NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Nelson College's approved colours
#56: Nelson College

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2006 North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2006 North Island Secondary Schools regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:11:661.1.5
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:31:001.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:39:281.2.7

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]9:07:062.2.5

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:41:023.1.7
7thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:11:673.1.1

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:13:644.1.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:17:484.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:36:884.2.3
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:42:314.2.2
---St Peter's College 1[ crew ]DNS4.2.1

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:21:275.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:50:825.2.4
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:57:545.2.6
5thGlendowie College 1[ crew ]8:10:655.2.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:13:785.2.5
7thKings College 2[ crew ]8:32:355.2.8
8thAuckland Grammar School 2[ crew ]9:04:375.2.1

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:39:456.1.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:07:917.1.7
8thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:23:017.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
4thBaradene College 2[ crew ]8:22:527.2.7
5thManurewa High School 1[ crew ]8:25:987.2.1
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:40:047.2.8
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:47:237.2.6

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:20:068.1.2
8thCarmel College 1[ crew ]8:48:778.1.7

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:09:089.1.3
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:09:469.1.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:10:059.1.6
5thMacleans College 1[ crew ]7:19:799.1.2
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:23:039.1.7

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:41:0110.1.5
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:43:3210.1.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:46:3910.1.3
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]6:53:6410.1.1
6thKings College 1[ crew ]6:54:3010.1.7

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:14:6611.1.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:37:0111.1.4
Scratched crews (Finals) 
SCRMACL 1[ crew ]_:__:__11.1.5

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:49:4512.1.1
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:14:1112.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:03:4712.2.2
---Westlake Girls High School 2[ crew ]RET12.2.8

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:00:4613.1.6
5thKings College 1[ crew ]7:05:7313.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:10:2313.2.4
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:24:7913.2.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:26:4413.2.6

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:04:1914.1.4
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:23:6314.1.2
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:35:9314.1.1

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:33:0515.1.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:38:1615.1.4
5thKings College 1[ crew ]6:47:5515.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:04:5815.2.3
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:06:6715.2.4
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:12:6015.2.2
7thKings College 2[ crew ]7:20:7815.2.1
8thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:25:6715.2.8

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:27:8516.1.7
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:31:0916.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 1[ crew ]8:37:6916.2.3

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:07:3817.1.5
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:22:2717.1.3

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:45:3518.1.4
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:04:0218.1.7
8thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:13:8518.1.8

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:46:0819.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:55:5819.2.4
3rdCarmel College 1[ crew ]9:07:3919.2.5
8thKristin School 1[ crew ]9:27:5419.2.8

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stEdgewater College 1[ crew ]8:14:9920.1.6
4thRosehill College 1[ crew ]8:25:5420.1.3

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:48:3722.1.4
4thKings College 1[ crew ]7:00:8422.1.6

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:05:3223.2.5
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:14:0623.2.7
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:30:3223.2.3

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:36:1624.1.6
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:47:7524.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Finals) 
SCRPUKE 1[ crew ]_:__:__24.2.5

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thBaradene College 1[ crew ]7:33:3625.1.8
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:42:2625.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:30:0725.2.5
2ndMacleans College 1[ crew ]7:35:2325.2.4
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:39:5225.2.3
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:47:7625.2.8
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:51:6125.2.1

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:20:2826.1.8
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:27:5926.1.1
8thKings College 1[ crew ]7:46:0426.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
5thKings College 2[ crew ]7:33:7426.2.1
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:58:1326.2.6

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:18:9427.1.6
8thMacleans College 1[ crew ]8:30:4227.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]8:26:5327.2.2

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:09:8628.1.8
5thEdgewater College 1[ crew ]8:15:0428.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:16:9728.2.4
8thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:48:1128.2.3

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:57:1429.1.5
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:09:8329.1.7
5thBaradene College 1[ crew ]8:12:0229.1.6

Event 30 Boys under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:39:2030.1.5
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:26:2730.1.7
8thSt Peter's College 1[ crew ]7:52:8530.1.8

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:19:1031.1.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:20:8631.1.3

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:55:6132.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]: : :32.2.4
3rdRangitoto College 1[ crew ]: : :32.2.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]: : :32.2.7
5thSt Kentigern College 2[ crew ]: : :32.2.6
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]: : :32.2.2
8thNorthcote College 1[ crew ]: : :32.2.1

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:57:0333.1.4
7thRosehill College 1[ crew ]8:10:7033.1.7
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:27:7333.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
4thEdgewater College 1[ crew ]8:17:3033.2.7
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:35:1033.2.5

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:05:1834.1.3
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:26:3934.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:51:2734.2.3
5thGlendowie College 1[ crew ]8:00:3334.2.2
---Kings College 2[ crew ]DNS34.2.1

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:37:8335.1.4
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:45:1435.1.8
7thKings College 1[ crew ]6:46:2935.1.2

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:47:5236.1.3
5thCarmel College 1[ crew ]7:54:9436.1.6
8thRosehill College 1[ crew ]8:02:6336.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:05:8136.2.7
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:13:8936.2.4

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:06:7537.1.2
6thBaradene College 1[ crew ]8:31:9037.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 2[ crew ]8:53:8837.2.6

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:25:2338.1.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:29:8538.1.2
8thBirkenhead College 1[ crew ]7:54:3438.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:41:1638.2.4
4thEdgewater College 1[ crew ]7:43:5338.2.6
5thListon College 1[ crew ]7:45:3938.2.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:52:7538.2.7

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:31:1139.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:52:6439.2.2
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:33:2339.2.1

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thKings College 1[ crew ]7:45:1140.1.8
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:45:3240.1.7
8thPukekohe High School 1[ crew ]7:52:1440.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stGlendowie College 1[ crew ]7:54:6740.2.3
3rdCarmel College 1[ crew ]7:55:6640.2.5
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:12:7440.2.7

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:14:7341.2.6
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:36:0441.2.7
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:46:6441.2.1

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:35:7742.1.6
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:09:7742.1.2

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]6:15:0943.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:18:5043.1.6
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:40:4143.1.1

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:08:5844.1.3
3rdMacleans College 1[ crew ]7:16:2744.1.2
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:30:7744.1.1
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:25:781.1.6
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:27:591.1.4
7thListon College 1[ crew ]7:50:661.1.2

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:52:292.1.7
5thRosehill College 1[ crew ]9:05:802.1.5
7thCarmel College 2[ crew ]9:46:882.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thCarmel College 1[ crew ]8:52:232.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:47:852.3.5

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:18:563.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:59:443.2.5
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:45:203.2.6

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:52:554.1.4
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]6:59:194.1.3
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:08:314.1.6
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:20:944.1.8
8thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:28:634.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Repechages) 
SCRAGSB 2[ crew ]_:__:__4.2.7

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:24:465.1.2
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:20:375.1.6
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:27:955.1.5
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:33:065.1.8
8thKings College 1[ crew ]8:38:945.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:19:355.2.3
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:27:755.2.7
4thGlendowie College 1[ crew ]7:39:785.2.6
5thKings College 2[ crew ]7:52:525.2.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:03:075.2.2

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
8thSt Kentigern College 2[ crew ]7:42:426.1.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:43:027.1.2
6thManurewa High School 1[ crew ]8:06:317.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:55:387.2.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:04:497.2.1
5thBaradene College 2[ crew ]8:07:087.2.5
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:07:907.2.7
7thBaradene College 1[ crew ]8:11:807.2.8

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:06:509.1.4
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:06:999.1.5
3rdMacleans College 1[ crew ]7:12:599.1.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:15:129.1.6

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:44:8610.1.6
3rdSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]6:52:4910.1.7
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:47:9110.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:38:5410.2.4
2ndKings College 1[ crew ]6:47:0610.2.3
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:12:1010.2.7
6thRangitoto College 1[ crew ]7:14:3510.2.2

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:20:0712.1.3
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:42:2012.1.5
6thBaradene College 1[ crew ]7:45:5512.1.6
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:11:4812.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]7:52:1412.2.2

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:50:8413.1.4
8thGlendowie College 1[ crew ]7:35:0613.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:52:2713.2.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:01:0113.2.8
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:02:0513.2.6
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:19:4113.2.4

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:08:0914.1.4
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:22:3114.1.3
5thACG Strathallan College 1[ crew ]7:35:1114.1.7
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:41:3714.1.2

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:00:8415.1.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:02:7615.1.4
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:06:6615.1.6
5thKings College 2[ crew ]7:23:0315.1.1
---St Kentigern College 2[ crew ]RET15.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:27:3215.2.7

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:22:8516.1.3
3rdRosehill College 2[ crew ]8:23:1816.1.6
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:34:5016.1.5
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:59:6516.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:28:3916.2.2
5thGlendowie College 1[ crew ]8:40:4716.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
4thCarmel College 1[ crew ]8:41:2416.3.3
6thBirkenhead College 1[ crew ]9:33:0416.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:48:1116.4.7

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:41:5417.1.6

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:10:1818.2.5
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:17:2118.2.3
4thEdgewater College 1[ crew ]7:29:6218.2.6
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:39:6218.2.7

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]9:24:1919.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]9:53:3619.2.7
5thKristin School 1[ crew ]10:09:8919.2.2

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]10:15:7320.1.1
---Edgewater College 2[ crew ]DNS20.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:58:9420.2.1
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]DNS20.3.2

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:43:0623.1.5
4thCarmel College 1[ crew ]8:47:2923.1.6
6thPukekohe High School 2[ crew ]9:14:2023.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:55:5823.2.3
5thGlendowie College 1[ crew ]9:01:9523.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]8:38:5023.3.5
4thPukekohe High School 1[ crew ]9:01:1823.3.3
5thRosehill College 1[ crew ]9:01:8923.3.6

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thBirkenhead College 1[ crew ]9:07:7224.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:46:3524.2.5

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:59:7825.1.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:08:1825.1.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:25:7625.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:52:8025.2.3
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:58:9625.2.6
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:20:8725.2.7

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:43:1326.1.3
6thKings College 2[ crew ]8:05:4326.1.8
8thSt Peter's College 1[ crew ]9:20:0826.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:37:8626.2.5
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:49:3426.2.6
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:39:3826.2.7
8thRosehill College 1[ crew ]8:39:4026.2.8

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:04:2227.1.2
7thRosehill College 1[ crew ]9:25:5827.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:46:6927.2.6
7thEdgewater College 1[ crew ]9:13:6027.2.7

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stEdgewater College 1[ crew ]8:28:0028.1.4
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:46:1828.1.6
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:49:8128.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:24:6028.2.5
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:08:2128.2.8

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:04:9429.2.5
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:11:8129.2.4
5thMacleans College 2[ crew ]8:47:9529.2.7
6thManurewa High School 1[ crew ]8:58:8229.2.2

Event 30 Boys under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:21:8230.1.7
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:55:8230.1.1

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:29:2631.1.6
2ndKings College 1[ crew ]6:34:0431.1.5
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:55:7931.1.2

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:34:4632.1.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:55:5532.1.4
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:15:5432.1.3
5thNorthcote College 1[ crew ]8:34:4932.1.1
6thACG Strathallan College 1[ crew ]8:37:2932.1.7
---Birkenhead College 1[ crew ]RET32.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndRangitoto College 1[ crew ]7:54:5632.2.4
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]8:04:6732.2.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:05:9332.2.2
6thRangitoto College 2[ crew ]8:14:2832.2.1

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]9:13:2233.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:25:3733.2.5
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:13:8133.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:33:7233.3.2

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]To Final34.1.1
4thSt Kentigern College 1[ crew ]To Final34.1.0
5thGlendowie College 1[ crew ]To Final34.1.5
6thKings College 2[ crew ]To Final34.1.6
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]34.1.7
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]34.1.8
9thKings College 1[ crew ]34.1.9
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
8thSt Kentigern College 2[ crew ]34.2.8
---St Peter's College 1[ crew ]DNS34.2.10

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]To Final35.1.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]35.1.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]35.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]To Final35.2.5
5thKings College 2[ crew ]35.2.2
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]35.2.7

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:57:2536.1.3
---Kings College 1[ crew ]DNS36.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:18:3336.2.4

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBaradene College 1[ crew ]9:39:3137.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 2[ crew ]10:17:1537.2.4

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:42:9538.1.3
4thListon College 1[ crew ]8:52:2338.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]8:53:2738.2.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:55:3038.2.7
7thPukekohe High School 2[ crew ]9:21:2338.2.1

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]9:52:4339.1.6
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]10:10:5639.1.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]11:06:9739.1.7

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]8:50:5340.1.3
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:18:3840.1.2
6thManurewa High School 1[ crew ]10:29:9540.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]To Final40.2.7
3rdCarmel College 1[ crew ]To Final40.2.1
8thEdgewater College 1[ crew ]40.2.8

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]10:12:1441.1.1
7thBaradene College 2[ crew ]10:17:8641.1.3
8thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]11:08:3941.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]9:41:4541.2.7
5thSt Kentigern College 2[ crew ]9:45:0241.2.2
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]10:13:7541.2.8

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:00:4643.1.4
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:22:2143.1.8
8thSt Kentigern College 2[ crew ]7:44:1343.1.7
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:22:081.1.5
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:33:511.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thKings College 1[ crew ]8:30:561.2.4
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:34:351.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thListon College 1[ crew ]7:47:861.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:09:631.4.3
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:51:761.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:33:191.5.3
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:03:451.5.4

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:50:812.1.5
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:54:382.1.3
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:38:322.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]8:52:952.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thGlendowie College 2[ crew ]9:35:572.3.5
7thBirkenhead College 1[ crew ]9:56:662.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:44:482.4.2
6thBirkenhead College 2[ crew ]10:21:372.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
6thCarmel College 2[ crew ]9:21:782.5.2
7thRosehill College 2[ crew ]9:22:552.5.4

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:02:583.1.7
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:20:923.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:32:623.2.1

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:57:214.1.5
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:12:104.1.3
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:14:244.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:45:574.2.3
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:19:134.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:01:394.3.3
7thSt Peter's College 1[ crew ]7:40:224.3.6

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:25:375.1.4
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:38:005.1.7
6thKings College 1[ crew ]9:01:075.1.6
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]10:42:465.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thGlendowie College 1[ crew ]7:38:085.2.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:59:125.2.3
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:10:275.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:02:285.3.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:25:625.3.8
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:29:635.3.1
7thKings College 2[ crew ]8:06:765.3.6

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:48:026.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:17:486.2.6

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:08:677.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:58:407.2.5
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:05:927.2.3
5thManurewa High School 1[ crew ]8:13:617.2.4
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:53:607.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:09:397.3.6
5thBaradene College 1[ crew ]8:20:817.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 2[ crew ]8:02:477.4.4
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:57:507.4.5

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:08:099.1.6
3rdMacleans College 1[ crew ]7:13:809.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:02:059.2.6
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:10:239.2.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:14:309.2.5

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:19:9010.1.6
8thSt Kentigern College 2[ crew ]7:41:2110.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:35:8010.2.5
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:41:3510.2.1
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:47:2810.2.2
4thKings College 1[ crew ]6:49:9110.2.3
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:08:7010.2.4
6thRangitoto College 1[ crew ]7:24:3010.2.7
---Westlake Boys High School 1[ crew ]DNS10.2.6

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:51:5012.1.7
5thBaradene College 1[ crew ]8:01:1112.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:31:2712.2.6
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]7:53:4612.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:41:2712.3.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:10:0512.3.2

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:51:2313.1.7
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:54:1413.1.6
4thKings College 1[ crew ]6:57:6613.1.5
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:59:2813.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:09:1413.2.1
5thGlendowie College 1[ crew ]7:36:4913.2.2
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:42:2613.2.5
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:19:8813.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:04:0313.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:05:5713.4.6
6thRosehill College 1[ crew ]7:35:3413.4.7

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:01:7214.1.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:17:4814.1.2
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:32:3714.1.3
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:37:6414.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thACG Strathallan College 1[ crew ]7:43:0314.2.6

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:43:7615.1.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:06:8915.1.5
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:20:6215.1.3
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:24:9015.1.7
7thKings College 2[ crew ]7:25:5115.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:41:0215.2.6
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:10:3515.2.4
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:06:6415.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:31:1815.3.3

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 2[ crew ]8:36:3016.1.5
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:06:0116.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:14:8316.2.3
4thGlendowie College 1[ crew ]8:44:4916.2.6
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:51:6316.2.4
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:57:7116.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:28:9416.3.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:33:7216.5.4
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]8:39:3216.5.5
3rdCarmel College 1[ crew ]8:40:5816.5.6
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:48:1116.6.1
6thBirkenhead College 1[ crew ]9:57:7016.6.6
7thCarmel College 2[ crew ]10:34:3916.6.4

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:27:4217.1.5
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:57:7417.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:12:3217.2.4
Scratched crews (Heats) 
SCRSTPA 1[ crew ]_:__:__17.1.6

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:01:2218.1.4
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:16:1118.1.5
5thEdgewater College 1[ crew ]7:32:6918.1.6
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:39:8318.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:26:7718.2.4
Scratched crews (Heats) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__18.2.2

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thCarmel College 1[ crew ]9:42:1619.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]9:24:1419.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:56:8419.3.3
5thKristin School 1[ crew ]9:53:5219.3.6

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stEdgewater College 1[ crew ]8:39:5520.1.1
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:10:5320.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:21:0220.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thEdgewater College 2[ crew ]9:03:3320.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]10:06:8220.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:38:3920.5.5
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:14:8020.5.7
Scratched crews (Heats) 
SCRCARM 1[ crew ]_:__:__20.1.2
SCRRGTT 1[ crew ]_:__:__20.2.6
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__20.4.1

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:06:0022.1.2
---Westlake Boys High School 1[ crew ]DNS22.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]7:08:9722.2.3

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]8:26:1423.1.3
3rdCarmel College 1[ crew ]8:30:0423.1.7
8thWhangarei Girls High School 1[ crew ]9:11:5623.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:20:3223.2.4
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:31:9623.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:37:7923.3.1
5thPukekohe High School 2[ crew ]8:44:4323.3.8
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:52:4023.3.3
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:53:6623.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thGlendowie College 1[ crew ]8:43:7123.4.5
7thKings College 2[ crew ]9:44:8423.4.7
8thBirkenhead College 1[ crew ]10:27:0323.4.8
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]8:44:6523.5.8
Scratched crews (Heats) 
SCREGGS 1[ crew ]_:__:__23.2.1

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:05:6124.1.7
7thListon College 1[ crew ]9:22:0124.1.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
7thACG Strathallan College 1[ crew ]9:36:2224.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:08:2324.4.3
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:20:4224.4.2
5thBirkenhead College 1[ crew ]8:40:4224.4.7
7thListon College 2[ crew ]8:54:5324.4.5

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:33:4125.1.2
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50:1125.1.4
8thCarmel College 1[ crew ]8:21:0925.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thBaradene College 1[ crew ]7:34:0225.2.2
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:40:5525.2.5
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:46:3225.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:35:2825.3.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:47:9125.3.6
Scratched crews (Heats) 
SCRROSE 1[ crew ]_:__:__25.3.7

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:36:9326.1.1
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:12:2526.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:38:1726.2.3
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:58:5126.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]7:47:8026.3.7
2ndSt Peter's College 1[ crew ]8:14:8826.3.2
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:27:8926.3.3
5thRosehill College 1[ crew ]8:30:5826.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:27:9826.4.3
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:30:9426.4.6
5thKings College 2[ crew ]7:48:3026.4.2

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:36:8627.1.2
6thKristin School 1[ crew ]9:31:2427.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:57:9527.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thEdgewater College 1[ crew ]9:03:8327.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:59:7627.4.4
5thRosehill College 1[ crew ]9:08:8227.4.6
6thCarmel College 1[ crew ]9:12:3927.4.3

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thRosehill College 1[ crew ]9:27:8728.1.4
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:55:5028.1.6
8thCarmel College 1[ crew ]11:12:3428.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]8:46:3528.2.3
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:21:6728.2.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]9:36:3328.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:57:1228.3.6
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:17:1128.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:57:6128.4.6
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:26:7828.4.1

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]8:50:5329.1.6
7thMacleans College 2[ crew ]10:21:1029.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:35:7629.2.3
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:52:7829.2.6
6thManurewa High School 1[ crew ]10:13:1429.2.5

Event 30 Boys under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:02:4730.1.3
5thSt Peter's College 1[ crew ]8:44:6530.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:11:5530.2.3

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:23:6931.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]6:50:6831.2.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:56:5631.2.5

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:01:9732.1.4
7thNorthcote College 1[ crew ]9:04:0432.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:41:7132.2.2
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:29:0532.2.6
6thBirkenhead College 1[ crew ]8:42:2932.2.1
7thRangitoto College 2[ crew ]9:02:8932.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdRangitoto College 1[ crew ]8:10:1032.3.3
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:18:1232.3.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:28:7232.3.7
6thACG Strathallan College 1[ crew ]9:03:1632.3.4

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:23:7833.1.5
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:37:1133.1.4
---Carmel College 2[ crew ]DNS33.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:54:3233.2.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:38:4233.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:30:3733.3.1
4thEdgewater College 1[ crew ]8:46:6233.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:52:5033.4.1
7thCarmel College 1[ crew ]10:28:3533.4.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:49:9333.5.6
6thManurewa High School 1[ crew ]9:39:8033.5.3

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thGlendowie College 1[ crew ]8:53:0534.1.3
6thKings College 2[ crew ]9:17:2834.1.6
7thSt Kentigern College 2[ crew ]9:57:6534.1.4
8thSt Peter's College 1[ crew ]11:04:2234.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]8:11:8734.2.8
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:46:7434.2.6
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]9:18:9934.2.5
8thAuckland Grammar School 2[ crew ]11:09:9934.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]8:04:6234.3.3
6thKings College 1[ crew ]9:31:6234.3.5
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]9:35:0834.3.8
8thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]10:04:2534.3.4

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:13:6435.1.1
2ndKings College 1[ crew ]7:17:6535.1.5
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:18:1935.1.3
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:03:6735.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:15:2835.2.7
6thKings College 2[ crew ]7:29:4535.2.4
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:31:4835.2.3

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:23:3436.1.2
2ndCarmel College 1[ crew ]8:26:1436.1.3
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:50:2036.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:58:1736.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:31:5236.3.2
5thKings College 1[ crew ]9:05:3536.3.5

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 2[ crew ]9:47:3237.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:55:6437.2.7
3rdBaradene College 1[ crew ]9:18:8737.2.5

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:01:0438.1.8
6thListon College 1[ crew ]8:36:3638.1.6
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:42:5138.1.1
8thEdgewater College 2[ crew ]9:23:5938.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:07:4138.2.1
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:21:5838.2.7
6thEdgewater College 1[ crew ]8:43:6638.2.2
8thRangitoto College 1[ crew ]8:54:1538.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndBirkenhead College 1[ crew ]8:32:6338.3.8
7thPukekohe High School 2[ crew ]9:15:2538.3.6

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:27:9139.1.7
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]9:11:9039.1.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]9:49:2039.1.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:29:9139.3.2

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:46:3540.1.5
6thGlendowie College 1[ crew ]9:16:9440.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:27:1040.2.6
7thEdgewater College 1[ crew ]9:56:9840.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:29:2240.3.4
3rdKings College 1[ crew ]8:46:9640.3.7
6thCarmel College 1[ crew ]9:34:1940.3.5
7thManurewa High School 1[ crew ]10:14:5640.3.8
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]DNS40.3.3
Scratched crews (Heats) 
SCRMACL 1[ crew ]_:__:__40.1.7

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 2[ crew ]9:52:2141.1.5
4thSt Kentigern College 2[ crew ]9:54:3041.1.1
8thRosehill College 1[ crew ]11:27:9441.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:48:5941.2.5
8thSt Kentigern College 1[ crew ]11:05:6541.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]9:16:2341.3.3
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:39:4641.3.7
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:46:0041.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]10:08:4741.4.4
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:46:7041.4.2
Scratched crews (Heats) 
SCRBARA 1[ crew ]_:__:__41.2.1

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]8:15:2242.1.8
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:51:8542.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:49:1642.2.7
8thSt Kentigern College 1[ crew ]10:02:6042.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
8thSt Kentigern College 2[ crew ]10:47:3242.3.1

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:51:6743.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:38:1543.2.2
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:07:8743.2.3
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:10:3943.2.5

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA