NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Western Heights High School's approved colours
#126: Western Heights High School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2009 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2009 Aon North Island Secondary Schools regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:06.821.1.2
5thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:27.951.1.1
7thSt Peter's College 2[ crew ]7:35.311.1.6
B Final [ race results ]
7thDilworth School 1[ crew ]7:52.571.2.7
C Final [ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:38.311.3.3
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:39.001.3.4
3rdMacleans College 1[ crew ]7:46.741.3.6
---Westlake Boys High School 1[ crew ]SCR1.3.2
---Westlake Boys High School 2[ crew ]SCR1.3.8

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thGlendowie College 1[ crew ]8:34.752.1.7
B Final [ race results ]
2ndGlendowie College 2[ crew ]8:36.562.2.8
---Macleans College 1[ crew ]SCR2.2.7
C Final [ race results ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:11.362.3.1
---ACG Strathallan College 1[ crew ]SCR2.3.4

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:15.593.1.1

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:31.714.1.5
6thKings College 1[ crew ]6:59.084.1.8
7thKings College 2[ crew ]7:03.554.1.6
B Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:57.934.2.5
2ndAuckland Grammar School 2[ crew ]7:01.674.2.8
7thPukekohe High School 2[ crew ]7:31.974.2.1

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:54.355.1.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:14.005.1.8
7thSt Peter's College 1[ crew ]7:14.475.1.7
B Final [ race results ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:17.365.2.4
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:19.855.2.5
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:30.765.2.8
---Sacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]SCR5.2.1
C Final [ race results ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:32.725.3.7
4thGlendowie College 1[ crew ]7:34.645.3.3
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:39.475.3.1
8thDilworth School 2[ crew ]8:18.175.3.5

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thGlendowie College 1[ crew ]7:32.616.1.7
---Westlake Boys High School 2[ crew ]SCR6.1.1
---Westlake Boys High School 1[ crew ]SCR6.1.6

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thKings College 1[ crew ]7:42.407.1.6
6thCarmel College 1[ crew ]7:54.577.1.8
B Final [ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:55.487.2.3
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:04.577.2.7

Event 8 Girls under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:15.938.1.4
3rdBaradene College 1[ crew ]7:24.758.1.6
6thWentworth College 1[ crew ]8:10.688.1.1

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]6:57.809.1.4
3rdMacleans College 1[ crew ]7:01.389.1.1
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:04.419.1.3
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:09.779.1.2

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:32.2310.1.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:39.8210.1.3
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:43.9810.1.1
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:52.5210.1.8

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thBaradene College 1[ crew ]7:49.3111.1.3

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:06.4012.1.3
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:13.9312.1.7
5thBaradene College 1[ crew ]7:17.8312.1.2
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:41.2712.1.8
B Final [ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 2[ crew ]7:30.4012.2.2
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:34.0812.2.5
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:54.5312.2.7
7thRosehill College 1[ crew ]7:58.0312.2.8

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:44.0313.1.3
4thSt Peter's College 1[ crew ]6:45.6813.1.6
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:52.5413.1.2
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:05.8413.1.8
B Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:57.8413.2.6
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:09.7913.2.3
8thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:37.6913.2.7

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thMacleans College 1[ crew ]7:01.3714.1.7
7thKings College 1[ crew ]7:10.3514.1.2
B Final [ race results ]
1stPukekohe High School 2[ crew ]7:13.3414.2.4
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:14.5414.2.6
3rdWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:25.2914.2.7
---Westlake Boys High School 1[ crew ]DNS14.2.2
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]DNS14.2.5

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:22.9815.1.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:24.7915.1.5
4thKings College 1[ crew ]6:29.5615.1.7
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:34.2615.1.2
8thSt Kentigern College 1[ crew ]6:58.5815.1.6
B Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]6:47.2915.2.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:58.5415.2.3
8thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:27.5215.2.1

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:59.2916.1.4
B Final [ race results ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:06.4916.2.8
C Final [ race results ]
1stEdgewater College 1[ crew ]8:01.0616.3.2
2ndEdgewater College 2[ crew ]8:04.4416.3.4
4thCarmel College 1[ crew ]8:12.3516.3.1
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:13.2516.3.3

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:48.9617.1.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:56.4417.1.3
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:09.8717.1.8

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:32.4318.1.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:48.4518.1.2
---Rosehill College 1[ crew ]SCR18.1.6
B Final [ race results ]
2ndDilworth School 1[ crew ]6:54.9018.2.4
3rdGlendowie College 1[ crew ]6:58.9818.2.6
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:40.4618.2.8

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:33.6019.1.4
8thGlendowie College 1[ crew ]8:51.9619.1.7
B Final [ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:28.0419.2.4
6thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:50.9719.2.7
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:02.3719.2.8

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:20.4820.1.4
6thRosehill College 1[ crew ]8:24.0720.1.1
7thEdgewater College 1[ crew ]8:35.1920.1.6
B Final [ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:23.2020.2.4
C Final [ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:27.7920.3.5
---Glendowie College 2[ crew ]SCR20.3.2

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:31.3021.1.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:32.9221.1.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]6:41.9421.1.1

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:47.8522.1.7
6thKings College 1[ crew ]7:56.1222.1.8
7thPukekohe High School 1[ crew ]8:07.5522.1.2

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:58.6023.1.2
7thRosehill College 1[ crew ]8:10.7023.1.1
B Final [ race results ]
1stACG Strathallan College 1[ crew ]8:04.2923.2.4
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:20.9823.2.5
---Rosehill College 2[ crew ]SCR23.2.6

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thACG Strathallan College 1[ crew ]7:40.1624.1.1
8thRosehill College 2[ crew ]8:14.7424.1.2
B Final [ race results ]
1stEdgewater College 1[ crew ]7:46.8424.2.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:10.8424.2.5
7thACG Strathallan College 2[ crew ]8:13.3924.2.4
C Final [ race results ]
1stWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:59.4224.3.6
2ndSt Peter's College 2[ crew ]8:04.2524.3.5
---Rosehill College 1[ crew ]SCR24.3.2

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:12.5825.1.5
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:13.0825.1.2

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:38.9426.1.5
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:54.2126.1.3
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:00.9826.1.6
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:13.8726.1.1
B Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:07.7526.2.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:14.0726.2.2
4thSt Kentigern College 2[ crew ]7:16.6226.2.3
5thSt Peter's College 2[ crew ]7:18.1826.2.8
8thMacleans College 1[ crew ]7:30.6826.2.4

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:52.0027.1.1
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:58.3427.1.2
B Final [ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:56.6527.2.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:03.2727.2.2
4thWhangarei Girls High School 2[ crew ]8:11.0427.2.7
8thACG Strathallan College 1[ crew ]9:38.6727.2.8

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:48.3528.1.7
6thGlendowie College 1[ crew ]8:11.3228.1.2
B Final [ race results ]
---Westlake Girls High School 2[ crew ]SCR28.2.1
C Final [ race results ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:38.3928.3.2
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:14.1228.3.8
---Westlake Girls High School 1[ crew ]SCR28.3.3

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:54.0729.1.5
8thMacleans College 1[ crew ]8:00.5429.1.6
B Final [ race results ]
3rdBaradene College 1[ crew ]8:06.8429.2.4
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:12.3529.2.8
---Rosehill College 1[ crew ]SCR29.2.2

Event 30 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:32.9430.1.5
4thPukekohe High School 1[ crew ]6:46.0330.1.6

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:12.0931.1.5
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:17.1731.1.3
4thKings College 1[ crew ]6:19.8731.1.2

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:17.6232.1.7
B Final [ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:15.4232.2.6
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:27.8532.2.7
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:28.3232.2.5
6thGlendowie College 1[ crew ]7:30.3232.2.8
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:30.3332.2.4
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:37.9032.2.1

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:46.8433.1.5
B Final [ race results ]
1stEdgewater College 1[ crew ]7:51.8333.2.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:58.3433.2.8
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:59.0433.2.2
4thCarmel College 1[ crew ]8:08.0533.2.3
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:09.5233.2.6

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:06.4734.1.3
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:08.4734.1.7
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:11.3634.1.4
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:33.7834.1.1
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:36.4334.1.8
B Final [ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]7:37.5834.2.1
2ndDilworth School 1[ crew ]7:44.1234.2.6
3rdSt Peter's College 2[ crew ]7:46.7034.2.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:48.9834.2.4
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:05.0734.2.2

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:17.5735.1.4
3rdKings College 1[ crew ]6:17.8735.1.7
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:33.0335.1.2
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:39.1535.1.5
B Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:37.8935.2.3
2ndKings College 2[ crew ]6:38.5135.2.2
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:39.5835.2.4
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:46.4235.2.5
7thSt Peter's College 1[ crew ]7:13.4035.2.7
8thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:25.0635.2.8

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:23.9636.1.5

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:59.4037.1.1
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:01.7137.1.8
8thMacleans College 1[ crew ]8:13.3337.1.7
B Final [ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:06.2837.2.6
4thBaradene College 1[ crew ]8:18.5537.2.1
6thBaradene College 2[ crew ]8:30.8237.2.7
7thEdgewater College 1[ crew ]8:36.5437.2.2
8thMacleans College 2[ crew ]8:51.5237.2.4

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:12.0538.1.4
8thDilworth School 1[ crew ]7:31.5638.1.1
B Final [ race results ]
1stACG Strathallan College 1[ crew ]7:11.3938.2.4
4thEdgewater College 1[ crew ]7:25.7338.2.7
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:39.8138.2.5
7thSt Peter's College 1[ crew ]7:47.3238.2.2
---Rosehill College 1[ crew ]SCR38.2.6

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
4thGlendowie College 2[ crew ]8:05.0639.2.2
5thGlendowie College 1[ crew ]8:14.7639.2.1
8thSt Peter's College 1[ crew ]8:26.8039.2.7

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:30.0640.1.3
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:34.4140.1.8
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:36.0440.1.1
8thMacleans College 1[ crew ]7:50.5640.1.2
B Final [ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]7:46.1640.2.3
2ndTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:48.0340.2.6
3rdRosehill College 1[ crew ]7:52.0940.2.5
6thEdgewater College 1[ crew ]7:58.8340.2.1

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:54.3641.1.1
5thMacleans College 1[ crew ]7:58.4841.1.2
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:02.5441.1.3
8thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:16.9441.1.4
B Final [ race results ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:16.1241.2.8
6thMacleans College 2[ crew ]8:26.9741.2.3
8thGlendowie College 1[ crew ]8:49.9841.2.5
C Final [ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:28.0941.3.3
8thSt Kentigern College 2[ crew ]9:00.1541.3.2

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thSt Peter's College 1[ crew ]7:40.4442.1.1
B Final [ race results ]
7thSt Peter's College 2[ crew ]7:54.7842.2.5

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thKings College 1[ crew ]7:11.6043.1.2

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:00.1644.1.4
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:14.4644.1.6
7thSt Kentigern College 1[ crew ]6:16.0844.1.1
8thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:25.9044.1.7
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:33.711.1.5
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]08:40.11.1.3
Heat 2[ race results ]
5thGlendowie College 1[ crew ]8:52.951.2.4
6thGlendowie College 2[ crew ]8:58.401.2.7
Heat 3[ race results ]
3rdDilworth School 1[ crew ]8:01.421.3.5
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:17.521.3.7
Heat 4[ race results ]
1stSt Peter's College 2[ crew ]7:53.851.4.7
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:19.931.4.5
Heat 5[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:38.191.5.3
4thRosehill College 1[ crew ]8:11.341.5.6
Heat 6[ race results ]
2ndWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:53.431.6.5
4thMacleans College 1[ crew ]8:15.491.6.4

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdACG Strathallan College 1[ crew ]9:31.892.1.5
5thSancta Maria College 1[ crew ]10:09.532.1.6
Heat 2[ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]8:03.212.2.1
7thSancta Maria College 2[ crew ]9:21.702.2.2
Heat 3[ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:29.322.3.3
Heat 4[ race results ]
3rdGlendowie College 2[ crew ]9:16.142.4.4
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:45.002.4.2
6thRosehill College 2[ crew ]9:53.352.4.3
Heat 5[ race results ]
5thRosehill College 1[ crew ]9:54.272.5.2

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:51.673.1.5

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndKings College 2[ crew ]7:20.754.1.1
5thPukekohe High School 2[ crew ]7:56.684.1.6
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:56.764.1.2
8thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]9:53.724.1.7
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07.684.2.3
3rdKings College 1[ crew ]7:27.724.2.5
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:28.544.2.8
7thPukekohe High School 1[ crew ]8:07.334.2.7
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:51.854.2.1
Heat 3[ race results ]
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:43.694.3.4
8thSt Peter's College 1[ crew ]8:17.504.3.7

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdDilworth School 2[ crew ]8:12.835.1.7
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:20.755.1.2
6thGlendowie College 2[ crew ]8:52.975.1.6
Heat 2[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:33.055.2.4
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:26.865.2.5
Heat 3[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:43.345.3.3
5thDilworth School 1[ crew ]8:33.015.3.4
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]9:36.615.3.6
Heat 4[ race results ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:50.755.4.5
4thGlendowie College 1[ crew ]8:02.355.4.4
Heat 5[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:44.255.5.3
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:06.905.5.7
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:37.665.5.5
Heat 6[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:31.965.6.2
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:38.115.6.4
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:51.205.6.3

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:45.816.1.4
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:19.636.1.2
7thKings College 1[ crew ]8:40.696.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]8:01.386.2.3
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:04.636.2.7
---Kings College 2[ crew ]SCR6.2.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thBaradene College 1[ crew ]7.1.5
Heat 2[ race results ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]10:45.747.2.8
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]11:03.277.2.5
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]12:06.617.2.7
Heat 3[ race results ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:29.517.3.7
Heat 4[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]3:20.727.4.4
2ndCarmel College 1[ crew ]3:24.387.4.2
7thRangitoto College 1[ crew ]4:08.717.4.7

Event 8 Girls under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:52.728.1.1
4thBaradene College 1[ crew ]8:17.028.1.8
7thWentworth College 1[ crew ]8:44.708.1.3

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:26.309.1.6
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:33.149.1.3
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:39.249.1.1
7thMacleans College 1[ crew ]7:46.819.1.7

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:59.9410.1.5
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:03.2510.1.8
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:14.7510.1.3
7thGlendowie College 1[ crew ]7:40.3210.1.7
---Takapuna Grammar School 2[ crew ]SCR10.1.6
Heat 2[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:55.6810.2.5
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:03.6210.2.1
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:13.0410.2.3
7thSt Peter's College 1[ crew ]7:18.6010.2.7

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdBaradene College 1[ crew ]8:23.2311.1.5

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:51.7812.1.6
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]7:54.3312.1.2
6thRosehill College 1[ crew ]8:25.6512.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:48.7712.2.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:02.3512.2.3
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:28.7512.2.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:33.6912.2.5
Heat 3[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:40.2112.3.2
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:52.8312.3.4

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:12.0213.1.2
6thDilworth School 1[ crew ]7:49.0913.1.7
7thPukekohe High School 1[ crew ]8:13.5213.1.5
Heat 2[ race results ]
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:48.8013.2.5
6thSt Peter's College 2[ crew ]8:05.7213.2.1
7thGlendowie College 1[ crew ]8:12.2713.2.4
Heat 3[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:09.5113.3.2
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:30.2613.3.3
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:00.1313.3.5
Heat 4[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:03.6213.4.7
2ndTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:10.7213.4.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:11.9013.4.2

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:23.7014.1.3
7thWentworth College 1[ crew ]9:10.3214.1.6
Heat 2[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]7:18.3314.2.5
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:30.2914.2.7
5thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:48.2414.2.6
Heat 3[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:19.2914.3.2
3rdPukekohe High School 2[ crew ]7:26.8814.3.3
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:33.6514.3.1
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:28.7714.3.4
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:49.7214.3.5

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:50.9615.1.7
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:59.7715.1.4
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:58.4315.1.3
6thKings College 2[ crew ]8:01.1915.1.6
7thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:04.5715.1.5
Heat 2[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:58.6415.2.6
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:03.8415.2.4
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:34.0115.2.5
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:03.5315.2.3
---Glendowie College 1[ crew ]DNS15.2.2
Heat 3[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]6:55.6415.3.3
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:19.6715.3.4
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:11.8915.3.6

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:29.7116.1.7
3rdEdgewater College 2[ crew ]8:43.3516.1.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:45.3116.1.8
Heat 3[ race results ]
4thEdgewater College 1[ crew ]8:31.3716.3.3
Heat 4[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:48.1216.4.2
Heat 5[ race results ]
4thCarmel College 1[ crew ]8:32.5116.5.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:48.8516.5.3
Heat 6[ race results ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:36.4316.6.7
7thSancta Maria College 1[ crew ]9:19.9716.6.5

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:09.1217.1.8
5thMacleans College 1[ crew ]7:36.1617.1.5
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:07.5017.1.1
Heat 2[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:12.0817.2.7
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:26.2217.2.4
5thKings College 1[ crew ]7:29.7917.2.3
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:50.5617.2.2

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:03.5618.1.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:22.7418.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:04.0618.2.2
4thGlendowie College 1[ crew ]7:18.3918.2.4
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:52.7118.2.3
Heat 3[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:49.7018.3.4
3rdDilworth School 1[ crew ]7:18.8518.3.6

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:04.3719.1.6
6thRosehill College 1[ crew ]9:14.5419.1.2
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:48.0719.1.5
Heat 2[ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:08.1719.2.4
5thWhangarei Girls High School 1[ crew ]9:20.3519.2.8
---Edgewater College 1[ crew ]SCR19.2.7
Heat 3[ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:49.6419.3.7
Heat 4[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:52.8419.4.7
2ndGlendowie College 1[ crew ]9:04.9619.4.3
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:31.8319.4.4

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:56.8320.1.2
4thGlendowie College 2[ crew ]9:33.9420.1.5
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:38.3520.1.3
Heat 2[ race results ]
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]11:24.2320.2.3
Heat 3[ race results ]
7thRosehill College 2[ crew ]10:43.0120.3.3
Heat 4[ race results ]
1stEdgewater College 1[ crew ]9:15.8720.4.7
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:22.9120.4.3
7thWhangarei Girls High School 2[ crew ]11:07.2520.4.1
Heat 5[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:56.8320.5.6
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:47.4120.5.1
Heat 6[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]9:05.5920.6.2

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:06.4721.1.3
5thKings College 1[ crew ]7:35.1721.1.2
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:58.0921.2.5
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:58.4221.2.6
---Westlake Boys High School 2[ crew ]SCR21.2.2

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:46.6122.1.5
Heat 2[ race results ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:31.8522.2.3
4thKings College 1[ crew ]8:43.6122.2.4

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:30.2323.1.6
Heat 2[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:04.4023.2.1
3rdACG Strathallan College 1[ crew ]8:09.6423.2.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:14.0123.2.6
Heat 3[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:11.0323.3.4
Heat 4[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:56.8923.4.2
3rdRosehill College 2[ crew ]8:12.5023.4.7

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stRosehill College 2[ crew ]7:58.1824.1.3
2ndACG Strathallan College 2[ crew ]8:08.8124.1.2
3rdSt Peter's College 2[ crew ]8:09.9024.1.7
5thMacleans College 1[ crew ]8:27.4924.1.5
6thDilworth School 1[ crew ]8:50.2224.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]7:49.3324.2.4
4thRosehill College 1[ crew ]8:00.5724.2.7
6thGlendowie College 1[ crew ]8:39.4024.2.6
Heat 3[ race results ]
6thDilworth School 2[ crew ]8:54.5624.3.7
Heat 4[ race results ]
2ndACG Strathallan College 1[ crew ]7:46.0124.4.3
Heat 5[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:00.5524.5.4
5thEdgewater College 2[ crew ]8:54.6324.5.5
Heat 6[ race results ]
4thWhangarei Boys High School 1[ crew ]8:06.2124.6.3
5thSt Peter's College 1[ crew ]8:07.0224.6.2

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:12.1525.1.3
5thBaradene College 1[ crew ]7:17.4425.1.6
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:27.7125.1.7
Heat 2[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:05.4525.2.6
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]7:52.6625.2.5

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]6:54.9926.1.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:19.0326.1.6
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:42.2526.1.7
7thGlendowie College 1[ crew ]7:56.6926.1.3
8thDilworth School 1[ crew ]8:03.1926.1.5
Heat 2[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 2[ crew ]7:11.1326.2.7
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:18.6326.2.5
8thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:58.4126.2.8
Heat 3[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:45.1526.3.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:04.1326.3.2
6thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:31.6826.3.7
7thKings College 2[ crew ]7:41.9326.3.6
Heat 4[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:53.2426.4.1
3rdMacleans College 1[ crew ]7:16.7226.4.2
4thSt Peter's College 2[ crew ]7:25.4826.4.4
5thKings College 1[ crew ]7:30.4926.4.5

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:34.4627.1.6
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:42.1827.1.1
4thMacleans College 1[ crew ]7:52.9027.1.4
Heat 2[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:54.7227.2.3
Heat 3[ race results ]
5thWhangarei Girls High School 2[ crew ]8:17.2027.3.6
6thACG Strathallan College 1[ crew ]8:22.3827.3.7

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]7:50.0928.1.4
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:10.3228.1.3
6thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:41.9928.1.7
Heat 3[ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:16.7128.3.2
Heat 4[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:23.1028.4.7
Heat 5[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:21.8328.5.4
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:58.5028.5.2
Heat 6[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:44.0128.6.4
5thSt Kentigern College 2[ crew ]9:10.4628.6.5

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:39.1929.1.4
3rdBaradene College 1[ crew ]7:57.4129.1.6
Heat 2[ race results ]
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:06.0129.2.2
Heat 3[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:35.7729.3.5
5thRosehill College 1[ crew ]8:11.2629.3.2

Event 30 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:56.7630.1.2
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:33.6530.1.5
Heat 2[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:30.3230.2.2
2ndPukekohe High School 1[ crew ]6:38.1430.2.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:32.9330.2.3

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:03.6831.1.6
5thKings College 2[ crew ]6:30.0831.1.7
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:57.4031.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:03.9731.2.3
3rdKings College 1[ crew ]6:06.3331.2.2

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:08.3432.1.3
4thGlendowie College 1[ crew ]7:11.5032.1.1
5thEdgewater College 1[ crew ]7:14.2032.1.6
7thWentworth College 1[ crew ]8:39.7532.1.4
Heat 2[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:11.3432.2.3
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:12.6932.2.5
Heat 3[ race results ]
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:14.5232.3.5
6thACG Strathallan College 1[ crew ]7:46.9232.3.2
Heat 4[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:03.2832.4.6
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:09.0032.4.2
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:47.5732.4.4

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:35.5333.1.3
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:57.5733.1.5
Heat 2[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:41.2633.2.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:50.9233.2.2
6thEdgewater College 2[ crew ]8:11.9833.2.6
Heat 3[ race results ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:43.0433.3.1
6thRangitoto College 1[ crew ]8:29.4533.3.3
Heat 4[ race results ]
3rdCarmel College 1[ crew ]7:46.0633.4.4

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:05.0334.1.1
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:27.3834.1.4
3rdDilworth School 1[ crew ]7:39.3734.1.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:42.3334.1.5
7thKings College 2[ crew ]8:21.9534.1.7
Heat 2[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:05.6034.2.8
4thSt Peter's College 2[ crew ]7:44.4434.2.1
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:53.4034.2.2
6thDilworth School 2[ crew ]7:56.9334.2.4
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:07.9734.2.3
Heat 3[ race results ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:05.5434.3.1
2ndAuckland Grammar School 2[ crew ]7:31.3134.3.4
4thGlendowie College 1[ crew ]7:31.5134.3.2
5thKings College 1[ crew ]7:47.1834.3.6
Heat 4[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:27.0634.4.8
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:27.8834.4.6
6thGlendowie College 2[ crew ]8:03.7434.4.2
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:22.8734.4.1

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:12.2335.1.5
2ndKings College 1[ crew ]6:13.0835.1.6
5thSt Peter's College 1[ crew ]6:49.3735.1.7
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:18.0635.1.2
Heat 2[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:21.7435.2.6
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:22.4335.2.7
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:34.2235.2.3
5thKings College 2[ crew ]6:45.3635.2.4
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:10.0135.2.2
Heat 3[ race results ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:27.1335.3.3
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:35.9635.3.4

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:21.0836.1.4
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:48.1736.1.8
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:52.8436.1.5
Heat 2[ race results ]
5thWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:45.7036.2.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:45.8936.2.2
---Macleans College 1[ crew ]DNF36.2.7

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:55.7437.1.4
5thBaradene College 2[ crew ]8:09.5137.1.7
Heat 2[ race results ]
3rdMacleans College 2[ crew ]8:04.8737.2.7
5thEdgewater College 1[ crew ]8:30.5037.2.8
8thWentworth College 1[ crew ]8:59.2737.2.1
Heat 3[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:55.3937.3.6
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:59.1537.3.1
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:03.9337.3.3
5thBaradene College 1[ crew ]8:11.6337.3.7
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:39.9537.3.5

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndDilworth School 1[ crew ]7:11.1438.1.3
3rdACG Strathallan College 1[ crew ]7:11.8638.1.7
4thEdgewater College 1[ crew ]7:13.7038.1.8
6thGlendowie College 2[ crew ]7:20.1038.1.5
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:23.6438.1.4
Heat 2[ race results ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:21.8638.2.1
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:27.2738.2.6
6thGlendowie College 1[ crew ]7:39.7638.2.7
Heat 3[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:24.6838.3.5
6thMacleans College 1[ crew ]7:36.4138.3.7
Heat 4[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:54.5438.4.4
3rdRosehill College 1[ crew ]7:05.0638.4.6
6thACG Strathallan College 2[ crew ]7:49.4038.4.5

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thGlendowie College 2[ crew ]7:48.9239.1.5
Heat 2[ race results ]
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:57.5239.2.5
5thEdgewater College 1[ crew ]8:04.4739.2.4
Heat 3[ race results ]
4thGlendowie College 1[ crew ]7:56.1939.3.6
5thSt Peter's College 2[ crew ]7:56.7939.3.5

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:41.0640.1.4
5thEdgewater College 1[ crew ]7:46.1240.1.3
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:10.0140.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:33.8540.2.3
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:34.2840.2.1
4thGlendowie College 1[ crew ]7:49.0740.2.6
Heat 3[ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:24.5240.3.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:33.8640.3.5
4thRosehill College 1[ crew ]7:51.4840.3.7

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndMacleans College 2[ crew ]8:03.5541.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:30.5441.1.6
Heat 2[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:56.0641.2.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:38.6141.2.6
Heat 3[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:54.8241.3.5
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:41.3641.3.3
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:03.9341.3.4
---Epsom Girls Grammar 2[ crew ]DNF41.3.2
Heat 4[ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:53.3641.4.3
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:36.1841.4.7
Heat 5[ race results ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:27.1941.5.7
6thRosehill College 1[ crew ]8:40.5741.5.6
Heat 6[ race results ]
1stWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:19.3941.6.3
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:28.6141.6.7
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:41.0741.6.5
6thWentworth College 1[ crew ]8:43.0441.6.6

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
---Sacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]SCR42.1.2
Heat 2[ race results ]
3rdSt Peter's College 2[ crew ]7:50.7542.2.1
Heat 3[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:35.6242.3.6
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:50.3142.3.8
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:52.0642.3.5
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]SCR42.3.7
Heat 4[ race results ]
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:47.2342.4.8

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thKings College 1[ crew ]7:10.8743.1.2

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]5:55.9144.1.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:06.4144.1.5
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:11.1844.1.4
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:12.4744.1.3
7thKings College 2[ crew ]6:29.5144.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:04.2144.2.2
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:06.5144.2.1
5thKings College 1[ crew ]6:18.7944.2.7
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:05.9444.2.3
---Sacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]SCR44.2.6

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis09 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis09 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA