NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Avonside Girls High School's approved colours
#4: Avonside Girls High School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2008 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2008 Aon North Island Secondary Schools regatta results, filtered to show races with schools from the Waikato/Bay of Plenty region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:51:341.1.5
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:53:431.1.3
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]6:59:741.1.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:06:941.1.6
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:16:881.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:17:821.2.5
5thCambridge High School 3[ crew ]7:27:001.2.8
6thHauraki Plains College 2[ crew ]7:41:391.2.2
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:56:491.2.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:11:422.1.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:13:282.1.2
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:19:652.1.3
6thEdgecumbe College 1[ crew ]8:29:602.1.7
8thTrident High School 1[ crew ]8:47:722.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:33:392.2.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:41:082.2.5
8thTrident High School 2[ crew ]8:57:012.2.7

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:40:713.1.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:51:753.1.2
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:54:283.1.4

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:43:104.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:58:704.1.5
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:02:104.1.8
7thAquinas College 1[ crew ]7:02:984.1.1
8thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:38:794.1.2

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:47:835.1.3
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:49:595.1.6
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:11:065.1.1
8thWhakatane High School 2[ crew ]7:18:315.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:14:905.2.5
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:19:515.2.6
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:31:055.2.2
7thCambridge High School 2[ crew ]7:37:585.2.1

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:55:516.1.4
2ndHamilton Boys High School 3[ crew ]7:01:886.1.5
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:06:826.1.8
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:14:906.1.1
8thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:27:536.1.3

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:33:967.1.1
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:35:507.1.4
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:48:137.1.7
7thFraser High School 1[ crew ]7:59:677.1.2
8thSt Peter's School 1[ crew ]8:09:837.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stAquinas College 1[ crew ]7:55:347.2.2
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:04:137.2.4
8thHauraki Plains College 2[ crew ]9:09:277.2.6

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:51:949.1.5
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]6:56:069.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:00:409.1.3
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:05:899.1.2
7thHillcrest High School 1[ crew ]7:16:939.1.8
Scratched crews (Finals) 
SCRTEAW 1[ crew ]_:__:__9.1.6

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:30:6310.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:33:5410.1.3

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:46:0011.1.1
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:47:0911.1.2
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:00:7711.1.5

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:18:3612.1.4
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:21:3312.1.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:25:7812.1.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:34:4012.1.7
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:35:7212.1.3

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:42:0613.1.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]6:48:5913.1.3
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]6:53:4313.1.7
5thHauraki Plains College 1[ crew ]6:58:0413.1.6
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:08:8113.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:15:2813.2.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:20:4413.2.5

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:08:0414.1.6
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:16:1714.1.5
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:32:9214.1.8

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:28:0415.1.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:39:9115.1.1
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:06:6615.1.7

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:59:6116.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:02:8516.1.3
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:05:8716.1.7
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:10:9816.1.4
6thTrident High School 1[ crew ]8:18:3416.1.1
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:24:7716.1.2
8thJohn Paul College 1[ crew ]8:35:1516.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndEdgecumbe College 1[ crew ]8:26:8516.2.3
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:31:1916.2.4
7thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:41:6316.2.2

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:50:4617.1.4
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:57:2717.1.5
5thAquinas College 1[ crew ]7:10:8917.1.8
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:38:9617.1.1

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]6:47:1718.1.3
2ndCambridge High School 1[ crew ]6:49:5818.1.4
4thJohn Paul College 1[ crew ]6:54:1418.1.2
7thWhakatane High School 1[ crew ]7:07:8218.1.8
8thCambridge High School 2[ crew ]7:08:8118.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Finals) 
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__18.2.6

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTrident High School 1[ crew ]8:21:0319.1.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:26:2819.1.2
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:32:4619.1.8
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:33:2819.1.7
7thBethlehem College 1[ crew ]8:46:6819.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:37:9019.2.5
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:39:9819.2.6
7thEdgecumbe College 1[ crew ]8:55:3119.2.4

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 2[ crew ]8:03:5620.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:14:5520.1.3
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:19:7620.1.4
4thOtumoetai College 2[ crew ]8:23:8320.1.6
5thBethlehem College 1[ crew ]8:30:1420.1.7
8thTauranga Girls College 2[ crew ]8:54:4820.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]8:35:2020.2.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:42:7820.2.1
7thHauraki Plains College 1[ crew ]9:28:5920.2.8

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:35:1921.1.5
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]6:43:9821.1.4
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:47:4421.1.7
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:51:9521.1.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:51:9821.1.8
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:00:8421.1.3

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:27:4822.1.5
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:53:6822.1.8

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:50:0623.1.5
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:58:1923.1.3
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:00:4423.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:06:8723.2.6
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:12:1523.2.7
5thTrident High School 1[ crew ]8:16:9223.2.2
6thCambridge High School 1[ crew ]8:17:6923.2.1
7thWhakatane High School 1[ crew ]8:25:2723.2.5
8thWestern Heights High School 1[ crew ]8:31:8123.2.8

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:42:7524.1.8
4thHauraki Plains College 2[ crew ]7:52:6924.1.4
6thCambridge High School 1[ crew ]8:05:3824.1.2
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:05:4024.1.6
8thTauranga Boys College 2[ crew ]8:06:4824.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:08:6124.2.6
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:22:6824.2.2
7thHauraki Plains College 3[ crew ]8:36:5724.2.8

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:14:4625.1.6
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:18:3125.1.5
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:25:5025.1.7
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:26:3825.1.2
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:30:3425.1.8

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:54:9126.1.7
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]6:58:8726.1.5
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:03:4826.1.4
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:20:1226.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:08:2026.2.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:28:4726.2.6

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndTrident High School 1[ crew ]7:55:1627.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:55:5527.1.1
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:03:0727.1.5
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:18:2327.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:12:0227.2.5
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:38:4427.2.7

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:57:6328.1.5
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:59:2828.1.4
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:06:3128.1.3
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:07:8528.1.6
5thCambridge High School 2[ crew ]8:30:1028.1.2
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:31:1928.1.7
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:33:7228.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:25:1028.2.2
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:27:1928.2.5
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:39:8828.2.4
---Sacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]RET28.2.6

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:46:2129.1.3
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:51:8629.1.2
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:05:8129.1.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:13:0129.1.7
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 3[ crew ]8:25:8629.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]8:07:2529.2.5
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:25:7029.2.3
6thHillcrest High School 2[ crew ]8:31:9629.2.8
8thFraser High School 1[ crew ]8:50:3129.2.7

Event 30 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:40:5230.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:41:4030.1.3
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:19:9630.1.2

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:24:1531.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:30:0331.1.5
7thCambridge High School 1[ crew ]6:44:0431.1.6

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:06:6632.1.4
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:10:1232.1.5
4thWhakatane High School 2[ crew ]7:18:9632.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 2[ crew ]7:32:7532.2.2
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:33:5832.2.4

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:32:4833.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:36:4433.1.4
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:40:5833.1.3
6thSt Peter's School 2[ crew ]7:57:7533.1.2
7thHauraki Plains College 1[ crew ]8:04:4533.1.7
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:14:1233.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:01:7033.2.5
2ndAquinas College 1[ crew ]8:06:0433.2.1
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:06:8133.2.4
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:38:6133.2.8
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:42:5633.2.3

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:06:3334.1.4
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:10:4034.1.6
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:20:2734.1.7
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:29:5734.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:25:0134.2.4
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:27:9234.2.6
4thCambridge High School 2[ crew ]7:43:7434.2.3
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:49:8934.2.8
7thHillcrest High School 1[ crew ]7:53:7334.2.1
Scratched crews (Finals) 
SCRSPLH 2[ crew ]_:__:__34.2.5

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:14:3235.1.3
6thTauranga Boys College 1[ crew ]6:32:2235.1.7
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:33:7635.1.2

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:21:2236.1.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:22:3236.1.4

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:35:0637.1.4
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:49:1237.1.5
6thFraser High School 1[ crew ]8:02:9737.1.8
8thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:09:5637.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:17:0837.2.4
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:21:3637.2.1

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]6:50:8438.1.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]6:55:3538.1.6
3rdJohn Paul College 1[ crew ]6:56:8838.1.4
4thWhakatane High School 1[ crew ]6:59:6838.1.3
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:04:9038.1.7
7thCambridge High School 1[ crew ]7:07:2138.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdAquinas College 2[ crew ]7:15:0738.2.6
6thRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:29:1838.2.8
7thCambridge High School 2[ crew ]7:35:2338.2.2
8thAquinas College 1[ crew ]7:37:6438.2.7

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:27:8039.1.3
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:29:1939.1.5
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:43:4239.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:36:2239.2.8
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:47:8139.2.3

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:23:1440.1.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:28:5840.1.5
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:32:2040.1.6
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:37:1540.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]7:44:4540.2.3
5thCambridge High School 1[ crew ]7:54:2340.2.7

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:40:5541.1.7
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:43:1941.1.4
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:44:4041.1.3
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:52:8641.1.5
6thCambridge High School 1[ crew ]8:01:2141.1.1
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:06:9741.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:58:9541.2.4
3rdAquinas College 1[ crew ]8:09:5541.2.1
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:14:8841.2.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:24:0541.2.2

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]7:04:4142.1.5
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:06:3942.1.4
5thCambridge High School 1[ crew ]7:36:0542.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:32:6542.2.5
5thCambridge High School 2[ crew ]7:54:6142.2.7
7thAquinas College 2[ crew ]8:06:0942.2.8

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:52:7643.1.6
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:54:4743.1.2
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]6:56:2243.1.7

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]5:52:2444.1.4
3rdRotorua Boys High School 2[ crew ]5:59:4444.1.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:01:8644.1.7
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:11:8544.1.5

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:01:061.1.5
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:09:901.1.4
7thHauraki Plains College 2[ crew ]7:39:451.1.2
8thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:48:351.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]6:59:411.2.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:09:581.2.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:13:751.2.2
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:15:071.2.3
8thCambridge High School 3[ crew ]7:36:431.2.6

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:15:152.1.3
3rdEdgecumbe College 1[ crew ]8:16:412.1.5
5thWhakatane High School 1[ crew ]8:21:252.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:07:142.2.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:13:342.2.6
4thTrident High School 1[ crew ]8:20:482.2.1
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:23:062.2.5
7thTrident High School 2[ crew ]8:41:962.2.8

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:25:1116.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:34:5516.1.6
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:38:2316.1.4
4thTrident High School 1[ crew ]7:42:9016.1.2
5thTauranga Girls College 2[ crew ]7:55:8116.1.3
6thEdgecumbe College 1[ crew ]7:56:6316.1.7
7thRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:59:8716.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:26:8716.2.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:32:3616.2.4
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:33:7416.2.6

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndTrident High School 1[ crew ]7:44:0719.1.4
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:44:0919.1.6
5thEdgecumbe College 1[ crew ]7:59:8919.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:44:1419.2.7
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:44:6419.2.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:46:5019.2.2
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:47:1619.2.5
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:00:2319.2.6

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 2[ crew ]7:48:4120.1.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:55:4920.1.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:02:9120.1.2
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:11:7020.1.6
8thOtumoetai College 1[ crew ]8:29:4420.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:57:9720.2.5
2ndOtumoetai College 2[ crew ]8:00:3820.2.3
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:16:2020.2.7
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:33:0120.2.1

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:00:1023.1.6
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:09:6023.1.3
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:14:2223.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:49:2323.2.5
4thTrident High School 1[ crew ]8:23:3923.2.6
6thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:40:0923.2.8
7thEdgecumbe College 1[ crew ]8:44:8723.2.1
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:50:5523.3.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:02:4123.3.6
4thWestern Heights High School 1[ crew ]8:10:5923.3.7
5thTauranga Girls College 3[ crew ]8:16:2523.3.3
6thJohn Paul College 2[ crew ]8:27:7923.3.5
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:31:9823.4.4
4thCambridge High School 1[ crew ]7:54:9923.4.7
6thBethlehem College 1[ crew ]7:59:2223.4.1
7thTauranga Girls College 2[ crew ]8:17:9023.4.8

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 2[ crew ]7:22:0424.1.3
2ndRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:28:8524.1.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:39:0124.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:40:0624.2.3
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:52:2524.2.2
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:44:1824.3.6
4thHauraki Plains College 3[ crew ]7:57:3124.3.3
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:13:7924.3.5
7thHillcrest High School 1[ crew ]8:24:1124.3.8
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:29:9024.4.4
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__24.1.7

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:37:2728.1.5
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:46:6628.1.4
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:02:8128.1.3
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:03:1428.1.7
5thWhakatane High School 1[ crew ]8:17:5328.1.9
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:21:8228.1.2
9thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:29:9428.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:40:8328.2.4
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:45:3928.2.5
3rdCambridge High School 2[ crew ]7:46:6028.2.6
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:58:4028.2.3
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:19:0628.2.1

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:26:4433.1.5
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:31:3833.1.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:40:2833.1.3
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:40:4633.1.6
5thTauranga Girls College 2[ crew ]7:42:9233.1.2
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:45:3933.1.8
8thAquinas College 1[ crew ]7:52:0933.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:26:6633.2.5
3rdSt Peter's School 2[ crew ]7:37:4233.2.6
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:42:8633.2.8
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:54:8933.2.1

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]6:50:1438.1.5
2ndWhakatane High School 1[ crew ]6:51:9038.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:53:3338.1.3
7thCambridge High School 2[ crew ]7:21:6738.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]6:47:1838.2.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]6:50:5338.2.2
3rdCambridge High School 1[ crew ]6:51:1938.2.6
6thAquinas College 2[ crew ]7:03:8238.2.3
7thAquinas College 1[ crew ]7:31:4538.2.8
8thRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:41:1138.2.1

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:41:3241.1.3
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:41:6541.1.5
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:46:9241.1.4
4thCambridge High School 1[ crew ]7:53:3541.1.2
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:54:9441.1.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:32:2941.1.7
8thAquinas College 1[ crew ]8:45:2541.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:33:5841.2.5
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:42:8641.2.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:06:5941.2.7
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:30:071.1.2
4thBethlehem College 1[ crew ]7:31:221.1.5
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:41:981.1.3
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:54:731.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thSt Peter's School 2[ crew ]8:04:331.2.1
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:21:911.2.7

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTrident High School 1[ crew ]9:03:012.1.4
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]9:32:282.1.8
8thTe Awamutu College 1[ crew ]10:23:752.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdTrident High School 2[ crew ]9:10:462.2.7
5thJohn Paul College 2[ crew ]9:25:462.2.4
6thCambridge High School 1[ crew ]9:26:282.2.1
7thBethlehem College 3[ crew ]9:44:242.2.2

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:18:183.1.5
5thMatamata College 1[ crew ]9:09:373.1.7

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stAquinas College 1[ crew ]7:11:664.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:10:354.2.4

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:17:325.1.5
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:38:685.1.2
6thCambridge High School 2[ crew ]7:40:835.1.7
8thAquinas College 1[ crew ]7:50:885.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 2[ crew ]7:05:675.2.1
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:11:055.2.2
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:24:845.2.6
8thOtumoetai College 2[ crew ]7:43:185.2.8

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:30:336.1.3
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:38:196.1.6
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:08:016.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:37:866.2.7
---St Paul's Collegiate School 2[ crew ]DNS6.2.3
Scratched crews (Repechages) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__6.1.7

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:33:857.1.4
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:50:767.1.6
4thAquinas College 1[ crew ]7:56:597.1.5
6thAquinas College 2[ crew ]8:14:937.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:48:637.2.4
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]7:57:977.2.3
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:30:987.2.6

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:04:039.1.4
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:14:699.1.6
7thTe Awamutu College 1[ crew ]7:28:049.1.2

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:39:3610.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:26:4410.2.7

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:27:5912.1.4

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:45:4413.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:11:6113.2.7
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:19:3513.2.3
7thSt Peter's School 2[ crew ]8:18:3913.2.2

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:24:0714.1.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:48:1314.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:00:8414.2.5
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:22:9714.2.3
6thHillcrest High School 1[ crew ]7:53:2914.2.7

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:32:5515.1.5

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]8:08:0716.1.5
2ndRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:14:2816.1.2
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:19:3916.1.3

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:01:5117.1.3
5thCambridge High School 1[ crew ]7:33:5317.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdAquinas College 1[ crew ]7:04:6317.2.3

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:42:2318.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:43:2618.2.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:09:9618.2.6

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]8:22:3019.1.4
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:42:3419.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:20:2119.2.5
6thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:48:7219.2.1

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:23:6720.1.2
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:40:3120.1.8
7thAquinas College 1[ crew ]9:11:0120.1.1
8thTe Awamutu College 1[ crew ]9:26:4520.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]8:19:3320.2.3
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:51:7920.2.7
7thWhakatane High School 1[ crew ]9:14:7520.2.1

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:38:3221.1.5
5thTauranga Boys College 2[ crew ]6:55:3521.1.2
6thRotorua Boys High School 3[ crew ]7:21:8821.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:40:5221.2.4
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:42:2221.2.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:46:7821.2.5
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:08:2521.2.2

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
5thMatamata College 1[ crew ]8:24:7122.1.7
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:28:7222.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:41:9822.2.3

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 2[ crew ]8:30:9323.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]8:13:1423.2.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:19:0123.2.3
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:25:9323.2.6

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:26:4724.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:48:1324.2.4
5thWhakatane High School 2[ crew ]8:17:4624.2.5
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:29:4924.2.6

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:01:1225.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:01:1125.2.4
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:02:2725.2.5
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:16:1625.2.3

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:46:2826.1.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]6:50:9526.1.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:55:2926.1.4
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:38:1926.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]6:56:8326.2.2

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:48:6827.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:31:8227.2.5
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:48:4627.2.8
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:53:1927.2.4
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:55:3327.2.2

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:53:6828.1.4
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:04:2828.1.7
7thHauraki Plains College 2[ crew ]8:26:5328.1.6
8thSt Peter's School 1[ crew ]8:37:6228.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:11:7628.2.1
5thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:36:5828.2.7
7thWhakatane High School 1[ crew ]10:12:7028.2.3

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:50:3829.1.5
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:01:2629.1.2
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:04:9929.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 3[ crew ]7:38:2429.2.4
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:46:9829.2.6
4thFraser High School 1[ crew ]7:59:8329.2.2
5thHillcrest High School 2[ crew ]8:05:6029.2.7

Event 30 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:32:9430.1.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]6:41:7830.1.2
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:02:2730.1.3

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]6:01:7431.1.6

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:03:4332.1.4
4thTauranga Boys College 2[ crew ]7:14:1932.1.3
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:29:6232.1.2

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:49:6733.1.6
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:51:5433.1.4
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]7:59:3433.1.3
7thHauraki Plains College 2[ crew ]8:09:3933.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndAquinas College 1[ crew ]7:45:9333.2.2
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:48:6833.2.4
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:12:5233.2.1

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:10:2934.1.7
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:15:1734.1.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:16:6634.1.6
4thCambridge High School 2[ crew ]7:25:6134.1.8
6thHillcrest High School 1[ crew ]7:34:1834.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:10:2434.2.4
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:30:0234.2.3
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:53:3634.2.7

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:12:6235.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:28:7735.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:16:6335.2.3

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:20:0136.1.4
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:44:2936.1.1
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:02:6936.1.6

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:58:9037.1.5
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:25:0437.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:55:0037.2.4

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 2[ crew ]7:13:8038.1.2
2ndRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:19:0738.1.3
7thRotorua Boys High School 2[ crew ]7:38:6338.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdAquinas College 1[ crew ]7:32:0438.2.2
Scratched crews (Repechages) 
SCRBTHC 2[ crew ]_:__:__38.2.7

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:25:1139.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:00:3839.2.3

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 1[ crew ]7:46:0640.1.2
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:27:2040.1.8
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]7:41:9340.2.5
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:05:0540.2.7

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:09:7741.1.5
2ndAquinas College 1[ crew ]8:18:7841.1.4
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:29:8241.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:11:3441.2.5
7thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:51:4941.2.6

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:35:6142.1.3
7thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:10:7142.1.8
8thOtumoetai College 1[ crew ]8:12:2542.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:37:1542.2.4
5thCambridge High School 2[ crew ]7:46:3742.2.6
6thAquinas College 2[ crew ]8:12:0842.2.1

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 2[ crew ]6:12:3444.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:06:9044.2.4
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:04:021.1.5
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:14:081.1.4
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:54:451.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:09:361.2.5
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:27:101.2.2
6thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:30:231.2.6
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:40:011.2.1
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]7:05:781.3.4
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]7:23:681.3.2
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:25:661.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:14:131.4.3
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:31:541.4.2
5thSt Peter's School 2[ crew ]7:37:971.4.6
8thRotorua Boys High School 2[ crew ]8:00:541.4.8
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:08:151.5.7
2ndCambridge High School 3[ crew ]7:16:721.5.3
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:25:391.5.4

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
5thCambridge High School 1[ crew ]8:57:242.1.6
7thTauranga Girls College 1[ crew ]9:40:472.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:27:582.2.3
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:28:082.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:24:932.3.4
3rdJohn Paul College 2[ crew ]9:04:592.3.6
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]9:12:722.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:27:082.4.4
4thBethlehem College 3[ crew ]9:15:692.4.3
5thTe Awamutu College 1[ crew ]9:22:612.4.7
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]8:24:052.5.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:25:972.5.4
3rdTrident High School 1[ crew ]8:38:822.5.6
5thTrident High School 2[ crew ]8:47:342.5.3

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:43:683.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:41:433.2.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:00:653.2.3
7thMatamata College 1[ crew ]8:57:393.2.7

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:40:624.1.4
3rdAquinas College 1[ crew ]6:59:964.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:54:864.2.4
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:00:624.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:01:604.3.6

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:55:135.1.4
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:09:905.1.7
5thWhakatane High School 2[ crew ]7:10:565.1.5
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:10:595.1.6
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:54:455.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:37:165.2.6
8thOtumoetai College 3[ crew ]8:35:435.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:58:045.3.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:16:555.3.3
5thOtumoetai College 2[ crew ]7:39:245.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:18:535.4.2
4thCambridge High School 2[ crew ]7:27:045.4.3
5thAquinas College 1[ crew ]7:31:555.4.6

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:06:016.1.6
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:16:446.1.5
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:19:686.1.4
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:23:256.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 3[ crew ]7:01:066.2.1
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:25:396.2.4
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:29:016.2.3
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:01:316.2.5

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:32:587.1.6
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:40:887.1.4
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:04:007.1.3
6thAquinas College 2[ crew ]8:27:627.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndFraser High School 1[ crew ]7:49:017.2.5
3rdAquinas College 1[ crew ]7:55:397.2.6
4thHauraki Plains College 2[ crew ]8:00:057.2.3
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:17:477.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:47:377.3.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:57:587.3.6

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]6:57:879.1.7
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:20:569.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]9.2.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]9.2.5
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:04:909.2.2
5thTe Awamutu College 1[ crew ]9.2.3

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:35:6810.1.5
7thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:15:5610.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]: : :10.2.4

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
---Sacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]To Final11.1.1
---Waikato Diocesan School 1[ crew ]To Final11.1.2
---John Paul College 1[ crew ]To Final11.1.4

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:00:1412.1.4
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:03:7112.1.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:14:0312.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:09:5212.2.5
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:13:3112.2.4

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:37:9913.1.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]6:49:5313.1.4
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:16:4413.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:56:5613.2.6
6thSt Peter's School 2[ crew ]8:19:0613.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:33:9213.3.5
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]6:50:0713.3.4
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:06:6013.3.6
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:30:0613.3.7

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:57:1614.1.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:54:4414.1.6
7thHillcrest High School 1[ crew ]7:56:0414.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:02:7614.2.4
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:17:1514.2.6
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:24:3514.2.3

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:41:5615.2.4
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:20:9615.3.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]6:48:4215.3.5

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]8:06:1016.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:56:8216.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:46:2616.3.4
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:03:6216.3.5
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:11:8016.3.1
8thTe Awamutu College 1[ crew ]9:29:0816.3.2
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:03:6216.4.3
2ndTrident High School 1[ crew ]8:04:1116.4.5
4thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:18:2316.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:52:6416.5.4
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:57:4716.5.5
3rdEdgecumbe College 1[ crew ]7:57:8016.5.3
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:57:5616.5.7

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:51:2817.1.1
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:14:6217.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:40:9617.2.6
4thAquinas College 1[ crew ]7:02:2117.2.1
7thCambridge High School 1[ crew ]7:13:0917.2.2
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEHAMB 2[ crew ]_:__:__17.1.7

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:32:9418.1.4
2ndCambridge High School 2[ crew ]6:36:0718.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]18.2.6
5thBethlehem College 1[ crew ]18.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]6:38:8718.3.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]6:48:7018.3.5
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:50:7118.3.2
Scratched crews (Heats) 
SCRAQUI 1[ crew ]_:__:__18.1.3

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]19.1.5
5thRotorua Girls High School 2[ crew ]19.1.6
7thTauranga Girls College 2[ crew ]19.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]19.2.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]19.2.3
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]19.2.7
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]19.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:11:2619.4.4
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:19:7219.4.5
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:36:6319.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:25:7019.5.4
3rdEdgecumbe College 1[ crew ]8:33:0819.5.2
Scratched crews (Heats) 
SCRROTL 1[ crew ]_:__:__19.2.5

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:01:3120.1.4
2ndOtumoetai College 2[ crew ]8:04:8820.1.6
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:20:5920.1.5
5thWhakatane High School 1[ crew ]8:33:4420.1.3
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:37:4020.1.2
7thCambridge High School 3[ crew ]9:19:4220.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:13:5620.2.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:47:2320.2.5
5thAquinas College 1[ crew ]8:53:1120.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 2[ crew ]7:56:4220.3.4
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:41:6820.3.3
7thWhakatane High School 2[ crew ]9:11:9520.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]8:11:8620.4.8
5thTe Awamutu College 1[ crew ]9:02:8320.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:05:6020.5.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:12:3520.5.3
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:52:0120.5.2
7thCambridge High School 1[ crew ]9:12:3920.5.5

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]21.1.9
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]21.1.4
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]21.1.5
6thTauranga Boys College 2[ crew ]21.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]21.2.2
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]21.2.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]21.2.5
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]21.2.8
7thRotorua Boys High School 3[ crew ]21.2.3

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]22.1.7
6thHillcrest High School 1[ crew ]22.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:11:6622.2.4
7thMatamata College 1[ crew ]8:14:7122.2.1

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 2[ crew ]8:10:8723.1.1
5thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:24:2223.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:57:5823.2.6
4thWestern Heights High School 1[ crew ]8:16:3623.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:47:7523.3.4
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:59:6723.3.5
3rdTrident High School 1[ crew ]8:01:6523.3.3
4thCambridge High School 1[ crew ]8:05:6023.3.2
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:20:6523.3.6
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:29:5523.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:42:1023.4.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:05:6023.4.5
5thBethlehem College 1[ crew ]8:25:8223.4.3
7thCambridge High School 3[ crew ]9:07:1723.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 3[ crew ]8:14:6123.5.2
Heat 6[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:46:5923.6.5
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:56:2623.6.7
5thEdgecumbe College 1[ crew ]8:22:9523.6.6

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:07:1924.1.6
8thCambridge High School 2[ crew ]8:38:3324.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]7:46:4824.2.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:48:8424.2.2
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:54:5024.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:50:2224.3.4
4thBethlehem College 1[ crew ]8:05:6024.3.3
7thFraser High School 1[ crew ]8:22:4124.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:52:0324.4.4
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:54:5624.4.3
5thWhakatane High School 2[ crew ]8:39:0524.4.5
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:40:5324.4.6
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:00:6024.5.5
2ndHauraki Plains College 3[ crew ]8:07:3524.5.4
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:46:3524.5.1
7thTauranga Boys College 1[ crew ]9:23:2624.5.3
Heat 6[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEBTHC 2[ crew ]_:__:__24.6.5

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:05:9025.1.4
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:08:0925.1.3
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:15:1325.1.5
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]6:57:2225.2.3
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:04:2525.2.4

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:04:0426.1.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:19:4726.1.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:25:4026.1.2
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:38:0426.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]6:51:7826.2.4
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:42:5826.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]26.3.3
7thHillcrest High School 1[ crew ]26.3.1
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:58:5826.4.4

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:08:6727.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:55:5527.2.2
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:05:5427.2.5
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:25:0427.2.4
8thWestern Heights High School 1[ crew ]9:02:7827.2.3
Heat 3[ race results || race reproduction ]
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:19:2227.3.2
7thMatamata College 1[ crew ]8:53:7227.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:55:8827.4.5
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:02:5827.4.7
7thTauranga Girls College 2[ crew ]9:00:0927.4.2

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 2[ crew ]8:07:7428.1.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:27:5728.1.5
4thHauraki Plains College 2[ crew ]8:37:4628.1.6
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:40:9228.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:01:7728.2.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:38:0228.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:55:7628.3.4
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:20:3728.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:53:9628.4.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:21:5928.4.5
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:33:6128.4.6
6thAquinas College 1[ crew ]8:36:6428.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACECAMB 2[ crew ]_:__:__28.5.2
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__28.5.4
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__28.5.5
YET TO RACETEKC 1[ crew ]_:__:__28.5.7

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 3[ crew ]8:05:5529.1.7
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:09:5629.1.2
7thHillcrest High School 2[ crew ]8:25:5429.1.3
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:43:4129.2.3
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:51:2629.2.7
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:07:1929.2.4
6thFraser High School 1[ crew ]8:35:1529.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:43:1429.3.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:56:4329.3.6
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:12:8029.3.5
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:32:1929.3.7

Event 30 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:31:3530.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:33:8230.1.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:41:3230.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:16:1130.2.6

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:09:7031.1.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]6:26:1231.1.6
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:20:5231.2.4

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:03:5432.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:05:5232.2.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:18:7032.2.5
4thTauranga Boys College 2[ crew ]7:31:7232.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]6:56:5032.3.4
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:34:6832.3.1
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__32.1.1

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:43:0233.1.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:01:0433.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:41:5433.2.4
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:50:8733.2.3
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:01:2033.2.5
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:09:6633.2.6
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:54:2833.3.5
3rdHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:03:7833.3.7
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:17:3533.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:08:2333.4.5
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:38:1133.4.3
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:58:6233.5.4
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:04:2733.5.7
4thAquinas College 1[ crew ]8:23:9933.5.3
5thHauraki Plains College 2[ crew ]8:34:7633.5.5
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:36:3533.5.2

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:24:6234.1.3
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:30:5534.1.1
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:36:8134.1.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:37:8034.1.5
5thCambridge High School 2[ crew ]7:39:8934.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:52:1434.2.6
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:00:3234.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:45:7134.3.7
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:52:0334.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:12:1534.4.4
7thOtumoetai College 1[ crew ]9:14:8534.4.2

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:20:1435.1.5
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:53:4335.1.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:59:1435.1.3

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:31:5636.1.1
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:38:5336.1.2
8thTauranga Girls College 1[ crew ]8:13:9036.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:05:2736.2.1

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:53:4037.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:02:4137.2.6
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:19:4937.2.5
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:37:1837.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdFraser High School 1[ crew ]8:23:7837.3.4
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:44:2637.3.3

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:29:4038.1.4
2ndAquinas College 2[ crew ]7:36:0538.1.5
5thBethlehem College 2[ crew ]7:55:7638.1.6
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:01:1538.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:21:4438.2.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:27:2138.2.5
7thJohn Paul College 2[ crew ]8:00:8738.2.2
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:30:7838.3.4
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:36:1638.3.5
3rdRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:50:0638.3.3
Heat 4[ race results || race reproduction ]
4thCambridge High School 2[ crew ]7:54:1738.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:31:2738.5.4
4thAquinas College 1[ crew ]8:03:0738.5.3
5thRotorua Boys High School 2[ crew ]8:09:6038.5.6
Scratched crews (Heats) 
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__38.1.3

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:34:1639.1.8
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]8:03:8939.2.8
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:13:8439.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:00:9939.3.4
7thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]9:15:9139.3.7
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 2[ crew ]8:04:5539.4.4
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:46:4139.4.3

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:52:2640.1.4
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:01:5940.1.7
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:19:5040.1.3
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:33:5640.1.1
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:00:8340.2.4
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:02:6440.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
5thCambridge High School 1[ crew ]8:26:6440.3.7
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:06:2440.3.2

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:01:2041.1.1
3rdAquinas College 1[ crew ]8:33:8341.1.7
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:40:8641.1.6
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:15:1941.1.2
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:02:5741.2.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:12:7441.2.6
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:31:8041.2.5
Heat 3[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:10:7241.3.5
Heat 4[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:06:9841.4.7
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:27:3141.4.2
Heat 5[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:09:8841.5.7
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:13:9441.5.3
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:25:2041.5.6
6thHauraki Plains College 2[ crew ]8:44:2641.5.5

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:54:1742.1.3
5thAquinas College 2[ crew ]8:07:9642.1.7
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]7:28:8542.2.7
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:43:6342.2.1
6thOtumoetai College 2[ crew ]8:09:3342.2.8
Heat 3[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:11:4742.3.6
Heat 4[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:26:2242.4.4
3rdCambridge High School 2[ crew ]8:03:5142.4.1
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:24:6642.4.5
6thAquinas College 1[ crew ]8:30:4342.4.6
Scratched crews (Heats) 
SCRSPLH 2[ crew ]_:__:__42.1.6
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__42.3.2

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
---Sacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]To Final43.1.4
---St Peter's School 1[ crew ]To Final43.1.5
---Waikato Diocesan School 1[ crew ]To Final43.1.6

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:09:3244.1.2
4thRotorua Boys High School 2[ crew ]6:23:6044.1.4
Heat 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:19:7044.2.2
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:21:9544.2.5

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis08 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Waikato/Bay of Plenty's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis08 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA