NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Napier Boys High School's approved colours
#52: Napier Boys High School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2008 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2008 Aon North Island Secondary Schools regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:11:061.1.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:12:271.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stDilworth School 1[ crew ]7:15:791.2.3
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:22:331.2.7
4thRosehill College 1[ crew ]7:24:201.2.6
Scratched crews (Finals) 
SCRWTLB 2[ crew ]_:__:__1.2.4

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:28:442.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:39:432.2.3
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:40:642.2.2
6thEdgewater College 1[ crew ]8:51:352.2.8

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thManurewa High School 1[ crew ]8:02:133.1.6
6thMacleans College 1[ crew ]8:02:633.1.7
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:25:153.1.1

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:48:594.1.6
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:51:894.1.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:59:694.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 2[ crew ]7:06:944.2.7
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:15:234.2.2
7thKings College 1[ crew ]7:17:104.2.8
8thMacleans College 1[ crew ]7:36:714.2.1

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:03:595.1.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:05:625.1.2
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]7:13:265.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:12:595.2.3
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:36:055.2.8

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:43:747.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]8:07:207.2.8
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:07:267.2.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:12:817.2.3

Event 8 Girls under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:06:448.1.4
2ndBaradene College 1[ crew ]7:30:778.1.6
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:40:338.1.5
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:56:268.1.2

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:10:459.1.6
8thMacleans College 1[ crew ]7:30:289.1.7

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:33:5510.1.4
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:36:6710.1.6
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:54:0310.1.1
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:06:8810.1.8

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:55:6111.1.7
5thKings College 1[ crew ]8:10:4911.1.6
7thMacleans College 1[ crew ]8:32:1911.1.4

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:44:2312.1.2

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:52:7713.1.5
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:22:3713.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:05:1713.2.2
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:08:1413.2.4
4thDilworth School 1[ crew ]7:13:2513.2.1
8thACG Strathallan College 1[ crew ]7:58:4013.2.8

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:06:0614.1.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:15:3414.1.7
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:45:0614.1.1

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:34:7515.1.5
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:41:7215.1.2
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:49:9115.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:56:4415.2.4
2ndKings College 1[ crew ]7:04:6315.2.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:06:6615.2.5
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:19:6815.2.2
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:23:4715.2.7
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:26:5415.2.3

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 3[ crew ]8:25:2616.2.7
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:28:2316.2.5
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:54:4816.2.1

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:02:4917.1.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:05:4617.1.2
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:14:1917.1.7
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:15:0117.1.3

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:51:4518.1.5
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:05:0218.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]7:09:1418.2.7
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:16:0618.2.4
6thKings College 1[ crew ]7:54:6218.2.2

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
3rdManurewa High School 2[ crew ]8:43:2819.2.3
5thMassey High School 1[ crew ]8:49:6519.2.7
6thRosehill College 1[ crew ]8:53:3319.2.8
8thEdgewater College 1[ crew ]9:01:6219.2.1

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:42:8320.1.1
7thRosehill College 1[ crew ]8:47:2820.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
4thGlendowie College 1[ crew ]8:45:1920.2.3
5thCarmel College 1[ crew ]8:54:7520.2.5
6thGlendowie College 2[ crew ]8:59:0920.2.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thSt Kentigern College 1[ crew ]6:57:0021.1.1

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:34:2322.1.3
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:37:1522.1.2
8thBaradene College 1[ crew ]7:56:2022.1.1

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:53:1423.1.8
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:01:3823.1.6
8thMacleans College 1[ crew ]8:23:2923.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:05:9423.2.4

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
2ndACG Strathallan College 1[ crew ]7:57:3624.2.3
5thGlendowie College 2[ crew ]8:11:9124.2.1

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:10:8425.1.4
2ndMacleans College 1[ crew ]7:13:0325.1.3

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:50:9026.1.3
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:10:4926.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndKings College 1[ crew ]7:16:0526.2.7
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:23:2526.2.5
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:39:0726.2.2
7thSt Peter's College 2[ crew ]7:39:8426.2.1
Scratched crews (Finals) 
SCRAGSB 1[ crew ]_:__:__26.1.8
SCRSHAK 1[ crew ]_:__:__26.1.8

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:13:7327.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:21:1927.2.8
5thMacleans College 2[ crew ]8:21:5827.2.3
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:34:4327.2.2
Scratched crews (Finals) 
SCREDWT 2[ crew ]_:__:__27.1.7

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thCarmel College 1[ crew ]8:33:0628.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:47:4028.2.3
5thGlendowie College 1[ crew ]8:53:5028.2.8
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:12:0128.2.7

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:50:8229.1.4
6thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:16:7429.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:09:0129.2.2

Event 30 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:46:6730.1.6
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:57:4930.1.5
5thKings College 1[ crew ]7:05:0730.1.7
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:23:0930.1.1

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:35:5831.1.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:41:8931.1.7
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:42:3931.1.2
8thKings College 1[ crew ]6:50:6831.1.8

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:25:8332.1.6
7thRosehill College 1[ crew ]7:26:9832.1.1
8thACG Strathallan College 1[ crew ]7:29:7932.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
4thGlendowie College 1[ crew ]7:42:5332.2.7
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:54:5032.2.1
7thSancta Maria College 1[ crew ]8:16:5332.2.8

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:40:5033.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 1[ crew ]8:11:7533.2.2
Scratched crews (Finals) 
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__33.2.7

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:20:2334.1.2
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:21:1634.1.5
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:26:8834.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:36:4334.2.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:48:5734.2.7

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:05:2535.1.5
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:10:8035.1.4
4thKings College 1[ crew ]6:27:4435.1.8
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:29:4235.1.6
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:34:8035.1.1

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:29:3536.1.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:31:7736.1.8
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:32:4236.1.5
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:37:1536.1.7

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:41:4337.1.7
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:45:2237.1.6
7thMacleans College 2[ crew ]8:04:6137.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:02:8037.2.6
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:07:9137.2.5
3rdBaradene College 1[ crew ]8:12:0237.2.3
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:53:9937.2.7
7thSancta Maria College 1[ crew ]9:00:9137.2.8

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:02:9838.1.8
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:17:4838.1.1

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:33:8639.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
6thGlendowie College 1[ crew ]8:01:0539.2.6

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:21:7140.1.3
7thWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:40:2240.1.7
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:43:9640.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stACG Strathallan College 1[ crew ]7:30:3440.2.6
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:05:7740.2.8

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:59:9441.1.8
8thMacleans College 1[ crew ]8:11:8641.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]8:01:7041.2.8

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:24:9042.1.3
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:37:2042.1.8
8thTakapuna Grammar School 3[ crew ]7:56:6542.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 4[ crew ]7:50:5542.2.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:58:9042.2.3
---Glendowie College 1[ crew ]DNS42.2.2

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]7:02:7043.1.3
6thBaradene College 1[ crew ]7:13:4743.1.1
Scratched crews (Finals) 
SCRWTLG 1[ crew ]_:__:__43.1.5

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thKings College 1[ crew ]6:02:9044.1.6
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:06:7444.1.8
8thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:13:9444.1.1

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:10:671.1.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:13:361.1.7
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:16:111.1.3
6thDilworth School 1[ crew ]7:17:151.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
6thRosehill College 1[ crew ]7:25:391.2.1
7thGlendowie College 1[ crew ]7:26:381.2.8

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:22:732.1.1
7thGlendowie College 1[ crew ]8:26:632.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:10:322.2.3
8thEdgewater College 1[ crew ]8:44:492.2.2

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:20:3116.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:41:5416.2.2
7thDiocesan School For Girls 3[ crew ]7:52:0816.2.7
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRDIOC 1[ crew ]_:__:__16.2.7

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thManurewa High School 2[ crew ]8:07:8519.1.1
8thEdgewater College 1[ crew ]8:20:3219.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
7thMassey High School 1[ crew ]8:07:6519.2.1
8thRosehill College 1[ crew ]8:19:7919.2.8

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:10:7620.1.1
6thGlendowie College 1[ crew ]8:18:9520.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:09:8320.2.4
5thCarmel College 1[ crew ]8:18:1320.2.2
6thGlendowie College 2[ crew ]8:25:8720.2.6

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]7:47:8523.1.4
6thACG Strathallan College 1[ crew ]8:26:9623.1.7
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:59:8823.3.2
8thPukekohe High School 1[ crew ]9:03:0523.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:27:5923.4.5
3rdRosehill College 1[ crew ]7:42:5823.4.2
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:58:7323.4.3
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__23.1.1

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
5thEdgewater College 1[ crew ]7:44:5624.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdACG Strathallan College 1[ crew ]7:42:5824.2.5
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
4thGlendowie College 2[ crew ]8:00:8824.4.5
6thDilworth School 1[ crew ]8:13:0224.4.8
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRROSE 1[ crew ]_:__:__24.2.6
SCRTAKA 2[ crew ]_:__:__24.3.2
SCRGLDW 1[ crew ]_:__:__24.4.2
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__24.4.7

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:19:5128.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thCarmel College 1[ crew ]7:56:0428.2.2
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:25:2628.2.8
8thGlendowie College 1[ crew ]8:28:2828.2.7

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
7thRosehill College 1[ crew ]7:50:3333.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:35:6733.2.4
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:48:4133.2.3

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]6:55:4238.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:51:2238.2.4

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:51:4341.2.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:57:8041.2.2
8thCarmel College 1[ crew ]9:01:1341.2.3
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:22:711.1.4
2ndRosehill College 1[ crew ]7:26:711.1.8
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:51:601.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndDilworth School 1[ crew ]7:32:041.2.6
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:37:091.2.4
5thEdgewater College 1[ crew ]7:59:831.2.3

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]9:04:272.1.6
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:06:962.1.5
5thRosehill College 1[ crew ]9:22:782.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]9:07:172.2.6

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:28:293.1.6
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:30:543.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stManurewa High School 1[ crew ]8:21:043.2.4
2ndMacleans College 1[ crew ]8:25:113.2.3
4thCarmel College 1[ crew ]9:00:703.2.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:01:033.2.7

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:37:094.1.6
5thMacleans College 1[ crew ]7:55:004.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:29:624.2.3
5thKings College 1[ crew ]7:31:384.2.2
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:37:374.2.6

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 3[ crew ]7:14:355.1.4
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:28:855.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:04:955.2.5
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:36:655.2.3
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:42:745.2.7

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:41:546.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thPompallier Catholic College 1[ crew ]8:16:476.2.2
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:24:166.2.1

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:55:937.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:51:487.2.5
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:08:847.2.2

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:09:149.1.1
6thBaradene College 1[ crew ]7:24:419.1.7

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:47:5510.1.6
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:57:4910.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:35:5810.2.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:43:5410.2.3
4thRosehill College 1[ crew ]6:46:5110.2.6
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:44:8910.2.2

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:18:2512.1.5

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:02:4813.1.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:04:3513.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:13:0813.1.3
5thDilworth School 1[ crew ]7:14:1313.1.7
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:29:4513.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thACG Strathallan College 1[ crew ]7:38:1913.2.6

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:58:8614.1.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:19:1814.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:07:6514.2.4
4thMacleans College 1[ crew ]7:31:2114.2.6
5thRosehill College 1[ crew ]7:32:3114.2.2

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:42:0015.1.4
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:02:6515.1.6
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:06:6615.1.3
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:12:2915.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:54:5815.2.3
3rdKings College 1[ crew ]6:55:5715.2.4
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:07:6015.2.2
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:20:8915.2.1
7thKings College 2[ crew ]7:36:1615.2.7

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thACG Strathallan College 1[ crew ]8:23:2316.1.6
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:55:2016.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:04:7816.2.6
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:18:2416.2.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:30:3716.2.7
6thRosehill College 2[ crew ]8:31:3116.2.2
7thDiocesan School For Girls 3[ crew ]8:57:8916.2.4
Scratched crews (Repechages) 
SCREDWT 1[ crew ]_:__:__16.1.4

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:50:6417.1.5
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:51:0817.1.4
4thGlendowie College 1[ crew ]7:03:4917.1.6
6thSt Kentigern College 3[ crew ]8:01:4417.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:49:1417.2.4
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:55:5117.2.5
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:36:3817.2.6

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]6:58:1018.1.5
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:00:1818.1.4
4thKings College 1[ crew ]7:29:7318.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thEdgewater College 1[ crew ]7:27:8118.2.3
---Macleans College 1[ crew ]DNS18.2.7

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndMassey High School 1[ crew ]8:35:2019.1.1
3rdEdgewater College 1[ crew ]8:37:2419.1.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:55:1419.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndManurewa High School 2[ crew ]8:30:6519.2.3
3rdRosehill College 1[ crew ]8:37:0219.2.4
Scratched crews (Repechages) 
SCRWTLG 1[ crew ]_:__:__19.1.2
SCRGLDW 1[ crew ]_:__:__19.2.6

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:25:0420.1.5
5thEdgewater College 1[ crew ]8:41:3020.1.6
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:05:7420.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:28:5020.2.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:36:4120.2.4

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:44:3621.1.3
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:54:3021.1.6
7thMacleans College 1[ crew ]8:03:4021.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:20:1221.2.1

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:29:1322.1.5
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:31:1122.1.4
3rdBaradene College 1[ crew ]7:45:1722.1.3
4thBaradene College 2[ crew ]7:58:9022.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thKings College 1[ crew ]7:54:5622.2.2
5thMacleans College 2[ crew ]8:00:2222.2.7
6thMacleans College 1[ crew ]8:04:7222.2.6

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:18:5723.1.4
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:55:4223.1.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]9:22:0123.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thWhangarei Girls High School 3[ crew ]8:39:3423.2.7

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thPakuranga College 1[ crew ]8:34:2224.1.6
6thPukekohe High School 1[ crew ]8:37:6224.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thDilworth School 1[ crew ]8:16:5824.2.7

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]6:54:2525.1.4
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:09:9025.1.5
5thBaradene College 1[ crew ]7:17:2125.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:32:8125.2.7
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:00:1025.2.2

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:16:7126.1.7
6thSt Peter's College 2[ crew ]7:16:9926.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:48:0526.2.4
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:53:0426.2.5
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:56:5026.2.3
5thKings College 1[ crew ]7:07:6526.2.7
7thSt Peter's College 1[ crew ]7:24:9026.2.8
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:24:9326.2.1

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stEdgewater College 2[ crew ]7:38:7427.1.5
4thMacleans College 2[ crew ]7:59:0627.1.1
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:00:8227.1.7
7thMacleans College 1[ crew ]8:09:6127.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:35:0127.2.7
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:53:8527.2.6
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:14:3927.2.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRMANU 1[ crew ]_:__:__27.1.3

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:12:2528.1.3
4thRosehill College 1[ crew ]8:12:5828.1.8
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:16:2028.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stGlendowie College 1[ crew ]8:07:4728.2.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:14:1228.2.2

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:33:9629.1.3
4thMacleans College 1[ crew ]7:56:5929.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thBaradene College 1[ crew ]8:07:5229.2.3
Scratched crews (Repechages) 
SCRRGTT 1[ crew ]_:__:__29.1.8

Event 30 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:50:1330.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:34:5930.2.5
2ndKings College 1[ crew ]6:38:9330.2.3
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:31:8730.2.6
5thKings College 2[ crew ]7:42:4830.2.2
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:11:7530.2.7

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:01:1331.1.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:07:8431.1.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:14:9231.1.3
6thKings College 1[ crew ]6:19:0431.1.7
8thKings College 2[ crew ]7:11:3331.1.1

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]6:55:9632.1.5
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:25:0732.1.7
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:47:4232.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stACG Strathallan College 1[ crew ]6:58:0432.2.5
4thGlendowie College 1[ crew ]7:18:6432.2.3
5thSancta Maria College 1[ crew ]7:36:1632.2.7
6thPompallier Catholic College 1[ crew ]7:37:4832.2.1
7thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:44:6232.2.2

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:45:9933.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:01:6433.2.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:06:8633.2.6

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:31:2134.1.2
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:38:3034.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:07:2834.2.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:49:6834.2.2
8thSt Peter's College 2[ crew ]8:32:1434.2.8

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:30:7535.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]6:15:6935.2.5
3rdKings College 1[ crew ]6:18:4435.2.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:25:7435.2.6
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:02:0535.2.2
6thKings College 2[ crew ]7:13:5835.2.7

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:27:1536.1.3
5thEdgewater College 1[ crew ]7:46:9236.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:26:0536.2.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:28:2536.2.3
6thMacleans College 1[ crew ]7:40:9436.2.2

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdBaradene College 1[ crew ]8:05:2737.1.3
6thRosehill College 1[ crew ]8:55:5837.1.6
7thRangitoto College 1[ crew ]9:14:0437.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:56:5437.2.2
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:08:9537.2.3
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:49:6537.2.6
5thSancta Maria College 1[ crew ]8:56:6237.2.7
6thDiocesan School For Girls 3[ crew ]9:06:9037.2.5

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thGlendowie College 2[ crew ]7:27:2038.1.4
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:29:5638.1.1
---Takapuna Grammar School 3[ crew ]DNS38.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:42:6438.2.6

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thACG Strathallan College 1[ crew ]7:43:8439.1.4
8thGlendowie College 2[ crew ]8:11:5239.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thGlendowie College 1[ crew ]7:50:7739.2.7
7thRosehill College 1[ crew ]8:12:9639.2.2

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdACG Strathallan College 1[ crew ]7:35:1340.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:31:3340.2.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:57:0940.2.1
Scratched crews (Repechages) 
SCRROSE 1[ crew ]_:__:__40.1.1

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:31:7741.2.7
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:33:4241.2.3
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:48:0341.2.1

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 3[ crew ]7:33:2542.1.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:46:3842.1.2
5thGlendowie College 1[ crew ]7:49:3442.1.1
6thTakapuna Grammar School 4[ crew ]7:49:4442.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:30:1742.2.3
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:33:5642.2.8
8thGlendowie College 2[ crew ]8:39:8742.2.7

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:15:7444.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:23:5444.1.2
5thSt Kentigern College 2[ crew ]6:40:6844.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stKings College 1[ crew ]6:05:0344.2.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:08:1144.2.3
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:10:0344.2.6
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]6:23:0544.2.7
Scratched crews (Repechages) 
SCRKGCA 2[ crew ]_:__:__44.2.2
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:16:821.1.6
4thDilworth School 1[ crew ]7:19:951.1.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:19:331.1.8
7thACG Strathallan College 2[ crew ]8:36:081.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:16:111.2.4
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:17:541.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thEdgewater College 1[ crew ]7:27:091.3.1
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:36:921.3.5
7thACG Strathallan College 1[ crew ]8:12:841.3.8
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:25:421.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:09:631.4.4
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]7:58:291.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 1[ crew ]7:36:431.5.5
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:50:221.5.6

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:26:102.1.5
4thGlendowie College 1[ crew ]8:45:542.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thRosehill College 1[ crew ]8:46:642.2.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]8:40:372.4.5
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:42:792.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:40:532.5.7

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thMacleans College 1[ crew ]8:05:593.1.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:20:153.1.3
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:41:523.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndManurewa High School 1[ crew ]7:55:543.2.1
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:17:353.2.5
6thCarmel College 1[ crew ]8:48:883.2.2

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:46:724.1.3
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:17:974.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:13:974.2.6
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:21:604.2.2
6thMacleans College 1[ crew ]7:34:794.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:49:084.3.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:50:894.3.5
5thKings College 1[ crew ]7:23:524.3.2

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 3[ crew ]7:05:955.1.1
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:09:305.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:01:455.2.4
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:32:765.2.7
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:48:205.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:37:095.3.7
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:46:765.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:06:995.4.5
6thGlendowie College 1[ crew ]7:37:595.4.7

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:22:106.1.3
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:03:246.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thPompallier Catholic College 1[ crew ]8:00:876.2.7

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:37:697.1.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:55:767.1.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:58:577.3.3
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:08:407.3.1

Event 8 Girls under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
---Baradene College 1[ crew ]To Final8.1.3
---Diocesan School For Girls 1[ crew ]To Final8.1.4
---Macleans College 1[ crew ]To Final8.1.5
---Epsom Girls Grammar 1[ crew ]To Final8.1.6

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:04:859.1.5
5thBaradene College 1[ crew ]7:21:009.1.3
6thMacleans College 1[ crew ]7:21:449.1.4

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:31:9510.1.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:45:9510.1.2
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:49:0310.1.7
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:06:0010.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]: : :10.2.5
5thRosehill College 1[ crew ]: : :10.2.2
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]: : :10.2.6

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
---Kings College 1[ crew ]To Final11.1.3
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]To Final11.1.5
---Macleans College 1[ crew ]To Final11.1.7

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:23:4112.2.3

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:02:4413.1.1
6thDilworth School 1[ crew ]7:09:0313.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]6:48:6513.2.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:04:4213.2.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:05:5713.2.5
5thACG Strathallan College 1[ crew ]7:50:6113.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:23:2513.3.2

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:53:8614.1.3
5thMacleans College 1[ crew ]7:31:2114.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:06:5014.2.5
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:24:7914.2.7
6thRosehill College 1[ crew ]7:39:2914.2.2

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:36:2315.1.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:48:0415.1.4
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:09:2415.1.6
6thKings College 2[ crew ]7:31:1015.1.2
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:04:3915.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:25:5715.2.6
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:30:5215.2.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:02:0415.2.3
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:34:8915.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]6:53:2615.3.7
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:11:0515.3.2
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:14:6815.3.6

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:18:3516.1.3
3rdEdgewater College 1[ crew ]8:31:5816.1.7
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:43:7216.1.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:47:6216.1.6
8thRosehill College 1[ crew ]10:26:2116.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 3[ crew ]8:14:5616.2.6
4thACG Strathallan College 1[ crew ]8:20:2716.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:34:4316.3.7
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:41:2416.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:07:3916.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 2[ crew ]8:28:6716.5.6
8thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:53:3616.5.8

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:54:3617.1.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:03:8117.1.3
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:23:8017.1.2
6thSt Kentigern College 3[ crew ]8:02:0817.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:45:0217.2.4
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:52:9317.2.5
5thGlendowie College 1[ crew ]7:07:7117.2.3

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]6:55:2918.1.7
7thMacleans College 1[ crew ]7:40:8818.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]18.2.5
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]18.2.2
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]DNS18.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thEdgewater College 1[ crew ]7:12:2618.3.1
5thKings College 1[ crew ]7:36:3218.3.6
---Takapuna Grammar School 2[ crew ]DNS18.3.3
Scratched crews (Heats) 
SCRGLDW 1[ crew ]_:__:__18.2.1

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdManurewa High School 2[ crew ]19.1.1
4thEdgewater College 1[ crew ]19.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]19.2.1
5thMassey High School 1[ crew ]19.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]19.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:45:9219.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
4thGlendowie College 1[ crew ]8:42:4019.5.3
---Westlake Girls High School 2[ crew ]DNS19.5.7

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thEdgewater College 1[ crew ]8:29:3820.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndGlendowie College 2[ crew ]8:22:0220.2.3
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:48:6920.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]8:17:8420.3.7
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:37:1220.3.2
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:40:7520.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:07:5820.4.3
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:16:6420.4.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:17:2520.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:53:6620.5.6

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]21.1.6
8thSt Kentigern College 2[ crew ]21.1.8
9thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]21.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]21.2.6
8thMacleans College 1[ crew ]21.2.7

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]22.1.3
5thBaradene College 2[ crew ]22.1.1
7thMacleans College 2[ crew ]22.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:19:5122.2.6
4thBaradene College 1[ crew ]7:35:4422.2.5
5thMacleans College 1[ crew ]7:42:2022.2.3
6thKings College 1[ crew ]7:52:6922.2.7

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stEdgewater College 1[ crew ]7:43:5223.1.4
6thWhangarei Girls High School 3[ crew ]8:25:2123.1.7
---Takapuna Grammar School 2[ crew ]DNS23.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:49:0123.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:08:7923.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thACG Strathallan College 1[ crew ]8:22:5223.4.2
6thPukekohe High School 1[ crew ]8:54:5423.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:17:4623.5.5
Heat 6[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:54:0023.6.3
4thMacleans College 1[ crew ]7:58:0723.6.4
6thSt Kentigern College 1[ crew ]9:10:6323.6.2
Scratched crews (Heats) 
SCREDWT 2[ crew ]_:__:__23.5.7

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
6thDilworth School 1[ crew ]8:20:8124.1.2
7thSt Peter's College 1[ crew ]8:22:1824.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:52:8024.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndACG Strathallan College 1[ crew ]7:55:3324.3.2
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:57:6424.3.5
8thPukekohe High School 3[ crew ]8:49:1024.3.8
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thEdgewater College 1[ crew ]8:09:8924.4.7
8thPompallier Catholic College 1[ crew ]9:31:4524.4.8
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:07:8524.5.7
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:39:9824.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stGlendowie College 2[ crew ]7:56:3724.6.6
3rdRosehill College 1[ crew ]8:01:8624.6.3
6thPakuranga College 1[ crew ]8:33:3924.6.1
7thWhangarei Boys High School 1[ crew ]8:38:7724.6.7

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]6:58:1525.1.7
2ndMacleans College 1[ crew ]7:01:3925.1.8
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:38:2525.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:15:7325.2.5
4thBaradene College 1[ crew ]7:23:9725.2.6
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:50:7225.2.1

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:00:8526.1.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:30:7326.1.6
6thDilworth School 1[ crew ]7:37:1026.1.8
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:13:1926.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:57:2226.2.5
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:02:6026.2.3
6thKings College 3[ crew ]7:48:1926.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]26.3.4
4thKings College 1[ crew ]26.3.2
5thSt Peter's College 1[ crew ]26.3.6
6thSt Kentigern College 3[ crew ]26.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:08:6926.4.3
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:26:9326.4.7
5thSt Peter's College 2[ crew ]7:27:2626.4.6
6thRosehill College 1[ crew ]7:52:1426.4.2
Scratched crews (Heats) 
SCRTAKA 1[ crew ]_:__:__26.2.7

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:19:3327.1.1
5thMacleans College 1[ crew ]8:24:5427.1.7
7thCarmel College 1[ crew ]8:47:0627.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdManurewa High School 1[ crew ]8:09:1127.2.7
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:15:0527.2.1
6thRosehill College 1[ crew ]8:41:0827.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndEdgewater College 2[ crew ]8:06:0427.3.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:19:6627.3.1
8thMassey High School 1[ crew ]8:56:7927.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:16:1527.4.4
5thMacleans College 2[ crew ]8:28:3927.4.1
6thEdgewater College 1[ crew ]8:37:9527.4.6

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]8:13:4628.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:27:8628.2.2
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:34:6128.2.3
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:42:5828.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:35:5928.3.7
5thRosehill College 1[ crew ]8:45:5328.3.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:50:4228.3.3
7thSancta Maria College 1[ crew ]9:27:6628.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:29:1128.4.3
7thRangitoto College 1[ crew ]9:03:0528.4.7

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:43:9629.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:57:3029.2.6
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:01:0429.2.5
7thRangitoto College 1[ crew ]10:02:5429.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thBaradene College 1[ crew ]8:10:3329.3.2

Event 30 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:42:8830.1.3
4thKings College 1[ crew ]6:45:7930.1.2
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:09:1930.1.7
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:09:9930.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:41:4530.2.4
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:36:2130.2.3
6thKings College 2[ crew ]8:26:4630.2.2

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:12:1731.1.4
4thKings College 1[ crew ]6:31:5031.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:23:0031.2.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:26:1331.2.5
5thKings College 2[ crew ]7:25:3931.2.2

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:06:7332.1.4
4thRosehill College 1[ crew ]7:10:7332.1.7
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:53:8032.1.3
7thSancta Maria College 1[ crew ]8:11:9232.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thWhangarei Boys High School 1[ crew ]8:37:1332.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdACG Strathallan College 1[ crew ]7:17:6032.3.3
4thGlendowie College 1[ crew ]7:25:2932.3.5
6thPukekohe High School 1[ crew ]8:00:4932.3.7
7thPompallier Catholic College 1[ crew ]8:04:7232.3.2
Scratched crews (Heats) 
SCRAGSB 1[ crew ]_:__:__32.2.1

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:00:7633.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:09:0033.1.3
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:10:8133.1.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:25:8133.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:58:0233.4.4
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:51:5233.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:18:0133.5.6

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:32:4234.2.7
5thSt Peter's College 2[ crew ]8:29:1034.2.4
7thKings College 2[ crew ]8:37:0134.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:31:1634.3.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:52:3034.3.3
7thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:56:1234.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:29:1234.4.5
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:54:0034.4.6
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:56:3734.4.3
6thKings College 1[ crew ]8:09:9334.4.1

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:17:0135.1.4
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:34:3235.1.1
7thKings College 2[ crew ]7:38:4135.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:16:4235.2.4
2ndKings College 1[ crew ]6:37:2335.2.7
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:41:5235.2.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:53:1635.2.3
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:11:4035.2.2

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thRosehill College 1[ crew ]7:47:1036.1.3
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:47:4336.1.4
6thEdgewater College 1[ crew ]7:52:3736.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:40:6136.2.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:48:9636.2.5
6thMacleans College 1[ crew ]8:09:6736.2.2

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:55:6037.1.2
4thDiocesan School For Girls 3[ crew ]9:05:9637.1.5
5thRosehill College 1[ crew ]9:17:0537.1.1
6thSancta Maria College 1[ crew ]9:44:3037.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:57:3937.2.4
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:08:0437.2.1
6thRangitoto College 1[ crew ]9:49:9037.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 2[ crew ]8:06:3137.3.7
2ndMacleans College 1[ crew ]8:07:1337.3.1
4thBaradene College 1[ crew ]8:31:1437.3.6
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:32:1337.3.5

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdGlendowie College 2[ crew ]7:43:3038.1.1
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:55:4938.1.7
7thRosehill College 1[ crew ]8:17:6838.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 3[ crew ]7:45:2838.2.6
6thEdgewater College 1[ crew ]7:52:3638.2.1
8thSancta Maria College 1[ crew ]8:08:0738.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:00:6638.3.1
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:07:2538.3.6
7thSt Peter's College 1[ crew ]8:15:1638.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:30:6738.4.4
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:39:3438.5.5
7thGlendowie College 1[ crew ]8:27:3438.5.7
Scratched crews (Heats) 
SCRKGCA 1[ crew ]_:__:__38.4.1
SCRWTLB 2[ crew ]_:__:__38.4.6

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:11:3639.1.3
2ndACG Strathallan College 1[ crew ]8:29:0539.1.5
4thRosehill College 1[ crew ]8:39:7039.1.4
6thDilworth School 1[ crew ]8:54:8639.1.7
7thPukekohe High School 3[ crew ]9:18:8139.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
7thPukekohe High School 1[ crew ]9:10:0839.2.6
8thWhangarei Boys High School 1[ crew ]9:43:3639.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thGlendowie College 1[ crew ]8:30:6539.3.1
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:56:6339.3.8
Heat 4[ race results || race reproduction ]
5thGlendowie College 2[ crew ]8:35:9739.4.2
7thPompallier Catholic College 1[ crew ]9:02:1239.4.1

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
7thRosehill College 1[ crew ]8:39:7740.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdACG Strathallan College 1[ crew ]8:11:3240.2.6
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:41:8140.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:53:7440.3.5
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:07:6940.3.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:10:5540.3.4

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:13:1241.1.3
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:53:2741.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thBaradene College 1[ crew ]8:45:7541.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndCarmel College 1[ crew ]8:29:5041.3.3
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:42:2441.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:01:9341.4.5
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:41:3741.4.1
Heat 5[ race results || race reproduction ]
7thRangitoto College 1[ crew ]9:37:3241.5.1
Scratched crews (Heats) 
SCRGLDW 1[ crew ]_:__:__41.3.7

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndTakapuna Grammar School 3[ crew ]7:45:5042.1.4
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:08:5642.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:44:5042.2.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:01:9242.2.2
5thGlendowie College 1[ crew ]8:08:4542.2.6
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:38:9442.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:44:3442.3.8
4thGlendowie College 2[ crew ]8:36:4142.3.4
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:38:3342.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thTakapuna Grammar School 4[ crew ]8:12:7442.4.7

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
---Kings College 1[ crew ]To Final43.1.2
---Westlake Girls High School 1[ crew ]To Final43.1.3
---Baradene College 1[ crew ]To Final43.1.7

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdKings College 1[ crew ]6:18:0044.1.5
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:31:8444.1.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]6:37:8344.1.3
7thAuckland Grammar School 2[ crew ]6:47:0544.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:22:3444.2.7
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:26:1344.2.3
5thSt Kentigern College 2[ crew ]6:44:9144.2.1
6thKings College 2[ crew ]6:47:8844.2.6

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis08 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis08 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA