NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
St Margaret's College's approved colours
#100: St Margaret's College

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2006 North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2006 North Island Secondary Schools regatta results, filtered to show races with schools from the Waikato/Bay of Plenty region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:15:891.1.3
3rdWhakatane High School 2[ crew ]7:17:151.1.4
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:23:581.1.1
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:27:641.1.2
8thOtumoetai College 2[ crew ]7:44:621.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:32:581.2.5

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:24:492.1.6
2ndKatikati College 1[ crew ]8:34:712.1.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:41:642.1.1
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:01:192.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdTrident High School 1[ crew ]9:10:522.2.4
4thBethlehem College 1[ crew ]9:13:432.2.6

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:28:553.1.4
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:53:663.1.8
---Tauranga Girls College 1[ crew ]RET3.1.6

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:02:164.1.3
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:08:644.1.4
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:23:034.1.8
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:24:294.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:28:914.2.7
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:33:754.2.4
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:59:404.2.8

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:16:555.1.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:23:255.1.2
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:33:365.1.1
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:42:755.1.4
8thBethlehem College 1[ crew ]7:51:375.1.8

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:32:696.1.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:36:156.1.3
4thRotorua Boys High School 2[ crew ]7:42:096.1.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:43:136.1.6
6thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:52:306.1.1
8thHamilton Boys High School 2[ crew ]8:18:456.1.8

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:42:867.1.2
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:45:447.1.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:46:607.1.6
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:46:637.1.5
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:50:227.1.3
7thHillcrest High School 1[ crew ]8:08:797.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdFraser High School 1[ crew ]8:14:667.2.2
6thSt Peter's School 2[ crew ]8:29:827.2.5

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:14:628.1.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:47:148.1.8
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:52:858.1.4
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:08:948.1.6

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:09:289.1.4
7thTauranga Girls College 1[ crew ]7:31:279.1.1
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:52:039.1.8

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thSt Peter's School 1[ crew ]6:56:2210.1.2

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:02:9111.1.6
Scratched crews (Finals) 
SCRTEAW 1[ crew ]_:__:__11.1.2

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:22:7012.1.4
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:35:9412.1.6
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:36:1612.1.5
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:44:8912.1.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:48:6812.1.2
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:56:0412.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:51:6612.2.4
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:01:8212.2.1
4thAquinas College 1[ crew ]8:03:8012.2.3
6thBethlehem College 1[ crew ]8:14:2312.2.6

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:57:4913.1.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:58:3713.1.4
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:00:1813.1.1
7thCambridge High School 1[ crew ]7:18:8613.1.7
8thOtumoetai College 1[ crew ]7:23:5313.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:14:0413.2.3
6thSt Peter's School 2[ crew ]7:26:7113.2.2

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:03:5814.1.3
3rdFraser High School 1[ crew ]7:12:0414.1.5

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:37:5515.1.5
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:45:4115.1.7
6thCambridge High School 1[ crew ]7:01:6115.1.6
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:05:0115.1.8
8thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:10:2315.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
5thAquinas College 1[ crew ]7:16:8815.2.6

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:05:5016.1.6
4thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:17:9616.1.1
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:24:5516.1.8
7thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:28:4516.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]8:22:6416.2.5
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:28:5116.2.6
3rdJohn Paul College 2[ crew ]8:34:0616.2.2
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:42:9016.2.4

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:55:3017.1.4
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:01:3417.1.6
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:14:1917.1.2
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:21:8317.1.7
8thOtumoetai College 1[ crew ]7:24:6317.1.8

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]6:50:3518.1.5

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:24:9919.1.6
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:28:0719.1.5
4thKatikati College 1[ crew ]8:32:0219.1.7
7thHauraki Plains College 1[ crew ]9:01:5219.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
7thOtumoetai College 1[ crew ]9:21:0119.2.1

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:17:4120.1.5
3rdRotorua Girls High School 2[ crew ]8:19:3320.1.2
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:32:8520.1.8
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:35:3720.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:35:2220.2.3
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:36:0420.2.7
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:36:0920.2.4
4thHauraki Plains College 2[ crew ]8:51:5320.2.2
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:54:9320.2.6
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:59:2220.2.5

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:45:4921.1.3
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:49:5621.1.4
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:53:7321.1.5
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:08:8921.1.6
7thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:30:9221.1.2

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:43:8122.1.5
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:57:5522.1.3
5thBethlehem College 1[ crew ]7:04:5222.1.2
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:09:2422.1.7
7thTrident High School 1[ crew ]7:11:9422.1.8

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:54:5523.1.6
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:58:3423.1.3
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:00:8123.1.8
6thBethlehem College 1[ crew ]8:14:2723.1.5
7thMount Maunganui College 1[ crew ]8:27:1223.1.4
8thCambridge High School 1[ crew ]8:29:7123.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
4thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:22:4623.2.2

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:44:3424.1.1
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:02:6324.1.3
7thBethlehem College 1[ crew ]8:03:7924.1.8
8thHauraki Plains College 2[ crew ]8:17:0224.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:54:8824.2.4
3rdAquinas College 1[ crew ]8:15:5324.2.1

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:11:6725.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:18:0925.1.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:21:9425.1.2
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:31:3325.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
4thAquinas College 1[ crew ]7:38:8625.2.6

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:04:4126.1.5
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:08:2026.1.4
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:15:2326.1.2
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:16:9326.1.6
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:18:5326.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:18:0426.2.3
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:21:1726.2.5
4thFraser High School 2[ crew ]7:30:2326.2.4
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:34:0226.2.7

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:59:2327.1.3
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:06:0927.1.2
4thMount Maunganui College 1[ crew ]8:13:5627.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
5thCambridge High School 1[ crew ]8:36:5327.2.1
6thOtumoetai College 2[ crew ]8:37:6827.2.8
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:40:9227.2.4

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:00:9328.1.2
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:06:5328.1.6
6thCambridge High School 2[ crew ]8:16:7528.1.4
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:20:7028.1.3
8thOtumoetai College 1[ crew ]8:25:8628.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:07:1428.2.5
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]8:09:4428.2.7
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:12:1328.2.2
4thBethlehem College 1[ crew ]8:13:4028.2.8

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:51:4829.1.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:00:4929.1.3
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:16:4729.1.2
8thAquinas College 1[ crew ]8:21:8029.1.8

Event 30 Boys under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thJohn Paul College 1[ crew ]6:59:4730.1.4
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:07:4930.1.2
6thAquinas College 1[ crew ]7:16:2730.1.1

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:16:2431.1.5
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:37:8331.1.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]6:40:4631.1.8
8thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:11:9431.1.2

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:41:0632.1.5
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:43:6432.1.3
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:47:6532.1.4
4thBethlehem College 2[ crew ]7:52:1532.1.2
5thBethlehem College 1[ crew ]7:55:3932.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 2[ crew ]: : :32.2.3
6thTauranga Boys College 1[ crew ]: : :32.2.8

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:44:5633.1.6
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:55:1633.1.2
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:58:1833.1.8
6thTrident High School 1[ crew ]8:05:7033.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:02:9133.2.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:07:6933.2.2
5thCambridge High School 1[ crew ]8:20:6533.2.6

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:07:2734.1.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:10:3534.1.5
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:12:8734.1.2
6thCambridge High School 2[ crew ]7:36:8834.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:34:0834.2.5
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:04:1834.2.8
7thCambridge High School 1[ crew ]8:28:0134.2.6

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:35:2535.1.6
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:40:7435.1.5
5thFraser High School 1[ crew ]6:43:2735.1.7
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:55:7935.1.1

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:44:3436.1.8
6thTauranga Girls College 1[ crew ]7:55:7136.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:20:4836.2.2
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:31:9636.2.1

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:03:4037.1.5
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:10:5937.1.7
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:14:6637.1.3
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:30:0937.1.4
8thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:40:2037.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:56:4037.2.5
7thAquinas College 1[ crew ]9:33:2037.2.1

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:12:6038.1.4
6thBethlehem College 1[ crew ]7:35:6138.1.3
7thHauraki Plains College 2[ crew ]7:36:8838.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stAquinas College 1[ crew ]7:33:0938.2.3
9thTe Awamutu College 1[ crew ]8:00:2838.2.9

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thCambridge High School 1[ crew ]7:50:0639.1.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:51:7139.1.5
8thTauranga Boys College 1[ crew ]8:11:5939.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]8:06:2039.2.3

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:34:9440.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:35:8240.1.4
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:37:2540.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:02:9140.2.1
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:06:4840.2.4
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:07:1440.2.2
8thTe Awamutu College 1[ crew ]8:15:8240.2.6

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:37:9741.1.2
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:40:5041.1.5
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:43:8041.1.3
4thTauranga Girls College 2[ crew ]7:48:6341.1.4
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:00:6041.1.7
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:07:4741.1.8
7thHauraki Plains College 2[ crew ]8:09:6741.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]8:08:7941.2.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:28:8441.2.3
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:35:2741.2.4
6thAquinas College 1[ crew ]8:41:3741.2.2
8thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:51:5841.2.8

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:23:0942.1.8
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:24:4642.1.7
6thRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:39:4542.1.4
7thWhakatane High School 1[ crew ]7:49:7242.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:41:3242.2.5
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]7:41:6042.2.3
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:46:0542.2.8
4thWhakatane High School 2[ crew ]7:46:8742.2.6
6thJohn Paul College 2[ crew ]7:59:2842.2.4

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:10:8143.1.4
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:12:8443.1.3
5thBethlehem College 1[ crew ]6:29:8743.1.2
6thTauranga Boys College 1[ crew ]6:36:9543.1.7

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:12:4844.1.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:20:2244.1.6
5thAquinas College 1[ crew ]7:25:5044.1.7
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:28:1344.1.8
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:29:8944.1.5
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:08:041.1.5
5thBethlehem College 2[ crew ]7:29:621.1.1
6thAquinas College 1[ crew ]7:38:081.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 2[ crew ]7:10:011.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:18:741.3.3
Scratched crews (Repechages) 
SCRROTB 1[ crew ]_:__:__1.2.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:35:702.1.6
2ndTrident High School 1[ crew ]8:43:612.1.4
6thCambridge High School 1[ crew ]9:16:122.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thBethlehem College 2[ crew ]9:03:712.2.1
7thCambridge High School 2[ crew ]9:28:592.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:48:732.3.6
Scratched crews (Repechages) 
SCRMTMA 1[ crew ]_:__:__2.3.7

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:33:063.1.5
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:42:733.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:56:153.2.3
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:11:423.2.7
5thAquinas College 1[ crew ]8:35:913.2.2
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:36:793.2.1

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]6:58:094.1.5
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:22:484.1.7
7thCambridge High School 1[ crew ]7:22:534.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]6:53:104.2.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:06:064.2.5
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:09:794.2.6
6thOtumoetai College 2[ crew ]7:31:934.2.1

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:10:235.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:15:455.2.5
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:23:835.2.4

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:15:126.1.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:20:346.1.5
3rdRotorua Boys High School 2[ crew ]7:23:146.1.8
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:28:746.1.6
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:32:316.1.3
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:37:366.1.1

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:45:607.1.6
5thFraser High School 1[ crew ]8:02:467.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:40:057.2.4
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:02:687.2.6
8thOtumoetai College 1[ crew ]8:22:297.2.2

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:20:789.1.7
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:33:089.1.2
7thTrident High School 1[ crew ]7:37:209.1.1

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:47:0610.1.5
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:11:0010.1.3
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:13:4210.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thTrident High School 1[ crew ]7:03:7010.2.6

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:20:1012.1.4
3rdAquinas College 1[ crew ]7:33:6912.1.8
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:42:8612.1.2
7thCambridge High School 1[ crew ]7:55:6012.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:25:3312.2.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:38:4612.2.5

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:47:6613.1.5
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:49:4113.1.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]6:51:9413.1.6
5thSt Peter's School 2[ crew ]7:10:8313.1.7

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:55:2714.1.1

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]6:55:7315.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:53:0415.2.4
3rdAquinas College 1[ crew ]7:11:2815.2.5
6thBethlehem College 1[ crew ]7:29:6815.2.3

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 2[ crew ]8:17:0916.1.1
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:27:9116.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:06:3116.2.5
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:10:2616.2.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:20:9716.2.4
8thOtumoetai College 2[ crew ]9:25:8916.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:20:7616.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]8:15:3716.4.4
2ndJohn Paul College 2[ crew ]8:23:3916.4.5
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:25:4216.4.3
Scratched crews (Repechages) 
SCRWHAK 1[ crew ]_:__:__16.3.7
SCRTRID 1[ crew ]_:__:__16.4.1

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:10:3417.1.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:13:1417.1.2
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:23:2017.1.5

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]7:13:9218.1.7
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:22:9818.1.3

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thOtumoetai College 1[ crew ]9:52:9719.1.1
6thMount Maunganui College 2[ crew ]10:15:1619.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]9:43:4719.2.4

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]9:29:6420.1.2
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]9:35:8020.1.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]9:38:7620.1.6
6thJohn Paul College 2[ crew ]10:56:7020.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]9:13:4120.2.4
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]9:27:8020.2.3
4thHillcrest High School 1[ crew ]9:35:6520.2.2
5thBethlehem College 1[ crew ]9:49:6020.2.7
7thCambridge High School 1[ crew ]10:14:7020.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]9:08:6020.3.3
2ndWhakatane High School 1[ crew ]9:22:3420.3.5
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]9:29:2620.3.6
4thOtumoetai College 2[ crew ]9:36:2920.3.7

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:20:0722.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:22:4922.1.3
4thTrident High School 1[ crew ]7:38:4722.1.2
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:44:0722.1.6
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:00:6622.1.7

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thTe Awamutu College 1[ crew ]9:23:4323.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:48:1723.2.2
3rdRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:57:0623.2.5
6thOtumoetai College 2[ crew ]9:07:9423.2.1
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:13:2723.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:32:7823.3.4
6thBethlehem College 2[ crew ]9:16:7223.3.7

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:28:6724.1.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:38:2824.1.2
6thAquinas College 1[ crew ]8:58:3324.1.6
8thTe Awamutu College 1[ crew ]9:55:2324.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:39:8724.2.3
8thAquinas College 2[ crew ]9:39:0224.2.1

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:36:0325.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdAquinas College 1[ crew ]8:06:3225.2.4
6thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:24:6625.2.1
7thHauraki Plains College 2[ crew ]9:12:3425.2.2

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:41:5426.1.4
3rdFraser High School 2[ crew ]7:45:1626.1.2
4thFraser High School 1[ crew ]7:50:4926.1.7
7thOtumoetai College 2[ crew ]8:59:6426.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:36:6026.2.4
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:38:6826.2.3
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:11:5826.2.2

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:58:2327.1.6
6thCambridge High School 1[ crew ]9:05:4827.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:39:9327.2.5
6thOtumoetai College 2[ crew ]9:09:4827.2.1
8thOtumoetai College 1[ crew ]9:25:2527.2.8

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:35:5328.1.3
5thCambridge High School 1[ crew ]8:55:4628.1.5
8thBethlehem College 2[ crew ]9:12:4428.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:16:4228.2.4
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:28:9428.2.1
5thWestern Heights High School 1[ crew ]8:32:8828.2.3
6thBethlehem College 1[ crew ]8:34:2128.2.7
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:45:8628.2.6

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:04:0029.1.4
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:16:2029.1.5
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:25:4229.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdAquinas College 1[ crew ]8:21:1529.2.3
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:44:4329.2.6

Event 30 Boys under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:14:5130.1.5
5thAquinas College 1[ crew ]7:34:7830.1.6
Scratched crews (Repechages) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__30.1.2

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:50:3031.1.1
6thOtumoetai College 1[ crew ]6:54:7431.1.3

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 2[ crew ]8:00:8832.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Boys College 1[ crew ]8:08:9032.2.5

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:31:6433.1.5
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:36:4233.1.4
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:19:7533.1.1
5thCambridge High School 2[ crew ]9:34:0933.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:40:9733.2.4
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:58:9833.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:24:9833.3.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:44:4333.3.7
5thOtumoetai College 1[ crew ]9:04:8033.3.6

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
---Whakatane High School 1[ crew ]DNS34.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]To Final34.2.4
2ndCambridge High School 2[ crew ]To Final34.2.2
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]To Final34.2.3
4thCambridge High School 1[ crew ]To Final34.2.6
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]To Final34.2.5

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]To Final35.1.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]35.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]To Final35.2.4
2ndFraser High School 1[ crew ]To Final35.2.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]35.2.6

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:29:8236.1.6
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:46:7936.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:35:9136.2.5

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thAquinas College 1[ crew ]11:11:1537.1.3
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]11:11:8637.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:58:6437.2.3
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]10:05:6137.2.5

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdAquinas College 1[ crew ]8:47:8938.1.5
6thFraser High School 1[ crew ]9:08:7138.1.8
7thOtumoetai College 1[ crew ]9:26:2338.1.6
8thTe Awamutu College 1[ crew ]9:30:2438.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 2[ crew ]8:31:8538.2.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]9:09:7538.2.5

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]9:00:5839.1.3
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]9:39:5839.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]9:25:4039.2.5
Scratched crews (Repechages) 
SCRSTPC 2[ crew ]_:__:__39.2.4

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:55:3640.1.4
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]9:15:1940.1.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]9:43:7040.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thTe Awamutu College 1[ crew ]To Final40.2.3
6thTrident High School 1[ crew ]40.2.4

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]9:13:4341.1.5
3rdSt Peter's School 2[ crew ]9:40:1841.1.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]9:55:2841.1.2
5thAquinas College 1[ crew ]10:11:7141.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:50:8141.2.4
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:58:4441.2.3
3rdFraser High School 1[ crew ]9:20:1941.2.5
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]9:45:4041.2.6

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:53:0742.1.4
2ndJohn Paul College 2[ crew ]9:01:4242.1.1
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]9:02:5742.1.3
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:32:8942.1.5
7thBethlehem College 2[ crew ]9:41:5142.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:50:0942.2.5
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:57:4542.2.1
3rdWhakatane High School 2[ crew ]9:16:0142.2.4
5thBethlehem College 1[ crew ]9:28:5942.2.6
7thSt Peter's School 1[ crew ]9:56:6642.2.7

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:52:6143.1.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:08:2643.1.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:11:0643.1.6
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:31:1143.1.2
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thAquinas College 1[ crew ]7:48:501.1.8
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:49:111.1.3
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:54:651.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:17:951.2.5
8thOtumoetai College 2[ crew ]8:39:681.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]7:08:311.3.3
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:30:501.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:17:871.4.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:29:181.4.2
5thBethlehem College 2[ crew ]7:45:001.4.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:48:461.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:22:261.5.7
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:45:711.5.6

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:40:432.1.4
2ndTrident High School 1[ crew ]8:49:602.1.2
6thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:56:902.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:28:782.2.7
4thBethlehem College 1[ crew ]8:57:182.2.8
6thMount Maunganui College 2[ crew ]9:05:582.2.4
7thTe Awamutu College 1[ crew ]9:23:652.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]9:13:602.3.6
5thMount Maunganui College 1[ crew ]9:25:462.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 2[ crew ]9:26:002.4.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:25:322.5.1
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:48:062.5.6
5thBethlehem College 2[ crew ]8:54:272.5.5
Scratched crews (Heats) 
SCRSHGH 2[ crew ]_:__:__2.2.3

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:49:513.1.6
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:06:483.1.3
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:36:413.1.2
8thTe Awamutu College 1[ crew ]8:44:433.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:25:103.2.5
6thAquinas College 1[ crew ]8:33:993.2.2
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:48:003.2.7

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:50:294.1.6
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:57:984.1.4
7thCambridge High School 1[ crew ]7:23:524.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:50:084.2.2
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:50:524.2.7
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:16:064.2.4
7thOtumoetai College 2[ crew ]7:27:264.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:50:574.3.7
3rdOtumoetai College 1[ crew ]6:53:764.3.4
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:12:714.3.2

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:12:655.1.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:01:975.1.1
---Bethlehem College 2[ crew ]SCR5.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]6:57:165.2.2
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:03:645.2.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:11:225.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:15:465.3.2

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:25:616.1.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:37:976.1.6
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:39:126.1.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:37:516.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:20:456.2.2
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:32:816.2.4
5thRotorua Boys High School 2[ crew ]7:41:716.2.3

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:47:307.1.5
2ndFraser High School 1[ crew ]7:59:777.1.8
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:05:597.1.6
7thAquinas College 1[ crew ]8:12:197.1.7
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:56:957.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:33:027.2.6
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:34:077.2.7
6thAquinas College 2[ crew ]8:22:627.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:38:197.3.1
3rdHillcrest High School 1[ crew ]7:57:527.3.3
7thHauraki Plains College 2[ crew ]8:58:007.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:47:807.4.2
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:04:947.4.3

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:04:479.1.3
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:33:039.1.5
5thTrident High School 1[ crew ]7:39:519.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:27:269.2.3

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:44:0310.1.5
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:04:3010.1.1
5thTrident High School 1[ crew ]7:06:0010.1.2
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:08:9110.1.7

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:04:0912.1.3
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:13:9812.1.1
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:26:2312.1.4
6thCambridge High School 1[ crew ]8:05:6712.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:17:3712.2.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:23:5212.2.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:28:9612.2.7
7thAquinas College 1[ crew ]7:54:0612.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:23:5312.3.7
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:44:6212.3.5
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:54:5612.3.4
Scratched crews (Heats) 
SCRHAUR 2[ crew ]_:__:__12.3.5

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:55:4013.1.1
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:20:2313.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:05:6213.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:52:3813.3.2
2ndCambridge High School 1[ crew ]6:54:9613.3.6
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:57:0513.3.1
6thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:15:0713.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:55:9513.4.1
4thSt Peter's School 2[ crew ]7:16:1713.4.3
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:47:7813.4.2

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:11:1714.1.7
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:13:0114.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:10:7314.2.4

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]6:54:9715.1.1
4thAquinas College 1[ crew ]7:13:6415.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:39:3715.2.3
4thBethlehem College 1[ crew ]7:36:7115.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:45:9015.3.6
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:58:7515.3.2
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:09:4615.3.5
Scratched crews (Heats) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__15.1.2

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:20:3116.1.2
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:26:6316.1.3
7thCambridge High School 1[ crew ]9:12:9316.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:23:7916.2.5
3rdJohn Paul College 2[ crew ]8:30:1616.2.2
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:56:5816.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thOtumoetai College 2[ crew ]9:30:9516.3.1
6thTrident High School 1[ crew ]12:07:8816.3.7
---Tauranga Girls College 1[ crew ]DNF16.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]8:21:3616.4.6
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:28:8816.4.2
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:46:6816.4.3
7thTe Awamutu College 1[ crew ]9:11:0116.4.4
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:18:0116.6.5
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:26:3616.6.7
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:35:0416.6.2
5thRotorua Girls High School 2[ crew ]9:01:6816.6.3

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:19:6217.1.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:31:4317.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:16:8217.2.6
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:24:5717.2.5
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:34:0217.2.2
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGB 2[ crew ]_:__:__17.1.7

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:36:4818.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:03:1518.2.5
5thCambridge High School 1[ crew ]7:28:5318.2.6

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]8:55:4219.1.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]9:53:9119.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:55:7419.2.6
6thMount Maunganui College 2[ crew ]10:31:9219.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndKatikati College 1[ crew ]8:58:1019.3.7
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]9:07:3319.3.4
Scratched crews (Heats) 
SCRSTPC 1[ crew ]_:__:__19.2.3

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]9:05:0920.1.7
3rdOtumoetai College 1[ crew ]9:05:5920.1.6
5thBethlehem College 1[ crew ]9:15:3620.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 2[ crew ]8:42:5720.2.6
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:55:6420.2.8
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]9:02:4620.2.2
4thHillcrest High School 1[ crew ]9:05:8120.2.3
5thOtumoetai College 2[ crew ]9:07:9520.2.4
8thSt Peter's School 1[ crew ]10:12:8720.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:52:0120.3.2
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]8:52:7820.3.6
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:56:6820.3.1
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:58:7720.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:41:3020.4.3
3rdJohn Paul College 2[ crew ]9:27:3820.4.5
4thCambridge High School 1[ crew ]9:48:9120.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]9:06:9020.5.3
6thBethlehem College 2[ crew ]9:29:6920.5.2
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]10:17:1520.5.6

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:19:4022.1.7
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:37:9122.1.6
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:42:8622.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:04:2422.2.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:08:9922.2.5
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:25:7722.2.2
5thTrident High School 1[ crew ]8:09:9322.2.4

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:15:9223.1.4
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:42:4523.1.6
7thSt Peter's School 1[ crew ]9:04:2023.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]8:33:0023.2.7
5thBethlehem College 2[ crew ]8:40:8623.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:31:8023.3.5
8thOtumoetai College 1[ crew ]9:14:3723.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:20:5923.4.6
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:25:5323.4.1
5thOtumoetai College 2[ crew ]8:44:4823.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:24:6023.5.3
3rdRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:42:7823.5.2
5thTe Awamutu College 1[ crew ]9:06:0123.5.4
8thSt Peter's School 2[ crew ]9:32:7123.5.5
Scratched crews (Heats) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__23.1.1

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:26:6424.1.3
5thAquinas College 2[ crew ]9:01:4724.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 2[ crew ]8:09:2924.2.2
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:21:9824.2.7
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:24:7324.2.6
5thTe Awamutu College 1[ crew ]9:05:1524.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:18:7824.3.6
3rdAquinas College 1[ crew ]8:41:4124.3.4

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:24:7325.1.7
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:25:8925.1.3
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:01:4225.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:15:2325.2.6
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:23:9625.2.1
7thHamilton Girls' High School 2[ crew ]7:55:5525.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdAquinas College 1[ crew ]7:45:0025.3.2
5thHauraki Plains College 2[ crew ]8:45:3625.3.4
Scratched crews (Heats) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__25.2.4

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:20:6726.1.3
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:24:6826.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:45:2826.1.6
7thCambridge High School 2[ crew ]8:41:3626.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:16:7726.2.2
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:26:8826.2.1
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:31:0526.2.7
4thFraser High School 2[ crew ]7:32:4226.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 2[ crew ]8:20:4826.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:19:3526.4.4
4thFraser High School 1[ crew ]7:32:4826.4.7
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:49:4526.4.5
Scratched crews (Heats) 
SCRSTPC 2[ crew ]_:__:__26.1.5
SCRSTPC 1[ crew ]_:__:__26.2.7

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thOtumoetai College 2[ crew ]9:03:7227.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:43:4527.2.7
5thCambridge High School 1[ crew ]8:59:8827.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:31:9227.3.5
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:01:0327.3.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]9:07:7327.3.6
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:17:2427.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:42:3527.4.2

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:22:6828.1.5
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]8:27:8428.1.1
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]9:02:7228.1.3
5thBethlehem College 2[ crew ]9:26:6128.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:53:6028.2.4
4thBethlehem College 1[ crew ]9:07:2228.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:41:9028.3.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:56:3528.3.3
5thJohn Paul College 1[ crew ]9:02:7228.3.5
7thOtumoetai College 2[ crew ]9:39:6928.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 2[ crew ]8:47:8928.4.5
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]9:02:2328.4.2
7thSt Peter's School 1[ crew ]10:25:6028.4.4

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:30:2029.1.5
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:41:6329.1.3
4thHillcrest High School 1[ crew ]9:02:0129.1.2
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:25:0229.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:58:7729.2.7
4thAquinas College 1[ crew ]9:08:1629.2.2

Event 30 Boys under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:30:0130.1.5
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:41:4830.1.6
3rdAquinas College 1[ crew ]7:57:4730.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:59:6630.2.6

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:08:2031.1.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:19:0831.1.5
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:29:8431.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:44:0431.2.6

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]7:50:6532.1.6
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:55:3832.1.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]8:23:0632.1.2
5thCambridge High School 2[ crew ]8:37:3432.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:29:3532.2.4
2ndBethlehem College 2[ crew ]7:37:5332.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:44:1232.3.6
Scratched crews (Heats) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__32.1.4
SCRSTPC 2[ crew ]_:__:__32.2.4

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:04:8433.1.6
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]8:15:6033.1.3
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:44:6533.1.2
7thOtumoetai College 2[ crew ]9:44:3033.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:17:7433.2.5
2ndTrident High School 1[ crew ]8:28:5633.2.2
5thCambridge High School 1[ crew ]9:03:4433.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:37:7833.3.4
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:54:5733.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 2[ crew ]9:19:0933.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:54:9233.5.7
4thOtumoetai College 1[ crew ]9:28:7633.5.4
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:33:1533.5.2

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]8:04:0134.1.7
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:40:5334.1.8
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:46:1334.1.1
5thCambridge High School 2[ crew ]9:00:6334.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:53:7334.2.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:57:4134.2.1
4thCambridge High School 1[ crew ]8:27:7434.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]8:33:0734.3.7

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:24:5135.1.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:32:9735.1.6
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:47:7435.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:02:7035.2.2
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:04:3535.2.1
4thFraser High School 1[ crew ]7:13:3635.2.5

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:03:4936.1.4
6thOtumoetai College 1[ crew ]9:35:6836.1.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:33:0036.3.6
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:33:9436.3.3

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]9:10:9637.1.4
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]10:08:5237.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:54:6537.2.3
4thAquinas College 1[ crew ]10:45:6537.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]8:52:6737.3.5
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:01:0237.3.4
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]9:20:3637.3.3
4thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:21:5637.3.1
Scratched crews (Heats) 
SCRSTPC 1[ crew ]_:__:__37.3.5

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:54:2938.1.5
4thAquinas College 1[ crew ]8:18:5638.1.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:35:9738.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thHauraki Plains College 2[ crew ]8:21:9138.2.3
7thFraser High School 1[ crew ]8:48:1138.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:22:2538.3.7
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]8:33:8438.3.1
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:38:7838.3.5

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:51:3639.1.3
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:59:8239.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:38:5639.2.4
4thCambridge High School 1[ crew ]9:11:4639.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]9:05:2539.3.3

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:28:6140.1.3
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:55:9640.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:38:1140.2.7
3rdTrident High School 1[ crew ]9:08:1540.2.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]9:08:8740.2.1
5thOtumoetai College 1[ crew ]9:18:2640.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]40.3.2
4thTauranga Girls College 1[ crew ]40.3.1
Scratched crews (Heats) 
SCRHLCR 1[ crew ]_:__:__40.1.6

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 2[ crew ]9:10:8041.1.6
2ndSt Peter's School 2[ crew ]9:37:0541.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:31:9741.2.2
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:36:4141.2.3
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]9:14:9741.2.8
4thHauraki Plains College 1[ crew ]9:38:0441.2.7
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]9:50:5141.2.6
7thWestern Heights High School 1[ crew ]10:14:9041.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:37:2341.3.2
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:53:6541.3.6
7thTe Awamutu College 2[ crew ]9:49:5141.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]8:33:9441.4.1
2ndFraser High School 1[ crew ]8:53:0041.4.5
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:59:6541.4.6
4thAquinas College 1[ crew ]9:28:5441.4.7
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]10:24:2941.4.3

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:13:6842.1.3
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]8:15:2242.1.8
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:17:3042.1.2
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:32:7942.1.6
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:48:0642.1.7
7thJohn Paul College 2[ crew ]8:51:6342.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:49:4442.2.1
5thBethlehem College 1[ crew ]8:55:8642.2.8
7thJohn Paul College 1[ crew ]9:43:7042.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:19:3342.3.5
3rdWhakatane High School 2[ crew ]8:58:7142.3.3
4thHauraki Plains College 2[ crew ]9:00:7442.3.4
6thBethlehem College 2[ crew ]9:30:4642.3.6

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:43:1043.1.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:15:0143.1.2
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:16:2243.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:43:4843.2.6
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:00:3443.2.4

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Waikato/Bay of Plenty's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA