NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Nelson College's approved colours
#56: Nelson College

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2007 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2007 Aon North Island Secondary Schools regatta results, filtered to show races with schools from the Waikato/Bay of Plenty region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:00:421.1.2
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:02:561.1.4
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]7:06:021.1.7
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:07:451.1.3
6thBethlehem College 1[ crew ]7:26:781.1.1
---Whakatane High School 1[ crew ]SCR1.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndAquinas College 1[ crew ]7:50:171.2.7
3rdWhakatane High School 2[ crew ]7:50:551.2.6
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:53:411.2.4
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:59:561.2.3

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTrident High School 1[ crew ]8:09:172.1.4
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:13:892.1.1
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:33:332.1.7
8thTe Awamutu College 1[ crew ]8:52:892.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:43:002.2.4
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:51:462.2.3
7thTauranga Girls College 2[ crew ]9:06:012.2.1

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:53:523.1.5
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:06:533.1.3
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:12:683.1.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:23:783.1.8

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:39:644.1.6
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:42:334.1.4
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:44:264.1.3
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:48:544.1.2
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:49:474.1.7
7thSt Peter's School 1[ crew ]6:53:704.1.8
8thCambridge High School 1[ crew ]6:55:904.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]6:59:474.2.3
4thFraser High School 2[ crew ]7:09:194.2.7
5thFraser High School 1[ crew ]7:13:584.2.4
8thHillcrest High School 1[ crew ]7:31:934.2.8

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:49:475.1.5
4thBethlehem College 1[ crew ]7:02:935.1.1
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:09:475.1.3
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:15:895.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]7:05:025.2.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:22:595.2.6
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:23:425.2.3
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:30:895.2.7
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:49:455.2.1

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:49:426.1.2
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]6:56:616.1.3
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:34:796.1.8

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:31:557.1.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:33:307.1.6
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:34:027.1.1
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:38:307.1.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:41:497.1.3
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:47:587.1.8
8thTauranga Girls College 2[ crew ]7:55:997.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 2[ crew ]8:06:817.2.6
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:23:017.2.7
Scratched crews (Finals) 
YET TO RACEFRAS 1[ crew ]_:__:__7.2.8

Event 8 Girls under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]: : :8.1.3

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:46:019.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:49:759.1.4
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]6:57:119.1.2

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:31:2310.1.5
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:11:9310.1.8

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:49:7811.1.3
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:00:5411.1.4
4thAquinas College 1[ crew ]8:18:8911.1.2
6thOtumoetai College 2[ crew ]8:35:1411.1.6

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:04:6312.1.6
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:07:1612.1.7
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:12:3212.1.3
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:13:0312.1.4
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:22:5912.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:41:8812.2.3

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:36:4513.1.4
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]6:39:8613.1.2
5thTauranga Boys College 1[ crew ]6:49:4713.1.8
6thWhakatane High School 1[ crew ]6:54:0913.1.6
7thAquinas College 1[ crew ]6:56:2813.1.1
8thJohn Paul College 1[ crew ]7:15:2913.1.3

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]14.1.5
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]14.1.3
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]14.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt John's College (Hamilton) 2[ crew ]14.2.4
7thHillcrest High School 1[ crew ]: : :14.2.8

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]15.1.3
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]15.1.7
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]15.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]15.2.2

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]16.1.5
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]16.1.8
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]16.1.7
6thTauranga Girls College 1[ crew ]16.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]16.2.7
2ndHillcrest High School 1[ crew ]16.2.5
3rdWhakatane High School 1[ crew ]16.2.3
7thHauraki Plains College 2[ crew ]16.2.4

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:48:4317.1.4
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:01:7817.1.5
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:19:4117.1.2
Scratched crews (Finals) 
SCRTEAW 1[ crew ]_:__:__17.1.1

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:32:7118.1.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:44:3018.1.6
5thCambridge High School 1[ crew ]6:51:5018.1.2
6thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:00:3418.1.1

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:06:8619.1.3
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]8:11:9719.1.4
8thMount Maunganui College 1[ crew ]8:48:6119.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]8:41:7419.2.5
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:46:3019.2.8
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:50:4819.2.3
8thBethlehem College 1[ crew ]8:55:4719.2.2

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]7:59:8920.1.5
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:02:4120.1.7
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:06:4220.1.4
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:13:6720.1.2
5thBethlehem College 1[ crew ]8:17:4120.1.8
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:21:3120.1.1
7thBethlehem College 2[ crew ]8:22:3020.1.6
8thCambridge High School 2[ crew ]8:31:6320.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:12:0820.2.3
2ndTrident High School 1[ crew ]8:12:9120.2.5
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:20:9320.2.6
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:24:2820.2.8
6thBethlehem College 3[ crew ]8:36:1920.2.7
Scratched crews (Finals) 
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__20.2.4

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:29:0821.1.3
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:32:3721.1.4
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:44:9521.1.6
7thTe Awamutu College 1[ crew ]7:51:7121.1.8

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:28:6022.1.5
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:35:9022.1.2
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:46:8322.1.3
7thTauranga Boys College 2[ crew ]6:58:9222.1.8

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:39:6723.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:43:6823.1.4
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:13:2323.1.7
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:17:1323.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:02:0923.2.6
6thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:13:6823.2.2
7thJohn Paul College 2[ crew ]8:17:2523.2.8
8thJohn Paul College 1[ crew ]8:22:3023.2.7

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:38:6824.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:40:2224.1.6
6thAquinas College 1[ crew ]8:00:0524.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 3[ crew ]7:58:4624.2.5
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:05:6524.2.3
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:27:5724.2.1
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:48:8224.2.4
Scratched crews (Finals) 
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__24.2.6

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:59:7425.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:03:8625.1.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:06:9925.1.3
6thFraser High School 1[ crew ]7:29:5125.1.2

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:52:3326.1.2
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:02:6026.1.8
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:11:6126.1.6
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:20:1226.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:20:6726.2.6
3rdAquinas College 1[ crew ]7:25:7226.2.5
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:46:4926.2.8

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:50:1127.1.5
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:06:8627.1.4
5thTrident High School 1[ crew ]8:07:8027.1.3
6thTrident High School 2[ crew ]8:16:6427.1.1
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:22:8427.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:28:4627.2.4
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:34:9927.2.8
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:42:4627.2.7

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:59:6728.1.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:00:6028.1.4
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:03:1828.1.2
4thCambridge High School 1[ crew ]8:05:4428.1.6
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:25:4828.1.8
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:34:7728.1.7
7thTauranga Girls College 2[ crew ]8:45:7028.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]8:33:0028.2.4
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:58:4328.2.2
8thHauraki Plains College 2[ crew ]9:22:0528.2.6
Scratched crews (Finals) 
SCRHAMG 1[ crew ]_:__:__28.1.5

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:36:8729.1.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:40:3329.1.3
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:48:6329.1.6
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:01:7529.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:50:3629.2.6
5thOtumoetai College 1[ crew ]9:13:7029.2.7

Event 30 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:47:8830.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:10:1830.1.1

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:23:9331.1.4
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:27:4531.1.6
5thTauranga Boys College 1[ crew ]6:38:7131.1.7
7thFraser High School 1[ crew ]6:48:1531.1.8
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:55:7931.1.2

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:57:6032.1.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:17:5432.1.6
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:26:1632.1.1
6thCambridge High School 1[ crew ]7:32:3732.1.2
8thTrident High School 1[ crew ]7:49:7232.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:08:6732.2.5
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:42:2332.2.2
6thTe Awamutu College 2[ crew ]9:11:6232.2.7

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:30:5633.1.6
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:32:9733.1.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:36:1633.1.4
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:48:1933.1.2
6thTauranga Girls College 2[ crew ]7:55:8833.1.1
8thWestern Heights High School 1[ crew ]8:03:9533.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]8:04:5533.2.1
4thHauraki Plains College 2[ crew ]8:10:0533.2.7
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:15:5433.2.6
7thCambridge High School 1[ crew ]8:17:0233.2.5
8thTe Awamutu College 1[ crew ]8:25:8733.2.2

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:04:3534.1.3
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:11:6634.1.2
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]7:13:8634.1.4
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:28:9634.1.8
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:38:5734.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:31:8834.2.5
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]7:42:8134.2.6
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:04:9434.2.8
8thSt Peter's School 1[ crew ]8:06:0434.2.2

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:26:4035.1.4
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:35:4135.1.6
6thCambridge High School 1[ crew ]6:47:6135.1.8

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:47:0036.1.5
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]6:50:7936.1.6
4thTrident High School 1[ crew ]6:56:3936.1.2
8thTauranga Girls College 1[ crew ]7:29:5736.1.8

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:54:2337.1.3
3rdTrident High School 1[ crew ]8:08:4637.1.4
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:19:0037.1.2
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:34:4937.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:27:9037.2.5
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:41:2537.2.3
7thFraser High School 1[ crew ]8:51:5737.2.4
8thHauraki Plains College 1[ crew ]9:13:6037.2.8

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:03:1638.1.4
2ndWhakatane High School 2[ crew ]7:07:0638.1.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:16:8338.1.7
8thJohn Paul College 1[ crew ]7:42:4338.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:50:0638.2.7
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:55:1138.2.8

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:27:3339.1.4
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]7:34:6939.1.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:38:3139.1.7
6thBethlehem College 2[ crew ]7:47:1639.1.6
7thBethlehem College 1[ crew ]7:55:5039.1.1
8thAquinas College 2[ crew ]7:58:9739.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
6thCambridge High School 1[ crew ]8:22:8039.2.2
7thAquinas College 1[ crew ]8:23:4639.2.8

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:24:4140.1.3
2ndTrident High School 1[ crew ]7:29:0740.1.6
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:44:3440.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:59:9940.2.3
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:02:8540.2.1
8thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:03:9340.2.6

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:57:0341.1.6
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:06:0941.1.5
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:08:0741.1.4
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:14:3841.1.3
5thFraser High School 1[ crew ]8:24:9341.1.7
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:36:0241.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:24:6041.2.4
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:26:7441.2.7
5thAquinas College 1[ crew ]8:30:8141.2.2
6thSt Peter's School 2[ crew ]8:35:1541.2.5

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:40:1642.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:42:8642.1.2
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:56:2042.1.4
6thWhakatane High School 2[ crew ]7:57:6942.1.3
8thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:21:3642.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndFraser High School 1[ crew ]8:11:6442.2.4
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:14:2742.2.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:24:4442.2.2
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:39:3842.2.8

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:12:3443.1.4
5thTauranga Boys College 1[ crew ]6:34:7043.1.2
8thRotorua Boys High School 1[ crew ]6:45:1943.1.7

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:27:0444.1.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:31:8844.1.4
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:40:8344.1.3

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:19:471.1.2
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:25:121.1.5
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:31:771.1.4
4thBethlehem College 1[ crew ]7:39:461.1.8
6thWhakatane High School 2[ crew ]7:42:481.1.7
7thAquinas College 1[ crew ]7:57:971.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:28:141.2.5
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]7:28:911.2.3
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:44:561.2.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:46:151.2.2

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:19:1116.1.1
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:27:0716.1.5
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:35:3116.1.6
7thWestern Heights High School 1[ crew ]8:53:2116.1.7
8thCambridge High School 2[ crew ]9:14:8616.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:52:6916.2.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:54:6116.2.3
7thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:51:8416.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:09:1716.3.5
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:19:3816.3.4
7thHauraki Plains College 3[ crew ]8:39:4316.3.1
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:59:6616.4.5
3rdHillcrest High School 1[ crew ]8:13:2816.4.7
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:18:1216.4.6
6thBethlehem College 2[ crew ]8:32:1816.4.3
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:50:1416.4.2
8thCambridge High School 1[ crew ]8:50:9116.4.8

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]8:02:8520.1.4
2ndCambridge High School 2[ crew ]8:09:3320.1.1
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:09:3520.1.3
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:13:9520.1.5
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:25:8120.1.7
6thCambridge High School 1[ crew ]8:25:8720.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:10:1620.2.5
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:11:6920.2.3
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:14:6120.2.4
4thBethlehem College 1[ crew ]8:16:2520.2.6
5thTrident High School 1[ crew ]8:22:9020.2.7
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:43:7220.2.2
7thBethlehem College 3[ crew ]8:54:2620.2.8
8thJohn Paul College 1[ crew ]8:57:3420.2.1

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:47:6423.1.4
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:05:7623.1.5
7thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:37:7923.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:51:1523.2.5
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:08:9423.2.3
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:17:0223.2.6
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:34:4323.2.8
8thJohn Paul College 2[ crew ]8:37:7823.2.1

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:57:3041.1.3
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:02:4741.1.7
3rdFraser High School 1[ crew ]8:10:9841.1.4
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:14:4441.1.2
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:18:4541.1.6
7thAquinas College 1[ crew ]8:28:2341.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:07:3641.2.2
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:14:6141.2.4
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:40:4341.2.1
7thTauranga Girls College 2[ crew ]8:45:2041.2.8
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]6:43:251.1.2
2ndRotorua Lakes High School 2[ crew ]6:43:801.1.3
3rdBethlehem College 1[ crew ]6:46:381.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndAquinas College 1[ crew ]7:22:651.2.1
5thBethlehem College 2[ crew ]7:41:931.2.3
7thJohn Paul College 2[ crew ]7:44:841.2.2
---Aquinas College 2[ crew ]DNS1.2.8

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]12:30:672.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]12:46:762.1.6
3rdRotorua Lakes High School 2[ crew ]12:54:502.1.5
5thTauranga Girls College 2[ crew ]13:00:652.1.1
6thHillcrest High School 1[ crew ]13:12:852.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thTauranga Girls College 1[ crew ]12:05:732.2.6

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:21:513.1.5
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]9:27:663.1.6
6thOtumoetai College 1[ crew ]9:46:553.1.8

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:52:944.1.4
2ndFraser High School 1[ crew ]6:58:704.1.5
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]7:04:524.1.6
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:24:194.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:50:344.2.4
4thFraser High School 2[ crew ]7:13:964.2.6
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:27:694.2.2

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:52:555.1.4
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]6:54:255.1.5
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:21:495.1.7
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:33:745.1.3
8thTauranga Boys College 1[ crew ]7:42:755.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:17:325.2.4
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:21:505.2.1

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:00:896.1.5
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:52:196.1.2
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:00:056.1.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__6.1.4

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:28:037.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:37:817.2.4
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:02:097.2.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:13:077.2.3
5thFraser High School 1[ crew ]8:14:177.2.6
6thHillcrest High School 2[ crew ]8:31:647.2.1

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]6:55:579.1.5
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:35:789.1.2

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:34:2312.1.3

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]6:47:4313.1.4
2ndAquinas College 1[ crew ]6:53:3113.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]13.2.6
7thBethlehem College 1[ crew ]13.2.2
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]13.2.9
9thSt Peter's School 1[ crew ]13.2.7

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt John's College (Hamilton) 2[ crew ]7:20:1814.1.3
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:48:0214.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thHillcrest High School 1[ crew ]14.2.5

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]7:10:2915.1.6

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 3[ crew ]8:07:6916.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:12:3116.2.5
2ndRotorua Girls High School 2[ crew ]8:28:4016.2.4
3rdCambridge High School 2[ crew ]8:35:3816.2.2
4thCambridge High School 1[ crew ]8:39:4416.2.3

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]6:53:6018.1.1
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:55:3618.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:50:5118.2.4

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:41:4719.1.8
5thBethlehem College 1[ crew ]8:44:1019.1.6
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:54:4819.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:31:5819.2.8
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:46:1319.2.5
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:47:5019.2.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRTRID 2[ crew ]_:__:__19.2.6

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:13:7220.1.4
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:23:3920.1.6
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:42:4520.1.8
7thWhakatane High School 2[ crew ]8:49:7020.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:19:1620.2.5
2ndCambridge High School 2[ crew ]8:22:8420.2.3
3rdBethlehem College 3[ crew ]8:24:7120.2.4
5thJohn Paul College 2[ crew ]8:50:6920.2.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:26:9921.1.4
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:32:2621.1.2
6thTe Awamutu College 1[ crew ]7:41:2021.1.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:12:2521.1.1

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]6:39:5322.1.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:45:3522.1.4
6thTauranga Boys College 2[ crew ]6:55:2922.1.7

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:09:3323.1.6
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:17:4623.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 2[ crew ]8:16:0923.2.6
5thMatamata College 1[ crew ]8:25:5923.2.7
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:36:6923.2.2

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndAquinas College 1[ crew ]7:45:8824.1.1
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:51:3224.1.6
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:56:2624.1.2
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:05:8724.1.7
7thTauranga Boys College 1[ crew ]8:12:7924.1.8
8thSt Peter's School 2[ crew ]9:34:4124.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 3[ crew ]7:51:0424.2.3
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:55:2124.2.2

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:10:8925.1.4
2ndFraser High School 1[ crew ]7:20:5125.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thAquinas College 1[ crew ]7:33:6425.2.4
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:42:5925.2.6

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:10:4126.1.4
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:46:7726.1.7
7thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:58:0826.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:07:1126.2.3
2ndAquinas College 1[ crew ]7:16:8826.2.5
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:16:9126.2.7
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:35:7226.2.6

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 2[ crew ]7:53:4627.1.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:00:1627.1.6
6thFairfield College 1[ crew ]8:22:9027.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:03:5127.2.6
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:26:7427.2.5
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:29:6527.2.3

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:03:0728.1.5
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:14:6128.1.3
3rdEdgecumbe College 1[ crew ]8:19:4428.1.4
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:22:6328.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:50:4428.2.5
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:55:2728.2.6
4thHauraki Plains College 2[ crew ]8:09:7728.2.3

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:49:7729.2.4
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:34:1529.2.6
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:54:5929.2.7
Scratched crews (Repechages) 
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__29.1.6

Event 30 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:07:7630.1.3

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:14:1531.1.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:21:0731.1.8
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:21:1031.1.3
6thFraser High School 1[ crew ]6:26:3131.1.6

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:11:3332.1.4
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:30:7232.1.1
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:04:5032.1.2
8thTe Awamutu College 2[ crew ]8:55:8632.1.7

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]7:19:5233.1.6
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]7:22:1033.1.5
5thTe Awamutu College 1[ crew ]7:44:0733.1.7
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:44:4033.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:50:6733.2.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:09:1833.2.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:12:7533.2.2
5thHauraki Plains College 2[ crew ]8:18:1433.2.7
8thEdgecumbe College 1[ crew ]8:57:9633.2.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRSHGH 1[ crew ]_:__:__33.1.1

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:13:7534.1.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:38:9634.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:55:5134.2.5
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:04:7434.2.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:09:8534.2.3
4thTauranga Boys College 2[ crew ]7:28:1434.2.7
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:54:5034.2.2

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thTauranga Boys College 1[ crew ]6:54:8535.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:38:1535.2.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]6:43:7035.2.5

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:25:6736.1.4
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:46:1036.1.8
5thTe Awamutu College 1[ crew ]7:47:1536.1.6
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:54:8436.1.3
8thOtumoetai College 1[ crew ]8:17:4136.1.2

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndFraser High School 1[ crew ]8:18:8937.1.3
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:27:2937.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:11:8137.2.3
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:56:4637.2.2

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:02:2738.1.7
6thSt Peter's School 2[ crew ]7:34:5138.1.6
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:35:5038.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:31:9938.2.2
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:44:6838.2.6

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:44:7339.1.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:55:8339.1.3
5thCambridge High School 1[ crew ]8:02:9139.1.8
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:36:2539.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndAquinas College 2[ crew ]7:41:6039.2.2
6thAquinas College 1[ crew ]8:10:1039.2.8
7thTrident High School 2[ crew ]8:25:8139.2.6
8thTe Awamutu College 1[ crew ]8:50:8639.2.5

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:47:2040.1.2
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:55:2240.1.3
7thAquinas College 1[ crew ]8:03:1940.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:33:6940.2.5
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:41:2240.2.3
8thOtumoetai College 1[ crew ]8:13:2940.2.2

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:48:5741.1.5
2ndSt Peter's School 2[ crew ]8:04:7241.1.4
3rdAquinas College 1[ crew ]8:18:6141.1.6
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:41:9641.1.8
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:44:1541.1.1
---Hauraki Plains College 2[ crew ]DNS41.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:16:0341.2.6
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:27:1841.2.7

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:30:4442.1.6
3rdFraser High School 1[ crew ]7:30:4942.1.5
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:44:6142.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:19:5742.2.4
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:56:2142.2.7
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:00:9342.2.6
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:06:4842.2.1

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:22:8443.1.5
4thFraser High School 1[ crew ]6:46:8943.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:10:8643.2.5
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:25:0843.2.3
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:01:8343.2.7
6thCambridge High School 1[ crew ]7:26:1643.2.2
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:06:281.1.2
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]7:15:841.1.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:21:391.1.5
6thAquinas College 2[ crew ]7:30:831.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:16:941.2.3
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:51:871.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:25:011.3.3
3rdRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:31:271.3.1
4thBethlehem College 2[ crew ]7:40:881.3.8
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:56:641.3.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:21:771.4.6
4thWhakatane High School 2[ crew ]7:27:371.4.8
5thAquinas College 1[ crew ]7:29:351.4.7
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:40:331.4.1
8thBethlehem College 3[ crew ]7:46:931.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:12:871.5.8
4thJohn Paul College 2[ crew ]7:45:711.5.5
6thFraser High School 1[ crew ]7:51:151.5.2
8thRotorua Boys High School 1[ crew ]9:26:991.5.7

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:17:632.1.3
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:32:732.1.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:51:022.1.1
7thTauranga Girls College 2[ crew ]9:15:802.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]9:00:142.2.8
3rdRotorua Lakes High School 2[ crew ]9:03:712.2.4
5thTauranga Girls College 1[ crew ]9:20:462.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:39:052.3.2
6thHillcrest High School 1[ crew ]9:52:372.3.1
Scratched crews (Heats) 
SCRAQUI 1[ crew ]_:__:__2.2.2
SCRAQUI 2[ crew ]_:__:__2.3.7

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:08:013.1.4
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:18:833.1.2
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:44:213.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:01:593.2.4

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:48:774.1.1
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:51:794.1.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:56:464.1.7
4thFraser High School 1[ crew ]7:11:344.1.6
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:16:734.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]6:52:174.2.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]6:56:354.2.8
5thFraser High School 2[ crew ]7:15:954.2.4
6thHillcrest High School 1[ crew ]7:31:724.2.6
7thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:40:514.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:52:224.3.5
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:57:054.3.7

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:16:435.1.4
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:33:135.1.3
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:03:515.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:54:205.2.3
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]7:05:515.2.7
7thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:44:345.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:10:675.3.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:13:915.3.1
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:28:145.3.8
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:40:725.3.3
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:44:235.3.4

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:03:826.1.6
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:32:706.1.4
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:47:756.1.3
6thTe Awamutu College 1[ crew ]7:59:946.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:30:336.2.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:44:957.1.6
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:55:557.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:41:657.2.2
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:45:617.2.7
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:54:617.2.3
5thFraser High School 1[ crew ]8:21:477.2.6
6thHauraki Plains College 2[ crew ]8:22:527.2.1
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:47:737.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:49:627.3.4
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:00:117.3.1
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:30:657.3.7
7thHillcrest High School 2[ crew ]9:08:667.3.3

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:02:609.1.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:11:399.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:00:139.2.4
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:51:219.2.6

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:51:7810.2.3
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]DNS10.2.4

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:27:3212.1.7
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:36:7112.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:30:8312.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:36:6612.3.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:40:1712.3.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:57:4712.3.2

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:08:5913.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:03:9713.2.1
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:22:6413.2.4
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]DNF13.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:06:8913.3.6
2ndAquinas College 1[ crew ]7:08:8113.3.3
4thBethlehem College 1[ crew ]7:27:8713.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:56:1713.4.6
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:35:8213.4.4
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 2[ crew ]_:__:__13.3.6

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:28:0914.1.3
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:56:2114.1.7
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:59:2314.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:18:3014.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:15:0714.3.7
4thSt John's College (Hamilton) 2[ crew ]7:29:9514.3.1

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:04:9015.1.5
5thCambridge High School 1[ crew ]7:23:1915.1.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:39:4815.3.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:47:0015.3.2

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 2[ crew ]8:37:4516.1.5
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:38:9916.1.1
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:43:8816.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:12:9116.2.1
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:33:1216.2.7
5thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:37:4616.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thWestern Heights High School 1[ crew ]8:44:9916.3.6
5thHauraki Plains College 3[ crew ]8:54:9316.3.3
6thCambridge High School 2[ crew ]9:11:7916.3.5
7thJohn Paul College 2[ crew ]9:12:2916.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:15:1116.4.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:17:3016.4.1
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:23:3516.4.5
5thWhakatane High School 1[ crew ]8:32:6816.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:04:2616.5.3
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:17:5116.6.2
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:24:9816.6.4
5thCambridge High School 1[ crew ]8:54:2016.6.3
Scratched crews (Heats) 
SCROTUM 1[ crew ]_:__:__16.3.3
SCRSTPC 1[ crew ]_:__:__16.5.4

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:05:6118.1.6
---Cambridge High School 1[ crew ]DNS18.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:49:8018.2.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:59:4118.2.7
---Rotorua Lakes High School 1[ crew ]DNS18.2.8

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:36:6919.1.6
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:12:1719.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thCambridge High School 1[ crew ]9:08:7019.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:28:2819.3.1
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:57:2819.3.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:00:0219.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:38:4419.4.3
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:56:1319.4.7
3rdTrident High School 2[ crew ]8:57:5519.4.6
5thTauranga Girls College 1[ crew ]9:18:8119.4.1
7thTe Awamutu College 1[ crew ]9:48:0319.4.2
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__19.1.4
SCRSPLH 2[ crew ]_:__:__19.2.2
SCRTRID 1[ crew ]_:__:__19.4.7

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]8:10:2720.1.1
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:20:7620.1.3
3rdCambridge High School 2[ crew ]8:33:6120.1.2
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:49:8120.1.4
6thRotorua Girls High School 2[ crew ]9:31:0120.1.6
7thTe Awamutu College 2[ crew ]10:15:1120.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:20:7020.2.7
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:25:0920.2.2
3rdTrident High School 1[ crew ]8:25:8120.2.6
6thWestern Heights High School 1[ crew ]9:08:3220.2.3
7thOtumoetai College 1[ crew ]9:14:9620.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:12:3020.3.4
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:38:5520.3.1
3rdBethlehem College 3[ crew ]8:49:7620.3.2
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]9:12:1120.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:27:7320.4.1
3rdWhakatane High School 2[ crew ]9:08:3720.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:21:3620.5.3
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:29:3220.5.6
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:32:8920.5.2
4thJohn Paul College 2[ crew ]9:07:0020.5.7
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__20.3.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:44:5221.1.4
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:54:0221.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:36:3821.2.5
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:51:4321.2.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:23:4621.2.6

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]6:48:8122.1.2
4thTauranga Boys College 2[ crew ]7:07:5422.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:39:0822.2.3
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:56:3322.2.6

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:33:1123.1.8
6thAquinas College 1[ crew ]8:51:8423.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:03:9023.2.8
2ndRotorua Girls High School 2[ crew ]8:33:3423.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:08:1823.3.3
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:10:8223.3.2
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:37:1823.3.4
7thCambridge High School 1[ crew ]9:07:2323.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:39:2623.4.4
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:51:6823.4.5
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]9:18:7023.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:55:4923.5.3
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:25:8623.5.7
4thJohn Paul College 2[ crew ]8:31:9623.5.2
5thMatamata College 1[ crew ]8:47:7223.5.5
Scratched crews (Heats) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__23.1.5
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__23.3.5

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:42:8124.1.2
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:07:2524.1.1
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:08:0724.1.5
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:49:3224.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:50:4924.2.7
3rdHauraki Plains College 3[ crew ]7:57:6324.2.4
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:06:1524.2.3
5thAquinas College 1[ crew ]8:08:3424.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:13:6124.3.2
7thHauraki Plains College 2[ crew ]8:36:1924.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:24:4924.4.2
5thTauranga Boys College 1[ crew ]8:30:5324.4.5

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:15:6725.1.7
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:20:9525.1.5
5thFraser High School 1[ crew ]7:43:2525.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:25:7225.2.2
2ndAquinas College 1[ crew ]7:53:6825.2.7
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:11:7525.2.1
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMG 1[ crew ]_:__:__25.2.4

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:18:9726.1.5
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:30:9426.1.4
4thAquinas College 1[ crew ]7:33:1426.1.2
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:52:4126.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:12:6126.2.5
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:48:0326.2.6
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:55:7826.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thTauranga Boys College 2[ crew ]8:07:4126.3.1
7thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:22:6326.3.4

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:02:8627.1.4
5thBethlehem College 1[ crew ]8:34:7127.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:55:8827.2.4
3rdTrident High School 2[ crew ]8:17:7427.2.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:24:5527.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:06:7927.3.2
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:30:4627.3.6
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:33:1627.3.4
5thFairfield College 1[ crew ]8:34:8627.3.7
Scratched crews (Heats) 
SCRHAUR 1[ crew ]_:__:__27.1.2
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__27.1.7
SCRTEAW 1[ crew ]_:__:__27.3.7

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:37:8028.1.2
2ndEdgecumbe College 1[ crew ]8:01:5928.1.6
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:10:8728.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:09:7728.2.8
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]8:33:7728.2.4
6thTe Awamutu College 1[ crew ]9:16:1728.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:59:3928.3.1
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:23:4528.3.3
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:32:3528.3.8
6thOtumoetai College 1[ crew ]9:00:1428.3.4
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]9:01:6828.3.5
8thCambridge High School 2[ crew ]9:19:9128.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:05:7728.4.1
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:11:0428.4.3
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:21:7028.4.2
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMG 2[ crew ]_:__:__28.3.4

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:53:7929.1.2
3rdHillcrest High School 1[ crew ]8:10:7629.1.5
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:29:2729.1.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]9:26:0129.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:55:7129.2.4
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:57:2329.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:07:2529.3.6
Scratched crews (Heats) 
SCRHAMG 2[ crew ]_:__:__29.1.5

Event 30 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:00:0830.1.5
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:30:5130.1.3

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:34:4831.1.3
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:39:8131.1.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:43:8231.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdFraser High School 1[ crew ]6:52:7231.2.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:59:0331.2.2

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:31:3832.1.1
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:41:3232.1.6
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:47:6432.1.7
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]DNS32.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:34:8232.2.2
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:50:8932.2.6
5thTe Awamutu College 2[ crew ]9:29:5132.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTrident High School 1[ crew ]7:35:1732.3.4
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:58:8432.3.7
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__32.1.1

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:10:6533.1.3
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:21:9733.1.7
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:33:3433.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:03:6233.2.6
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:33:9433.2.5
4thHauraki Plains College 2[ crew ]8:40:2033.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:22:2433.3.4
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]8:25:9733.3.1
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:32:7833.3.7
5thEdgecumbe College 1[ crew ]8:48:2233.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:58:7333.4.5
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:26:3133.4.7
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:43:4433.4.4

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:19:2234.1.1
7thCambridge High School 2[ crew ]8:45:0334.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:35:5034.2.6
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:37:4834.2.2
7thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:31:6434.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:18:0334.3.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:48:8434.3.4
4thTauranga Boys College 2[ crew ]8:02:6834.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]7:16:3834.4.3
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:22:0434.4.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:06:7134.4.4
6thCambridge High School 1[ crew ]8:20:3834.4.5

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:36:0335.1.6
3rdCambridge High School 1[ crew ]6:51:3035.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:49:8035.2.7
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:18:2535.2.2

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:05:8236.1.7
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:21:3636.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:35:7236.2.7
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:37:9736.2.3
3rdTrident High School 1[ crew ]7:45:1736.2.2
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:21:1436.2.6
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:24:9336.2.5

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:25:4837.1.3
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:51:3037.1.6
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:59:1037.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:52:0737.2.7
4thFraser High School 1[ crew ]9:17:2237.2.3
6thHauraki Plains College 1[ crew ]9:27:0037.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:21:3637.3.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:53:4937.3.7

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:35:2138.1.2
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:24:1638.1.4
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:41:0238.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:10:6538.2.7
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:17:9538.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]7:34:4038.3.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:41:7038.3.1
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:05:1638.3.7
Scratched crews (Heats) 
SCRTEAW 1[ crew ]_:__:__38.1.3

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]8:01:2539.1.1
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:46:0239.1.4
5thCambridge High School 1[ crew ]9:02:3939.1.6
6thOtumoetai College 1[ crew ]9:07:6039.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 2[ crew ]7:53:2439.2.2
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:14:1139.2.7
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:26:8039.2.1
5thAquinas College 1[ crew ]8:42:1239.2.4
6thTrident High School 1[ crew ]8:56:2439.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thAquinas College 2[ crew ]8:39:8839.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:36:3739.4.2
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:57:6839.4.4
3rdTrident High School 2[ crew ]9:06:3039.4.3
Scratched crews (Heats) 
SCRTRGB 1[ crew ]_:__:__39.2.7
SCRJPCR 2[ crew ]_:__:__39.3.4
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__39.3.4

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:49:5640.1.6
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:19:8840.1.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:21:7440.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:11:8640.2.8
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:13:6240.2.2
8thOtumoetai College 2[ crew ]9:10:9040.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:52:4740.3.1
6thWestern Heights High School 1[ crew ]8:35:9740.3.2
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:42:2840.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:59:2840.4.1
4thAquinas College 1[ crew ]8:36:4640.4.6

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]8:28:7741.1.2
4thAquinas College 1[ crew ]8:53:8741.1.5
7thTe Awamutu College 1[ crew ]9:50:7241.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:33:8841.2.1
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]9:23:7541.2.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]9:48:5841.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:14:7141.3.1
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:35:6441.3.6
5thHillcrest High School 1[ crew ]9:23:6441.3.7
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]9:42:5441.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:22:1341.4.7
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:24:1141.4.6
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:32:7941.4.4
5thHauraki Plains College 2[ crew ]8:50:8641.4.5
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:44:3241.5.3
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:51:6241.5.5
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:05:5241.5.6

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:13:8942.1.8
6thTauranga Boys College 2[ crew ]9:09:4242.1.6
7thRotorua Boys High School 2[ crew ]9:28:8642.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:47:4242.2.1
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:21:7542.2.7
6thCambridge High School 1[ crew ]8:26:4742.2.2
7thBethlehem College 2[ crew ]8:29:7142.2.4
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]9:11:7342.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]8:01:4242.3.6
2ndFraser High School 1[ crew ]8:14:1742.3.2
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:17:7942.3.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:39:0542.3.8
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:52:8642.4.1
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:22:2542.4.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]8:29:5042.4.5

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:09:3743.1.7
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:26:6743.1.4
6thFraser High School 1[ crew ]6:55:6243.1.6
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:12:7043.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:24:5943.2.6
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:48:2143.2.2
6thCambridge High School 1[ crew ]7:36:2743.2.4

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Waikato/Bay of Plenty's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA