NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Craighead Diocesan School's approved colours
#16: Craighead Diocesan School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2006 North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2006 North Island Secondary Schools regatta results, filtered to show races with schools from the East Coast/Hawkes Bay region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
---Napier Boys High School 1[ crew ]SCR1.2.4

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:30:093.1.3
4thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:45:033.1.5

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thNapier Boys High School 1[ crew ]7:17:154.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
7thNapier Boys High School 2[ crew ]9:16:954.2.6

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:08:907.2.4

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:11:6610.1.8

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thNapier Boys High School 1[ crew ]7:12:0614.1.6

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thNapier Boys High School 1[ crew ]6:55:7318.1.3

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
2ndNapier Girls High School 2[ crew ]9:05:6319.2.2
5thNapier Girls High School 1[ crew ]9:11:2319.2.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:42:2521.1.7

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:16:6622.1.1

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
5thNapier Boys High School 1[ crew ]8:47:3424.2.6
---St John's College (Hastings) 1[ crew ]SCR24.2.2
---St John's College (Hastings) 2[ crew ]SCR24.2.7

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:34:5225.1.3

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:44:8926.2.8

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:26:3627.1.1

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:08:2432.1.8

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:07:0333.2.3

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:43:6236.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
6thNapier Girls High School 1[ crew ]8:28:0036.2.8

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thHastings Girls High School 1[ crew ]8:34:9837.1.6

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:31:3838.1.1

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndLindisfarne College 1[ crew ]7:37:4339.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:08:5139.2.6
7thLytton High School 1[ crew ]8:38:0039.2.7

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
8thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:16:2041.1.1
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]7:14:411.1.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:30:991.3.2

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:57:233.1.4
4thGisborne Girls High School 2[ crew ]8:29:053.1.3

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdNapier Boys High School 2[ crew ]7:05:074.2.3

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:51:757.1.5
7thGisborne Girls High School 2[ crew ]8:08:787.1.7
8thHastings Girls High School 1[ crew ]8:13:127.1.8

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]6:56:1210.2.5

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:43:7216.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
7thLytton High School 1[ crew ]8:57:5016.2.1

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]7:00:4618.1.6

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thNapier Girls High School 2[ crew ]9:47:8619.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdNapier Girls High School 1[ crew ]9:56:2119.2.3

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results || race reproduction ]
5thHastings Girls High School 1[ crew ]10:06:7220.3.4

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:26:9922.1.5

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thHavelock North High School 1[ crew ]9:02:2923.1.2

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:55:3124.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thNapier Boys High School 1[ crew ]8:58:3824.2.2
5thSt John's College (Hastings) 2[ crew ]9:05:9624.2.7

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:27:0226.2.1

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:47:6327.1.4
8thNapier Girls High School 1[ crew ]9:29:0427.1.3

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Boys High School 1[ crew ]7:46:9332.2.3
7thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:34:8232.2.7

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:34:6533.2.3

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thNapier Girls High School 1[ crew ]9:31:5636.2.6

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:29:6638.1.4

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Boys High School 2[ crew ]10:35:7739.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]10:22:3139.2.6
4thLytton High School 1[ crew ]10:52:1839.2.2

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]9:38:6441.1.6

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:57:5542.1.8
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]7:28:111.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
7thCampion College 1[ crew ]8:53:111.3.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:35:111.5.1

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:50:163.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:01:643.2.3
4thGisborne Girls High School 2[ crew ]8:31:963.2.6

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thNapier Boys High School 2[ crew ]7:10:844.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]6:52:114.3.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:49:617.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 2[ crew ]8:05:437.4.1
5thHastings Girls High School 1[ crew ]8:17:467.4.7

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]6:59:5210.1.8

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:34:5713.3.7

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]7:14:3014.2.3

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thLytton High School 1[ crew ]8:46:0716.1.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:59:7016.4.5

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]7:11:6618.2.3

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thNapier Girls High School 2[ crew ]9:41:8819.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thNapier Girls High School 1[ crew ]9:38:3719.2.5

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thLytton High School 1[ crew ]9:19:9220.1.8
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndHastings Girls High School 1[ crew ]9:26:1720.4.2

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:24:1822.1.4

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
7thNapier Girls High School 1[ crew ]9:10:3523.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thHavelock North High School 1[ crew ]8:42:2323.3.6

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thNapier Boys High School 1[ crew ]8:39:7724.1.4
6thLytton High School 1[ crew ]9:11:3524.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thNapier Boys High School 2[ crew ]9:09:5524.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thSt John's College (Hastings) 2[ crew ]8:51:1324.3.7
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:15:1824.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:39:1524.4.4

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:29:7925.3.1

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:53:6326.1.5

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:38:5127.1.5
3rdNapier Girls High School 1[ crew ]8:54:7127.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thHavelock North High School 1[ crew ]9:22:8927.2.4

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:44:4832.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:01:9232.2.3

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:45:3133.2.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Girls High School 2[ crew ]9:49:1933.4.2

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:39:1136.2.3
5thNapier Girls High School 1[ crew ]9:14:0436.2.7

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHastings Girls High School 1[ crew ]9:26:6137.1.2

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:17:2938.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
8thCampion College 1[ crew ]10:07:2138.3.2

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:51:3939.2.3
6thLytton High School 1[ crew ]10:01:8339.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stLindisfarne College 1[ crew ]8:41:4139.3.5
5thGisborne Boys High School 2[ crew ]9:24:9739.3.4

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]9:09:1441.3.1

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:42:3242.3.8

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

East Coast/Hawkes Bay's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA