
YET TO RACECARM 1[ crew ]_:__:__41.6.1
YET TO RACEMANU 1[ crew ]_:__:__41.6.2
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__41.6.3
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__41.6.4
YET TO RACEWKDS 2[ crew ]_:__:__41.6.5
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__41.6.6
YET TO RACEROSE 1[ crew ]_:__:__41.6.7

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEWHAK 3[ crew ]_:__:__42.1.1
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__42.1.2
YET TO RACELIST 1[ crew ]_:__:__42.1.3
YET TO RACEROTB 2[ crew ]_:__:__42.1.4
YET TO RACETAKA 1[ crew ]_:__:__42.1.5
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__42.1.6
YET TO RACEAGSB 2[ crew ]_:__:__42.1.7
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__42.2.1
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__42.2.2
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__42.2.3
YET TO RACEROTB 3[ crew ]_:__:__42.2.4
YET TO RACEWLCO 1[ crew ]_:__:__42.2.5
YET TO RACETAKA 3[ crew ]_:__:__42.2.6
YET TO RACEWTLB 2[ crew ]_:__:__42.2.7
YET TO RACEWHAK 2[ crew ]_:__:__42.3.1
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__42.3.2
YET TO RACETAKA 4[ crew ]_:__:__42.3.3
YET TO RACESTPA 1[ crew ]_:__:__42.3.4
YET TO RACEROTB 1[ crew ]_:__:__42.3.5
YET TO RACEGBHS 2[ crew ]_:__:__42.3.6
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__42.3.7
YET TO RACEOTUM 2[ crew ]_:__:__42.4.2
YET TO RACEROTL 2[ crew ]_:__:__42.4.3
YET TO RACEBTHC 2[ crew ]_:__:__42.4.4
YET TO RACETAKA 2[ crew ]_:__:__42.4.5
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__42.4.6
YET TO RACEGBHS 1[ crew ]_:__:__42.4.7

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESTKT 1[ crew ]_:__:__43.1.1
YET TO RACEHAMB 2[ crew ]_:__:__43.1.2
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__43.1.3
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__43.1.4
YET TO RACEHAMB 4[ crew ]_:__:__43.1.5
YET TO RACEAGSB 1[ crew ]_:__:__43.1.6
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__43.1.7
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__43.2.2
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__43.2.3
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__43.2.4
YET TO RACESTKT 2[ crew ]_:__:__43.2.5
SCRHAMB 3[ crew ]_:__:__43.2.6
YET TO RACEFRAS 1[ crew ]_:__:__43.2.7

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

North Island's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA