NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
ACG Tauranga's approved colours
#155: ACG Tauranga

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2007 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2007 Aon North Island Secondary Schools regatta results, filtered to show races with schools from the East Coast/Hawkes Bay region that competed in under-1 events.

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHastings Girls High School 1[ crew ]8:03:402.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
4thNapier Girls High School 1[ crew ]8:49:372.2.6

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:19:904.2.2

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]6:57:936.1.4
5thNapier Boys High School 2[ crew ]7:25:736.1.6

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:04:589.1.1

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:03:3713.2.5

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt John's College (Hastings) 1[ crew ]14.1.7

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
6thHastings Girls High School 1[ crew ]16.2.2

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:16:4219.1.5
6thHastings Girls High School 1[ crew ]8:34:0519.1.7

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]6:37:6622.1.4

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:50:0029.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 2[ crew ]8:20:9729.2.4

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Boys High School 1[ crew ]7:40:0632.2.3

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thNapier Girls High School 1[ crew ]8:33:0137.1.1

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:20:0238.1.2

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:00:4439.2.4
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:19:0639.2.7

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:50:6140.1.2

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thLytton High School 1[ crew ]8:40:3116.2.2
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
4thHastings Girls High School 1[ crew ]8:27:4016.3.3
5thWoodford House 1[ crew ]8:30:1516.3.7
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]6:58:681.1.6

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
8thLytton High School 1[ crew ]13:43:992.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdNapier Girls High School 1[ crew ]11:36:672.2.7

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thCampion College 1[ crew ]10:48:623.1.2

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:09:804.1.2

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:07:719.1.3

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]13.2.3

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]6:58:9318.1.5

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHastings Girls High School 1[ crew ]8:23:8919.1.5

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
6thWoodford House 1[ crew ]8:33:7723.1.7
8thCampion College 1[ crew ]8:45:4723.1.2

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
7thHavelock North High School 1[ crew ]8:10:3724.2.8

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:45:8826.2.4

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
8thCampion College 1[ crew ]10:06:6027.1.1

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 2[ crew ]8:00:3829.1.5

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:35:7832.1.8

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:16:6937.1.4

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:58:4139.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:05:6539.2.1

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:26:9440.2.6

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
8thNapier Girls High School 1[ crew ]8:47:0141.2.5
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:38:521.2.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHastings Girls High School 1[ crew ]8:22:962.1.5
6thNapier Girls High School 1[ crew ]9:03:382.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thLytton High School 1[ crew ]9:21:942.2.3

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thCampion College 1[ crew ]9:16:953.2.3

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:19:744.3.6

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]7:03:806.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndNapier Boys High School 2[ crew ]7:23:966.2.6

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:22:819.2.3

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:18:9713.1.4

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:19:5714.3.4

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thLytton High School 1[ crew ]8:56:3416.1.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
7thNapier Girls High School 1[ crew ]9:45:5716.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndHastings Girls High School 1[ crew ]8:51:6816.5.6
Heat 6[ race results || race reproduction ]
4thWoodford House 1[ crew ]8:52:6616.6.5

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:15:5618.2.1

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:39:2619.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndHastings Girls High School 1[ crew ]8:43:9319.3.4
7thHavelock North High School 1[ crew ]9:33:3119.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
6thNapier Girls High School 1[ crew ]9:42:4819.4.5

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]6:43:4822.1.5

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thCampion College 1[ crew ]8:53:5023.2.4
6thLytton High School 1[ crew ]9:18:0523.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thHastings Girls High School 1[ crew ]8:58:2223.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thWoodford House 1[ crew ]8:48:2723.4.6

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thHavelock North High School 1[ crew ]8:14:9924.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:39:3724.4.7

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:47:4226.3.3

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thCampion College 1[ crew ]10:03:4527.3.5

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 2[ crew ]8:24:6529.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:00:9929.2.2

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:59:2832.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
---St John's College (Hastings) 1[ crew ]DNS32.3.6
Scratched crews (Heats) 
SCRNAPB 1[ crew ]_:__:__32.1.2
SCRNAPB 2[ crew ]_:__:__32.2.4

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdNapier Girls High School 1[ crew ]9:04:2637.2.4

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:40:8838.2.5

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:25:2739.3.5
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:45:7139.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
SCRNAPB 1[ crew ]_:__:__39.1.2
SCRSJHS 2[ crew ]_:__:__39.4.7

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Girls High School 2[ crew ]8:40:1440.1.8
7thNapier Girls High School 1[ crew ]9:04:4240.1.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:00:6040.4.4

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdNapier Girls High School 1[ crew ]8:50:8541.2.7

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

East Coast/Hawkes Bay's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA