NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Cambridge High School's approved colours
#8: Cambridge High School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2008 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2008 Aon North Island Secondary Schools regatta results, filtered to show races with schools from the East Coast/Hawkes Bay region that competed in under-1 events.

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thNapier Girls High School 1[ crew ]7:09:139.1.1

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]6:43:1010.1.2

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]7:01:7214.1.4

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]6:58:7618.1.7

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHastings Girls High School 1[ crew ]8:16:5819.1.4

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:28:5822.1.7

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWoodford House 1[ crew ]7:51:1623.1.4

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHavelock North High School 1[ crew ]7:41:1624.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Finals) 
SCRLIND 1[ crew ]_:__:__24.2.4

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
7thWoodford House 1[ crew ]8:44:5427.1.6

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:10:4929.2.4

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thLindisfarne College 1[ crew ]7:21:6632.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Finals) 
SCRGBHS 1[ crew ]_:__:__32.2.5

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:35:3436.1.6

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results || race reproduction ]
1stGisborne Boys High School 1[ crew ]7:00:9538.2.5
4thGisborne Boys High School 3[ crew ]7:24:3038.2.1

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHavelock North High School 1[ crew ]7:27:7739.1.8
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:40:1239.1.2

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
5thNapier Girls High School 1[ crew ]7:33:3040.1.1

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHastings Girls High School 1[ crew ]7:40:0219.2.3

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWoodford House 1[ crew ]7:41:8123.1.5
7thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:28:5023.1.8

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHavelock North High School 1[ crew ]7:33:7424.2.4
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:51:1324.2.1
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
3rdLindisfarne College 1[ crew ]7:52:5824.4.6

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
8thGisborne Boys High School 3[ crew ]7:22:6038.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]6:53:2738.2.7
 

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thGisborne Girls High School 1[ crew ]9:55:462.1.3

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdNapier Girls High School 1[ crew ]7:11:679.1.5

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]6:42:3810.1.5

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:06:3712.1.7

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thNapier Girls High School 1[ crew ]8:55:5819.1.8

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thNapier Boys High School 1[ crew ]6:52:7721.2.6

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:30:6722.2.5

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:23:6823.2.2

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]8:10:5424.2.2

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:16:1528.2.4

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:40:0029.1.6

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:10:7832.2.4

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:21:2836.2.5

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Boys High School 1[ crew ]6:56:9438.2.4
2ndGisborne Boys High School 3[ crew ]7:22:2138.2.3

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stGisborne Boys High School 1[ crew ]7:32:3739.2.4
2ndHavelock North High School 1[ crew ]7:35:3939.2.5

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]7:22:2740.1.3

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:24:9941.1.7
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:02:281.1.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thNapier Girls High School 1[ crew ]8:52:352.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]9:11:402.3.2
7thNapier Girls High School 2[ crew ]9:45:572.3.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Girls High School 2[ crew ]9:36:932.5.2

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdNapier Girls High School 1[ crew ]7:08:429.1.2

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]: : :10.2.3

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:47:8012.2.7

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]6:47:4914.1.1

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESHNA 1[ crew ]_:__:__16.2.7

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]6:41:8918.3.7

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHastings Girls High School 1[ crew ]19.1.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thNapier Girls High School 1[ crew ]19.3.3

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
7thGisborne Girls High School 1[ crew ]9:03:6520.2.8
Heat 4[ race results || race reproduction ]
8thGisborne Girls High School 3[ crew ]10:56:3120.4.2

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thNapier Boys High School 1[ crew ]21.2.1

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]22.1.4

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:28:1723.2.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stWoodford House 1[ crew ]7:52:0923.5.3

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHavelock North High School 1[ crew ]7:44:0724.2.7
7thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:28:3924.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:18:2924.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdLindisfarne College 1[ crew ]8:04:0624.4.1

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWoodford House 1[ crew ]8:04:1127.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
7thNapier Girls High School 1[ crew ]8:50:6927.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:45:8627.3.8

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:22:7328.3.1

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:11:3729.1.1

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:10:3532.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndLindisfarne College 1[ crew ]7:11:6132.2.3

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
6thNapier Girls High School 1[ crew ]8:40:6433.2.1

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]7:41:2236.1.5

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:30:6138.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thGisborne Boys High School 3[ crew ]7:51:4838.3.7

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]8:12:5739.2.2
6thLindisfarne College 1[ crew ]8:22:9539.2.4
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndHavelock North High School 1[ crew ]8:06:3739.4.6

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thNapier Girls High School 1[ crew ]8:12:6940.3.6

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:35:5341.2.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
7thGisborne Girls High School 3[ crew ]9:09:8741.4.6

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
8thGisborne Boys High School 1[ crew ]9:10:7442.2.3

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis08 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

East Coast/Hawkes Bay's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis08 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA